Resultat för Öjebyspelen 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 1:15.96 | 2:40.70 | 4:06.51 | 5:28.31 | |||
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sara Ylimäki | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 1:13.49 | 2:38.60 | 4:05.05 | 5:29.26 | |||
- | Hilde Kuhmunen | 2003 | Jokkmokks Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Moa Gustavsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 1:13.12 | 2:33.75 | 3:55.66 | 5:15.67 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 10:20 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Roope Hyvärinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 2:01.83 | 5:33.64 | 5:33.64 | ||||
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Aleksi Kanste | 1998 | Haukiputaan Heitto | 1:02.16 | 2:10.76 | 3:20.54 | 4:29.40 | |||
2 | Otto Luokkala | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 1:22.03 | 4:54.57 | 6:04.37 | ||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:20 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 10:36 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Svan | 2009 | Bureå Simsällskap | 25.95 | ||||||
2 | Ellen Gotthold | 2008 | Piteå Sim | 27.86 | ||||||
3 | Maja Schröder | 2008 | Luleå Simsällskap | 29.04 | ||||||
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pinja Junttari | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 20.28 | ||||||
2 | Kerstin Johansson | 2006 | Piteå Sim | 20.50 | ||||||
3 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 20.55 | ||||||
4 | Alma Marklund | 2006 | Piteå Sim | 22.36 | ||||||
5 | Marilyn Devismes | 2006 | Bureå Simsällskap | 22.82 | ||||||
6 | Maja Westermark | 2006 | Burträsk Simpolare | 23.56 | ||||||
7 | Felicia Svan | 2007 | Bureå Simsällskap | 23.68 | ||||||
8 | Reetta Keränen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 23.95 | ||||||
9 | Tova Lindström | 2006 | Piteå Sim | 23.98 | ||||||
10 | Nova Markstedt | 2006 | Piteå Sim | 24.22 | ||||||
11 | Maija Leinonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 24.90 | ||||||
12 | Dahlia Skogslind | 2006 | Piteå Sim | 24.96 | ||||||
13 | Klara Åström | 2006 | Luleå Simsällskap | 26.13 | ||||||
14 | Thyra Vestin | 2006 | Bureå Simsällskap | 26.68 | ||||||
15 | Amanda Lindahl | 2006 | Luleå Simsällskap | 26.81 | ||||||
16 | Molly Nilsson | 2007 | Piteå Sim | 26.94 | ||||||
17 | Ebba Andersson | 2007 | Luleå Simsällskap | 27.44 | ||||||
18 | Ester Isaksson | 2006 | Luleå Simsällskap | 28.62 | ||||||
19 | Nora Marklund | 2006 | Bureå Simsällskap | 28.81 | ||||||
20 | Astrid Dalberg | 2007 | Piteå Sim | 30.62 | ||||||
21 | Wilma Stråmo | 2006 | Piteå Sim | 35.03 | ||||||
- | Lilja Lindqvist | 2007 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 17.84 | ||||||
2 | Jatta Nurmela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 18.43 | ||||||
3 | Kiia Junttari | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 18.85 | ||||||
4 | Jutta Mört | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 19.41 | ||||||
5 | Saga Tuisku | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 19.42 | ||||||
6 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 20.46 | ||||||
7 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 20.93 | ||||||
8 | Eveliina Vakkuri | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 21.07 | ||||||
9 | Marina Johansson | 2005 | Piteå Sim | 21.56 | ||||||
10 | Lilly Happonen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 21.88 | ||||||
11 | Stina Jonsson | 2004 | Jokkmokks Simsällskap | 22.07 | ||||||
12 | Amanda Hedberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 22.21 | ||||||
13 | Wilma Sandsten | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 22.57 | ||||||
14 | Saga-Maria Nutti | 2004 | Jokkmokks Simsällskap | 22.99 | ||||||
15 | Amber Mäki-Ampomah | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 25.04 | ||||||
16 | Saga Lundmark | 2005 | Piteå Sim | 25.46 | ||||||
17 | Sofia Kangas | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 26.06 | ||||||
18 | Anna Ollinen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 26.51 | ||||||
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Iiris Isokoski | 2003 | Haukiputaan Heitto | 18.35 | ||||||
2 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 18.55 | ||||||
3 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 18.70 | ||||||
4 | Sara Ylimäki | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 18.89 | ||||||
5 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 19.33 | ||||||
6 | Tinja-Riina Malinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 21.24 | ||||||
7 | Sanni Holappa | 2003 | Haukiputaan Heitto | 21.42 | ||||||
8 | Anni Nuottila | 2003 | Haukiputaan Heitto | 21.65 | ||||||
9 | Laura Häkkilä | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 23.18 | ||||||
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 17.60 | ||||||
2 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 19.00 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:36 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 10:46 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dante Keisu | 2008 | Luleå Simsällskap | 24.30 | ||||||
2 | Malte Magnusson | 2008 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.01 | ||||||
3 | Jack Nyroos | 2008 | Bureå Simsällskap | 26.71 | ||||||
4 | Johannes Persson | 2008 | Piteå Sim | 29.93 | ||||||
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tuomo Leinonen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 21.29 | ||||||
2 | Philip Sandström | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 24.25 | ||||||
3 | Linus Eriksson | 2006 | Piteå Sim | 25.19 | ||||||
4 | Hugo Sandsten | 2007 | Haparanda Sportklubb Taktik | 25.86 | ||||||
5 | Patrick Rojrung | 2007 | Luleå Simsällskap | 27.37 | ||||||
6 | Lauri Junttari | 2007 | Kemin Työväen Uimarit | 29.11 | ||||||
7 | Aron Svills | 2006 | Piteå Sim | 29.16 | ||||||
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 18.90 | ||||||
2 | William Granberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 23.38 | ||||||
3 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 23.39 | ||||||
4 | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | 23.64 | ||||||
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 13.60 | ||||||
2 | Roope Hyvärinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 18.44 | ||||||
3 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 18.50 | ||||||
4 | Karlo Kilpinen | 2003 | Kemin Uimaseura | 19.10 | ||||||
5 | Marcus Snäll | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 21.32 | ||||||
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 14.64 | ||||||
2 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 17.38 | ||||||
3 | Otto Luokkala | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 19.90 | ||||||
- | Jani Leskelä | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:46 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 19.47 | 41.83 | |||||
2 | Kerstin Johansson | 2006 | Piteå Sim | 19.21 | 43.04 | |||||
3 | Pinja Junttari | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 21.68 | 46.49 | |||||
4 | Elma Lundström | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 21.95 | 48.76 | |||||
5 | Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | Luleå Simsällskap | 21.69 | 49.03 | |||||
6 | Reetta Keränen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 22.38 | 49.33 | |||||
7 | Millie Eriksson | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 23.59 | 50.28 | |||||
8 | Maija Leinonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 23.91 | 52.11 | |||||
- | Stina Westerlund | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Disa Eriksson | 2004 | Haparanda Sportklubb Taktik | 17.79 | 38.29 | |||||
2 | Noomi Nilsson Lindh | 2004 | Luleå Simsällskap | 17.45 | 38.49 | |||||
3 | Jatta Nurmela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 17.67 | 38.81 | |||||
4 | Julia Söderholm | 2005 | Luleå Simsällskap | 17.54 | 39.36 | |||||
5 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 18.18 | 39.52 | |||||
6 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 18.51 | 40.01 | |||||
7 | Kiia Junttari | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 18.29 | 40.34 | |||||
8 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 18.96 | 40.65 | |||||
9 | Anniina Kanste | 2004 | Haukiputaan Heitto | 18.20 | 41.54 | |||||
10 | Eveliina Vakkuri | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 20.41 | 43.48 | |||||
11 | Olivia Lundberg | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 20.51 | 45.51 | |||||
12 | Jutta Mört | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 47.50 | 47.50 | |||||
13 | Selma Westerlund | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 21.40 | 48.19 | |||||
14 | Victoria Vnukova | 2005 | Luleå Simsällskap | 20.23 | 49.58 | |||||
15 | Moa Krekus | 2004 | Luleå Simsällskap | 22.04 | 49.94 | |||||
16 | Astrid Engström | 2004 | Luleå Simsällskap | 22.53 | 50.73 | |||||
17 | Amanda Hedberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 24.25 | 53.09 | |||||
- | Saga Tuisku | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | DSQ | ||||||
- | Sofia Kangas | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | DSQ | ||||||
- | Uma Naess | 2005 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 16.16 | 34.14 | |||||
2 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 15.90 | 34.50 | |||||
3 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 16.86 | 36.65 | |||||
4 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 16.41 | 36.76 | |||||
5 | Tove Öhrling | 2003 | Luleå Simsällskap | 18.01 | 38.68 | |||||
6 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 17.81 | 39.21 | |||||
7 | Iiris Isokoski | 2003 | Haukiputaan Heitto | 19.14 | 41.66 | |||||
8 | Maria Brännmark | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 19.80 | 44.19 | |||||
9 | Elin Häggström | 2002 | Luleå Simsällskap | 21.35 | 46.53 | |||||
10 | Ebba Forssten | 2003 | Luleå Simsällskap | 23.95 | 50.82 | |||||
11 | Laura Häkkilä | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 24.27 | 52.97 | |||||
- | Pinja Sipovaara | 2002 | Haukiputaan Heitto | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Anni Katajamäki | 2000 | Haukiputaan Heitto | 14.54 | 31.24 | |||||
2 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 16.28 | 35.59 | |||||
3 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 16.30 | 35.92 | |||||
4 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 17.04 | 37.85 | |||||
5 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 18.37 | 40.47 | |||||
- | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Tuomo Leinonen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 21.50 | 48.94 | |||||
2 | Elliot Lundberg | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.04 | 53.41 | |||||
- | Philip Sandström | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 17.13 | 37.80 | |||||
2 | William Granberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 23.13 | 51.31 | |||||
3 | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | 23.11 | 52.77 | |||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Roope Mutanen | 2003 | Haukiputaan Heitto | 15.86 | 34.49 | |||||
2 | Tatu-Taneli Malinen | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 16.60 | 36.64 | |||||
3 | Jeremia Saarinen | 2002 | Haukiputaan Heitto | 16.59 | 37.47 | |||||
4 | Karlo Kilpinen | 2003 | Kemin Uimaseura | 17.82 | 38.35 | |||||
5 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 18.52 | 39.01 | |||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Arttu Pirneskoski | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 12.81 | 27.68 | |||||
2 | Aleksi Kanste | 1998 | Haukiputaan Heitto | 13.52 | 29.23 | |||||
3 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 14.17 | 29.86 | |||||
4 | Tomi Nikula | 2001 | Haukiputaan Heitto | 14.29 | 32.63 | |||||
5 | Alfred Wikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 15.95 | 34.98 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Elma Lundström | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 22.75 | 47.22 | 1:15.11 | 1:37.73 | |||
2 | Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | Luleå Simsällskap | 23.59 | 51.61 | 1:20.67 | 1:43.22 | |||
3 | Marilyn Devismes | 2006 | Bureå Simsällskap | 24.80 | 51.41 | 1:21.48 | 1:44.61 | |||
4 | Millie Eriksson | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 24.32 | 54.52 | 1:21.83 | 1:46.62 | |||
5 | Stina Westerlund | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.11 | 59.44 | 1:31.25 | 1:59.39 | |||
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Alva Andersson | 2004 | Luleå Simsällskap | 16.48 | 36.94 | 1:02.30 | 1:23.33 | |||
2 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 18.75 | 40.74 | 1:06.84 | 1:25.01 | |||
3 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 19.50 | 40.08 | 1:06.00 | 1:25.93 | |||
4 | Jatta Nurmela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 18.19 | 41.17 | 1:07.31 | 1:26.38 | |||
5 | Kiia Junttari | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 18.17 | 40.68 | 1:07.21 | 1:28.33 | |||
