Resultat för HC Andersen Swim Cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 33 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: PRO SWIM |
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO95 - 1.02.03 (22.05.05) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.63 | 1:09.03 | |||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.64 | 1:09.56 | |||||
3 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 33.87 | 1:10.30 | |||||
4 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.89 | 1:10.91 | |||||
5 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 34.75 | 1:11.30 | |||||
6 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 34.56 | 1:11.49 | |||||
7 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.35 | 1:12.26 | |||||
8 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.24 | 1:12.33 | |||||
9 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.52 | 1:12.66 | |||||
10 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.83 | 1:13.19 | |||||
11 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 34.95 | 1:13.20 | |||||
12 | Chiara Vanoni | 2002 | Rari Nantes Legano | 36.11 | 1:13.58 | |||||
13 | Rebecca Romeo | 1999 | Rari Nantes Legano | 35.74 | 1:13.71 | |||||
14 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.13 | 1:14.82 | |||||
15 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.30 | 1:14.84 | |||||
16 | Arjuna Karayan | 2002 | Rari Nantes Legano | 36.43 | 1:14.99 | |||||
17 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 37.02 | 1:15.68 | |||||
18 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 36.06 | 1:16.21 | |||||
19 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.36 | 1:16.27 | |||||
20 | Heidi Glintborg | 2002 | H2Odense | 37.04 | 1:16.30 | |||||
21 | Cecilie Ankerstjerne | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.55 | 1:16.33 | |||||
22 | Anna Broe | 2002 | H2Odense | 36.79 | 1:16.61 | |||||
23 | Fabiola Mangano | 2003 | Rari Nantes Legano | 37.73 | 1:17.06 | |||||
24 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.97 | 1:18.17 | |||||
25 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 37.27 | 1:18.29 | |||||
26 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.23 | 1:18.33 | |||||
27 | Signe Bach | 2002 | Swim Team Midtjylland | 38.07 | 1:18.43 | |||||
28 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.60 | 1:18.72 | |||||
29 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 38.39 | 1:19.14 | |||||
30 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 39.46 | 1:19.20 | |||||
31 | Mie L. Bendtsen | 2002 | DeltaSwim | 38.03 | 1:19.21 | |||||
32 | Ida L. Bendtsen | 2000 | DeltaSwim | 38.83 | 1:19.62 | |||||
33 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.56 | 1:19.82 | |||||
34 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.26 | 1:20.30 | |||||
35 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.55 | 1:20.89 | |||||
36 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 39.71 | 1:21.05 | |||||
37 | Marie Lund Henriksen | 2001 | H2Odense | 39.76 | 1:21.27 | |||||
38 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 41.74 | 1:21.86 | |||||
39 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DeltaSwim | 39.76 | 1:22.01 | |||||
40 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 41.05 | 1:24.75 | |||||
41 | Anna Pave Ottesen | 2003 | DeltaSwim | 41.61 | 1:25.13 | |||||
42 | Frederikke Kruse | 2002 | Swim Team Midtjylland | 42.61 | 1:25.69 | |||||
43 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 43.26 | 1:26.37 | |||||
44 | Marie Jæger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 42.59 | 1:27.64 | |||||
45 | Anna Schou | 2003 | DeltaSwim | 43.33 | 1:27.95 | |||||
46 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 44.14 | 1:28.66 | |||||
47 | SIF Rubæk | 2001 | DeltaSwim | 42.95 | 1:28.96 | |||||
48 | Pernille Juul Jensen | 2003 | H2Odense | 45.51 | 1:31.01 | |||||
49 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | H2Odense | 45.27 | 1:31.55 | |||||
50 | Mia Andersen | 2002 | H2Odense | 50.04 | 1:43.56 | |||||
- | Emma Lykke Kallesøe | 1999 | Frem Odense | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:27 |