Resultat för Skomakardoppet 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 insim 14.00
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 17:21 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 21, 100m Medley fl. C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 36.45 | 1:17.85 | |||||
2 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 36.79 | 1:18.18 | |||||
3 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 36.50 | 1:18.20 | |||||
4 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 40.55 | 1:24.58 | |||||
5 | Liine Sundblad | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.08 | 1:25.19 | |||||
6 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 38.50 | 1:25.28 | |||||
7 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.26 | 1:25.38 | |||||
8 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 38.94 | 1:26.99 | |||||
9 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 41.25 | 1:27.03 | |||||
10 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.08 | 1:27.78 | |||||
11 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 40.48 | 1:28.24 | |||||
12 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 39.39 | 1:28.34 | |||||
13 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.15 | 1:29.06 | |||||
14 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 42.92 | 1:29.11 | |||||
15 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.57 | 1:29.82 | |||||
16 | Linnea Sonesson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.99 | 1:31.27 | |||||
17 | Linnea Ohlsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.10 | 1:32.05 | |||||
18 | Tindra Mortensen | 2005 | Säffle Simsällskap | 41.81 | 1:32.51 | |||||
19 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 43.32 | 1:33.09 | |||||
20 | Thea Lekberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 41.40 | 1:33.15 | |||||
21 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.44 | 1:37.96 | |||||
22 | Thelma Jansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 47.73 | 1:40.99 | |||||
23 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 51.52 | 1:42.84 | |||||
24 | Frida Jonsson | 2005 | Karlskoga Simförening | 49.40 | 1:47.49 | |||||
25 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 50.70 | 1:48.10 | |||||
26 | Emelie Cen | 2004 | Örebro Simallians | 52.81 | 1:51.69 | |||||
27 | Olivia Englund | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 57.81 | 1:57.76 | |||||
28 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 59.12 | 2:00.08 | |||||
- | Granaz Harandi | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Katarina Pettersson | 2005 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Medley fl. C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Pansawang | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.19 | 1:39.12 | |||||
2 | Matilda Håkansson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.89 | 1:40.89 | |||||
3 | Emily Rye | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.47 | 1:42.74 | |||||
4 | Boglarka Biro | 2006 | Karlskoga Simförening | 52.65 | 1:48.07 | |||||
- | Isabella Viklund | 2006 | Lindesbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:21 |