6 | Anniina Kanste | 2004 | Haukiputaan Heitto | 18.90 | 41.00 | 1:09.34 | 1:30.85 | |||
7 | Disa Eriksson | 2004 | Haparanda Sportklubb Taktik | 17.55 | 40.73 | 1:09.20 | 1:32.20 | |||
8 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 19.00 | 43.93 | 1:14.75 | 1:35.16 | |||
9 | Olivia Lundberg | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 20.98 | 45.58 | 1:13.41 | 1:35.77 | |||
10 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 21.55 | 46.16 | 1:13.73 | 1:36.28 | |||
11 | Lilly Happonen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 22.71 | 48.22 | 1:15.87 | 1:38.53 | |||
12 | Moa Krekus | 2004 | Luleå Simsällskap | 22.17 | 47.52 | 1:15.72 | 1:40.01 | |||
13 | Selma Westerlund | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 22.58 | 48.37 | 1:15.96 | 1:40.17 | |||
14 | Victoria Vnukova | 2005 | Luleå Simsällskap | 21.78 | 47.74 | 1:17.08 | 1:40.98 | |||
15 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 23.48 | 50.46 | 1:21.39 | 1:44.10 | |||
16 | Uma Naess | 2005 | Luleå Simsällskap | 23.33 | 50.98 | 1:20.14 | 1:45.67 | |||
17 | Amanda Hedberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 25.49 | 52.46 | 1:26.10 | 1:50.58 | |||
18 | Ebba Tjärnberg | 2004 | Luleå Simsällskap | 24.60 | 55.50 | 1:24.84 | 1:51.19 | |||
19 | Sara Schröder | 2004 | Luleå Simsällskap | 28.41 | 57.63 | 1:29.24 | 1:55.86 | |||
20 | Anna Ollinen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 29.00 | 58.71 | 1:31.99 | 1:58.50 | |||
21 | Amber Mäki-Ampomah | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 24.37 | 58.04 | 1:33.78 | 2:03.29 | |||
- | Astrid Engström | 2004 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marina Johansson | 2005 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Noomi Nilsson Lindh | 2004 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 16.19 | 38.10 | 1:02.38 | 1:20.90 | |||
2 | Pinja Sipovaara | 2002 | Haukiputaan Heitto | 16.02 | 37.76 | 1:02.41 | 1:21.40 | |||
3 | Sara Ylimäki | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 16.51 | 38.02 | 1:04.73 | 1:22.84 | |||
4 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 16.67 | 38.58 | 1:04.16 | 1:22.89 | |||
5 | Iiris Isokoski | 2003 | Haukiputaan Heitto | 18.57 | 41.38 | 1:06.48 | 1:26.41 | |||
6 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 17.63 | 40.13 | 1:07.91 | 1:28.45 | |||
7 | Anni Nuottila | 2003 | Haukiputaan Heitto | 21.79 | 45.22 | 1:15.17 | 1:34.15 | |||
8 | Maria Brännmark | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 21.39 | 45.34 | 1:14.53 | 1:37.77 | |||
9 | Sandra Engström | 2002 | Luleå Simsällskap | 22.14 | 48.18 | 1:15.46 | 1:38.44 | |||
10 | Tinja-Riina Malinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 20.76 | 45.06 | 1:16.14 | 1:39.60 | |||
11 | Elin Häggström | 2002 | Luleå Simsällskap | 22.23 | 49.62 | 1:18.21 | 1:40.87 | |||
12 | Ebba Forssten | 2003 | Luleå Simsällskap | 23.24 | 51.30 | 1:20.30 | 1:44.12 | |||
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 16.10 | 37.73 | 1:01.94 | 1:20.41 | |||
2 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 17.03 | 38.12 | 1:04.05 | 1:23.79 | |||
3 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 19.05 | 41.10 | 1:10.56 | 1:31.43 | |||
4 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 18.58 | 42.64 | 1:09.77 | 1:31.72 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:43 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 8, 100m Medley Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Erik Andersson | 2006 | Luleå Simsällskap | 24.00 | 51.60 | 1:22.94 | 1:45.19 | |||
2 | Elliot Lundberg | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 52.13 | 1:45.96 | 1:45.96 | ||||
3 | Philip Sandström | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 23.48 | 54.18 | 1:23.21 | 1:49.03 | |||
Gren 8, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | William Granberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 23.85 | 50.49 | 1:24.01 | 1:45.63 | |||
- | Björn Risberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 12.23 | 27.73 | 45.34 | 59.97 | |||
2 | Roope Mutanen | 2003 | Haukiputaan Heitto | 15.58 | 37.67 | 1:01.88 | 1:20.32 | |||
3 | Tatu-Taneli Malinen | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 17.04 | 37.80 | 1:02.42 | 1:20.76 | |||
- | Juhani Tapio | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | DNS | ||||||
- | Emil Jernunger | 2002 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 13.98 | 30.98 | 52.08 | 1:08.52 | |||
2 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 16.11 | 35.26 | 57.34 | 1:14.35 | |||
3 | Severi Raunama | 2001 | Haukiputaan Heitto | 15.74 | 35.98 | 59.37 | 1:17.64 | |||
4 | Alfred Wikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 16.63 | 36.02 | 59.52 | 1:18.38 | |||
5 | Otto Luokkala | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 20.34 | 44.93 | 1:11.19 | 1:33.08 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 12:30 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
- | Lilly Marklund | 2008 | Piteå Sim | DNS | ||||||
- | Ellen Gotthold | 2008 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Maja Schröder | 2008 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Elma Lundström | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 22.14 | 47.21 | |||||
2 | Pinja Junttari | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 22.09 | 48.51 | |||||
3 | Kerstin Johansson | 2006 | Piteå Sim | 22.93 | 49.29 | |||||
4 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 23.34 | 49.81 | |||||
5 | Maija Leinonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 24.75 | 52.21 | |||||
6 | Marilyn Devismes | 2006 | Bureå Simsällskap | 25.19 | 52.73 | |||||
7 | Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | Luleå Simsällskap | 25.33 | 53.31 | |||||
8 | Reetta Keränen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 24.77 | 54.16 | |||||
9 | Dahlia Skogslind | 2006 | Piteå Sim | 26.26 | 54.76 | |||||
10 | Nova Markstedt | 2006 | Piteå Sim | 25.40 | 56.22 | |||||
11 | Stina Westerlund | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.69 | 56.46 | |||||
12 | Alma Marklund | 2006 | Piteå Sim | 25.23 | 57.09 | |||||
13 | Ester Nordholm | 2007 | Luleå Simsällskap | 27.96 | 57.23 | |||||
14 | Klara Åström | 2006 | Luleå Simsällskap | 26.84 | 1:00.20 | |||||
15 | Nora Marklund | 2006 | Bureå Simsällskap | 28.12 | 1:01.25 | |||||
16 | Wilma Stråmo | 2006 | Piteå Sim | 31.78 | 1:08.67 | |||||
17 | Ester Isaksson | 2006 | Luleå Simsällskap | 33.79 | 1:10.22 | |||||
18 | Thyra Vestin | 2006 | Bureå Simsällskap | 33.53 | 1:11.18 | |||||
19 | Astrid Dalberg | 2007 | Piteå Sim | 34.90 | 1:17.58 | |||||
- | Amanda Lindahl | 2006 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebba Andersson | 2007 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Felicia Svan | 2007 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Westermark | 2006 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
- | Millie Eriksson | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Molly Nilsson | 2007 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 18.78 | 40.45 | |||||
2 | Jatta Nurmela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 20.59 | 44.27 | |||||
3 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 20.61 | 44.46 | |||||
4 | Petra Rasmuson | 2005 | Luleå Simsällskap | 20.78 | 45.78 | |||||
5 | Disa Eriksson | 2004 | Haparanda Sportklubb Taktik | 22.10 | 47.30 | |||||
6 | Anniina Kanste | 2004 | Haukiputaan Heitto | 22.14 | 47.99 | |||||
7 | Eveliina Vakkuri | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 22.06 | 48.18 | |||||
8 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 22.28 | 48.32 | |||||
9 | Sara Schröder | 2004 | Luleå Simsällskap | 22.93 | 48.96 | |||||
10 | Jutta Mört | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 49.53 | 49.53 | |||||
11 | Noomi Nilsson Lindh | 2004 | Luleå Simsällskap | 23.36 | 49.84 | |||||
12 | Moa Krekus | 2004 | Luleå Simsällskap | 23.78 | 50.09 | |||||
13 | Selma Westerlund | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 24.02 | 50.43 | |||||
14 | Lilly Happonen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 23.46 | 51.17 | |||||
15 | Olivia Lundberg | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 23.78 | 51.48 | |||||
16 | Astrid Engström | 2004 | Luleå Simsällskap | 24.71 | 52.23 | |||||
17 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 23.80 | 52.40 | |||||
18 | Amber Mäki-Ampomah | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 23.95 | 52.82 | |||||
19 | Wilma Sandsten | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 25.45 | 52.91 | |||||
20 | Victoria Vnukova | 2005 | Luleå Simsällskap | 25.04 | 53.75 | |||||
21 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 25.07 | 53.87 | |||||
22 | Saga Tuisku | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 24.10 | 53.98 | |||||
23 | Stina Jonsson | 2004 | Jokkmokks Simsällskap | 26.18 | 54.06 | |||||
24 | Marina Johansson | 2005 | Piteå Sim | 25.74 | 54.78 | |||||
25 | Uma Naess | 2005 | Luleå Simsällskap | 26.43 | 55.11 | |||||
26 | Anna Ollinen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 26.92 | 57.35 | |||||
27 | Sofia Kangas | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 28.12 | 57.81 | |||||
28 | Alice Losell | 2005 | Luleå Simsällskap | 29.29 | 59.21 | |||||
29 | Thyra Eriksson | 2005 | Luleå Simsällskap | 29.85 | 1:04.54 | |||||
- | Elina Mueller | 2004 | Piteå Sim | DNS | ||||||
- | Saga Lundmark | 2005 | Piteå Sim | DNS | ||||||
- | Ebba Tjärnberg | 2004 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johanna Johansson | 2005 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga-Maria Nutti | 2004 | Jokkmokks Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 17.92 | 38.46 | |||||
2 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 17.70 | 39.13 | |||||
3 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 19.44 | 41.30 | |||||
4 | Iiris Isokoski | 2003 | Haukiputaan Heitto | 20.32 | 42.90 | |||||
5 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 19.50 | 43.75 | |||||
6 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 20.45 | 44.37 | |||||
7 | Pinja Sipovaara | 2002 | Haukiputaan Heitto | 20.36 | 44.60 | |||||
8 | Sandra Engström | 2002 | Luleå Simsällskap | 22.17 | 47.33 | |||||
9 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 21.80 | 47.54 | |||||
10 | Lova Aira | 2003 | Jokkmokks Simsällskap | 21.70 | 47.80 | |||||
11 | Maria Brännmark | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 23.47 | 50.17 | |||||
12 | Elin Häggström | 2002 | Luleå Simsällskap | 22.76 | 50.46 | |||||
13 | Ebba Forssten | 2003 | Luleå Simsällskap | 24.79 | 51.06 | |||||
14 | Laura Häkkilä | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 24.15 | 52.11 | |||||
15 | Anni Nuottila | 2003 | Haukiputaan Heitto | 25.24 | 52.39 | |||||
- | Hilde Kuhmunen | 2003 | Jokkmokks Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tinja-Riina Malinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 17.04 | 37.17 | |||||
2 | Anni Katajamäki | 2000 | Haukiputaan Heitto | 18.63 | 39.93 | |||||
3 | Moa Gustavsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 18.16 | 40.09 | |||||
4 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 20.13 | 44.17 | |||||
5 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 21.02 | 45.71 | |||||
6 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 21.20 | 45.80 | |||||
7 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 21.35 | 46.50 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 12:30 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 12:47 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Jack Nyroos | 2008 | Bureå Simsällskap | 26.73 | 56.53 | |||||
2 | Malte Magnusson | 2008 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.11 | 1:03.36 | |||||
3 | Per Lindqvist | 2008 | Luleå Simsällskap | 30.42 | 1:07.39 | |||||
- | Johannes Persson | 2008 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Tuomo Leinonen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 22.16 | 47.53 | |||||
2 | Philip Sandström | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 24.45 | 54.51 | |||||
3 | Elliot Lundberg | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 25.11 | 54.61 | |||||
4 | Erik Andersson | 2006 | Luleå Simsällskap | 26.07 | 55.55 | |||||
5 | Patrick Rojrung | 2007 | Luleå Simsällskap | 27.68 | 1:01.11 | |||||
6 | Aron Svills | 2006 | Piteå Sim | 29.29 | 1:02.02 | |||||
7 | Linus Eriksson | 2006 | Piteå Sim | 31.14 | 1:03.22 | |||||
8 | Hugo Sandsten | 2007 | Haparanda Sportklubb Taktik | 29.25 | 1:03.65 | |||||
- | Lauri Junttari | 2007 | Kemin Työväen Uimarit | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 24.22 | 50.65 | |||||
2 | Melwin Magnusson | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 23.28 | 51.39 | |||||
3 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 24.78 | 51.70 | |||||
4 | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | 25.16 | 53.83 | |||||
5 | Björn Risberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.18 | 1:00.45 | |||||
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Karlo Kilpinen | 2003 | Kemin Uimaseura | 17.61 | 38.42 | |||||
