Resultat för Manse-Uinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 12:06 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 1, 100m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eero Rautaporras | 2005 | 418 | 29.81 | 1:02.72 | |||||
Nokian Pyry | 1:02.05 | |||||||||
2 | Tuomas Toppinen | 2005 | 349 | 31.81 | 1:06.60 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:06.08 | |||||||||
3 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 322 | 32.86 | 1:08.42 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:08.28 | |||||||||
4 | Samuel Sainio | 2005 | 303 | 33.40 | 1:09.78 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.04 | |||||||||
5 | Nico Peltonen | 2005 | 265 | 35.15 | 1:12.99 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:15.84 | |||||||||
6 | Lev Vlasov | 2007 | 265 | 34.84 | 1:13.02 | |||||
TaTu Tampere | 1:14.05 | |||||||||
7 | Stefan Saltykov | 2005 | 259 | 35.85 | 1:13.56 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:16.16 | |||||||||
8 | Antti Musikka | 2005 | 249 | 35.63 | 1:14.47 | |||||
Vanders | 1:16.60 | |||||||||
9 | Akseli Liukkonen | 2005 | 237 | 35.55 | 1:15.80 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.84 | |||||||||
10 | Ivan Chupakhin | 2005 | 235 | 36.13 | 1:15.98 | |||||
Uinti Tampere | 1:18.87 | |||||||||
11 | Eero Mäenpää | 2005 | 233 | 36.97 | 1:16.22 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.57 | |||||||||
12 | Joni Routamo | 2005 | 230 | 35.79 | 1:16.48 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:18.85 | |||||||||
13 | Risto Kallström | 2006 | 229 | 37.58 | 1:16.63 | |||||
Cetus Espoo | 1:20.54 | |||||||||
14 | Miklas Pikkuhuhta | 2005 | 229 | 37.03 | 1:16.67 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:22.25 | |||||||||
15 | Sampo Nord | 2005 | 225 | 37.13 | 1:17.03 | |||||
Vanders | 1:18.74 | |||||||||
16 | Daniel Kontula | 2005 | 221 | 38.54 | 1:17.56 | |||||
Uinti Tampere | 1:20.72 | |||||||||
17 | Veeti Valdolin | 2005 | 215 | 37.63 | 1:18.22 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.86 | |||||||||
18 | Konsta Vainio | 2005 | 213 | 38.44 | 1:18.47 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.50 | |||||||||
19 | Oliver Aspholm | 2005 | 211 | 38.87 | 1:18.72 | |||||
Uinti Tampere | 1:19.15 | |||||||||
20 | Teo Mattelmäki | 2005 | 202 | 39.08 | 1:19.88 | |||||
Cetus Espoo | 1:20.40 | |||||||||
21 | Arto Pulkkinen | 2005 | 177 | 38.58 | 1:23.54 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:23.56 | |||||||||
22 | Aaro Imppola | 2006 | 176 | 39.31 | 1:23.64 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:25.83 | |||||||||
23 | Iiro Räty | 2006 | 175 | 38.56 | 1:23.74 | |||||
Nokian Pyry | 1:26.57 | |||||||||
24 | Riku Huuhka | 2005 | 164 | 40.70 | 1:25.59 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:25.87 | |||||||||
25 | Felix Kandolin | 2007 | 164 | 39.99 | 1:25.65 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:27.52 | |||||||||
26 | Lucas Kerby | 2005 | 161 | 42.66 | 1:26.22 | |||||
Uinti Tampere | 1:27.03 | |||||||||
27 | Kalle Heinonen | 2006 | 154 | 41.59 | 1:27.36 | |||||
TaTu Tampere | 1:28.71 | |||||||||
28 | Väinö Hinkka | 2007 | 151 | 42.99 | 1:27.98 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:33.51 | |||||||||
29 | Miko Virtanen | 2005 | 148 | 40.51 | 1:28.56 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:27.10 | |||||||||
30 | Valtteri Pellinen | 2007 | 148 | 40.03 | 1:28.65 | |||||
Uinti Tampere | 1:31.91 | |||||||||
31 | Joonas Pulkkinen | 2007 | 146 | 42.19 | 1:28.96 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:28.09 | |||||||||
32 | Juho Rosenström | 2007 | 145 | 42.20 | 1:29.10 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:28.51 | |||||||||
33 | Eemeli Arnell | 2005 | 145 | 40.55 | 1:29.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.53 | |||||||||
34 | Samuele Cavallotti | 2005 | 145 | 43.21 | 1:29.17 | |||||
Uinti Tampere | 1:27.20 | |||||||||
35 | Julius Järveläinen | 2006 | 144 | 41.18 | 1:29.36 | |||||
Uinti Tampere | 1:39.19 | |||||||||
36 | Tuomas Kallio | 2005 | 144 | 43.52 | 1:29.45 | |||||
Uinti Tampere | 1:31.86 | |||||||||
37 | Severi Muje | 2005 | 141 | 41.36 | 1:30.10 | |||||
Uinti Tampere | 1:29.02 | |||||||||
38 | Henrik Leinonen | 2005 | 138 | 44.12 | 1:30.60 | |||||
Uinti Tampere | 1:37.03 | |||||||||
39 | Sami Schrader | 2006 | 138 | 43.23 | 1:30.64 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.78 | |||||||||
40 | Kasper Kytö | 2005 | 138 | 41.91 | 1:30.71 | |||||
Nokian Pyry | 1:29.55 | |||||||||
41 | Rasmus Ruotoistenmäki | 2006 | 136 | 44.66 | 1:31.04 | |||||
Uinti Tampere | 1:33.87 | |||||||||
42 | Luca Ruusila | 2006 | 130 | 43.85 | 1:32.47 | |||||
Uinti Tampere | 1:34.07 | |||||||||
43 | Miko Salmi | 2005 | 129 | 45.78 | 1:32.68 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:34.45 | |||||||||
44 | Benjamin Winqvist | 2006 | 123 | 43.22 | 1:34.14 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.61 | |||||||||
45 | Ferdinand Backman | 2006 | 123 | 42.53 | 1:34.20 | |||||
TaTu Tampere | 1:37.25 | |||||||||
46 | Veeti Heittokangas | 2006 | 121 | 44.50 | 1:34.66 | |||||
Uinti Tampere | 1:33.13 | |||||||||
47 | Iiro Kyllönen | 2005 | 118 | 44.70 | 1:35.47 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:36.48 | |||||||||
47 | Väinö Pitkänen | 2006 | 118 | 44.55 | 1:35.47 | |||||
Uinti Tampere | 1:38.20 | |||||||||
49 | Alex Lehtola | 2005 | 117 | 44.48 | 1:35.72 | |||||
Uinti Tampere | 1:38.82 | |||||||||
50 | Niklas Töyrylä | 2006 | 113 | 45.36 | 1:36.95 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.65 | |||||||||
51 | Áron Zautasvili | 2006 | 113 | 45.76 | 1:36.96 | |||||
Uinti Tampere | 1:45.13 | |||||||||
52 | Onni Väyrynen | 2005 | 112 | 46.28 | 1:37.06 | |||||
Uinti Tampere | 1:45.03 | |||||||||
53 | Niklas Tikkanen | 2007 | 107 | 46.99 | 1:38.73 | |||||
TaTu Tampere | 1:43.91 | |||||||||
54 | Casper Kvist | 2006 | 103 | 45.81 | 1:39.78 | |||||
Nokian Pyry | 1:48.29 | |||||||||
55 | Simo Myllyniemi | 2006 | 103 | 44.64 | 1:39.93 | |||||
Nokian Pyry | 1:39.94 | |||||||||
56 | Eemeli Salo | 2007 | 97 | 46.97 | 1:41.96 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:50.40 | |||||||||
57 | Otto Mäenpää | 2005 | 92 | 48.60 | 1:43.56 | |||||
Uinti Tampere | 1:54.91 | |||||||||
58 | Oskari Solante | 2005 | 92 | 47.91 | 1:43.59 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:41.61 | |||||||||
59 | Otto Vauhkonen | 2007 | 92 | 46.59 | 1:43.62 | |||||
Cetus Espoo | 1:47.41 | |||||||||
60 | Ilmari Partanen | 2006 | 87 | 48.66 | 1:45.62 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:57.05 | |||||||||
61 | Pauli Rantatupa | 2005 | 78 | 50.92 | 1:49.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:46.83 | |||||||||
62 | Sean Salli | 2007 | 67 | 51.24 | 1:55.31 | |||||
Uinti Tampere | 1:38.48 | |||||||||
63 | Ossi Vienamo | 2006 | 63 | 55.00 | 1:57.79 | |||||
Uinti Tampere | 2:04.00 | |||||||||
64 | Hugo Rossi | 2008 | 63 | 52.82 | 1:57.81 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
65 | Topias Tuomi | 2007 | 56 | 55.95 | 2:02.06 | |||||
Uinti Tampere | 2:02.82 | |||||||||
66 | Eino Anttila | 2007 | 53 | 57.23 | 2:04.50 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
67 | Tero Soukka | 2007 | 50 | 58.63 | 2:06.66 | |||||
TaTu Tampere | 2:12.10 | |||||||||
68 | Eemeli Varonen | 2009 | 49 | 59.18 | 2:07.59 | |||||
TaTu Tampere | 2:06.13 | |||||||||
69 | Miska Moisio | 2007 | 44 | 1:05.29 | 2:12.28 | |||||
TaTu Tampere | 2:17.68 | |||||||||
70 | Mikael Uitto | 2007 | 33 | 1:07.48 | 2:25.40 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Aamos Järveläinen | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:35.16 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Eelis Juuti | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:38.05 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Eetu Nieminen | 2006 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:36.64 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kasperi Haverinen | 2005 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Leevi Luoma | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:48.32 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Leo Währn | 2005 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Luukas Kallio | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Markus Popov | 2005 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Severi Roihankorpi | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:57.24 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Tobias Lydén | 2008 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:41.86 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Vili Niemi | 2006 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 1:46.34 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 1, 100m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksi Koprinen | 2003 | 528 | 28.54 | 58.01 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 59.24 | |||||||||
2 | Tatu Hapuoja | 2003 | 525 | 28.05 | 58.14 | |||||
Uinti Tampere | 57.45 | |||||||||
3 | Lassi Haimi | 2003 | 475 | 28.83 | 1:00.09 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 59.76 | |||||||||
4 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 473 | 29.66 | 1:00.18 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:01.53 | |||||||||
5 | Lari Tumanoff | 2003 | 465 | 29.02 | 1:00.52 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:00.63 | |||||||||
6 | Jami Ihalainen | 2003 | 460 | 29.02 | 1:00.76 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:02.73 | |||||||||
7 | Aku Kaila | 2003 | 447 | 29.41 | 1:01.35 | |||||
Raision Urheilijat | 1:01.80 | |||||||||
8 | Danil Seksenov | 2004 | 438 | 30.27 | 1:01.74 | |||||
Vanders | 1:02.49 | |||||||||
9 | Markus Nuorinko | 2003 | 425 | 29.66 | 1:02.39 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:02.25 | |||||||||
10 | Akseli Hakala | 2003 | 418 | 29.23 | 1:02.71 | |||||
Uinti Tampere | 1:03.30 | |||||||||
11 | Pavel Pankratov | 2004 | 394 | 30.32 | 1:03.96 | |||||
TaTu Tampere | 1:04.45 | |||||||||
12 | Onni Äijälä | 2004 | 387 | 30.67 | 1:04.36 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:05.78 | |||||||||
13 | Urho Lyytinen | 2003 | 377 | 31.01 | 1:04.93 | |||||
Uinti Tampere | 1:06.06 | |||||||||
14 | Elis Fokin | 2003 | 370 | 31.22 | 1:05.30 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.79 | |||||||||
15 | Jesse Hyppönen | 2004 | 365 | 31.61 | 1:05.61 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:09.95 | |||||||||
16 | Joonas Maaranen | 2004 | 361 | 31.36 | 1:05.87 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:07.14 | |||||||||
17 | Max Walther | 2003 | 353 | 31.21 | 1:06.37 | |||||
HTU Stadi | 1:11.37 | |||||||||
18 | Akira Konttinen | 2003 | 346 | 32.30 | 1:06.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.38 | |||||||||
19 | Akseli Maaranen | 2004 | 340 | 32.39 | 1:07.15 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:10.10 | |||||||||
19 | Jonne Isoranta | 2003 | 340 | 31.30 | 1:07.15 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:07.21 | |||||||||
21 | Tino Kaukonen | 2004 | 336 | 32.69 | 1:07.46 | |||||
HTU Stadi | 1:10.71 | |||||||||
22 | Miko Vaikkola | 2003 | 335 | 32.47 | 1:07.51 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:10.27 | |||||||||
23 | Konsta Kallio | 2004 | 331 | 32.10 | 1:07.77 | |||||
Uinti Tampere | 1:07.01 | |||||||||
24 | Joonas Cranston | 2003 | 322 | 32.25 | 1:08.39 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:08.76 | |||||||||
25 | Kalle Haavisto | 2003 | 314 | 33.05 | 1:08.96 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:09.55 | |||||||||
26 | Henry Nyman | 2003 | 311 | 32.71 | 1:09.18 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.26 | |||||||||
27 | Joona Varpukari | 2003 | 310 | 33.34 | 1:09.28 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.85 | |||||||||
28 | Tatu Kunttila | 2003 | 301 | 33.12 | 1:09.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.46 | |||||||||
29 | Lauri Manninen | 2003 | 298 | 33.59 | 1:10.19 | |||||
Vanders | 1:13.90 | |||||||||
30 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 295 | 33.74 | 1:10.44 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:11.16 | |||||||||
31 | Roope Ollikainen | 2004 | 293 | 33.78 | 1:10.55 | |||||
Porin Uimaseura | 1:11.78 | |||||||||
32 | Leo Liukonen | 2004 | 290 | 34.45 | 1:10.84 | |||||
TaTu Tampere | 1:12.70 | |||||||||
33 | Daniel Pavlov | 2003 | 290 | 32.55 | 1:10.85 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:08.61 | |||||||||
34 | Alexander Nyman | 2004 | 287 | 34.24 | 1:11.05 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:12.42 | |||||||||
35 | Oskari Cederqvist | 2004 | 287 | 33.28 | 1:11.08 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:12.95 | |||||||||
36 | Leevi Lehtonen | 2003 | 286 | 33.61 | 1:11.14 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.80 | |||||||||
37 | Oscar Carroll | 2003 | 286 | 32.66 | 1:11.16 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:17.02 | |||||||||
38 | Akseli Soini | 2004 | 264 | 34.74 | 1:13.09 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:12.79 | |||||||||
39 | Rasmus Rekola | 2004 | 261 | 35.50 | 1:13.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.52 | |||||||||
40 | Atte Nieminen | 2004 | 260 | 36.00 | 1:13.41 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:16.02 | |||||||||
41 | Joona Lehtonen | 2003 | 259 | 34.93 | 1:13.51 | |||||
Vanders | 1:12.42 | |||||||||
42 | Akseli Kotti | 2004 | 254 | 35.74 | 1:14.00 | |||||
TaTu Tampere | 1:12.65 | |||||||||
43 | Otto Ahvonen | 2003 | 251 | 35.35 | 1:14.36 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:16.73 | |||||||||
44 | Antte Säilä | 2004 | 249 | 35.97 | 1:14.48 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.11 | |||||||||
45 | Mitja Vaikkola | 2004 | 248 | 35.73 | 1:14.58 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:13.51 | |||||||||
46 | Aarne Eskelinen | 2004 | 239 | 36.91 | 1:15.56 | |||||
Uinti Tampere | 1:12.70 | |||||||||
47 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 236 | 35.68 | 1:15.88 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:17.83 | |||||||||
48 | Jan Byskov | 2004 | 231 | 36.07 | 1:16.45 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:20.83 | |||||||||
49 | Samuel Salminen | 2003 | 223 | 35.31 | 1:17.34 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.19 | |||||||||
50 | Jesse Lintusalo | 2004 | 221 | 37.73 | 1:17.53 | |||||
Vanders | 1:18.14 | |||||||||
51 | Samuli Masalin | 2004 | 210 | 36.56 | 1:18.92 | |||||
Cetus Espoo | 1:22.46 | |||||||||
52 | Aaro Tenhu | 2004 | 207 | 35.70 | 1:19.28 | |||||
Lahden Kaleva | 1:21.49 | |||||||||
53 | Casper Leo | 2004 | 203 | 37.49 | 1:19.70 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.84 | |||||||||
54 | Arttu Ahola | 2004 | 200 | 39.95 | 1:20.12 | |||||
Porin Uimaseura | 1:19.09 | |||||||||
55 | Egor Bortsov | 2004 | 197 | 38.84 | 1:20.53 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:18.95 | |||||||||
56 | Matias Lähti | 2003 | 196 | 37.58 | 1:20.65 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
57 | Oskari Toivonen | 2004 | 190 | 38.89 | 1:21.53 | |||||
Vanders | 1:23.48 | |||||||||
58 | Jaakko Karti | 2004 | 184 | 39.11 | 1:22.44 | |||||
Uinti Tampere | 1:28.04 | |||||||||
59 | Henri Erlund | 2003 | 181 | 40.61 | 1:22.86 | |||||
HTU Stadi | 1:28.30 | |||||||||
60 | Litti Penttilä | 2004 | 172 | 40.32 | 1:24.24 | |||||
Uinti Tampere | 1:24.20 | |||||||||
61 | Joona Kurppa | 2004 | 167 | 39.92 | 1:25.05 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:28.59 | |||||||||
62 | Luka Pykälistö | 2004 | 161 | 40.59 | 1:26.21 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:28.45 | |||||||||
63 | Niklas Lundström | 2004 | 156 | 38.91 | 1:26.99 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:32.00 | |||||||||
64 | Osmo Mäkelä | 2004 | 155 | 40.77 | 1:27.22 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:28.44 | |||||||||
65 | Ville Luoma | 2004 | 152 | 40.67 | 1:27.80 | |||||
TaTu Tampere | 1:26.33 | |||||||||
66 | Castor Trygg | 2004 | 147 | 42.24 | 1:28.72 | |||||
Uinti Tampere | 1:29.83 | |||||||||
67 | Sakari Gummerus | 2003 | 141 | 39.31 | 1:30.11 | |||||
Uinti Tampere | 1:32.69 | |||||||||
68 | Kasper Kaskela | 2004 | 137 | 41.09 | 1:30.80 | |||||
Uinti Tampere | 1:37.30 | |||||||||
69 | Juuso Puustinen | 2004 | 134 | 40.34 | 1:31.59 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
70 | Santeri Kulla | 2004 | 121 | 44.75 | 1:34.77 | |||||
Porin Uimaseura | 1:36.20 | |||||||||
71 | Roope Autio | 2003 | 119 | 44.88 | 1:35.13 | |||||
Uinti Tampere | 1:32.82 | |||||||||
72 | Veeti Talasniemi | 2004 | 109 | 48.20 | 1:38.12 | |||||
Uinti Tampere | 1:50.51 | |||||||||
73 | Sauli Gummerus | 2004 | 89 | 48.32 | 1:44.74 | |||||
Uinti Tampere | 1:42.50 | |||||||||
74 | Aapo Orpana | 2004 | 71 | 49.06 | 1:52.90 | |||||
Uinti Tampere | 1:57.43 | |||||||||
- | Eero Ytti | 2003 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kalle Välimäki | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:16.87 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Lauri Huhtasalo | 2004 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | 1:09.46 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 1, 100m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 713 | 25.37 | 52.50 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 51.71 | |||||||||
2 | Anton Herrala | 1993 | 708 | 24.54 | 52.63 | |||||
TaTu Tampere | 50.53 | |||||||||
3 | Matias Tyry | 1993 | 655 | 25.94 | 53.99 | |||||
TaTu Tampere | 52.38 | |||||||||
4 | Juho Eerola | 1995 | 652 | 26.17 | 54.08 | |||||
TaTu Tampere | 52.56 | |||||||||
5 | Joni Aaltonen | 1999 | 624 | 26.21 | 54.88 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.36 | |||||||||
6 | Matias Yritys | 1997 | 589 | 26.06 | 55.94 | |||||
Kampuksen Plaani | 55.61 | |||||||||
7 | Deny Belaic | 1998 | 576 | 26.96 | 56.37 | |||||
TaTu Tampere | 54.29 | |||||||||
8 | Erik Nurmi | 2001 | 574 | 26.72 | 56.44 | |||||
Vanders | 56.90 | |||||||||
9 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 573 | 27.19 | 56.47 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.19 | |||||||||
10 | Martti Tervanen | 2000 | 572 | 27.16 | 56.48 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 56.24 | |||||||||
11 | Akseli Heino | 1999 | 571 | 26.66 | 56.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 55.42 | |||||||||
12 | Toni Knuutila | 1993 | 570 | 26.79 | 56.57 | |||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
13 | Pietari Virta | 1997 | 563 | 26.92 | 56.80 | |||||
TaTu Tampere | 54.51 | |||||||||
14 | Antti Leppänen | 2002 | 561 | 27.83 | 56.86 | |||||
Lahden Uimaseura | 56.56 | |||||||||
15 | Joona Kärkkäinen | 1998 | 559 | 27.32 | 56.92 | |||||
Heinolan Isku | 56.80 | |||||||||
16 | Oskari Hynynen | 2001 | 538 | 27.15 | 57.65 | |||||
Salon Uimarit | 56.49 | |||||||||
17 | Matias Pennanen | 2001 | 535 | 27.71 | 57.78 | |||||
Porin Uimaseura | 59.11 | |||||||||
18 | Joona Korhonen | 2000 | 531 | 27.68 | 57.90 | |||||
Uinti Tampere | 57.00 | |||||||||
19 | Jere Kekola | 2000 | 529 | 28.04 | 58.00 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 57.10 | |||||||||
20 | Atte Kulmala | 1998 | 524 | 27.60 | 58.15 | |||||
Uinti Tampere | 58.25 | |||||||||
21 | Santeri Hulkko | 2000 | 522 | 28.32 | 58.23 | |||||
Lahden Uimaseura | 58.00 | |||||||||
22 | Leevi Luhtanen | 2000 | 521 | 28.65 | 58.27 | |||||
Porin Uimaseura | 58.17 | |||||||||
23 | Atte Somero | 1999 | 519 | 27.44 | 58.35 | |||||
Lahden Kaleva | 57.05 | |||||||||
24 | Teemu Lehtonen | 2000 | 515 | 27.61 | 58.52 | |||||
Uinti Tampere | 55.39 | |||||||||
25 | Oskari Arvo | 2002 | 511 | 27.68 | 58.67 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:00.30 | |||||||||
26 | Arttu Vänttinen | 1996 | 509 | 27.66 | 58.74 | |||||
Kampuksen Plaani | 56.74 | |||||||||
27 | Perttu Mikkola | 2001 | 495 | 27.64 | 59.27 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
28 | Elias Soukola | 1999 | 495 | 28.04 | 59.28 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 57.86 | |||||||||
29 | Timi Torkkel | 2001 | 495 | 27.54 | 59.30 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 59.32 | |||||||||
30 | Mikko Suova | 1997 | 490 | 28.47 | 59.49 | |||||
Uinti Tampere | 58.88 | |||||||||
31 | Lauri Törmä | 2000 | 489 | 28.56 | 59.53 | |||||
Porin Uimaseura | 58.20 | |||||||||
31 | Tatu Hörkkö | 2001 | 489 | 28.39 | 59.53 | |||||
Uinti Tampere | 59.50 | |||||||||
33 | Juho Porkkala | 2001 | 487 | 28.51 | 59.62 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 59.90 | |||||||||
34 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 478 | 28.48 | 59.97 | |||||
Porin Uimaseura | 1:04.37 | |||||||||
35 | Kasper Envalds | 2001 | 474 | 29.20 | 1:00.13 | |||||
Vanders | 1:01.45 | |||||||||
36 | Santeri Kaasinen | 1999 | 471 | 28.05 | 1:00.27 | |||||
TaTu Tampere | 58.88 | |||||||||
37 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 467 | 28.95 | 1:00.46 | |||||
TaTu Tampere | 1:00.52 | |||||||||
38 | Teemu Turunen | 2002 | 463 | 29.17 | 1:00.62 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:00.91 | |||||||||
39 | Mikael Lähde | 2000 | 463 | 28.61 | 1:00.63 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 59.53 | |||||||||
40 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 457 | 28.53 | 1:00.86 | |||||
TaTu Tampere | 57.40 | |||||||||
41 | Daniel Laurila | 1996 | 446 | 28.83 | 1:01.36 | |||||
Nokian Pyry | 1:01.39 | |||||||||
42 | Petr Pankratov | 2002 | 444 | 30.06 | 1:01.48 | |||||
