Resultater for Danbolig Aarhus Open 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Line Johannsen | 2001 | 574 | 1:13.19 | 2:38.00 | 4:08.58 | 5:20.37 | |||
Aarhus Swim | 5:06.62 | |||||||||
2 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 470 | 1:17.69 | 2:51.40 | 4:27.66 | 5:42.42 | |||
Aarhus Swim | 5:30.25 | |||||||||
3 | Mette Baack | 2000 | 467 | 1:17.55 | 2:53.17 | 4:25.49 | 5:43.28 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:50.09 | |||||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Søe Bach | 2002 | 571 | 1:14.16 | 2:35.75 | 4:09.93 | 5:21.04 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:13.12 | |||||||||
2 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 473 | 1:17.19 | 2:42.85 | 4:26.90 | 5:41.79 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:50.84 | |||||||||
3 | Camilla Kjær | 2003 | 423 | 1:16.59 | 2:49.08 | 4:36.74 | 5:54.78 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:50.52 | |||||||||
4 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 417 | 1:21.55 | 2:52.53 | 4:36.35 | 5:56.28 | |||
Odder Svømmeklub | 5:46.74 | |||||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Marie Dige | 2004 | 475 | 1:18.16 | 2:46.16 | 4:18.74 | 5:41.22 | |||
Aarhus Swim | 5:55.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 07:00 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | 593 | 1:03.93 | 2:17.13 | 3:41.74 | 4:50.20 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 578 | 1:06.93 | 2:23.15 | 3:48.17 | 4:52.61 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:43.17 | |||||||||
3 | Ralf Dalby | 1995 | 458 | 1:02.67 | 2:25.80 | 4:10.06 | 5:16.13 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:12.40 | |||||||||
4 | Niels K. Mortensen | 1995 | 398 | 1:09.40 | 2:31.18 | 4:12.96 | 5:31.29 | SM8 Dansk Rekord | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:30.81 | |||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 542 | 1:05.69 | 2:24.69 | 3:55.38 | 4:58.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:59.06 | |||||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 540 | 1:07.56 | 2:28.28 | 3:50.30 | 4:59.42 | |||
Aarhus Swim | 4:58.02 | |||||||||
3 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 457 | 1:14.73 | 2:36.47 | 4:07.15 | 5:16.36 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:11.23 | |||||||||
4 | Magnus V. Ancker | 2001 | 457 | 1:14.69 | 2:39.74 | 4:02.52 | 5:16.50 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:26.03 | |||||||||
5 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 446 | 1:09.98 | 2:32.88 | 4:08.33 | 5:19.10 | |||
Aarhus Swim | 5:13.52 | |||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alex Søndergaard | 2003 | 414 | 1:11.80 | 2:37.53 | 4:13.18 | 5:26.92 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:22.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 07:00 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 661 | 33.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.81 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Baack | 2000 | 471 | 37.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.50 | |||||||||
2 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 452 | 38.39 | ||||||
Aarhus Swim | 38.16 | |||||||||
3 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 437 | 38.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 39.00 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 598 | 34.98 | ||||||
Aarhus Swim | 33.76 | |||||||||
2 | Caroline Lysgaard | 2003 | 529 | 36.43 | ||||||
Aarhus Swim | 38.22 | |||||||||
3 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 408 | 39.74 | ||||||
Aarhus Swim | 40.17 | |||||||||
4 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 366 | 41.19 | ||||||
Aarhus Swim | 42.87 | |||||||||
5 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 347 | 41.92 | ||||||
Odder Svømmeklub | 38.92 | |||||||||
6 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 341 | 42.16 | ||||||
Aarhus Swim | 42.27 | |||||||||
7 | Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | 328 | 42.71 | ||||||
Aarhus Swim | 44.20 | |||||||||
8 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 324 | 42.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 43.31 | |||||||||
9 | Gro Sørensen | 2002 | 304 | 43.81 | ||||||
Aarhus Swim | 47.45 | |||||||||
10 | Katrine Mols | 2003 | 286 | 44.70 | ||||||
Aarhus Swim | 43.61 | |||||||||
11 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 259 | 46.21 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 43.57 | |||||||||
12 | Asta Kofod Nielsen | 2003 | 235 | 47.72 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.97 | |||||||||
13 | Sisse Ø. Press | 2003 | 229 | 48.16 | ||||||
Odder Svømmeklub | 47.89 | |||||||||
14 | Ida Sabroe | 2002 | 216 | 49.10 | ||||||
Odder Svømmeklub | 48.85 | |||||||||
15 | Orchide Kiyani | 2003 | 214 | 49.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 51.18 | |||||||||
16 | Luca Buthke | 2003 | 182 | 51.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 176 | 52.54 | ||||||
Odder Svømmeklub | 53.43 | |||||||||
18 | Katja Eskesen | 2003 | 115 | 1:00.49 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Ditte-Marie Lyck | 2003 | DNS | |||||||
Solbjerg IF | 47.00 | |||||||||
- | Annika Svarre Griffel | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eva Hjort | 2004 | 450 | 38.47 | ||||||
Aarhus Swim | 39.14 | |||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 446 | 38.56 | ||||||
Aarhus Swim | 39.10 | |||||||||
3 | Sarah Larsen | 2004 | 431 | 39.02 | ||||||
Aarhus Swim | 40.43 | |||||||||
4 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 375 | 40.86 | ||||||
Aarhus Swim | 41.65 | |||||||||
5 | Sia Aagaard | 2004 | 348 | 41.91 | ||||||
Aarhus Swim | 45.03 | |||||||||
6 | Frida Saks Justesen | 2004 | 292 | 44.42 | ||||||
Aarhus Swim | 44.49 | |||||||||
7 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 282 | 44.94 | ||||||
Odder Svømmeklub | 43.67 | |||||||||
8 | Emmalina Long | 2004 | 221 | 48.69 | ||||||
Aarhus Swim | 54.64 | |||||||||
9 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | 209 | 49.60 | ||||||
Aarhus Swim | 50.86 | |||||||||
10 | Katrine Kallestrup | 2005 | 182 | 51.96 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 53.26 | |||||||||
11 | Freja Bjørn | 2005 | 163 | 53.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 55.48 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Hansfort | 2006 | 247 | 46.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 49.71 | |||||||||
2 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 225 | 48.46 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 49.62 | |||||||||
3 | Anne Yongliang Guo | 2006 | 185 | 51.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 53.62 | |||||||||
4 | Anni Yongliang Guo | 2006 | 180 | 52.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 53.10 | |||||||||
5 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | 163 | 53.88 | ||||||
Solbjerg IF | 53.00 | |||||||||
6 | Marie Kromann Møller | 2006 | 162 | 54.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 52.31 | |||||||||
7 | Karoline Høgh | 2006 | 157 | 54.62 | ||||||
Solbjerg IF | 54.00 | |||||||||
8 | Isabella Nørgaard | 2007 | 141 | 56.59 | ||||||
Solbjerg IF | 57.00 | |||||||||
9 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 126 | 58.80 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | 96 | 1:04.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 648 | 34.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.81 | |||||||||
2 | Mette Baack | 2000 | 509 | 36.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.50 | |||||||||
3 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 464 | 38.07 | ||||||
Aarhus Swim | 38.16 | |||||||||
4 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 443 | 38.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 39.00 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 598 | 34.98 | ||||||
Aarhus Swim | 33.76 | |||||||||
2 | Caroline Lysgaard | 2003 | 550 | 35.96 | ||||||
Aarhus Swim | 38.22 | |||||||||
3 | Eva Hjort | 2004 | 465 | 38.05 | ||||||
Aarhus Swim | 39.14 | |||||||||
4 | Sarah Larsen | 2004 | 464 | 38.07 | ||||||
Aarhus Swim | 40.43 | |||||||||
5 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 409 | 39.69 | ||||||
Aarhus Swim | 40.17 | |||||||||
6 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 390 | 40.32 | ||||||
Aarhus Swim | 39.10 | |||||||||
7 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 376 | 40.82 | ||||||
Aarhus Swim | 41.65 | |||||||||
8 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 367 | 41.15 | ||||||
Aarhus Swim | 42.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:21 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:24 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1998 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Jessen | 1998 | 444 | 34.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.92 | |||||||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 437 | 34.80 | Deltager ikke i finalen | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.50 | |||||||||
3 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 408 | 35.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.59 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 610 | 31.14 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.07 | |||||||||
2 | Elias Lauritsen | 2000 | 283 | 40.24 | ||||||
Solbjerg IF | 38.00 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 539 | 32.45 | ||||||
Aarhus Swim | 31.36 | |||||||||
2 | Casper Krohn | 2001 | 506 | 33.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.72 | |||||||||
3 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 469 | 34.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.10 | |||||||||
4 | Magnus V. Ancker | 2001 | 435 | 34.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.20 | |||||||||
5 | Christian Ottosen | 2002 | 414 | 35.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.51 | |||||||||
6 | Christian Hovmark | 2001 | 406 | 35.66 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.74 | |||||||||
7 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 388 | 36.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.80 | |||||||||
8 | Kristoffer Jentzsch Jørgensen | 2001 | 213 | 44.22 | ||||||
Solbjerg IF | 42.00 | |||||||||
- | Laurits Andreassen | 2002 | DSQ | Flyarme 0-10m | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markus Toft | 2003 | 432 | 34.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.38 | |||||||||
2 | Valdemar Wichmann | 2003 | 418 | 35.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.41 | |||||||||
3 | Frederik Lindholm | 2004 | 372 | 36.71 | ||||||
Aarhus Swim | 36.81 | |||||||||
4 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 327 | 38.34 | ||||||
Odder Svømmeklub | 37.53 | |||||||||
5 | Linus Folke Jensen | 2004 | 312 | 38.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.72 | |||||||||
6 | William Sloth | 2003 | 311 | 38.96 | ||||||
Aarhus Swim | 38.73 | |||||||||
7 | Lucas Rosenborg | 2004 | 306 | 39.18 | ||||||
Aarhus Swim | 39.90 | |||||||||
8 | Magnus Drachmann | 2003 | 262 | 41.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Alexander Johnsen | 2003 | 245 | 42.21 | ||||||
Odder Svømmeklub | 42.14 | |||||||||
10 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 240 | 42.47 | ||||||
Aarhus Swim | 42.05 | |||||||||
11 | August Ancker | 2003 | 236 | 42.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 43.25 | |||||||||
12 | Tobias Nielsen | 2004 | 233 | 42.92 | ||||||
Odder Svømmeklub | 42.83 | |||||||||
13 | Mikkel Brinck | 2003 | 200 | 45.15 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 51.39 | |||||||||
14 | Mikkel O. Mortensen | 2003 | 178 | 46.95 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 53.10 | |||||||||
15 | Mads Vittrup Christensen | 2003 | 167 | 47.89 | ||||||
Solbjerg IF | 49.00 | |||||||||
16 | Frederik Bols Faarup | 2003 | 155 | 49.16 | ||||||
Solbjerg IF | 50.00 | |||||||||
17 | Nikolaj Høgh | 2003 | 154 | 49.24 | ||||||
Solbjerg IF | 49.00 | |||||||||
18 | Christian Sejer Sørensen | 2004 | 150 | 49.62 | ||||||
Solbjerg IF | 48.00 | |||||||||
19 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 149 | 49.82 | ||||||
Aarhus Swim | 52.02 | |||||||||
20 | Phillip Bols Faarup | 2004 | 114 | 54.36 | ||||||
Solbjerg IF | 54.00 | |||||||||
21 | Christian Schaarup | 2004 | 103 | 56.20 | ||||||
Solbjerg IF | 58.00 | |||||||||
22 | Emil Blicher Simonsen | 2004 | 75 | 1:02.56 | ||||||
Solbjerg IF | 1:05.00 | |||||||||
- | Viktor Nørrevang | 2003 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 43.11 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 248 | 42.03 | ||||||
Odder Svømmeklub | 46.15 | |||||||||
2 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 130 | 52.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.67 | |||||||||
3 | Daniel Marcus Le | 2006 | 117 | 54.01 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 57.33 | |||||||||
4 | Villads Seneca | 2006 | 109 | 55.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 50.36 | |||||||||
5 | Harald T. Nielsen | 2006 | 40 | 1:17.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.50 | |||||||||
- | Karl B. Hansen | 2006 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.39 | |||||||||
- | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | DSQ | Dobbelt armtag v.10m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:24 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:26 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 598 | 31.35 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.07 | |||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 515 | 32.95 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.92 | |||||||||
- | Elias Lauritsen | 2000 | DNS | |||||||
Solbjerg IF | 38.00 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2017 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 551 | 32.22 | ||||||
Aarhus Swim | 31.36 | |||||||||
2 | Casper Krohn | 2001 | 489 | 33.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.72 | |||||||||
3 | Magnus V. Ancker | 2001 | 480 | 33.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.20 | |||||||||
4 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 478 | 33.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.10 | |||||||||
5 | Christian Hovmark | 2001 | 476 | 33.82 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.74 | |||||||||
6 | Markus Toft | 2003 | 433 | 34.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.38 | |||||||||
7 | Valdemar Wichmann | 2003 | 429 | 35.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.41 | |||||||||
8 | Christian Ottosen | 2002 | 411 | 35.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:26 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 499 | 30.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.53 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 466 | 31.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.41 | |||||||||
2 | Mia Seehausen | 2001 | 463 | 31.56 | ||||||
Aarhus Swim | 29.91 | |||||||||
3 | Line Johannsen | 2001 | 436 | 32.21 | ||||||
Aarhus Swim | 31.26 | |||||||||
4 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 376 | 33.82 | ||||||
Aarhus Swim | 33.24 | |||||||||
5 | Selma Bruun | 2001 | 294 | 36.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.92 | |||||||||
6 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 276 | 37.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.25 | |||||||||
7 | Yasmina Kristensen | 2000 | 207 | 41.27 | ||||||
Aarhus Swim | 35.88 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Søe Bach | 2002 | 493 | 30.92 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.85 | |||||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | 466 | 31.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.93 | |||||||||
3 | Maria Mehlsen | 2003 | 393 | 33.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.95 | |||||||||
4 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 392 | 33.38 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.90 | |||||||||
5 | Selma Pruzljanin | 2003 | 390 | 33.42 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.99 | |||||||||
6 | Marlene Reitan | 2003 | 384 | 33.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.29 | |||||||||
7 | Therese Mardal | 2002 | 378 | 33.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.38 | |||||||||
8 | Camilla Kjær | 2003 | 365 | 34.17 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.75 | |||||||||
9 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 359 | 34.35 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.38 | |||||||||
10 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 356 | 34.45 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.07 | |||||||||
11 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 343 | 34.87 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.29 | |||||||||
12 | Sofia Ingeberg | 2002 | 314 | 35.91 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.08 | |||||||||
13 | Katrine Mols | 2003 | 294 | 36.72 | ||||||
Aarhus Swim | 34.49 | |||||||||
14 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 281 | 37.26 | ||||||
Odder Svømmeklub | 37.30 | |||||||||
15 | Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | 265 | 38.01 | ||||||
Aarhus Swim | 37.04 | |||||||||
16 | Caroline Kokholm | 2002 | 240 | 39.26 | ||||||
Solbjerg IF | 38.00 | |||||||||
17 | Line Back Kristoffersen | 2003 | 239 | 39.34 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.89 | |||||||||
18 | Orchide Kiyani | 2003 | 181 | 43.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 43.97 | |||||||||
19 | Luca Buthke | 2003 | 181 | 43.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 48.82 | |||||||||
20 | Sisse Ø. Press | 2003 | 169 | 44.14 | ||||||
Odder Svømmeklub | 39.89 | |||||||||
21 | Asta Kofod Nielsen | 2003 | 163 | 44.68 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.58 | |||||||||
22 | Katja Eskesen | 2003 | 138 | 47.24 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
23 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 116 | 50.01 | ||||||
Odder Svømmeklub | 46.88 | |||||||||
24 | Ida Sabroe | 2002 | 102 | 52.24 | ||||||
Odder Svømmeklub | 49.54 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Carugati | 2004 | 508 | 30.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.40 | |||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 450 | 31.88 | ||||||
Aarhus Swim | 32.17 | |||||||||
3 | Clara Skrydstrup | 2004 | 417 | 32.68 | ||||||
Aarhus Swim | 34.15 | |||||||||
4 | Eva Hjort | 2004 | 413 | 32.78 | ||||||
Aarhus Swim | 33.40 | |||||||||
5 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 387 | 33.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.91 | |||||||||
6 | Frida Saks Justesen | 2004 | 374 | 33.88 | ||||||
Aarhus Swim | 35.78 | |||||||||
7 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 332 | 35.26 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.02 | |||||||||
8 | Laura Marie Dige | 2004 | 329 | 35.38 | ||||||
Aarhus Swim | 36.53 | |||||||||
9 | Malou Sejr | 2005 | 326 | 35.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.22 | |||||||||
10 | Sia Aagaard | 2004 | 322 | 35.64 | ||||||
Aarhus Swim | 37.13 | |||||||||
11 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | 258 | 38.36 | ||||||
Aarhus Swim | 40.12 | |||||||||
12 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 248 | 38.85 | ||||||
Aarhus Swim | 40.31 | |||||||||
13 | Emmalina Long | 2004 | 230 | 39.86 | ||||||
Aarhus Swim | 42.69 | |||||||||
14 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 225 | 40.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 45.23 | |||||||||
15 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 222 | 40.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 42.66 | |||||||||
16 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 200 | 41.77 | ||||||
Odder Svømmeklub | 42.60 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 233 | 39.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 39.83 | |||||||||
2 | Karoline Hansfort | 2006 | 169 | 44.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 47.35 | |||||||||
3 | Anni Yongliang Guo | 2006 | 130 | 48.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.39 | |||||||||
4 | Marie Kromann Møller | 2006 | 126 | 48.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 50.26 | |||||||||
5 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 106 | 51.47 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | 100 | 52.47 | ||||||
Solbjerg IF | 52.00 | |||||||||
7 | Isabella Nørgaard | 2007 | 73 | 58.19 | ||||||
Solbjerg IF | 1:00.00 | |||||||||
8 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 67 | 1:00.13 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Anne Yongliang Guo | 2006 | 64 | 1:00.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.49 | |||||||||
10 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | 56 | 1:03.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Seehausen | 2001 | 477 | 31.26 | ||||||
Aarhus Swim | 29.91 | |||||||||
2 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 472 | 31.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.41 | |||||||||
3 | Line Johannsen | 2001 | 459 | 31.67 | ||||||
Aarhus Swim | 31.26 | |||||||||
4 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 421 | 32.59 | ||||||
Aarhus Swim | 33.24 | |||||||||
5 | Selma Bruun | 2001 | 331 | 35.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.92 | |||||||||
6 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 286 | 37.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.25 | |||||||||
7 | Yasmina Kristensen | 2000 | 183 | 42.97 | ||||||
Aarhus Swim | 35.88 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Søe Bach | 2002 | 514 | 30.49 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.85 | |||||||||
2 | Sarah Carugati | 2004 | 495 | 30.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.40 | |||||||||
3 | Mia Borgensgaard | 2003 | 459 | 31.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.93 | |||||||||
4 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 435 | 32.22 | ||||||
Aarhus Swim | 32.17 | |||||||||
5 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 435 | 32.23 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.90 | |||||||||
6 | Clara Skrydstrup | 2004 | 430 | 32.36 | ||||||
Aarhus Swim | 34.15 | |||||||||
6 | Eva Hjort | 2004 | 430 | 32.36 | ||||||
Aarhus Swim | 33.40 | |||||||||
8 | Maria Mehlsen | 2003 | 399 | 33.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:17 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1998 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ralf Dalby | 1995 | 635 | 26.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.38 | |||||||||
2 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 619 | 26.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.42 | |||||||||
3 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 616 | 26.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.69 | |||||||||
4 | Magnus Fallesen | 1998 | 587 | 26.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.60 | |||||||||
5 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 528 | 27.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.82 | |||||||||
6 | Niels K. Mortensen | 1995 | 392 | 30.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.32 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 589 | 26.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.44 | |||||||||