2 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Luleå Simsällskap | 19.08 | 40.82 | |||||
3 | Jeremia Saarinen | 2002 | Haukiputaan Heitto | 18.86 | 41.34 | |||||
4 | Roope Mutanen | 2003 | Haukiputaan Heitto | 19.83 | 43.06 | |||||
5 | David Öhman | 2002 | Piteå Sim | 20.02 | 44.77 | |||||
6 | Emil Jernunger | 2002 | Luleå Simsällskap | 23.41 | 48.65 | |||||
7 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 23.18 | 48.80 | |||||
8 | Roope Hyvärinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 21.86 | 49.20 | |||||
9 | Marcus Snäll | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 24.56 | 53.68 | |||||
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 16.88 | 35.77 | |||||
2 | Aleksi Kanste | 1998 | Haukiputaan Heitto | 16.76 | 36.04 | |||||
3 | Tomi Nikula | 2001 | Haukiputaan Heitto | 16.70 | 36.39 | |||||
4 | Jani Leskelä | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 17.17 | 37.55 | |||||
5 | Arttu Pirneskoski | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 17.92 | 38.80 | |||||
6 | Alfred Wikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 18.70 | 40.73 | |||||
7 | Severi Raunama | 2001 | Haukiputaan Heitto | 19.08 | 41.09 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 12:47 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 16:19 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Reetta Keränen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 19.06 | 40.68 | 1:03.52 | 1:25.16 | |||
2 | Elma Lundström | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 20.23 | 42.78 | 1:07.77 | 1:30.74 | |||
3 | Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | Luleå Simsällskap | 19.93 | 42.98 | 1:07.76 | 1:30.82 | |||
4 | Millie Eriksson | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 21.27 | 45.74 | 1:11.32 | 1:36.12 | |||
5 | Maija Leinonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 23.36 | 48.58 | 1:17.16 | 1:41.36 | |||
6 | Nova Markstedt | 2006 | Piteå Sim | 21.33 | 46.84 | 1:14.47 | 1:41.89 | |||
7 | Dahlia Skogslind | 2006 | Piteå Sim | 21.50 | 47.77 | 1:15.70 | 1:43.00 | |||
8 | Stina Westerlund | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 22.30 | 51.38 | 1:21.54 | 1:50.43 | |||
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 16.20 | 34.30 | 53.69 | 1:12.11 | |||
2 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 16.43 | 34.67 | 53.83 | 1:12.26 | |||
3 | Jatta Nurmela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 17.01 | 37.56 | 58.41 | 1:17.44 | |||
4 | Kiia Junttari | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 16.76 | 35.83 | 56.55 | 1:17.52 | |||
5 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 18.38 | 38.53 | 59.75 | 1:18.61 | |||
6 | Julia Söderholm | 2005 | Luleå Simsällskap | 17.57 | 37.56 | 59.12 | 1:19.71 | |||
7 | Noomi Nilsson Lindh | 2004 | Luleå Simsällskap | 17.90 | 38.36 | 1:00.92 | 1:21.68 | |||
8 | Victoria Vnukova | 2005 | Luleå Simsällskap | 18.39 | 38.44 | 1:00.44 | 1:21.74 | |||
9 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 18.75 | 39.68 | 1:01.68 | 1:22.09 | |||
10 | Johanna Johansson | 2005 | Luleå Simsällskap | 18.02 | 38.48 | 1:01.52 | 1:23.29 | |||
11 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 18.33 | 40.02 | 1:02.20 | 1:23.72 | |||
12 | Alice Berglund | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 18.04 | 39.24 | 1:02.81 | 1:24.28 | |||
13 | Moa Krekus | 2004 | Luleå Simsällskap | 18.76 | 41.02 | 1:03.29 | 1:26.06 | |||
14 | Olivia Lundberg | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 19.11 | 40.60 | 1:04.03 | 1:26.23 | |||
15 | Disa Eriksson | 2004 | Haparanda Sportklubb Taktik | 18.18 | 40.84 | 1:04.43 | 1:26.69 | |||
16 | Selma Westerlund | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 20.21 | 43.15 | 1:30.32 | 1:30.32 | |||
17 | Lilly Happonen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 19.96 | 43.33 | 1:08.85 | 1:30.91 | |||
18 | Astrid Engström | 2004 | Luleå Simsällskap | 19.93 | 43.24 | 1:08.06 | 1:30.93 | |||
19 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 20.56 | 43.90 | 1:08.32 | 1:32.20 | |||
20 | Amanda Hedberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 20.58 | 44.84 | 1:09.23 | 1:33.16 | |||
21 | Ebba Tjärnberg | 2004 | Luleå Simsällskap | 20.37 | 45.02 | 1:10.86 | 1:35.39 | |||
22 | Anna Ollinen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 22.21 | 47.74 | 1:13.92 | 1:37.62 | |||
23 | Wilma Sandsten | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 21.38 | 46.27 | 1:38.33 | 1:38.33 | |||
24 | Marina Johansson | 2005 | Piteå Sim | 21.71 | 47.13 | 1:14.67 | 1:39.92 | |||
25 | Sara Schröder | 2004 | Luleå Simsällskap | 21.63 | 47.03 | 1:14.28 | 1:41.50 | |||
- | Uma Naess | 2005 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Sara Ylimäki | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 14.94 | 31.83 | 49.22 | 1:07.83 | |||
2 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 16.06 | 33.47 | 52.60 | 1:10.50 | |||
3 | Pinja Sipovaara | 2002 | Haukiputaan Heitto | 15.85 | 33.93 | 52.61 | 1:10.92 | |||
4 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 16.24 | 34.84 | 53.79 | 1:13.11 | |||
5 | Iiris Isokoski | 2003 | Haukiputaan Heitto | 17.07 | 36.17 | 56.75 | 1:16.29 | |||
6 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 17.83 | 1:17.88 | 1:17.88 | ||||
7 | Anni Nuottila | 2003 | Haukiputaan Heitto | 40.04 | 1:22.46 | 1:22.46 | ||||
8 | Sanni Holappa | 2003 | Haukiputaan Heitto | 19.41 | 41.58 | 1:04.58 | 1:26.49 | |||
9 | Maria Brännmark | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 19.14 | 40.64 | 1:04.14 | 1:27.94 | |||
10 | Elin Häggström | 2002 | Luleå Simsällskap | 19.85 | 44.28 | 1:09.53 | 1:32.16 | |||
- | Ebba Forssten | 2003 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sandra Engström | 2002 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 14.19 | 29.74 | 46.34 | 1:03.07 | |||
2 | Moa Gustavsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 14.82 | 31.05 | 48.08 | 1:04.85 | |||
3 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 15.47 | 33.59 | 52.46 | 1:10.92 | |||
4 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 16.10 | 34.26 | 53.00 | 1:12.23 | |||
5 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 17.54 | 36.01 | 56.44 | 1:15.47 | |||
6 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 18.11 | 1:00.36 | 1:21.24 | ||||
7 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 38.67 | 1:21.27 | 1:21.27 | ||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:19 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Dante Keisu | 2008 | Luleå Simsällskap | 46.19 | 1:39.11 | 1:39.11 | ||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Tuomo Leinonen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 17.86 | 39.18 | 1:00.67 | 1:22.30 | |||
2 | Erik Andersson | 2006 | Luleå Simsällskap | 20.35 | 45.52 | 1:10.82 | 1:32.02 | |||
3 | Elliot Lundberg | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 20.82 | 43.87 | 1:10.58 | 1:33.33 | |||
4 | Hugo Sandsten | 2007 | Haparanda Sportklubb Taktik | 23.62 | 52.02 | 1:23.31 | 1:47.92 | |||
5 | Aron Svills | 2006 | Piteå Sim | 25.60 | 55.11 | 1:57.08 | 1:57.08 | |||
6 | Linus Eriksson | 2006 | Piteå Sim | 26.42 | 58.62 | 1:30.89 | 1:59.07 | |||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 16.45 | 34.84 | 54.59 | 1:13.35 | |||
2 | William Granberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 22.32 | 47.94 | 1:13.67 | 1:36.56 | |||
3 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 50.62 | 1:43.81 | 1:43.81 | ||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Jeremia Saarinen | 2002 | Haukiputaan Heitto | 15.74 | 32.59 | 51.11 | 1:08.27 | |||
2 | David Öhman | 2002 | Piteå Sim | 16.25 | 33.77 | 51.88 | 1:09.25 | |||
3 | Tatu-Taneli Malinen | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 15.78 | 33.42 | 52.41 | 1:09.54 | |||
4 | Roope Mutanen | 2003 | Haukiputaan Heitto | 15.08 | 33.23 | 52.60 | 1:10.08 | |||
5 | Karlo Kilpinen | 2003 | Kemin Uimaseura | 16.09 | 34.35 | 54.33 | 1:12.26 | |||
6 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 18.22 | 38.23 | 57.64 | 1:15.41 | |||
7 | Emil Jernunger | 2002 | Luleå Simsällskap | 18.41 | 39.59 | 1:03.47 | 1:26.60 | |||
8 | Marcus Snäll | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 20.26 | 44.09 | 1:10.47 | 1:32.61 | |||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Aleksi Kanste | 1998 | Haukiputaan Heitto | 13.30 | 27.62 | 42.42 | 56.88 | |||
2 | Arttu Pirneskoski | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 13.90 | 28.98 | 44.61 | 59.21 | |||
3 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 13.83 | 28.38 | 44.05 | 59.67 | |||
4 | Jani Leskelä | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 14.61 | 30.00 | 47.69 | 1:04.77 | |||
5 | Severi Raunama | 2001 | Haukiputaan Heitto | 14.59 | 30.63 | 48.19 | 1:05.50 | |||
6 | Alfred Wikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 16.19 | 33.64 | 52.42 | 1:10.08 | |||
- | Tomi Nikula | 2001 | Haukiputaan Heitto | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 13, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kerstin Johansson | 2006 | Piteå Sim | 17.67 | ||||||
2 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 18.66 | ||||||
3 | Pinja Junttari | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 20.87 | ||||||
4 | Alma Marklund | 2006 | Piteå Sim | 21.44 | ||||||
5 | Felicia Svan | 2007 | Bureå Simsällskap | 21.48 | ||||||
6 | Reetta Keränen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 21.60 | ||||||
7 | Maja Westermark | 2006 | Burträsk Simpolare | 24.22 | ||||||
8 | Dahlia Skogslind | 2006 | Piteå Sim | 28.28 | ||||||
- | Amanda Lindahl | 2006 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tova Lindström | 2006 | Piteå Sim | DNS | ||||||
- | Nova Markstedt | 2006 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 13, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 16.93 | ||||||
2 | Jatta Nurmela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 17.06 | ||||||
3 | Disa Eriksson | 2004 | Haparanda Sportklubb Taktik | 17.17 | ||||||
4 | Kiia Junttari | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 17.87 | ||||||
5 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 18.19 | ||||||
6 | Alice Berglund | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 18.25 | ||||||
7 | Eveliina Vakkuri | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 18.39 | ||||||
8 | Saga Tuisku | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 20.09 | ||||||
9 | Jutta Mört | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 20.65 | ||||||
10 | Amanda Hedberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 21.98 | ||||||
11 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 22.22 | ||||||
12 | Lilly Happonen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 22.65 | ||||||
13 | Marina Johansson | 2005 | Piteå Sim | 23.84 | ||||||
- | Sofia Kangas | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | DSQ | ||||||
Gren 13, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 14.99 | ||||||
2 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 15.24 | ||||||
3 | Sara Ylimäki | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 15.79 | ||||||
4 | Pinja Sipovaara | 2002 | Haukiputaan Heitto | 15.82 | ||||||
5 | Tinja-Riina Malinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 19.28 | ||||||
6 | Anni Nuottila | 2003 | Haukiputaan Heitto | 21.61 | ||||||
7 | Laura Häkkilä | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 24.56 | ||||||
Gren 13, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 15.42 | ||||||
2 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 17.34 | ||||||
3 | Erika Eklund | 1992 | Piteå Sim | 21.21 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 14, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Sandström | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 23.01 | ||||||
- | Aron Svills | 2006 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Lauri Junttari | 2007 | Kemin Työväen Uimarit | DSQ | ||||||
Gren 14, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 16.52 | ||||||
2 | William Granberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 22.07 | ||||||
3 | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | 23.01 | ||||||
- | Björn Risberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 14, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 12.33 | ||||||
2 | Roope Hyvärinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 15.44 | ||||||
3 | Roope Mutanen | 2003 | Haukiputaan Heitto | 15.73 | ||||||
4 | Karlo Kilpinen | 2003 | Kemin Uimaseura | 16.54 | ||||||
5 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 16.60 | ||||||
- | Juhani Tapio | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | DNS | ||||||
Gren 14, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 13.68 | ||||||
2 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 15.56 | ||||||
3 | Otto Luokkala | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 18.61 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 17:28 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Svan | 2009 | Bureå Simsällskap | 27.52 | 1:00.69 | |||||