TaTu Tampere | 1:01.92 | |||||||||
43 | Otto Hoffren | 2002 | 431 | 29.60 | 1:02.10 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:03.72 | |||||||||
44 | Kalle Hepojoki | 2000 | 428 | 29.83 | 1:02.21 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:01.83 | |||||||||
44 | Wäinö Koskinen | 2002 | 428 | 29.75 | 1:02.21 | |||||
Uinti Tampere | 1:01.53 | |||||||||
46 | Pirkka Perkola | 2001 | 416 | 29.74 | 1:02.83 | |||||
TaTu Tampere | 1:07.40 | |||||||||
47 | Perttu Somero | 2001 | 415 | 30.05 | 1:02.85 | |||||
Lahden Kaleva | 1:05.71 | |||||||||
48 | Jon Byskov | 2000 | 415 | 29.81 | 1:02.86 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:02.39 | |||||||||
49 | Mikael Nurmela | 2002 | 412 | 30.69 | 1:03.04 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:02.81 | |||||||||
50 | Ville Aaltonen | 2001 | 399 | 30.45 | 1:03.69 | |||||
Porin Uimaseura | 1:02.28 | |||||||||
51 | Eetu Koskinen | 2002 | 379 | 30.43 | 1:04.79 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:04.51 | |||||||||
52 | Elmeri Helander | 2002 | 378 | 30.97 | 1:04.84 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:08.46 | |||||||||
53 | Tino Vehkalahti | 2001 | 378 | 29.95 | 1:04.87 | |||||
TaTu Tampere | 1:00.70 | |||||||||
54 | Henri Naarajärvi | 2002 | 376 | 30.27 | 1:04.96 | |||||
Uinti Tampere | 1:04.79 | |||||||||
55 | Luukas Hätinen | 2002 | 363 | 30.75 | 1:05.70 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:05.90 | |||||||||
56 | Tuukka Jaakola | 2001 | 360 | 31.58 | 1:05.90 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.41 | |||||||||
57 | Olli Peura | 2001 | 350 | 31.04 | 1:06.51 | |||||
Uinti Tampere | 1:07.43 | |||||||||
58 | Lauri Löyttyniemi | 1999 | 341 | 31.34 | 1:07.14 | |||||
Uinti Tampere | 1:07.20 | |||||||||
59 | Onni Järvinen | 2002 | 335 | 32.33 | 1:07.53 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:09.05 | |||||||||
60 | Lauri Uosukainen | 2002 | 327 | 32.45 | 1:08.03 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:07.09 | |||||||||
61 | Olavi Saarinen | 2002 | 319 | 31.43 | 1:08.65 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.90 | |||||||||
62 | Aapo Löyttyniemi | 2001 | 302 | 33.60 | 1:09.90 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:10.38 | |||||||||
63 | Juuso Vastamäki | 2002 | 277 | 34.10 | 1:11.95 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:12.80 | |||||||||
64 | Georg Närjä | 2002 | 275 | 34.74 | 1:12.11 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:13.59 | |||||||||
65 | Markus Kylliäinen | 2002 | 275 | 34.58 | 1:12.12 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.41 | |||||||||
- | Tatu Korhonen | 2000 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 1:05.68 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:06 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 14:42 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 2, 100m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ellen Kaituri | 2006 | 391 | 33.60 | 1:11.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.11 | |||||||||
2 | Tiinu Tamminen | 2006 | 360 | 35.34 | 1:13.14 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:15.17 | |||||||||
3 | Aino Välimaa | 2006 | 350 | 35.25 | 1:13.87 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.05 | |||||||||
4 | Isla Leinonen | 2006 | 330 | 36.15 | 1:15.31 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.37 | |||||||||
5 | Aino Kuusisto | 2006 | 296 | 37.30 | 1:18.12 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:17.57 | |||||||||
6 | Elvira Lydén | 2006 | 286 | 37.23 | 1:18.97 | |||||
Uinti Tampere | 1:25.08 | |||||||||
7 | Hilla Känkänen | 2006 | 268 | 38.58 | 1:20.75 | |||||
Porin Uimaseura | 1:25.37 | |||||||||
8 | Heli Kuisma | 2006 | 266 | 39.39 | 1:20.94 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:22.83 | |||||||||
9 | Julia Rauhala | 2006 | 242 | 39.27 | 1:23.46 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:24.29 | |||||||||
10 | Hanni Koski | 2007 | 239 | 38.52 | 1:23.88 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:29.21 | |||||||||
11 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 238 | 40.45 | 1:23.97 | |||||
Cetus Espoo | 1:29.81 | |||||||||
12 | Joanna Salonen | 2006 | 237 | 40.52 | 1:24.08 | |||||
Uinti Tampere | 1:27.72 | |||||||||
13 | Rilla Backman | 2006 | 237 | 40.99 | 1:24.09 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:27.60 | |||||||||
14 | Ebba Simberg | 2007 | 228 | 40.74 | 1:25.21 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:31.07 | |||||||||
15 | Olivia Talvitie | 2006 | 226 | 41.74 | 1:25.36 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:28.67 | |||||||||
16 | Emilia Rahola | 2006 | 218 | 40.18 | 1:26.39 | |||||
Porin Uimaseura | 1:29.93 | |||||||||
17 | Milana Virtanen | 2006 | 218 | 41.30 | 1:26.40 | |||||
Uinti Tampere | 1:27.24 | |||||||||
18 | Eevi Hirsi | 2007 | 211 | 41.76 | 1:27.45 | |||||
HTU Stadi | 1:32.47 | |||||||||
19 | Milja Korhonen | 2006 | 203 | 41.30 | 1:28.51 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:37.87 | |||||||||
20 | Elli Lenkkeri | 2006 | 200 | 41.66 | 1:29.01 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
21 | Lila Niskala | 2006 | 199 | 42.82 | 1:29.05 | |||||
Uinti Tampere | 1:28.06 | |||||||||
22 | Josefina Uitto | 2006 | 195 | 42.68 | 1:29.69 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.78 | |||||||||
23 | Ella Parviainen | 2006 | 193 | 41.85 | 1:29.99 | |||||
Uinti Tampere | 1:32.06 | |||||||||
24 | Sofia Oksa | 2007 | 192 | 42.95 | 1:30.12 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:26.67 | |||||||||
25 | Silva Salonniemi | 2006 | 191 | 42.67 | 1:30.27 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:29.25 | |||||||||
26 | Sinna Somppi | 2007 | 189 | 42.20 | 1:30.62 | |||||
Nokian Pyry | 1:38.73 | |||||||||
27 | Elli Raitalaakso | 2006 | 187 | 41.21 | 1:30.94 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.77 | |||||||||
28 | Clara Korkeamäki | 2006 | 185 | 41.99 | 1:31.27 | |||||
Vanders | 1:35.43 | |||||||||
29 | Siiri Haverinen | 2007 | 183 | 43.81 | 1:31.63 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:29.27 | |||||||||
30 | Anni Frusti | 2007 | 172 | 42.77 | 1:33.55 | |||||
Nokian Pyry | 1:32.38 | |||||||||
31 | Fia Meltovaara | 2006 | 172 | 44.24 | 1:33.60 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:32.31 | |||||||||
32 | Veera Malmelin | 2007 | 170 | 43.51 | 1:33.86 | |||||
Nokian Pyry | 1:45.01 | |||||||||
33 | Peppi Peltotalo | 2006 | 167 | 45.41 | 1:34.43 | |||||
Uinti Tampere | 1:43.85 | |||||||||
34 | Peppi Värikoski | 2006 | 167 | 44.09 | 1:34.45 | |||||
Nokian Pyry | 1:33.39 | |||||||||
35 | Anita Mäkinen | 2007 | 166 | 46.34 | 1:34.67 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
36 | Riikka Broman | 2006 | 166 | 43.60 | 1:34.72 | |||||
Nokian Pyry | 1:34.44 | |||||||||
37 | Maisa Savisto | 2006 | 166 | 45.23 | 1:34.73 | |||||
Uinti Tampere | 1:41.71 | |||||||||
38 | Amanda Laurila | 2008 | 162 | 44.42 | 1:35.48 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:43.72 | |||||||||
39 | Hertta Nieminen | 2007 | 158 | 45.41 | 1:36.30 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:41.70 | |||||||||
40 | Emmiina Eho | 2007 | 155 | 45.23 | 1:36.75 | |||||
Uinti Tampere | 1:40.86 | |||||||||
41 | Minttu Mikkonen | 2006 | 153 | 45.66 | 1:37.31 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:39.84 | |||||||||
42 | Viivi Kiiveri | 2006 | 152 | 44.49 | 1:37.43 | |||||
Uinti Tampere | 1:39.06 | |||||||||
43 | Milja Prepula | 2006 | 151 | 45.83 | 1:37.63 | |||||
Uinti Tampere | 1:37.43 | |||||||||
44 | Oona Hento | 2006 | 151 | 46.01 | 1:37.70 | |||||
HTU Stadi | 1:39.88 | |||||||||
45 | Maija Koski | 2007 | 148 | 46.75 | 1:38.22 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:36.62 | |||||||||
46 | Elli Kenttälä | 2006 | 145 | 47.08 | 1:38.96 | |||||
Uinti Tampere | 1:45.20 | |||||||||
47 | Petra Soini | 2007 | 143 | 46.64 | 1:39.55 | |||||
Nokian Pyry | 1:40.78 | |||||||||
48 | Olivia Porter | 2007 | 140 | 46.79 | 1:40.06 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:44.65 | |||||||||
49 | Katri Kulovuori | 2007 | 129 | 49.31 | 1:42.81 | |||||
Uinti Tampere | 1:42.11 | |||||||||
50 | Rebecca Mäkinen | 2008 | 128 | 48.79 | 1:43.12 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
51 | Janna Saloniemi | 2009 | 125 | 47.33 | 1:43.93 | |||||
TaTu Tampere | 1:44.44 | |||||||||
52 | Elsa Joseph | 2007 | 115 | 49.60 | 1:46.78 | |||||
TaTu Tampere | 2:04.78 | |||||||||
53 | Liisi Lehtiö | 2008 | 113 | 50.13 | 1:47.70 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:48.35 | |||||||||
54 | Siiri Mäkelä | 2008 | 112 | 51.80 | 1:47.81 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:45.89 | |||||||||
55 | Liisa Peetsu | 2007 | 108 | 51.39 | 1:49.25 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
56 | Netta Halttunen | 2007 | 99 | 52.89 | 1:52.36 | |||||
Uinti Tampere | 2:01.22 | |||||||||
57 | Sella Koskinen | 2007 | 97 | 52.21 | 1:52.98 | |||||
TaTu Tampere | 1:53.21 | |||||||||
58 | Adele Luukkonen | 2009 | 97 | 52.06 | 1:53.18 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:01.32 | |||||||||
59 | Iida Pennanen | 2008 | 95 | 53.71 | 1:54.06 | |||||
TaTu Tampere | 2:03.46 | |||||||||
60 | Julia Rantala | 2007 | 94 | 51.71 | 1:54.16 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
61 | Stella Laukkanen | 2007 | 90 | 53.43 | 1:55.93 | |||||
Uinti Tampere | 1:52.42 | |||||||||
62 | Karmen Johanson | 2006 | 90 | 52.66 | 1:55.95 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
63 | Minea Moisio | 2009 | 83 | 52.53 | 1:59.00 | |||||
TaTu Tampere | 2:03.73 | |||||||||
64 | Viiu Levola | 2008 | 74 | 59.09 | 2:03.62 | |||||
TaTu Tampere | 3:11.20 | |||||||||
- | Selma Ala-Karvia | 2008 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 100m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 596 | 29.97 | 1:01.86 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.68 | |||||||||
2 | Sohvi Kallinen | 2004 | 539 | 30.95 | 1:03.95 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:05.21 | |||||||||
3 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 537 | 30.36 | 1:04.03 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:05.63 | |||||||||
4 | Irene Mäkilä | 2004 | 533 | 31.17 | 1:04.21 | |||||
Raision Urheilijat | 1:03.56 | |||||||||
5 | Vilma Leppähaara | 2005 | 524 | 31.13 | 1:04.58 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:06.09 | |||||||||
6 | Aino Rantala | 2004 | 520 | 30.72 | 1:04.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.24 | |||||||||
7 | Siiri Konkka | 2004 | 516 | 31.08 | 1:04.90 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.15 | |||||||||
8 | Riikka Niskala | 2004 | 501 | 31.71 | 1:05.55 | |||||
Raision Urheilijat | 1:08.33 | |||||||||
9 | Santra Nieminen | 2004 | 495 | 31.78 | 1:05.80 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:09.26 | |||||||||
10 | Sonila Selimi | 2005 | 488 | 31.09 | 1:06.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.29 | |||||||||
11 | Emilia Sihvo | 2004 | 481 | 32.01 | 1:06.42 | |||||
Raision Urheilijat | 1:04.71 | |||||||||
12 | Aino Hinkka | 2005 | 474 | 31.38 | 1:06.78 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:09.36 | |||||||||
13 | Tinja Lasonen | 2004 | 461 | 32.04 | 1:07.36 | |||||
Porin Uimaseura | 1:08.52 | |||||||||
14 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 451 | 32.97 | 1:07.86 | |||||
Raision Urheilijat | 1:08.02 | |||||||||
15 | Helmiina Toivonen | 2004 | 449 | 32.03 | 1:07.98 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.24 | |||||||||
16 | Jessica Mäkinen | 2004 | 440 | 32.66 | 1:08.44 | |||||
Uinti Tampere | 1:09.59 | |||||||||
17 | Anna Edwards | 2004 | 430 | 32.35 | 1:08.98 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Kukka Kangas | 2005 | 422 | 33.26 | 1:09.38 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.92 | |||||||||
19 | Salla Rantala | 2004 | 421 | 33.62 | 1:09.42 | |||||
Nokian Pyry | 1:10.18 | |||||||||
20 | Wilma Långström | 2004 | 420 | 33.13 | 1:09.48 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.72 | |||||||||
21 | Milla Hännikäinen | 2004 | 417 | 33.54 | 1:09.67 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:11.23 | |||||||||
22 | Moona Korpikoski | 2005 | 414 | 33.47 | 1:09.84 | |||||
Nokian Pyry | 1:10.97 | |||||||||
23 | Ida Maliranta | 2004 | 412 | 34.08 | 1:09.94 | |||||
Raision Urheilijat | 1:11.69 | |||||||||
24 | Kerttu Taponen | 2005 | 411 | 34.36 | 1:10.00 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:09.92 | |||||||||
25 | Noora Kylmämetsä | 2004 | 408 | 33.67 | 1:10.19 | |||||
Uinti Tampere | 1:11.03 | |||||||||
26 | Nanna Sinerkari | 2004 | 406 | 34.03 | 1:10.27 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:11.80 | |||||||||
27 | Ella Nihtilä | 2004 | 405 | 33.32 | 1:10.35 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.40 | |||||||||
28 | Frida Ekman | 2004 | 402 | 33.48 | 1:10.53 | |||||
Uinti Tampere | 1:09.86 | |||||||||
29 | Henna Känsäkangas | 2004 | 400 | 34.44 | 1:10.62 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:11.49 | |||||||||
30 | Noora Pätiälä | 2004 | 392 | 33.92 | 1:11.12 | |||||
Uinti Tampere | 1:11.58 | |||||||||
31 | Venla Lindström | 2004 | 390 | 34.03 | 1:11.26 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:09.81 | |||||||||
32 | Fiona Laakso | 2005 | 384 | 34.09 | 1:11.60 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.24 | |||||||||
33 | My Laverman | 2004 | 383 | 33.92 | 1:11.69 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.22 | |||||||||
34 | Ella Suominen | 2005 | 375 | 34.44 | 1:12.19 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.03 | |||||||||
35 | Manja Lindell | 2004 | 374 | 34.82 | 1:12.24 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.30 | |||||||||
36 | Vlada Guljajeva | 2004 | 367 | 34.79 | 1:12.69 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:12.33 | |||||||||
37 | Anniina Ahonen | 2005 | 365 | 34.80 | 1:12.81 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:11.26 | |||||||||
38 | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | 363 | 34.90 | 1:12.94 | |||||
Uinti Tampere | 1:13.23 | |||||||||
39 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 362 | 34.45 | 1:13.00 | |||||
Uinti Tampere | 1:11.16 | |||||||||
40 | Viivi Nurmela | 2004 | 358 | 34.47 | 1:13.30 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:15.40 | |||||||||
41 | Minttu Kiili | 2005 | 355 | 34.92 | 1:13.51 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.44 | |||||||||
42 | Ella Suominen | 2004 | 355 | 35.13 | 1:13.53 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:14.45 | |||||||||
43 | Jessika Liimatta | 2004 | 354 | 35.08 | 1:13.58 | |||||
TaTu Tampere | 1:15.73 | |||||||||
44 | Juulia Sakomaa | 2005 | 350 | 34.98 | 1:13.84 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:14.94 | |||||||||
45 | Maura Bergström | 2005 | 349 | 36.28 | 1:13.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.63 | |||||||||
46 | Julianna Kurkela | 2005 | 345 | 34.88 | 1:14.21 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.28 | |||||||||
47 | Milla Strandberg | 2005 | 342 | 35.12 | 1:14.41 | |||||
Vanders | 1:17.14 | |||||||||
48 | Hilma Husari | 2004 | 337 | 34.98 | 1:14.81 | |||||
Nokian Pyry | 1:17.19 | |||||||||
49 | Ida Töyrylä | 2004 | 336 | 35.79 | 1:14.84 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.01 | |||||||||
50 | Kiona Inkilä | 2004 | 335 | 35.78 | 1:14.95 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.41 | |||||||||
51 | Boglárka Bódi | 2005 | 330 | 35.81 | 1:15.28 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:14.04 | |||||||||
52 | Essi Ahvenainen | 2005 | 322 | 35.79 | 1:15.95 | |||||
Vanders | 1:21.45 | |||||||||
53 | Siiri Levonoja | 2004 | 320 | 37.16 | 1:16.10 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:19.65 | |||||||||
54 | Cecilia Serovuo | 2004 | 315 | 35.77 | 1:16.45 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.77 | |||||||||
55 | Tara Salli | 2005 | 314 | 35.22 | 1:16.56 | |||||
Uinti Tampere | 1:17.44 | |||||||||
56 | Phan Vy Anh Tran | 2005 | 314 | 35.94 | 1:16.59 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:16.55 | |||||||||
57 | Kreetta Somero | 2004 | 313 | 35.80 | 1:16.63 | |||||
Lahden Kaleva | 1:17.54 | |||||||||
58 | Emmi Lapikisto | 2005 | 313 | 36.68 | 1:16.68 | |||||
Uinti Tampere | 1:18.52 | |||||||||
59 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 308 | 36.35 | 1:17.04 | |||||
Nokian Pyry | 1:18.13 | |||||||||
60 | Iina Rissanen | 2005 | 307 | 37.55 | 1:17.13 | |||||
Vanders | 1:18.90 | |||||||||
61 | Aino Lepola | 2005 | 301 | 36.49 | 1:17.64 | |||||
TaTu Tampere | 1:19.34 | |||||||||
62 | Sivi Juvakka | 2005 | 301 | 36.91 | 1:17.66 | |||||
Nokian Pyry | 1:19.42 | |||||||||
63 | Jenna Nousiainen | 2005 | 297 | 36.88 | 1:18.04 | |||||
Nokian Pyry | 1:20.39 | |||||||||
64 | Ella Vilenius | 2004 | 281 | 36.30 | 1:19.43 | |||||
Vanders | 1:20.72 | |||||||||
65 | Henni Halme | 2005 | 277 | 37.76 | 1:19.82 | |||||
Uinti Tampere | 1:23.97 | |||||||||
66 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 277 | 38.80 | 1:19.87 | |||||
Vanders | 1:19.77 | |||||||||
67 | Enni Halttunen | 2005 | 275 | 38.11 | 1:20.02 | |||||
Uinti Tampere | 1:20.49 | |||||||||
67 | Essi Turkki | 2004 | 275 | 37.40 | 1:20.02 | |||||
Uinti Tampere | 1:24.40 | |||||||||
69 | Jemina Vainio | 2004 | 274 | 38.38 | 1:20.14 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:26.87 | |||||||||
70 | Aamu Kannosto | 2005 | 270 | 38.33 | 1:20.56 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:18.38 | |||||||||
71 | Oona Holmberg | 2004 | 267 | 37.32 | 1:20.80 | |||||
Uinti Tampere | 1:20.41 | |||||||||
72 | Melissa Virtanen | 2004 | 266 | 37.90 | 1:20.91 | |||||
Uinti Tampere | 1:22.03 | |||||||||
72 | Saara Kiuru | 2004 | 266 | 37.89 | 1:20.91 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:21.36 | |||||||||
74 | Iida Salonen | 2005 | 266 | 39.80 | 1:20.96 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:23.27 | |||||||||
75 | Kiia Alenius | 2005 | 265 | 39.02 | 1:21.02 | |||||
TaTu Tampere | 1:22.83 | |||||||||
76 | Saara Seppälä | 2005 | 259 | 39.12 | 1:21.68 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:19.93 | |||||||||
77 | Hilla Penttilä | 2005 | 258 | 38.70 | 1:21.76 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:24.98 | |||||||||
78 | Iida Siltala | 2005 | 256 | 37.91 | 1:21.99 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.57 | |||||||||
79 | Fanny Savia | 2005 | 255 | 39.02 | 1:22.11 | |||||
Nokian Pyry | 1:26.34 | |||||||||
80 | Aada Lehtoniemi | 2005 | 249 | 38.68 | 1:22.73 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:30.17 | |||||||||
81 | Siiri Vesanen | 2004 | 247 | 37.46 | 1:22.89 | |||||
Vanders | 1:27.93 | |||||||||
82 | Susanna Virtanen | 2004 | 246 | 38.93 | 1:23.08 | |||||
Kangasalan Urheilijat KU-68 | 1:32.40 | |||||||||
83 | Ronja Mustalahti | 2004 | 243 | 37.65 | 1:23.33 | |||||
Nokian Pyry | 1:21.74 | |||||||||
84 | Silja Eloranta | 2004 | 241 | 39.33 | 1:23.57 | |||||
Vanders | 1:23.00 | |||||||||
85 | Eeva Toroi | 2005 | 241 | 38.84 | 1:23.64 | |||||
Uinti Tampere | 1:25.53 | |||||||||
86 | Kata Koskinen | 2005 | 240 | 39.19 | 1:23.69 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.83 | |||||||||
87 | Janica Nieminen | 2005 | 238 | 38.80 | 1:23.91 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:27.49 | |||||||||
88 | Emma Lähteenmäki | 2004 | 238 | 39.54 | 1:23.92 | |||||
Uinti Tampere | 1:33.40 | |||||||||
89 | Kristina Grimbaum | 2005 | 236 | 38.91 | 1:24.24 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.67 | |||||||||
90 | Nella Vastamäki | 2004 | 231 | 39.44 | 1:24.76 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:25.94 | |||||||||
91 | Venla Varvikko | 2005 | 231 | 39.23 | 1:24.78 | |||||
Cetus Espoo | 1:22.89 | |||||||||
92 | Ada Oila | 2005 | 230 | 39.68 | 1:24.95 | |||||
Vanders | 1:24.64 | |||||||||
93 | Ranja Ruotoistenmäki | 2004 | 227 | 40.51 | 1:25.34 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.72 | |||||||||
94 | Joanna Hauhia | 2004 | 226 | 40.00 | 1:25.38 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:26.33 | |||||||||
95 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 225 | 40.95 | 1:25.49 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:25.04 | |||||||||
96 | Lotta Nevalainen | 2005 | 224 | 42.00 | 1:25.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:29.27 | |||||||||
97 | Aino Suominen | 2004 | 222 | 39.93 | 1:25.90 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:29.13 | |||||||||
98 | Moona Pietiläinen | 2005 | 221 | 41.40 | 1:26.05 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:28.96 | |||||||||
99 | Sini Kaivola | 2005 | 217 | 40.42 | 1:26.52 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:27.13 | |||||||||
100 | Ronja Simsek | 2005 | 217 | 41.52 | 1:26.58 | |||||
Porin Uimaseura | 1:32.22 | |||||||||
101 | Ronja Makkonen | 2005 | 213 | 41.63 | 1:27.08 | |||||
Uinti Tampere | 1:31.78 | |||||||||
102 | Hilda Mäkelä | 2005 | 213 | 40.71 | 1:27.18 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:26.25 | |||||||||
103 | Juulia Lindfors | 2005 | 209 | 40.73 | 1:27.68 | |||||
Cetus Espoo | 1:26.03 | |||||||||
104 | Lumi Rossi | 2005 | 208 | 40.47 | 1:27.75 | |||||
Cetus Espoo | 1:26.36 | |||||||||
105 | Eerika Turunen | 2005 | 206 | 40.91 | 1:28.14 | |||||
Uinti Tampere | 1:29.07 | |||||||||
105 | Vea Victoria Ramsten | 2005 | 206 | 40.99 | 1:28.14 | |||||
Porin Uimaseura | 1:31.11 | |||||||||
107 | Aino Kurki | 2005 | 197 | 41.93 | 1:29.39 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.57 | |||||||||
