Resultater for Polisen Head Summer Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 30 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 18:37 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 35.08 | ||||||
2 | Christopher Dufva | 2006 | Väsby Simsällskap | 35.89 | ||||||
3 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 36.17 | ||||||
4 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 37.86 | ||||||
5 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 38.10 | ||||||
6 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.56 | ||||||
7 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.02 | ||||||
8 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 41.97 | ||||||
9 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 42.19 | ||||||
10 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.57 | ||||||
11 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 43.19 | ||||||
12 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 44.32 | ||||||
13 | Eric Fransson | 2006 | Täby Sim | 45.72 | ||||||
14 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 45.81 | ||||||
15 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 46.19 | ||||||
16 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.39 | ||||||
17 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.72 | ||||||
18 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 46.73 | ||||||
19 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.14 | ||||||
- | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 30.17 | ||||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 33.03 | ||||||
3 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.46 | ||||||
4 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.93 | ||||||
5 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.16 | ||||||
6 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 34.84 | ||||||
7 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 34.92 | ||||||
8 | Lars Kuljus | 2005 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 35.19 | ||||||
9 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.08 | ||||||
10 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 37.07 | ||||||
11 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.12 | ||||||
12 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 37.27 | ||||||
13 | Asmo Angerjas | 2004 | Myfitness | 37.73 | ||||||
14 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.10 | ||||||
15 | Sebastian Pratt | 2004 | Verdala International Swim Clu | 38.15 | ||||||
16 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 38.57 | ||||||
17 | Nicolas Monfort | 2005 | Verdala International Swim Clu | 39.32 | ||||||
18 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.16 | ||||||
19 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 40.66 | ||||||
20 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.93 | ||||||
21 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.63 | ||||||
22 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 42.64 | ||||||
23 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 42.84 | ||||||
24 | Rannar Laast | 2005 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 45.73 | ||||||
25 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 46.97 | ||||||
26 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 47.36 | ||||||
27 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.03 | ||||||
28 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 48.72 | ||||||
29 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 49.97 | ||||||
30 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.80 | ||||||
- | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Johnsson | 2002 | Sala Simsällskap | 28.29 | ||||||
2 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 28.47 | ||||||
3 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.89 | ||||||
4 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 29.97 | ||||||
5 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 29.99 | ||||||
6 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.16 | ||||||
7 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.17 | ||||||
8 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 31.16 | ||||||
9 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.68 | ||||||
10 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.33 | ||||||
11 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 32.46 | ||||||
12 | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.55 | ||||||
13 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 33.97 | ||||||
14 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.03 | ||||||
15 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.52 | ||||||
16 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.94 | ||||||
17 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.36 | ||||||
18 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.08 | ||||||
19 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 37.46 | ||||||
20 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.79 | ||||||
21 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.85 | ||||||
22 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.80 | ||||||
23 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.43 | ||||||
24 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 41.03 | ||||||
25 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.45 | ||||||
26 | Isak Monka | 2003 | Simklubben Neptun | 43.00 | ||||||
- | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 28.29 | ||||||
2 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 28.54 | ||||||
3 | Henrik Bransell | 1999 | Falu Simsällskap | 28.64 | ||||||
4 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 28.67 | ||||||
5 | Thomas Johansen | 1999 | Vestbyen Trondheim | 28.97 | ||||||
6 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.11 | ||||||
7 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.29 | ||||||
8 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 29.47 | ||||||
9 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 29.90 | ||||||
10 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 30.05 | ||||||
11 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 30.16 | ||||||
12 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 30.91 | ||||||
13 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 31.19 | ||||||
14 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.28 | ||||||
14 | Pelle Andersson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.28 | ||||||
16 | Robin Aloe | 2000 | Myfitness | 31.36 | ||||||
17 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 31.50 | ||||||
18 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.64 | ||||||
19 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.76 | ||||||
20 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.93 | ||||||
21 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.98 | ||||||
22 | Sindre Moldsvor | 2000 | Vestbyen Trondheim | 33.46 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 juni 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 18:37 |