2 | Miranda Henriksson | 2009 | Piteå Sim | 29.89 | 1:00.80 | |||||
3 | Ellen Gotthold | 2008 | Piteå Sim | 32.54 | 1:04.87 | |||||
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Elma Lundström | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 23.33 | 46.54 | |||||
2 | Kerstin Johansson | 2006 | Piteå Sim | 24.12 | 47.97 | |||||
3 | Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | Luleå Simsällskap | 48.73 | 48.73 | |||||
4 | Millie Eriksson | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 25.91 | 49.82 | |||||
5 | Marilyn Devismes | 2006 | Bureå Simsällskap | 25.00 | 51.74 | |||||
6 | Reetta Keränen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 25.27 | 51.99 | |||||
7 | Felicia Svan | 2007 | Bureå Simsällskap | 24.20 | 52.18 | |||||
8 | Maja Westermark | 2006 | Burträsk Simpolare | 25.94 | 52.21 | |||||
9 | Maija Leinonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 26.95 | 54.52 | |||||
10 | Stina Westerlund | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 55.66 | 55.66 | |||||
11 | Klara Åström | 2006 | Luleå Simsällskap | 27.12 | 57.39 | |||||
12 | Ester Nordholm | 2007 | Luleå Simsällskap | 31.28 | 1:05.11 | |||||
13 | Ester Isaksson | 2006 | Luleå Simsällskap | 31.02 | 1:05.65 | |||||
14 | Molly Nilsson | 2007 | Piteå Sim | 33.51 | 1:09.40 | |||||
- | Tova Lindström | 2006 | Piteå Sim | DNS | ||||||
- | Janina Paakkolanvaara | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | DSQ | ||||||
- | Pinja Junttari | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | DSQ | ||||||
- | Thyra Vestin | 2006 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Stråmo | 2006 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 18.93 | 37.38 | |||||
2 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 20.38 | 38.98 | |||||
3 | Jatta Nurmela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 20.60 | 41.07 | |||||
4 | Anniina Kanste | 2004 | Haukiputaan Heitto | 20.91 | 41.75 | |||||
5 | Noomi Nilsson Lindh | 2004 | Luleå Simsällskap | 20.04 | 41.98 | |||||
6 | Saga Tuisku | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 21.18 | 42.76 | |||||
7 | Astrid Engström | 2004 | Luleå Simsällskap | 22.24 | 43.93 | |||||
8 | Olivia Lundberg | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 22.01 | 44.38 | |||||
9 | Jutta Mört | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 22.40 | 44.59 | |||||
10 | Victoria Vnukova | 2005 | Luleå Simsällskap | 21.99 | 44.64 | |||||
11 | Disa Eriksson | 2004 | Haparanda Sportklubb Taktik | 22.06 | 44.85 | |||||
12 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 22.14 | 44.91 | |||||
13 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 23.40 | 46.63 | |||||
14 | Stina Jonsson | 2004 | Jokkmokks Simsällskap | 23.33 | 46.86 | |||||
15 | Eveliina Vakkuri | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 22.88 | 47.13 | |||||
16 | Selma Westerlund | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.67 | 48.67 | |||||
17 | Marina Johansson | 2005 | Piteå Sim | 23.93 | 49.04 | |||||
18 | Saga-Maria Nutti | 2004 | Jokkmokks Simsällskap | 23.80 | 49.90 | |||||
19 | Lilly Happonen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 25.89 | 50.41 | |||||
20 | Amanda Hedberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 50.67 | 50.67 | |||||
21 | Uma Naess | 2005 | Luleå Simsällskap | 26.36 | 52.65 | |||||
22 | Ebba Tjärnberg | 2004 | Luleå Simsällskap | 25.89 | 54.01 | |||||
23 | Anna Ollinen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 55.63 | 55.63 | |||||
24 | Thyra Eriksson | 2005 | Luleå Simsällskap | 28.35 | 57.55 | |||||
25 | Alice Losell | 2005 | Luleå Simsällskap | 28.88 | 1:00.13 | |||||
- | Amber Mäki-Ampomah | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
- | Moa Krekus | 2004 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sofia Kangas | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | DSQ | ||||||
- | Wilma Sandsten | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 18.75 | 37.78 | |||||
2 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 18.99 | 38.55 | |||||
3 | Iiris Isokoski | 2003 | Haukiputaan Heitto | 19.42 | 38.60 | |||||
4 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 19.25 | 38.67 | |||||
5 | Pinja Sipovaara | 2002 | Haukiputaan Heitto | 20.20 | 40.32 | |||||
6 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 19.67 | 40.54 | |||||
7 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 19.90 | 40.71 | |||||
8 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 42.22 | 42.22 | |||||
9 | Tinja-Riina Malinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 22.83 | 44.93 | |||||
10 | Maria Brännmark | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 22.76 | 46.04 | |||||
11 | Ebba Forssten | 2003 | Luleå Simsällskap | 26.32 | 52.38 | |||||
12 | Elin Häggström | 2002 | Luleå Simsällskap | 56.34 | 56.34 | |||||
- | Laura Häkkilä | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 16.41 | 32.90 | |||||
2 | Anni Katajamäki | 2000 | Haukiputaan Heitto | 16.94 | 34.53 | |||||
3 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 18.10 | 36.93 | |||||
4 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 19.76 | 40.12 | |||||
5 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 19.93 | 41.25 | |||||
6 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 41.41 | 41.41 | |||||
7 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 21.44 | 42.88 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 17:28 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 17:41 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Jack Nyroos | 2008 | Bureå Simsällskap | 27.64 | 56.99 | |||||
2 | Per Lindqvist | 2008 | Luleå Simsällskap | 28.99 | 59.88 | |||||
- | Dante Keisu | 2008 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Malte Magnusson | 2008 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Tuomo Leinonen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 23.20 | 45.08 | |||||
2 | Elliot Lundberg | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 25.69 | 52.11 | |||||
3 | Patrick Rojrung | 2007 | Luleå Simsällskap | 28.92 | 58.60 | |||||
- | Lauri Junttari | 2007 | Kemin Työväen Uimarit | DSQ | ||||||
- | Linus Eriksson | 2006 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Philip Sandström | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 20.64 | 41.76 | |||||
2 | Björn Risberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 25.29 | 50.67 | |||||
3 | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | 25.27 | 52.58 | |||||
4 | Melwin Magnusson | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 25.98 | 53.51 | |||||
- | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Luleå Simsällskap | 17.41 | 34.83 | |||||
2 | Roope Hyvärinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 19.84 | 39.31 | |||||
3 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 19.99 | 39.74 | |||||
4 | Jeremia Saarinen | 2002 | Haukiputaan Heitto | 20.05 | 39.83 | |||||
5 | Roope Mutanen | 2003 | Haukiputaan Heitto | 40.18 | 40.18 | |||||
- | Juhani Tapio | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | DNS | ||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Aleksi Kanste | 1998 | Haukiputaan Heitto | 15.89 | 31.50 | |||||
2 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 16.36 | 32.28 | |||||
3 | Arttu Pirneskoski | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 16.67 | 33.05 | |||||
4 | Alfred Wikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 17.94 | 35.55 | |||||
5 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 17.67 | 35.61 | |||||
6 | Otto Luokkala | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 21.82 | 43.49 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 17:41 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 18:14 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Maja Schröder | 2008 | Luleå Simsällskap | 28.95 | 1:03.46 | 1:38.84 | 2:16.89 | |||
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Elma Lundström | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 22.59 | 50.08 | 1:17.38 | 1:45.38 | |||
2 | Marilyn Devismes | 2006 | Bureå Simsällskap | 25.37 | 53.93 | 1:23.47 | 1:51.61 | |||
3 | Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | Luleå Simsällskap | 25.86 | 55.35 | 1:26.67 | 1:54.42 | |||
4 | Reetta Keränen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 25.18 | 54.97 | 1:26.33 | 1:57.06 | |||
5 | Stina Westerlund | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.12 | 57.45 | 1:29.53 | 1:58.72 | |||
6 | Nova Markstedt | 2006 | Piteå Sim | 25.63 | 57.21 | 1:27.96 | 2:00.04 | |||
7 | Ester Nordholm | 2007 | Luleå Simsällskap | 30.64 | 1:03.32 | 1:35.71 | 2:05.53 | |||
8 | Dahlia Skogslind | 2006 | Piteå Sim | 26.93 | 59.75 | 1:32.05 | 2:05.54 | |||
- | Millie Eriksson | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Wilma Stråmo | 2006 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 18.47 | 40.64 | 1:02.99 | 1:25.44 | |||
2 | Alice Berglund | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 21.42 | 46.17 | 1:12.31 | 1:38.52 | |||
3 | Petra Rasmuson | 2005 | Luleå Simsällskap | 21.30 | 46.13 | 1:12.97 | 1:38.80 | |||
4 | Julia Söderholm | 2005 | Luleå Simsällskap | 22.82 | 49.14 | 1:16.39 | 1:43.07 | |||
5 | Selma Westerlund | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 23.46 | 50.63 | 1:18.44 | 1:46.51 | |||
6 | Ebba Tjärnberg | 2004 | Luleå Simsällskap | 23.30 | 51.86 | 1:20.06 | 1:49.13 | |||
7 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 22.59 | 51.70 | 1:20.07 | 1:49.26 | |||
8 | Moa Krekus | 2004 | Luleå Simsällskap | 24.13 | 52.25 | 1:20.74 | 1:49.53 | |||
9 | Olivia Lundberg | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 24.27 | 52.14 | 1:21.34 | 1:49.56 | |||
10 | Victoria Vnukova | 2005 | Luleå Simsällskap | 23.85 | 52.96 | 1:22.42 | 1:50.92 | |||
11 | Lilly Happonen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 25.32 | 53.49 | 1:23.21 | 1:51.18 | |||
12 | Sara Schröder | 2004 | Luleå Simsällskap | 24.30 | 52.47 | 1:22.69 | 1:51.93 | |||
13 | Astrid Engström | 2004 | Luleå Simsällskap | 24.95 | 54.11 | 1:23.62 | 1:52.42 | |||
14 | Wilma Sandsten | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 26.24 | 54.80 | 1:26.06 | 1:56.13 | |||
15 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 25.59 | 55.88 | 1:26.64 | 1:56.88 | |||
16 | Uma Naess | 2005 | Luleå Simsällskap | 26.50 | 55.69 | 1:27.40 | 1:57.22 | |||
17 | Marina Johansson | 2005 | Piteå Sim | 26.88 | 56.63 | 1:28.34 | 1:57.93 | |||
18 | Amber Mäki-Ampomah | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 25.34 | 56.84 | 1:27.48 | 1:59.43 | |||
19 | Anna Ollinen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 25.66 | 57.59 | 1:29.09 | 2:01.56 | |||
20 | Alice Losell | 2005 | Luleå Simsällskap | 28.15 | 1:01.15 | 1:34.61 | 2:09.14 | |||
- | Elina Mueller | 2004 | Piteå Sim | DNS | ||||||
- | Noomi Nilsson Lindh | 2004 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Thyra Eriksson | 2005 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 18.98 | 40.85 | 1:04.55 | 1:27.39 | |||
2 | Iiris Isokoski | 2003 | Haukiputaan Heitto | 20.76 | 44.97 | 1:10.13 | 1:34.98 | |||
3 | Tove Öhrling | 2003 | Luleå Simsällskap | 20.50 | 45.56 | 1:10.73 | 1:35.98 | |||
4 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 20.65 | 45.33 | 1:11.22 | 1:36.28 | |||
5 | Sara Ylimäki | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 20.85 | 45.18 | 1:11.49 | 1:37.15 | |||
6 | Sandra Engström | 2002 | Luleå Simsällskap | 23.18 | 49.78 | 1:18.79 | 1:47.12 | |||
7 | Elin Häggström | 2002 | Luleå Simsällskap | 23.36 | 51.68 | 1:20.18 | 1:47.80 | |||
8 | Lova Aira | 2003 | Jokkmokks Simsällskap | 21.51 | 48.66 | 1:16.93 | 1:47.87 | |||
9 | Hilde Kuhmunen | 2003 | Jokkmokks Simsällskap | 23.69 | 50.51 | 1:19.16 | 1:48.32 | |||
10 | Ebba Forssten | 2003 | Luleå Simsällskap | 23.76 | 53.50 | 1:21.43 | 1:49.01 | |||
- | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 19.93 | 44.65 | 1:09.41 | 1:36.17 | |||
2 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 22.48 | 48.42 | 1:16.32 | 1:44.38 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 18:14 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 18:33 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Malte Magnusson | 2008 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.65 | 1:07.36 | 1:44.27 | 2:23.21 | |||
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Tuomo Leinonen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 22.75 | 49.67 | 1:17.04 | 1:43.67 | |||
2 | Philip Sandström | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.41 | 56.23 | 1:26.85 | 1:58.16 | |||
3 | Erik Andersson | 2006 | Luleå Simsällskap | 26.79 | 57.08 | 1:29.32 | 1:58.74 | |||
4 | Elliot Lundberg | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.87 | 58.70 | 1:29.52 | 2:01.54 | |||
5 | Linus Eriksson | 2006 | Piteå Sim | 30.34 | 1:05.97 | 1:43.42 | 2:17.62 | |||
6 | Hugo Sandsten | 2007 | Haparanda Sportklubb Taktik | 28.78 | 1:05.05 | 1:44.98 | 2:19.93 | |||
7 | Aron Svills | 2006 | Piteå Sim | 29.79 | 1:07.90 | 1:44.83 | 2:22.01 | |||