108 | Aino Soininen | 2005 | 189 | 41.75 | 1:30.70 | |||||
HTU Stadi | 1:35.84 | |||||||||
109 | Ronja Haraholma | 2005 | 186 | 41.34 | 1:31.11 | |||||
Nokian Pyry | 1:34.40 | |||||||||
110 | Sabie Pietilä | 2005 | 183 | 42.01 | 1:31.70 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:38.17 | |||||||||
111 | Annika Idman | 2004 | 181 | 41.57 | 1:31.99 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.46 | |||||||||
112 | Jonna Känsäkangas | 2004 | 174 | 42.23 | 1:33.20 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:32.95 | |||||||||
113 | Sonja Tarkiainen | 2004 | 171 | 43.20 | 1:33.77 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:31.16 | |||||||||
114 | Emmi Silvola | 2004 | 170 | 42.53 | 1:33.88 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:38.70 | |||||||||
115 | Olivia Romo | 2005 | 169 | 43.49 | 1:34.16 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:35.22 | |||||||||
116 | Venny Korjonen | 2005 | 164 | 44.81 | 1:34.96 | |||||
Uinti Tampere | 1:36.86 | |||||||||
117 | Tilda Saario | 2005 | 160 | 44.63 | 1:35.72 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:38.94 | |||||||||
118 | Soila Nevalainen | 2005 | 159 | 44.59 | 1:35.95 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.43 | |||||||||
119 | Venla Vuorivirta | 2005 | 157 | 44.57 | 1:36.39 | |||||
Uinti Tampere | 1:41.68 | |||||||||
120 | Emma Autio | 2005 | 151 | 46.18 | 1:37.60 | |||||
Cetus Espoo | 1:42.60 | |||||||||
121 | Saana Keskinen | 2005 | 148 | 45.12 | 1:38.38 | |||||
Uinti Tampere | 1:41.22 | |||||||||
122 | Ada Niemi | 2005 | 142 | 44.73 | 1:39.74 | |||||
Uinti Tampere | 1:50.42 | |||||||||
123 | Sara Pöllänen | 2004 | 114 | 48.82 | 1:47.31 | |||||
HTU Stadi | 1:49.05 | |||||||||
- | Emma Nieminen | 2005 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.03 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Enna Eho | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:22.18 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Jenna Luoma | 2005 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:38.37 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Linda Koivisto | 2004 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | 1:25.82 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Lyydia Leskinen | 2005 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Uinti | 1:30.00 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sonja Järvinen | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:28.61 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Veera Pettinen | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:47.78 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 100m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaisla Kollanus | 1993 | 708 | 28.73 | 58.42 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 56.84 | |||||||||
2 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 691 | 28.50 | 58.88 | |||||
Raision Urheilijat | 57.87 | |||||||||
3 | Ida Konkka | 2000 | 667 | 28.32 | 59.58 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.15 | |||||||||
4 | Sara Kazi | 1999 | 650 | 29.08 | 1:00.10 | |||||
Raision Urheilijat | 58.75 | |||||||||
5 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 631 | 29.68 | 1:00.69 | |||||
TaTu Tampere | 58.75 | |||||||||
6 | Mila Manner | 2001 | 623 | 29.24 | 1:00.95 | |||||
Uinti Tampere | 1:01.12 | |||||||||
7 | Nea Norismaa | 1995 | 620 | 29.25 | 1:01.05 | |||||
Uinti Tampere | 59.39 | |||||||||
8 | Emmi Kaunisto | 2002 | 606 | 29.21 | 1:01.53 | |||||
Porin Uimaseura | 1:01.87 | |||||||||
9 | Erika Ketola | 2000 | 605 | 29.77 | 1:01.56 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.45 | |||||||||
10 | Hanna Hammar | 1998 | 602 | 30.04 | 1:01.64 | |||||
Uinti Tampere | 1:01.34 | |||||||||
11 | Suvi Huhtanen | 1999 | 600 | 29.07 | 1:01.71 | |||||
Uinti Tampere | 1:00.20 | |||||||||
12 | Iida Koiranen | 2000 | 593 | 29.81 | 1:01.97 | |||||
Vanders | 1:01.25 | |||||||||
13 | Erika Lappalainen | 1996 | 587 | 29.60 | 1:02.18 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 59.04 | |||||||||
13 | Heta Känkänen | 2001 | 587 | 29.49 | 1:02.18 | |||||
Porin Uimaseura | 1:01.91 | |||||||||
15 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 578 | 29.90 | 1:02.48 | |||||
Uinti Tampere | 1:01.06 | |||||||||
16 | Roosa Mäkinen | 1999 | 577 | 29.88 | 1:02.54 | |||||
Uinti Tampere | 1:01.26 | |||||||||
17 | Emma Männikkö | 1998 | 572 | 30.18 | 1:02.72 | |||||
Uinti Tampere | 1:01.47 | |||||||||
18 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 556 | 30.69 | 1:03.32 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:03.65 | |||||||||
19 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 549 | 29.94 | 1:03.56 | |||||
Heinolan Isku | 1:01.63 | |||||||||
20 | Ina Pollari | 2002 | 545 | 30.21 | 1:03.71 | |||||
Uinti Tampere | 1:04.53 | |||||||||
21 | Minka Halava | 2001 | 545 | 30.15 | 1:03.74 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.11 | |||||||||
22 | Aliisa Liukkonen | 1999 | 543 | 30.48 | 1:03.79 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:02.99 | |||||||||
23 | Heini Hammar | 1999 | 539 | 30.59 | 1:03.97 | |||||
Uinti Tampere | 1:01.13 | |||||||||
24 | Heidi Savioja | 1988 | 533 | 30.67 | 1:04.21 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:05.35 | |||||||||
25 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 531 | 31.20 | 1:04.30 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:05.41 | |||||||||
26 | Anni Turkkila | 2002 | 530 | 31.14 | 1:04.31 | |||||
Jämsänkosken Ilves | 1:05.22 | |||||||||
27 | Julia Korva | 1999 | 523 | 30.41 | 1:04.60 | |||||
Octopus Lohja | 1:10.46 | |||||||||
28 | Armi Auvinen | 2000 | 521 | 30.21 | 1:04.71 | |||||
Uinti Tampere | 1:01.93 | |||||||||
29 | Liia Louhikoski | 2001 | 518 | 31.09 | 1:04.81 | |||||
Vanders | 1:05.53 | |||||||||
30 | Elina Karinkanta | 2000 | 513 | 32.04 | 1:05.01 | |||||
TaTu Tampere | 1:05.74 | |||||||||
31 | Inka Aaltonen | 1999 | 512 | 31.01 | 1:05.07 | |||||
Uinti Tampere | 1:00.98 | |||||||||
32 | Susanna Ellonen | 1999 | 511 | 31.17 | 1:05.10 | |||||
TaTu Tampere | 1:03.79 | |||||||||
33 | Mari Kausiala | 1997 | 511 | 30.85 | 1:05.11 | |||||
TaTu Tampere | 1:03.64 | |||||||||
33 | Milla Hyttinen | 2003 | 511 | 31.55 | 1:05.11 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.79 | |||||||||
35 | Suvi Kurth | 2001 | 510 | 30.69 | 1:05.17 | |||||
Uinti Tampere | 1:05.21 | |||||||||
36 | Saana Yritys | 2003 | 509 | 30.53 | 1:05.21 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:07.22 | |||||||||
37 | Wilma Andreasen | 2000 | 505 | 31.56 | 1:05.36 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.30 | |||||||||
38 | Iris Hanski | 2003 | 500 | 31.64 | 1:05.57 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.04 | |||||||||
39 | Elli-Kaisa Saarinen | 2001 | 492 | 31.78 | 1:05.94 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:05.54 | |||||||||
40 | Kiia Kinnunen | 2003 | 492 | 31.65 | 1:05.95 | |||||
Uinti Tampere | 1:06.48 | |||||||||
41 | Ella Ekman | 2003 | 491 | 31.86 | 1:05.99 | |||||
Uinti Tampere | 1:06.26 | |||||||||
42 | Sofia Rönkkö | 1999 | 491 | 31.07 | 1:06.00 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:04.23 | |||||||||
43 | Netta Nyberg | 2001 | 490 | 31.66 | 1:06.03 | |||||
Uinti Tampere | 1:06.20 | |||||||||
44 | Johanna Suova | 1999 | 489 | 31.26 | 1:06.09 | |||||
Uinti Tampere | 1:04.53 | |||||||||
45 | Nelli Uusitalo | 1999 | 488 | 31.73 | 1:06.12 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:05.69 | |||||||||
46 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 487 | 31.18 | 1:06.16 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.50 | |||||||||
47 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 483 | 32.55 | 1:06.32 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:07.29 | |||||||||
47 | Ethel Piksilä | 2003 | 483 | 31.94 | 1:06.32 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.30 | |||||||||
49 | Eveliina Koivula | 2003 | 481 | 32.30 | 1:06.43 | |||||
Uinti Tampere | 1:06.12 | |||||||||
50 | Kaisla Kangas | 2002 | 480 | 31.43 | 1:06.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.00 | |||||||||
51 | Hilda Helo | 2003 | 480 | 32.34 | 1:06.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.86 | |||||||||
52 | Salla Puhtimäki | 1998 | 479 | 31.26 | 1:06.54 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
53 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 469 | 31.81 | 1:07.01 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.54 | |||||||||
54 | Emma Kajanto | 2002 | 460 | 31.81 | 1:07.41 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:06.86 | |||||||||
55 | Elina Palojärvi | 2002 | 460 | 32.57 | 1:07.43 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.22 | |||||||||
56 | Vivian Heräjärvi | 2001 | 455 | 32.17 | 1:07.66 | |||||
Jämsänkosken Ilves | 1:06.54 | |||||||||
57 | Anni Matikainen | 2001 | 451 | 32.82 | 1:07.89 | |||||
Nokian Pyry | 1:07.64 | |||||||||
58 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 450 | 32.08 | 1:07.90 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:07.98 | |||||||||
59 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 450 | 32.63 | 1:07.92 | |||||
Vanders | 1:06.66 | |||||||||
60 | Veera Skinnari | 2003 | 448 | 31.98 | 1:08.02 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:06.39 | |||||||||
61 | Anni Koivula | 2003 | 447 | 33.05 | 1:08.10 | |||||
Nokian Pyry | 1:09.24 | |||||||||
62 | Sanni Kilponen | 2001 | 446 | 32.12 | 1:08.13 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:04.89 | |||||||||
63 | Siiri Toiva | 2002 | 446 | 32.60 | 1:08.15 | |||||
Nokian Pyry | 1:07.41 | |||||||||
64 | Aada Viitamäki | 2003 | 438 | 32.33 | 1:08.53 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:11.10 | |||||||||
65 | Sini Korin | 2003 | 437 | 32.35 | 1:08.59 | |||||
Nokian Pyry | 1:08.99 | |||||||||
66 | Stella Freystätter | 2003 | 433 | 33.60 | 1:08.81 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.16 | |||||||||
67 | Amanda Mankinen | 2001 | 426 | 33.25 | 1:09.16 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:09.36 | |||||||||
68 | Enni Määttä | 1999 | 424 | 32.83 | 1:09.31 | |||||
Uinti Tampere | 1:05.71 | |||||||||
69 | Peppi-Stiina Ahti | 2003 | 423 | 32.09 | 1:09.36 | |||||
Swimming Team Riksu | 1:10.30 | |||||||||
70 | Cinja Åvist | 2003 | 419 | 33.59 | 1:09.53 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:10.48 | |||||||||
71 | Emilia Majuri | 2001 | 419 | 32.82 | 1:09.55 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.62 | |||||||||
72 | Ella Ohra-Aho | 2003 | 416 | 33.28 | 1:09.70 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:07.63 | |||||||||
73 | Julia Romo | 2003 | 416 | 33.76 | 1:09.74 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:09.14 | |||||||||
74 | Riina Karola | 2000 | 412 | 32.87 | 1:09.94 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:09.08 | |||||||||
75 | Helmi Ahonen | 2003 | 410 | 33.43 | 1:10.05 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:09.14 | |||||||||
76 | Iida-Lotta Kolehmainen | 2002 | 407 | 33.54 | 1:10.23 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:12.43 | |||||||||
76 | Maria Yritys | 2002 | 407 | 33.38 | 1:10.23 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:13.12 | |||||||||
78 | Melissa Talvio | 2001 | 407 | 32.73 | 1:10.24 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
79 | Maiju Harju | 2002 | 406 | 33.08 | 1:10.30 | |||||
Uinti Tampere | 1:09.82 | |||||||||
80 | Daria Marishina | 2001 | 405 | 34.28 | 1:10.34 | |||||
Uinti Tampere | 1:11.52 | |||||||||
81 | Janna Salminen | 2003 | 402 | 34.64 | 1:10.54 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:10.75 | |||||||||
82 | Laura Känsäkangas | 1999 | 398 | 33.81 | 1:10.75 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:10.22 | |||||||||
83 | Oona Ahinko | 2001 | 397 | 33.59 | 1:10.84 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:09.89 | |||||||||
84 | Ronja Myllykallio | 2003 | 396 | 34.04 | 1:10.86 | |||||
Nokian Pyry | 1:09.38 | |||||||||
85 | Helka Suomäki | 2003 | 396 | 33.25 | 1:10.90 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:13.46 | |||||||||
86 | Ilona Hjelt | 2002 | 395 | 34.20 | 1:10.96 | |||||
Jämsänkosken Ilves | 1:10.74 | |||||||||
87 | Noora Vallinen | 1998 | 392 | 34.01 | 1:11.10 | |||||
Nokian Pyry | 1:10.91 | |||||||||
88 | Sofia Karismaa | 2002 | 392 | 33.14 | 1:11.14 | |||||
Porin Uimaseura | 1:10.72 | |||||||||
89 | Siiri Nurmi | 2000 | 391 | 33.30 | 1:11.18 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:10.67 | |||||||||
90 | Erin Ekroos | 2002 | 391 | 33.99 | 1:11.20 | |||||
Swimming Team Riksu | 1:09.59 | |||||||||
91 | Emilia Hokkanen | 2003 | 382 | 34.86 | 1:11.73 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:09.01 | |||||||||
92 | Mariia Sherstiuk | 2003 | 374 | 34.58 | 1:12.21 | |||||
TaTu Tampere | 1:14.21 | |||||||||
93 | Lotta Räsänen | 2003 | 369 | 34.80 | 1:12.59 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:12.70 | |||||||||
94 | Ilona Halima | 2003 | 365 | 34.12 | 1:12.83 | |||||
Uinti Tampere | 1:12.04 | |||||||||
95 | Tytti Kuusela | 2000 | 356 | 35.31 | 1:13.45 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:16.05 | |||||||||
96 | Sanni Salmi | 2003 | 354 | 34.84 | 1:13.59 | |||||
Nokian Pyry | 1:14.65 | |||||||||
97 | Vilma Tuokko | 2002 | 351 | 34.65 | 1:13.77 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:12.06 | |||||||||
98 | Siiri Haanpää | 2001 | 347 | 35.03 | 1:14.04 | |||||
Porin Uimaseura | 1:15.66 | |||||||||
99 | Evgenia Vlasova | 2003 | 345 | 34.92 | 1:14.21 | |||||
TaTu Tampere | 1:11.93 | |||||||||
100 | Greta Kandolin | 2003 | 345 | 34.04 | 1:14.22 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:14.29 | |||||||||
101 | Tessa Kirjonen | 2003 | 339 | 36.03 | 1:14.61 | |||||
Uinti Tampere | 1:15.69 | |||||||||
102 | Jenna Rajahalme | 2002 | 339 | 35.21 | 1:14.63 | |||||
Nokian Pyry | 1:15.78 | |||||||||
103 | Venla Mäkelä | 2003 | 336 | 35.89 | 1:14.88 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:17.49 | |||||||||
104 | Tiia Kuisma | 2003 | 331 | 34.70 | 1:15.24 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:15.74 | |||||||||
105 | Milla Salminen | 2003 | 328 | 36.11 | 1:15.47 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:15.01 | |||||||||
106 | Liisa Penttinen | 2003 | 325 | 36.27 | 1:15.66 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:16.55 | |||||||||
107 | Lotta Laine | 2003 | 288 | 37.93 | 1:18.79 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:19.86 | |||||||||
108 | Annika Heikkilä | 2003 | 287 | 36.17 | 1:18.91 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:14.80 | |||||||||
109 | Marissa Cavallotti | 2000 | 275 | 37.44 | 1:20.01 | |||||
Uinti Tampere | 1:17.73 | |||||||||
110 | Saga Peltolehto | 2003 | 273 | 37.45 | 1:20.26 | |||||
Nokian Pyry | 1:20.14 | |||||||||
111 | Ronja Mäkelä | 2003 | 272 | 39.66 | 1:20.31 | |||||
Uinti Tampere | 1:22.99 | |||||||||
112 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 265 | 39.14 | 1:21.03 | |||||
TaTu Tampere | 1:21.47 | |||||||||
113 | Susanna Kuisma | 2003 | 263 | 37.52 | 1:21.23 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:20.54 | |||||||||
114 | Emma Kulmala | 2002 | 233 | 39.74 | 1:24.57 | |||||
Uinti Tampere | 1:26.19 | |||||||||
115 | Vuokko Salminen | 2002 | 232 | 41.14 | 1:24.71 | |||||
Uinti Tampere | 1:26.56 | |||||||||
116 | Amanda Rahola | 2003 | 229 | 41.45 | 1:25.05 | |||||
Porin Uimaseura | 1:24.76 | |||||||||
117 | Ida Heino | 2000 | 227 | 39.23 | 1:25.29 | |||||
Porin Uimaseura | 1:26.64 | |||||||||
118 | Darina Gotcheva | 2003 | 222 | 39.37 | 1:25.88 | |||||
Uinti Tampere | 1:31.45 | |||||||||
119 | Ella Happonen | 2003 | 215 | 40.89 | 1:26.83 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:29.18 | |||||||||
- | Emma von Dickoff | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:01.99 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Janika Jokinen | 2003 | DSQ | |||||||
Kuopion Uimaseura | 1:18.15 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:42 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 13:23 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 3, 50m RU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Hämäläinen | 2005 | 256 | 41.90 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 43.87 | |||||||||
2 | Emil Ahvonen | 2005 | 198 | 45.65 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 48.16 | |||||||||
3 | Viacheslav Semenov | 2006 | 186 | 46.62 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.69 | |||||||||
4 | Arto Pulkkinen | 2005 | 144 | 50.77 | ||||||
Lahden Uimaseura | 52.69 | |||||||||
5 | Casper Kvist | 2006 | 139 | 51.38 | ||||||
Nokian Pyry | 51.33 | |||||||||
6 | Ossi Vienamo | 2006 | 136 | 51.67 | ||||||
Uinti Tampere | 54.62 | |||||||||
7 | Albert Laakkonen | 2007 | 135 | 51.82 | ||||||
Uinti Tampere | 52.76 | |||||||||
8 | Matti Penttinen | 2006 | 130 | 52.52 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 50.22 | |||||||||
9 | Markus Popov | 2005 | 124 | 53.28 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
10 | Vilho Teno | 2006 | 124 | 53.30 | ||||||
Lahden Uimaseura | 53.66 | |||||||||
11 | Niklas Töyrylä | 2006 | 121 | 53.75 | ||||||
Uinti Tampere | 58.02 | |||||||||
12 | Saku Pietilä | 2006 | 119 | 54.03 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 53.55 | |||||||||
13 | Sami Schrader | 2006 | 116 | 54.47 | ||||||
Uinti Tampere | 58.17 | |||||||||
14 | Joonas Pulkkinen | 2007 | 116 | 54.49 | ||||||
Lahden Uimaseura | 55.83 | |||||||||
15 | Tuukka Niemeläinen | 2008 | 108 | 55.89 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 59.76 | |||||||||
16 | Anton Passoja | 2006 | 106 | 56.16 | ||||||
Nokian Pyry | 53.28 | |||||||||
17 | Elias Salo | 2007 | 102 | 56.88 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 59.59 | |||||||||
18 | Simo Myllyniemi | 2006 | 100 | 57.30 | ||||||
Nokian Pyry | 1:01.99 | |||||||||
19 | Valtteri Pellinen | 2007 | 96 | 57.95 | ||||||
Uinti Tampere | 57.68 | |||||||||
20 | Sean Salli | 2007 | 95 | 58.16 | ||||||
Uinti Tampere | 58.92 | |||||||||
21 | Niklas Tikkanen | 2007 | 95 | 58.33 | ||||||
TaTu Tampere | 58.65 | |||||||||
22 | Väinö Pitkänen | 2006 | 87 | 59.93 | ||||||
Uinti Tampere | 58.55 | |||||||||
23 | Tero Soukka | 2007 | 83 | 1:00.96 | ||||||
TaTu Tampere | 1:03.26 | |||||||||
24 | Rasmus Ruotoistenmäki | 2006 | 78 | 1:02.15 | ||||||
Uinti Tampere | 1:01.18 | |||||||||
25 | Eelis Juuti | 2006 | 77 | 1:02.32 | ||||||
Uinti Tampere | 1:00.74 | |||||||||
26 | Mikael Uitto | 2007 | 75 | 1:02.87 | ||||||
Uinti Tampere | 1:00.49 | |||||||||
27 | Topias Tuomi | 2007 | 67 | 1:05.34 | ||||||
Uinti Tampere | 1:05.19 | |||||||||
28 | Elias Tuominen | 2005 | 64 | 1:06.26 | ||||||
Uinti Tampere | 1:06.65 | |||||||||
29 | Eemeli Varonen | 2009 | 64 | 1:06.52 | ||||||
TaTu Tampere | 1:09.65 | |||||||||
30 | Miska Moisio | 2007 | 50 | 1:11.89 | ||||||
TaTu Tampere | 1:11.65 | |||||||||
- | Eetu Nieminen | 2006 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:01.66 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Hugo Rossi | 2008 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Iiro Kyllönen | 2005 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:01.71 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Iiro Räty | 2006 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | 54.18 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ilmari Partanen | 2006 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 58.83 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kasperi Haverinen | 2005 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:02.28 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Severi Roihankorpi | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 57.11 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 50m RU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Antti Oinonen | 2003 | 410 | 35.83 | ||||||
Uinti Imatra | 36.87 | |||||||||
2 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 289 | 40.22 | ||||||
TaTu Tampere | 41.16 | |||||||||
3 | Lenni Lehtonen | 2004 | 288 | 40.27 | ||||||
Uinti Tampere | 41.60 | |||||||||
4 | Oscar Carroll | 2003 | 263 | 41.53 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 43.52 | |||||||||
5 | Eemil Sipola | 2003 | 260 | 41.66 | ||||||
Uinti Tampere | 45.03 | |||||||||
6 | Samuel Salminen | 2003 | 231 | 43.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 45.84 | |||||||||
7 | Santeri Ahinko | 2004 | 211 | 44.65 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 46.31 | |||||||||
8 | Eemi Niininen | 2004 | 185 | 46.66 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 49.18 | |||||||||
9 | Einari Palmu | 2004 | 176 | 47.48 | ||||||
Aurajoen Uinti | 48.65 | |||||||||
10 | Sebastian Rasimus | 2004 | 173 | 47.69 | ||||||
Uinti Tampere | 49.69 | |||||||||
11 | Lauri Mäkinen | 2004 | 162 | 48.74 | ||||||
Uinti Tampere | 50.33 | |||||||||
12 | Aaro Tenhu | 2004 | 161 | 48.88 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
13 | Joonas Nieminen | 2003 | 160 | 48.94 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 50.14 | |||||||||
14 | Joel Lipponen | 2004 | 144 | 50.75 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 52.54 | |||||||||
15 | Iliad Sioofy Khojine | 2004 | 143 | 50.83 | ||||||
Uinti Tampere | 52.59 | |||||||||
16 | Tomi Louhiniitty | 2004 | 140 | 51.24 | ||||||
Uinti Tampere | 52.63 | |||||||||
17 | Luka Pykälistö | 2004 | 139 | 51.31 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 53.64 | |||||||||