2 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 492 | 28.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.93 | |||||||||
3 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 437 | 29.55 | ||||||
Aarhus Swim | 29.18 | |||||||||
4 | Ehab Basha | 2000 | 432 | 29.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.97 | |||||||||
5 | Elias Lauritsen | 2000 | 232 | 36.50 | ||||||
Solbjerg IF | 36.00 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 489 | 28.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.15 | |||||||||
2 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 462 | 29.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.63 | |||||||||
3 | Artúr Jegesi | 2002 | 458 | 29.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.86 | |||||||||
4 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 438 | 29.53 | ||||||
Aarhus Swim | 29.70 | |||||||||
5 | Daniel Gallacher | 2002 | 434 | 29.61 | ||||||
Aarhus Swim | 30.13 | |||||||||
6 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 422 | 29.90 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.18 | |||||||||
7 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 370 | 31.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.83 | |||||||||
8 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 323 | 32.66 | ||||||
Aarhus Swim | 34.00 | |||||||||
9 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 277 | 34.37 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.28 | |||||||||
10 | Kristoffer Jentzsch Jørgensen | 2001 | 266 | 34.87 | ||||||
Solbjerg IF | 33.00 | |||||||||
11 | Laurits Andreassen | 2002 | 136 | 43.57 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 451 | 29.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.51 | |||||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | 398 | 30.47 | ||||||
Aarhus Swim | 32.52 | |||||||||
3 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 387 | 30.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.74 | |||||||||
4 | Frederik Lindholm | 2004 | 385 | 30.82 | ||||||
Aarhus Swim | 30.78 | |||||||||
5 | Simon Degn | 2003 | 362 | 31.45 | ||||||
Aarhus Swim | 35.14 | |||||||||
6 | William Sloth | 2003 | 351 | 31.79 | ||||||
Aarhus Swim | 32.91 | |||||||||
7 | Kasper Johnsen | 2003 | 341 | 32.10 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.64 | |||||||||
8 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 328 | 32.52 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.93 | |||||||||
9 | Søren Have | 2004 | 308 | 33.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.95 | |||||||||
10 | Magnus Drachmann | 2003 | 300 | 33.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.45 | |||||||||
11 | Markus Toft | 2003 | 295 | 33.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.17 | |||||||||
12 | Lucas Rosenborg | 2004 | 262 | 35.01 | ||||||
Aarhus Swim | 34.37 | |||||||||
13 | Tobias Nielsen | 2004 | 238 | 36.16 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.53 | |||||||||
14 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 212 | 37.59 | ||||||
Aarhus Swim | 38.54 | |||||||||
15 | Frederik Bols Faarup | 2003 | 212 | 37.60 | ||||||
Solbjerg IF | 39.00 | |||||||||
16 | Mikkel Brinck | 2003 | 162 | 41.12 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Markus Friis Hansen | 2003 | 146 | 42.56 | ||||||
Solbjerg IF | 44.00 | |||||||||
18 | Christian Sejer Sørensen | 2004 | 127 | 44.56 | ||||||
Solbjerg IF | 42.00 | |||||||||
19 | Mikkel O. Mortensen | 2003 | 117 | 45.74 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
20 | Phillip Bols Faarup | 2004 | 115 | 46.08 | ||||||
Solbjerg IF | 50.00 | |||||||||
21 | Mads Vittrup Christensen | 2003 | 107 | 47.14 | ||||||
Solbjerg IF | 45.00 | |||||||||
22 | Christian Schaarup | 2004 | 74 | 53.24 | ||||||
Solbjerg IF | 52.00 | |||||||||
- | Viktor Nørrevang | 2003 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 35.07 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 260 | 35.10 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.94 | |||||||||
2 | Villads Seneca | 2006 | 137 | 43.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 45.43 | |||||||||
3 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 125 | 44.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 46.34 | |||||||||
4 | Daniel Marcus Le | 2006 | 99 | 48.43 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 49.75 | |||||||||
5 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 81 | 51.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.10 | |||||||||
6 | Harald T. Nielsen | 2006 | 75 | 53.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.12 | |||||||||
- | Karl B. Hansen | 2006 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:02 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ralf Dalby | 1995 | 645 | 25.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.38 | |||||||||
2 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 610 | 26.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.42 | |||||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | 590 | 26.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.60 | |||||||||
4 | David Hjort | 2000 | 581 | 26.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.44 | |||||||||
5 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 552 | 27.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.82 | |||||||||
6 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 468 | 28.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.93 | |||||||||
7 | Ehab Basha | 2000 | 444 | 29.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.97 | |||||||||
8 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 427 | 29.77 | ||||||
Aarhus Swim | 29.18 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2017 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 524 | 27.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.15 | |||||||||
2 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 494 | 28.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.51 | |||||||||
3 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 467 | 28.91 | ||||||
Aarhus Swim | 29.70 | |||||||||
4 | Artúr Jegesi | 2002 | 463 | 28.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.86 | |||||||||
5 | Daniel Gallacher | 2002 | 450 | 29.27 | ||||||
Aarhus Swim | 30.13 | |||||||||
6 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 413 | 30.11 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.18 | |||||||||
7 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 391 | 30.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.74 | |||||||||
8 | Mads Mikkelsen | 2004 | 381 | 30.93 | ||||||
Aarhus Swim | 32.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:23 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 519 | 1:08.92 | 2:24.01 | 3:39.81 | 4:54.11 | |||
Aarhus Swim | 4:46.24 | |||||||||
2 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 462 | 1:12.54 | 2:31.50 | 3:49.67 | 5:05.66 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mia Seehausen | 2001 | 447 | 1:10.59 | 2:28.60 | 3:48.54 | 5:09.19 | |||
Aarhus Swim | 4:47.38 | |||||||||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 605 | 1:06.78 | 2:18.70 | 3:29.84 | 4:39.54 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:36.29 | |||||||||
2 | Selma Pruzljanin | 2003 | 519 | 1:09.47 | 2:24.53 | 3:39.87 | 4:54.17 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:55.68 | |||||||||
3 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 497 | 1:11.64 | 2:28.19 | 3:44.11 | 4:58.43 | |||
Aarhus Swim | 5:01.91 | |||||||||
3 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 497 | 1:09.71 | 2:24.37 | 3:41.30 | 4:58.43 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:58.62 | |||||||||
5 | Mia Borgensgaard | 2003 | 493 | 1:11.01 | 2:26.62 | 3:43.63 | 4:59.20 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:55.34 | |||||||||
6 | Laura Fogh | 2003 | 469 | 1:12.19 | 2:29.86 | 3:48.01 | 5:04.29 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
7 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 460 | 1:12.86 | 2:32.31 | 3:50.19 | 5:06.17 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Maria Mehlsen | 2003 | 381 | 1:14.46 | 2:39.87 | 4:04.61 | 5:26.01 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Gro Sørensen | 2002 | 359 | 1:18.66 | 2:45.06 | 4:09.40 | 5:32.47 | |||
Aarhus Swim | 5:29.51 | |||||||||
10 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 357 | 1:18.55 | 2:43.09 | 4:08.59 | 5:33.12 | |||
Aarhus Swim | 7:07.84 | |||||||||
11 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 353 | 1:16.21 | 2:42.08 | 4:08.86 | 5:34.36 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Marlene Reitan | 2003 | 340 | 1:20.74 | 2:48.10 | 4:15.51 | 5:38.71 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 331 | 1:21.56 | 2:50.14 | 4:16.73 | 5:41.55 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martha Bjerg | 2004 | 501 | 1:12.09 | 2:28.94 | 3:44.36 | 4:57.62 | |||
Aarhus Swim | 5:03.60 | |||||||||
2 | Sarah Carugati | 2004 | 448 | 1:12.50 | 2:31.92 | 3:51.58 | 5:08.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 6:24.53 | |||||||||
3 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 437 | 1:13.61 | 2:35.29 | 3:54.79 | 5:11.47 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:40.74 | |||||||||
4 | Malou Sejr | 2005 | 393 | 1:17.21 | 2:40.62 | 4:03.00 | 5:22.73 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:47.45 | |||||||||
5 | Sarah Larsen | 2004 | 367 | 1:17.85 | 2:41.26 | 4:07.13 | 5:30.11 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
6 | Clara Skrydstrup | 2004 | 357 | 1:19.17 | 2:44.63 | 4:09.39 | 5:33.30 | |||
Aarhus Swim | 5:47.67 | |||||||||
7 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 355 | 1:18.14 | 2:43.42 | 4:08.49 | 5:33.86 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 307 | 1:20.92 | 2:50.32 | 4:21.26 | 5:50.47 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:58.86 | |||||||||
9 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 265 | 1:24.17 | 3:00.09 | 4:35.65 | 6:08.12 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Freja Bjørn | 2005 | 233 | 1:29.64 | 3:10.11 | 4:49.26 | 6:23.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 253 | 1:26.96 | 3:04.21 | 4:40.75 | 6:13.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:36 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:57 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Jørgensen | 1998 | 715 | 1:00.72 | 2:04.76 | 3:06.30 | 4:06.10 | |||
Odder Svømmeklub | 4:04.52 | |||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 633 | 1:00.82 | 2:05.45 | 3:10.24 | 4:16.21 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:09.64 | |||||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | 632 | 1:01.96 | 2:07.67 | 3:13.78 | 4:16.43 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:17.42 | |||||||||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 576 | 1:03.32 | 2:11.41 | 3:17.48 | 4:24.37 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:15.72 | |||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 615 | 1:01.38 | 2:06.55 | 3:12.93 | 4:18.76 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:10.54 | |||||||||
2 | Anton Borg Hjort | 2000 | 611 | 1:02.56 | 2:09.29 | 3:16.88 | 4:19.31 | |||
Aarhus Swim | 4:31.93 | |||||||||
3 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 563 | 1:02.70 | 2:09.35 | 3:18.02 | 4:26.37 | |||
Aarhus Swim | 4:20.75 | |||||||||
4 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 541 | 1:03.50 | 2:13.17 | 3:21.78 | 4:30.02 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:12.15 | |||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 669 | 1:01.12 | 2:05.55 | 3:09.42 | 4:11.51 | |||
Aarhus Swim | 4:06.93 | |||||||||
2 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 502 | 1:04.88 | 2:15.73 | 3:26.77 | 4:36.82 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:33.55 | |||||||||
3 | Daniel Gallacher | 2002 | 502 | 1:04.80 | 2:15.38 | 3:27.03 | 4:36.90 | |||
Aarhus Swim | 4:46.74 | |||||||||
4 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 500 | 1:06.23 | 2:17.41 | 3:28.06 | 4:37.24 | |||
Odder Svømmeklub | 4:44.61 | |||||||||
5 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 483 | 1:07.15 | 2:17.93 | 3:29.34 | 4:40.42 | |||
Aarhus Swim | 5:59.21 | |||||||||
6 | Christian Ottosen | 2002 | 439 | 1:09.71 | 2:22.92 | 3:36.80 | 4:49.38 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:01.00 | |||||||||
7 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 439 | 1:10.76 | 2:24.61 | 3:38.78 | 4:49.48 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:16.82 | |||||||||
8 | Artúr Jegesi | 2002 | 419 | 1:07.37 | 2:20.60 | 3:37.70 | 4:54.04 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:54.94 | |||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alex Søndergaard | 2003 | 496 | 1:05.29 | 2:15.70 | 3:27.15 | 4:37.86 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:43.23 | |||||||||
2 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 429 | 1:09.23 | 2:24.37 | 3:38.39 | 4:51.62 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:04.18 | |||||||||
3 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 424 | 1:08.91 | 2:23.54 | 3:39.44 | 4:52.79 | |||
Odder Svømmeklub | 5:00.82 | |||||||||
4 | Kasper Johnsen | 2003 | 402 | 1:08.29 | 2:25.01 | 3:42.09 | 4:58.02 | |||
Odder Svømmeklub | 6:47.63 | |||||||||
5 | Mads Mikkelsen | 2004 | 399 | 1:11.79 | 2:30.48 | 3:46.33 | 4:58.78 | |||
Aarhus Swim | 5:37.15 | |||||||||
6 | Simon Degn | 2003 | 397 | 1:12.97 | 2:30.29 | 3:46.24 | 4:59.20 | |||
Aarhus Swim | 5:49.24 | |||||||||
7 | Valdemar Wichmann | 2003 | 396 | 1:10.42 | 2:28.73 | 3:44.34 | 4:59.55 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 346 | 1:15.02 | 2:35.44 | 3:55.68 | 5:13.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:43.84 | |||||||||
9 | Markus Toft | 2003 | 321 | 1:12.40 | 2:34.74 | 3:58.63 | 5:21.33 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 7:13.74 | |||||||||
10 | Alexander Johnsen | 2003 | 318 | 1:15.84 | 2:38.76 | 4:01.72 | 5:22.34 | |||
Odder Svømmeklub | 5:49.74 | |||||||||
11 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 307 | 1:14.37 | 2:37.99 | 4:03.10 | 5:26.05 | |||
Odder Svømmeklub | 4:59.86 | |||||||||
12 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 307 | 1:17.15 | 2:40.87 | 4:03.93 | 5:26.20 | |||
Aarhus Swim | 5:34.98 | |||||||||
13 | Søren Have | 2004 | 306 | 1:14.48 | 2:39.30 | 4:05.06 | 5:26.55 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:56.43 | |||||||||
14 | Linus Folke Jensen | 2004 | 258 | 1:22.74 | 2:54.55 | 4:23.79 | 5:45.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | August Ancker | 2003 | 246 | 2:05.30 | 3:37.93 | 5:09.62 | 5:51.09 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Markus Friis Hansen | 2003 | 220 | 1:20.11 | 3:44.30 | 5:19.38 | 6:04.09 | |||
Solbjerg IF | 6:10.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:57 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 09:18 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Line Johannsen | 2001 | 591 | 31.41 | 1:05.49 | 1:40.27 | 2:14.56 | |||
Aarhus Swim | 2:11.79 | |||||||||
2 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 495 | 32.94 | 1:09.15 | 1:46.47 | 2:22.75 | |||
Aarhus Swim | 2:23.13 | |||||||||
3 | Mette Baack | 2000 | 469 | 33.55 | 1:11.21 | 1:48.70 | 2:25.41 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.87 | |||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Selma Pruzljanin | 2003 | 514 | 32.39 | 1:08.14 | 1:45.02 | 2:21.00 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:18.31 | |||||||||
2 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 485 | 34.16 | 1:10.81 | 1:47.54 | 2:23.73 | |||
Aarhus Swim | 2:23.10 | |||||||||
3 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 484 | 33.22 | 1:09.20 | 1:46.66 | 2:23.87 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.62 | |||||||||
4 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 473 | 32.94 | 1:10.04 | 1:48.06 | 2:25.00 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:26.29 | |||||||||
5 | Maria Mehlsen | 2003 | 455 | 32.69 | 1:09.98 | 1:49.80 | 2:26.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.46 | |||||||||
6 | Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | 402 | 36.01 | 1:15.94 | 1:56.02 | 2:33.07 | |||
Aarhus Swim | 2:38.32 | |||||||||
7 | Camilla Kjær | 2003 | 400 | 34.90 | 1:14.52 | 1:55.14 | 2:33.23 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:29.38 | |||||||||
8 | Therese Mardal | 2002 | 388 | 34.76 | 1:14.69 | 1:56.31 | 2:34.77 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:28.68 | |||||||||
9 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 381 | 34.44 | 1:13.46 | 1:54.43 | 2:35.72 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.81 | |||||||||
10 | Gro Sørensen | 2002 | 364 | 36.93 | 1:16.88 | 1:57.94 | 2:38.13 | |||
Aarhus Swim | 2:44.97 | |||||||||
11 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 327 | 36.17 | 1:16.58 | 2:00.03 | 2:43.95 | |||
Aarhus Swim | 2:40.41 | |||||||||
12 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 265 | 40.02 | 1:25.96 | 2:12.50 | 2:55.89 | |||
Odder Svømmeklub | 3:01.38 | |||||||||
13 | Katja Eskesen | 2003 | 225 | 39.97 | 1:27.02 | 2:16.96 | 3:05.58 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
14 | Rosa Sigel Thomsen | 2002 | 185 | 3:18.01 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martha Bjerg | 2004 | 512 | 34.04 | 1:09.51 | 1:45.34 | 2:21.22 | |||
Aarhus Swim | 2:19.61 | |||||||||
2 | Sarah Carugati | 2004 | 477 | 32.56 | 1:09.58 | 1:47.32 | 2:24.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:24.18 | |||||||||
3 | Christina M. Glargaard | 2004 | 475 | 33.54 | 1:10.61 | 1:48.83 | 2:24.77 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.07 | |||||||||
4 | Laura Marie Dige | 2004 | 431 | 34.41 | 1:11.83 | 1:50.83 | 2:29.50 | |||
Aarhus Swim | 2:29.88 | |||||||||
5 | Eva Hjort | 2004 | 414 | 33.93 | 1:12.22 | 1:51.74 | 2:31.51 | |||
Aarhus Swim | 2:31.96 | |||||||||
6 | Sia Aagaard | 2004 | 406 | 34.88 | 1:13.40 | 1:53.20 | 2:32.55 | |||
Aarhus Swim | 2:31.72 | |||||||||
7 | Malou Sejr | 2005 | 396 | 35.31 | 1:15.22 | 1:55.83 | 2:33.84 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:38.41 | |||||||||
8 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 395 | 34.41 | 1:13.11 | 1:53.74 | 2:33.92 | |||
Odder Svømmeklub | 2:34.85 | |||||||||
9 | Clara Skrydstrup | 2004 | 388 | 34.96 | 1:14.83 | 1:56.72 | 2:34.79 | |||
Aarhus Swim | 2:32.52 | |||||||||
10 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 318 | 38.46 | 1:20.20 | 2:02.28 | 2:45.49 | |||
Odder Svømmeklub | 2:44.21 | |||||||||
11 | Emmalina Long | 2004 | 293 | 39.34 | 1:23.46 | 2:08.92 | 2:49.95 | |||
Aarhus Swim | 2:57.31 | |||||||||
12 | Mathilde Heine Sørensen | 2004 | 270 | 39.09 | 1:24.18 | 2:54.68 | 2:54.68 | |||
TST Svømning | 2:56.03 | |||||||||
13 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | 264 | 38.81 | 1:24.17 | 2:10.56 | 2:55.90 | |||
Aarhus Swim | 3:01.14 | |||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Verena Diehl | 2007 | 245 | 39.88 | 1:25.65 | 2:13.85 | 3:00.34 | |||
Swimteam Heddos | 3:05.10 | |||||||||
2 | Lea Schneider | 2006 | 221 | 41.46 | 1:30.45 | 2:19.56 | 3:06.70 | |||
Swimteam Heddos | 3:13.60 | |||||||||
3 | Pia Schilde | 2007 | 177 | 41.37 | 1:34.16 | 2:29.39 | 3:20.90 | |||
Swimteam Heddos | 3:21.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 09:18 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 09:43 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Jørgensen | 1998 | 693 | 28.08 | 58.00 | 1:26.76 | 1:55.22 | |||
Odder Svømmeklub | 1:54.01 | |||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 629 | 28.59 | 1:00.05 | 1:29.65 | 1:59.00 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 1:55.53 | |||||||||
3 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 550 | 29.22 | 1:00.60 | 1:32.86 | 2:04.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:02.60 | |||||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | 530 | 28.88 | 1:00.32 | 1:33.46 | 2:06.02 | |||
Thisted Svømmeklub | 1:59.26 | |||||||||
5 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 516 | 29.51 | 1:02.65 | 1:35.72 | 2:07.15 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:06.60 | |||||||||
- | Jonas B. Jørgensen | 1998 | DNF | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:06.08 | |||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 598 | 28.78 | 59.27 | 1:30.08 | 2:01.03 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 1:59.93 | |||||||||
2 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 564 | 28.63 | 59.01 | 1:30.77 | 2:03.41 | |||
Odder Svømmeklub | 2:05.42 | |||||||||
3 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 549 | 28.80 | 1:00.05 | 1:32.89 | 2:04.56 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 1:58.90 | |||||||||
4 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 514 | 29.54 | 1:01.41 | 1:34.44 | 2:07.26 | |||
Aarhus Swim | 2:05.95 | |||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 571 | 28.57 | 1:00.21 | 1:31.64 | 2:02.94 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:03.13 | |||||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | 568 | 29.04 | 1:00.21 | 1:32.18 | 2:03.15 | |||
Aarhus Swim | 1:59.48 | |||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 500 | 29.19 | 1:01.60 | 1:34.99 | 2:08.46 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:03.55 | |||||||||
4 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 480 | 29.18 | 1:02.23 | 1:36.27 | 2:10.21 | |||
Aarhus Swim | 2:08.11 | |||||||||
5 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 441 | 30.49 | 1:04.46 | 1:39.07 | 2:13.93 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:11.86 | |||||||||
6 | Artúr Jegesi | 2002 | 430 | 31.56 | 1:06.20 | 1:41.24 | 2:15.06 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:11.28 | |||||||||
7 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 414 | 32.34 | 1:06.57 | 1:41.84 | 2:16.85 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:18.14 | |||||||||
8 | Casper Krohn | 2001 | 403 | 31.28 | 1:06.08 | 1:41.86 | 2:18.05 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:21.18 | |||||||||
9 | Christian Ottosen | 2002 | 381 | 31.03 | 1:05.89 | 1:42.90 | 2:20.68 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:18.62 | |||||||||
10 | Kristoffer Jentzsch Jørgensen | 2001 | 250 | 2:41.88 | ||||||
Solbjerg IF | 2:36.00 | |||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alex Søndergaard | 2003 | 430 | 29.79 | 1:03.30 | 1:39.22 | 2:15.05 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:11.49 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 422 | 30.76 | 1:05.47 | 1:40.92 | 2:15.88 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:11.93 | |||||||||
3 | Frederik Lindholm | 2004 | 407 | 32.24 | 1:08.38 | 1:44.48 | 2:17.55 | |||
Aarhus Swim | 2:19.86 | |||||||||
4 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 406 | 33.34 | 1:08.35 | 1:43.82 | 2:17.69 | |||
Odder Svømmeklub | 2:19.95 | |||||||||
5 | Valdemar Wichmann | 2003 | 405 | 31.70 | 1:07.04 | 1:43.78 | 2:17.81 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:15.98 | |||||||||
6 | Mads Mikkelsen | 2004 | 384 | 32.13 | 1:07.94 | 1:44.51 | 2:20.33 | |||
Aarhus Swim | 2:25.32 | |||||||||
7 | Simon Degn | 2003 | 355 | 33.93 | 1:10.40 | 1:47.61 | 2:23.98 | |||