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 25.96 | 54.50 | 1:24.41 | 1:53.84 | |||
2 | Melwin Magnusson | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 24.20 | 54.75 | 1:26.07 | 1:58.80 | |||
- | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | DNS | ||||||
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Karlo Kilpinen | 2003 | Kemin Uimaseura | 18.68 | 40.74 | 1:04.25 | 1:27.28 | |||
2 | Jeremia Saarinen | 2002 | Haukiputaan Heitto | 19.41 | 41.98 | 1:06.49 | 1:30.31 | |||
3 | Roope Mutanen | 2003 | Haukiputaan Heitto | 20.13 | 43.99 | 1:09.63 | 1:35.13 | |||
4 | David Öhman | 2002 | Piteå Sim | 21.13 | 45.50 | 1:11.15 | 1:37.27 | |||
5 | Emil Jernunger | 2002 | Luleå Simsällskap | 22.72 | 47.78 | 1:15.27 | 1:42.56 | |||
6 | Marcus Snäll | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 24.91 | 53.80 | 1:26.28 | 1:56.63 | |||
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Jani Leskelä | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 17.11 | 37.20 | 58.38 | 1:19.95 | |||
2 | Alfred Wikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 19.31 | 42.84 | 1:07.30 | 1:32.18 | |||
- | Severi Raunama | 2001 | Haukiputaan Heitto | DSQ | ||||||
- | Tomi Nikula | 2001 | Haukiputaan Heitto | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 18:33 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 18:52 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alva Andersson | 2004 | Luleå Simsällskap | 38.51 | 1:24.07 | 2:18.12 | 3:01.46 | |||
2 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 43.18 | 1:27.68 | 2:26.17 | 3:06.60 | |||
3 | Anniina Kanste | 2004 | Haukiputaan Heitto | 42.76 | 1:30.67 | 2:28.81 | 3:11.67 | |||
4 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 45.15 | 1:32.56 | 2:27.69 | 3:11.92 | |||
5 | Alice Berglund | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.35 | 1:35.34 | 2:30.70 | 3:19.55 | |||
6 | Disa Eriksson | 2004 | Haparanda Sportklubb Taktik | 41.10 | 1:34.13 | 2:33.23 | 3:21.19 | |||
- | Jatta Nurmela | 2004 | Haukiputaan Heitto | DSQ | ||||||
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 36.26 | 1:25.34 | 2:18.31 | 2:58.56 | |||
2 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 36.26 | 1:24.13 | 2:18.41 | 2:59.93 | |||
3 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 39.07 | 2:27.34 | 3:11.78 | ||||
4 | Maria Brännmark | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 47.65 | 1:41.40 | 2:46.32 | 3:38.22 | |||
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anni Katajamäki | 2000 | Haukiputaan Heitto | 32.58 | 1:13.09 | 2:01.38 | 2:37.24 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 18:52 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 19:00 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 28.26 | 1:02.24 | 1:40.56 | 2:12.24 | |||
2 | Tatu-Taneli Malinen | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 38.46 | 1:24.76 | 2:16.88 | 2:58.04 | |||
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 31.93 | 1:12.11 | 1:58.60 | 2:32.94 | |||
2 | Arttu Pirneskoski | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 30.40 | 1:15.64 | 2:05.36 | 2:41.19 | |||
3 | Otto Luokkala | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 47.00 | 1:37.98 | 2:34.63 | 3:20.67 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 19:00 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 08:42 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 21, 4X50m Frisim Damer, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Bureå SS Damer | 2001 | Bureå Simsällskap | 2:10.71 | ||||||
Agnes Olsson | 2004 | 16.01 | 32.66 | 32.66 | ||||||
Petra Andersson | 2001 | 15.13 | 31.23 | 1:03.89 | ||||||
Alva Lundmark | 2001 | 17.10 | 35.54 | 1:39.43 | ||||||
Wilma Wenden | 2002 | 15.51 | 31.28 | 2:10.71 | ||||||
2 | Skellefteå Damer Lag1 | 2017 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:13.20 | ||||||
Märta Lindström | 2002 | 16.01 | 32.46 | 32.46 | ||||||
Alice Berglund | 2004 | 17.66 | 36.73 | 1:09.19 | ||||||
Astrid Lövgren | 2002 | 15.48 | 32.25 | 1:41.44 | ||||||
Ellen Larsson | 2001 | 15.32 | 31.76 | 2:13.20 | ||||||
3 | Hahe Naiset | 2000 | Haukiputaan Heitto | 2:13.65 | ||||||
Anni Katajamäki | 2000 | 14.71 | 30.45 | 30.45 | ||||||
Pinja Sipovaara | 2002 | 15.26 | 31.58 | 1:02.03 | ||||||
Reetta Keränen | 2006 | 17.73 | 37.60 | 1:39.63 | ||||||
Anni Nuottila | 2003 | 16.53 | 34.02 | 2:13.65 | ||||||
4 | Luleå SS Damer | 2002 | Luleå Simsällskap | 2:15.98 | ||||||
Alva Andersson | 2004 | 16.06 | 33.21 | 33.21 | ||||||
Moa Gustavsson | 2001 | 14.31 | 30.14 | 1:03.35 | ||||||
Julia Söderholm | 2005 | 17.33 | 37.06 | 1:40.41 | ||||||
Johanna Johansson | 2005 | 16.73 | 35.57 | 2:15.98 | ||||||
5 | Haparanda Dam 1 | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 2:20.49 | ||||||
Inga-Maarit Viitanen | 2001 | 16.86 | 35.45 | 35.45 | ||||||
Eliza Happonen | 2002 | 16.64 | 34.42 | 1:09.87 | ||||||
Elida Hansson | 2002 | 15.46 | 31.84 | 1:41.71 | ||||||
Maria Brännmark | 2002 | 18.41 | 38.78 | 2:20.49 | ||||||
6 | Hahe Tytöt 2003 | 2003 | Haukiputaan Heitto | 2:20.93 | ||||||
Anniina Kanste | 2004 | 17.99 | 36.21 | 36.21 | ||||||
Iiris Isokoski | 2003 | 16.52 | 34.15 | 1:10.36 | ||||||
Jatta Nurmela | 2004 | 15.94 | 33.07 | 1:43.43 | ||||||
Sanni Holappa | 2003 | 18.18 | 37.50 | 2:20.93 | ||||||
7 | Luleå SS Damer 2 | 2004 | Luleå Simsällskap | 2:28.72 | ||||||
Klara Lindqvist | 2005 | 15.67 | 31.96 | 31.96 | ||||||
Tove Öhrling | 2003 | 16.78 | 35.46 | 1:07.42 | ||||||
Uma Naess | 2005 | 19.00 | 40.51 | 1:47.93 | ||||||
Ebba Forssten | 2003 | 19.74 | 40.79 | 2:28.72 | ||||||
8 | Luleå SS Damer 3 | 2002 | Luleå Simsällskap | 2:34.95 | ||||||
Elin Häggström | 2002 | 19.90 | 40.66 | 40.66 | ||||||
Sandra Engström | 2002 | 16.90 | 37.00 | 1:17.66 | ||||||
Astrid Engström | 2004 | 18.47 | 40.18 | 1:57.84 | ||||||
Noomi Nilsson Lindh | 2004 | 17.72 | 37.11 | 2:34.95 | ||||||
9 | Luleå SS Damer Lag 4 | 2005 | Luleå Simsällskap | 2:38.39 | ||||||
Moa Krekus | 2004 | 18.83 | 40.04 | 40.04 | ||||||
Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | 18.82 | 41.01 | 1:21.05 | ||||||
Victoria Vnukova | 2005 | 17.82 | 36.98 | 1:58.03 | ||||||
Tilde Nordholm | 2004 | 18.67 | 40.36 | 2:38.39 | ||||||
10 | Piteå Sim Damer [2005] | 2005 | Piteå Sim | 2:40.53 | ||||||
Lisa Bäcklund | 2002 | 16.38 | 33.51 | 33.51 | ||||||
Marina Johansson | 2005 | 20.97 | 44.83 | 1:18.34 | ||||||
Nova Markstedt | 2006 | 20.18 | 44.97 | 2:03.31 | ||||||
Heidi Nilsson | 2005 | 17.66 | 37.22 | 2:40.53 | ||||||
11 | Haparanda Dam 2 | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 2:45.06 | ||||||
Anna Ollinen | 2005 | 20.41 | 43.23 | 43.23 | ||||||
Disa Eriksson | 2004 | 17.49 | 37.54 | 1:20.77 | ||||||
Amber Mäki-Ampomah | 2005 | 20.32 | 44.00 | 2:04.77 | ||||||
Wilma Sandsten | 2005 | 19.10 | 40.29 | 2:45.06 | ||||||
12 | Jokkmokk Damer | 2000 | Jokkmokks Simsällskap | 2:47.06 | ||||||
Stina Jonsson | 2004 | 21.48 | 42.72 | 42.72 | ||||||
Saga-Maria Nutti | 2004 | 20.72 | 44.18 | 1:26.90 | ||||||
Hilde Kuhmunen | 2003 | 18.53 | 37.90 | 2:04.80 | ||||||
Lova Aira | 2003 | 19.90 | 42.26 | 2:47.06 | ||||||
13 | Team Lss | 2005 | Luleå Simsällskap | 3:14.40 | ||||||
Thyra Eriksson | 2005 | 24.99 | 48.92 | 48.92 | ||||||
Ester Nordholm | 2007 | 25.12 | 53.20 | 1:42.12 | ||||||
Alice Losell | 2005 | 24.08 | 51.85 | 2:33.97 | ||||||
Ebba Tjärnberg | 2004 | 19.08 | 40.43 | 3:14.40 | ||||||
- | Skellefteå Damer Lag 2 | 2017 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Selma Westerlund | 2004 | 19.70 | 40.75 | 40.75 | ||||||
Millie Eriksson | 2007 | 20.37 | 43.15 | 1:23.90 | ||||||
Elma Lundström | 2006 | 19.65 | 40.13 | 2:04.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 08:42 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 08:43 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Kemtu Miehet 1 | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 1:50.02 | ||||||
Arttu Pirneskoski | 2000 | 13.44 | 26.99 | 26.99 | ||||||
Jani Leskelä | 2001 | 13.40 | 27.88 | 54.87 | ||||||
Tatu-Taneli Malinen | 2002 | 14.63 | 30.22 | 1:25.09 | ||||||
Ronny Brännkärr | 2002 | 11.96 | 24.93 | 1:50.02 | ||||||
2 | Hahe Miehet | 1998 | Haukiputaan Heitto | 1:55.45 | ||||||
Aleksi Kanste | 1998 | 13.26 | 26.73 | 26.73 | ||||||
Tomi Nikula | 2001 | 13.30 | 27.88 | 54.61 | ||||||
Severi Raunama | 2001 | 14.31 | 29.62 | 1:24.23 | ||||||
Jeremia Saarinen | 2002 | 15.26 | 31.22 | 1:55.45 | ||||||
3 | Skellefteå Herrar | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 3:09.44 | ||||||
Elliot Lundberg | 2007 | 21.18 | 45.42 | 45.42 | ||||||
Malte Magnusson | 2008 | 23.94 | 54.00 | 1:39.42 | ||||||
Philip Sandström | 2006 | 21.61 | 45.46 | 2:24.88 | ||||||
Melwin Magnusson | 2005 | 20.00 | 44.56 | 3:09.44 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 08:43 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 09:41 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 23, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lilly Marklund | 2008 | Piteå Sim | 27.41 | ||||||
2 | Maja Schröder | 2008 | Luleå Simsällskap | 27.69 | ||||||
3 | Lily Franze´n | 2008 | Piteå Sim | 31.44 | ||||||
4 | Miranda Henriksson | 2009 | Piteå Sim | 32.09 | ||||||
5 | Selma Berggren | 2008 | Piteå Sim | 32.94 | ||||||
6 | Hanna Svan | 2009 | Bureå Simsällskap | 35.42 | ||||||
7 | Esther Svills | 2008 | Piteå Sim | 36.58 | ||||||
8 | Ellen Gotthold | 2008 | Piteå Sim | 37.76 | ||||||
- | Viktoria Anerud | 2009 | Älvsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kerstin Johansson | 2006 | Piteå Sim | 21.94 | ||||||
2 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 22.04 | ||||||
3 | Pinja Junttari | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 22.32 | ||||||
4 | Marilyn Devismes | 2006 | Bureå Simsällskap | 23.64 | ||||||
5 | Reetta Keränen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 23.75 | ||||||
6 | Dahlia Skogslind | 2006 | Piteå Sim | 24.53 | ||||||
7 | Felicia Svan | 2007 | Bureå Simsällskap | 24.55 | ||||||
8 | Nova Markstedt | 2006 | Piteå Sim | 24.66 | ||||||
9 | Maija Leinonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 24.96 | ||||||
10 | Alma Marklund | 2006 | Piteå Sim | 25.61 | ||||||
11 | Amanda Lindahl | 2006 | Luleå Simsällskap | 26.26 | ||||||
12 | Nora Marklund | 2006 | Bureå Simsällskap | 26.51 | ||||||
13 | Maja Westermark | 2006 | Burträsk Simpolare | 27.33 | ||||||
14 | Klara Åström | 2006 | Luleå Simsällskap | 28.44 | ||||||
15 | Ebba Andersson | 2007 | Luleå Simsällskap | 28.59 | ||||||
16 | Wilma Stråmo | 2006 | Piteå Sim | 30.73 | ||||||
17 | Ester Isaksson | 2006 | Luleå Simsällskap | 31.94 | ||||||
18 | Thyra Vestin | 2006 | Bureå Simsällskap | 32.34 | ||||||
19 | Astrid Dalberg | 2007 | Piteå Sim | 34.18 | ||||||
- | Lilja Lindqvist | 2007 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Molly Nilsson | 2007 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 23, 25m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jatta Nurmela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 19.11 | ||||||
2 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 19.95 | ||||||
3 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 20.30 | ||||||
4 | Kiia Junttari | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 20.58 | ||||||
5 | Disa Eriksson | 2004 | Haparanda Sportklubb Taktik | 20.84 | ||||||
6 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 21.06 | ||||||
7 | Jutta Mört | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 21.28 | ||||||
8 | Lilly Happonen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 21.81 | ||||||
9 | Eveliina Vakkuri | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 21.92 | ||||||
10 | Sara Schröder | 2004 | Luleå Simsällskap | 23.15 | ||||||
11 | Amber Mäki-Ampomah | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 23.16 | ||||||
12 | Elina Mueller | 2004 | Piteå Sim | 24.63 | ||||||
13 | Anna Ollinen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 24.94 | ||||||
14 | Marina Johansson | 2005 | Piteå Sim | 25.06 | ||||||
15 | Saga Tuisku | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 25.11 | ||||||
16 | Wilma Sandsten | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 25.77 | ||||||
17 | Sofia Kangas | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 26.28 | ||||||
Gren 23, 25m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 19.80 | ||||||
2 | Iiris Isokoski | 2003 | Haukiputaan Heitto | 19.91 | ||||||
2 | Sara Ylimäki | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 19.91 | ||||||
4 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 21.13 | ||||||
5 | Anni Nuottila | 2003 | Haukiputaan Heitto | 23.81 | ||||||
6 | Laura Häkkilä | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 24.26 | ||||||
7 | Tinja-Riina Malinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 24.80 | ||||||
8 | Kajsa Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 24.93 | ||||||
Gren 23, 25m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 19.62 | ||||||