18 | Valtteri Jussila | 2003 | 138 | 51.41 | ||||||
Uinti Tampere | 52.45 | |||||||||
19 | Mikael Halonen | 2003 | 132 | 52.23 | ||||||
Uinti Tampere | 54.44 | |||||||||
20 | Ville Luoma | 2004 | 131 | 52.32 | ||||||
TaTu Tampere | 53.13 | |||||||||
21 | Tuomas Nieminen | 2004 | 116 | 54.49 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 56.44 | |||||||||
22 | Santeri Kulla | 2004 | 88 | 59.65 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:00.77 | |||||||||
- | Matias Lähti | 2003 | DSQ | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 50m RU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ossi Oksa | 1988 | 751 | 29.28 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.62 | |||||||||
2 | Jakob Nordman | 1996 | 674 | 30.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.13 | |||||||||
2 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 674 | 30.36 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.49 | |||||||||
4 | Mikael Karuveha | 1999 | 668 | 30.44 | ||||||
TaTu Tampere | 29.90 | |||||||||
5 | Atte Kulmala | 1998 | 627 | 31.09 | ||||||
Uinti Tampere | 29.48 | |||||||||
6 | Juha Hyvärinen | 1998 | 592 | 31.70 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 31.68 | |||||||||
7 | Pyry Kurkinen | 1998 | 567 | 32.16 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 33.30 | |||||||||
8 | Antti Leiponen | 1998 | 552 | 32.45 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.34 | |||||||||
8 | Matias Yritys | 1997 | 552 | 32.45 | ||||||
Kampuksen Plaani | ||||||||||
10 | Petteri Haverinen | 2001 | 547 | 32.54 | ||||||
Lahden Uimaseura | 32.63 | |||||||||
11 | Walentin Koskinen | 2000 | 544 | 32.60 | ||||||
Uinti Tampere | 32.58 | |||||||||
12 | Tino Laine | 1998 | 522 | 33.06 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 31.64 | |||||||||
13 | Toni Knuutila | 1993 | 514 | 33.22 | ||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
14 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 511 | 33.29 | ||||||
Uinti Tampere | 32.81 | |||||||||
15 | Eetu Einto | 2001 | 507 | 33.38 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 32.88 | |||||||||
16 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 499 | 33.56 | ||||||
TaTu Tampere | 32.34 | |||||||||
17 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 493 | 33.69 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 37.48 | |||||||||
18 | Pasi Rönkkö | 1970 | 485 | 33.88 | ||||||
S.C.Pingviinit | 32.82 | |||||||||
19 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 481 | 33.97 | ||||||
Uinti Tampere | 33.57 | |||||||||
20 | Riku Leino | 2001 | 471 | 34.20 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 34.89 | |||||||||
21 | Mikko Suova | 1997 | 441 | 34.95 | ||||||
Uinti Tampere | 34.06 | |||||||||
22 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 440 | 34.98 | ||||||
Porin Uimaseura | 35.73 | |||||||||
23 | Julius Nyberg | 2002 | 433 | 35.16 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 35.77 | |||||||||
24 | Santeri Kaasinen | 1999 | 428 | 35.30 | ||||||
TaTu Tampere | 34.25 | |||||||||
25 | Efim Romanov | 2002 | 425 | 35.39 | ||||||
TaTu Tampere | 36.49 | |||||||||
26 | Arttu Heikkinen | 2000 | 417 | 35.62 | ||||||
Uinti Tampere | 35.42 | |||||||||
27 | Roope Aro | 2000 | 396 | 36.22 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 36.57 | |||||||||
28 | Janne Juven | 2001 | 359 | 37.44 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.29 | |||||||||
29 | Lenni Kukkonen | 2001 | 340 | 38.11 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 39.44 | |||||||||
30 | Aapo Löyttyniemi | 2001 | 294 | 39.99 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 42.36 | |||||||||
31 | Otto Lindroos | 2001 | 291 | 40.15 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.68 | |||||||||
32 | Onni Järvinen | 2002 | 285 | 40.43 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 44.90 | |||||||||
33 | Aarni Louheranta | 2002 | 267 | 41.34 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 42.21 | |||||||||
34 | Karri Korhonen | 2002 | 209 | 44.81 | ||||||
Uinti Tampere | 45.16 | |||||||||
- | Markus Kylliäinen | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 44.44 | |||||||||
SW 7.2 Uintia selällään | ||||||||||
- | Olavi Saarinen | 2002 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 41.87 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Olli Rautaporras | 2000 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 31.45 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Rami Rissanen | 1999 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | 33.05 | |||||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:23 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 13:43 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 4, 50m RU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tinka Tamminen | 2006 | 321 | 43.02 | ||||||
Lahden Uimaseura | 44.80 | |||||||||
2 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 259 | 46.23 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.30 | |||||||||
3 | Siiri Haverinen | 2007 | 242 | 47.29 | ||||||
Lahden Uimaseura | 46.57 | |||||||||
4 | Karoliina Hirvelä | 2006 | 213 | 49.29 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 53.16 | |||||||||
5 | Nella Kortteinen | 2007 | 199 | 50.49 | ||||||
Uinti Tampere | 50.91 | |||||||||
6 | Elvira Lydén | 2006 | 193 | 50.93 | ||||||
Uinti Tampere | 52.81 | |||||||||
7 | Ebba Simberg | 2007 | 191 | 51.16 | ||||||
Lahden Uimaseura | 53.30 | |||||||||
8 | Elsa Joseph | 2007 | 174 | 52.79 | ||||||
TaTu Tampere | 55.90 | |||||||||
9 | Moona Simola | 2007 | 161 | 54.12 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 56.67 | |||||||||
10 | Hertta Nieminen | 2007 | 152 | 55.17 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 54.93 | |||||||||
11 | Piitu Perkola | 2006 | 150 | 55.40 | ||||||
TaTu Tampere | 56.26 | |||||||||
12 | Olivia Porter | 2007 | 143 | 56.30 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:00.47 | |||||||||
13 | Janna Saloniemi | 2009 | 141 | 56.51 | ||||||
TaTu Tampere | 58.83 | |||||||||
14 | Aada-Julia Laakso | 2007 | 141 | 56.57 | ||||||
Kampuksen Plaani | 55.56 | |||||||||
15 | Eedi Imppola | 2008 | 140 | 56.76 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 59.62 | |||||||||
16 | Veera Nurmikolu | 2007 | 137 | 57.12 | ||||||
Uinti Tampere | 58.64 | |||||||||
17 | Liisa Peetsu | 2007 | 126 | 58.69 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
18 | Maija Koski | 2007 | 123 | 59.15 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:00.21 | |||||||||
19 | Iida Pennanen | 2008 | 123 | 59.26 | ||||||
TaTu Tampere | 1:00.70 | |||||||||
20 | Sella Koskinen | 2007 | 111 | 1:01.33 | ||||||
TaTu Tampere | 1:02.74 | |||||||||
21 | Siiri Mäkelä | 2008 | 109 | 1:01.57 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
22 | Adele Luukkonen | 2009 | 90 | 1:05.60 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:03.10 | |||||||||
23 | Lila Reiman | 2007 | 83 | 1:07.40 | ||||||
TaTu Tampere | 1:09.03 | |||||||||
24 | Viiu Levola | 2008 | 71 | 1:10.97 | ||||||
TaTu Tampere | 1:08.48 | |||||||||
25 | Roosa Palonen | 2008 | 63 | 1:13.97 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
- | Amanda Laurila | 2008 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 57.89 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Julia Rantala | 2007 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:01.39 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Linnea Koski | 2007 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 53.73 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Minea Moisio | 2009 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 1:02.35 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Vilma Paajanen | 2006 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 55.06 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 4, 50m RU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aada Taiponen | 2004 | 419 | 39.38 | ||||||
Swimming Team Riksu | 38.42 | |||||||||
2 | Sonja Salmimies | 2004 | 398 | 40.05 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 40.09 | |||||||||
3 | Aino Koskelo | 2005 | 372 | 40.98 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 43.59 | |||||||||
3 | Emmi Manninen | 2004 | 372 | 40.98 | ||||||
TaTu Tampere | 39.93 | |||||||||
5 | Lilli Kulpakko | 2005 | 340 | 42.21 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.71 | |||||||||
6 | Lumi Luoma | 2005 | 301 | 43.98 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.99 | |||||||||
7 | Kiona Inkilä | 2004 | 290 | 44.49 | ||||||
Uinti Tampere | 43.91 | |||||||||
8 | Sonja Järvinen | 2004 | 273 | 45.42 | ||||||
Uinti Tampere | 48.60 | |||||||||
9 | Emma Lähteenmäki | 2004 | 240 | 47.39 | ||||||
Uinti Tampere | 48.69 | |||||||||
10 | Saana Hyvönen | 2005 | 236 | 47.69 | ||||||
Lahden Uimaseura | 47.21 | |||||||||
11 | Heidi Nurminen | 2005 | 226 | 48.37 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 50.90 | |||||||||
12 | Iida Jännes | 2004 | 222 | 48.63 | ||||||
Uinti Tampere | 48.92 | |||||||||
13 | Siiri Vesanen | 2004 | 179 | 52.22 | ||||||
Vanders | 52.82 | |||||||||
14 | Tilda Saario | 2005 | 159 | 54.34 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 56.49 | |||||||||
15 | Silja Eloranta | 2004 | 157 | 54.62 | ||||||
Vanders | 51.86 | |||||||||
16 | Iida Salonen | 2005 | 150 | 55.39 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 54.24 | |||||||||
- | Jessika Liimatta | 2004 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 39.43 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 4, 50m RU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anniina Murto | 2001 | 688 | 33.39 | ||||||
Porin Uimaseura | 32.42 | |||||||||
2 | Kaisla Kollanus | 1993 | 663 | 33.80 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 32.59 | |||||||||
3 | Charlotta Edelman | 2001 | 625 | 34.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.79 | |||||||||
4 | Hanna Hammar | 1998 | 617 | 34.62 | ||||||
Uinti Tampere | 33.85 | |||||||||
5 | Sanni Ikonen | 1998 | 607 | 34.81 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.37 | |||||||||
6 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 579 | 35.35 | ||||||
Cetus Espoo | 34.07 | |||||||||
7 | Susanne Hirvonen | 1997 | 572 | 35.50 | ||||||
Kampuksen Plaani | 36.50 | |||||||||
8 | Erika Lahtinen | 1998 | 532 | 36.36 | ||||||
Uinti Tampere | 35.94 | |||||||||
9 | Aino Hämäläinen | 2000 | 532 | 36.38 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.32 | |||||||||
10 | Fanny Grönvall | 2000 | 525 | 36.54 | ||||||
Uinti Tampere | 35.98 | |||||||||
11 | Aino Räike | 1999 | 491 | 37.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.48 | |||||||||
12 | Roosa Andelin | 1998 | 476 | 37.74 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.89 | |||||||||
13 | Ada Alajääskö | 1998 | 472 | 37.84 | ||||||
TaTu Tampere | 36.11 | |||||||||
14 | Emma Männikkö | 1998 | 469 | 37.93 | ||||||
Uinti Tampere | 37.11 | |||||||||
15 | Netta Nyberg | 2001 | 456 | 38.28 | ||||||
Uinti Tampere | 37.93 | |||||||||
16 | Kaisa Siukonen | 2001 | 456 | 38.29 | ||||||
Uinti Tampere | 39.71 | |||||||||
17 | Sofia Nieminen | 2002 | 453 | 38.36 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 37.31 | |||||||||
18 | Inka Aaltonen | 1999 | 446 | 38.58 | ||||||
Uinti Tampere | 37.69 | |||||||||
19 | Vilja Grundström | 2003 | 442 | 38.70 | ||||||
Vanders | 40.26 | |||||||||
20 | Saara Svahn | 2001 | 418 | 39.42 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 39.40 | |||||||||
21 | Enni Määttä | 1999 | 414 | 39.55 | ||||||
Uinti Tampere | 37.94 | |||||||||
22 | Hanni Riikonen | 2002 | 412 | 39.61 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 38.92 | |||||||||
23 | Aino Kontiainen | 2002 | 400 | 40.00 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 38.82 | |||||||||
24 | Heini Hammar | 1999 | 400 | 40.01 | ||||||
Uinti Tampere | 38.30 | |||||||||
25 | Minttu-Marie Rasinpää | 2001 | 392 | 40.26 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 41.13 | |||||||||
26 | Senni Tuominen | 2003 | 387 | 40.43 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 41.00 | |||||||||
27 | Vanessa Pönnighaus | 1999 | 366 | 41.18 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 40.85 | |||||||||
28 | Viivi Jokiniemi | 2001 | 365 | 41.23 | ||||||
Uinti Tampere | 40.94 | |||||||||
29 | Aurora Hirvonen | 2000 | 365 | 41.25 | ||||||
Uinti Tampere | 43.92 | |||||||||
30 | Emma Nieminen | 2002 | 361 | 41.38 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 42.23 | |||||||||
31 | Marie Tuominen | 2000 | 355 | 41.63 | ||||||
Vanders | ||||||||||
32 | Wilma Walther | 2001 | 347 | 41.93 | ||||||
HTU Stadi | 43.55 | |||||||||
33 | Mai Multimäki | 2000 | 343 | 42.10 | ||||||
Uinti Tampere | 42.40 | |||||||||
34 | Sofia Karismaa | 2002 | 339 | 42.26 | ||||||
Porin Uimaseura | 42.72 | |||||||||
35 | Yasmin Laouari | 2001 | 331 | 42.61 | ||||||
Vanders | 43.48 | |||||||||
36 | Peppi-Stiina Ahti | 2003 | 313 | 43.39 | ||||||
Swimming Team Riksu | 41.92 | |||||||||
37 | Milla Salminen | 2003 | 312 | 43.43 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 42.35 | |||||||||
38 | Anniina Pavas | 1994 | 307 | 43.67 | ||||||
Kampuksen Plaani | 44.06 | |||||||||
39 | Ella Uusitalo | 2003 | 303 | 43.88 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 43.21 | |||||||||
40 | Vilma Puisto | 2003 | 280 | 45.06 | ||||||
Uinti Imatra | 45.10 | |||||||||
41 | Ida Heino | 2000 | 275 | 45.33 | ||||||
Porin Uimaseura | 43.28 | |||||||||
42 | Janika Jokinen | 2003 | 254 | 46.49 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 45.47 | |||||||||
43 | Lilja Pakaslahti | 2002 | 240 | 47.43 | ||||||
Vanders | 47.41 | |||||||||
44 | Sanni Mäkelä | 2003 | 237 | 47.63 | ||||||
Uinti Tampere | 47.59 | |||||||||
45 | Kaisa Huttunen | 2002 | 205 | 49.92 | ||||||
Uinti Tampere | 49.57 | |||||||||
46 | Siiri Haanpää | 2001 | 204 | 50.05 | ||||||
Porin Uimaseura | 47.94 | |||||||||
- | Evgenia Vlasova | 2003 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 41.38 | |||||||||
- | Julie Nikkilä | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | 46.68 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Lotta Aho | 1999 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 35.42 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:43 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 13:59 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 5, 50m PU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Topias Tynjä | 2005 | 261 | 35.08 | ||||||
Lahden Uimaseura | 35.73 | |||||||||
2 | Samuel Sainio | 2005 | 235 | 36.30 | ||||||
Uinti Tampere | 37.68 | |||||||||
3 | Akseli Liukkonen | 2005 | 221 | 37.06 | ||||||
Uinti Tampere | 37.56 | |||||||||
4 | Eero Mäenpää | 2005 | 187 | 39.18 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.48 | |||||||||
5 | Veeti Valdolin | 2005 | 174 | 40.15 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.06 | |||||||||
6 | Konsta Vainio | 2005 | 162 | 41.12 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.98 | |||||||||
7 | Risto Kallström | 2006 | 137 | 43.46 | ||||||
Cetus Espoo | 43.56 | |||||||||
8 | Joona Talja | 2007 | 132 | 44.01 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 50.46 | |||||||||
9 | Riku Huuhka | 2005 | 129 | 44.34 | ||||||
Lahden Uimaseura | 45.54 | |||||||||
10 | Valtteri Pellinen | 2007 | 107 | 47.17 | ||||||
Uinti Tampere | 50.08 | |||||||||
11 | Niklas Töyrylä | 2006 | 100 | 48.18 | ||||||
Uinti Tampere | 47.82 | |||||||||
12 | Benjamin Winqvist | 2006 | 92 | 49.61 | ||||||
Cetus Espoo | 52.09 | |||||||||
13 | Luca Ruusila | 2006 | 87 | 50.60 | ||||||
Uinti Tampere | 52.14 | |||||||||
14 | Miko Virtanen | 2005 | 79 | 52.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | 51.97 | |||||||||
15 | Vilho Teno | 2006 | 71 | 53.95 | ||||||
Lahden Uimaseura | 51.29 | |||||||||
16 | Elias Tuominen | 2005 | 66 | 55.24 | ||||||
Uinti Tampere | 56.80 | |||||||||
17 | Viacheslav Semenov | 2006 | 64 | 55.91 | ||||||
Lahden Uimaseura | 49.34 | |||||||||
18 | Joonas Pulkkinen | 2007 | 62 | 56.65 | ||||||
Lahden Uimaseura | 52.15 | |||||||||
19 | Rasmus Ruotoistenmäki | 2006 | 46 | 1:02.51 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Elias Salo | 2007 | 46 | 1:02.54 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 58.57 | |||||||||
21 | Eelis Juuti | 2006 | 45 | 1:02.81 | ||||||
Uinti Tampere | 1:01.67 | |||||||||
- | Kasperi Haverinen | 2005 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Maksim Karvanen | 2005 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | 46.12 | |||||||||
- | Henrik Leinonen | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 57.08 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Otto Vauhkonen | 2007 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:21.71 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Pauli Rantatupa | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Teo Mattelmäki | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 52.03 | |||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Väinö Hinkka | 2007 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 44.94 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 5, 50m PU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 382 | 30.90 | ||||||
Vanders | 30.75 | |||||||||
2 | Visa Kotiniitty | 2003 | 295 | 33.68 | ||||||
Uinti Tampere | 34.70 | |||||||||
3 | Lassi Niemi | 2004 | 294 | 33.73 | ||||||
TaTu Tampere | 33.59 | |||||||||
4 | Topi Raitalaakso | 2003 | 262 | 35.05 | ||||||
Uinti Tampere | 36.74 | |||||||||
5 | Riccardo Castagno | 2004 | 258 | 35.21 | ||||||
Uinti Tampere | 35.27 | |||||||||
6 | Roni Koskinen | 2003 | 254 | 35.39 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.99 | |||||||||
7 | Jesse Hyppönen | 2004 | 233 | 36.43 | ||||||
Lahden Uimaseura | 35.08 | |||||||||
8 | Lauri Huhtasalo | 2004 | 219 | 37.19 | ||||||
Porin Uimaseura | 40.93 | |||||||||
9 | Valtteri Salmela | 2003 | 216 | 37.37 | ||||||
Uinti Tampere | 38.11 | |||||||||
10 | Joona Saloniemi | 2004 | 165 | 40.88 | ||||||
TaTu Tampere | 42.81 | |||||||||
11 | Samuel Salminen | 2003 | 163 | 40.99 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.89 | |||||||||
12 | Sebastian Rasimus | 2004 | 156 | 41.60 | ||||||
Uinti Tampere | 43.06 | |||||||||
13 | Leevi Pietiläinen | 2004 | 147 | 42.43 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 43.43 | |||||||||
14 | Einari Palmu | 2004 | 146 | 42.55 | ||||||
Aurajoen Uinti | 41.51 | |||||||||
15 | Litti Penttilä | 2004 | 139 | 43.28 | ||||||
Uinti Tampere | 45.92 | |||||||||
16 | Topi Salminen | 2004 | 133 | 43.91 | ||||||
Nokian Pyry | 47.73 | |||||||||
17 | Kalle Välimäki | 2004 | 126 | 44.63 | ||||||
Uinti Tampere | 41.61 | |||||||||
18 | Lauri Mäkinen | 2004 | 96 | 48.94 | ||||||
Uinti Tampere | 45.04 | |||||||||
19 | Sakari Gummerus | 2003 | 86 | 50.78 | ||||||
Uinti Tampere | 49.50 | |||||||||
- | Egor Bortsov | 2004 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | 44.09 | |||||||||
- | Antti Toivonen | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 53.27 | |||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
- | Lauri Manninen | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | 41.85 | |||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
- | Miro Birkstedt | 2004 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 36.57 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Tomi Louhiniitty | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 5, 50m PU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 741 | 24.78 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 24.23 | |||||||||
2 | Toni Knuutila | 1993 | 620 | 26.30 | ||||||
Eura Swimming Team | 25.80 | |||||||||
3 | Tatu Peltonen | 1989 | 613 | 26.40 | ||||||
TaTu Tampere | 26.08 | |||||||||
4 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 603 | 26.54 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.42 | |||||||||
5 | Juho Eerola | 1995 | 572 | 27.01 | ||||||
TaTu Tampere | 26.47 | |||||||||
6 | Arttu Vänttinen | 1996 | 555 | 27.28 | ||||||
Kampuksen Plaani | 27.20 | |||||||||
7 | Antti Leiponen | 1998 | 553 | 27.32 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 26.63 | |||||||||
8 | Joni Aaltonen | 1999 | 550 | 27.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.93 | |||||||||
9 | Teemu Lehtonen | 2000 | 546 | 27.44 | ||||||
Uinti Tampere | 27.01 | |||||||||
10 | Santeri Mettälä | 1999 | 539 | 27.55 | ||||||
TaTu Tampere | 27.17 | |||||||||
11 | Saku Salo | 1995 | 538 | 27.57 | ||||||
Uinti Tampere | 26.72 | |||||||||
12 | Jaakko Siipola | 1999 | 529 | 27.73 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.19 | |||||||||
13 | Jyri Lähde | 1996 | 521 | 27.86 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 27.23 | |||||||||
14 | Joona Korhonen | 2000 | 521 | 27.87 | ||||||
Uinti Tampere | 27.88 | |||||||||
15 | Joona Kärkkäinen | 1998 | 514 | 28.00 | ||||||
Heinolan Isku | 28.31 | |||||||||
16 | Tatu Hörkkö | 2001 | 509 | 28.08 | ||||||
Uinti Tampere | 28.49 | |||||||||
17 | Eemeli Leinonen | 2002 | 497 | 28.30 | ||||||
Uinti Tampere | 28.57 | |||||||||
17 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 497 | 28.30 | ||||||
TaTu Tampere | 27.46 | |||||||||
19 | Elias Kouvo | 1994 | 496 | 28.32 | ||||||
TaTu Tampere | 27.48 | |||||||||
20 | Arttu Heikkinen | 2000 | 487 | 28.49 | ||||||
Uinti Tampere | 28.13 | |||||||||
21 | Juho Porkkala | 2001 | 475 | 28.74 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 28.84 | |||||||||
