Tulokset Danbolig Aarhus Open 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag 17.00
Resultat Løb 101 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 101, 8x50 mix, Finaler |
Sponsor: Føtex Food i Bruunsgade |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf Mix 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:35.43 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 28.88 | 28.88 | |||||||
Kasper Schultz | 1995 | 23.89 | 52.77 | |||||||
Sarah Carugati | 2004 | 28.62 | 1:21.39 | |||||||
David Hjort | 2000 | 26.77 | 1:48.16 | |||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 29.10 | 2:17.26 | |||||||
Jesper Stilling Julius | 1993 | 24.83 | 2:42.09 | |||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 28.85 | 3:10.94 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 24.49 | 3:35.43 | |||||||
2 | Aarhus Swim Mix 1 | 0 | Aarhus Swim | 3:40.64 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 28.80 | 28.80 | |||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 24.74 | 53.54 | |||||||
Mia Seehausen | 2001 | 30.12 | 1:23.66 | |||||||
Dan Izhar-Larsen | 1999 | 26.64 | 1:50.30 | |||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 28.83 | 2:19.13 | |||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 25.63 | 2:44.76 | |||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 29.63 | 3:14.39 | |||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 26.25 | 3:40.64 | |||||||
3 | Agf Mix 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:41.75 | ||||||
Maria Mehlsen | 2003 | 29.87 | 29.87 | |||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 25.24 | 55.11 | |||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 29.62 | 1:24.73 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 25.59 | 1:50.32 | |||||||
Mette Baack | 2000 | 29.98 | 2:20.30 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 26.19 | 2:46.49 | |||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 29.90 | 3:16.39 | |||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 25.36 | 3:41.75 | |||||||
4 | Twisted Swim | 0 | Thisted Svømmeklub | 3:45.97 | ||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 28.18 | 28.18 | |||||||
Frederik Jessen | 1998 | 25.87 | 54.05 | |||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 29.04 | 1:23.09 | |||||||
Mads Kloster | 2002 | 26.25 | 1:49.34 | |||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 30.09 | 2:19.43 | |||||||
Christian Hovmark | 2001 | 27.73 | 2:47.16 | |||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 30.56 | 3:17.72 | |||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 28.25 | 3:45.97 | |||||||
5 | Aarhus Swim K2 Mix 1 | 0 | Aarhus Swim | 3:50.66 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 29.86 | 29.86 | |||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 26.89 | 56.75 | |||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 29.57 | 1:26.32 | |||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 26.75 | 1:53.07 | |||||||
Martha Bjerg | 2004 | 30.75 | 2:23.82 | |||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 27.49 | 2:51.31 | |||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 31.37 | 3:22.68 | |||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 27.98 | 3:50.66 | |||||||
6 | Agf Mix 3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:50.91 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 30.78 | 30.78 | |||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 27.06 | 57.84 | |||||||
Marlene Reitan | 2003 | 30.89 | 1:28.73 | |||||||
Ehab Basha | 2000 | 25.77 | 1:54.50 | |||||||
Selma Bruun | 2001 | 31.64 | 2:26.14 | |||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 27.10 | 2:53.24 | |||||||
Alberte Bloch Hansen | 2002 | 57.67 | 3:50.91 | |||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 3:50.91 | ||||||||
7 | Odder Mix | 0 | Odder Svømmeklub | 3:59.95 | ||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 29.43 | 29.43 | |||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 27.22 | 56.65 | |||||||
Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 31.45 | 1:28.10 | |||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 29.86 | 1:57.96 | |||||||
Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 32.36 | 2:30.32 | |||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 29.26 | 2:59.58 | |||||||
Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 30.43 | 3:30.01 | |||||||
Sander Møller Jürgensen | 2004 | 29.94 | 3:59.95 | |||||||
8 | Agf Mix 4 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:04.53 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 28.01 | 58.94 | |||||||
Malou Sejr | 2005 | 32.94 | 1:31.88 | |||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 27.15 | 1:59.03 | |||||||
Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 33.57 | 2:32.60 | |||||||
Casper Krohn | 2001 | 27.98 | 3:00.58 | |||||||
Orchide Kiyani | 2003 | 34.97 | 3:35.55 | |||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 28.98 | 4:04.53 | |||||||
9 | Aarhus Swim K2 Mix 2 | 0 | Aarhus Swim | 4:10.53 | ||||||
Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | 33.07 | 33.07 | |||||||
William Sloth | 2003 | 29.24 | 1:02.31 | |||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 33.12 | 1:35.43 | |||||||
Simon Degn | 2003 | 30.02 | 2:05.45 | |||||||
Mette Aagesen Jensen | 2004 | 34.88 | 2:40.33 | |||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 28.02 | 3:08.35 | |||||||
Eva Hjort | 2004 | 32.37 | 3:40.72 | |||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 29.81 | 4:10.53 | |||||||
10 | Odder Mix 2 | 0 | Odder Svømmeklub | 4:18.46 | ||||||
Sofia Ingeberg | 2002 | 32.67 | 32.67 | |||||||
Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 30.03 | 1:02.70 | |||||||
Cecilie Lauridsen | 2003 | 31.90 | 1:34.60 | |||||||
Tobias Nielsen | 2004 | 31.19 | 2:05.79 | |||||||
Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 33.00 | 2:38.79 | |||||||
Nicholas Bundgaard | 2002 | 31.63 | 3:10.42 | |||||||
Sisse Ø. Press | 2003 | 34.86 | 3:45.28 | |||||||
Alexander Johnsen | 2003 | 33.18 | 4:18.46 | |||||||
11 | Agf Mix6 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:28.97 | ||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 36.28 | 36.28 | |||||||
Magnus Drachmann | 2003 | 28.87 | 1:05.15 | |||||||
Anne Yongliang Guo | 2006 | 39.18 | 1:44.33 | |||||||
August Ancker | 2003 | 29.57 | 2:13.90 | |||||||
Anni Yongliang Guo | 2006 | 41.22 | 2:55.12 | |||||||
Søren Have | 2004 | 29.17 | 3:24.29 | |||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 36.56 | 4:00.85 | |||||||
Markus Toft | 2003 | 28.12 | 4:28.97 | |||||||
12 | Solbjerg 1 | 0 | Solbjerg IF | 4:58.12 | ||||||
Stine Østergaard Jensen | 2006 | 41.74 | 41.74 | |||||||
Christian Sejer Sørensen | 2004 | 35.57 | 1:17.31 | |||||||
Isabella Nørgaard | 2007 | 42.77 | 2:00.08 | |||||||
Kristoffer Jentzsch Jørgensen | 2001 | 30.80 | 2:30.88 | |||||||
Caroline Kokholm | 2002 | 31.16 | 3:02.04 | |||||||
Emil Blicher Simonsen | 2004 | 42.31 | 3:44.35 | |||||||
Karoline Høgh | 2006 | 42.09 | 4:26.44 | |||||||
Frederik Bols Faarup | 2003 | 31.68 | 4:58.12 | |||||||
- | Agf Mix5 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Freja Bjørn | 2005 | 36.18 | 36.18 | |||||||
- | Solbjerg 2 | 0 | Solbjerg IF | DSQ | Kun 7 svømmere | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 19:17 |