2 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 20.72 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 09:41 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 09:50 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 24, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jack Nyroos | 2008 | Bureå Simsällskap | 25.60 | ||||||
2 | Malte Magnusson | 2008 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.82 | ||||||
3 | Per Lindqvist | 2008 | Luleå Simsällskap | 32.38 | ||||||
4 | Johannes Persson | 2008 | Piteå Sim | 36.23 | ||||||
Gren 24, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tuomo Leinonen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 21.55 | ||||||
2 | Lauri Junttari | 2007 | Kemin Työväen Uimarit | 25.24 | ||||||
3 | Philip Sandström | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 25.44 | ||||||
4 | Linus Eriksson | 2006 | Piteå Sim | 26.47 | ||||||
5 | Hugo Sandsten | 2007 | Haparanda Sportklubb Taktik | 27.02 | ||||||
6 | Aron Svills | 2006 | Piteå Sim | 27.63 | ||||||
7 | Patrick Rojrung | 2007 | Luleå Simsällskap | 27.69 | ||||||
- | Elliot Mueller | 2007 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Hugo Nilsson | 2006 | Älvsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Melwin Magnusson | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 22.77 | ||||||
2 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 23.51 | ||||||
3 | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | 24.72 | ||||||
4 | William Granberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 27.99 | ||||||
Gren 24, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 15.12 | ||||||
2 | David Öhman | 2002 | Piteå Sim | 19.98 | ||||||
3 | Marcus Snäll | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 22.18 | ||||||
4 | Roope Hyvärinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 22.29 | ||||||
5 | Viktor Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 26.36 | ||||||
- | Juhani Tapio | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | DNS | ||||||
Gren 24, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 17.24 | ||||||
2 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 17.27 | ||||||
3 | Otto Luokkala | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 19.69 | ||||||
4 | Mohammad Moseni | 1999 | Älvsby Simsällskap | 22.42 | ||||||
- | Jani Leskelä | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 09:50 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Kiia Junttari | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 18.85 | 42.18 | 1:08.28 | 1:38.95 | |||
2 | Selma Westerlund | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 22.34 | 49.87 | 1:21.08 | 1:51.93 | |||
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Pinja Sipovaara | 2002 | Haukiputaan Heitto | 16.44 | 35.74 | 56.47 | 1:17.58 | |||
2 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 16.39 | 36.34 | 57.91 | 1:19.53 | |||
3 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 16.55 | 36.45 | 59.43 | 1:23.23 | |||
4 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 16.43 | 38.48 | 1:02.24 | 1:27.52 | |||
5 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 18.07 | 39.93 | 1:04.70 | 1:31.10 | |||
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Anni Katajamäki | 2000 | Haukiputaan Heitto | 14.83 | 32.94 | 52.37 | 1:11.41 | |||
2 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 17.14 | 37.66 | 1:00.77 | 1:26.43 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:05 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 26, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 17.14 | 39.26 | 1:04.08 | 1:28.66 | |||
Gren 26, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Roope Hyvärinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 16.58 | 38.11 | 1:02.39 | 1:27.03 | |||
- | Juhani Tapio | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | DNS | ||||||
Gren 26, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Arttu Pirneskoski | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 13.75 | 29.68 | 45.89 | 1:02.52 | |||
2 | Aleksi Kanste | 1998 | Haukiputaan Heitto | 14.15 | 30.33 | 47.09 | 1:04.24 | |||
3 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 14.57 | 31.22 | 49.69 | 1:11.34 | |||
4 | Andreas Jonsson | 1997 | Älvsby Simsällskap | 16.23 | 38.06 | 1:03.55 | 1:34.97 | |||
5 | Otto Luokkala | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 20.72 | 45.79 | 1:12.40 | 1:38.56 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 10:30 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 27, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Svan | 2009 | Bureå Simsällskap | 22.51 | ||||||
2 | Elin Bäcklund | 2008 | Piteå Sim | 22.86 | ||||||
3 | Miranda Henriksson | 2009 | Piteå Sim | 23.17 | ||||||
4 | Ellen Gotthold | 2008 | Piteå Sim | 24.95 | ||||||
5 | Maja Schröder | 2008 | Luleå Simsällskap | 26.64 | ||||||
6 | Selma Berggren | 2008 | Piteå Sim | 28.97 | ||||||
7 | Esther Svills | 2008 | Piteå Sim | 30.03 | ||||||
8 | Juni Högdahl | 2008 | Piteå Sim | 31.07 | ||||||
- | Viktoria Anerud | 2009 | Älvsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 27, 25m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Reetta Keränen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 16.95 | ||||||
2 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 17.10 | ||||||
3 | Pinja Junttari | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 17.22 | ||||||
4 | Marilyn Devismes | 2006 | Bureå Simsällskap | 18.53 | ||||||
5 | Maja Westermark | 2006 | Burträsk Simpolare | 18.97 | ||||||
6 | Nova Markstedt | 2006 | Piteå Sim | 18.98 | ||||||
7 | Felicia Svan | 2007 | Bureå Simsällskap | 19.25 | ||||||
8 | Dahlia Skogslind | 2006 | Piteå Sim | 19.60 | ||||||
9 | Nora Marklund | 2006 | Bureå Simsällskap | 20.88 | ||||||
10 | Maija Leinonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 21.16 | ||||||
11 | Amanda Lindahl | 2006 | Luleå Simsällskap | 22.06 | ||||||
12 | Thyra Vestin | 2006 | Bureå Simsällskap | 22.78 | ||||||
13 | Klara Åström | 2006 | Luleå Simsällskap | 24.05 | ||||||
14 | Ester Isaksson | 2006 | Luleå Simsällskap | 24.24 | ||||||
15 | Ebba Andersson | 2007 | Luleå Simsällskap | 24.84 | ||||||
16 | Astrid Dalberg | 2007 | Piteå Sim | 25.51 | ||||||
17 | Lilja Lindqvist | 2007 | Piteå Sim | 26.33 | ||||||
18 | Wilma Stråmo | 2006 | Piteå Sim | 26.56 | ||||||
19 | Molly Nilsson | 2007 | Piteå Sim | 27.05 | ||||||
Gren 27, 25m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jatta Nurmela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 14.86 | ||||||
2 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 14.98 | ||||||
3 | Disa Eriksson | 2004 | Haparanda Sportklubb Taktik | 15.75 | ||||||
4 | Kiia Junttari | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 15.94 | ||||||
5 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 16.51 | ||||||
6 | Eveliina Vakkuri | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 16.79 | ||||||
7 | Saga Tuisku | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 16.98 | ||||||
8 | Lilly Happonen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 17.05 | ||||||
9 | Jutta Mört | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 17.47 | ||||||
10 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 17.74 | ||||||
11 | Amanda Hedberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 18.08 | ||||||
12 | Wilma Sandsten | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 18.38 | ||||||
13 | Amber Mäki-Ampomah | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 18.51 | ||||||
14 | Anna Ollinen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 18.66 | ||||||
15 | Marina Johansson | 2005 | Piteå Sim | 19.47 | ||||||
16 | Sofia Kangas | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 21.45 | ||||||
- | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
Gren 27, 25m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 14.20 | ||||||
2 | Sara Ylimäki | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 14.43 | ||||||
3 | Pinja Sipovaara | 2002 | Haukiputaan Heitto | 14.84 | ||||||
4 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 15.03 | ||||||
5 | Iiris Isokoski | 2003 | Haukiputaan Heitto | 15.68 | ||||||
6 | Anni Nuottila | 2003 | Haukiputaan Heitto | 16.40 | ||||||
7 | Tinja-Riina Malinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 17.14 | ||||||
8 | Maria Brännmark | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 17.29 | ||||||
9 | Sanni Holappa | 2003 | Haukiputaan Heitto | 17.49 | ||||||
10 | Kajsa Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 18.70 | ||||||
11 | Laura Häkkilä | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 19.35 | ||||||
Gren 27, 25m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 13.59 | ||||||
2 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 14.85 | ||||||
3 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 15.98 | ||||||
4 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 16.45 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:30 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 28, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dante Keisu | 2008 | Luleå Simsällskap | 19.53 | ||||||
2 | Malte Magnusson | 2008 | Skellefte Simsällskap 34 | 21.99 | ||||||
3 | Per Lindqvist | 2008 | Luleå Simsällskap | 24.37 | ||||||
4 | Johannes Persson | 2008 | Piteå Sim | 28.30 | ||||||
- | Jack Nyroos | 2008 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Eriksson | 2006 | Piteå Sim | 19.50 | ||||||
2 | Lauri Junttari | 2007 | Kemin Työväen Uimarit | 19.87 | ||||||
3 | Hugo Sandsten | 2007 | Haparanda Sportklubb Taktik | 20.21 | ||||||
4 | Patrick Rojrung | 2007 | Luleå Simsällskap | 23.93 | ||||||
5 | Hugo Nilsson | 2006 | Älvsby Simsällskap | 26.16 | ||||||
- | Elliot Mueller | 2007 | Piteå Sim | DNS | ||||||
- | Philip Sandström | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 28, 25m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 15.47 | ||||||
2 | William Granberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 17.40 | ||||||
3 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 17.78 | ||||||
4 | Melwin Magnusson | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 18.36 | ||||||
5 | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | 18.45 | ||||||
Gren 28, 25m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Roope Mutanen | 2003 | Haukiputaan Heitto | 14.04 | ||||||
2 | Tatu-Taneli Malinen | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 14.54 | ||||||
3 | David Öhman | 2002 | Piteå Sim | 14.61 | ||||||
4 | Roope Hyvärinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 15.11 | ||||||
5 | Marcus Snäll | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 17.42 | ||||||
6 | Viktor Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 18.60 | ||||||
Gren 28, 25m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jani Leskelä | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 13.05 | ||||||
2 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 13.22 | ||||||
3 | Alfred Wikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 13.45 | ||||||
4 | Mohammad Moseni | 1999 | Älvsby Simsällskap | 15.52 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Elma Lundström | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 23.43 | 48.41 | 1:14.57 | 1:38.80 | |||
2 | Millie Eriksson | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 23.38 | 49.70 | 1:15.46 | 1:39.60 | |||
- | Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 19.92 | 41.23 | 1:02.56 | 1:23.17 | |||
2 | Alva Andersson | 2004 | Luleå Simsällskap | 19.37 | 40.43 | 1:03.11 | 1:24.85 | |||
3 | Anniina Kanste | 2004 | Haukiputaan Heitto | 20.57 | 41.56 | 1:05.54 | 1:27.61 | |||
4 | Noomi Nilsson Lindh | 2004 | Luleå Simsällskap | 20.57 | 44.29 | 1:08.81 | 1:31.57 | |||
5 | Astrid Engström | 2004 | Luleå Simsällskap | 22.49 | 46.96 | 1:11.42 | 1:34.35 | |||
6 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 22.04 | 46.23 | 1:11.90 | 1:37.12 | |||
7 | Stella Vinroth | 2005 | Luleå Simsällskap | 50.39 | 1:43.51 | 1:43.51 | ||||
8 | Moa Krekus | 2004 | Luleå Simsällskap | 24.37 | 50.79 | 1:18.74 | 1:46.67 | |||
9 | Amanda Hedberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 25.76 | 1:48.66 | 1:48.66 | ||||
10 | Wilma Sandsten | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 24.94 | 53.39 | 1:49.47 | 1:49.47 | |||
11 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 25.76 | 53.47 | 1:22.91 | 1:50.49 | |||
12 | Uma Naess | 2005 | Luleå Simsällskap | 25.66 | 52.57 | 1:52.38 | 1:52.38 | |||
- | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Lundberg | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 20.57 | 42.95 | 1:07.32 | 1:30.12 | |||
2 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 21.05 | 44.27 | 1:31.85 | 1:31.85 | |||
3 | Elin Häggström | 2002 | Luleå Simsällskap | 57.43 | 1:54.05 | 1:54.05 | ||||
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 18.38 | 38.87 | 59.90 | 1:20.58 | |||
2 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 43.43 | 1:27.97 | 1:27.97 | ||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 11:10 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 30, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