22 | Elias Soukola | 1999 | 468 | 28.87 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.70 | |||||||||
23 | Leevi Luhtanen | 2000 | 454 | 29.18 | ||||||
Porin Uimaseura | 30.21 | |||||||||
24 | Matias Pennanen | 2001 | 453 | 29.19 | ||||||
Porin Uimaseura | 29.57 | |||||||||
25 | Olli Rautaporras | 2000 | 446 | 29.35 | ||||||
Uinti Tampere | 28.84 | |||||||||
26 | Matias Hjelm | 2002 | 444 | 29.39 | ||||||
Vanders | 30.03 | |||||||||
27 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 441 | 29.46 | ||||||
Uinti Tampere | 29.04 | |||||||||
28 | Pasi Rönkkö | 1970 | 440 | 29.48 | ||||||
S.C.Pingviinit | 28.14 | |||||||||
29 | Eetu Malvela | 2000 | 425 | 29.81 | ||||||
Kampuksen Plaani | 29.82 | |||||||||
30 | Pyry Kurkinen | 1998 | 421 | 29.92 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
31 | Joona Lehtonen | 2001 | 416 | 30.04 | ||||||
TaTu Tampere | 31.62 | |||||||||
32 | Jonatan Hallikainen | 2001 | 415 | 30.07 | ||||||
Lahden Kaleva | 32.02 | |||||||||
33 | Sami Peltonen | 2001 | 389 | 30.72 | ||||||
Uinti Tampere | 30.95 | |||||||||
34 | Kalle Hepojoki | 2000 | 378 | 31.00 | ||||||
Kampuksen Plaani | 30.35 | |||||||||
35 | Elmeri Helander | 2002 | 378 | 31.02 | ||||||
Lahden Uimaseura | 32.84 | |||||||||
36 | Otto Hoffren | 2002 | 375 | 31.10 | ||||||
Lahden Uimaseura | 31.01 | |||||||||
37 | Ville-Matti Erkintalo | 1982 | 369 | 31.25 | ||||||
S.C.Pingviinit | 31.67 | |||||||||
38 | Pirkka Perkola | 2001 | 363 | 31.44 | ||||||
TaTu Tampere | 31.57 | |||||||||
39 | Lauri Ytti | 1999 | 338 | 32.17 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.94 | |||||||||
40 | Mikael Nurmela | 2002 | 337 | 32.21 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 33.52 | |||||||||
41 | Aksel Kansanniva | 2000 | 334 | 32.31 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 32.77 | |||||||||
41 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 334 | 32.31 | ||||||
TaTu Tampere | 31.92 | |||||||||
43 | Petr Pankratov | 2002 | 329 | 32.48 | ||||||
TaTu Tampere | 33.57 | |||||||||
44 | Ville Hämäläinen | 2002 | 328 | 32.51 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 33.71 | |||||||||
45 | Henri Naarajärvi | 2002 | 313 | 33.03 | ||||||
Uinti Tampere | 34.89 | |||||||||
46 | Lauri Uosukainen | 2002 | 306 | 33.26 | ||||||
Lahden Uimaseura | 34.72 | |||||||||
47 | Aleksanteri Nord | 2002 | 304 | 33.35 | ||||||
Vanders | 32.94 | |||||||||
48 | Tuukka Jaakola | 2001 | 303 | 33.39 | ||||||
Uinti Tampere | 32.61 | |||||||||
49 | Tino Vehkalahti | 2001 | 279 | 34.32 | ||||||
TaTu Tampere | 33.47 | |||||||||
50 | Luukas Hätinen | 2002 | 277 | 34.40 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 34.97 | |||||||||
51 | Eetu Koskinen | 2002 | 262 | 35.03 | ||||||
Lahden Uimaseura | 37.96 | |||||||||
52 | Juuso Vastamäki | 2002 | 202 | 38.18 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 37.04 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:59 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 14:18 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 6, 50m PU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elsa Vira | 2006 | 321 | 36.58 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.44 | |||||||||
2 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 316 | 36.79 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.59 | |||||||||
3 | Tiinu Tamminen | 2006 | 293 | 37.72 | ||||||
Lahden Uimaseura | 38.57 | |||||||||
4 | Aino Välimaa | 2006 | 249 | 39.82 | ||||||
Uinti Tampere | 40.70 | |||||||||
5 | Ippi Ranta | 2006 | 182 | 44.23 | ||||||
Uinti Tampere | 44.14 | |||||||||
6 | Linnea Koski | 2007 | 178 | 44.51 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.29 | |||||||||
7 | Ebba Simberg | 2007 | 177 | 44.62 | ||||||
Lahden Uimaseura | 44.07 | |||||||||
8 | Josefina Uitto | 2006 | 168 | 45.41 | ||||||
Uinti Tampere | 45.03 | |||||||||
9 | Viivi Kiiveri | 2006 | 162 | 45.96 | ||||||
Uinti Tampere | 45.32 | |||||||||
10 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 161 | 46.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Emilia Pakkanen | 2006 | 156 | 46.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.36 | |||||||||
12 | Milla Kiviranta | 2006 | 155 | 46.59 | ||||||
Vanders | 47.08 | |||||||||
13 | Rilla Backman | 2006 | 152 | 46.90 | ||||||
Lahden Uimaseura | 47.76 | |||||||||
14 | Anita Mäkinen | 2007 | 148 | 47.33 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
15 | Heli Kuisma | 2006 | 145 | 47.63 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.04 | |||||||||
16 | Siiri Haverinen | 2007 | 125 | 50.09 | ||||||
Lahden Uimaseura | 47.81 | |||||||||
17 | Emilia Rahola | 2006 | 123 | 50.37 | ||||||
Porin Uimaseura | 49.87 | |||||||||
18 | Liisi Lehtiö | 2008 | 61 | 1:03.61 | ||||||
Lahden Uimaseura | 57.00 | |||||||||
- | Maija Koski | 2007 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:02.74 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Minea Moisio | 2009 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
- | Olivia Porter | 2007 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 55.84 | |||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
- | Veera Nurmikolu | 2007 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 59.95 | |||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
Laji 6, 50m PU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 506 | 31.45 | ||||||
Uinti Tampere | 32.88 | |||||||||
2 | Liinu Louhikoski | 2004 | 497 | 31.64 | ||||||
Vanders | 32.22 | |||||||||
3 | Oona Sirkiä | 2004 | 464 | 32.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.61 | |||||||||
4 | Iida Heikkinen | 2004 | 426 | 33.31 | ||||||
Uinti Imatra | 34.63 | |||||||||
5 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 421 | 33.44 | ||||||
Uinti Tampere | 35.02 | |||||||||
6 | Jessica Mäkinen | 2004 | 372 | 34.85 | ||||||
Uinti Tampere | 36.11 | |||||||||
7 | Sohvi Kallinen | 2004 | 367 | 34.99 | ||||||
Lahden Uimaseura | 33.99 | |||||||||
8 | Noora Kylmämetsä | 2004 | 366 | 35.04 | ||||||
Uinti Tampere | 35.98 | |||||||||
9 | Ella Nihtilä | 2004 | 341 | 35.88 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.02 | |||||||||
10 | Rebekka Aaltola | 2005 | 336 | 36.06 | ||||||
Uinti Tampere | 36.81 | |||||||||
11 | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | 325 | 36.44 | ||||||
Uinti Tampere | 36.85 | |||||||||
12 | Ida Töyrylä | 2004 | 323 | 36.51 | ||||||
Uinti Tampere | 36.45 | |||||||||
13 | Jessika Liimatta | 2004 | 319 | 36.66 | ||||||
TaTu Tampere | 37.03 | |||||||||
14 | Milla Hännikäinen | 2004 | 292 | 37.77 | ||||||
Lahden Uimaseura | 37.93 | |||||||||
15 | Venla Lindström | 2004 | 288 | 37.96 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.48 | |||||||||
16 | Kiona Inkilä | 2004 | 285 | 38.06 | ||||||
Uinti Tampere | 39.02 | |||||||||
17 | Juulia Sakomaa | 2005 | 248 | 39.86 | ||||||
Lahden Uimaseura | 43.65 | |||||||||
18 | Eevi-Maria Bogdanova | 2005 | 247 | 39.94 | ||||||
Lahden Uimaseura | 40.40 | |||||||||
19 | Wilma Lassila | 2004 | 237 | 40.46 | ||||||
TaTu Tampere | 41.12 | |||||||||
20 | Aada Hakala | 2004 | 230 | 40.87 | ||||||
Uinti Tampere | 40.28 | |||||||||
21 | Nelli Laaksonen | 2005 | 221 | 41.41 | ||||||
Porin Uimaseura | 40.63 | |||||||||
22 | Elena Surakka | 2005 | 214 | 41.87 | ||||||
Uinti Tampere | 43.54 | |||||||||
23 | Boglárka Bódi | 2005 | 201 | 42.77 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 41.48 | |||||||||
23 | Milla Kähkönen | 2005 | 201 | 42.77 | ||||||
Lahden Uimaseura | 42.82 | |||||||||
25 | Iida Jännes | 2004 | 201 | 42.78 | ||||||
Uinti Tampere | 42.98 | |||||||||
26 | Janica Nieminen | 2005 | 195 | 43.16 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 50.27 | |||||||||
27 | Hilma Husari | 2004 | 194 | 43.30 | ||||||
Nokian Pyry | 42.71 | |||||||||
28 | Enna Eho | 2004 | 185 | 43.93 | ||||||
Uinti Tampere | 43.88 | |||||||||
29 | Vilma Halava | 2004 | 101 | 53.83 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.58 | |||||||||
30 | Venny Korjonen | 2005 | 100 | 53.98 | ||||||
Uinti Tampere | 51.91 | |||||||||
31 | Olivia Romo | 2005 | 79 | 58.23 | ||||||
Lahden Uimaseura | 57.37 | |||||||||
- | Veera Säämänen | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 34.48 | |||||||||
- | Aino Kunelius | 2005 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 46.83 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Noora Pätiälä | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 39.72 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Saana Keskinen | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 49.99 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Sonja Järvinen | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Vea Victoria Ramsten | 2005 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | 48.99 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Veera Pettinen | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 59.56 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 6, 50m PU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaisla Kollanus | 1993 | 690 | 28.37 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 27.43 | |||||||||
2 | Ida Konkka | 2000 | 641 | 29.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.99 | |||||||||
3 | Amanda Suihkonen | 1995 | 631 | 29.22 | ||||||
TaTu Tampere | 29.34 | |||||||||
4 | Suvi Huhtanen | 1999 | 618 | 29.43 | ||||||
Uinti Tampere | 29.14 | |||||||||
5 | Annika Karinkanta | 2000 | 602 | 29.69 | ||||||
TaTu Tampere | 29.88 | |||||||||
6 | Jenni Moisio | 2002 | 573 | 30.18 | ||||||
Kampuksen Plaani | 32.47 | |||||||||
7 | Heidi Savioja | 1988 | 550 | 30.58 | ||||||
Kampuksen Plaani | 30.25 | |||||||||
8 | Nea Reunanen | 2001 | 544 | 30.70 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.56 | |||||||||
9 | Hanna Rautiainen | 1999 | 533 | 30.92 | ||||||
Uinti Tampere | 30.82 | |||||||||
10 | Emma Männikkö | 1998 | 524 | 31.08 | ||||||
Uinti Tampere | 30.36 | |||||||||
11 | Julia Korva | 1999 | 519 | 31.18 | ||||||
Octopus Lohja | 32.45 | |||||||||
12 | Jenni Rantanen | 2001 | 517 | 31.23 | ||||||
HTU Stadi | 31.76 | |||||||||
13 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 513 | 31.31 | ||||||
Uinti Tampere | 30.96 | |||||||||
14 | Anna Mäkinen | 1995 | 500 | 31.57 | ||||||
Uinti Tampere | 30.25 | |||||||||
15 | Johanna Suova | 1999 | 497 | 31.63 | ||||||
Uinti Tampere | 31.63 | |||||||||
16 | Erika Lappalainen | 1996 | 494 | 31.71 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 29.69 | |||||||||
17 | Emma Kajanto | 2002 | 489 | 31.81 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 31.78 | |||||||||
18 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 481 | 31.99 | ||||||
Heinolan Isku | 31.95 | |||||||||
19 | Sofia Rönkkö | 1999 | 477 | 32.07 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 30.83 | |||||||||
20 | Julia Sairanen | 2003 | 471 | 32.20 | ||||||
Lahden Uimaseura | 31.82 | |||||||||
21 | Aino Jussila | 2000 | 471 | 32.21 | ||||||
Uinti Tampere | 31.93 | |||||||||
22 | Minka Halava | 2001 | 464 | 32.38 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Julia Sottinen | 2000 | 452 | 32.65 | ||||||
Porin Uimaseura | 32.38 | |||||||||
24 | Senni Mattila | 2003 | 450 | 32.70 | ||||||
Porin Uimaseura | 33.00 | |||||||||
25 | Erika Lahtinen | 1998 | 439 | 32.97 | ||||||
Uinti Tampere | 31.30 | |||||||||
26 | Nelli Uusitalo | 1999 | 439 | 32.98 | ||||||
Kampuksen Plaani | 32.10 | |||||||||
26 | Saara Svahn | 2001 | 439 | 32.98 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 31.82 | |||||||||
28 | Inka Aaltonen | 1999 | 437 | 33.02 | ||||||
Uinti Tampere | 31.38 | |||||||||
29 | Enni Määttä | 1999 | 436 | 33.06 | ||||||
Uinti Tampere | 32.24 | |||||||||
30 | Mari Kausiala | 1997 | 434 | 33.11 | ||||||
TaTu Tampere | 32.05 | |||||||||
31 | Pinja Penttilä | 2001 | 433 | 33.12 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 33.86 | |||||||||
32 | Iida Koskiluoto | 2002 | 418 | 33.51 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.64 | |||||||||
33 | Henna Kainulainen | 1998 | 416 | 33.56 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 32.08 | |||||||||
34 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 410 | 33.72 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 33.82 | |||||||||
35 | Taiga Yritys | 2003 | 409 | 33.75 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.70 | |||||||||
36 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | 405 | 33.87 | ||||||
Uinti Tampere | 34.11 | |||||||||
37 | Stella Freystätter | 2003 | 401 | 33.97 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 32.93 | |||||||||
38 | Eerica Kuusjärvi | 1999 | 399 | 34.03 | ||||||
Raision Urheilijat | 32.08 | |||||||||
39 | Ella Kankkunen | 2003 | 399 | 34.04 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 35.71 | |||||||||
40 | Janna Salminen | 2003 | 378 | 34.67 | ||||||
Lahden Uimaseura | 35.83 | |||||||||
41 | Elina Palojärvi | 2002 | 366 | 35.03 | ||||||
Uinti Tampere | 33.63 | |||||||||
42 | Lotta Räsänen | 2003 | 366 | 35.04 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 35.88 | |||||||||
43 | Mai Multimäki | 2000 | 356 | 35.35 | ||||||
Uinti Tampere | 35.45 | |||||||||
44 | Oona Ahinko | 2001 | 356 | 35.37 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 35.22 | |||||||||
45 | Julia Romo | 2003 | 354 | 35.43 | ||||||
Lahden Uimaseura | 35.09 | |||||||||
46 | Jenni Hakala | 2001 | 342 | 35.82 | ||||||
Uinti Tampere | 34.76 | |||||||||
47 | Erin Ekroos | 2002 | 331 | 36.22 | ||||||
Swimming Team Riksu | 37.77 | |||||||||
48 | Kaisa Siukonen | 2001 | 327 | 36.37 | ||||||
Uinti Tampere | 39.10 | |||||||||
49 | Ella Uusitalo | 2003 | 325 | 36.44 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 37.59 | |||||||||
50 | Veera Skinnari | 2003 | 314 | 36.88 | ||||||
Lahden Uimaseura | 37.03 | |||||||||
51 | Tessa Kirjonen | 2003 | 305 | 37.22 | ||||||
Uinti Tampere | 38.22 | |||||||||
52 | Vilma Tuokko | 2002 | 300 | 37.43 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.96 | |||||||||
53 | Erja Tiljander | 2000 | 288 | 37.95 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 38.35 | |||||||||
54 | Emilia Majuri | 2001 | 286 | 38.03 | ||||||
Uinti Tampere | 37.10 | |||||||||
55 | Daria Marishina | 2001 | 283 | 38.18 | ||||||
Uinti Tampere | 39.34 | |||||||||
56 | Peppi Kolari | 2003 | 269 | 38.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.80 | |||||||||
57 | Annika Heikkilä | 2003 | 255 | 39.51 | ||||||
Lahden Uimaseura | 39.41 | |||||||||
58 | Maiju Harju | 2002 | 241 | 40.28 | ||||||
Uinti Tampere | 37.23 | |||||||||
59 | Noona Rantanen | 2002 | 235 | 40.58 | ||||||
Vanders | 38.09 | |||||||||
60 | Ronja Mäkelä | 2003 | 231 | 40.80 | ||||||
Uinti Tampere | 39.35 | |||||||||
61 | Ilona Hjelt | 2002 | 214 | 41.85 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 39.56 | |||||||||
62 | Senni Tuominen | 2003 | 195 | 43.23 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 42.08 | |||||||||
63 | Emma Kulmala | 2002 | 189 | 43.66 | ||||||
Uinti Tampere | 44.08 | |||||||||
64 | Marissa Cavallotti | 2000 | 186 | 43.86 | ||||||
Uinti Tampere | 45.13 | |||||||||
65 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 172 | 45.03 | ||||||
TaTu Tampere | 41.66 | |||||||||
66 | Vuokko Salminen | 2002 | 162 | 45.97 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
67 | Darina Gotcheva | 2003 | 160 | 46.10 | ||||||
Uinti Tampere | 44.26 | |||||||||
68 | Liisa Penttinen | 2003 | 145 | 47.68 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 46.42 | |||||||||
69 | Amanda Rahola | 2003 | 134 | 48.90 | ||||||
Porin Uimaseura | 48.47 | |||||||||
- | Venla Pesu | 2002 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 33.17 | |||||||||
- | Iida Peuraniemi | 2002 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 44.00 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kamilla Karppinen | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 38.69 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Liisa Siikala | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 37.63 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Lilli Louhikoski | 2002 | DSQ | |||||||
Vanders | 30.94 | |||||||||
SW 5.3 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Sanni Kalliomäki | 2000 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.65 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:18 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 14:38 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 7, 200m SKU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lev Vlasov | 2007 | 250 | 39.23 | 1:26.52 | 2:20.00 | 3:00.95 | |||
TaTu Tampere | 3:12.22 | |||||||||
2 | Nico Peltonen | 2005 | 243 | 37.33 | 1:24.52 | 2:20.47 | 3:02.49 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:14.45 | |||||||||
3 | Antti Musikka | 2005 | 242 | 38.77 | 1:27.79 | 2:22.27 | 3:02.85 | |||
Vanders | 3:16.03 | |||||||||
4 | Tuomas Hämäläinen | 2005 | 235 | 40.67 | 1:34.27 | 2:24.24 | 3:04.68 | |||
Kuopion Uimaseura | 3:05.95 | |||||||||
5 | Akseli Liukkonen | 2005 | 235 | 39.52 | 1:28.54 | 2:25.46 | 3:04.73 | |||
Uinti Tampere | 3:13.64 | |||||||||
6 | Konsta Vainio | 2005 | 216 | 41.24 | 1:34.01 | 2:26.99 | 3:09.91 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:05.14 | |||||||||
7 | Oliver Aspholm | 2005 | 215 | 42.08 | 1:30.77 | 2:27.64 | 3:10.13 | |||
Uinti Tampere | 3:27.88 | |||||||||
8 | Stefan Saltykov | 2005 | 210 | 44.99 | 1:30.36 | 2:31.09 | 3:11.59 | |||
Lahden Uimaseura | 3:18.61 | |||||||||
9 | Ivan Chupakhin | 2005 | 202 | 43.14 | 1:30.13 | 2:32.25 | 3:14.12 | |||
Uinti Tampere | 3:26.60 | |||||||||
10 | Daniel Kontula | 2005 | 188 | 49.15 | 1:40.26 | 2:36.87 | 3:18.67 | |||
Uinti Tampere | 3:23.11 | |||||||||
11 | Maksim Karvanen | 2005 | 172 | 50.20 | 1:43.83 | 2:41.08 | 3:24.84 | |||
Lahden Uimaseura | 3:23.04 | |||||||||
12 | Eero Mäenpää | 2005 | 169 | 46.34 | 1:36.51 | 2:41.32 | 3:25.94 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:15.73 | |||||||||
13 | Arto Pulkkinen | 2005 | 169 | 47.70 | 1:42.53 | 2:41.02 | 3:26.12 | |||
Lahden Uimaseura | 3:25.18 | |||||||||
14 | Aaro Imppola | 2006 | 155 | 46.60 | 1:41.88 | 2:44.80 | 3:31.93 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
15 | Anton Passoja | 2006 | 146 | 52.90 | 1:46.26 | 2:50.76 | 3:36.19 | |||
Nokian Pyry | 3:35.51 | |||||||||
16 | Matti Penttinen | 2006 | 135 | 58.71 | 1:52.04 | 2:53.08 | 3:41.78 | |||
Nummelan Kisaajat | 3:39.69 | |||||||||
17 | Viacheslav Semenov | 2006 | 132 | 58.83 | 2:00.70 | 2:58.25 | 3:43.37 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Vilho Teno | 2006 | 120 | 56.36 | 1:54.17 | 2:57.55 | 3:50.56 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Veeti Heittokangas | 2006 | 108 | 57.49 | 1:55.23 | 3:12.01 | 3:59.03 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Eelis Juuti | 2006 | 81 | 1:05.14 | 2:10.77 | 3:23.61 | 4:23.15 | |||
Uinti Tampere | 4:21.61 | |||||||||
- | Emil Ahvonen | 2005 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Iiro Kyllönen | 2005 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Joni Routamo | 2005 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:21.98 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Veeti Valdolin | 2005 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:09.73 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Väinö Pitkänen | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 4:14.48 | |||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
Laji 7, 200m SKU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Akseli Hakala | 2003 | 400 | 35.68 | 1:14.48 | 2:00.79 | 2:34.68 | |||
Uinti Tampere | 2:37.83 | |||||||||
2 | Pavel Pankratov | 2004 | 393 | 35.01 | 1:16.25 | 2:00.69 | 2:35.60 | |||
TaTu Tampere | 2:40.79 | |||||||||
3 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 361 | 34.94 | 1:14.82 | 2:03.87 | 2:39.97 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:42.61 | |||||||||
4 | Taavi Backman | 2004 | 360 | 33.68 | 1:16.37 | 2:03.99 | 2:40.17 | |||
Lahden Uimaseura | 2:44.00 | |||||||||
5 | Onni Äijälä | 2004 | 348 | 33.80 | 1:15.90 | 2:04.83 | 2:41.92 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 2:48.78 | |||||||||
6 | Joona Kortteinen | 2003 | 323 | 39.66 | 1:21.81 | 2:09.07 | 2:46.01 | |||
Uinti Tampere | 2:45.02 | |||||||||
7 | Markus Nuorinko | 2003 | 320 | 35.69 | 1:17.62 | 2:08.31 | 2:46.59 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:44.10 | |||||||||
8 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 315 | 36.91 | 1:22.14 | 2:11.86 | 2:47.49 | |||
TaTu Tampere | 2:54.60 | |||||||||
9 | Roope Ollikainen | 2004 | 314 | 36.86 | 1:19.47 | 2:08.31 | 2:47.64 | |||
Porin Uimaseura | 2:51.21 | |||||||||
10 | Julius Airas | 2003 | 295 | 36.68 | 1:22.51 | 2:13.16 | 2:51.07 | |||
Lahden Uimaseura | 2:52.85 | |||||||||
11 | Tatu Kunttila | 2003 | 270 | 40.40 | 1:25.66 | 2:17.90 | 2:56.24 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:03.41 | |||||||||
12 | Joona Varpukari | 2003 | 249 | 40.37 | 1:31.34 | 2:24.11 | 3:01.05 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Antte Säilä | 2004 | 241 | 39.56 | 1:28.46 | 2:24.03 | 3:03.17 | |||
Uinti Tampere | 3:07.29 | |||||||||
14 | Ilja Syrjä | 2004 | 237 | 41.84 | 1:27.49 | 2:26.02 | 3:04.03 | |||
Uinti Tampere | 3:04.89 | |||||||||
15 | Rasmus Rekola | 2004 | 223 | 41.06 | 1:31.85 | 2:27.66 | 3:07.97 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:11.45 | |||||||||
16 | Akseli Soini | 2004 | 222 | 39.50 | 1:24.61 | 2:27.04 | 3:08.19 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:01.37 | |||||||||
