Results for Skomakardoppet 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 2 insim 14.00
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 19, 100m Fjärilsim fl. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 32.13 | 1:10.01 | |||||
2 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 33.89 | 1:12.44 | |||||
3 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 36.48 | 1:16.37 | |||||
4 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 36.67 | 1:22.07 | |||||
5 | Salma Gabot | 2001 | Örebro Simallians | 36.36 | 1:22.22 | |||||
6 | Julia Isacsson | 2001 | Örebro Simallians | 38.12 | 1:22.82 | |||||
7 | Sandra Metzsch | 1999 | Örebro Simallians | 38.49 | 1:25.86 | |||||
8 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 40.40 | 1:29.84 | |||||
9 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 44.19 | 1:34.68 | |||||
Gren 19, 100m Fjärilsim fl. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.43 | 1:10.01 | |||||
2 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.64 | 1:11.79 | |||||
3 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 33.90 | 1:12.06 | |||||
4 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.42 | 1:14.25 | |||||
5 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.51 | 1:15.01 | |||||
6 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.23 | 1:16.23 | |||||
7 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 35.83 | 1:17.72 | |||||
8 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.09 | 1:19.38 | |||||
9 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.44 | 1:20.56 | |||||
10 | Magdalena Petersson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.02 | 1:20.85 | |||||
10 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.97 | 1:20.85 | |||||
12 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.60 | 1:22.58 | |||||
13 | Wilma Ericsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.28 | 1:23.28 | |||||
14 | Tina Hopmark | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.92 | 1:24.23 | |||||
15 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.50 | 1:25.10 | |||||
16 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 37.81 | 1:25.26 | |||||
17 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 38.72 | 1:25.87 | |||||
18 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 37.34 | 1:25.88 | |||||
19 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 40.13 | 1:28.04 | |||||
20 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.87 | 1:30.16 | |||||
21 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 42.27 | 1:32.58 | |||||
22 | Agnes Gustafsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.90 | 1:38.20 | |||||
23 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.54 | 1:38.45 | |||||
24 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 47.02 | 1:41.99 | |||||
25 | Emilia Isberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.19 | 1:42.05 | |||||
26 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 48.30 | 1:44.28 | |||||
- | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:54 |