- | Elliot Lundberg | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 30, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 16.71 | 34.65 | 53.72 | 1:13.00 | |||
- | Björn Risberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | William Granberg | 2005 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
Gren 30, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 14.02 | 29.12 | 44.85 | 1:00.43 | |||
2 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Luleå Simsällskap | 17.42 | 36.19 | 55.77 | 1:16.23 | |||
- | Juhani Tapio | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | DNS | ||||||
- | Emil Jernunger | 2002 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 30, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 16.33 | 32.97 | 51.29 | 1:09.61 | |||
2 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 18.62 | 37.39 | 57.10 | 1:15.91 | |||
3 | Alfred Wikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 18.07 | 37.74 | 58.13 | 1:17.58 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:10 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 11:36 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 31, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Svan | 2009 | Bureå Simsällskap | 23.48 | 53.80 | |||||
2 | Viktoria Anerud | 2009 | Älvsby Simsällskap | 37.37 | 1:21.89 | |||||
Gren 31, 50m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 17.79 | 36.59 | |||||
2 | Pinja Junttari | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 18.15 | 37.63 | |||||
3 | Reetta Keränen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 18.67 | 38.21 | |||||
4 | Kerstin Johansson | 2006 | Piteå Sim | 18.69 | 38.65 | |||||
5 | Elma Lundström | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 19.20 | 39.16 | |||||
6 | Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | Luleå Simsällskap | 19.44 | 40.36 | |||||
7 | Millie Eriksson | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 20.73 | 41.38 | |||||
8 | Marilyn Devismes | 2006 | Bureå Simsällskap | 19.81 | 41.61 | |||||
9 | Alma Marklund | 2006 | Piteå Sim | 19.79 | 42.64 | |||||
10 | Maja Westermark | 2006 | Burträsk Simpolare | 21.05 | 43.31 | |||||
11 | Nova Markstedt | 2006 | Piteå Sim | 20.37 | 43.65 | |||||
12 | Felicia Svan | 2007 | Bureå Simsällskap | 20.50 | 44.49 | |||||
13 | Maija Leinonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 22.29 | 45.53 | |||||
14 | Dahlia Skogslind | 2006 | Piteå Sim | 22.39 | 45.74 | |||||
15 | Nora Marklund | 2006 | Bureå Simsällskap | 21.67 | 47.38 | |||||
16 | Stina Westerlund | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 22.00 | 48.33 | |||||
17 | Ester Nordholm | 2007 | Luleå Simsällskap | 23.63 | 50.00 | |||||
18 | Amanda Lindahl | 2006 | Luleå Simsällskap | 23.51 | 50.24 | |||||
19 | Thyra Vestin | 2006 | Bureå Simsällskap | 23.20 | 51.19 | |||||
20 | Ester Isaksson | 2006 | Luleå Simsällskap | 26.86 | 55.48 | |||||
21 | Klara Åström | 2006 | Luleå Simsällskap | 26.70 | 55.54 | |||||
22 | Ebba Andersson | 2007 | Luleå Simsällskap | 25.91 | 55.80 | |||||
Gren 31, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 15.08 | 31.03 | |||||
2 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 15.73 | 32.10 | |||||
3 | Jatta Nurmela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 16.33 | 33.68 | |||||
4 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 17.53 | 34.50 | |||||
5 | Kiia Junttari | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 17.20 | 35.09 | |||||
6 | Julia Söderholm | 2005 | Luleå Simsällskap | 16.92 | 35.23 | |||||
7 | Johanna Johansson | 2005 | Luleå Simsällskap | 17.07 | 35.99 | |||||
8 | Anniina Kanste | 2004 | Haukiputaan Heitto | 18.26 | 36.56 | |||||
9 | Disa Eriksson | 2004 | Haparanda Sportklubb Taktik | 18.09 | 36.64 | |||||
10 | Noomi Nilsson Lindh | 2004 | Luleå Simsällskap | 17.17 | 36.85 | |||||
11 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 17.96 | 37.12 | |||||
12 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 17.90 | 37.53 | |||||
13 | Olivia Lundberg | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 18.55 | 38.14 | |||||
14 | Moa Krekus | 2004 | Luleå Simsällskap | 18.18 | 38.59 | |||||
15 | Eveliina Vakkuri | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 19.40 | 39.00 | |||||
16 | Jutta Mört | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 18.86 | 39.04 | |||||
17 | Lilly Happonen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 19.14 | 39.06 | |||||
18 | Saga Tuisku | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 18.68 | 39.92 | |||||
19 | Selma Westerlund | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 19.38 | 40.03 | |||||
20 | Stella Vinroth | 2005 | Luleå Simsällskap | 19.01 | 40.39 | |||||
21 | Marina Johansson | 2005 | Piteå Sim | 19.85 | 41.13 | |||||
22 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 19.68 | 41.41 | |||||
23 | Amanda Hedberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 20.30 | 41.86 | |||||
24 | Anna Ollinen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 20.37 | 42.26 | |||||
25 | Amber Mäki-Ampomah | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 19.69 | 42.58 | |||||
26 | Ebba Tjärnberg | 2004 | Luleå Simsällskap | 20.23 | 42.69 | |||||
27 | Uma Naess | 2005 | Luleå Simsällskap | 20.64 | 42.90 | |||||
28 | Wilma Sandsten | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 22.19 | 44.72 | |||||
29 | Sara Schröder | 2004 | Luleå Simsällskap | 22.10 | 45.51 | |||||
30 | Elina Mueller | 2004 | Piteå Sim | 20.60 | 45.77 | |||||
31 | Thyra Eriksson | 2005 | Luleå Simsällskap | 23.39 | 47.38 | |||||
32 | Sofia Kangas | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 24.51 | 48.12 | |||||
33 | Alice Losell | 2005 | Luleå Simsällskap | 24.76 | 52.49 | |||||
- | Astrid Engström | 2004 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 31, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 15.10 | 31.36 | |||||
2 | Sara Ylimäki | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 15.07 | 31.66 | |||||
3 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 15.94 | 31.76 | |||||
4 | Pinja Sipovaara | 2002 | Haukiputaan Heitto | 15.58 | 31.93 | |||||
5 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 16.08 | 31.97 | |||||
6 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 15.94 | 32.80 | |||||
7 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 16.02 | 32.82 | |||||
8 | Tove Öhrling | 2003 | Luleå Simsällskap | 16.30 | 33.62 | |||||
9 | Iiris Isokoski | 2003 | Haukiputaan Heitto | 16.38 | 33.74 | |||||
10 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 16.82 | 34.74 | |||||
11 | Anni Nuottila | 2003 | Haukiputaan Heitto | 35.01 | 35.01 | |||||
12 | Maria Brännmark | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 17.94 | 37.22 | |||||
13 | Tinja-Riina Malinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 18.80 | 38.41 | |||||
14 | Sanni Holappa | 2003 | Haukiputaan Heitto | 19.09 | 39.37 | |||||
15 | Elin Häggström | 2002 | Luleå Simsällskap | 19.03 | 40.08 | |||||
16 | Ebba Forssten | 2003 | Luleå Simsällskap | 20.69 | 40.65 | |||||
17 | Kajsa Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 20.05 | 41.79 | |||||
18 | Laura Häkkilä | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 42.77 | 42.77 | |||||
Gren 31, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 14.16 | 29.35 | |||||
2 | Moa Gustavsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 14.34 | 29.50 | |||||
3 | Anni Katajamäki | 2000 | Haukiputaan Heitto | 14.72 | 30.50 | |||||
4 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 15.38 | 31.59 | |||||
5 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 15.66 | 32.84 | |||||
6 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 16.69 | 33.85 | |||||
7 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 17.12 | 35.16 | |||||
8 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 17.97 | 35.78 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:36 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 11:51 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 32, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Jack Nyroos | 2008 | Bureå Simsällskap | 22.63 | 47.37 | |||||
2 | Malte Magnusson | 2008 | Skellefte Simsällskap 34 | 24.84 | 53.56 | |||||
3 | Per Lindqvist | 2008 | Luleå Simsällskap | 26.89 | 56.39 | |||||
4 | Johannes Persson | 2008 | Piteå Sim | 30.65 | 1:06.18 | |||||
- | Dante Keisu | 2008 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 32, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Tuomo Leinonen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 17.99 | 37.06 | |||||
2 | Erik Andersson | 2006 | Luleå Simsällskap | 19.05 | 38.79 | |||||
3 | Elliot Lundberg | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 19.76 | 42.49 | |||||
4 | Lauri Junttari | 2007 | Kemin Työväen Uimarit | 20.67 | 43.99 | |||||
5 | Philip Sandström | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 21.31 | 44.13 | |||||
6 | Linus Eriksson | 2006 | Piteå Sim | 21.78 | 46.72 | |||||
7 | Hugo Sandsten | 2007 | Haparanda Sportklubb Taktik | 21.88 | 47.44 | |||||
8 | Aron Svills | 2006 | Piteå Sim | 23.35 | 48.17 | |||||
9 | Patrick Rojrung | 2007 | Luleå Simsällskap | 26.34 | 54.85 | |||||
10 | Hugo Nilsson | 2006 | Älvsby Simsällskap | 28.04 | 59.39 | |||||
Gren 32, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 14.54 | 30.60 | |||||
2 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 16.51 | 34.61 | |||||
3 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 20.63 | 40.05 | |||||
4 | William Granberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 20.22 | 40.81 | |||||
5 | Melwin Magnusson | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 20.61 | 43.22 | |||||
6 | Björn Risberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 22.32 | 45.13 | |||||
- | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
Gren 32, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Roope Mutanen | 2003 | Haukiputaan Heitto | 14.99 | 30.48 | |||||
2 | David Öhman | 2002 | Piteå Sim | 15.34 | 30.98 | |||||
3 | Tatu-Taneli Malinen | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 15.71 | 31.12 | |||||
4 | Jeremia Saarinen | 2002 | Haukiputaan Heitto | 15.32 | 31.29 | |||||
5 | Roope Hyvärinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 15.73 | 31.36 | |||||
6 | Emil Jernunger | 2002 | Luleå Simsällskap | 17.71 | 36.52 | |||||
7 | Marcus Snäll | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 18.78 | 39.05 | |||||
8 | Viktor Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 20.26 | 42.40 | |||||
Gren 32, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Aleksi Kanste | 1998 | Haukiputaan Heitto | 13.34 | 26.85 | |||||
2 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 13.62 | 27.32 | |||||
3 | Tomi Nikula | 2001 | Haukiputaan Heitto | 13.41 | 27.75 | |||||
4 | Jani Leskelä | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 13.67 | 28.08 | |||||
5 | Severi Raunama | 2001 | Haukiputaan Heitto | 14.77 | 29.84 | |||||
6 | Alfred Wikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 14.64 | 30.05 | |||||
7 | Andreas Jonsson | 1997 | Älvsby Simsällskap | 15.22 | 30.67 | |||||
8 | Otto Luokkala | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 17.05 | 35.63 | |||||
9 | Mohammad Moseni | 1999 | Älvsby Simsällskap | 17.79 | 36.47 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 11:51 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 15:26 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 33, 200m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | Luleå Simsällskap | 44.63 | 1:36.18 | 2:29.11 | 3:16.70 | |||
2 | Millie Eriksson | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.75 | 1:40.95 | 2:30.63 | 3:20.79 | |||
3 | Marilyn Devismes | 2006 | Bureå Simsällskap | 46.98 | 1:39.07 | 2:32.44 | 3:23.47 | |||
Gren 33, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 33.85 | 1:15.17 | 1:56.63 | 2:35.69 | |||
2 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 35.08 | 1:16.38 | 1:59.02 | 2:39.26 | |||
3 | Alva Andersson | 2004 | Luleå Simsällskap | 34.48 | 1:14.62 | 1:57.50 | 2:40.24 | |||
4 | Jatta Nurmela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 37.62 | 1:21.61 | 2:06.31 | 2:46.09 | |||
5 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 37.95 | 1:22.81 | 2:51.26 | 2:51.26 | |||
6 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 39.98 | 1:27.46 | 2:17.04 | 3:01.59 | |||
7 | Noomi Nilsson Lindh | 2004 | Luleå Simsällskap | 41.24 | 1:30.02 | 2:18.51 | 3:03.35 | |||
8 | Olivia Lundberg | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.72 | 1:30.53 | 2:22.12 | 3:10.49 | |||
9 | Disa Eriksson | 2004 | Haparanda Sportklubb Taktik | 41.39 | 1:30.59 | 2:22.70 | 3:10.75 | |||
10 | Moa Krekus | 2004 | Luleå Simsällskap | 45.68 | 1:36.65 | 3:14.59 | 3:14.59 | |||
11 | Lilly Happonen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 44.92 | 3:16.28 | 3:16.28 | ||||
12 | Astrid Engström | 2004 | Luleå Simsällskap | 45.03 | 1:37.03 | 2:30.12 | 3:16.62 | |||
13 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 45.00 | 1:35.69 | 2:28.45 | 3:17.07 | |||
14 | Ebba Tjärnberg | 2004 | Luleå Simsällskap | 45.26 | 1:37.63 | 2:30.24 | 3:19.59 | |||