17 | Jesse Lintusalo | 2004 | 203 | 43.77 | 1:31.10 | 2:28.56 | 3:13.73 | |||
Vanders | 3:14.36 | |||||||||
18 | Samuli Masalin | 2004 | 189 | 43.96 | 1:34.45 | 2:33.57 | 3:18.41 | |||
Cetus Espoo | 3:21.34 | |||||||||
19 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 182 | 44.17 | 1:31.61 | 2:34.09 | 3:21.09 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Egor Bortsov | 2004 | 175 | 47.68 | 1:42.90 | 2:36.72 | 3:23.60 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Casper Leo | 2004 | 170 | 49.03 | 1:41.62 | 2:44.71 | 3:25.45 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:27.20 | |||||||||
22 | Santeri Ahinko | 2004 | 151 | 48.85 | 1:48.74 | 2:43.03 | 3:33.83 | |||
Vesihelmen Uimaseura | 3:36.07 | |||||||||
23 | Aapo Koivuniemi | 2004 | 130 | 50.86 | 1:52.42 | 2:55.83 | 3:44.63 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Max Nikkari | 2004 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Jaakko Karti | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 3:40.64 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Jan Byskov | 2004 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Uinti | 3:14.20 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Joonas Cranston | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Lauri Huhtasalo | 2004 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | 3:17.19 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Oskar Tuominen | 2004 | DSQ | Selän lähtö | ||||||
Uinti Tampere | 3:05.82 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 7, 200m SKU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Atte Somero | 1999 | 492 | 29.80 | 1:07.53 | 1:51.23 | 2:24.40 | |||
Lahden Kaleva | 2:22.54 | |||||||||
2 | Kasper Envalds | 2001 | 488 | 30.78 | 1:08.36 | 1:51.53 | 2:24.73 | |||
Vanders | 2:26.94 | |||||||||
3 | Juha Hyvärinen | 1998 | 469 | 29.63 | 1:10.30 | 1:50.88 | 2:26.68 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:20.01 | |||||||||
4 | Santeri Hulkko | 2000 | 462 | 30.90 | 1:09.45 | 1:53.93 | 2:27.38 | |||
Lahden Uimaseura | 2:26.23 | |||||||||
5 | Elias Kouvo | 1994 | 460 | 30.56 | 1:11.14 | 1:53.03 | 2:27.67 | |||
TaTu Tampere | 2:27.82 | |||||||||
6 | Jere Kekola | 2000 | 432 | 30.73 | 1:09.75 | 1:56.55 | 2:30.71 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:24.71 | |||||||||
7 | Timi Torkkel | 2001 | 430 | 29.53 | 1:10.17 | 1:53.39 | 2:30.92 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:29.07 | |||||||||
8 | Rasmus Söderholm | 2002 | 371 | 34.24 | 1:13.66 | 2:01.97 | 2:38.57 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:36.42 | |||||||||
9 | Lenni Kukkonen | 2001 | 249 | 39.77 | 1:27.43 | 2:17.28 | 3:01.01 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Markus Kylliäinen | 2002 | 213 | 42.45 | 1:31.73 | 2:29.21 | 3:10.60 | |||
Uinti Tampere | 3:12.44 | |||||||||
11 | Lasse Purmonen | 1985 | 136 | 46.94 | 1:50.07 | 2:56.25 | 3:41.63 | |||
S.C.Pingviinit | 3:39.76 | |||||||||
- | Jakob Sievers | 2000 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 2:20.02 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:38 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 15:35 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 8, 200m SKU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ellen Kaituri | 2006 | 397 | 37.82 | 1:25.42 | 2:10.98 | 2:51.54 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:51.08 | |||||||||
2 | Aino Kuusisto | 2006 | 314 | 41.44 | 1:28.67 | 2:24.66 | 3:05.55 | |||
Nurmijärven Uinti | 3:03.32 | |||||||||
3 | Nella Kortteinen | 2007 | 236 | 48.58 | 1:41.15 | 2:39.12 | 3:24.01 | |||
Uinti Tampere | 3:26.47 | |||||||||
4 | Ippi Ranta | 2006 | 232 | 46.97 | 1:40.76 | 2:39.86 | 3:25.04 | |||
Uinti Tampere | 3:31.35 | |||||||||
5 | Piia Lahtinen | 2006 | 226 | 47.61 | 1:40.56 | 2:41.75 | 3:26.84 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Hanni Koski | 2007 | 216 | 48.30 | 1:40.51 | 2:43.21 | 3:29.94 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
7 | Ella Parviainen | 2006 | 211 | 46.97 | 1:42.48 | 2:44.00 | 3:31.80 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Wilma Turpeinen | 2006 | 206 | 48.84 | 1:44.14 | 2:45.87 | 3:33.31 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:29.62 | |||||||||
9 | Lila Niskala | 2006 | 197 | 51.94 | 1:50.44 | 2:49.73 | 3:36.47 | |||
Uinti Tampere | 3:46.57 | |||||||||
10 | Milana Virtanen | 2006 | 183 | 55.15 | 1:54.36 | 2:56.61 | 3:42.14 | |||
Uinti Tampere | 3:50.49 | |||||||||
11 | Milja Korhonen | 2006 | 170 | 51.27 | 1:50.92 | 2:58.02 | 3:47.41 | |||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
12 | Eevi Hirsi | 2007 | 165 | 53.39 | 1:53.28 | 2:59.45 | 3:49.73 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
13 | Oona Hento | 2006 | 156 | 56.98 | 1:55.98 | 2:59.87 | 3:53.92 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Joanna Salonen | 2006 | DNF | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Sofia Oksa | 2007 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 8, 200m SKU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 570 | 31.10 | 1:11.11 | 1:56.60 | 2:32.14 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:33.14 | |||||||||
2 | Aino Rantala | 2004 | 477 | 33.33 | 1:15.99 | 2:06.04 | 2:41.41 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:45.27 | |||||||||
3 | Vilma Leppähaara | 2005 | 454 | 35.16 | 1:16.99 | 2:07.76 | 2:44.06 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:47.05 | |||||||||
4 | Sonila Selimi | 2005 | 446 | 33.86 | 1:17.65 | 2:07.79 | 2:45.09 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:53.76 | |||||||||
5 | Salla Rantala | 2004 | 444 | 38.12 | 1:22.01 | 2:08.65 | 2:45.27 | |||
Nokian Pyry | 2:54.52 | |||||||||
6 | Sonja Salmimies | 2004 | 426 | 36.63 | 1:21.13 | 2:10.94 | 2:47.59 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:52.47 | |||||||||
7 | Aada Rissanen | 2004 | 425 | 35.93 | 1:17.91 | 2:09.04 | 2:47.69 | |||
Vanders | 2:46.65 | |||||||||
8 | Nea Mustonen | 2004 | 417 | 37.90 | 1:23.18 | 2:10.94 | 2:48.72 | |||
Lahden Uimaseura | 2:47.80 | |||||||||
9 | Kukka Kangas | 2005 | 403 | 38.06 | 1:21.10 | 2:13.19 | 2:50.74 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:50.69 | |||||||||
10 | Aamu Änkilä | 2004 | 402 | 35.31 | 1:20.87 | 2:13.34 | 2:50.89 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:48.23 | |||||||||
11 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 401 | 35.99 | 1:21.78 | 2:11.51 | 2:50.93 | |||
Uinti Tampere | 2:53.47 | |||||||||
12 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 400 | 38.25 | 1:23.01 | 2:14.09 | 2:51.12 | |||
Raision Urheilijat | 2:53.19 | |||||||||
13 | Manja Lindell | 2004 | 390 | 38.81 | 1:24.99 | 2:13.31 | 2:52.64 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:53.89 | |||||||||
14 | Lumi Luoma | 2005 | 358 | 42.69 | 1:24.15 | 2:17.79 | 2:57.53 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:02.62 | |||||||||
15 | Frida Ekman | 2004 | 346 | 38.29 | 1:27.87 | 2:18.66 | 2:59.59 | |||
Uinti Tampere | 2:59.87 | |||||||||
16 | Julianna Kurkela | 2005 | 341 | 40.00 | 1:28.29 | 2:20.81 | 3:00.50 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:03.19 | |||||||||
17 | Aada Taiponen | 2004 | 334 | 39.37 | 1:28.97 | 2:17.75 | 3:01.64 | |||
Swimming Team Riksu | 2:56.21 | |||||||||
18 | Fiona Laakso | 2005 | 325 | 38.35 | 1:25.87 | 2:22.87 | 3:03.44 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:03.79 | |||||||||
19 | Ella Suominen | 2005 | 321 | 40.63 | 1:29.10 | 2:21.15 | 3:04.10 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:02.75 | |||||||||
20 | Maura Bergström | 2005 | 319 | 43.58 | 1:30.07 | 2:24.31 | 3:04.58 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:08.03 | |||||||||
21 | Minttu Kiili | 2005 | 310 | 42.45 | 1:30.06 | 2:24.85 | 3:06.27 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:04.37 | |||||||||
22 | Sivi Juvakka | 2005 | 301 | 43.56 | 1:32.00 | 2:25.47 | 3:08.19 | |||
Nokian Pyry | 3:11.81 | |||||||||
23 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 299 | 39.92 | 1:30.78 | 2:26.80 | 3:08.62 | |||
Nokian Pyry | 3:05.37 | |||||||||
24 | Jenna Nousiainen | 2005 | 292 | 40.84 | 1:27.55 | 2:25.97 | 3:09.96 | |||
Nokian Pyry | 3:16.58 | |||||||||
25 | Emmi Lyytinen | 2004 | 276 | 42.25 | 1:35.63 | 2:32.73 | 3:13.67 | |||
Kuopion Uimaseura | 3:17.76 | |||||||||
26 | Saara Seppälä | 2005 | 273 | 41.51 | 1:32.96 | 2:28.61 | 3:14.32 | |||
Nummelan Kisaajat | 3:21.01 | |||||||||
27 | Saana Hyvönen | 2005 | 267 | 44.66 | 1:34.26 | 2:30.54 | 3:15.69 | |||
Lahden Uimaseura | 3:30.70 | |||||||||
28 | Essi Ahvenainen | 2005 | 264 | 44.95 | 1:33.69 | 2:34.17 | 3:16.47 | |||
Vanders | ||||||||||
29 | Aamu Kannosto | 2005 | 258 | 45.92 | 1:37.54 | 2:32.95 | 3:17.98 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 3:15.61 | |||||||||
30 | Essi Turkki | 2004 | 254 | 46.96 | 1:37.87 | 2:35.19 | 3:19.11 | |||
Uinti Tampere | 3:16.74 | |||||||||
31 | Milla Kähkönen | 2005 | 249 | 48.47 | 1:38.27 | 2:40.51 | 3:20.47 | |||
Lahden Uimaseura | 3:19.13 | |||||||||
32 | Nelli Laaksonen | 2005 | 247 | 44.22 | 1:37.78 | 2:38.24 | 3:20.85 | |||
Porin Uimaseura | 3:16.80 | |||||||||
33 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 237 | 45.44 | 1:38.62 | 2:37.22 | 3:23.60 | |||
Vanders | 3:19.58 | |||||||||
34 | Lumi Rossi | 2005 | 227 | 47.28 | 1:40.08 | 2:38.16 | 3:26.68 | |||
Cetus Espoo | 3:35.37 | |||||||||
35 | Ranja Ruotoistenmäki | 2004 | 222 | 54.84 | 1:45.86 | 2:40.45 | 3:28.32 | |||
Uinti Tampere | 3:27.94 | |||||||||
36 | Ronja Simsek | 2005 | 216 | 51.15 | 1:46.95 | 2:43.48 | 3:30.04 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
37 | Ronja Mustalahti | 2004 | 212 | 50.89 | 1:45.19 | 2:45.31 | 3:31.25 | |||
Nokian Pyry | 3:28.68 | |||||||||
38 | Kata Koskinen | 2005 | 207 | 44.65 | 1:47.88 | 2:45.65 | 3:33.23 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
39 | Hilda Mäkelä | 2005 | 205 | 49.39 | 1:46.65 | 2:46.26 | 3:33.78 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:31.58 | |||||||||
40 | Iida Siltala | 2005 | 204 | 49.70 | 1:44.64 | 2:47.65 | 3:34.02 | |||
Cetus Espoo | 3:35.61 | |||||||||
41 | Juulia Lindfors | 2005 | 202 | 52.75 | 1:50.32 | 2:46.39 | 3:34.80 | |||
Cetus Espoo | 3:43.35 | |||||||||
42 | Elle Axén | 2004 | 193 | 49.98 | 1:44.96 | 2:48.18 | 3:37.97 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
43 | Lyydia Leskinen | 2005 | 173 | 51.71 | 1:47.89 | 2:57.71 | 3:46.33 | |||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
44 | Venla Varvikko | 2005 | 170 | 49.46 | 1:48.55 | 2:57.78 | 3:47.30 | |||
Cetus Espoo | 3:41.74 | |||||||||
45 | Lotta Nevalainen | 2005 | 167 | 58.46 | 1:59.48 | 3:01.84 | 3:48.81 | |||
Cetus Espoo | 3:39.29 | |||||||||
46 | Saana Keskinen | 2005 | 150 | 52.45 | 1:53.77 | 2:59.79 | 3:57.19 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
47 | Annika Idman | 2004 | 143 | 58.88 | 2:04.02 | 3:06.97 | 4:00.91 | |||
Cetus Espoo | 3:52.45 | |||||||||
- | Erin Gonzalez Catón | 2005 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 3:25.80 | |||||||||
- | Tara Salli | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 3:21.75 | |||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 8, 200m SKU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Ruotsalainen | 1996 | 749 | 30.46 | 1:05.61 | 1:46.50 | 2:18.86 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:19.33 | |||||||||
2 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 696 | 30.66 | 1:07.38 | 1:48.83 | 2:22.31 | |||
Raision Urheilijat | 2:19.92 | |||||||||
3 | Tiia Puolakka | 1998 | 590 | 31.83 | 1:12.03 | 1:56.19 | 2:30.39 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:28.04 | |||||||||
4 | Fanny Grönvall | 2000 | 586 | 33.09 | 1:09.89 | 1:55.82 | 2:30.71 | |||
Uinti Tampere | 2:29.94 | |||||||||
5 | Susanne Hirvonen | 1997 | 562 | 31.99 | 1:10.22 | 1:55.26 | 2:32.80 | |||
Kampuksen Plaani | 2:30.67 | |||||||||
6 | Heta Känkänen | 2001 | 556 | 32.16 | 1:12.96 | 1:58.90 | 2:33.38 | |||
Porin Uimaseura | 2:36.89 | |||||||||
7 | Aino Räike | 1999 | 543 | 32.24 | 1:11.65 | 1:57.53 | 2:34.59 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:33.91 | |||||||||
8 | Senni Mattila | 2003 | 485 | 33.63 | 1:14.52 | 2:04.66 | 2:40.53 | |||
Porin Uimaseura | 2:43.85 | |||||||||
9 | Iris Hanski | 2003 | 479 | 34.62 | 1:15.76 | 2:05.24 | 2:41.20 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:43.61 | |||||||||
10 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 456 | 34.30 | 1:18.88 | 2:05.30 | 2:43.80 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:44.16 | |||||||||
11 | Hanna Rautiainen | 1999 | 456 | 32.13 | 1:14.67 | 2:03.65 | 2:43.84 | |||
Uinti Tampere | 2:35.23 | |||||||||
12 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 440 | 34.27 | 1:18.47 | 2:08.16 | 2:45.81 | |||
Kampuksen Plaani | 2:50.35 | |||||||||
13 | Milla Hyttinen | 2003 | 433 | 37.61 | 1:21.87 | 2:08.01 | 2:46.70 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:42.93 | |||||||||
14 | Vilja Grundström | 2003 | 432 | 34.05 | 1:17.38 | 2:05.43 | 2:46.82 | |||
Vanders | 3:01.67 | |||||||||
15 | Saana Yritys | 2003 | 425 | 34.86 | 1:17.48 | 2:09.44 | 2:47.66 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 2:48.52 | |||||||||
16 | Ethel Piksilä | 2003 | 408 | 34.64 | 1:17.61 | 2:11.58 | 2:50.01 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:54.27 | |||||||||
17 | Sini Korin | 2003 | 408 | 35.95 | 1:17.84 | 2:10.27 | 2:50.07 | |||
Nokian Pyry | 2:44.17 | |||||||||
18 | Ronja Myllykallio | 2003 | 397 | 36.22 | 1:19.70 | 2:12.10 | 2:51.64 | |||
Nokian Pyry | 2:46.51 | |||||||||
19 | Hilda Helo | 2003 | 395 | 35.61 | 1:19.68 | 2:14.76 | 2:51.86 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:57.21 | |||||||||
20 | Liia Louhikoski | 2001 | 393 | 36.09 | 1:22.00 | 2:13.50 | 2:52.16 | |||
Vanders | 2:51.04 | |||||||||
21 | Siiri Toiva | 2002 | 377 | 35.97 | 1:22.52 | 2:15.46 | 2:54.52 | |||
Nokian Pyry | 3:02.59 | |||||||||
22 | Sanni Salmi | 2003 | 352 | 38.25 | 1:25.58 | 2:17.91 | 2:58.51 | |||
Nokian Pyry | 3:01.13 | |||||||||
23 | Ella Alanko | 2003 | 351 | 38.97 | 1:24.25 | 2:16.86 | 2:58.77 | |||
Aurajoen Uinti | 3:02.13 | |||||||||
24 | Viivi Jokiniemi | 2001 | 349 | 36.87 | 1:22.27 | 2:16.10 | 2:59.14 | |||
Uinti Tampere | 2:55.50 | |||||||||
25 | Sofia Karismaa | 2002 | 338 | 37.39 | 1:27.90 | 2:18.60 | 3:01.02 | |||
Porin Uimaseura | 3:08.31 | |||||||||
26 | Lotta Heinimäki | 2003 | 327 | 39.43 | 1:29.99 | 2:23.34 | 3:02.94 | |||
Helsingfors Simsällskap | 3:06.16 | |||||||||
27 | Viivi Hakamäki | 2002 | 324 | 36.98 | 1:24.68 | 2:19.29 | 3:03.53 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:52.74 | |||||||||
28 | Julie Nikkilä | 2003 | 319 | 38.18 | 1:25.65 | 2:23.21 | 3:04.60 | |||
Vanders | ||||||||||
29 | Vilma Puisto | 2003 | 311 | 41.18 | 1:30.30 | 2:24.44 | 3:06.06 | |||
Uinti Imatra | ||||||||||
30 | Stella Freystätter | 2003 | 307 | 36.45 | 1:27.99 | 2:26.84 | 3:06.82 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:58.26 | |||||||||
31 | Peppi-Stiina Ahti | 2003 | 305 | 39.73 | 1:27.07 | 2:23.26 | 3:07.30 | |||
Swimming Team Riksu | 3:02.36 | |||||||||
32 | Ronja Mäkelä | 2003 | 234 | 48.43 | 1:41.89 | 2:38.72 | 3:24.49 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Veera Vittaniemi | 2002 | 210 | 49.12 | 1:40.54 | 2:45.58 | 3:32.02 | |||
Uinti Tampere | 3:29.51 | |||||||||
- | Evgenia Vlasova | 2003 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 2:59.05 | |||||||||
- | Peppi Pinomäki | 2002 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:40.74 | |||||||||
- | Sofia Nieminen | 2002 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:44.21 | |||||||||
SW 5.3 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 15:35 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:04 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 9, 100m SU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eero Rautaporras | 2005 | 292 | 38.41 | 1:18.21 | |||||
Nokian Pyry | 1:25.71 | |||||||||
2 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 283 | 37.89 | 1:19.02 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:18.82 | |||||||||
3 | Tuomas Toppinen | 2005 | 270 | 38.43 | 1:20.27 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:19.98 | |||||||||
4 | Topias Tynjä | 2005 | 234 | 41.91 | 1:24.19 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:24.55 | |||||||||
5 | Leo Währn | 2005 | 203 | 40.95 | 1:28.27 | |||||
Vanders | ||||||||||
6 | Miklas Pikkuhuhta | 2005 | 202 | 44.34 | 1:28.42 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:30.16 | |||||||||
7 | Eero Mäenpää | 2005 | 191 | 44.46 | 1:30.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:30.34 | |||||||||
8 | Sampo Nord | 2005 | 188 | 43.45 | 1:30.59 | |||||
Vanders | ||||||||||
9 | Veeti Valdolin | 2005 | 180 | 45.95 | 1:31.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:30.75 | |||||||||
10 | Felix Kandolin | 2007 | 179 | 45.71 | 1:32.01 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:37.33 | |||||||||
11 | Ivan Chupakhin | 2005 | 178 | 45.08 | 1:32.24 | |||||
Uinti Tampere | 1:31.23 | |||||||||
12 | Joona Talja | 2007 | 176 | 45.31 | 1:32.65 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Joni Routamo | 2005 | 145 | 48.85 | 1:38.66 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:34.41 | |||||||||
14 | Albert Laakkonen | 2007 | 131 | 49.76 | 1:42.24 | |||||
Uinti Tampere | 1:44.15 | |||||||||
15 | Teo Mattelmäki | 2005 | 124 | 50.68 | 1:44.09 | |||||
Cetus Espoo | 1:44.16 | |||||||||
16 | Tobias Syrjä | 2006 | 118 | 50.47 | 1:45.66 | |||||
Uinti Tampere | 1:48.60 | |||||||||
17 | Eemeli Arnell | 2005 | 116 | 50.88 | 1:46.21 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:55.12 | |||||||||
18 | Juho Rosenström | 2007 | 115 | 52.42 | 1:46.58 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
19 | Miko Virtanen | 2005 | 115 | 50.80 | 1:46.75 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:47.57 | |||||||||
20 | Benjamin Winqvist | 2006 | 110 | 52.28 | 1:48.10 | |||||
Cetus Espoo | 1:49.80 | |||||||||
21 | Áron Zautasvili | 2006 | 109 | 52.28 | 1:48.66 | |||||
Uinti Tampere | 1:46.11 | |||||||||
22 | Oskari Solante | 2005 | 107 | 53.50 | 1:49.07 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:52.29 | |||||||||
23 | Kasper Kytö | 2005 | 101 | 53.57 | 1:51.52 | |||||
Nokian Pyry | 1:54.88 | |||||||||
24 | Alex Lehtola | 2005 | 90 | 55.85 | 1:55.73 | |||||
Uinti Tampere | 1:55.38 | |||||||||
25 | Miko Salmi | 2005 | 89 | 56.53 | 1:56.04 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
26 | Leevi Luoma | 2005 | 87 | 55.87 | 1:57.20 | |||||
Uinti Tampere | 1:57.89 | |||||||||
27 | Georg Aspholm | 2008 | 80 | 58.34 | 2:00.08 | |||||
Uinti Tampere | 1:57.75 | |||||||||
27 | Pauli Rantatupa | 2005 | 80 | 59.71 | 2:00.08 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Tobias Lydén | 2008 | 77 | 57.99 | 2:01.90 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Thomas Failer | 2007 | 64 | 1:00.35 | 2:09.43 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Miska Moisio | 2007 | 64 | 1:03.02 | 2:09.45 | |||||
TaTu Tampere | 2:07.51 | |||||||||
32 | Eemeli Varonen | 2009 | 62 | 1:05.01 | 2:10.96 | |||||
TaTu Tampere | 2:07.97 | |||||||||
33 | Tero Soukka | 2007 | 57 | 1:04.28 | 2:14.69 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
34 | Otto Vauhkonen | 2007 | 54 | 1:04.70 | 2:17.02 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Eino Anttila | 2007 | 43 | 1:13.00 | 2:27.43 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
- | Lucas Kerby | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:39.29 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Luukas Kallio | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Maksim Karvanen | 2005 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:38.16 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Otto Mäenpää | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää | ||||||||||
Laji 9, 100m SU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aku Kaila | 2003 | 448 | 33.52 | 1:07.83 | |||||
Raision Urheilijat | 1:04.89 | |||||||||
2 | Tatu Hapuoja | 2003 | 411 | 32.93 | 1:09.85 | |||||
Uinti Tampere | 1:06.24 | |||||||||
3 | Danil Seksenov | 2004 | 374 | 35.24 | 1:12.04 | |||||
Vanders | 1:12.57 | |||||||||
4 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 366 | 35.35 | 1:12.55 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:13.17 | |||||||||
5 | Jami Ihalainen | 2003 | 365 | 35.59 | 1:12.67 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:10.66 | |||||||||
6 | Konsta Kallio | 2004 | 312 | 36.61 | 1:16.58 | |||||
Uinti Tampere | 1:17.97 | |||||||||
7 | Miro Birkstedt | 2004 | 309 | 37.69 | 1:16.82 | |||||
TaTu Tampere | 1:20.29 | |||||||||
8 | Taavi Backman | 2004 | 296 | 38.58 | 1:17.85 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:17.61 | |||||||||
9 | Lassi Niemi | 2004 | 293 | 38.18 | 1:18.13 | |||||
TaTu Tampere | 1:19.69 | |||||||||
10 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 290 | 38.76 | 1:18.39 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:18.57 | |||||||||
11 | Elis Fokin | 2003 | 286 | 37.35 | 1:18.79 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.26 | |||||||||
12 | Akira Konttinen | 2003 | 282 | 39.11 | 1:19.14 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.61 | |||||||||
13 | Max Walther | 2003 | 272 | 38.80 | 1:20.10 | |||||
HTU Stadi | 1:22.51 | |||||||||
14 | Visa Kotiniitty | 2003 | 269 | 39.19 | 1:20.46 | |||||
Uinti Tampere | 1:19.35 | |||||||||
