Resultater for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09.30
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 540 | 28.51 | 1:01.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.40 | |||||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | 527 | 28.56 | 1:01.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.35 | |||||||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | 497 | 30.07 | 1:02.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.12 | |||||||||
4 | Mikkel Mortensen | 2003 | 440 | 30.33 | 1:05.49 | |||||
Kalundborg SK | 1:06.81 | |||||||||
5 | Valdemar Wichmann | 2003 | 436 | 30.65 | 1:05.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.14 | |||||||||
6 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 433 | 31.19 | 1:05.83 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.43 | |||||||||
7 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 423 | 29.76 | 1:06.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.85 | |||||||||
8 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 414 | 30.46 | 1:06.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.78 | |||||||||
9 | Mathias Knudsen | 2003 | 413 | 30.75 | 1:06.86 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:07.96 | |||||||||
9 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 413 | 31.24 | 1:06.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.92 | |||||||||
11 | Noah Bred | 2003 | 399 | 32.37 | 1:07.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.52 | |||||||||
12 | Jonas Kjær | 2003 | 399 | 30.35 | 1:07.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.39 | |||||||||
13 | Silas Lykke | 2003 | 399 | 29.58 | 1:07.66 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:05.13 | |||||||||
14 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 393 | 31.18 | 1:07.98 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.48 | |||||||||
15 | Daniel Damsbo | 2003 | 391 | 31.40 | 1:08.09 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.11 | |||||||||
16 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 385 | 31.80 | 1:08.44 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.77 | |||||||||
17 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 376 | 31.68 | 1:08.98 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.94 | |||||||||
18 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 368 | 32.73 | 1:09.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.96 | |||||||||
18 | William Kristensen | 2003 | 368 | 32.08 | 1:09.47 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.76 | |||||||||
20 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 368 | 30.95 | 1:09.52 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.42 | |||||||||
21 | Christopher Z. Christense | 2003 | 365 | 32.33 | 1:09.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.24 | |||||||||
22 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 364 | 32.42 | 1:09.73 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.03 | |||||||||
23 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 364 | 32.62 | 1:09.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.65 | |||||||||
24 | Christoffer Rekling | 2003 | 361 | 32.88 | 1:09.96 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:09.74 | |||||||||
25 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 355 | 32.37 | 1:10.35 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:08.28 | |||||||||
26 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 352 | 32.26 | 1:10.55 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.15 | |||||||||
27 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 346 | 32.89 | 1:10.94 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.84 | |||||||||
28 | Andreas Hoffmann | 2003 | 345 | 33.94 | 1:10.97 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.16 | |||||||||
29 | Christian Kornum | 2003 | 345 | 32.44 | 1:11.02 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:08.52 | |||||||||
30 | Marcus Hiort | 2003 | 344 | 32.03 | 1:11.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.05 | |||||||||
31 | Mads Stamholt | 2003 | 337 | 32.89 | 1:11.57 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.14 | |||||||||
32 | Elias Rought | 2003 | 335 | 33.00 | 1:11.72 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.36 | |||||||||
33 | Oliver Fenger | 2003 | 327 | 33.86 | 1:12.27 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.60 | |||||||||
34 | Simon Degn | 2003 | 324 | 33.69 | 1:12.48 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:11.68 | |||||||||
35 | Frederik Venø Elling | 2003 | 323 | 33.28 | 1:12.55 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.78 | |||||||||
36 | Kasper Johnsen | 2003 | 319 | 32.57 | 1:12.87 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.02 | |||||||||
37 | Niklas Højbjerg | 2003 | 317 | 32.08 | 1:13.06 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:10.54 | |||||||||
38 | Benjamin Bodal | 2003 | 309 | 33.69 | 1:13.63 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:12.04 | |||||||||
39 | Alexander Tullberg | 2003 | 308 | 34.49 | 1:13.70 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.75 | |||||||||
40 | Bror Textor-Broch | 2003 | 306 | 34.69 | 1:13.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.32 | |||||||||
41 | Erik Li | 2003 | 301 | 34.00 | 1:14.30 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.00 | |||||||||
42 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 300 | 33.02 | 1:14.38 | |||||
JGI Svømning | 1:24.18 | |||||||||
- | Lukas Pedersen | 2003 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 1:12.45 | |||||||||
- | Ole Hovmand | 2003 | DSQ | SW 8.2 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:11.82 | |||||||||
- | Rasmus Nickelsen | 2003 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 59.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:44 |