Resultater for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Mandag 09.30
Resultat Løb 44 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 44, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 602 | 26.77 | 55.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 55.17 | |||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 583 | 26.93 | 56.14 | |||||
Herlev Svømning | 56.54 | |||||||||
3 | Alfred Højberg | 2002 | 577 | 27.06 | 56.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 57.29 | |||||||||
4 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 573 | 27.39 | 56.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 57.03 | |||||||||
5 | Rasmus Petersen | 2002 | 570 | 26.93 | 56.55 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 56.34 | |||||||||
6 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 569 | 26.43 | 56.58 | |||||
Herlev Svømning | 56.67 | |||||||||
7 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 566 | 27.95 | 56.69 | Deltager ikke i finalen | ||||
Søllerød Svømmeklub | 56.51 | |||||||||
8 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 565 | 27.26 | 56.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.18 | |||||||||
9 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 557 | 27.39 | 57.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 56.25 | |||||||||
10 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 554 | 27.37 | 57.09 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 57.74 | |||||||||
11 | Mads Kloster | 2002 | 553 | 27.51 | 57.14 | |||||
Thisted Svømmeklub | 57.81 | |||||||||
12 | Julius Henriksen | 2002 | 550 | 27.28 | 57.25 | |||||
Holstebro Svømme Club | 57.47 | |||||||||
13 | Frederik Bojesen | 2002 | 534 | 27.44 | 57.80 | Deltager ikke i finalen | ||||
JGI Svømning | 57.44 | |||||||||
14 | August Schade Cantby | 2002 | 529 | 27.48 | 57.98 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 57.36 | |||||||||
15 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 521 | 28.00 | 58.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.59 | |||||||||
16 | Gustav Stahl | 2002 | 518 | 28.42 | 58.39 | |||||
H2Odense | 58.38 | |||||||||
17 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 513 | 28.38 | 58.59 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 58.55 | |||||||||
18 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 509 | 28.57 | 58.74 | |||||
Sigma Swim Allerød | 58.95 | |||||||||
19 | Christopher H. Brown | 2002 | 506 | 28.66 | 58.85 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 58.22 | |||||||||
20 | August Ryom | 2002 | 504 | 28.36 | 58.93 | |||||
Køge Svømmeklub | 57.66 | |||||||||
21 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 503 | 28.17 | 58.97 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 59.60 | |||||||||
22 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 502 | 28.28 | 59.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.01 | |||||||||
23 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 501 | 28.00 | 59.03 | |||||
Svømmeklubben Nord | 59.32 | |||||||||
24 | Daniel Gallacher | 2002 | 500 | 28.86 | 59.09 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 59.21 | |||||||||
25 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 496 | 28.40 | 59.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.39 | |||||||||
26 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 496 | 27.78 | 59.26 | |||||
Horsens Svømmeklub | 58.35 | |||||||||
27 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 495 | 28.83 | 59.27 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 58.97 | |||||||||
28 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 494 | 28.14 | 59.32 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 58.69 | |||||||||
29 | Marcus Dessau | 2002 | 493 | 28.41 | 59.36 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.41 | |||||||||
30 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 492 | 28.50 | 59.39 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 58.98 | |||||||||
31 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 486 | 28.01 | 59.64 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.56 | |||||||||
32 | Gustav Fabiansen | 2002 | 482 | 29.19 | 59.82 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 59.51 | |||||||||
33 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 480 | 29.19 | 59.88 | |||||
Odder Svømmeklub | 59.54 | |||||||||
34 | Frederik Pedersen | 2002 | 479 | 28.89 | 59.94 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59.35 | |||||||||
35 | Jakob Tietgen | 2002 | 477 | 28.28 | 1:00.03 | |||||
Frem Odense | 58.11 | |||||||||
36 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 476 | 28.93 | 1:00.07 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 59.71 | |||||||||
37 | Mads Lind | 2002 | 474 | 28.89 | 1:00.13 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.21 | |||||||||
38 | Andreas Blaaberg | 2002 | 469 | 29.34 | 1:00.34 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59.44 | |||||||||
39 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 469 | 28.83 | 1:00.35 | |||||
Greve Svømmeklub | 58.35 | |||||||||
40 | William Vig Stærmose | 2002 | 468 | 29.34 | 1:00.38 | |||||
Frem Odense | 59.30 | |||||||||
41 | Frede Meincke | 2002 | 466 | 29.36 | 1:00.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.88 | |||||||||
42 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 464 | 29.63 | 1:00.59 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 58.49 | |||||||||
43 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 460 | 29.14 | 1:00.76 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:01.41 | |||||||||
44 | Mads Enghave | 2002 | 458 | 29.13 | 1:00.84 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:00.08 | |||||||||
45 | Simon Blidarevic | 2002 | 456 | 28.89 | 1:00.91 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:00.52 | |||||||||
46 | Marcus Ipsen | 2002 | 456 | 29.21 | 1:00.94 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59.52 | |||||||||
47 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 454 | 29.32 | 1:01.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 59.85 | |||||||||
48 | Tobias Boström | 2002 | 447 | 29.52 | 1:01.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.65 | |||||||||
49 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 437 | 29.76 | 1:01.80 | |||||
H2Odense | 1:01.55 | |||||||||
50 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 432 | 30.26 | 1:02.02 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:02.91 | |||||||||
51 | Kevin Liang | 2002 | 423 | 29.62 | 1:02.47 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:00.74 | |||||||||
52 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 421 | 29.65 | 1:02.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.14 | |||||||||
53 | Oliver Hallenborg | 2002 | 415 | 30.17 | 1:02.85 | |||||
H2Odense | 1:01.87 | |||||||||
54 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 414 | 29.74 | 1:02.91 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.91 | |||||||||
55 | Andreas Kronborg | 2002 | 399 | 28.98 | 1:03.71 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59.34 | |||||||||
56 | Anton Leth | 2002 | 398 | 30.96 | 1:03.74 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.00 | |||||||||
- | Frederik Møller | 2002 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 55.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:40 |