Resultat för Polisen Head Summer Cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 2:33.09 | ||||||
2 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 2:44.27 | ||||||
3 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 2:48.26 | ||||||
4 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:48.30 | ||||||
5 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 2:51.63 | ||||||
6 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 2:51.77 | ||||||
7 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 2:53.14 | ||||||
8 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 2:53.34 | ||||||
9 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 2:54.74 | ||||||
10 | Julia Lindgren | 2004 | Falu Simsällskap | 2:55.07 | ||||||
11 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 2:55.12 | ||||||
12 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 2:55.69 | ||||||
13 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 2:57.20 | ||||||
14 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 2:57.77 | ||||||
15 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 2:58.62 | ||||||
15 | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 2:58.62 | ||||||
17 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:00.44 | ||||||
18 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 3:01.27 | ||||||
19 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 3:01.59 | ||||||
20 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 3:01.99 | ||||||
21 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 3:02.89 | ||||||
22 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 3:03.08 | ||||||
23 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 3:04.31 | ||||||
24 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 3:06.71 | ||||||
25 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 3:08.14 | ||||||
26 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 3:09.59 | ||||||
27 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 3:09.96 | ||||||
28 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 3:11.27 | ||||||
29 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 3:11.70 | ||||||
30 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 3:11.97 | ||||||
31 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 3:12.01 | ||||||
32 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 3:12.75 | ||||||
33 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 3:12.86 | ||||||
34 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 3:13.06 | ||||||
35 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 3:13.29 | ||||||
36 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 3:14.19 | ||||||
37 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 3:14.96 | ||||||
38 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 3:15.02 | ||||||
39 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 3:15.59 | ||||||
40 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 3:15.79 | ||||||
41 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 3:15.81 | ||||||
42 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 3:19.61 | ||||||
43 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 3:20.37 | ||||||
44 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 3:20.51 | ||||||
45 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 3:20.88 | ||||||
46 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 3:32.75 | ||||||
47 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 3:34.32 | ||||||
48 | Anna Wang | 2005 | Täby Sim | 3:35.48 | ||||||
49 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 3:36.14 | ||||||
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:35.14 | ||||||
2 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 2:39.87 | ||||||
3 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:43.64 | ||||||
4 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 2:44.29 | ||||||
5 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:44.32 | ||||||
6 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 2:44.53 | ||||||
7 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:44.59 | ||||||
8 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 2:44.60 | ||||||
9 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 2:46.97 | ||||||
10 | Tomine Hugaas Fjorden | 2002 | Vestbyen IL | 2:48.19 | ||||||
11 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 2:48.52 | ||||||
12 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 2:49.19 | ||||||
13 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:50.54 | ||||||
14 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:50.87 | ||||||
15 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:53.05 | ||||||
16 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 2:53.58 | ||||||
17 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 2:54.55 | ||||||
18 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:55.00 | ||||||
19 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:55.39 | ||||||
20 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 2:55.67 | ||||||
21 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:56.88 | ||||||
22 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:58.84 | ||||||
23 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 2:59.54 | ||||||
24 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 3:02.58 | ||||||
25 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 3:03.10 | ||||||
26 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 3:03.75 | ||||||
27 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 3:04.41 | ||||||
28 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:05.69 | ||||||
29 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:12.12 | ||||||
30 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 3:16.30 | ||||||
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 2:35.74 | ||||||
2 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 2:46.06 | ||||||
3 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:46.19 | ||||||
4 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:47.09 | ||||||
5 | Alice Albinzon | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 2:49.05 | ||||||
6 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 2:50.22 | ||||||
7 | Kristin Prestmo Jensen | 2000 | Vestbyen Trondheim | 2:55.94 | ||||||
8 | Tova Wagenius | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 2:57.09 | ||||||
9 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 2:58.17 | ||||||
10 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 2:59.52 | ||||||
11 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 3:01.65 | ||||||
12 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 3:03.85 | ||||||
13 | Anna Lithell | 2001 | Sala Simsällskap | 3:06.28 | ||||||
14 | Hjördis Köhler | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 3:08.92 | ||||||
15 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 3:10.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 09:42 |