Aarhus Swim | 2:28.79 | |||||||||
8 | Lucas Rosenborg | 2004 | 345 | 32.94 | 1:09.99 | 1:48.66 | 2:25.31 | |||
Aarhus Swim | 2:35.78 | |||||||||
9 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 341 | 33.50 | 1:10.96 | 1:48.74 | 2:25.99 | |||
Odder Svømmeklub | 2:20.55 | |||||||||
10 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 337 | 34.26 | 1:12.62 | 2:26.45 | 2:26.45 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.43 | |||||||||
11 | Søren Have | 2004 | 326 | 32.64 | 1:10.59 | 1:50.34 | 2:28.06 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:36.69 | |||||||||
12 | Tobias Nielsen | 2004 | 301 | 33.44 | 1:11.83 | 1:52.25 | 2:32.06 | |||
Odder Svømmeklub | 2:32.76 | |||||||||
13 | Magnus Drachmann | 2003 | 280 | 32.85 | 1:11.73 | 1:54.64 | 2:35.73 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:37.10 | |||||||||
14 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 273 | 35.55 | 1:15.07 | 1:56.30 | 2:37.07 | |||
Aarhus Swim | 2:40.67 | |||||||||
15 | Frederik Bols Faarup | 2003 | 258 | 34.93 | 1:16.67 | 2:00.51 | 2:40.17 | |||
Solbjerg IF | 2:35.00 | |||||||||
16 | Markus Friis Hansen | 2003 | 217 | 37.22 | 1:20.76 | 2:49.51 | 2:49.51 | |||
Solbjerg IF | 2:45.00 | |||||||||
- | Vitus Mygind-Klavsen | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 341 | 33.78 | 1:11.37 | 1:49.34 | 2:25.94 | |||
Odder Svømmeklub | 2:28.02 | |||||||||
2 | Benjamin Flache | 2005 | 295 | 33.54 | 1:13.69 | 1:54.72 | 2:33.15 | |||
Swimteam Heddos | 2:26.80 | |||||||||
3 | Philipp Diehl | 2005 | 236 | 1:19.38 | 2:03.73 | 2:45.05 | 2:45.05 | |||
Swimteam Heddos | 2:42.10 | |||||||||
4 | Lorenz Alisch | 2006 | 201 | 39.85 | 1:25.34 | 2:11.51 | 2:54.02 | |||
Swimteam Heddos | 2:52.20 | |||||||||
5 | Milan Boch | 2005 | 83 | 47.42 | 1:46.18 | 2:51.64 | 3:53.64 | |||
Swimteam Heddos | 3:38.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 09:43 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 09:47 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 512 | 33.81 | ||||||
Aarhus Swim | 32.15 | |||||||||
2 | Selma Bruun | 2001 | 455 | 35.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.92 | |||||||||
3 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 436 | 35.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.70 | |||||||||
4 | Mia Seehausen | 2001 | 391 | 36.98 | ||||||
Aarhus Swim | 34.02 | |||||||||
5 | Yasmina Kristensen | 2000 | 332 | 39.05 | ||||||
Aarhus Swim | 34.97 | |||||||||
6 | Sara Kusk Christensen | 2001 | 185 | 47.46 | ||||||
TST Svømning | 48.96 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 578 | 32.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.93 | |||||||||
2 | Thea Søe Bach | 2002 | 519 | 33.66 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.95 | |||||||||
3 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 494 | 34.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.57 | |||||||||
4 | Marlene Reitan | 2003 | 473 | 34.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.97 | |||||||||
5 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 464 | 34.94 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.32 | |||||||||
6 | Sofia Ingeberg | 2002 | 445 | 35.43 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.89 | |||||||||
7 | Mia Borgensgaard | 2003 | 397 | 36.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.72 | |||||||||
8 | Caroline Lysgaard | 2003 | 361 | 38.00 | ||||||
Aarhus Swim | 38.57 | |||||||||
9 | Katrine Mols | 2003 | 342 | 38.68 | ||||||
Aarhus Swim | 36.70 | |||||||||
10 | Caroline Kokholm | 2002 | 330 | 39.13 | ||||||
Solbjerg IF | 38.00 | |||||||||
11 | Line Back Kristoffersen | 2003 | 315 | 39.76 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.67 | |||||||||
12 | Rosa Sigel Thomsen | 2002 | 273 | 41.70 | ||||||
Odder Svømmeklub | 46.46 | |||||||||
13 | Sisse Ø. Press | 2003 | 240 | 43.54 | ||||||
Odder Svømmeklub | 42.17 | |||||||||
14 | Asta Kofod Nielsen | 2003 | 225 | 44.48 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.43 | |||||||||
15 | Annika Svarre Griffel | 2003 | 202 | 46.11 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
16 | Ida Sabroe | 2002 | 192 | 46.87 | ||||||
Odder Svømmeklub | 46.37 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Carugati | 2004 | 520 | 33.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.19 | |||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 512 | 33.82 | ||||||
Aarhus Swim | 32.82 | |||||||||
3 | Sarah Larsen | 2004 | 417 | 36.20 | ||||||
Aarhus Swim | 37.30 | |||||||||
4 | Malou Sejr | 2005 | 347 | 38.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.19 | |||||||||
5 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 346 | 38.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 39.78 | |||||||||
6 | Freja Bjørn | 2005 | 310 | 39.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 43.47 | |||||||||
7 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 305 | 40.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.44 | |||||||||
8 | Liva Heine Sørensen | 2004 | 271 | 41.80 | ||||||
TST Svømning | 42.40 | |||||||||
9 | Katrine Kallestrup | 2005 | 155 | 50.33 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 49.70 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Verena Diehl | 2007 | 302 | 40.29 | ||||||
Swimteam Heddos | 41.80 | |||||||||
2 | Anna Ancker | 2006 | 216 | 45.04 | ||||||
Aarhus Swim | 46.88 | |||||||||
3 | Karoline Høgh | 2006 | 193 | 46.75 | ||||||
Solbjerg IF | 48.00 | |||||||||
4 | Victoria Damgaard Sloth | 2006 | 180 | 47.92 | ||||||
Aarhus Swim | 50.68 | |||||||||
5 | Isabella Nørgaard | 2007 | 179 | 47.96 | ||||||
Solbjerg IF | 50.00 | |||||||||
6 | Marie Bertram | 2006 | 171 | 48.70 | ||||||
Aarhus Swim | 51.39 | |||||||||
7 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 170 | 48.82 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 158 | 50.02 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Anne Yongliang Guo | 2006 | 151 | 50.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 50.64 | |||||||||
10 | Anni Yongliang Guo | 2006 | 135 | 52.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 51.09 | |||||||||
11 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | 127 | 53.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 50.49 | |||||||||
- | Dana Emmerich | 2006 | DNS | |||||||
Sv Hellas Brühl | 55.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 09:47 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 497 | 34.15 | ||||||
Aarhus Swim | 32.15 | |||||||||
2 | Selma Bruun | 2001 | 475 | 34.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.92 | |||||||||
3 | Mia Seehausen | 2001 | 444 | 35.45 | ||||||
Aarhus Swim | 34.02 | |||||||||
4 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 441 | 35.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.70 | |||||||||
5 | Yasmina Kristensen | 2000 | 320 | 39.54 | ||||||
Aarhus Swim | 34.97 | |||||||||
6 | Sara Kusk Christensen | 2001 | 176 | 48.27 | ||||||
TST Svømning | 48.96 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 629 | 31.57 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.93 | |||||||||
2 | Sarah Carugati | 2004 | 554 | 32.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.19 | |||||||||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | 538 | 33.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.95 | |||||||||
4 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 498 | 34.12 | ||||||
Aarhus Swim | 32.82 | |||||||||
5 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 493 | 34.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.57 | |||||||||
6 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 493 | 34.25 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.32 | |||||||||
7 | Marlene Reitan | 2003 | 481 | 34.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.97 | |||||||||
8 | Sofia Ingeberg | 2002 | 442 | 35.50 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:05 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 09:55 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1998 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 548 | 29.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.60 | |||||||||
2 | Ralf Dalby | 1995 | 471 | 30.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.00 | |||||||||
3 | Niels K. Mortensen | 1995 | 407 | 32.42 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.50 | |||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Borg Hjort | 2000 | 566 | 29.05 | ||||||
Aarhus Swim | 27.81 | |||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 508 | 30.12 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.54 | |||||||||
2 | Daniel Gallacher | 2002 | 460 | 31.14 | ||||||
Aarhus Swim | 30.78 | |||||||||
3 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 439 | 31.61 | ||||||
Aarhus Swim | 29.83 | |||||||||
4 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 435 | 31.71 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.89 | |||||||||
5 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 411 | 32.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.59 | |||||||||
6 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 409 | 32.38 | ||||||
Aarhus Swim | 32.24 | |||||||||
7 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 369 | 33.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.25 | |||||||||
- | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 32.12 | |||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 442 | 31.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.01 | |||||||||
2 | Kasper Johnsen | 2003 | 364 | 33.65 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.84 | |||||||||
3 | August Ancker | 2003 | 324 | 34.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.45 | |||||||||
4 | Linus Folke Jensen | 2004 | 289 | 36.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 46.51 | |||||||||
5 | William Sloth | 2003 | 282 | 36.65 | ||||||
Aarhus Swim | 46.68 | |||||||||
6 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 269 | 37.21 | ||||||
Aarhus Swim | 38.71 | |||||||||
7 | Tobias Svenningsen | 2003 | 248 | 38.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Johnsen | 2003 | 236 | 38.88 | ||||||
Odder Svømmeklub | 39.06 | |||||||||
9 | Mikkel Brinck | 2003 | 230 | 39.20 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.20 | |||||||||
10 | Mikkel O. Mortensen | 2003 | 224 | 39.54 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.13 | |||||||||
11 | Frederik Bols Faarup | 2003 | 211 | 40.35 | ||||||
Solbjerg IF | 39.00 | |||||||||
12 | Christian Sejer Sørensen | 2004 | 200 | 41.07 | ||||||
Solbjerg IF | 39.00 | |||||||||
13 | Mads Vittrup Christensen | 2003 | 170 | 43.38 | ||||||
Solbjerg IF | 44.00 | |||||||||
14 | Nikolaj Høgh | 2003 | 157 | 44.48 | ||||||
Solbjerg IF | 42.00 | |||||||||
15 | Markus Friis Hansen | 2003 | 149 | 45.29 | ||||||
Solbjerg IF | 45.00 | |||||||||
16 | Phillip Bols Faarup | 2004 | 111 | 49.91 | ||||||
Solbjerg IF | 56.00 | |||||||||
17 | Christian Schaarup | 2004 | 90 | 53.63 | ||||||
Solbjerg IF | 58.00 | |||||||||
18 | Emil Blicher Simonsen | 2004 | 84 | 54.80 | ||||||
Solbjerg IF | 45.00 | |||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 164 | 43.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 46.29 | |||||||||
2 | Villads Seneca | 2006 | 153 | 44.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 45.13 | |||||||||
3 | Daniel Marcus Le | 2006 | 149 | 45.27 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.47 | |||||||||
4 | Harald T. Nielsen | 2006 | 113 | 49.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 51.25 | |||||||||
5 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 111 | 49.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.31 | |||||||||
6 | Karl B. Hansen | 2006 | 90 | 53.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 53.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 09:55 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 614 | 28.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.60 | |||||||||
2 | Anton Borg Hjort | 2000 | 595 | 28.57 | ||||||
Aarhus Swim | 27.81 | |||||||||
3 | Niels K. Mortensen | 1995 | 434 | 31.74 | S8 Dansk rekord | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.50 | |||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2017 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 546 | 29.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.54 | |||||||||
2 | Daniel Gallacher | 2002 | 476 | 30.78 | ||||||
Aarhus Swim | 30.78 | |||||||||
3 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 449 | 31.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.01 | |||||||||
4 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 436 | 31.69 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.89 | |||||||||
5 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 420 | 32.10 | ||||||
Aarhus Swim | 32.24 | |||||||||
6 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 411 | 32.33 | ||||||
Aarhus Swim | 29.83 | |||||||||
7 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 398 | 32.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.59 | |||||||||
8 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 388 | 32.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:11 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 457 | 30.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.25 | |||||||||
2 | Selma Bruun | 2001 | 419 | 31.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.98 | |||||||||
3 | Yasmina Kristensen | 2000 | 333 | 34.21 | ||||||
Aarhus Swim | 31.94 | |||||||||
4 | Sara Kusk Christensen | 2001 | 238 | 38.28 | ||||||
TST Svømning | 39.15 | |||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 534 | 29.24 | ||||||
Odder Svømmeklub | 28.36 | |||||||||
1 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 534 | 29.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.62 | |||||||||
3 | Maria Mehlsen | 2003 | 496 | 29.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.22 | |||||||||
4 | Caroline Kokholm | 2002 | 448 | 31.00 | ||||||
Solbjerg IF | 31.00 | |||||||||
4 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 448 | 31.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.89 | |||||||||
6 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 437 | 31.26 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.84 | |||||||||
7 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 436 | 31.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.42 | |||||||||
8 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 424 | 31.58 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.73 | |||||||||
9 | Therese Mardal | 2002 | 421 | 31.65 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.49 | |||||||||
10 | Marlene Reitan | 2003 | 402 | 32.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.16 | |||||||||
11 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 395 | 32.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.65 | |||||||||
12 | Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | 381 | 32.73 | ||||||
Aarhus Swim | 33.67 | |||||||||
13 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 343 | 33.88 | ||||||
Aarhus Swim | 33.57 | |||||||||
14 | Line Back Kristoffersen | 2003 | 341 | 33.94 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.08 | |||||||||
15 | Liv Kousgaard | 2003 | 319 | 34.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.86 | |||||||||
16 | Gro Sørensen | 2002 | 313 | 34.93 | ||||||
Aarhus Swim | 36.32 | |||||||||
17 | Rosa Sigel Thomsen | 2002 | 306 | 35.20 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.00 | |||||||||
18 | Orchide Kiyani | 2003 | 300 | 35.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.03 | |||||||||
19 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 290 | 35.84 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.83 | |||||||||
20 | Katja Eskesen | 2003 | 282 | 36.15 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Annika Svarre Griffel | 2003 | 250 | 37.64 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.11 | |||||||||
22 | Asta Kofod Nielsen | 2003 | 226 | 38.95 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.20 | |||||||||
- | Ditte-Marie Lyck | 2003 | DNS | |||||||
Solbjerg IF | 37.00 | |||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | 484 | 30.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.18 | |||||||||
2 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 459 | 30.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.91 | |||||||||
3 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 445 | 31.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.54 | |||||||||
4 | Kathrine Weide | 2004 | 421 | 31.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.35 | |||||||||
5 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 381 | 32.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.69 | |||||||||
6 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 358 | 33.41 | ||||||
Aarhus Swim | 33.55 | |||||||||
7 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 355 | 33.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.72 | |||||||||
8 | Maria Mathiesen | 2004 | 351 | 33.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.99 | |||||||||
9 | Søs Freund | 2004 | 343 | 33.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.68 | |||||||||
10 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 329 | 34.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.69 | |||||||||
11 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 294 | 35.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.24 | |||||||||
12 | Liva Heine Sørensen | 2004 | 290 | 35.81 | ||||||
TST Svømning | 34.04 | |||||||||
13 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | 287 | 35.97 | ||||||
Aarhus Swim | 38.82 | |||||||||
14 | Isabella Jing Johansen | 2005 | 286 | 36.01 | ||||||
Aarhus Swim | 38.32 | |||||||||
15 | Mathilde Heine Sørensen | 2004 | 281 | 36.19 | ||||||
TST Svømning | 35.70 | |||||||||
16 | Freja Bjørn | 2005 | 263 | 37.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 39.41 | |||||||||
17 | Freja Brendstrup | 2005 | 261 | 37.10 | ||||||
Aarhus Swim | 39.73 | |||||||||
18 | Liv Juhl Jensen | 2005 | 240 | 38.15 | ||||||
Aarhus Swim | 39.61 | |||||||||
19 | Signe Marie Ryhammer | 2005 | 218 | 39.40 | ||||||
Aarhus Swim | 41.98 | |||||||||
20 | Laura Høgsberg Fauteux | 2005 | 212 | 39.74 | ||||||
Aarhus Swim | 43.99 | |||||||||
21 | Mina Have Rasmussen | 2004 | 199 | 40.63 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
22 | Katrine Kallestrup | 2005 | 172 | 42.66 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.47 | |||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Hansfort | 2006 | 273 | 36.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 43.11 | |||||||||
2 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 268 | 36.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.69 | |||||||||
3 | Marie Kromann Møller | 2006 | 259 | 37.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 40.74 | |||||||||
4 | Marie Bertram | 2006 | 248 | 37.73 | ||||||
Aarhus Swim | 41.04 | |||||||||
5 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 215 | 39.56 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.81 | |||||||||
6 | Lilly Moos | 2006 | 210 | 39.88 | ||||||
Swimteam Heddos | 47.70 | |||||||||
7 | Victoria Damgaard Sloth | 2006 | 209 | 39.98 | ||||||
Aarhus Swim | 42.29 | |||||||||
8 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | 205 | 40.22 | ||||||
Aarhus Swim | 40.36 | |||||||||
9 | Anne Yongliang Guo | 2006 | 203 | 40.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 43.23 | |||||||||
10 | Pia Schilde | 2007 | 198 | 40.66 | ||||||
Swimteam Heddos | 43.90 | |||||||||
11 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 198 | 40.71 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 46.87 | |||||||||
12 | Nikoline Sejr | 2006 | 189 | 41.33 | ||||||
Aarhus Swim | 43.28 | |||||||||
13 | Karoline Høgh | 2006 | 186 | 41.51 | ||||||
Solbjerg IF | 42.00 | |||||||||
14 | Anni Yongliang Guo | 2006 | 177 | 42.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 43.54 | |||||||||
15 | Isabella Nørgaard | 2007 | 176 | 42.30 | ||||||
Solbjerg IF | 41.00 | |||||||||
16 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | 157 | 43.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 45.25 | |||||||||
17 | Theresa Stösser | 2007 | 75 | 56.08 | ||||||
Swimteam Heddos | 50.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:13 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 460 | 30.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.25 | |||||||||
2 | Selma Bruun | 2001 | 429 | 31.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.98 | |||||||||
3 | Yasmina Kristensen | 2000 | 326 | 34.46 | ||||||
Aarhus Swim | 31.94 | |||||||||
4 | Sara Kusk Christensen | 2001 | 285 | 36.03 | ||||||
TST Svømning | 39.15 | |||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 561 | 28.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.62 | |||||||||
2 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 547 | 29.00 | ||||||
Odder Svømmeklub | 28.36 | |||||||||
3 | Maria Mehlsen | 2003 | 497 | 29.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.22 | |||||||||
4 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 473 | 30.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.54 | |||||||||
5 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 470 | 30.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.42 | |||||||||
6 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 451 | 30.94 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.84 | |||||||||
7 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 412 | 31.87 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.73 | |||||||||
- | Caroline Kokholm | 2002 | DNS | |||||||
Solbjerg IF | 31.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:02 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1998 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | 589 | 24.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 24.39 | |||||||||
2 | Oskar Jørgensen | 1998 | 553 | 25.47 | ||||||
Odder Svømmeklub | 26.02 | |||||||||
3 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 549 | 25.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 24.87 | |||||||||
4 | Magnus Fallesen | 1998 | 539 | 25.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 24.37 | |||||||||
5 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 485 | 26.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.92 | |||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 552 | 25.48 | ||||||
Odder Svømmeklub | 24.14 | |||||||||
2 | Ehab Basha | 2000 | 499 | 26.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.64 | |||||||||
3 | David Hjort | 2000 | 481 | 26.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.71 | |||||||||
4 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 454 | 27.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.72 | |||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 495 | 26.43 | ||||||
Aarhus Swim | 25.91 | |||||||||
2 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 465 | 26.99 | ||||||
Aarhus Swim | 27.57 | |||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 463 | 27.02 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.96 | |||||||||
4 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 459 | 27.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.34 | |||||||||