15 | Stella Vinroth | 2005 | Luleå Simsällskap | 47.35 | 1:39.39 | 2:32.56 | 3:20.33 | |||
16 | Sara Schröder | 2004 | Luleå Simsällskap | 47.56 | 2:18.38 | 3:50.88 | ||||
Gren 33, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 35.81 | 1:17.77 | 2:01.66 | 2:41.12 | |||
2 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 35.92 | 1:18.35 | 2:02.29 | 2:41.70 | |||
3 | Iiris Isokoski | 2003 | Haukiputaan Heitto | 35.63 | 1:18.32 | 2:02.72 | 2:43.69 | |||
4 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 38.11 | 2:05.94 | 2:48.54 | 2:48.54 | |||
5 | Tinja-Riina Malinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 40.54 | 1:28.27 | 2:19.80 | 3:11.67 | |||
6 | Maria Brännmark | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 43.47 | 1:35.79 | 2:29.62 | 3:18.17 | |||
7 | Elin Häggström | 2002 | Luleå Simsällskap | 45.56 | 2:31.41 | 3:18.75 | ||||
8 | Ebba Forssten | 2003 | Luleå Simsällskap | 47.30 | 1:39.95 | 2:34.73 | 3:25.86 | |||
- | Sara Ylimäki | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | DNF | ||||||
Gren 33, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Moa Gustavsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 32.20 | 1:09.07 | 1:47.31 | 2:24.16 | |||
2 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 34.96 | 1:15.81 | 1:57.63 | 2:37.13 | |||
3 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 39.56 | 1:26.23 | 2:15.21 | 3:03.28 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 15:26 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 34, 200m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elliot Lundberg | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.19 | 1:42.07 | 2:35.42 | 3:25.04 | |||
Gren 34, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.61 | 1:09.43 | 1:47.55 | 2:24.69 | |||
2 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 36.12 | 1:17.78 | 2:02.18 | 2:44.60 | |||
Gren 34, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Roope Hyvärinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 34.82 | 1:13.35 | 1:50.69 | 2:27.29 | |||
2 | David Öhman | 2002 | Piteå Sim | 34.03 | 1:12.66 | 1:53.04 | 2:31.16 | |||
3 | Tatu-Taneli Malinen | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 33.60 | 1:12.39 | 1:53.49 | 2:31.82 | |||
4 | Roope Mutanen | 2003 | Haukiputaan Heitto | 34.17 | 1:14.01 | 1:54.78 | 2:34.02 | |||
- | Juhani Tapio | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | DNS | ||||||
Gren 34, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Aleksi Kanste | 1998 | Haukiputaan Heitto | 28.64 | 59.72 | 1:32.44 | 2:05.50 | |||
2 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 29.70 | 1:01.34 | 1:36.19 | 2:10.24 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 15:33 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 15:48 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 35, 4X50m Medley Damer, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Luleå SS Damer | 2002 | Luleå Simsällskap | 2:34.45 | ||||||
Alva Andersson | 2004 | 20.07 | 40.27 | 40.27 | ||||||
Moa Gustavsson | 2001 | 17.88 | 39.58 | 1:19.85 | ||||||
Julia Söderholm | 2005 | 17.44 | 39.05 | 1:58.90 | ||||||
Johanna Johansson | 2005 | 16.75 | 35.55 | 2:34.45 | ||||||
2 | Hahe Tytöt 2003 | 2003 | Haukiputaan Heitto | 2:40.37 | ||||||
Anniina Kanste | 2004 | 19.75 | 40.28 | 40.28 | ||||||
Iiris Isokoski | 2003 | 20.00 | 44.33 | 1:24.61 | ||||||
Jatta Nurmela | 2004 | 17.25 | 37.96 | 2:02.57 | ||||||
Sanni Holappa | 2003 | 18.15 | 37.80 | 2:40.37 | ||||||
3 | Haparanda Dam 1 | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 2:41.55 | ||||||
Eliza Happonen | 2002 | 20.43 | 40.74 | 40.74 | ||||||
Maria Brännmark | 2002 | 23.32 | 51.07 | 1:31.81 | ||||||
Elida Hansson | 2002 | 15.69 | 34.83 | 2:06.64 | ||||||
Inga-Maarit Viitanen | 2001 | 16.37 | 34.91 | 2:41.55 | ||||||
4 | Luleå SS Damer 2 | 2004 | Luleå Simsällskap | 2:46.45 | ||||||
Uma Naess | 2005 | 25.02 | 51.95 | 51.95 | ||||||
Petra Rasmuson | 2005 | 19.57 | 44.58 | 1:36.53 | ||||||
Tove Öhrling | 2003 | 17.07 | 38.72 | 2:15.25 | ||||||
Klara Lindqvist | 2005 | 14.96 | 31.20 | 2:46.45 | ||||||
5 | Piteå Sim Damer | 2005 | Piteå Sim | 2:49.15 | ||||||
Selma Berggren | 2008 | 45.53 | 1:29.28 | 1:29.28 | ||||||
Maria Bergström | 1994 | 42.28 | 1:19.87 | 2:49.15 | ||||||
Iza Bergwall | 2001 | |||||||||
Lisa Bäcklund | 2002 | 2:49.15 | 2:49.15 | |||||||
6 | Haparanda Dam 2 | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 2:51.00 | ||||||
Wilma Sandsten | 2005 | 23.58 | 47.59 | 47.59 | ||||||
Lilly Happonen | 2005 | 23.29 | 49.66 | 1:37.25 | ||||||
Disa Eriksson | 2004 | 17.57 | 38.74 | 2:15.99 | ||||||
Victoria Niska | 2005 | 17.03 | 35.01 | 2:51.00 | ||||||
7 | Luleå SS Damer 3 | 2002 | Luleå Simsällskap | 2:54.31 | ||||||
Astrid Engström | 2004 | 23.29 | 44.27 | 44.27 | ||||||
Elin Häggström | 2002 | 22.45 | 50.18 | 1:34.45 | ||||||
Noomi Nilsson Lindh | 2004 | 17.33 | 38.73 | 2:13.18 | ||||||
Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | 19.38 | 41.13 | 2:54.31 | ||||||
8 | Luleå SS Damer Lag 4 | 2005 | Luleå Simsällskap | 3:12.88 | ||||||
Stella Vinroth | 2005 | 23.09 | 48.12 | 48.12 | ||||||
Ebba Forssten | 2003 | 22.27 | 48.93 | 1:37.05 | ||||||
Tilde Nordholm | 2004 | 22.58 | 56.84 | 2:33.89 | ||||||
Moa Krekus | 2004 | 17.98 | 38.99 | 3:12.88 | ||||||
- | Piteå Sim Damer [2005] | 2005 | Piteå Sim | DNS | ||||||
Marina Johansson | 2005 | |||||||||
Kerstin Johansson | 2006 | |||||||||
Lisa Bäcklund | 2002 | |||||||||
Heidi Nilsson | 2005 | DNS | ||||||||
- | Hahe Naiset | 2000 | Haukiputaan Heitto | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 15:48 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 15:52 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 36, 4X50m Medley Herrar, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Kemtu Miehet 1 | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 2:00.84 | ||||||
Ronny Brännkärr | 2002 | 14.02 | 28.52 | 28.52 | ||||||
Kimmo Viinamäki | 1995 | 16.76 | 37.69 | 1:06.21 | ||||||
Aatu Pirneskoski | 2001 | 12.43 | 27.23 | 1:33.44 | ||||||
Jani Leskelä | 2001 | 13.10 | 27.40 | 2:00.84 | ||||||
2 | Hahe Miehet | 1998 | Haukiputaan Heitto | 2:12.88 | ||||||
Aleksi Kanste | 1998 | 15.43 | 30.99 | 30.99 | ||||||
Severi Raunama | 2001 | 18.55 | 40.20 | 1:11.19 | ||||||
Tomi Nikula | 2001 | 13.73 | 31.23 | 1:42.42 | ||||||
Roope Mutanen | 2003 | 14.83 | 30.46 | 2:12.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 15:52 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 37, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Skellefteå Mix 2 | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:06.01 | ||||||
Magnus Lindström | 2004 | 14.40 | 29.95 | 29.95 | ||||||
Märta Lindström | 2002 | 14.69 | 31.41 | 1:01.36 | ||||||
Astrid Lövgren | 2002 | 15.96 | 32.68 | 1:34.04 | ||||||
Ellen Larsson | 2001 | 15.31 | 31.97 | 2:06.01 | ||||||
2 | Kemtu Seka [2000] | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 2:09.71 | ||||||
Sara Ylimäki | 2003 | 15.21 | 31.31 | 31.31 | ||||||
Otto Luokkala | 2001 | 15.91 | 34.22 | 1:05.53 | ||||||
Kiia Junttari | 2004 | 16.41 | 34.01 | 1:39.54 | ||||||
Roope Hyvärinen | 2003 | 14.71 | 30.17 | 2:09.71 | ||||||
3 | Piteå Sim Mix 1 Pitepaltarna | 2005 | Piteå Sim | 2:20.10 | ||||||
David Öhman | 2002 | 15.59 | 31.32 | 31.32 | ||||||
Felix Katmuk | 2000 | 13.24 | 27.31 | 58.63 | ||||||
Nova Markstedt | 2006 | 19.03 | 43.03 | 1:41.66 | ||||||
Heidi Nilsson | 2005 | 17.60 | 38.44 | 2:20.10 | ||||||
4 | Bureå SS Mix | 2005 | Bureå Simsällskap | 2:41.98 | ||||||
Alfred Wikström | 2001 | 14.51 | 29.64 | 29.64 | ||||||
Hanna Svan | 2009 | 21.64 | 49.44 | 1:19.08 | ||||||
Marilyn Devismes | 2006 | 19.59 | 42.08 | 2:01.16 | ||||||
Amanda Hedberg | 2004 | 19.01 | 40.82 | 2:41.98 | ||||||
5 | Haparanda Mix | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 2:43.81 | ||||||
Hugo Sandsten | 2007 | 20.18 | 46.68 | 46.68 | ||||||
Amber Mäki-Ampomah | 2005 | 19.75 | 43.53 | 1:30.21 | ||||||
Marcus Snäll | 2002 | 17.66 | 39.12 | 2:09.33 | ||||||
Inga-Maarit Viitanen | 2001 | 16.27 | 34.48 | 2:43.81 | ||||||
6 | Skellefteå Mix 3 | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:57.98 | ||||||
Stina Westerlund | 2007 | 22.14 | 48.09 | 48.09 | ||||||
Björn Risberg | 2004 | 20.82 | 45.08 | 1:33.17 | ||||||
Olivia Lundberg | 2005 | 18.83 | 40.62 | 2:13.79 | ||||||
Philip Sandström | 2006 | 21.07 | 44.19 | 2:57.98 | ||||||
7 | Bureå SS Mix 2 | 2006 | Bureå Simsällskap | 3:05.46 | ||||||
Felicia Svan | 2007 | 20.59 | 45.58 | 45.58 | ||||||
Thyra Vestin | 2006 | 22.54 | 48.48 | 1:34.06 | ||||||
Jack Nyroos | 2008 | 21.27 | 45.52 | 2:19.58 | ||||||
Nora Marklund | 2006 | 21.73 | 45.88 | 3:05.46 | ||||||
- | Skellefteå Mix 1 | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 39, 100m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Pinja Junttari | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 19.21 | 42.10 | 1:07.91 | 1:28.58 | |||
2 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 19.19 | 42.01 | 1:08.99 | 1:30.23 | |||
3 | Elma Lundström | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 21.10 | 45.04 | 1:11.46 | 1:34.10 | |||
4 | Kerstin Johansson | 2006 | Piteå Sim | 18.51 | 44.16 | 1:12.35 | 1:37.03 | |||
5 | Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | Luleå Simsällskap | 48.37 | 1:42.76 | 1:42.76 | ||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 16:30 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 40, 100m Medley Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Tuomo Leinonen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 21.78 | 45.43 | 1:11.94 | 1:33.78 | |||
2 | Elliot Lundberg | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 25.98 | 49.96 | 1:20.66 | 1:45.96 | |||
3 | Philip Sandström | 2006 | Skellefte Simsällskap 34 | 24.61 | 51.28 | 1:22.89 | 1:48.54 | |||
- | Erik Andersson | 2006 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Patrick Rojrung | 2007 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:30 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 41, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 17.63 | 37.69 | 1:02.74 | 1:21.00 | |||
2 | Jatta Nurmela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 16.81 | 38.50 | 1:03.59 | 1:22.34 | |||
3 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 18.15 | 39.33 | 1:05.54 | 1:26.05 | |||
4 | Anniina Kanste | 2004 | Haukiputaan Heitto | 18.42 | 41.01 | 1:07.50 | 1:28.98 | |||
5 | Disa Eriksson | 2004 | Haparanda Sportklubb Taktik | 17.86 | 40.29 | 1:08.12 | 1:29.43 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 42, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 15.22 | 33.88 | 57.35 | 1:15.87 | |||
2 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 16.59 | 39.53 | 1:08.56 | 1:28.96 | |||
3 | Björn Risberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.94 | 54.76 | 1:27.98 | 1:55.23 | |||
- | Melwin Magnusson | 2005 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 43, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 16.40 | 36.66 | 59.53 | 1:17.86 | |||
2 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 15.69 | 36.67 | 1:00.30 | 1:18.17 | |||
3 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 15.76 | 37.13 | 1:01.16 | 1:19.89 | |||
4 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 17.58 | 38.43 | 1:00.91 | 1:20.45 | |||
5 | Iiris Isokoski | 2003 | Haukiputaan Heitto | 17.96 | 40.83 | 1:06.47 | 1:27.86 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 44, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Roope Mutanen | 2003 | Haukiputaan Heitto | 15.77 | 36.67 | 1:01.26 | 1:18.74 | |||
2 | Jeremia Saarinen | 2002 | Haukiputaan Heitto | 16.94 | 37.73 | 1:01.44 | 1:18.86 | |||
3 | Tatu-Taneli Malinen | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 16.98 | 38.46 | 1:02.88 | 1:20.78 | |||
4 | Roope Hyvärinen | 2003 | Kemin Työväen Uimarit | 15.93 | 37.05 | 1:03.94 | 1:22.23 | |||
- | Karlo Kilpinen | 2003 | Kemin Uimaseura | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 45, 100m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 15.02 | 32.53 | 54.89 | 1:12.33 | |||
2 | Moa Gustavsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 15.83 | 37.86 | 1:01.47 | 1:19.79 | |||
3 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 15.82 | 36.27 | 1:01.60 | 1:20.20 | |||
4 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 16.91 | 38.18 | 1:06.61 | 1:26.74 | |||
- | Anni Katajamäki | 2000 | Haukiputaan Heitto | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2017 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 46, 100m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Aleksi Kanste | 1998 | Haukiputaan Heitto | 13.76 | 30.32 | 49.99 | 1:04.95 | |||
2 | Arttu Pirneskoski | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 13.69 | 32.55 | 54.35 | 1:09.61 | |||
2 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 14.20 | 31.81 | 52.91 | 1:09.61 | |||
4 | Tomi Nikula | 2001 | Haukiputaan Heitto | 13.95 | 35.91 | 57.56 | 1:15.65 | |||
5 | Alfred Wikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 16.57 | 36.07 | 59.99 | 1:18.33 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 16:38 |