Results for HC Andersen Swim Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 13 (Indledende) - Officiel |
Stvne navn | HC Andersen Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stvne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:03 | |||
Arrangr | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 19 maj 2017 |
Lb 13, 100m Frisvmning Damer, Indledende |
Sponsor: Food Service Danmark |
Nathalie Lundborg 91 - Freningen Trelleborg - 0.55.84 (17.05.09) |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svmmeklub | 28.62 | 59.30 | |||||
2 | Camilla Rask | 1999 | H2Odense | 28.87 | 59.37 | |||||
3 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 28.23 | 59.42 | |||||
4 | Anna Wermuth | 1996 | H2Odense | 29.57 | 1:00.15 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svmme Club | 29.32 | 1:00.19 | |||||
6 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 29.42 | 1:00.56 | |||||
7 | Emma Maage | 1999 | Hovedstadens Svmmeklub | 29.51 | 1:01.03 | |||||
8 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svmmeklub | 29.68 | 1:01.40 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svmmeklub | 29.42 | 1:01.87 | |||||
10 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 29.43 | 1:01.95 | |||||
11 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svmmeklub | 30.31 | 1:01.97 | |||||
11 | Julie Kryer Svendsen | 2002 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 30.31 | 1:01.97 | |||||
13 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svmmeklub | 30.15 | 1:02.03 | |||||
14 | Karina Hybye Olesen | 2001 | Nyborg Svmmeklub | 30.57 | 1:02.08 | |||||
15 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svmmeklub | 30.65 | 1:02.23 | Deltager ikke i finalen | ||||
16 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svmmeklub | 30.09 | 1:02.30 | |||||
17 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svmmeklub | 30.58 | 1:02.65 | |||||
18 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svmme Club | 30.65 | 1:03.10 | |||||
19 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svmmeklub | 30.54 | 1:03.16 | |||||
20 | Sophie Amalie Schn | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 30.27 | 1:03.21 | |||||
21 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 30.89 | 1:03.40 | |||||
22 | Emma Travaini | 2000 | Rari Nantes Legano | 31.05 | 1:03.45 | |||||
23 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svmmeklub | 30.35 | 1:03.47 | |||||
24 | Liva Schmid | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 30.72 | 1:03.55 | |||||
25 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svmmeklub | 30.52 | 1:03.57 | |||||
26 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 30.34 | 1:03.71 | |||||
27 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svmmeklub | 30.55 | 1:03.78 | |||||
28 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 30.49 | 1:03.94 | |||||
29 | Olivia Olivarius Vlund | 2002 | Lyngby Svmmeklub | 30.52 | 1:03.97 | |||||
30 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Nyborg Svmmeklub | 30.26 | 1:04.04 | |||||
31 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Herlufsholm Svmmeklub | 30.59 | 1:04.33 | |||||
32 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svmmeklub | 31.21 | 1:04.44 | |||||
33 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svmmeklub | 31.14 | 1:04.57 | |||||
34 | Gry Floor | 2000 | H2Odense | 31.71 | 1:04.65 | |||||
35 | Fabiola Mangano | 2003 | Rari Nantes Legano | 30.82 | 1:04.68 | |||||
36 | Tine Petersen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 31.16 | 1:04.73 | |||||
37 | Caroline Brink | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 30.40 | 1:04.79 | |||||
38 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 30.79 | 1:04.82 | |||||
39 | Sascha Lausten | 2002 | Holstebro Svmme Club | 32.40 | 1:05.43 | |||||
40 | Heidi Glintborg | 2002 | H2Odense | 31.17 | 1:05.63 | |||||
41 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svmmeklubben Snderborg | 31.25 | 1:05.86 | |||||
42 | Sofie Sjgren | 2002 | Errits Gymnastik Og IF | 30.87 | 1:06.17 | |||||
43 | Laura Gam | 2001 | Swim Team Midtjylland | 31.49 | 1:06.20 | |||||