15 | Oskari Cederqvist | 2004 | 261 | 39.24 | 1:21.22 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:21.31 | |||||||||
16 | Riccardo Castagno | 2004 | 260 | 38.97 | 1:21.32 | |||||
Uinti Tampere | 1:24.29 | |||||||||
17 | Jonne Isoranta | 2003 | 243 | 39.75 | 1:23.20 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:22.60 | |||||||||
18 | Jesse Hyppönen | 2004 | 242 | 40.68 | 1:23.33 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:22.92 | |||||||||
19 | Oskar Tuominen | 2004 | 241 | 41.14 | 1:23.36 | |||||
Uinti Tampere | 1:24.97 | |||||||||
20 | Kalle Haavisto | 2003 | 237 | 40.48 | 1:23.84 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:23.94 | |||||||||
21 | Petteri Lepola | 2003 | 234 | 39.06 | 1:24.20 | |||||
TaTu Tampere | 1:24.77 | |||||||||
22 | Alexander Nyman | 2004 | 215 | 42.37 | 1:26.58 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:26.37 | |||||||||
23 | Atte Nieminen | 2004 | 212 | 42.35 | 1:27.04 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:25.68 | |||||||||
23 | Eemil Sipola | 2003 | 212 | 41.88 | 1:27.04 | |||||
Uinti Tampere | 1:25.67 | |||||||||
25 | Joona Saloniemi | 2004 | 212 | 42.21 | 1:27.06 | |||||
TaTu Tampere | 1:25.37 | |||||||||
26 | Miko Vaikkola | 2003 | 208 | 43.68 | 1:27.64 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:29.17 | |||||||||
27 | Joona Lehtonen | 2003 | 199 | 42.94 | 1:28.88 | |||||
Vanders | 1:31.44 | |||||||||
28 | Aarne Eskelinen | 2004 | 192 | 44.53 | 1:29.89 | |||||
Uinti Tampere | 1:29.19 | |||||||||
29 | Valtteri Jussila | 2003 | 186 | 43.91 | 1:30.88 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Valtteri Salmela | 2003 | 184 | 43.30 | 1:31.16 | |||||
Uinti Tampere | 1:52.11 | |||||||||
31 | Mikael Halonen | 2003 | 183 | 43.47 | 1:31.37 | |||||
Uinti Tampere | 1:39.79 | |||||||||
32 | Osmo Mäkelä | 2004 | 182 | 44.59 | 1:31.57 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:33.41 | |||||||||
33 | Joona Kurppa | 2004 | 177 | 45.86 | 1:32.41 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:36.74 | |||||||||
34 | Sebastian Rasimus | 2004 | 172 | 45.34 | 1:33.33 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.22 | |||||||||
35 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 169 | 42.40 | 1:33.85 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
36 | Akseli Kotti | 2004 | 168 | 45.50 | 1:33.96 | |||||
TaTu Tampere | 1:31.02 | |||||||||
37 | Kalle Välimäki | 2004 | 165 | 45.62 | 1:34.68 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.18 | |||||||||
38 | Oskari Toivonen | 2004 | 159 | 47.30 | 1:35.84 | |||||
Vanders | 1:38.06 | |||||||||
39 | Henri Erlund | 2003 | 158 | 48.00 | 1:36.01 | |||||
HTU Stadi | 1:35.24 | |||||||||
40 | Joel Lipponen | 2004 | 155 | 47.09 | 1:36.51 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:41.63 | |||||||||
41 | Casper Leo | 2004 | 155 | 47.89 | 1:36.64 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:38.13 | |||||||||
42 | Topi Salminen | 2004 | 146 | 46.70 | 1:38.55 | |||||
Nokian Pyry | 1:37.05 | |||||||||
43 | Joonas Nieminen | 2003 | 144 | 47.72 | 1:38.91 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:41.70 | |||||||||
44 | Arttu Ahola | 2004 | 142 | 50.01 | 1:39.34 | |||||
Porin Uimaseura | 1:39.22 | |||||||||
45 | Kasper Kaskela | 2004 | 127 | 48.38 | 1:43.16 | |||||
Uinti Tampere | 1:50.79 | |||||||||
46 | Juuso Puustinen | 2004 | 116 | 49.70 | 1:46.40 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
47 | Tomi Louhiniitty | 2004 | 114 | 49.81 | 1:47.03 | |||||
Uinti Tampere | 1:43.84 | |||||||||
48 | Castor Trygg | 2004 | 113 | 53.37 | 1:47.20 | |||||
Uinti Tampere | 1:48.59 | |||||||||
49 | Eemi Niininen | 2004 | 111 | 50.96 | 1:47.86 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:48.91 | |||||||||
50 | Eero Ytti | 2003 | 107 | 51.29 | 1:49.08 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:46.23 | |||||||||
51 | Niklas Lundström | 2004 | 106 | 52.30 | 1:49.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:54.16 | |||||||||
52 | Tuomas Nieminen | 2004 | 98 | 55.38 | 1:52.52 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:57.92 | |||||||||
53 | Veeti Talasniemi | 2004 | 97 | 57.14 | 1:52.84 | |||||
Uinti Tampere | 1:55.77 | |||||||||
54 | Santeri Kulla | 2004 | 96 | 56.22 | 1:53.17 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
55 | Sauli Gummerus | 2004 | 89 | 57.03 | 1:56.21 | |||||
Uinti Tampere | 1:56.69 | |||||||||
56 | Antti Toivonen | 2003 | 86 | 57.66 | 1:57.31 | |||||
Uinti Tampere | 1:51.54 | |||||||||
57 | Aapo Orpana | 2004 | 48 | 1:04.78 | 2:22.13 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Henry Nyman | 2003 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:23.52 | |||||||||
- | Mitja Vaikkola | 2004 | DNS | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:36.69 | |||||||||
- | Tino Kaukonen | 2004 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | 1:21.87 | |||||||||
SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää | ||||||||||
Laji 9, 100m SU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miro Vasko | 1993 | 657 | 28.98 | 59.74 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 58.62 | |||||||||
2 | Petja Yritys | 1993 | 656 | 29.30 | 59.77 | |||||
TaTu Tampere | 56.86 | |||||||||
3 | Emil Hanski | 1999 | 598 | 29.44 | 1:01.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.11 | |||||||||
4 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 585 | 30.80 | 1:02.07 | |||||
Uinti Tampere | 59.99 | |||||||||
5 | Petteri Haverinen | 2001 | 540 | 30.62 | 1:03.76 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:00.91 | |||||||||
6 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 528 | 30.91 | 1:04.23 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:01.97 | |||||||||
7 | Oskari Hynynen | 2001 | 507 | 31.23 | 1:05.10 | |||||
Salon Uimarit | 1:04.95 | |||||||||
8 | Walentin Koskinen | 2000 | 479 | 31.58 | 1:06.38 | |||||
Uinti Tampere | 1:05.01 | |||||||||
9 | Martti Tervanen | 2000 | 470 | 31.60 | 1:06.80 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:04.04 | |||||||||
10 | Jaakko Siipola | 1999 | 443 | 32.82 | 1:08.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.20 | |||||||||
10 | Perttu Somero | 2001 | 443 | 32.83 | 1:08.13 | |||||
Lahden Kaleva | 1:06.19 | |||||||||
12 | Matias Pennanen | 2001 | 440 | 32.93 | 1:08.25 | |||||
Porin Uimaseura | 1:09.27 | |||||||||
13 | Efim Romanov | 2002 | 439 | 33.39 | 1:08.29 | |||||
TaTu Tampere | 1:08.00 | |||||||||
14 | Roope Aro | 2000 | 439 | 33.14 | 1:08.33 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:07.02 | |||||||||
15 | Atte Kulmala | 1998 | 422 | 32.41 | 1:09.22 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.65 | |||||||||
16 | Jyri Lähde | 1996 | 421 | 33.01 | 1:09.28 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Oskari Arvo | 2002 | 417 | 33.80 | 1:09.48 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:07.08 | |||||||||
18 | Antti Leppänen | 2002 | 417 | 33.24 | 1:09.50 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:06.33 | |||||||||
19 | Axel Olander | 2002 | 406 | 34.65 | 1:10.12 | |||||
TaTu Tampere | 1:10.85 | |||||||||
20 | Tatu Hörkkö | 2001 | 396 | 33.65 | 1:10.71 | |||||
Uinti Tampere | 1:07.28 | |||||||||
21 | Santeri Mettälä | 1999 | 394 | 33.70 | 1:10.80 | |||||
TaTu Tampere | 1:05.66 | |||||||||
22 | Rasmus Söderholm | 2002 | 394 | 34.82 | 1:10.83 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.55 | |||||||||
23 | Arttu Heikkinen | 2000 | 374 | 34.71 | 1:12.06 | |||||
Uinti Tampere | 1:06.52 | |||||||||
24 | Mio Harju | 2002 | 363 | 35.38 | 1:12.76 | |||||
TaTu Tampere | 1:14.45 | |||||||||
25 | Lauri Uosukainen | 2002 | 360 | 35.53 | 1:12.96 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:14.26 | |||||||||
26 | Teemu Viitanen | 2000 | 358 | 34.66 | 1:13.12 | |||||
TaTu Tampere | 1:08.24 | |||||||||
27 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 356 | 34.69 | 1:13.25 | |||||
TaTu Tampere | 1:11.91 | |||||||||
28 | Teemu Turunen | 2002 | 339 | 36.21 | 1:14.48 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:12.34 | |||||||||
29 | Joona Lehtonen | 2001 | 335 | 36.07 | 1:14.73 | |||||
TaTu Tampere | 1:12.44 | |||||||||
30 | Otto Hoffren | 2002 | 327 | 37.09 | 1:15.34 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:15.39 | |||||||||
31 | Tino Vehkalahti | 2001 | 324 | 36.70 | 1:15.61 | |||||
TaTu Tampere | 1:13.87 | |||||||||
32 | Aksel Kansanniva | 2000 | 309 | 38.70 | 1:16.80 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
33 | Daniel Laurila | 1996 | 307 | 37.45 | 1:16.95 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
34 | Sami Peltonen | 2001 | 305 | 36.43 | 1:17.10 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
35 | Aleksi Vuorio | 2002 | 301 | 37.06 | 1:17.44 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:16.30 | |||||||||
36 | Eetu Koskinen | 2002 | 301 | 37.13 | 1:17.48 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:15.54 | |||||||||
37 | Aapo Puikkonen | 2001 | 287 | 37.65 | 1:18.68 | |||||
TaTu Tampere | 1:24.97 | |||||||||
38 | Lauri Ytti | 1999 | 274 | 36.76 | 1:19.94 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
39 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 267 | 38.08 | 1:20.63 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
40 | Ville Aaltonen | 2001 | 265 | 39.44 | 1:20.85 | |||||
Porin Uimaseura | 1:18.82 | |||||||||
41 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 256 | 38.94 | 1:21.76 | |||||
TaTu Tampere | 1:18.17 | |||||||||
42 | Elmeri Helander | 2002 | 252 | 40.13 | 1:22.16 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:21.79 | |||||||||
43 | Juuso Toivonen | 2001 | 248 | 39.52 | 1:22.59 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.95 | |||||||||
44 | Juuso Vastamäki | 2002 | 205 | 43.26 | 1:27.96 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
45 | Ville Syrjäkoski | 2002 | 172 | 44.53 | 1:33.36 | |||||
TaTu Tampere | 1:40.89 | |||||||||
46 | Karri Korhonen | 2002 | 165 | 45.43 | 1:34.55 | |||||
Uinti Tampere | 1:29.09 | |||||||||
- | Tino Laine | 1998 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:11.30 | |||||||||
SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
- | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Uinti | 1:13.10 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:04 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:58 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 10, 100m SU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Isla Leinonen | 2006 | 353 | 40.46 | 1:22.17 | |||||
Uinti Tampere | 1:28.99 | |||||||||
2 | Elsa Vira | 2006 | 327 | 40.25 | 1:24.35 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:26.62 | |||||||||
3 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 310 | 42.75 | 1:25.87 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:30.96 | |||||||||
4 | Tinka Tamminen | 2006 | 301 | 42.77 | 1:26.70 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:29.78 | |||||||||
5 | Ellen Kaituri | 2006 | 298 | 42.84 | 1:26.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:28.69 | |||||||||
6 | Emilia Rahola | 2006 | 207 | 48.33 | 1:38.19 | |||||
Porin Uimaseura | 1:39.83 | |||||||||
7 | Olivia Talvitie | 2006 | 206 | 49.75 | 1:38.28 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:57.95 | |||||||||
8 | Milla Kiviranta | 2006 | 205 | 49.16 | 1:38.43 | |||||
Vanders | 1:42.27 | |||||||||
9 | Elvira Lydén | 2006 | 204 | 46.70 | 1:38.63 | |||||
Uinti Tampere | 1:38.12 | |||||||||
10 | Fia Meltovaara | 2006 | 201 | 48.37 | 1:39.06 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:36.95 | |||||||||
11 | Piia Lahtinen | 2006 | 201 | 49.13 | 1:39.19 | |||||
Uinti Tampere | 1:48.06 | |||||||||
12 | Wilma Turpeinen | 2006 | 186 | 50.50 | 1:41.78 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:42.64 | |||||||||
13 | Ella Parviainen | 2006 | 176 | 50.89 | 1:43.60 | |||||
Uinti Tampere | 1:40.51 | |||||||||
14 | Rilla Backman | 2006 | 175 | 51.57 | 1:43.78 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:46.39 | |||||||||
15 | Minttu Mikkonen | 2006 | 171 | 47.88 | 1:44.56 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:49.01 | |||||||||
16 | Milana Virtanen | 2006 | 171 | 51.19 | 1:44.71 | |||||
Uinti Tampere | 1:41.10 | |||||||||
17 | Julia Rauhala | 2006 | 169 | 51.63 | 1:45.01 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:56.42 | |||||||||
18 | Eedi Imppola | 2008 | 159 | 53.11 | 1:47.07 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
19 | Katri Kulovuori | 2007 | 155 | 50.63 | 1:48.10 | |||||
Uinti Tampere | 1:47.61 | |||||||||
20 | Elli Lenkkeri | 2006 | 152 | 51.42 | 1:48.89 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
21 | Clara Korkeamäki | 2006 | 146 | 52.03 | 1:50.33 | |||||
Vanders | ||||||||||
22 | Emilia Pakkanen | 2006 | 143 | 55.62 | 1:51.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:51.85 | |||||||||
23 | Emmiina Eho | 2007 | 134 | 56.39 | 1:53.42 | |||||
Uinti Tampere | 1:57.25 | |||||||||
24 | Peppi Värikoski | 2006 | 131 | 57.61 | 1:54.37 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
25 | Riikka Broman | 2006 | 128 | 56.65 | 1:55.19 | |||||
Nokian Pyry | 1:55.17 | |||||||||
26 | Milja Prepula | 2006 | 123 | 56.24 | 1:56.74 | |||||
Uinti Tampere | 2:00.61 | |||||||||
26 | Silvia Koskela | 2007 | 123 | 56.99 | 1:56.74 | |||||
Uinti Tampere | 2:00.22 | |||||||||
28 | Elli Kenttälä | 2006 | 108 | 57.19 | 2:02.04 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Nelli Lehtonen | 2006 | 106 | 1:03.74 | 2:02.50 | |||||
Uinti Tampere | 2:05.98 | |||||||||
30 | Netta Halttunen | 2007 | 105 | 1:01.29 | 2:03.17 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Viiu Levola | 2008 | 103 | 1:04.96 | 2:03.61 | |||||
TaTu Tampere | 2:03.54 | |||||||||
32 | Linda Möttönen | 2006 | 89 | 1:01.32 | 2:09.79 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Anna Selin | 2006 | 74 | 1:07.34 | 2:18.10 | |||||
Uinti Tampere | 2:16.33 | |||||||||
- | Elli Raitalaakso | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:54.43 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Joanna Salonen | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:40.79 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Josefina Uitto | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:44.62 | |||||||||
SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää | ||||||||||
- | Rebecca Mäkinen | 2008 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Selma Ala-Karvia | 2008 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Veera Rantala | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:51.50 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 100m SU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Riikka Niskala | 2004 | 502 | 35.95 | 1:13.10 | |||||
Raision Urheilijat | 1:11.99 | |||||||||
2 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 482 | 35.04 | 1:14.09 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:14.31 | |||||||||
3 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 467 | 35.86 | 1:14.90 | |||||
Uinti Tampere | 1:13.53 | |||||||||
4 | Sonila Selimi | 2005 | 465 | 36.23 | 1:15.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.33 | |||||||||
5 | Tinja Lasonen | 2004 | 449 | 36.79 | 1:15.88 | |||||
Porin Uimaseura | 1:16.03 | |||||||||
6 | Emilia Sihvo | 2004 | 444 | 37.59 | 1:16.14 | |||||
Raision Urheilijat | 1:12.17 | |||||||||
7 | Sohvi Kallinen | 2004 | 444 | 37.53 | 1:16.15 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:14.40 | |||||||||
8 | Aino Hinkka | 2005 | 430 | 36.65 | 1:16.97 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:16.17 | |||||||||
9 | Moona Korpikoski | 2005 | 392 | 38.14 | 1:19.36 | |||||
Nokian Pyry | 1:18.60 | |||||||||
10 | Ella Suominen | 2004 | 389 | 39.01 | 1:19.60 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:22.06 | |||||||||
11 | Kukka Kangas | 2005 | 387 | 39.30 | 1:19.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.45 | |||||||||
12 | Emmi Manninen | 2004 | 386 | 39.73 | 1:19.76 | |||||
TaTu Tampere | 1:18.92 | |||||||||
13 | Aada Hakala | 2004 | 384 | 38.04 | 1:19.90 | |||||
Uinti Tampere | 1:19.56 | |||||||||
14 | Fiona Laakso | 2005 | 374 | 39.19 | 1:20.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.01 | |||||||||
15 | Henna Känsäkangas | 2004 | 371 | 40.10 | 1:20.86 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:18.35 | |||||||||
16 | Vlada Guljajeva | 2004 | 356 | 39.71 | 1:21.96 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:21.07 | |||||||||
17 | My Laverman | 2004 | 354 | 40.08 | 1:22.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:23.44 | |||||||||
18 | Ida Maliranta | 2004 | 348 | 40.53 | 1:22.58 | |||||
Raision Urheilijat | 1:22.13 | |||||||||
19 | Maura Bergström | 2005 | 343 | 41.61 | 1:22.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.54 | |||||||||
20 | Sofia Ellonen | 2004 | 325 | 39.95 | 1:24.46 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:22.71 | |||||||||
21 | Wilma Lassila | 2004 | 311 | 43.22 | 1:25.70 | |||||
TaTu Tampere | 1:27.21 | |||||||||
22 | Aino Lepola | 2005 | 310 | 40.68 | 1:25.85 | |||||
TaTu Tampere | 1:32.78 | |||||||||
23 | Viivi Nurmela | 2004 | 309 | 41.69 | 1:25.93 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:24.93 | |||||||||
24 | Wilma Långström | 2004 | 306 | 41.63 | 1:26.18 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:24.20 | |||||||||
25 | Ella Suominen | 2005 | 305 | 41.96 | 1:26.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.12 | |||||||||
26 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 304 | 42.23 | 1:26.43 | |||||
Uinti Tampere | 1:27.30 | |||||||||
27 | Julia Nelimarkka | 2004 | 303 | 42.30 | 1:26.49 | |||||
Keuruun Toverit | 1:29.96 | |||||||||
28 | Julianna Kurkela | 2005 | 302 | 43.73 | 1:26.60 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.74 | |||||||||
29 | Phan Vy Anh Tran | 2005 | 300 | 41.62 | 1:26.80 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:26.74 | |||||||||
30 | Melissa Virtanen | 2004 | 298 | 42.90 | 1:26.95 | |||||
Uinti Tampere | 1:31.99 | |||||||||
31 | Kreetta Somero | 2004 | 298 | 42.71 | 1:26.98 | |||||
Lahden Kaleva | 1:28.03 | |||||||||
32 | Milla Kähkönen | 2005 | 293 | 43.87 | 1:27.50 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:26.86 | |||||||||
33 | Iina Rissanen | 2005 | 283 | 42.66 | 1:28.49 | |||||
Vanders | 1:29.43 | |||||||||
34 | Milla Hännikäinen | 2004 | 276 | 43.58 | 1:29.19 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:30.82 | |||||||||
35 | Boglárka Bódi | 2005 | 272 | 43.37 | 1:29.67 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:32.08 | |||||||||
36 | Viivi Heittokangas | 2004 | 270 | 43.72 | 1:29.88 | |||||
Uinti Tampere | 1:28.88 | |||||||||
37 | Ida Töyrylä | 2004 | 268 | 43.64 | 1:30.04 | |||||
Uinti Tampere | 1:30.55 | |||||||||
38 | Juulia Sakomaa | 2005 | 268 | 44.26 | 1:30.07 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:38.18 | |||||||||
39 | Enna Eho | 2004 | 268 | 43.37 | 1:30.13 | |||||
Uinti Tampere | 1:31.79 | |||||||||
40 | Ranja Ruotoistenmäki | 2004 | 266 | 45.48 | 1:30.28 | |||||
Uinti Tampere | 1:32.93 | |||||||||
41 | Saara Kiuru | 2004 | 266 | 43.29 | 1:30.29 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:30.19 | |||||||||
42 | Henni Halme | 2005 | 264 | 43.45 | 1:30.52 | |||||
Uinti Tampere | 1:33.32 | |||||||||
43 | Enni Halttunen | 2005 | 260 | 44.51 | 1:31.05 | |||||
Uinti Tampere | 1:33.18 | |||||||||
44 | Heidi Helenius | 2005 | 258 | 45.20 | 1:31.29 | |||||
Uinti Tampere | 1:30.07 | |||||||||
45 | Anniina Ahonen | 2005 | 254 | 45.63 | 1:31.74 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:32.75 | |||||||||
46 | Siiri Levonoja | 2004 | 250 | 45.10 | 1:32.14 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:31.93 | |||||||||
47 | Vea Victoria Ramsten | 2005 | 248 | 45.84 | 1:32.39 | |||||
Porin Uimaseura | 1:35.43 | |||||||||
48 | Oona Holmberg | 2004 | 248 | 44.16 | 1:32.43 | |||||
Uinti Tampere | 1:31.92 | |||||||||
49 | Elena Surakka | 2005 | 247 | 46.44 | 1:32.61 | |||||
Uinti Tampere | 1:32.98 | |||||||||
50 | Saana Hyvönen | 2005 | 243 | 44.83 | 1:33.10 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:36.87 | |||||||||
51 | Cecilia Serovuo | 2004 | 242 | 44.62 | 1:33.22 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:30.91 | |||||||||
52 | Emmi Lapikisto | 2005 | 239 | 46.13 | 1:33.55 | |||||
Uinti Tampere | 1:33.29 | |||||||||
53 | Hilla Penttilä | 2005 | 238 | 46.42 | 1:33.75 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:42.71 | |||||||||
54 | Emma Nieminen | 2005 | 236 | 44.57 | 1:34.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:35.15 | |||||||||
55 | Aino Suominen | 2004 | 225 | 46.63 | 1:35.48 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:35.96 | |||||||||
56 | Jemina Vainio | 2004 | 225 | 47.61 | 1:35.53 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:39.97 | |||||||||
57 | Nella Vastamäki | 2004 | 220 | 47.07 | 1:36.23 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:40.42 | |||||||||
58 | Ada Oila | 2005 | 216 | 48.07 | 1:36.75 | |||||
Vanders | 1:36.13 | |||||||||
59 | Sini Kaivola | 2005 | 211 | 48.21 | 1:37.48 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:39.44 | |||||||||
60 | Ella Vilenius | 2004 | 211 | 45.76 | 1:37.49 | |||||
Vanders | 1:29.87 | |||||||||
61 | Silja Eloranta | 2004 | 207 | 48.02 | 1:38.15 | |||||
Vanders | ||||||||||
62 | Jenna Luoma | 2005 | 203 | 48.30 | 1:38.84 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:41.34 | |||||||||
63 | Linda Koivisto | 2004 | 202 | 45.85 | 1:39.01 | |||||
Nokian Pyry | 1:38.23 | |||||||||