5 | Artúr Jegesi | 2002 | 452 | 27.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.01 | |||||||||
6 | Magnus V. Ancker | 2001 | 451 | 27.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.24 | |||||||||
7 | Christian Hovmark | 2001 | 427 | 27.76 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.01 | |||||||||
8 | Kristoffer Jentzsch Jørgensen | 2001 | 312 | 30.82 | ||||||
Solbjerg IF | 29.00 | |||||||||
9 | Jakob Heeb | 2001 | 251 | 33.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.64 | |||||||||
- | Laurits Andreassen | 2002 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 49.74 | |||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | 408 | 28.19 | ||||||
Aarhus Swim | 29.72 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 384 | 28.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.49 | |||||||||
3 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 368 | 29.17 | ||||||
Odder Svømmeklub | 29.74 | |||||||||
4 | Søren Have | 2004 | 362 | 29.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.52 | |||||||||
5 | Magnus Drachmann | 2003 | 360 | 29.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.41 | |||||||||
6 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 345 | 29.81 | ||||||
Odder Svømmeklub | 27.38 | |||||||||
7 | August Ancker | 2003 | 336 | 30.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.94 | |||||||||
8 | Anton Pedersen | 2003 | 303 | 31.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.31 | |||||||||
9 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 297 | 31.31 | ||||||
Aarhus Swim | 32.66 | |||||||||
10 | Tobias Nielsen | 2004 | 292 | 31.51 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.88 | |||||||||
11 | Anders Mose | 2004 | 282 | 31.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
12 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 270 | 32.32 | ||||||
Aarhus Swim | 33.98 | |||||||||
13 | Frederik Bols Faarup | 2003 | 263 | 32.62 | ||||||
Solbjerg IF | 31.00 | |||||||||
13 | Sune Lyngesen | 2003 | 263 | 32.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.30 | |||||||||
15 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 251 | 33.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.19 | |||||||||
16 | Mikkel Brinck | 2003 | 233 | 33.98 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.39 | |||||||||
17 | Esben Breum Lau | 2003 | 231 | 34.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.66 | |||||||||
18 | Mads Vittrup Christensen | 2003 | 228 | 34.18 | ||||||
Solbjerg IF | 34.00 | |||||||||
19 | Nikolaj Høgh | 2003 | 227 | 34.25 | ||||||
Solbjerg IF | 34.00 | |||||||||
20 | Markus Friis Hansen | 2003 | 222 | 34.50 | ||||||
Solbjerg IF | 45.00 | |||||||||
21 | Christian Sejer Sørensen | 2004 | 194 | 36.06 | ||||||
Solbjerg IF | 37.00 | |||||||||
22 | Phillip Bols Faarup | 2004 | 171 | 37.60 | ||||||
Solbjerg IF | 39.00 | |||||||||
23 | Mikkel O. Mortensen | 2003 | 170 | 37.70 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.65 | |||||||||
24 | Christian Schaarup | 2004 | 129 | 41.29 | ||||||
Solbjerg IF | 43.00 | |||||||||
25 | Emil Blicher Simonsen | 2004 | 111 | 43.45 | ||||||
Solbjerg IF | 45.00 | |||||||||
- | Tom Hoyer | 2004 | DNS | |||||||
Swimteam Heddos | 43.90 | |||||||||
- | Vitus Mygind-Klavsen | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 37.72 | |||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 341 | 29.91 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.76 | |||||||||
2 | Carl Clausen | 2005 | 242 | 33.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.60 | |||||||||
3 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 198 | 35.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.60 | |||||||||
4 | Daniel Marcus Le | 2006 | 173 | 37.52 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.87 | |||||||||
5 | Villads Seneca | 2006 | 137 | 40.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 40.09 | |||||||||
6 | Milan Boch | 2005 | 117 | 42.69 | ||||||
Swimteam Heddos | 43.50 | |||||||||
7 | Harald T. Nielsen | 2006 | 115 | 42.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 43.67 | |||||||||
8 | Karl B. Hansen | 2006 | 104 | 44.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 43.64 | |||||||||
9 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 102 | 44.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 47.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | 595 | 24.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 24.39 | |||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 592 | 24.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 24.37 | |||||||||
3 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 583 | 25.02 | ||||||
Odder Svømmeklub | 24.14 | |||||||||
4 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 553 | 25.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 24.87 | |||||||||
5 | David Hjort | 2000 | 507 | 26.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.71 | |||||||||
6 | Ehab Basha | 2000 | 505 | 26.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.64 | |||||||||
7 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 496 | 26.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.92 | |||||||||
8 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 450 | 27.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.72 | |||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2017 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 530 | 25.83 | ||||||
Aarhus Swim | 25.91 | |||||||||
2 | Artúr Jegesi | 2002 | 485 | 26.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.01 | |||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 475 | 26.79 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.96 | |||||||||
4 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 468 | 26.92 | ||||||
Aarhus Swim | 27.57 | |||||||||
5 | Magnus V. Ancker | 2001 | 446 | 27.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.24 | |||||||||
6 | Mads Mikkelsen | 2004 | 403 | 28.29 | ||||||
Aarhus Swim | 29.72 | |||||||||
7 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 400 | 28.36 | ||||||
Odder Svømmeklub | 29.74 | |||||||||
8 | Christian Hovmark | 2001 | 387 | 28.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Line Johannsen | 2001 | 506 | 38.64 | 1:20.75 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.01 | |||||||||
2 | Mette Baack | 2000 | 493 | 37.38 | 1:21.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.17 | |||||||||
3 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 473 | 39.11 | 1:22.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.44 | |||||||||
4 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 454 | 39.78 | 1:23.71 | |||||
Aarhus Swim | 1:23.00 | |||||||||
5 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 355 | 42.64 | 1:30.85 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:29.58 | |||||||||
6 | Sara Kusk Christensen | 2001 | 157 | 55.94 | 1:59.17 | |||||
TST Svømning | 1:56.58 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 580 | 36.61 | 1:17.16 | |||||
Aarhus Swim | 1:14.05 | |||||||||
2 | Caroline Lysgaard | 2003 | 523 | 38.53 | 1:19.84 | |||||
Aarhus Swim | 1:23.99 | |||||||||
3 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 377 | 42.35 | 1:29.06 | |||||
Aarhus Swim | 1:26.00 | |||||||||
4 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 316 | 44.60 | 1:34.44 | |||||
Aarhus Swim | 1:29.41 | |||||||||
5 | Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | 288 | 46.39 | 1:37.43 | |||||
Aarhus Swim | 1:48.81 | |||||||||
6 | Annika Svarre Griffel | 2003 | 230 | 48.52 | 1:45.01 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:44.59 | |||||||||
7 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 226 | 49.47 | 1:45.60 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:35.09 | |||||||||
8 | Orchide Kiyani | 2003 | 200 | 50.43 | 1:49.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:43.55 | |||||||||
9 | Ida Sabroe | 2002 | 181 | 51.92 | 1:53.61 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:46.73 | |||||||||
10 | Luca Buthke | 2003 | 173 | 53.89 | 1:55.46 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:59.46 | |||||||||
- | Ditte-Marie Lyck | 2003 | DNS | |||||||
Solbjerg IF | 1:47.00 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Larsen | 2004 | 482 | 39.54 | 1:22.03 | |||||
Aarhus Swim | 1:23.80 | |||||||||
2 | Eva Hjort | 2004 | 444 | 39.97 | 1:24.33 | |||||
Aarhus Swim | 1:24.30 | |||||||||
3 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 378 | 42.71 | 1:28.97 | |||||
Aarhus Swim | 1:27.46 | |||||||||
4 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 373 | 42.55 | 1:29.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:26.15 | |||||||||
5 | Emmalina Long | 2004 | 213 | 51.25 | 1:47.71 | |||||
Aarhus Swim | 1:45.73 | |||||||||
6 | Mathilde Heine Sørensen | 2004 | 210 | 50.87 | 1:48.19 | |||||
TST Svømning | 1:51.06 | |||||||||
7 | Signe Marie Ryhammer | 2005 | 207 | 51.16 | 1:48.62 | |||||
Aarhus Swim | 1:45.08 | |||||||||
8 | Liv Juhl Jensen | 2005 | 199 | 53.30 | 1:50.21 | |||||
Aarhus Swim | ||||||||||
9 | Mina Have Rasmussen | 2004 | 198 | 51.31 | 1:50.38 | |||||
Aarhus Swim | 1:51.82 | |||||||||
10 | Freja Brendstrup | 2005 | 195 | 52.65 | 1:50.87 | |||||
Aarhus Swim | 1:51.74 | |||||||||
11 | Laura Høgsberg Fauteux | 2005 | 163 | 55.02 | 1:57.69 | |||||
Aarhus Swim | 1:57.67 | |||||||||
12 | Katrine Kallestrup | 2005 | 153 | 56.64 | 2:00.19 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:54.90 | |||||||||
- | Mille Kjær Jensen | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 1:27.82 | |||||||||
- | Mette Aagesen Jensen | 2004 | DSQ | 2 armt.u.vand v.st | ||||||
Aarhus Swim | 1:52.52 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2017 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | 231 | 49.38 | 1:44.74 | |||||
Aarhus Swim | 1:45.76 | |||||||||
2 | Karoline Hansfort | 2006 | 226 | 49.95 | 1:45.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:56.41 | |||||||||
3 | Lea Schneider | 2006 | 224 | 49.16 | 1:45.87 | |||||
Swimteam Heddos | 1:49.70 | |||||||||
4 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 188 | 52.93 | 1:52.16 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Anna Ancker | 2006 | 168 | 55.48 | 1:56.59 | |||||
Aarhus Swim | ||||||||||
6 | Marie Kromann Møller | 2006 | 165 | 56.80 | 1:57.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:56.87 | |||||||||
7 | Nikoline Sejr | 2006 | 155 | 55.85 | 1:59.54 | |||||
Aarhus Swim | 2:16.69 | |||||||||
8 | Victoria Damgaard Sloth | 2006 | 141 | 58.58 | 2:03.63 | |||||
Aarhus Swim | 2:03.39 | |||||||||
9 | Lilly Moos | 2006 | 133 | 59.27 | 2:05.82 | |||||
Swimteam Heddos | 1:59.80 | |||||||||
10 | Isabella Nørgaard | 2007 | 129 | 1:00.08 | 2:07.24 | |||||
Solbjerg IF | 2:05.00 | |||||||||
11 | Theresa Stösser | 2007 | 111 | 1:01.49 | 2:13.75 | |||||
Swimteam Heddos | 2:16.10 | |||||||||
- | Dana Emmerich | 2006 | DNS | |||||||
Sv Hellas Brühl | 2:02.20 | |||||||||
- | Karoline Høgh | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Solbjerg IF | 1:57.00 | |||||||||
- | Marie Bertram | 2006 | DSQ | Crawl v 52 m | ||||||
Aarhus Swim | 2:01.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:46 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Line Johannsen | 2001 | 545 | 37.08 | 1:18.77 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.01 | |||||||||
2 | Mette Baack | 2000 | 504 | 38.11 | 1:20.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.17 | |||||||||
3 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 462 | 39.14 | 1:23.22 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.44 | |||||||||
4 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 462 | 39.79 | 1:23.24 | |||||
Aarhus Swim | 1:23.00 | |||||||||
5 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 360 | 41.46 | 1:30.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:29.58 | |||||||||
- | Sara Kusk Christensen | 2001 | DNS | |||||||
TST Svømning | 1:56.58 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 588 | 35.94 | 1:16.80 | |||||
Aarhus Swim | 1:14.05 | |||||||||
2 | Caroline Lysgaard | 2003 | 547 | 37.58 | 1:18.67 | |||||
Aarhus Swim | 1:23.99 | |||||||||
3 | Sarah Larsen | 2004 | 491 | 38.55 | 1:21.52 | |||||
Aarhus Swim | 1:23.80 | |||||||||
4 | Eva Hjort | 2004 | 438 | 40.49 | 1:24.67 | |||||
Aarhus Swim | 1:24.30 | |||||||||
5 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 381 | 42.21 | 1:28.71 | |||||
Aarhus Swim | 1:27.46 | |||||||||
6 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 374 | 42.25 | 1:29.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:26.15 | |||||||||
7 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 337 | 43.49 | 1:32.43 | |||||
Aarhus Swim | 1:29.41 | |||||||||
8 | Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | 329 | 43.55 | 1:33.18 | |||||
Aarhus Swim | 1:48.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1998 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ralf Dalby | 1995 | 232 | 42.66 | 1:32.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:25.01 | |||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 568 | 33.00 | 1:08.98 | |||||
Aarhus Swim | 1:06.06 | |||||||||
2 | Magnus V. Ancker | 2001 | 480 | 34.81 | 1:12.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.67 | |||||||||
3 | Casper Krohn | 2001 | 463 | 34.29 | 1:13.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.73 | |||||||||
4 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 436 | 35.10 | 1:15.29 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.09 | |||||||||
5 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 414 | 36.31 | 1:16.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.84 | |||||||||
6 | Christian Hovmark | 2001 | 397 | 35.60 | 1:17.69 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:16.63 | |||||||||
7 | Christian Ottosen | 2002 | 389 | 36.81 | 1:18.25 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.09 | |||||||||
8 | Kristoffer Jentzsch Jørgensen | 2001 | 198 | 45.71 | 1:37.92 | |||||
Solbjerg IF | 1:40.00 | |||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markus Toft | 2003 | 418 | 35.46 | 1:16.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.61 | |||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 356 | 37.60 | 1:20.60 | |||||
Aarhus Swim | 1:21.53 | |||||||||
3 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 350 | 37.98 | 1:21.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.85 | |||||||||
4 | Tobias Svenningsen | 2003 | 342 | 38.16 | 1:21.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.29 | |||||||||
5 | Lucas Rosenborg | 2004 | 300 | 40.27 | 1:25.33 | |||||
Aarhus Swim | 1:39.21 | |||||||||
6 | Simon Degn | 2003 | 297 | 40.96 | 1:25.60 | |||||
Aarhus Swim | 1:30.01 | |||||||||
7 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 296 | 40.90 | 1:25.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.70 | |||||||||
8 | William Sloth | 2003 | 292 | 41.31 | 1:26.06 | |||||
Aarhus Swim | 1:23.42 | |||||||||
9 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 284 | 41.38 | 1:26.83 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:23.62 | |||||||||
10 | Linus Folke Jensen | 2004 | 271 | 42.31 | 1:28.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:29.12 | |||||||||
11 | Søren Have | 2004 | 255 | 42.29 | 1:30.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:37.58 | |||||||||
12 | Mads Vittrup Christensen | 2003 | 150 | 51.79 | 1:47.51 | |||||
Solbjerg IF | 1:50.00 | |||||||||
13 | Nikolaj Høgh | 2003 | 145 | 51.07 | 1:48.64 | |||||
Solbjerg IF | 1:50.00 | |||||||||
14 | Christian Sejer Sørensen | 2004 | 144 | 50.75 | 1:48.87 | |||||
Solbjerg IF | 1:50.00 | |||||||||
15 | Tom Hoyer | 2004 | 132 | 52.76 | 1:51.99 | |||||
Swimteam Heddos | 1:55.10 | |||||||||
16 | Phillip Bols Faarup | 2004 | 107 | 57.46 | 2:00.16 | |||||
Solbjerg IF | 2:00.00 | |||||||||
17 | Christian Schaarup | 2004 | 87 | 1:00.45 | 2:08.65 | |||||
Solbjerg IF | 2:10.00 | |||||||||
18 | Emil Blicher Simonsen | 2004 | 67 | 1:04.96 | 2:19.97 | |||||
Solbjerg IF | 2:15.00 | |||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benjamin Flache | 2005 | 240 | 43.44 | 1:31.86 | |||||
Swimteam Heddos | 1:32.60 | |||||||||
2 | Philipp Diehl | 2005 | 234 | 43.55 | 1:32.63 | |||||
Swimteam Heddos | 1:28.80 | |||||||||
3 | Lorenz Alisch | 2006 | 160 | 48.50 | 1:45.08 | |||||
Swimteam Heddos | 1:42.10 | |||||||||
- | Milan Boch | 2005 | DSQ | 1 hånd v. 50m | ||||||
Swimteam Heddos | 2:09.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:52 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Ralf Dalby | 1995 | DSQ | Crawlben hele vejen | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:25.01 | |||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2017 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 575 | 32.70 | 1:08.70 | |||||
Aarhus Swim | 1:06.06 | |||||||||
2 | Magnus V. Ancker | 2001 | 508 | 34.01 | 1:11.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.67 | |||||||||
3 | Casper Krohn | 2001 | 461 | 34.23 | 1:13.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.73 | |||||||||
4 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 460 | 34.52 | 1:13.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.09 | |||||||||
5 | Christian Hovmark | 2001 | 424 | 34.88 | 1:16.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:16.63 | |||||||||
6 | Markus Toft | 2003 | 419 | 35.38 | 1:16.33 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.61 | |||||||||
7 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 409 | 36.30 | 1:16.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.84 | |||||||||
8 | Christian Ottosen | 2002 | 390 | 36.49 | 1:18.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:04 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Seehausen | 2001 | 375 | 35.37 | 1:16.71 | 2:02.61 | 2:48.86 | |||
Aarhus Swim | 2:26.93 | |||||||||
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Søe Bach | 2002 | 500 | 33.99 | 1:13.25 | 1:53.68 | 2:33.47 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:28.97 | |||||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | 439 | 36.04 | 1:16.90 | 1:59.05 | 2:40.23 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:34.41 | |||||||||
3 | Camilla Kjær | 2003 | 403 | 35.50 | 1:17.95 | 2:02.24 | 2:44.81 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:37.95 | |||||||||
4 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 347 | 37.87 | 1:21.90 | 2:08.24 | 2:53.28 | |||
Odder Svømmeklub | 2:52.97 | |||||||||
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Carugati | 2004 | 330 | 37.03 | 1:21.33 | 2:08.83 | 2:56.15 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 523 | 31.30 | 1:07.21 | 1:43.01 | 2:18.39 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:16.92 | |||||||||
2 | Ralf Dalby | 1995 | 511 | 28.37 | 1:02.75 | 1:40.12 | 2:19.39 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:13.77 | |||||||||
3 | Niels K. Mortensen | 1995 | 420 | 32.51 | 1:09.51 | 1:48.32 | 2:28.85 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:21.64 | |||||||||
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 539 | 30.11 | 1:05.24 | 1:41.15 | 2:16.95 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:11.77 | |||||||||
2 | Ehab Basha | 2000 | 383 | 32.02 | 1:09.53 | 1:49.65 | 2:33.53 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Gallacher | 2002 | 297 | 33.23 | 1:12.88 | 1:59.16 | 2:47.07 | |||
Aarhus Swim | 2:34.42 | |||||||||
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Wichmann | 2003 | 363 | 32.82 | 1:12.52 | 1:55.55 | 2:36.19 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:38.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:06 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Bygningsmaleren.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 525 | 34.99 | 1:12.04 | |||||
Aarhus Swim | 1:08.00 | |||||||||
2 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 452 | 37.23 | 1:15.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.35 | |||||||||
3 | Selma Bruun | 2001 | 438 | 37.10 | 1:16.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.01 | |||||||||
4 | Yasmina Kristensen | 2000 | 276 | 42.21 | 1:29.23 | |||||
Aarhus Swim | 1:20.08 | |||||||||
5 | Sara Kusk Christensen | 2001 | 158 | 51.55 | 1:47.50 | |||||
TST Svømning | 1:56.98 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Bygningsmaleren.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 622 | 32.89 | 1:08.08 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.22 | |||||||||
2 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 465 | 36.95 | 1:15.00 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.34 | |||||||||
3 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 450 | 36.93 | 1:15.80 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:14.46 | |||||||||
4 | Selma Pruzljanin | 2003 | 444 | 37.56 | 1:16.16 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.18 | |||||||||
5 | Marlene Reitan | 2003 | 424 | 1:17.36 | 1:17.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.25 | |||||||||
6 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 420 | 37.98 | 1:17.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.75 | |||||||||
7 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 413 | 38.96 | 1:18.03 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:20.34 | |||||||||
8 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 408 | 37.96 | 1:18.35 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.43 | |||||||||
9 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 407 | 37.74 | 1:18.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.56 | |||||||||
10 | Sofia Ingeberg | 2002 | 402 | 38.39 | 1:18.71 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:18.94 | |||||||||
11 | Laura Fogh | 2003 | 396 | 39.06 | 1:19.13 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.70 | |||||||||
12 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 391 | 38.46 | 1:19.44 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:16.02 | |||||||||
13 | Maria Mehlsen | 2003 | 352 | 41.14 | 1:22.29 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.29 | |||||||||
14 | Caroline Lysgaard | 2003 | 351 | 41.05 | 1:22.37 | |||||
Aarhus Swim | 1:22.62 | |||||||||
15 | Katrine Mols | 2003 | 316 | 40.83 | 1:25.29 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.18 | |||||||||
16 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 315 | 41.33 | 1:25.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.38 | |||||||||
17 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 301 | 43.06 | 1:26.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.64 | |||||||||
17 | Liv Kousgaard | 2003 | 301 | 42.46 | 1:26.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.01 | |||||||||
19 | Caroline Kokholm | 2002 | 277 | 43.18 | 1:29.07 | |||||
Solbjerg IF | 1:25.00 | |||||||||
20 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 276 | 43.19 | 1:29.16 | |||||
Aarhus Swim | 1:25.02 | |||||||||
21 | Luca Buthke | 2003 | 252 | 44.89 | 1:31.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:33.73 | |||||||||
22 | Gro Sørensen | 2002 | 239 | 46.58 | 1:33.64 | |||||
Aarhus Swim | 1:31.67 | |||||||||
23 | Sisse Ø. Press | 2003 | 227 | 46.71 | 1:35.27 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:29.31 | |||||||||
24 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 216 | 47.60 | 1:36.72 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:34.19 | |||||||||