44 | Chastine Melhede | 2002 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 31.76 | 1:06.25 | |||||
45 | Celia Puggaard | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 31.65 | 1:06.27 | |||||
46 | Emilie Meng | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 31.23 | 1:06.30 | |||||
47 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svmmeklub | 31.42 | 1:06.33 | |||||
48 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 31.96 | 1:06.47 | |||||
49 | Louise Jensen | 2003 | Errits Gymnastik Og IF | 31.70 | 1:06.60 | |||||
50 | Ida L. Bendtsen | 2000 | DeltaSwim | 31.99 | 1:07.01 | |||||
51 | Rebecca Romeo | 1999 | Rari Nantes Legano | 31.59 | 1:07.26 | |||||
52 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svmmeklub | 31.99 | 1:07.32 | |||||
53 | Louise Sjrup Jensen | 2003 | Vejle Svmmeklub | 32.35 | 1:07.34 | |||||
54 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DeltaSwim | 32.11 | 1:07.41 | |||||
55 | Mie L. Bendtsen | 2002 | DeltaSwim | 32.57 | 1:07.49 | |||||
56 | Alma Burgaard | 2003 | H2Odense | 32.72 | 1:07.70 | |||||
57 | Amalie Michelsen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 32.47 | 1:07.93 | |||||
58 | Emma Lykke Holm | 2000 | DeltaSwim | 32.12 | 1:08.05 | |||||
59 | Anna Pave Ottesen | 2003 | DeltaSwim | 32.53 | 1:08.43 | |||||
60 | Emilia Lnborg | 2002 | Herlufsholm Svmmeklub | 32.64 | 1:08.70 | |||||
61 | Alessia Migliorini | 2002 | Rari Nantes Legano | 33.35 | 1:08.75 | |||||
62 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 33.96 | 1:08.97 | |||||
63 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svmmeklub | 32.95 | 1:09.12 | |||||
64 | Signe Bach | 2002 | Swim Team Midtjylland | 33.72 | 1:09.16 | |||||
65 | Arjuna Karayan | 2002 | Rari Nantes Legano | 32.47 | 1:09.27 | |||||
66 | Ida Raabjerg Mller | 2003 | Errits Gymnastik Og IF | 33.97 | 1:09.53 | |||||
66 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svmmeklub | 33.58 | 1:09.53 | |||||
68 | Mai Jrgensen | 2003 | Frem Odense | 33.54 | 1:10.09 | |||||
69 | Josephine S. Johansen | 2003 | Svmmeklubben Snderborg | 32.35 | 1:10.34 | |||||
70 | Amalie Ringkvist | 2002 | H2Odense | 33.75 | 1:11.00 | |||||
71 | Marie Lund Henriksen | 2001 | H2Odense | 34.34 | 1:11.07 | |||||
72 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svmmeklub | 33.77 | 1:11.29 | |||||
73 | Marie Jger | 2003 | Vejle Svmmeklub | 33.75 | 1:11.37 | |||||
74 | Julie Fink | 2001 | Svmmeklubben Snderborg | 33.74 | 1:11.80 | |||||
75 | Frederikke Kruse | 2002 | Swim Team Midtjylland | 34.45 | 1:11.83 | |||||
76 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 33.89 | 1:11.92 | |||||
77 | Janni S Hansen | 2001 | DeltaSwim | 34.57 | 1:12.04 | |||||
78 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Swim Team Midtjylland | 34.48 | 1:12.07 | |||||
79 | Clara Lynggaard | 2002 | Errits Gymnastik Og IF | 34.12 | 1:12.08 | |||||
80 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | H2Odense | 34.44 | 1:12.11 | |||||
81 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svmme Club | 35.36 | 1:12.23 | |||||
82 | Emilie Johanna Blow | 2003 | Vejle Svmmeklub | 34.37 | 1:12.48 | |||||
83 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 35.00 | 1:13.15 | |||||
84 | Maria Hall | 2003 | Vejle Svmmeklub | 35.20 | 1:13.18 | |||||
85 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 34.34 | 1:13.29 | |||||
86 | SIF Rubk | 2001 | DeltaSwim | 34.89 | 1:13.57 | |||||
87 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Swim Team Midtjylland | 35.34 | 1:14.45 | |||||
88 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Swim Team Midtjylland | 35.12 | 1:15.06 | |||||
89 | Anna Schou | 2003 | DeltaSwim | 35.07 | 1:15.76 | |||||
90 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | Errits Gymnastik Og IF | 35.87 | 1:16.60 | |||||
91 | Pernille Juul Jensen | 2003 | H2Odense | 36.98 | 1:16.80 | |||||
92 | Emma Lykke Kallese | 1999 | Frem Odense | 35.47 | 1:17.65 | |||||
93 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | H2Odense | 38.26 | 1:20.75 | |||||
94 | Mia Andersen | 2002 | H2Odense | 41.76 | 1:30.31 | |||||
- | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Odense Svmme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:03 |