Resultater for HC Andersen Swim Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
10:36 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Odense Renovation |
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO95 - 2.13.06 (21.05.05) |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
Lyngby Svømmeklub |
|
34.42 |
1:11.07 |
1:48.79 |
|
2:26.05 |
|
2 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
H2Odense |
|
34.15 |
1:11.81 |
1:49.48 |
|
2:26.90 |
|
3 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
Berns Swim Team |
|
35.08 |
1:13.36 |
1:52.55 |
|
2:31.47 |
|
4 |
Chiara Vanoni |
2002 |
Rari Nantes Legano |
|
35.82 |
1:14.47 |
1:54.93 |
|
2:34.40 |
|
5 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Holstebro Svømme Club |
|
36.49 |
1:15.80 |
1:55.79 |
|
2:34.73 |
Deltager ikke i finalen |
6 |
Isabella Bach |
2002 |
Holstebro Svømme Club |
|
37.21 |
1:17.34 |
1:57.22 |
|
2:36.17 |
|
7 |
Emma Bruhn |
2002 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
35.60 |
1:15.23 |
1:56.91 |
|
2:36.76 |
Deltager ikke i finalen |
8 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
Nyborg Svømmeklub |
|
37.10 |
1:17.26 |
1:57.78 |
|
2:36.89 |
|
9 |
Emma Bækgaard |
2002 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
38.00 |
1:18.70 |
2:00.12 |
|
2:40.33 |
|
10 |
Louise Jensen |
2003 |
Erritsø Gymnastik Og IF |
|
37.73 |
1:19.54 |
2:02.55 |
|
2:42.30 |
|
11 |
Fabiola Mangano |
2003 |
Rari Nantes Legano |
|
37.50 |
1:18.23 |
2:01.56 |
|
2:43.26 |
|
12 |
Gry Floor |
2000 |
H2Odense |
|
38.98 |
1:20.93 |
2:03.78 |
|
2:45.84 |
|
13 |
Julie Fink |
2001 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
39.87 |
1:21.61 |
2:04.94 |
|
2:46.94 |
|
13 |
Signe Bach |
2002 |
Swim Team Midtjylland |
|
41.01 |
1:23.84 |
2:06.46 |
|
2:46.94 |
|
15 |
Mie L. Bendtsen |
2002 |
DeltaSwim |
|
39.91 |
1:23.56 |
2:07.77 |
|
2:47.98 |
|
16 |
Alberte Ehrenreich-Birn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
40.80 |
1:23.85 |
2:06.39 |
|
2:48.21 |
|
17 |
Cecilie Ankerstjerne |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
38.55 |
1:20.97 |
2:04.99 |
|
2:49.70 |
|
18 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
39.33 |
1:22.39 |
2:06.93 |
|
2:50.00 |
|
19 |
Maibritt Skjoldborg |
2002 |
H2Odense |
|
38.81 |
1:22.44 |
2:06.98 |
|
2:50.12 |
|
20 |
Marie Lund Henriksen |
2001 |
H2Odense |
|
41.11 |
1:26.37 |
2:12.38 |
|
2:56.18 |
|
21 |
Jenny Cao |
2003 |
Frem Odense |
|
40.91 |
1:26.04 |
2:13.05 |
|
2:56.70 |
|
22 |
Frederikke Kruse |
2002 |
Swim Team Midtjylland |
|
43.28 |
1:28.33 |
2:13.80 |
|
2:57.98 |
|
23 |
Ea Pakula Jepsen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
43.07 |
1:28.51 |
2:14.52 |
|
2:58.17 |
|
24 |
Mai Jørgensen |
2003 |
Frem Odense |
|
42.49 |
1:29.49 |
2:15.62 |
|
3:01.07 |
|
25 |
Maja Fjord Kristensen |
2002 |
Swim Team Midtjylland |
|
43.43 |
1:29.53 |
2:18.21 |
|
3:04.44 |
|
26 |
Marie Jæger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
43.01 |
1:29.79 |
2:17.80 |
|
3:04.47 |
|
27 |
SIF Rubæk |
2001 |
DeltaSwim |
|
44.38 |
1:33.12 |
2:22.71 |
|
3:11.94 |
|
28 |
Pernille Juul Jensen |
2003 |
H2Odense |
|
45.88 |
1:35.76 |
2:25.45 |
|
3:13.40 |
|
29 |
Mia Andersen |
2002 |
H2Odense |
|
52.59 |
1:49.66 |
2:48.94 |
|
3:44.68 |
|
- |
Malea Benediktson |
2001 |
H2Odense |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
20 maj 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:36 |
|