25 | Rosa Sigel Thomsen | 2002 | 207 | 1:38.21 | 1:38.21 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:41.44 | |||||||||
26 | Asta Kofod Nielsen | 2003 | 206 | 47.57 | 1:38.39 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:32.19 | |||||||||
27 | Annika Svarre Griffel | 2003 | 172 | 51.02 | 1:44.37 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
28 | Katja Eskesen | 2003 | 168 | 50.40 | 1:45.16 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
29 | Ida Sabroe | 2002 | 163 | 50.96 | 1:46.39 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:42.12 | |||||||||
- | Nicoline Kristiansen | 2002 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.01 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Bygningsmaleren.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 535 | 35.52 | 1:11.56 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.60 | |||||||||
2 | Martha Bjerg | 2004 | 431 | 38.65 | 1:16.91 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.26 | |||||||||
3 | Laura Marie Dige | 2004 | 425 | 37.95 | 1:17.28 | |||||
Aarhus Swim | 1:17.67 | |||||||||
4 | Sia Aagaard | 2004 | 415 | 38.24 | 1:17.88 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.25 | |||||||||
5 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 411 | 38.27 | 1:18.17 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:14.90 | |||||||||
6 | Kathrine Weide | 2004 | 398 | 39.24 | 1:18.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Clara Skrydstrup | 2004 | 382 | 37.71 | 1:20.05 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.00 | |||||||||
8 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 379 | 39.74 | 1:20.29 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.43 | |||||||||
9 | Christina M. Glargaard | 2004 | 378 | 39.03 | 1:20.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.27 | |||||||||
10 | Malou Sejr | 2005 | 374 | 39.45 | 1:20.64 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.42 | |||||||||
11 | Sarah Larsen | 2004 | 371 | 39.96 | 1:20.85 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.19 | |||||||||
12 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 340 | 40.11 | 1:23.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 331 | 41.16 | 1:23.96 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:22.60 | |||||||||
14 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 327 | 41.11 | 1:24.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.35 | |||||||||
15 | Søs Freund | 2004 | 295 | 42.60 | 1:27.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.45 | |||||||||
16 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 292 | 42.68 | 1:27.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:24.67 | |||||||||
17 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 288 | 42.15 | 1:27.95 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.40 | |||||||||
18 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 282 | 43.29 | 1:28.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:25.78 | |||||||||
19 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 281 | 43.15 | 1:28.66 | |||||
Aarhus Swim | 1:22.82 | |||||||||
19 | Maria Mathiesen | 2004 | 281 | 43.59 | 1:28.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.40 | |||||||||
21 | Freja Bjørn | 2005 | 270 | 1:29.92 | 1:29.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:30.98 | |||||||||
22 | Liva Heine Sørensen | 2004 | 247 | 45.64 | 1:32.56 | |||||
TST Svømning | 1:32.51 | |||||||||
23 | Isabella Jing Johansen | 2005 | 189 | 50.08 | 1:41.15 | |||||
Aarhus Swim | 1:55.09 | |||||||||
24 | Liv Juhl Jensen | 2005 | 154 | 1:48.37 | 1:48.37 | |||||
Aarhus Swim | 1:55.37 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Bygningsmaleren.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 303 | 41.99 | 1:26.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:36.47 | |||||||||
2 | Verena Diehl | 2007 | 279 | 43.12 | 1:28.91 | |||||
Swimteam Heddos | 1:33.90 | |||||||||
3 | Marie Kromann Møller | 2006 | 236 | 1:33.98 | 1:33.98 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:33.62 | |||||||||
4 | Karoline Hansfort | 2006 | 221 | 47.89 | 1:36.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:34.68 | |||||||||
5 | Lea Schneider | 2006 | 190 | 49.29 | 1:40.97 | |||||
Swimteam Heddos | 1:46.80 | |||||||||
6 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | 188 | 50.45 | 1:41.44 | |||||
Aarhus Swim | 1:41.62 | |||||||||
7 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 140 | 1:51.78 | 1:51.78 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Lilly Moos | 2006 | 126 | 57.13 | 1:55.71 | |||||
Swimteam Heddos | 1:57.10 | |||||||||
9 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 121 | 57.32 | 1:57.28 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Pia Schilde | 2007 | 117 | 1:58.54 | 1:58.54 | |||||
Swimteam Heddos | 1:48.80 | |||||||||
11 | Anne Yongliang Guo | 2006 | 107 | 1:00.32 | 2:02.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:59.32 | |||||||||
12 | Theresa Stösser | 2007 | 70 | 1:06.87 | 2:20.91 | |||||
Swimteam Heddos | 1:59.40 | |||||||||
- | Anni Yongliang Guo | 2006 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:54.52 | |||||||||
- | Dana Emmerich | 2006 | DNS | |||||||
Sv Hellas Brühl | 2:10.70 | |||||||||
- | Anna Ancker | 2006 | DSQ | Svøm på mav. 48m | ||||||
Aarhus Swim | 1:40.26 | |||||||||
- | Emma Brogaard Krogh | 2007 | DSQ | Ej fortsat bev.50m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:50.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:30 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Bygningsmaleren.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 524 | 34.72 | 1:12.07 | |||||
Aarhus Swim | 1:08.00 | |||||||||
2 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 451 | 36.71 | 1:15.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.35 | |||||||||
3 | Selma Bruun | 2001 | 438 | 36.96 | 1:16.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.01 | |||||||||
4 | Yasmina Kristensen | 2000 | 258 | 1:31.28 | 1:31.28 | |||||
Aarhus Swim | 1:20.08 | |||||||||
5 | Sara Kusk Christensen | 2001 | 198 | 47.79 | 1:39.69 | |||||
TST Svømning | 1:56.98 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Sponsor: Bygningsmaleren.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 627 | 33.07 | 1:07.88 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.22 | |||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 542 | 34.74 | 1:11.27 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.60 | |||||||||
3 | Selma Pruzljanin | 2003 | 507 | 35.74 | 1:12.88 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.18 | |||||||||
4 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 506 | 35.31 | 1:12.92 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.34 | |||||||||
5 | Martha Bjerg | 2004 | 469 | 37.62 | 1:14.77 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.26 | |||||||||
6 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 440 | 37.16 | 1:16.40 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:14.46 | |||||||||
7 | Marlene Reitan | 2003 | 435 | 36.62 | 1:16.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.25 | |||||||||
8 | Laura Marie Dige | 2004 | 399 | 38.71 | 1:18.89 | |||||
Aarhus Swim | 1:17.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1998 |
Sponsor: Bygningsmaleren.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | 600 | 30.35 | 1:01.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.86 | |||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 526 | 31.28 | 1:04.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.45 | |||||||||
3 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 471 | 33.19 | 1:06.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.33 | |||||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | 465 | 32.63 | 1:06.88 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:03.18 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Bygningsmaleren.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Borg Hjort | 2000 | 549 | 31.19 | 1:03.31 | |||||
Aarhus Swim | 59.41 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Bygningsmaleren.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 503 | 31.40 | 1:05.18 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.25 | |||||||||
2 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 458 | 32.69 | 1:07.22 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.85 | |||||||||
3 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 435 | 34.52 | 1:08.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.76 | |||||||||
4 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 425 | 33.43 | 1:08.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.72 | |||||||||
5 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 423 | 33.44 | 1:09.02 | |||||
Aarhus Swim | 1:09.12 | |||||||||
6 | Artúr Jegesi | 2002 | 416 | 33.83 | 1:09.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.00 | |||||||||
7 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 385 | 34.47 | 1:11.24 | |||||
Aarhus Swim | 1:08.81 | |||||||||
8 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 376 | 34.57 | 1:11.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.73 | |||||||||
9 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 360 | 35.62 | 1:12.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.05 | |||||||||
10 | Christian Ottosen | 2002 | 329 | 36.96 | 1:15.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.72 | |||||||||
11 | Magnus V. Ancker | 2001 | 327 | 36.93 | 1:15.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.33 | |||||||||
12 | Jakob Heeb | 2001 | 161 | 47.62 | 1:35.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.28 | |||||||||
- | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 1:08.96 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Bygningsmaleren.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alex Søndergaard | 2003 | 410 | 33.73 | 1:09.75 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:07.63 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 381 | 35.10 | 1:11.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.20 | |||||||||
3 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 372 | 35.62 | 1:12.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.89 | |||||||||
4 | Kasper Johnsen | 2003 | 370 | 34.89 | 1:12.19 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:07.88 | |||||||||
5 | Lucas Rosenborg | 2004 | 327 | 36.77 | 1:15.25 | |||||
Aarhus Swim | 1:14.87 | |||||||||
6 | Mads Mikkelsen | 2004 | 314 | 36.95 | 1:16.23 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.73 | |||||||||
7 | Markus Toft | 2003 | 288 | 38.88 | 1:18.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.72 | |||||||||
8 | August Ancker | 2003 | 284 | 38.46 | 1:18.84 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.02 | |||||||||
9 | Linus Folke Jensen | 2004 | 259 | 40.00 | 1:21.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.07 | |||||||||
10 | Sune Lyngesen | 2003 | 256 | 39.99 | 1:21.59 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.79 | |||||||||
11 | William Sloth | 2003 | 253 | 40.74 | 1:21.94 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.62 | |||||||||
12 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 245 | 40.45 | 1:22.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.07 | |||||||||
13 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 230 | 41.80 | 1:24.52 | |||||
Aarhus Swim | 1:25.03 | |||||||||
14 | Anders Mose | 2004 | 226 | 42.28 | 1:25.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.23 | |||||||||
15 | Anton Pedersen | 2003 | 223 | 42.21 | 1:25.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.23 | |||||||||
16 | Mikkel Brinck | 2003 | 221 | 1:25.72 | 1:25.72 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:27.54 | |||||||||
17 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 197 | 43.42 | 1:29.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.04 | |||||||||
18 | Christian Sejer Sørensen | 2004 | 196 | 43.03 | 1:29.24 | |||||
Solbjerg IF | 1:25.00 | |||||||||
19 | Frederik Bols Faarup | 2003 | 177 | 44.27 | 1:32.33 | |||||
Solbjerg IF | 1:25.00 | |||||||||
20 | Esben Breum Lau | 2003 | 175 | 45.22 | 1:32.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.04 | |||||||||
21 | Mikkel O. Mortensen | 2003 | 171 | 46.68 | 1:33.39 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:42.97 | |||||||||
22 | Markus Friis Hansen | 2003 | 145 | 50.38 | 1:38.54 | |||||
Solbjerg IF | 1:37.00 | |||||||||
23 | Tom Hoyer | 2004 | 124 | 48.75 | 1:43.74 | |||||
Swimteam Heddos | 1:47.90 | |||||||||
24 | Nikolaj Høgh | 2003 | 123 | 51.03 | 1:44.24 | |||||
Solbjerg IF | 1:40.00 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Bygningsmaleren.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benjamin Flache | 2005 | 325 | 36.31 | 1:15.37 | |||||
Swimteam Heddos | 1:16.60 | |||||||||
2 | Carl Clausen | 2005 | 227 | 42.61 | 1:24.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.01 | |||||||||
3 | Philipp Diehl | 2005 | 192 | 43.87 | 1:29.82 | |||||
Swimteam Heddos | 1:29.60 | |||||||||
4 | Lorenz Alisch | 2006 | 182 | 44.82 | 1:31.49 | |||||
Swimteam Heddos | 1:29.80 | |||||||||
5 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 177 | 46.72 | 1:32.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:43.75 | |||||||||
6 | Villads Seneca | 2006 | 137 | 50.80 | 1:40.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:39.91 | |||||||||
7 | Harald T. Nielsen | 2006 | 113 | 54.07 | 1:47.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:01.61 | |||||||||
8 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 106 | 54.21 | 1:49.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:14.17 | |||||||||
9 | Karl B. Hansen | 2006 | 91 | 56.83 | 1:55.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:59.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:21 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Bygningsmaleren.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | 664 | 29.23 | 59.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.86 | |||||||||
2 | Anton Borg Hjort | 2000 | 570 | 31.35 | 1:02.52 | |||||
Aarhus Swim | 59.41 | |||||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | 566 | 30.26 | 1:02.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.45 | |||||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | 522 | 31.23 | 1:04.37 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:03.18 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2017 |
Sponsor: Bygningsmaleren.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 530 | 31.50 | 1:04.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.76 | |||||||||
2 | Mads Kloster | 2002 | 517 | 30.68 | 1:04.59 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.25 | |||||||||
3 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 455 | 32.90 | 1:07.37 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.85 | |||||||||
4 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 435 | 32.99 | 1:08.42 | |||||
Aarhus Swim | 1:09.12 | |||||||||
5 | Artúr Jegesi | 2002 | 430 | 33.80 | 1:08.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.00 | |||||||||
6 | Alex Søndergaard | 2003 | 418 | 33.31 | 1:09.32 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:07.63 | |||||||||
7 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 415 | 33.70 | 1:09.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.72 | |||||||||
8 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 414 | 33.56 | 1:09.55 | |||||
Aarhus Swim | 1:08.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:21 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 22, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Bygningsmaleren.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 616 | 1:03.67 | 2:11.13 | 3:19.11 | 4:27.46 | 8:51.28 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 8:40.93 | 5:33.19 | 6:39.68 | 7:46.47 | ||||||
2 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 589 | 1:02.81 | 2:10.36 | 3:18.52 | 4:27.20 | 8:59.06 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 8:33.36 | 5:34.67 | 6:43.32 | 7:51.96 | ||||||
3 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 556 | 1:04.05 | 2:12.56 | 3:22.48 | 4:32.52 | 9:09.52 | ||
Aarhus Swim | 8:56.14 | 5:42.63 | 6:52.31 | 8:01.93 | ||||||
4 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 554 | 1:06.11 | 2:15.89 | 3:25.36 | 4:35.51 | 9:10.33 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 9:55.10 | 5:44.80 | 6:54.44 | 8:03.81 | ||||||
5 | Alex Søndergaard | 2003 | 457 | 1:09.20 | 2:24.33 | 3:38.62 | 4:52.64 | 9:46.88 | ||
Thisted Svømmeklub | 10:50.79 | 6:06.32 | 7:20.53 | 8:35.26 | ||||||
6 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 408 | 1:10.26 | 2:25.99 | 3:42.62 | 5:00.24 | 10:09.58 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 11:44.98 | 6:17.69 | 7:35.52 | 8:53.05 | ||||||
7 | Alexander Johnsen | 2003 | 322 | 1:16.08 | 2:39.55 | 4:03.09 | 5:28.19 | 10:59.09 | ||
Odder Svømmeklub | 11:14.65 | 6:52.34 | 8:15.71 | 9:38.43 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aarhus Swim K2 Piger 1 | 2004 | 491 | 2:14.71 | ||||||
Aarhus Swim | 2:14.00 | |||||||||
Martha Bjerg | 2004 | 35.00 | 35.00 | |||||||
Eva Hjort | 2004 | 38.01 | 1:13.01 | |||||||
Clara Skrydstrup | 2004 | 32.94 | 1:45.95 | |||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 28.76 | 2:14.71 | |||||||
2 | Agf Piger 1 | 2004 | 434 | 2:20.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:08.00 | |||||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 38.16 | 38.16 | |||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 38.82 | 1:16.98 | |||||||
Sarah Carugati | 2004 | 30.02 | 1:47.00 | |||||||
Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 33.35 | 2:20.35 | |||||||
3 | Heddos Damen | 2004 | 200 | 3:01.56 | ||||||
Swimteam Heddos | 3:03.60 | |||||||||
Pia Schilde | 2007 | 1:37.65 | 1:37.65 | |||||||
Lea Schneider | 2006 | 42.45 | 2:20.10 | |||||||
Verena Diehl | 2007 | 41.46 | 3:01.56 | |||||||
Lilly Moos | 2006 | 3:01.56 | ||||||||
4 | Agf Piger 2 | 2004 | 191 | 3:04.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:20.00 | |||||||||
Emma Brogaard Krogh | 2007 | 52.64 | 52.64 | |||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 46.86 | 1:39.50 | |||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 46.20 | 2:25.70 | |||||||
Anne Yongliang Guo | 2006 | 38.74 | 3:04.44 | |||||||
- | Aarhus Swim K2 Piger 2 | 2004 | DSQ | Forkert 4.svømmer | ||||||
Aarhus Swim | 2:24.00 | |||||||||
Sia Aagaard | 2004 | 35.83 | 35.83 | |||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 36.98 | 1:12.81 | |||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 34.67 | 1:47.48 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:51 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:36 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agf Drenge 1 | 2004 | 461 | 2:00.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:08.00 | |||||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 32.10 | 32.10 | |||||||
Markus Toft | 2003 | 33.71 | 1:05.81 | |||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 27.96 | 1:33.77 | |||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 27.16 | 2:00.93 | |||||||
2 | Aarhus Swim K2 Drenge 1 | 2003 | 377 | 2:09.32 | ||||||
Aarhus Swim | 2:11.00 | |||||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 33.44 | 33.44 | |||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 36.11 | 1:09.55 | |||||||
Simon Degn | 2003 | 30.83 | 1:40.38 | |||||||
William Sloth | 2003 | 28.94 | 2:09.32 | |||||||
3 | Agf Drenge 2 | 2004 | 317 | 2:16.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:20.00 | |||||||||
August Ancker | 2003 | 35.46 | 35.46 | |||||||
Linus Folke Jensen | 2004 | 39.49 | 1:14.95 | |||||||
Søren Have | 2004 | 32.82 | 1:47.77 | |||||||
Magnus Drachmann | 2003 | 29.18 | 2:16.95 | |||||||
4 | Heddos Herren | 2003 | 220 | 2:34.73 | ||||||
Swimteam Heddos | 2:43.80 | |||||||||
Lorenz Alisch | 2006 | 41.24 | 41.24 | |||||||
Philipp Diehl | 2005 | 40.39 | 1:21.63 | |||||||
Benjamin Flache | 2005 | 32.38 | 1:54.01 | |||||||
Milan Boch | 2005 | 40.72 | 2:34.73 | |||||||
5 | Agf Drenge3 | 2003 | 115 | 3:11.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:30.00 | |||||||||
Harald T. Nielsen | 2006 | 46.94 | 46.94 | |||||||
Villads Seneca | 2006 | 54.93 | 1:41.87 | |||||||
Karl B. Hansen | 2006 | 55.24 | 2:37.11 | |||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 34.71 | 3:11.82 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:36 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:34 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2017 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Twisted Swim | 2004 | 563 | 4:15.10 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 4:20.00 | |||||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 31.53 | 1:05.46 | 1:05.46 | ||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 30.25 | 1:03.47 | 2:08.93 | ||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 28.87 | 1:00.85 | 3:09.78 | ||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 31.14 | 1:05.32 | 4:15.10 | ||||||
2 | Agf Damer 1 | 2004 | 543 | 4:18.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:16.00 | |||||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 31.30 | 1:04.27 | 1:04.27 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 31.07 | 1:04.60 | 2:08.87 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 30.00 | 1:04.41 | 3:13.28 | ||||||
Maria Mehlsen | 2003 | 31.28 | 1:04.79 | 4:18.07 | ||||||
3 | Aarhus Swim Piger 1 | 0 | 541 | 4:18.52 | ||||||
Aarhus Swim | 4:16.45 | |||||||||
Line Johannsen | 2001 | 30.52 | 1:02.37 | 1:02.37 | ||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 31.79 | 1:06.20 | 2:08.57 | ||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 31.20 | 1:04.78 | 3:13.35 | ||||||
Mia Seehausen | 2001 | 31.13 | 1:05.17 | 4:18.52 | ||||||
4 | Piger Aas K2 | 2002 | 378 | 4:51.23 | ||||||
Aarhus Swim | 4:50.00 | |||||||||
Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | 34.91 | 1:13.11 | 1:13.11 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 31.97 | 1:07.67 | 2:20.78 | ||||||
Gro Sørensen | 2002 | 35.74 | 1:15.21 | 3:35.99 | ||||||
Astrid Crone Jespersen | 2002 | 35.26 | 1:15.24 | 4:51.23 | ||||||
5 | Agf Damer 3 | 0 | 344 | 5:00.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:42.40 | |||||||||
Marlene Reitan | 2003 | 34.92 | 1:12.50 | 1:12.50 | ||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 37.30 | 1:20.49 | 2:32.99 | ||||||
Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 36.02 | 1:16.66 | 3:49.65 | ||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 33.51 | 1:10.98 | 5:00.63 | ||||||
6 | Agf Damer 4 | 0 | 255 | 5:32.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:00.50 | |||||||||
Orchide Kiyani | 2003 | 36.19 | 1:20.34 | 1:20.34 | ||||||
Luca Buthke | 2003 | 38.71 | 1:24.61 | 2:44.95 | ||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 39.69 | 1:23.92 | 4:08.87 | ||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 1:23.25 | 1:23.25 | 5:32.12 | ||||||
- | Agf Damer 2 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:25.00 | |||||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 32.14 | 1:07.77 | 1:07.77 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:34 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:38 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2017 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agf Herrer 1 | 0 | 607 | 3:42.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:40.01 | |||||||||
