Resultater for Dansk Open Masters 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
12 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
12:26 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
11 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1943-1947 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
|
|
44.05 |
1:33.91 |
2:25.39 |
|
3:16.52 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
3:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1948-1952 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Biering-Sørensen |
1952 |
|
|
46.08 |
1:37.75 |
2:30.63 |
|
3:19.39 |
|
|
U.S.G |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1958-1962 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne-Mette L. Pedersen |
1960 |
|
|
39.58 |
1:25.74 |
2:14.80 |
|
3:01.13 |
|
|
Hsk Hermes Masters |
3:06.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1963-1967 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Camilla Thuné |
1967 |
|
|
36.01 |
1:16.12 |
1:56.58 |
|
2:35.62 |
|
|
Täby Sim |
2:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Dorthe Rathmann Bengtson |
1966 |
|
|
36.76 |
1:17.25 |
1:58.50 |
|
2:38.03 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ulla Olin |
1963 |
|
|
38.60 |
1:21.04 |
2:04.48 |
|
2:46.08 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:43.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1968-1972 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Margit Sørensen |
1972 |
|
|
33.71 |
1:11.09 |
1:49.74 |
|
2:28.16 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne-Sofie Pii |
1970 |
|
|
34.68 |
1:13.64 |
1:54.56 |
|
2:34.60 |
|
|
H2Odense |
2:33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1973-1977 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anette Vickery |
1976 |
|
|
35.13 |
1:14.72 |
1:55.80 |
|
2:36.84 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Susanne Kaavé |
1975 |
|
|
37.95 |
1:19.10 |
2:02.44 |
|
2:45.03 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
3:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1978-1982 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Fältman |
1980 |
|
|
35.31 |
1:13.43 |
1:53.36 |
|
2:32.91 |
|
|
Täby Sim |
2:35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1983-1987 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Delani |
1984 |
|
|
33.97 |
1:11.08 |
1:49.36 |
|
2:27.68 |
|
|
Hsk Hermes Masters |
2:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne Roslyng |
1983 |
|
|
34.49 |
1:12.75 |
1:51.57 |
|
2:28.54 |
|
|
Hsk Hermes Masters |
2:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1988-1992 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Smidt Hansen |
1992 |
|
|
33.03 |
1:08.04 |
1:44.00 |
|
2:20.57 |
|
|
U.S.G |
2:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1993-1997 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Festirstein Nyström |
1996 |
|
|
31.43 |
1:05.92 |
1:41.91 |
|
2:17.98 |
|
|
U.S.G |
2:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
12 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:26 |
|