Jesper Stilling Julius | 1993 | 26.39 | 55.36 | 55.36 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 26.05 | 54.66 | 1:50.02 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 26.26 | 55.25 | 2:45.27 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 26.59 | 56.99 | 3:42.26 | ||||||
2 | Agf Herrer 2 | 0 | 582 | 3:45.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:48.02 | |||||||||
Ehab Basha | 2000 | 27.61 | 58.35 | 58.35 | ||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 26.03 | 54.65 | 1:53.00 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 26.51 | 55.69 | 2:48.69 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 27.68 | 56.66 | 3:45.35 | ||||||
3 | Aarhus Swim Drenge 1 | 0 | 554 | 3:49.17 | ||||||
Aarhus Swim | 3:51.96 | |||||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 27.18 | 55.78 | 55.78 | ||||||
Dan Izhar-Larsen | 1999 | 28.22 | 58.65 | 1:54.43 | ||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 28.14 | 59.57 | 2:54.00 | ||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 26.58 | 55.17 | 3:49.17 | ||||||
4 | Agf Herrer 3 | 0 | 481 | 4:00.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:56.03 | |||||||||
David Hjort | 2000 | 28.34 | 58.78 | 58.78 | ||||||
Niels K. Mortensen | 1995 | 29.75 | 1:02.61 | 2:01.39 | ||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 27.47 | 57.64 | 2:59.03 | ||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 28.87 | 1:01.16 | 4:00.19 | ||||||
5 | Twisted Swim | 0 | 467 | 4:02.50 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 3:56.10 | |||||||||
Christian Hovmark | 2001 | 29.67 | 1:04.39 | 1:04.39 | ||||||
Mads Kloster | 2002 | 28.50 | 59.09 | 2:03.48 | ||||||
Frederik Jessen | 1998 | 27.63 | 57.82 | 3:01.30 | ||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 29.23 | 1:01.20 | 4:02.50 | ||||||
6 | Agf Herrer 4 | 0 | 459 | 4:03.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:12.00 | |||||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 29.02 | 1:01.34 | 1:01.34 | ||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 28.94 | 1:00.77 | 2:02.11 | ||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 29.27 | 1:01.58 | 3:03.69 | ||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 28.80 | 1:00.17 | 4:03.86 | ||||||
7 | Agf Herrer5 | 0 | 435 | 4:08.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:00.00 | |||||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 29.83 | 1:01.48 | 1:01.48 | ||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 30.54 | 1:03.51 | 2:04.99 | ||||||
Casper Krohn | 2001 | 29.27 | 1:01.03 | 3:06.02 | ||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 29.63 | 1:02.36 | 4:08.38 | ||||||
8 | Agf Herrer6 | 0 | 358 | 4:24.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:01.00 | |||||||||
Markus Toft | 2003 | 30.51 | 1:04.61 | 1:04.61 | ||||||
Christian Ottosen | 2002 | 29.86 | 1:04.45 | 2:09.06 | ||||||
Magnus Drachmann | 2003 | 31.89 | 1:09.99 | 3:19.05 | ||||||
Søren Have | 2004 | 30.59 | 1:05.94 | 4:24.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:38 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 09:16 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 518 | 36.19 | 1:14.77 | 1:55.23 | 2:34.41 | |||
Aarhus Swim | 2:24.63 | |||||||||
2 | Selma Bruun | 2001 | 410 | 38.16 | 1:20.15 | 2:04.35 | 2:46.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:43.35 | |||||||||
3 | Yasmina Kristensen | 2000 | 249 | 43.78 | 1:32.88 | 2:24.67 | 3:16.98 | |||
Aarhus Swim | 2:54.13 | |||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 583 | 34.99 | 1:11.80 | 1:50.34 | 2:28.45 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:22.52 | |||||||||
2 | Thea Søe Bach | 2002 | 543 | 35.50 | 1:13.94 | 1:53.18 | 2:31.98 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:30.55 | |||||||||
3 | Selma Pruzljanin | 2003 | 467 | 37.78 | 1:17.56 | 1:58.62 | 2:39.81 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:33.43 | |||||||||
4 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 451 | 39.05 | 1:19.99 | 2:01.46 | 2:41.72 | |||
Aarhus Swim | 2:33.41 | |||||||||
5 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 382 | 38.35 | 1:21.29 | 2:06.38 | 2:50.90 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:43.60 | |||||||||
6 | Caroline Lysgaard | 2003 | 363 | 41.51 | 1:25.95 | 2:10.26 | 2:53.78 | |||
Aarhus Swim | 3:03.64 | |||||||||
7 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 363 | 39.98 | 1:23.39 | 2:09.01 | 2:53.89 | |||
Odder Svømmeklub | 2:43.96 | |||||||||
8 | Marlene Reitan | 2003 | 353 | 41.31 | 1:26.50 | 2:11.79 | 2:55.42 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:47.73 | |||||||||
- | Julie Kappel Petersen | 2002 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | 2:33.83 | |||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 511 | 37.31 | 1:15.92 | 1:56.34 | 2:35.15 | |||
Aarhus Swim | 2:31.58 | |||||||||
2 | Sarah Carugati | 2004 | 478 | 37.13 | 1:16.61 | 1:57.76 | 2:38.61 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:35.57 | |||||||||
3 | Martha Bjerg | 2004 | 463 | 38.89 | 1:19.95 | 2:01.15 | 2:40.33 | |||
Aarhus Swim | 2:40.47 | |||||||||
4 | Sia Aagaard | 2004 | 430 | 38.42 | 1:20.72 | 2:03.06 | 2:44.28 | |||
Aarhus Swim | 2:48.62 | |||||||||
5 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 400 | 39.04 | 1:21.52 | 2:04.41 | 2:48.24 | |||
Odder Svømmeklub | 2:44.10 | |||||||||
6 | Malou Sejr | 2005 | 397 | 40.23 | 1:23.51 | 2:06.78 | 2:48.72 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:57.20 | |||||||||
7 | Clara Skrydstrup | 2004 | 357 | 41.25 | 1:26.49 | 2:11.08 | 2:54.74 | |||
Aarhus Swim | 2:56.06 | |||||||||
8 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 291 | 44.50 | 1:32.02 | 2:20.55 | 3:07.04 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:06.00 | |||||||||
9 | Freja Bjørn | 2005 | 264 | 1:36.44 | 2:27.18 | 3:13.24 | 3:13.24 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 314 | 43.47 | 1:30.08 | 2:16.46 | 3:02.34 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:03.23 | |||||||||
2 | Verena Diehl | 2007 | 297 | 42.91 | 1:30.74 | 2:18.95 | 3:05.90 | |||
Swimteam Heddos | 3:12.90 | |||||||||
3 | Marie Kromann Møller | 2006 | 276 | 3:10.33 | 3:10.33 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Pia Schilde | 2007 | 156 | 53.18 | 1:51.81 | 2:52.58 | 3:50.15 | |||
Swimteam Heddos | 3:51.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 09:16 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 09:21 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | 603 | 33.31 | 1:07.52 | 1:40.39 | 2:12.42 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:02.85 | |||||||||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 500 | 34.90 | 1:11.57 | 1:46.42 | 2:20.97 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:16.03 | |||||||||
- | Ralf Dalby | 1995 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.80 | |||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 472 | 32.98 | 1:09.19 | 1:46.24 | 2:23.65 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:15.71 | |||||||||
2 | Daniel Gallacher | 2002 | 472 | 32.72 | 1:08.26 | 1:45.77 | 2:23.73 | |||
Aarhus Swim | 2:23.03 | |||||||||
3 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 459 | 33.84 | 1:10.93 | 1:48.16 | 2:25.03 | |||
Aarhus Swim | 2:26.95 | |||||||||
4 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 451 | 33.92 | 1:10.58 | 2:25.94 | 2:25.94 | |||
Odder Svømmeklub | 2:18.37 | |||||||||
5 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 441 | 34.00 | 1:10.84 | 1:48.90 | 2:26.99 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.23 | |||||||||
6 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 441 | 34.64 | 1:11.38 | 1:49.33 | 2:27.01 | |||
Aarhus Swim | 2:24.14 | |||||||||
7 | Artúr Jegesi | 2002 | 413 | 35.05 | 1:12.45 | 1:51.63 | 2:30.21 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:23.33 | |||||||||
8 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 391 | 35.69 | 1:13.20 | 1:53.18 | 2:32.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:25.18 | |||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alex Søndergaard | 2003 | 403 | 35.82 | 1:14.65 | 1:53.42 | 2:31.50 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:28.41 | |||||||||
2 | Kasper Johnsen | 2003 | 361 | 36.76 | 1:16.94 | 1:57.71 | 2:37.05 | |||
Odder Svømmeklub | 2:33.78 | |||||||||
3 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 271 | 40.48 | 1:26.50 | 2:10.23 | 2:52.78 | |||
Aarhus Swim | 2:54.11 | |||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benjamin Flache | 2005 | 335 | 37.22 | 1:18.83 | 2:01.03 | 2:41.00 | |||
Swimteam Heddos | 2:42.70 | |||||||||
2 | Lorenz Alisch | 2006 | 210 | 44.24 | 1:32.66 | 2:21.41 | 3:08.12 | |||
Swimteam Heddos | 3:13.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 09:21 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 09:35 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 499 | 31.32 | 1:05.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.09 | |||||||||
2 | Selma Bruun | 2001 | 424 | 33.15 | 1:09.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.40 | |||||||||
3 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 408 | 32.74 | 1:10.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.05 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 526 | 31.44 | 1:04.49 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.13 | |||||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | 520 | 31.37 | 1:04.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.15 | |||||||||
3 | Maria Mehlsen | 2003 | 504 | 31.70 | 1:05.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.32 | |||||||||
4 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 493 | 31.14 | 1:05.87 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:02.88 | |||||||||
5 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 444 | 33.09 | 1:08.24 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.16 | |||||||||
6 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 435 | 32.71 | 1:08.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.69 | |||||||||
7 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 426 | 33.11 | 1:09.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.95 | |||||||||
8 | Therese Mardal | 2002 | 416 | 33.02 | 1:09.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:08.50 | |||||||||
9 | Camilla Kjær | 2003 | 401 | 33.44 | 1:10.58 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.35 | |||||||||
10 | Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | 382 | 34.74 | 1:11.69 | |||||
Aarhus Swim | 1:25.48 | |||||||||
11 | Sofia Ingeberg | 2002 | 379 | 34.22 | 1:11.92 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.03 | |||||||||
12 | Katrine Mols | 2003 | 352 | 35.03 | 1:13.68 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.76 | |||||||||
13 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 342 | 35.77 | 1:14.38 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.34 | |||||||||
14 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 338 | 35.48 | 1:14.68 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.06 | |||||||||
15 | Line Back Kristoffersen | 2003 | 311 | 35.32 | 1:16.78 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
16 | Orchide Kiyani | 2003 | 276 | 36.30 | 1:19.93 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.16 | |||||||||
17 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 274 | 38.69 | 1:20.12 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:23.03 | |||||||||
18 | Sisse Ø. Press | 2003 | 269 | 37.96 | 1:20.61 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:19.57 | |||||||||
19 | Ida Sabroe | 2002 | 264 | 37.85 | 1:21.15 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:23.74 | |||||||||
20 | Katja Eskesen | 2003 | 263 | 38.01 | 1:21.22 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Luca Buthke | 2003 | 253 | 38.22 | 1:22.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:24.45 | |||||||||
22 | Asta Kofod Nielsen | 2003 | 209 | 40.16 | 1:27.65 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:27.36 | |||||||||
- | Julie Kappel Petersen | 2002 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | 1:08.89 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martha Bjerg | 2004 | 507 | 32.15 | 1:05.25 | |||||
Aarhus Swim | 1:06.36 | |||||||||
2 | Frida Saks Justesen | 2004 | 442 | 33.48 | 1:08.31 | |||||
Aarhus Swim | 1:09.98 | |||||||||
3 | Sarah Larsen | 2004 | 432 | 32.86 | 1:08.82 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.83 | |||||||||
4 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 430 | 32.91 | 1:08.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.92 | |||||||||
5 | Julie Frimer | 2004 | 352 | 35.35 | 1:13.69 | |||||
Hornslet Svømmeklub | 1:17.86 | |||||||||
6 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 343 | 36.63 | 1:14.36 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:14.24 | |||||||||
7 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 327 | 36.04 | 1:15.56 | |||||
Hornslet Svømmeklub | 1:13.50 | |||||||||
8 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 321 | 36.20 | 1:15.98 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.75 | |||||||||
9 | Emmalina Long | 2004 | 313 | 36.78 | 1:16.61 | |||||
Aarhus Swim | 1:21.34 | |||||||||
10 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 295 | 36.59 | 1:18.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.61 | |||||||||
11 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | 292 | 38.39 | 1:18.46 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.86 | |||||||||
12 | Freja Bjørn | 2005 | 250 | 38.72 | 1:22.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.42 | |||||||||
13 | Isabella Jing Johansen | 2005 | 231 | 40.38 | 1:24.81 | |||||
Aarhus Swim | 1:31.50 | |||||||||
14 | Laura Høgsberg Fauteux | 2005 | 189 | 43.10 | 1:30.62 | |||||
Aarhus Swim | 1:37.71 | |||||||||
15 | Mina Have Rasmussen | 2004 | 179 | 42.54 | 1:32.35 | |||||
Aarhus Swim | 1:34.46 | |||||||||
16 | Katrine Kallestrup | 2005 | 155 | 45.22 | 1:36.89 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:39.50 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lea Schneider | 2006 | 272 | 38.85 | 1:20.31 | |||||
Swimteam Heddos | 1:25.80 | |||||||||
2 | Marie Kromann Møller | 2006 | 234 | 41.42 | 1:24.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:26.68 | |||||||||
3 | Pia Schilde | 2007 | 180 | 42.40 | 1:32.05 | |||||
Swimteam Heddos | 1:36.90 | |||||||||
4 | Lilly Moos | 2006 | 180 | 43.70 | 1:32.09 | |||||
Swimteam Heddos | 1:43.60 | |||||||||
5 | Anne Yongliang Guo | 2006 | 172 | 42.89 | 1:33.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:40.91 | |||||||||
6 | Anni Yongliang Guo | 2006 | 164 | 44.19 | 1:35.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:40.30 | |||||||||
7 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | 149 | 46.64 | 1:38.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:40.74 | |||||||||
8 | Theresa Stösser | 2007 | 101 | 49.29 | 1:51.62 | |||||
Swimteam Heddos | 1:57.40 | |||||||||
- | Dana Emmerich | 2006 | DNS | |||||||
Sv Hellas Brühl | 1:59.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 09:35 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:49 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 526 | 31.31 | 1:04.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.09 | |||||||||
2 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 446 | 32.37 | 1:08.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.05 | |||||||||
3 | Selma Bruun | 2001 | 424 | 32.88 | 1:09.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.40 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martha Bjerg | 2004 | 537 | 31.97 | 1:04.02 | |||||
Aarhus Swim | 1:06.36 | |||||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | 526 | 31.47 | 1:04.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.15 | |||||||||
3 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 510 | 31.24 | 1:05.14 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:02.88 | |||||||||
4 | Maria Mehlsen | 2003 | 503 | 31.71 | 1:05.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.32 | |||||||||
5 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 481 | 31.68 | 1:06.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.69 | |||||||||
6 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 476 | 31.91 | 1:06.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.13 | |||||||||
7 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 453 | 32.53 | 1:07.78 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.16 | |||||||||
8 | Frida Saks Justesen | 2004 | 395 | 33.73 | 1:10.94 | |||||
Aarhus Swim | 1:09.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:49 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 09:45 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1998 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Jørgensen | 1998 | 634 | 26.41 | 54.58 | |||||
Odder Svømmeklub | 53.12 | |||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 612 | 26.61 | 55.25 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 52.72 | |||||||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | 524 | 28.06 | 58.18 | |||||
Thisted Svømmeklub | 57.19 | |||||||||
4 | Niels K. Mortensen | 1995 | 378 | 30.47 | 1:04.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.06 | |||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Borg Hjort | 2000 | 618 | 26.78 | 55.07 | |||||
Aarhus Swim | 54.71 | |||||||||
2 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 590 | 27.12 | 55.90 | |||||
Odder Svømmeklub | 54.28 | |||||||||
3 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 534 | 28.16 | 57.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.45 | |||||||||
4 | Ehab Basha | 2000 | 512 | 28.23 | 58.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.86 | |||||||||
5 | David Hjort | 2000 | 481 | 28.88 | 59.84 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.62 | |||||||||
6 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 478 | 29.37 | 59.98 | |||||
Aarhus Swim | 59.46 | |||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 601 | 27.33 | 55.56 | |||||
Aarhus Swim | 56.00 | |||||||||
2 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 582 | 27.05 | 56.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.62 | |||||||||
3 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 520 | 28.36 | 58.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.93 | |||||||||
4 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 489 | 28.49 | 59.52 | |||||
Aarhus Swim | 58.07 | |||||||||
5 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 476 | 28.44 | 1:00.05 | |||||
Aarhus Swim | 58.69 | |||||||||
6 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 467 | 28.48 | 1:00.44 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:02.25 | |||||||||
7 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 459 | 29.12 | 1:00.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.75 | |||||||||
8 | Casper Krohn | 2001 | 432 | 29.97 | 1:02.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.99 | |||||||||
- | Laurits Andreassen | 2002 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Wichmann | 2003 | 445 | 29.32 | 1:01.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.73 | |||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 435 | 30.30 | 1:01.89 | |||||
Aarhus Swim | 1:02.99 | |||||||||
3 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 433 | 30.24 | 1:01.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.79 | |||||||||
4 | Mads Mikkelsen | 2004 | 406 | 29.76 | 1:03.31 | |||||
Aarhus Swim | 1:03.90 | |||||||||
5 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 403 | 30.24 | 1:03.46 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.75 | |||||||||
6 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 388 | 30.98 | 1:04.27 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.52 | |||||||||
7 | Markus Toft | 2003 | 381 | 30.83 | 1:04.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.22 | |||||||||
8 | Lucas Rosenborg | 2004 | 368 | 31.58 | 1:05.43 | |||||
Aarhus Swim | 1:06.90 | |||||||||
9 | William Sloth | 2003 | 359 | 31.59 | 1:05.99 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.93 | |||||||||
10 | Magnus Drachmann | 2003 | 325 | 33.81 | 1:08.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.65 | |||||||||
11 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 291 | 33.86 | 1:10.71 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.93 | |||||||||
12 | August Ancker | 2003 | 280 | 33.96 | 1:11.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.54 | |||||||||
13 | Markus Wirring | 2003 | 279 | 34.59 | 1:11.77 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.53 | |||||||||
14 | Mikkel Brinck | 2003 | 224 | 36.43 | 1:17.23 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:22.91 | |||||||||
15 | Mikkel O. Mortensen | 2003 | 172 | 39.95 | 1:24.24 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:31.88 | |||||||||
- | Vitus Mygind-Klavsen | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 1:31.94 | |||||||||
- | Tom Hoyer | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swimteam Heddos | 1:42.10 | |||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 359 | 32.42 | 1:05.97 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:07.48 | |||||||||
2 | Philipp Diehl | 2005 | 251 | 1:14.35 | 1:14.35 | |||||
Swimteam Heddos | 1:18.40 | |||||||||
3 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 210 | 37.55 | 1:18.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.40 | |||||||||
4 | Daniel Marcus Le | 2006 | 157 | 39.76 | 1:26.93 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:41.73 | |||||||||
5 | Villads Seneca | 2006 | 143 | 41.98 | 1:29.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:33.09 | |||||||||
6 | Karl B. Hansen | 2006 | 112 | 46.22 | 1:37.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:45.21 | |||||||||
7 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 108 | 47.95 | 1:38.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:59.76 | |||||||||
8 | Milan Boch | 2005 | 106 | 43.81 | 1:39.02 | |||||
Swimteam Heddos | 1:46.10 | |||||||||
9 | Harald T. Nielsen | 2006 | 102 | 44.69 | 1:40.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:36.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 09:45 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:56 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Jørgensen | 1998 | 678 | 26.22 | 53.39 | |||||
Odder Svømmeklub | 53.12 | |||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 665 | 26.70 | 53.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 52.72 | |||||||||
3 | Anton Borg Hjort | 2000 | 624 | 26.95 | 54.88 | |||||
Aarhus Swim | 54.71 | |||||||||
4 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 614 | 26.52 | 55.19 | |||||
Odder Svømmeklub | 54.28 | |||||||||
5 | Frederik Jessen | 1998 | 508 | 27.98 | 58.77 | |||||
Thisted Svømmeklub | 57.19 | |||||||||
6 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 497 | 28.75 | 59.22 | |||||
Aarhus Swim | 59.46 | |||||||||
7 | Ehab Basha | 2000 | 429 | 28.91 | 1:02.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.86 | |||||||||
8 | Niels K. Mortensen | 1995 | 401 | 29.82 | 1:03.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.06 | |||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2017 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 601 | 26.89 | 55.56 | |||||
Aarhus Swim | 56.00 | |||||||||
2 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 584 | 27.19 | 56.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.62 | |||||||||
3 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 510 | 28.05 | 58.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.93 | |||||||||
4 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 489 | 28.06 | 59.52 | |||||
Aarhus Swim | 58.69 | |||||||||
5 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 489 | 28.66 | 59.54 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:02.25 | |||||||||
6 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 447 | 29.55 | 1:01.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.75 | |||||||||
7 | Valdemar Wichmann | 2003 | 443 | 29.08 | 1:01.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.73 | |||||||||
8 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 390 | 30.36 | 1:04.19 | |||||
Aarhus Swim | 58.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:56 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:06 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Line Johannsen | 2001 | 570 | 38.29 | 1:20.41 | 2:04.25 | 2:47.74 | |||
Aarhus Swim | 2:41.06 | |||||||||
2 | Mette Baack | 2000 | 485 | 39.47 | 1:24.06 | 2:10.62 | 2:57.04 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:52.70 | |||||||||
3 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 475 | 41.08 | 1:27.37 | 2:13.11 | 2:58.21 | |||
Aarhus Swim | 2:57.50 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 542 | 38.49 | 1:21.47 | 2:05.80 | 2:50.58 | |||
Aarhus Swim | 2:41.31 | |||||||||
2 | Caroline Lysgaard | 2003 | 496 | 40.89 | 1:25.96 | 2:12.16 | 2:55.66 | |||
Aarhus Swim | 2:56.99 | |||||||||
3 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 405 | 42.90 | 1:30.89 | 2:20.03 | 3:07.94 | |||
Aarhus Swim | 3:03.41 | |||||||||
4 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 354 | 44.81 | 1:34.60 | 2:25.72 | 3:16.53 | |||
Aarhus Swim | 3:20.88 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eva Hjort | 2004 | 442 | 41.27 | 1:28.32 | 2:15.36 | 3:02.58 | |||
Aarhus Swim | 2:57.04 | |||||||||
1 | Laura Marie Dige | 2004 | 442 | 42.15 | 1:28.91 | 2:15.87 | 3:02.58 | |||
Aarhus Swim | 3:07.15 | |||||||||
3 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 414 | 43.39 | 1:31.17 | 2:19.22 | 3:06.64 | |||
Aarhus Swim | 3:05.44 | |||||||||
4 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 384 | 43.28 | 1:33.18 | 2:22.35 | 3:11.25 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:04.11 | |||||||||
5 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 290 | 48.92 | 1:43.01 | 2:36.75 | 3:30.09 | |||
Hornslet Svømmeklub | 3:38.60 | |||||||||
6 | Julie Frimer | 2004 | 284 | 47.71 | 1:42.47 | 2:38.67 | 3:31.42 | |||
Hornslet Svømmeklub | 3:33.60 | |||||||||
7 | Freja Brendstrup | 2005 | 215 | 50.30 | 1:48.48 | 2:49.43 | 3:51.99 | |||
Aarhus Swim | 3:56.19 | |||||||||
8 | Katrine Kallestrup | 2005 | 193 | 54.22 | 1:56.16 | 2:58.78 | 4:00.35 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Hansfort | 2006 | 247 | 50.18 | 1:47.18 | 2:45.27 | 3:41.62 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:47.94 | |||||||||
2 | Lilly Moos | 2006 | 131 | 59.49 | 2:09.92 | 3:22.98 | 4:33.57 | |||
Swimteam Heddos | 4:11.90 | |||||||||
3 | Theresa Stösser | 2007 | 127 | 1:02.53 | 2:16.38 | 3:27.04 | 4:36.14 | |||
Swimteam Heddos | 4:19.10 | |||||||||
- | Dana Emmerich | 2006 | DNS | |||||||
Sv Hellas Brühl | 4:10.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:06 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | 538 | 34.86 | 1:15.76 | 1:56.33 | 2:36.16 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 472 | 36.51 | 1:18.05 | 2:00.25 | 2:43.03 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:32.52 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 521 | 35.17 | 1:15.42 | 1:57.06 | 2:37.81 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:36.92 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 568 | 34.72 | 1:13.60 | 1:53.68 | 2:33.34 | |||
Aarhus Swim | 2:21.77 | |||||||||
2 | Christian Ottosen | 2002 | 412 | 38.68 | 1:22.47 | 2:06.40 | 2:50.62 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:44.50 | |||||||||
3 | Christian Hovmark | 2001 | 393 | 37.33 | 1:21.77 | 2:07.82 | 2:53.35 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:47.38 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Degn | 2003 | 350 | 41.56 | 1:29.50 | 2:14.75 | 3:00.15 | |||
Aarhus Swim | 3:24.52 | |||||||||
2 | Alex Søndergaard | 2003 | 325 | 40.63 | 1:27.83 | 2:16.96 | 3:04.62 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:17.90 | |||||||||
3 | Linus Folke Jensen | 2004 | 294 | 42.95 | 1:32.98 | 2:24.29 | 3:10.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Alexander Johnsen | 2003 | 283 | 43.26 | 1:32.40 | 2:22.44 | 3:13.34 | |||
Odder Svømmeklub | 3:12.14 | |||||||||
- | Tom Hoyer | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swimteam Heddos | 4:12.60 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philipp Diehl | 2005 | 277 | 44.28 | 1:34.53 | 2:25.79 | 3:14.80 | |||
Swimteam Heddos | 3:19.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:15 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Seehausen | 2001 | 493 | 32.99 | 1:10.39 | |||||
Aarhus Swim | 1:06.26 | |||||||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Kjær | 2003 | 437 | 34.13 | 1:13.28 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.64 | |||||||||
2 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 418 | 34.57 | 1:14.37 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.27 | |||||||||
3 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 362 | 37.32 | 1:18.02 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:19.04 | |||||||||
4 | Marlene Reitan | 2003 | 323 | 37.18 | 1:21.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.79 | |||||||||
5 | Gro Sørensen | 2002 | 230 | 43.06 | 1:30.76 | |||||
Aarhus Swim | 1:32.55 | |||||||||
- | Orchide Kiyani | 2003 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Carugati | 2004 | 425 | 33.76 | 1:14.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.40 | |||||||||
2 | Clara Skrydstrup | 2004 | 414 | 34.31 | 1:14.65 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.86 | |||||||||
3 | Eva Hjort | 2004 | 385 | 35.47 | 1:16.42 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.98 | |||||||||
4 | Sarah Larsen | 2004 | 380 | 36.08 | 1:16.79 | |||||
Aarhus Swim | 1:20.26 | |||||||||
5 | Frida Saks Justesen | 2004 | 346 | 36.42 | 1:19.21 | |||||
Aarhus Swim | 1:20.16 | |||||||||
6 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | 244 | 42.42 | 1:28.96 | |||||
Aarhus Swim | ||||||||||
7 | Julie Frimer | 2004 | 233 | 40.95 | 1:30.34 | |||||
Hornslet Svømmeklub | 1:29.34 | |||||||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2017 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 232 | 41.61 | 1:30.49 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Seehausen | 2001 | 469 | 33.24 | 1:11.60 | |||||
Aarhus Swim | 1:06.26 | |||||||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Kjær | 2003 | 472 | 33.37 | 1:11.43 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.64 | |||||||||
2 | Sarah Carugati | 2004 | 455 | 33.64 | 1:12.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.40 | |||||||||
3 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 417 | 34.64 | 1:14.43 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.27 | |||||||||
4 | Clara Skrydstrup | 2004 | 413 | 34.54 | 1:14.69 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.86 | |||||||||
5 | Sarah Larsen | 2004 | 389 | 35.65 | 1:16.17 | |||||
Aarhus Swim | 1:20.26 | |||||||||
6 | Eva Hjort | 2004 | 382 | 36.19 | 1:16.66 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.98 | |||||||||
7 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 373 | 36.56 | 1:17.26 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:19.04 | |||||||||
- | Frida Saks Justesen | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 1:20.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1998 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 546 | 28.06 | 1:00.94 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.90 | |||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 488 | 28.72 | 1:03.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.98 | |||||||||
3 | Niels K. Mortensen | 1995 | 393 | 31.51 | 1:08.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.04 | |||||||||
- | Ralf Dalby | 1995 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.76 | |||||||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 556 | 28.57 | 1:00.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.63 | |||||||||
2 | Anton Borg Hjort | 2000 | 518 | 29.53 | 1:02.00 | |||||
Aarhus Swim | 1:06.34 | |||||||||
3 | Ehab Basha | 2000 | 438 | 30.61 | 1:05.56 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.44 | |||||||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 440 | 30.59 | 1:05.46 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:03.40 | |||||||||
2 | Daniel Gallacher | 2002 | 419 | 30.91 | 1:06.57 | |||||
Aarhus Swim | 1:05.48 | |||||||||
3 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 339 | 34.18 | 1:11.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.94 | |||||||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Wichmann | 2003 | 447 | 30.59 | 1:05.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.55 | |||||||||
2 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 394 | 31.32 | 1:07.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.30 | |||||||||
3 | Frederik Lindholm | 2004 | 364 | 32.63 | 1:09.73 | |||||
Aarhus Swim | 1:09.88 | |||||||||
4 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 318 | 34.60 | 1:12.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.65 | |||||||||
5 | Simon Degn | 2003 | 309 | 34.54 | 1:13.66 | |||||
Aarhus Swim | 1:21.13 | |||||||||
6 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 309 | 33.83 | 1:13.68 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.26 | |||||||||
7 | Kasper Johnsen | 2003 | 308 | 33.55 | 1:13.72 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.02 | |||||||||
8 | Mads Mikkelsen | 2004 | 301 | 33.50 | 1:14.29 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.21 | |||||||||
9 | William Sloth | 2003 | 280 | 34.57 | 1:16.14 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.39 | |||||||||
10 | Søren Have | 2004 | 264 | 35.00 | 1:17.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:31.47 | |||||||||
11 | Lucas Rosenborg | 2004 | 255 | 36.79 | 1:18.54 | |||||
Aarhus Swim | 1:33.57 | |||||||||
12 | Magnus Drachmann | 2003 | 223 | 38.07 | 1:22.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 193 | 38.84 | 1:26.09 | |||||
Aarhus Swim | 1:25.02 | |||||||||
14 | Linus Folke Jensen | 2004 | 164 | 40.84 | 1:30.89 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:26.92 | |||||||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benjamin Flache | 2005 | 277 | 34.25 | 1:16.40 | |||||
Swimteam Heddos | 1:13.80 | |||||||||
2 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 156 | 41.47 | 1:32.47 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:24.02 | |||||||||
3 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 63 | 56.27 | 2:04.56 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 558 | 28.15 | 1:00.49 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.63 | |||||||||
2 | Anton Borg Hjort | 2000 | 506 | 29.30 | 1:02.50 | |||||
Aarhus Swim | 1:06.34 | |||||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | 464 | 29.08 | 1:04.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.98 | |||||||||
4 | Ehab Basha | 2000 | 437 | 29.77 | 1:05.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.44 | |||||||||
5 | Niels K. Mortensen | 1995 | 401 | 31.44 | 1:07.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.04 | |||||||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2017 |
Sponsor: DorteOttosen.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 486 | 29.32 | 1:03.36 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:03.40 | |||||||||
2 | Valdemar Wichmann | 2003 | 437 | 30.33 | 1:05.62 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.55 | |||||||||
3 | Daniel Gallacher | 2002 | 431 | 30.47 | 1:05.93 | |||||
Aarhus Swim | 1:05.48 | |||||||||
4 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 389 | 32.03 | 1:08.22 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.30 | |||||||||
5 | Frederik Lindholm | 2004 | 362 | 34.29 | 1:09.85 | |||||
Aarhus Swim | 1:09.88 | |||||||||
6 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 360 | 33.20 | 1:10.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.94 | |||||||||
7 | Simon Degn | 2003 | 335 | 33.23 | 1:11.68 | |||||
Aarhus Swim | 1:21.13 | |||||||||
8 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 326 | 35.23 | 1:12.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Line Johannsen | 2001 | 586 | 32.73 | 1:12.09 | 1:55.22 | 2:30.71 | |||
Aarhus Swim | 2:24.51 | |||||||||
2 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 516 | 34.04 | 1:14.18 | 2:00.75 | 2:37.20 | |||
Aarhus Swim | 2:32.44 | |||||||||
3 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 504 | 33.86 | 1:15.29 | 2:01.81 | 2:38.47 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:34.46 | |||||||||
4 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 461 | 35.76 | 1:19.35 | 2:06.28 | 2:43.16 | |||
Aarhus Swim | 2:38.77 | |||||||||
5 | Mette Baack | 2000 | 455 | 34.88 | 1:20.87 | 2:05.64 | 2:43.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:44.30 | |||||||||
6 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 305 | 40.30 | 1:30.22 | 2:22.14 | 3:07.25 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:57.31 | |||||||||
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Søe Bach | 2002 | 557 | 32.69 | 1:12.18 | 1:58.91 | 2:33.27 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:31.07 | |||||||||
2 | Laura Fogh | 2003 | 483 | 36.43 | 1:19.34 | 2:02.68 | 2:40.68 | |||
Aarhus Swim | 2:34.18 | |||||||||
3 | Selma Pruzljanin | 2003 | 478 | 34.82 | 1:16.28 | 2:04.21 | 2:41.26 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:37.40 | |||||||||
4 | Therese Mardal | 2002 | 365 | 36.08 | 1:26.15 | 2:17.14 | 2:56.43 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:52.71 | |||||||||
5 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 353 | 37.58 | 1:24.66 | 2:15.37 | 2:58.41 | |||
Aarhus Swim | 2:58.49 | |||||||||
6 | Camilla Kjær | 2003 | 352 | 36.71 | 1:24.20 | 2:17.03 | 2:58.48 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:48.52 | |||||||||
7 | Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | 342 | 40.30 | 1:29.27 | 2:20.32 | 3:00.23 | |||
Aarhus Swim | 3:10.53 | |||||||||
8 | Maria Mehlsen | 2003 | 327 | 36.78 | 1:25.35 | 2:24.92 | 3:02.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:54.55 | |||||||||
9 | Gro Sørensen | 2002 | 322 | 42.29 | 1:31.74 | 2:23.93 | 3:03.87 | |||
Aarhus Swim | 3:02.74 | |||||||||
10 | Line Back Kristoffersen | 2003 | 265 | 41.16 | 1:31.63 | 2:32.12 | 3:16.29 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:19.40 | |||||||||
11 | Luca Buthke | 2003 | 235 | 43.10 | 1:35.00 | 2:36.66 | 3:24.11 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:34.07 | |||||||||
12 | Asta Kofod Nielsen | 2003 | 231 | 47.62 | 1:39.90 | 2:37.87 | 3:25.37 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:26.79 | |||||||||
13 | Sisse Ø. Press | 2003 | 230 | 45.85 | 1:40.07 | 2:40.74 | 3:25.58 | |||
Odder Svømmeklub | 3:37.65 | |||||||||
14 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 214 | 49.73 | 1:42.71 | 2:45.25 | 3:30.73 | |||
Odder Svømmeklub | 3:29.45 | |||||||||
15 | Katja Eskesen | 2003 | 193 | 48.74 | 1:44.73 | 2:53.37 | 3:38.13 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
16 | Ida Sabroe | 2002 | 176 | 55.43 | 1:53.97 | 2:57.43 | 3:44.99 | |||
Odder Svømmeklub | 3:41.17 | |||||||||
- | Julie Kappel Petersen | 2002 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | 2:40.21 | |||||||||
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Marie Dige | 2004 | 455 | 35.76 | 1:17.74 | 2:04.24 | 2:43.91 | |||
Aarhus Swim | 2:47.70 | |||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 425 | 33.64 | 1:16.92 | 2:08.61 | 2:47.70 | |||
Aarhus Swim | 2:38.24 | |||||||||
3 | Sia Aagaard | 2004 | 413 | 36.89 | 1:20.37 | 2:10.30 | 2:49.22 | |||
Aarhus Swim | 2:46.21 | |||||||||
4 | Malou Sejr | 2005 | 383 | 36.80 | 1:20.42 | 2:14.16 | 2:53.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:51.14 | |||||||||
5 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 381 | 36.77 | 1:19.68 | 2:12.31 | 2:53.96 | |||
Odder Svømmeklub | 2:50.27 | |||||||||
6 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 367 | 39.65 | 1:26.38 | 2:14.44 | 2:56.11 | |||
Aarhus Swim | 2:54.27 | |||||||||
7 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 292 | 46.24 | 1:35.34 | 2:29.58 | 3:10.06 | |||
Hornslet Svømmeklub | 3:01.35 | |||||||||
8 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 289 | 40.36 | 1:30.08 | 2:27.53 | 3:10.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:14.98 | |||||||||
9 | Emmalina Long | 2004 | 274 | 44.17 | 1:33.90 | 2:31.16 | 3:14.06 | |||
Aarhus Swim | 3:22.45 | |||||||||
10 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 262 | 43.53 | 1:32.31 | 2:30.52 | 3:16.98 | |||
Odder Svømmeklub | 3:39.63 | |||||||||
11 | Mina Have Rasmussen | 2004 | 182 | 50.39 | 1:47.89 | 2:51.25 | 3:42.24 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Hansfort | 2006 | 240 | 48.07 | 1:39.90 | 2:37.46 | 3:22.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:23.36 | |||||||||
2 | Lea Schneider | 2006 | 232 | 47.92 | 1:41.84 | 2:40.58 | 3:25.19 | |||
Swimteam Heddos | 3:22.40 | |||||||||
3 | Verena Diehl | 2007 | 216 | 48.44 | 1:37.46 | 2:44.41 | 3:29.92 | |||
Swimteam Heddos | 3:31.80 | |||||||||
4 | Anni Yongliang Guo | 2006 | 156 | 49.02 | 1:55.95 | 2:57.70 | 3:54.24 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Anne Yongliang Guo | 2006 | 147 | 56.40 | 2:03.00 | 3:05.65 | 3:58.81 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Emma Brogaard Krogh | 2007 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 35, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Line Johannsen | 2001 | 599 | 32.78 | 1:11.87 | 1:54.69 | 2:29.58 | |||
Aarhus Swim | 2:24.51 | |||||||||
2 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 531 | 33.92 | 1:14.02 | 1:59.99 | 2:35.72 | |||
Aarhus Swim | 2:32.44 | |||||||||
3 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 509 | 33.87 | 1:14.35 | 2:00.61 | 2:37.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:34.46 | |||||||||
4 | Mette Baack | 2000 | 485 | 33.10 | 1:18.60 | 2:02.83 | 2:40.48 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:44.30 | |||||||||
5 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 484 | 33.75 | 1:17.68 | 2:04.29 | 2:40.62 | |||
Aarhus Swim | 2:38.77 | |||||||||
Løb 35, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Søe Bach | 2002 | 579 | 32.59 | 1:11.76 | 1:57.12 | 2:31.26 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:31.07 | |||||||||
2 | Selma Pruzljanin | 2003 | 544 | 33.37 | 1:13.08 | 1:58.38 | 2:34.41 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:37.40 | |||||||||
3 | Laura Fogh | 2003 | 499 | 36.06 | 1:18.51 | 2:01.12 | 2:38.97 | |||
Aarhus Swim | 2:34.18 | |||||||||
4 | Laura Marie Dige | 2004 | 469 | 35.58 | 1:17.46 | 2:03.09 | 2:42.30 | |||
Aarhus Swim | 2:47.70 | |||||||||
5 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 436 | 34.45 | 1:15.60 | 2:07.06 | 2:46.22 | |||
Aarhus Swim | 2:38.24 | |||||||||
6 | Sia Aagaard | 2004 | 416 | 36.73 | 1:18.95 | 2:10.44 | 2:48.93 | |||
Aarhus Swim | 2:46.21 | |||||||||
7 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 408 | 35.54 | 1:18.26 | 2:09.45 | 2:49.97 | |||
Odder Svømmeklub | 2:50.27 | |||||||||
8 | Malou Sejr | 2005 | 399 | 38.13 | 1:20.09 | 2:12.67 | 2:51.18 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:51.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:26 |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-1998 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Jørgensen | 1998 | 540 | 28.78 | 1:05.73 | 1:45.95 | 2:19.95 | |||
Odder Svømmeklub | 2:10.79 | |||||||||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 446 | 31.31 | 1:10.33 | 1:53.19 | 2:29.12 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:18.07 | |||||||||
- | Ralf Dalby | 1995 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.20 | |||||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 514 | 30.19 | 1:08.67 | 1:49.38 | 2:22.29 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:16.86 | |||||||||
2 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 318 | 44.55 | 1:25.70 | 2:16.77 | 2:47.00 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 530 | 29.19 | 1:05.95 | 1:50.09 | 2:20.86 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.19 | |||||||||
2 | Magnus V. Ancker | 2001 | 496 | 31.34 | 1:10.94 | 1:48.90 | 2:23.93 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.10 | |||||||||
3 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 434 | 34.18 | 1:14.32 | 1:57.29 | 2:30.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:25.87 | |||||||||
4 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 432 | 32.69 | 1:12.69 | 1:57.23 | 2:30.75 | |||
Aarhus Swim | 2:25.29 | |||||||||
5 | Casper Krohn | 2001 | 409 | 33.82 | 1:16.12 | 1:58.09 | 2:33.46 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.67 | |||||||||
6 | Artúr Jegesi | 2002 | 380 | 31.92 | 1:09.69 | 2:02.48 | 2:37.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:32.54 | |||||||||
7 | Christian Ottosen | 2002 | 352 | 35.46 | 1:18.80 | 2:02.65 | 2:41.33 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.94 | |||||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Wichmann | 2003 | 435 | 31.47 | 1:11.06 | 1:57.39 | 2:30.35 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:28.05 | |||||||||
2 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 414 | 31.43 | 1:12.73 | 1:57.38 | 2:32.84 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:29.36 | |||||||||
3 | Frederik Lindholm | 2004 | 373 | 34.43 | 1:19.13 | 2:04.46 | 2:38.26 | |||
Aarhus Swim | 2:34.20 | |||||||||
4 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 358 | 35.24 | 1:17.50 | 2:05.28 | 2:40.44 | |||
Odder Svømmeklub | 2:37.40 | |||||||||
5 | Markus Toft | 2003 | 349 | 35.26 | 1:20.27 | 2:04.38 | 2:41.86 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:41.91 | |||||||||
6 | Søren Have | 2004 | 298 | 36.21 | 1:22.97 | 2:12.59 | 2:50.61 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:47.96 | |||||||||
7 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 274 | 41.10 | 1:26.17 | 2:15.39 | 2:55.47 | |||
Aarhus Swim | 2:54.65 | |||||||||
8 | August Ancker | 2003 | 273 | 38.43 | 1:21.70 | 2:14.04 | 2:55.62 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:57.95 | |||||||||
9 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 249 | 40.28 | 1:26.21 | 2:22.63 | 3:01.18 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
10 | Mikkel Brinck | 2003 | 241 | 40.78 | 1:27.84 | 2:20.87 | 3:03.08 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:16.82 | |||||||||
11 | Markus Wirring | 2003 | 239 | 38.37 | 1:23.38 | 2:20.40 | 3:03.67 | |||
Odder Svømmeklub | 3:09.04 | |||||||||
12 | Mikkel O. Mortensen | 2003 | 161 | 46.53 | 2:40.38 | 3:29.29 | 3:29.29 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Vitus Mygind-Klavsen | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lorenz Alisch | 2006 | 198 | 45.45 | 1:37.67 | 2:33.96 | 3:15.48 | |||
Swimteam Heddos | 3:18.80 | |||||||||
2 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 172 | 46.09 | 1:38.54 | 2:39.74 | 3:24.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:37.72 | |||||||||
3 | Villads Seneca | 2006 | 127 | 43.34 | 1:45.08 | 2:51.70 | 3:46.66 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Karl B. Hansen | 2006 | 91 | 1:00.01 | 2:03.19 | 3:20.39 | 4:13.05 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Harald T. Nielsen | 2006 | 89 | 59.66 | 1:57.61 | 3:19.45 | 4:15.19 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 87 | 59.40 | 2:02.57 | 3:25.58 | 4:16.33 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Milan Boch | 2005 | DSQ | 1 hånd v.vending 150 | ||||||
Swimteam Heddos | 3:58.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 36, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Jørgensen | 1998 | 621 | 27.85 | 1:04.31 | 1:43.41 | 2:13.57 | |||
Odder Svømmeklub | 2:10.79 | |||||||||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 562 | 29.29 | 1:04.79 | 1:45.54 | 2:18.08 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:18.07 | |||||||||
3 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 555 | 29.51 | 1:07.09 | 1:47.60 | 2:18.69 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:16.86 | |||||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2017 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 538 | 29.21 | 1:06.46 | 1:48.72 | 2:20.09 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.19 | |||||||||
2 | Magnus V. Ancker | 2001 | 486 | 31.25 | 1:10.65 | 1:50.56 | 2:24.99 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.10 | |||||||||
3 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 471 | 32.58 | 1:11.46 | 1:52.96 | 2:26.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:25.87 | |||||||||
4 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 450 | 32.01 | 1:11.08 | 1:55.25 | 2:28.72 | |||
Aarhus Swim | 2:25.29 | |||||||||
5 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 429 | 31.49 | 1:12.56 | 1:56.77 | 2:31.09 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:29.36 | |||||||||
6 | Valdemar Wichmann | 2003 | 400 | 31.45 | 1:11.48 | 1:57.69 | 2:34.72 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:28.05 | |||||||||
7 | Artúr Jegesi | 2002 | 394 | 31.51 | 1:11.75 | 2:00.54 | 2:35.41 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:32.54 | |||||||||
8 | Casper Krohn | 2001 | 394 | 33.35 | 1:17.27 | 1:59.53 | 2:35.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2017 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 579 | 1:09.08 | 2:22.27 | 3:35.94 | 4:49.96 | 9:41.55 | ||
Thisted Svømmeklub | 9:59.72 | 6:03.89 | 7:18.30 | 8:32.23 | ||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | 501 | 1:11.61 | 2:28.88 | 3:46.89 | 5:05.15 | 10:10.34 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 10:10.00 | 6:22.26 | 7:39.85 | 8:56.20 | ||||||
3 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 501 | 1:12.50 | 2:30.49 | 3:48.26 | 5:05.46 | 10:10.35 | ||
Aarhus Swim | 10:14.65 | 6:22.42 | 7:40.08 | 8:56.87 | ||||||
4 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 476 | 1:12.37 | 2:29.94 | 3:48.02 | 5:06.37 | 10:20.79 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 11:06.76 | 6:24.34 | 7:43.26 | 9:03.31 | ||||||
5 | Martha Bjerg | 2004 | 476 | 1:12.84 | 2:30.91 | 3:49.65 | 5:09.05 | 10:20.81 | ||
Aarhus Swim | 10:14.47 | 6:27.97 | 7:47.17 | 9:04.75 | ||||||
6 | Therese Mardal | 2002 | 335 | 2:02.63 | 4:15.44 | 6:28.41 | 7:59.00 | 11:37.70 | ||
Thisted Svømmeklub | 10:40.00 | 9:28.34 | 10:57.09 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2017 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 704 | 1:02.34 | 2:08.08 | 3:14.00 | 4:19.96 | 16:18.71 | ||
Aarhus Swim | 16:09.95 | 5:26.61 | 6:32.50 | 7:37.84 | 8:43.65 | |||||
9:49.69 | 10:55.39 | 12:00.56 | 13:05.64 | |||||||
14:10.55 | 15:15.74 | |||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 686 | 1:01.88 | 2:07.49 | 3:13.72 | 4:20.03 | 16:27.23 | ||
Thisted Svømmeklub | 16:00.99 | 5:26.61 | 6:32.67 | 7:38.28 | 8:44.30 | |||||
9:51.16 | 10:57.95 | 12:04.11 | 13:10.40 | |||||||
14:16.79 | 15:22.83 | |||||||||
3 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 649 | 1:03.43 | 2:10.54 | 3:18.02 | 4:25.69 | 16:45.66 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 16:29.20 | 5:33.35 | 6:40.96 | 7:48.40 | 8:55.70 | |||||
10:02.49 | 11:09.41 | 12:16.30 | 13:23.60 | |||||||
14:31.18 | 15:39.11 | |||||||||
4 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 603 | 1:04.72 | 2:13.56 | 3:23.65 | 4:32.70 | 17:10.71 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 16:30.10 | 5:42.43 | 6:51.99 | 8:01.15 | 9:09.94 | |||||
10:18.80 | 11:27.27 | 12:36.42 | 13:46.47 | |||||||
14:54.88 | 16:03.73 | |||||||||
5 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 562 | 1:05.49 | 2:16.25 | 3:27.25 | 4:38.16 | 17:35.46 | ||
Aarhus Swim | 17:03.91 | 5:49.16 | 6:59.70 | 8:10.59 | 9:21.04 | |||||
10:31.47 | 11:41.95 | 12:53.06 | 14:03.84 | |||||||
15:14.80 | 16:25.97 | |||||||||
6 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 495 | 1:07.20 | 2:20.62 | 3:34.09 | 4:47.73 | 18:20.54 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 21:03.39 | 6:00.41 | 7:13.35 | 8:27.81 | 9:41.86 | |||||
10:55.30 | 12:09.32 | 13:23.66 | 14:38.36 | |||||||
15:52.96 | 17:07.05 | |||||||||
7 | Christian Hovmark | 2001 | 441 | 1:09.39 | 2:24.56 | 3:41.33 | 4:58.34 | 19:03.83 | ||
Thisted Svømmeklub | 19:26.63 | 6:16.23 | 7:32.52 | 8:49.54 | 10:07.09 | |||||
11:24.09 | 12:40.19 | 13:57.55 | 15:14.12 | |||||||
16:31.44 | 17:48.85 | |||||||||
8 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 433 | 1:09.62 | 2:24.27 | 3:40.03 | 4:56.83 | 19:10.75 | ||
Aarhus Swim | 22:30.00 | 6:13.96 | 7:31.65 | 8:49.96 | 10:07.74 | |||||
11:25.18 | 12:42.91 | 14:00.79 | 15:18.49 | |||||||
16:36.38 | 17:54.16 | |||||||||
9 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 336 | 1:15.19 | 2:38.05 | 4:02.14 | 5:26.26 | 20:52.78 | ||
Aarhus Swim | 22:30.00 | 6:50.51 | 8:16.43 | 9:41.43 | 11:07.93 | |||||
12:32.31 | 13:56.22 | 15:18.78 | 16:42.52 | |||||||
18:07.09 | 19:29.78 | |||||||||
10 | Alexander Johnsen | 2003 | 324 | 1:16.64 | 2:41.87 | 4:08.03 | 5:34.16 | 21:07.98 | ||
Odder Svømmeklub | 22:02.76 | 7:01.22 | 8:28.57 | 9:55.07 | 11:20.95 | |||||
12:45.76 | 14:11.51 | 15:35.46 | 17:01.21 | |||||||
18:25.49 | 19:48.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 39, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aarhus Swim K2 Piger 1 | 2004 | 2:01.07 | |||||||
Aarhus Swim | 2:02.00 | |||||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 29.88 | 29.88 | |||||||
Frida Saks Justesen | 2004 | 30.71 | 1:00.59 | |||||||
Sarah Larsen | 2004 | 30.82 | 1:31.41 | |||||||
Martha Bjerg | 2004 | 29.66 | 2:01.07 | |||||||
2 | Agf Piger 1 | 2004 | 2:03.41 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:40.00 | |||||||||
Sarah Carugati | 2004 | 28.87 | 28.87 | |||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 29.96 | 58.83 | |||||||
Malou Sejr | 2005 | 31.98 | 1:30.81 | |||||||
Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 32.60 | 2:03.41 | |||||||
3 | Aarhus Swim K2 Piger 2 | 2004 | 2:07.30 | |||||||
Aarhus Swim | 2:08.00 | |||||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Sia Aagaard | 2004 | 30.91 | 1:03.55 | |||||||
Eva Hjort | 2004 | 31.87 | 1:35.42 | |||||||
Clara Skrydstrup | 2004 | 31.88 | 2:07.30 | |||||||
4 | Agf Piger 2 | 2004 | 2:32.36 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:00.00 | |||||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 37.91 | 37.91 | |||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 36.03 | 1:13.94 | |||||||
Anni Yongliang Guo | 2006 | 39.74 | 1:53.68 | |||||||
Anne Yongliang Guo | 2006 | 38.68 | 2:32.36 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:34 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 40, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agf Drenge 1 | 2004 | 1:51.97 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:40.00 | |||||||||
Markus Toft | 2003 | 28.98 | 28.98 | |||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 27.75 | 56.73 | |||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 27.75 | 1:24.48 | |||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 27.49 | 1:51.97 | |||||||
2 | Aarhus Swim K2 Drenge 1 | 2003 | 1:53.68 | |||||||
Aarhus Swim | 2:00.00 | |||||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 30.06 | 30.06 | |||||||
William Sloth | 2003 | 28.57 | 58.63 | |||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 27.31 | 1:25.94 | |||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 27.74 | 1:53.68 | |||||||
3 | Agf Drenge 2 | 2004 | 2:00.39 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:00.00 | |||||||||
Søren Have | 2004 | 29.29 | 29.29 | |||||||
Magnus Drachmann | 2003 | 28.63 | 57.92 | |||||||
August Ancker | 2003 | 30.73 | 1:28.65 | |||||||
Linus Folke Jensen | 2004 | 31.74 | 2:00.39 | |||||||
4 | Agf Drenge3 | 2003 | 2:42.39 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:01.00 | |||||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 35.95 | 35.95 | |||||||
Harald T. Nielsen | 2006 | 41.82 | 1:17.77 | |||||||
Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 43.93 | 2:01.70 | |||||||
Villads Seneca | 2006 | 40.69 | 2:42.39 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:39 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 41, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2017 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agf Damer 1 | 0 | 4:40.25 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:32.00 | |||||||||
Sarah Carugati | 2004 | 35.15 | 1:13.48 | 1:13.48 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 33.79 | 1:12.61 | 2:26.09 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 31.92 | 1:09.32 | 3:35.41 | ||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 30.36 | 1:04.84 | 4:40.25 | ||||||
2 | Aarhus Swim Piger 1 | 0 | 4:42.57 | |||||||
Aarhus Swim | 4:26.58 | |||||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 35.28 | 1:12.73 | 1:12.73 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 35.85 | 1:17.00 | 2:29.73 | ||||||
Mia Seehausen | 2001 | 32.85 | 1:41.33 | 4:11.06 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 31.51 | 31.51 | 4:42.57 | ||||||
3 | Twisted Swim | 0 | 4:52.20 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 4:40.20 | |||||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 33.08 | 1:08.37 | 1:08.37 | ||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 40.29 | 1:25.20 | 2:33.57 | ||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 32.38 | 1:09.81 | 3:43.38 | ||||||
Therese Mardal | 2002 | 32.29 | 1:08.82 | 4:52.20 | ||||||
4 | Piger Aas K2 | 2002 | 4:59.80 | |||||||
Aarhus Swim | 5:30.00 | |||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 37.27 | 1:17.99 | 1:17.99 | ||||||
Caroline Lysgaard | 2003 | 35.75 | 1:18.14 | 2:36.13 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 36.59 | 1:18.60 | 3:54.73 | ||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 30.84 | 1:05.07 | 4:59.80 | ||||||
5 | Agf Damer 2 | 0 | 5:04.56 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:48.00 | |||||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 37.34 | 1:16.01 | 1:16.01 | ||||||
Mette Baack | 2000 | 38.25 | 1:21.57 | 2:37.58 | ||||||
Marlene Reitan | 2003 | 36.56 | 1:20.62 | 3:58.20 | ||||||
Maria Mehlsen | 2003 | 31.95 | 1:06.36 | 5:04.56 | ||||||
6 | Agf Damer 3 | 0 | 5:18.78 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:00.00 | |||||||||
Selma Bruun | 2001 | 37.47 | 1:18.21 | 1:18.21 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 41.17 | 1:28.18 | 2:46.39 | ||||||
Malou Sejr | 2005 | 38.51 | 1:57.26 | 4:43.65 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 35.13 | 35.13 | 5:18.78 | ||||||
7 | Agf Damer 4 | 0 | 5:42.01 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:22.00 | |||||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 40.87 | 1:24.65 | 1:24.65 | ||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 43.73 | 1:34.22 | 2:58.87 | ||||||
Alberte Bloch Hansen | 2002 | 38.02 | 1:28.35 | 4:27.22 | ||||||
Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 34.15 | 1:14.79 | 5:42.01 | ||||||
8 | Agf Damer5 | 0 | 6:19.81 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 6:01.00 | |||||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 41.65 | 1:26.05 | 1:26.05 | ||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 48.09 | 1:44.68 | 3:10.73 | ||||||
Luca Buthke | 2003 | 45.20 | 1:45.31 | 4:56.04 | ||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 1:23.77 | 1:23.77 | 6:19.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 42, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2017 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agf Herrer 1 | 0 | 4:10.88 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:02.50 | |||||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 31.44 | 1:04.03 | 1:04.03 | ||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 33.98 | 1:12.75 | 2:16.78 | ||||||
David Hjort | 2000 | 27.32 | 59.49 | 3:16.27 | ||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 26.05 | 54.61 | 4:10.88 | ||||||
2 | Aarhus Swim Drenge 1 | 0 | 4:11.03 | |||||||
Aarhus Swim | 4:15.37 | |||||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 31.15 | 1:02.72 | 1:02.72 | ||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 32.63 | 1:09.17 | 2:11.89 | ||||||
Dan Izhar-Larsen | 1999 | 29.26 | 1:04.12 | 3:16.01 | ||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 26.47 | 55.02 | 4:11.03 | ||||||
3 | Agf Herrer 2 | 0 | 4:22.20 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:14.50 | |||||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 32.32 | 1:06.17 | 1:06.17 | ||||||
Peter Mandrup Madsen | 1997 | 34.11 | 1:14.10 | 2:20.27 | ||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 29.90 | 1:05.19 | 3:25.46 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 27.17 | 56.74 | 4:22.20 | ||||||
4 | Twisted Swim | 0 | 4:28.13 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 4:21.03 | |||||||||
Frederik Jessen | 1998 | 32.62 | 1:07.05 | 1:07.05 | ||||||
Christian Hovmark | 2001 | 35.27 | 1:17.51 | 2:24.56 | ||||||
Mads Kloster | 2002 | 29.34 | 1:03.69 | 3:28.25 | ||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 28.45 | 59.88 | 4:28.13 | ||||||
5 | Agf Herrer 3 | 0 | 4:29.22 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:30.00 | |||||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 33.01 | 1:08.28 | 1:08.28 | ||||||
Casper Krohn | 2001 | 34.52 | 1:46.21 | 2:54.49 | ||||||
Niels K. Mortensen | 1995 | 36.08 | 1:03.82 | 3:58.31 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 30.91 | 30.91 | 4:29.22 | ||||||
6 | Agf Herrer 4 | 0 | 4:31.54 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:58.00 | |||||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 34.72 | 1:10.78 | 1:10.78 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 34.10 | 1:14.24 | 2:25.02 | ||||||
Ehab Basha | 2000 | 29.79 | 1:05.74 | 3:30.76 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 28.71 | 1:00.78 | 4:31.54 | ||||||
7 | Agf Herrer5 | 0 | 4:47.93 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 6:00.00 | |||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 35.48 | 1:13.06 | 1:13.06 | ||||||
Markus Toft | 2003 | 35.73 | 1:16.99 | 2:30.05 | ||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 35.34 | 1:14.25 | 3:44.30 | ||||||
Christian Ottosen | 2002 | 30.04 | 1:03.63 | 4:47.93 | ||||||
8 | Agf Herrer6 | 0 | 5:15.09 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 6:01.00 | |||||||||
August Ancker | 2003 | 37.49 | 1:18.01 | 1:18.01 | ||||||
Linus Folke Jensen | 2004 | 42.45 | 1:30.61 | 2:48.62 | ||||||
Søren Have | 2004 | 34.91 | 1:18.03 | 4:06.65 | ||||||
Magnus Drachmann | 2003 | 32.34 | 1:08.44 | 5:15.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 101, 8x50 mix, Finaler |
Sponsor: Føtex Food i Bruunsgade |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf Mix 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:35.43 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 28.88 | 28.88 | |||||||
Kasper Schultz | 1995 | 23.89 | 52.77 | |||||||
Sarah Carugati | 2004 | 28.62 | 1:21.39 | |||||||
David Hjort | 2000 | 26.77 | 1:48.16 | |||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 29.10 | 2:17.26 | |||||||
Jesper Stilling Julius | 1993 | 24.83 | 2:42.09 | |||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 28.85 | 3:10.94 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 24.49 | 3:35.43 | |||||||
2 | Aarhus Swim Mix 1 | 0 | Aarhus Swim | 3:40.64 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 28.80 | 28.80 | |||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 24.74 | 53.54 | |||||||
Mia Seehausen | 2001 | 30.12 | 1:23.66 | |||||||
Dan Izhar-Larsen | 1999 | 26.64 | 1:50.30 | |||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 28.83 | 2:19.13 | |||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 25.63 | 2:44.76 | |||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 29.63 | 3:14.39 | |||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 26.25 | 3:40.64 | |||||||
3 | Agf Mix 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:41.75 | ||||||
Maria Mehlsen | 2003 | 29.87 | 29.87 | |||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 25.24 | 55.11 | |||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 29.62 | 1:24.73 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 25.59 | 1:50.32 | |||||||
Mette Baack | 2000 | 29.98 | 2:20.30 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 26.19 | 2:46.49 | |||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 29.90 | 3:16.39 | |||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 25.36 | 3:41.75 | |||||||
4 | Twisted Swim | 0 | Thisted Svømmeklub | 3:45.97 | ||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 28.18 | 28.18 | |||||||
Frederik Jessen | 1998 | 25.87 | 54.05 | |||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 29.04 | 1:23.09 | |||||||
Mads Kloster | 2002 | 26.25 | 1:49.34 | |||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 30.09 | 2:19.43 | |||||||
Christian Hovmark | 2001 | 27.73 | 2:47.16 | |||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 30.56 | 3:17.72 | |||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 28.25 | 3:45.97 | |||||||
5 | Aarhus Swim K2 Mix 1 | 0 | Aarhus Swim | 3:50.66 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 29.86 | 29.86 | |||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 26.89 | 56.75 | |||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 29.57 | 1:26.32 | |||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 26.75 | 1:53.07 | |||||||
Martha Bjerg | 2004 | 30.75 | 2:23.82 | |||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 27.49 | 2:51.31 | |||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 31.37 | 3:22.68 | |||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 27.98 | 3:50.66 | |||||||
6 | Agf Mix 3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:50.91 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 30.78 | 30.78 | |||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 27.06 | 57.84 | |||||||
Marlene Reitan | 2003 | 30.89 | 1:28.73 | |||||||
Ehab Basha | 2000 | 25.77 | 1:54.50 | |||||||
Selma Bruun | 2001 | 31.64 | 2:26.14 | |||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 27.10 | 2:53.24 | |||||||
Alberte Bloch Hansen | 2002 | 57.67 | 3:50.91 | |||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 3:50.91 | ||||||||
7 | Odder Mix | 0 | Odder Svømmeklub | 3:59.95 | ||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 29.43 | 29.43 | |||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 27.22 | 56.65 | |||||||
Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 31.45 | 1:28.10 | |||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 29.86 | 1:57.96 | |||||||
Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 32.36 | 2:30.32 | |||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 29.26 | 2:59.58 | |||||||
Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 30.43 | 3:30.01 | |||||||
Sander Møller Jürgensen | 2004 | 29.94 | 3:59.95 | |||||||
8 | Agf Mix 4 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:04.53 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 28.01 | 58.94 | |||||||
Malou Sejr | 2005 | 32.94 | 1:31.88 | |||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 27.15 | 1:59.03 | |||||||
Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 33.57 | 2:32.60 | |||||||
Casper Krohn | 2001 | 27.98 | 3:00.58 | |||||||
Orchide Kiyani | 2003 | 34.97 | 3:35.55 | |||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 28.98 | 4:04.53 | |||||||
9 | Aarhus Swim K2 Mix 2 | 0 | Aarhus Swim | 4:10.53 | ||||||
Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | 33.07 | 33.07 | |||||||
William Sloth | 2003 | 29.24 | 1:02.31 | |||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 33.12 | 1:35.43 | |||||||
Simon Degn | 2003 | 30.02 | 2:05.45 | |||||||
Mette Aagesen Jensen | 2004 | 34.88 | 2:40.33 | |||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 28.02 | 3:08.35 | |||||||
Eva Hjort | 2004 | 32.37 | 3:40.72 | |||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 29.81 | 4:10.53 | |||||||
10 | Odder Mix 2 | 0 | Odder Svømmeklub | 4:18.46 | ||||||
Sofia Ingeberg | 2002 | 32.67 | 32.67 | |||||||
Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 30.03 | 1:02.70 | |||||||
Cecilie Lauridsen | 2003 | 31.90 | 1:34.60 | |||||||
Tobias Nielsen | 2004 | 31.19 | 2:05.79 | |||||||
Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 33.00 | 2:38.79 | |||||||
Nicholas Bundgaard | 2002 | 31.63 | 3:10.42 | |||||||
Sisse Ø. Press | 2003 | 34.86 | 3:45.28 | |||||||
Alexander Johnsen | 2003 | 33.18 | 4:18.46 | |||||||
11 | Agf Mix6 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:28.97 | ||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 36.28 | 36.28 | |||||||
Magnus Drachmann | 2003 | 28.87 | 1:05.15 | |||||||
Anne Yongliang Guo | 2006 | 39.18 | 1:44.33 | |||||||
August Ancker | 2003 | 29.57 | 2:13.90 | |||||||
Anni Yongliang Guo | 2006 | 41.22 | 2:55.12 | |||||||
Søren Have | 2004 | 29.17 | 3:24.29 | |||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 36.56 | 4:00.85 | |||||||
Markus Toft | 2003 | 28.12 | 4:28.97 | |||||||
12 | Solbjerg 1 | 0 | Solbjerg IF | 4:58.12 | ||||||
Stine Østergaard Jensen | 2006 | 41.74 | 41.74 | |||||||
Christian Sejer Sørensen | 2004 | 35.57 | 1:17.31 | |||||||
Isabella Nørgaard | 2007 | 42.77 | 2:00.08 | |||||||
Kristoffer Jentzsch Jørgensen | 2001 | 30.80 | 2:30.88 | |||||||
Caroline Kokholm | 2002 | 31.16 | 3:02.04 | |||||||
Emil Blicher Simonsen | 2004 | 42.31 | 3:44.35 | |||||||
Karoline Høgh | 2006 | 42.09 | 4:26.44 | |||||||
Frederik Bols Faarup | 2003 | 31.68 | 4:58.12 | |||||||
- | Agf Mix5 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Freja Bjørn | 2005 | 36.18 | 36.18 | |||||||
- | Solbjerg 2 | 0 | Solbjerg IF | DSQ | Kun 7 svømmere | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 19:17 |