64 | Joanna Hauhia | 2004 | 197 | 50.21 | 1:39.77 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:41.78 | |||||||||
65 | Aada Lehtoniemi | 2005 | 196 | 48.64 | 1:39.90 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:39.41 | |||||||||
66 | Elle Axén | 2004 | 194 | 48.20 | 1:40.35 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
67 | Olivia Romo | 2005 | 187 | 48.32 | 1:41.51 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:44.47 | |||||||||
68 | Kristina Grimbaum | 2005 | 184 | 50.10 | 1:42.03 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:38.75 | |||||||||
69 | Ronja Makkonen | 2005 | 169 | 53.29 | 1:44.94 | |||||
Uinti Tampere | 1:48.13 | |||||||||
70 | Moona Pietiläinen | 2005 | 167 | 53.18 | 1:45.47 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
71 | Venny Korjonen | 2005 | 160 | 52.43 | 1:46.95 | |||||
Uinti Tampere | 1:51.04 | |||||||||
72 | Aino Kurki | 2005 | 159 | 53.95 | 1:47.06 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:43.75 | |||||||||
73 | Venla Vuorivirta | 2005 | 148 | 51.06 | 1:49.65 | |||||
Uinti Tampere | 1:45.26 | |||||||||
74 | Emma Autio | 2005 | 140 | 55.62 | 1:51.86 | |||||
Cetus Espoo | 1:52.91 | |||||||||
75 | Aino Soininen | 2005 | 131 | 53.64 | 1:54.35 | |||||
HTU Stadi | 1:56.39 | |||||||||
76 | Soila Nevalainen | 2005 | 130 | 55.63 | 1:54.71 | |||||
Uinti Tampere | 1:58.76 | |||||||||
77 | Eerika Turunen | 2005 | 129 | 56.09 | 1:54.84 | |||||
Uinti Tampere | 1:54.09 | |||||||||
78 | Ronja Haraholma | 2005 | 123 | 56.16 | 1:56.82 | |||||
Nokian Pyry | 1:59.95 | |||||||||
79 | Vilma Halava | 2004 | 117 | 57.54 | 1:58.81 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:00.50 | |||||||||
80 | Sara Pöllänen | 2004 | 70 | 1:06.73 | 2:20.40 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Anna Edwards | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:20.05 | |||||||||
- | Veera Säämänen | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.66 | |||||||||
- | Eevi-Maria Bogdanova | 2005 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:28.45 | |||||||||
SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää | ||||||||||
- | Fanny Savia | 2005 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | 1:46.99 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Irene Mäkilä | 2004 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 1:15.17 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kata Koskinen | 2005 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:45.72 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Siiri Vesanen | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:37.34 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 10, 100m SU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Nieminen | 1996 | 635 | 32.91 | 1:07.60 | |||||
Uinti Tampere | 1:06.42 | |||||||||
2 | Suvi Huhtanen | 1999 | 600 | 32.85 | 1:08.88 | |||||
Uinti Tampere | 1:06.28 | |||||||||
3 | Jenni Moisio | 2002 | 564 | 34.21 | 1:10.31 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:10.73 | |||||||||
4 | Erika Ketola | 2000 | 564 | 34.68 | 1:10.34 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.04 | |||||||||
5 | Emmi Kaunisto | 2002 | 552 | 34.52 | 1:10.81 | |||||
Porin Uimaseura | 1:13.04 | |||||||||
6 | Iida Koiranen | 2000 | 541 | 35.15 | 1:11.30 | |||||
Vanders | 1:08.36 | |||||||||
7 | Aino Jussila | 2000 | 534 | 34.15 | 1:11.62 | |||||
Uinti Tampere | 1:09.94 | |||||||||
8 | Emma Kajanto | 2002 | 515 | 34.89 | 1:12.47 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:11.25 | |||||||||
9 | Netta Nyberg | 2001 | 509 | 35.13 | 1:12.76 | |||||
Uinti Tampere | 1:09.78 | |||||||||
10 | Suvi Kurth | 2001 | 490 | 34.58 | 1:13.70 | |||||
Uinti Tampere | 1:09.67 | |||||||||
11 | Kaisla Kangas | 2002 | 488 | 34.79 | 1:13.78 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.06 | |||||||||
12 | Elli-Kaisa Saarinen | 2001 | 484 | 35.57 | 1:13.99 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:11.80 | |||||||||
13 | Aliisa Liukkonen | 1999 | 479 | 36.35 | 1:14.25 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:15.89 | |||||||||
14 | Amanda Suihkonen | 1995 | 474 | 35.19 | 1:14.49 | |||||
TaTu Tampere | 1:12.28 | |||||||||
15 | Ina Pollari | 2002 | 463 | 35.78 | 1:15.11 | |||||
Uinti Tampere | 1:16.98 | |||||||||
16 | Hanna Hammar | 1998 | 459 | 36.52 | 1:15.33 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Milla Laiteenmäki | 2001 | 454 | 36.30 | 1:15.62 | |||||
Kurikan Ryhti | 1:15.40 | |||||||||
18 | Noora Poutanen | 1999 | 444 | 36.26 | 1:16.13 | |||||
TaTu Tampere | 1:12.03 | |||||||||
19 | Lotta Aho | 1999 | 441 | 37.08 | 1:16.35 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:17.66 | |||||||||
20 | Vanessa Pönnighaus | 1999 | 431 | 36.20 | 1:16.91 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:12.94 | |||||||||
21 | Armi Auvinen | 2000 | 430 | 36.32 | 1:16.95 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.46 | |||||||||
22 | Riina Karola | 2000 | 418 | 36.77 | 1:17.68 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:16.07 | |||||||||
23 | Anni Turkkila | 2002 | 415 | 38.76 | 1:17.86 | |||||
Jämsänkosken Ilves | 1:15.55 | |||||||||
24 | Ethel Piksilä | 2003 | 413 | 38.26 | 1:18.00 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.62 | |||||||||
25 | Wilma Walther | 2001 | 412 | 37.64 | 1:18.05 | |||||
HTU Stadi | 1:17.51 | |||||||||
26 | Venla Pesu | 2002 | 404 | 39.00 | 1:18.56 | |||||
TaTu Tampere | 1:18.04 | |||||||||
27 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 399 | 37.83 | 1:18.93 | |||||
Vanders | 1:14.22 | |||||||||
28 | Ella Kankkunen | 2003 | 390 | 37.03 | 1:19.52 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:16.80 | |||||||||
29 | Laura Känsäkangas | 1999 | 389 | 38.49 | 1:19.58 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:13.61 | |||||||||
30 | Sanni Kilponen | 2001 | 389 | 37.75 | 1:19.61 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:16.06 | |||||||||
31 | Julia Romo | 2003 | 388 | 38.82 | 1:19.67 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:18.81 | |||||||||
32 | Helmi Ahonen | 2003 | 386 | 38.94 | 1:19.79 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.82 | |||||||||
33 | Enni Lahtinen | 2002 | 385 | 38.58 | 1:19.87 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Janna Salminen | 2003 | 384 | 39.43 | 1:19.91 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:17.94 | |||||||||
35 | Vivian Heräjärvi | 2001 | 383 | 39.09 | 1:20.02 | |||||
Jämsänkosken Ilves | 1:17.44 | |||||||||
36 | Anni Matikainen | 2001 | 376 | 38.95 | 1:20.47 | |||||
Nokian Pyry | 1:18.14 | |||||||||
37 | Amanda Mankinen | 2001 | 374 | 39.97 | 1:20.63 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:19.45 | |||||||||
37 | Annika Heikkilä | 2003 | 374 | 38.11 | 1:20.63 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:22.51 | |||||||||
39 | Elina Palojärvi | 2002 | 368 | 38.85 | 1:21.04 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.42 | |||||||||
40 | Erika Lahtinen | 1998 | 368 | 39.56 | 1:21.06 | |||||
Uinti Tampere | 1:17.83 | |||||||||
41 | Emilia Hokkanen | 2003 | 365 | 39.85 | 1:21.30 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:20.80 | |||||||||
42 | Viivi Kuusinen | 2002 | 361 | 39.69 | 1:21.62 | |||||
TaTu Tampere | 1:19.62 | |||||||||
43 | Aino Paju | 2003 | 351 | 39.91 | 1:22.37 | |||||
Vanders | 1:21.66 | |||||||||
44 | Ella Ohra-Aho | 2003 | 349 | 39.64 | 1:22.52 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:22.87 | |||||||||
45 | Iida Koskiluoto | 2002 | 346 | 40.19 | 1:22.78 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:19.82 | |||||||||
46 | Iida-Lotta Kolehmainen | 2002 | 345 | 39.97 | 1:22.83 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:20.85 | |||||||||
47 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | 345 | 39.62 | 1:22.84 | |||||
Uinti Tampere | 1:19.24 | |||||||||
48 | Aada Viitamäki | 2003 | 336 | 39.85 | 1:23.54 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:21.09 | |||||||||
49 | Anni Koivula | 2003 | 334 | 40.86 | 1:23.73 | |||||
Nokian Pyry | 1:24.42 | |||||||||
50 | Mariia Sherstiuk | 2003 | 315 | 41.10 | 1:25.37 | |||||
TaTu Tampere | 1:25.56 | |||||||||
51 | Cinja Åvist | 2003 | 311 | 41.84 | 1:25.77 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:25.27 | |||||||||
52 | Siiri Nurmi | 2000 | 309 | 42.12 | 1:25.88 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:24.42 | |||||||||
53 | Aida Silvennoinen | 2003 | 309 | 41.60 | 1:25.95 | |||||
Lahden Kaleva | 1:24.73 | |||||||||
54 | Hanni Riikonen | 2002 | 298 | 41.62 | 1:26.99 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:24.48 | |||||||||
55 | Mai Multimäki | 2000 | 297 | 40.81 | 1:27.06 | |||||
Uinti Tampere | 1:26.01 | |||||||||
56 | Emilia Majuri | 2001 | 295 | 41.08 | 1:27.27 | |||||
Uinti Tampere | 1:22.95 | |||||||||
57 | Silja Hieto | 2003 | 291 | 42.66 | 1:27.64 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:25.83 | |||||||||
58 | Annika Alanen | 2003 | 289 | 41.28 | 1:27.81 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:27.44 | |||||||||
58 | Vilma Tuokko | 2002 | 289 | 42.33 | 1:27.81 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:21.13 | |||||||||
60 | Maiju Harju | 2002 | 288 | 42.78 | 1:27.95 | |||||
Uinti Tampere | 1:27.19 | |||||||||
61 | Viivi Nieminen | 2002 | 286 | 43.17 | 1:28.13 | |||||
Uinti Tampere | 1:23.50 | |||||||||
62 | Noora Vallinen | 1998 | 286 | 42.98 | 1:28.19 | |||||
Nokian Pyry | 1:28.34 | |||||||||
63 | Siiri Haanpää | 2001 | 278 | 42.80 | 1:29.02 | |||||
Porin Uimaseura | 1:33.50 | |||||||||
64 | Jenna Rajahalme | 2002 | 273 | 43.85 | 1:29.59 | |||||
Nokian Pyry | 1:30.98 | |||||||||
65 | Ilona Hjelt | 2002 | 271 | 43.73 | 1:29.81 | |||||
Jämsänkosken Ilves | 1:24.65 | |||||||||
66 | Venla Mäkelä | 2003 | 259 | 44.16 | 1:31.12 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:29.75 | |||||||||
67 | Lotta Laine | 2003 | 250 | 45.71 | 1:32.17 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:32.43 | |||||||||
68 | Ilona Halima | 2003 | 240 | 45.61 | 1:33.45 | |||||
Uinti Tampere | 1:32.44 | |||||||||
69 | Saga Peltolehto | 2003 | 233 | 47.15 | 1:34.34 | |||||
Nokian Pyry | 1:34.51 | |||||||||
70 | Kamilla Karppinen | 2001 | 191 | 48.55 | 1:40.82 | |||||
Uinti Tampere | 1:38.69 | |||||||||
71 | Kaisa Huttunen | 2002 | 164 | 50.33 | 1:46.12 | |||||
Uinti Tampere | 1:45.45 | |||||||||
72 | Amanda Rahola | 2003 | 162 | 52.86 | 1:46.48 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Anna Mäkinen | 1995 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 1:15.11 | |||||||||
- | Veera Skinnari | 2003 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:20.47 | |||||||||
- | Minttu-Marie Rasinpää | 2001 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:24.39 | |||||||||
SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
- | Noora Kukkonen | 1999 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 1:08.19 | |||||||||
SW 5.3 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:58 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 17:04 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 11, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Törmä | 2000 | 496 | 32.12 | 1:08.60 | 1:45.82 | 2:20.79 | |||
Porin Uimaseura | 2:22.32 | |||||||||
2 | Joona Korhonen | 2000 | 466 | 31.54 | 1:08.16 | 1:45.09 | 2:23.83 | |||
Uinti Tampere | 2:18.65 | |||||||||
3 | Eemeli Leinonen | 2002 | 422 | 32.25 | 1:09.09 | 1:50.07 | 2:28.57 | |||
Uinti Tampere | 2:30.34 | |||||||||
4 | Lassi Haimi | 2003 | 387 | 33.92 | 1:13.93 | 1:55.29 | 2:32.91 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Aleksi Koprinen | 2003 | 370 | 33.19 | 1:12.46 | 1:54.08 | 2:35.19 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:50.65 | |||||||||
6 | Lari Tumanoff | 2003 | 368 | 35.06 | 1:16.00 | 1:56.17 | 2:35.51 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:50.55 | |||||||||
7 | Wäinö Koskinen | 2002 | 358 | 35.48 | 1:16.49 | 1:58.18 | 2:36.97 | |||
Uinti Tampere | 2:40.73 | |||||||||
8 | Oskari Arvo | 2002 | 311 | 33.15 | 1:14.07 | 1:59.28 | 2:44.46 | |||
Aurajoen Uinti | 2:28.18 | |||||||||
9 | Pirkka Perkola | 2001 | 281 | 35.25 | 1:18.47 | 2:04.54 | 2:50.22 | |||
TaTu Tampere | 2:44.70 | |||||||||
10 | Urho Lyytinen | 2003 | 261 | 36.02 | 1:18.77 | 2:06.48 | 2:54.38 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 17:04 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 17:14 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 12, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nea Norismaa | 1995 | 630 | 31.04 | 1:07.35 | 1:44.66 | 2:22.05 | |||
Uinti Tampere | 2:17.25 | |||||||||
2 | Vilma Ruotsalainen | 1996 | 565 | 31.71 | 1:09.43 | 1:47.26 | 2:27.27 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Annika Karinkanta | 2000 | 517 | 33.09 | 1:12.97 | 1:52.26 | 2:31.68 | |||
TaTu Tampere | 2:30.69 | |||||||||
4 | Salla Puhtimäki | 1998 | 509 | 32.17 | 1:11.45 | 1:52.19 | 2:32.55 | |||
Vesihelmen Uimaseura | 2:31.57 | |||||||||
5 | Elina Karinkanta | 2000 | 487 | 33.43 | 1:12.06 | 1:53.61 | 2:34.77 | |||
TaTu Tampere | 2:30.92 | |||||||||
6 | Hanna Rautiainen | 1999 | 479 | 33.77 | 1:13.19 | 1:54.40 | 2:35.62 | |||
Uinti Tampere | 2:29.51 | |||||||||
7 | Jenni Kukkonen | 1999 | 448 | 33.04 | 1:12.39 | 1:53.08 | 2:39.15 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:34.41 | |||||||||
8 | Minka Halava | 2001 | 422 | 33.37 | 1:14.40 | 1:58.69 | 2:42.33 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:35.29 | |||||||||
9 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 402 | 33.62 | 1:14.35 | 1:58.65 | 2:44.98 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
10 | Siiri Konkka | 2004 | 396 | 34.31 | 1:14.62 | 1:58.61 | 2:45.87 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Wilma Andreasen | 2000 | 390 | 35.33 | 1:17.61 | 2:02.20 | 2:46.62 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:40.66 | |||||||||
12 | Oona Sirkiä | 2004 | 386 | 35.45 | 1:15.40 | 2:00.73 | 2:47.18 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Eveliina Koivula | 2003 | 361 | 36.15 | 1:19.96 | 2:05.47 | 2:51.03 | |||
Uinti Tampere | 2:49.12 | |||||||||
14 | Jenni Rantanen | 2001 | 338 | 35.31 | 1:18.02 | 2:06.41 | 2:54.82 | |||
HTU Stadi | 2:37.85 | |||||||||
15 | Aino Koskelo | 2005 | 300 | 39.47 | 1:25.26 | 2:13.23 | 3:01.80 | |||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
16 | Aino Paju | 2003 | 264 | 37.90 | 1:26.43 | 2:21.89 | 3:09.76 | |||
Vanders | 2:57.88 | |||||||||
17 | Noora Kylmämetsä | 2004 | 221 | 39.10 | 1:24.61 | 2:19.94 | 3:21.47 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 17:14 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 17:27 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 13, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matti Mattsson | 1993 | 785 | 31.25 | 1:06.24 | 1:42.06 | 2:17.65 | |||
Porin Uimaseura | 2:10.09 | |||||||||
2 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 616 | 32.40 | 1:09.57 | 1:48.69 | 2:29.24 | |||
Uinti Tampere | 2:22.25 | |||||||||
3 | Mikael Karuveha | 1999 | 602 | 34.11 | 1:13.54 | 1:52.11 | 2:30.38 | |||
TaTu Tampere | 2:25.92 | |||||||||
4 | Efim Romanov | 2002 | 453 | 37.76 | 1:21.77 | 2:02.64 | 2:45.35 | |||
TaTu Tampere | ||||||||||
5 | Rami Rissanen | 1999 | 443 | 36.98 | 1:18.82 | 2:03.18 | 2:46.49 | |||
Porin Uimaseura | 2:44.34 | |||||||||
6 | Riku Leino | 2001 | 442 | 37.15 | 1:18.04 | 2:02.94 | 2:46.65 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:40.38 | |||||||||
7 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 418 | 36.78 | 1:19.03 | 2:04.31 | 2:49.76 | |||
Porin Uimaseura | 2:43.67 | |||||||||
8 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 406 | 40.74 | 1:25.43 | 2:09.68 | 2:51.39 | |||
Lahden Uimaseura | 2:55.50 | |||||||||
9 | Christofor Pavlidi | 2001 | 380 | 39.66 | 1:23.89 | 2:09.74 | 2:55.25 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:57.31 | |||||||||
10 | Mikael Nurmela | 2002 | 378 | 40.40 | 1:25.85 | 2:11.48 | 2:55.65 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:51.43 | |||||||||
11 | Janne Juven | 2001 | 369 | 39.64 | 1:24.16 | 2:10.66 | 2:57.01 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:56.39 | |||||||||
12 | Antti Oinonen | 2003 | 368 | 37.60 | 1:25.21 | 2:11.30 | 2:57.08 | |||
Uinti Imatra | 2:59.20 | |||||||||
13 | Jere Kekola | 2000 | 367 | 38.70 | 1:23.70 | 2:10.59 | 2:57.27 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:44.58 | |||||||||
14 | Julius Nyberg | 2002 | 357 | 38.18 | 1:22.90 | 2:09.45 | 2:59.03 | |||
Jämsänkosken Ilves | 3:03.77 | |||||||||
15 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 349 | 40.68 | 1:28.67 | 2:15.66 | 3:00.33 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:07.98 | |||||||||
16 | Joona Kortteinen | 2003 | 342 | 40.92 | 1:27.77 | 2:15.08 | 3:01.61 | |||
Uinti Tampere | 3:01.46 | |||||||||
17 | Teemu Viitanen | 2000 | 337 | 39.88 | 1:25.52 | 2:13.19 | 3:02.34 | |||
TaTu Tampere | 2:53.45 | |||||||||
18 | Aapo Puikkonen | 2001 | 330 | 40.46 | 1:27.54 | 2:15.68 | 3:03.66 | |||
TaTu Tampere | 3:06.09 | |||||||||
19 | Eero Ala-Karvia | 2001 | 329 | 41.68 | 1:28.22 | 2:17.47 | 3:03.90 | |||
Uinti Tampere | 3:15.58 | |||||||||
20 | Lenni Kukkonen | 2001 | 312 | 41.63 | 1:29.61 | 2:17.87 | 3:07.08 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:04.92 | |||||||||
21 | Georg Närjä | 2002 | 306 | 42.48 | 1:31.11 | 2:21.13 | 3:08.45 | |||
Helsingfors Simsällskap | 3:08.57 | |||||||||
22 | Aapo Löyttyniemi | 2001 | 302 | 41.83 | 1:31.53 | 2:19.74 | 3:09.16 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:17.56 | |||||||||
23 | Otto Ahvonen | 2003 | 273 | 42.59 | 1:31.78 | 2:23.28 | 3:15.57 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:23.13 | |||||||||
24 | Eemil Sipola | 2003 | 259 | 44.44 | 1:35.02 | 2:26.87 | 3:19.03 | |||
Uinti Tampere | 3:25.02 | |||||||||
25 | Santeri Ahinko | 2004 | 210 | 46.72 | 1:40.34 | 2:37.88 | 3:33.50 | |||
Vesihelmen Uimaseura | 3:36.48 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 17:27 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 17:45 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 14, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roosa Mäkinen | 1999 | 657 | 35.90 | 1:15.78 | 1:58.05 | 2:39.99 | |||
Uinti Tampere | 2:39.28 | |||||||||
2 | Charlotta Edelman | 2001 | 644 | 35.34 | 1:15.75 | 1:57.81 | 2:41.07 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:37.82 | |||||||||
3 | Emma von Dickoff | 2002 | 529 | 39.96 | 1:22.33 | 2:08.01 | 2:51.96 | |||
Uinti Tampere | 2:52.82 | |||||||||
4 | Julia Sottinen | 2000 | 481 | 40.79 | 1:26.80 | 2:12.35 | 2:57.53 | |||
Porin Uimaseura | 2:53.13 | |||||||||
5 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 455 | 39.82 | 1:27.57 | 2:14.72 | 3:00.81 | |||
Uinti Tampere | 3:01.24 | |||||||||
6 | Iida Heikkinen | 2004 | 446 | 41.51 | 1:28.79 | 2:16.14 | 3:01.99 | |||
Uinti Imatra | 3:07.19 | |||||||||
7 | Liinu Louhikoski | 2004 | 442 | 41.91 | 1:28.42 | 2:15.85 | 3:02.58 | |||
Vanders | 3:03.15 | |||||||||
8 | Alina Talja | 2004 | 440 | 41.24 | 1:29.89 | 2:17.77 | 3:02.84 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:03.01 | |||||||||
9 | Manja Lindell | 2004 | 430 | 42.56 | 1:30.59 | 2:18.01 | 3:04.26 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:08.09 | |||||||||
10 | Helmiina Toivonen | 2004 | 427 | 42.75 | 1:29.00 | 2:18.33 | 3:04.70 | |||
Helsingfors Simsällskap | 3:01.66 | |||||||||
11 | Aino Kontiainen | 2002 | 415 | 40.92 | 1:28.22 | 2:16.22 | 3:06.45 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:02.21 | |||||||||
12 | Kaisa Siukonen | 2001 | 413 | 42.25 | 1:29.33 | 2:19.15 | 3:06.73 | |||
Uinti Tampere | 3:05.56 | |||||||||
13 | Hanni Riikonen | 2002 | 413 | 41.21 | 1:28.13 | 2:16.74 | 3:06.75 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:04.95 | |||||||||
14 | Jessika Liimatta | 2004 | 406 | 41.27 | 1:30.63 | 2:18.97 | 3:07.80 | |||
TaTu Tampere | ||||||||||
15 | Santra Nieminen | 2004 | 386 | 42.45 | 1:30.83 | 2:20.79 | 3:11.01 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:29.34 | |||||||||
16 | Nea Mustonen | 2004 | 385 | 42.45 | 1:32.26 | 2:22.10 | 3:11.11 | |||
Lahden Uimaseura | 3:10.63 | |||||||||
17 | Emmi Manninen | 2004 | 382 | 43.51 | 1:32.27 | 2:21.92 | 3:11.68 | |||
TaTu Tampere | 3:13.16 | |||||||||
18 | Anni Ruokanen | 2003 | 373 | 44.63 | 1:33.29 | 2:24.80 | 3:13.09 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:18.24 | |||||||||
19 | Wilma Långström | 2004 | 358 | 44.99 | 1:35.53 | 2:27.27 | 3:15.80 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Lilli Kulpakko | 2005 | 355 | 43.95 | 1:34.10 | 2:24.34 | 3:16.46 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Aada Hakala | 2004 | 352 | 44.21 | 1:34.20 | 2:26.85 | 3:16.86 | |||
Uinti Tampere | 3:13.90 | |||||||||
22 | Sanni Salmi | 2003 | 352 | 44.34 | 1:33.91 | 2:26.97 | 3:16.93 | |||
Nokian Pyry | 3:32.50 | |||||||||
23 | Viivi Jokiniemi | 2001 | 351 | 44.70 | 1:33.79 | 2:26.87 | 3:17.12 | |||
Uinti Tampere | 3:09.53 | |||||||||
24 | Susanna Uitto | 2004 | 310 | 46.52 | 1:39.54 | 2:32.32 | 3:25.36 | |||
Uinti Tampere | 3:31.01 | |||||||||
25 | Milla Salminen | 2003 | 305 | 45.63 | 1:39.44 | 2:32.56 | 3:26.66 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:17.67 | |||||||||
26 | Emma Nieminen | 2002 | 303 | 44.51 | 1:37.36 | 2:32.52 | 3:26.89 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:40.64 | |||||||||
27 | Noona Rantanen | 2002 | 277 | 45.53 | 1:39.90 | 2:37.21 | 3:33.20 | |||
Vanders | 3:26.52 | |||||||||
28 | Aurora Hirvonen | 2000 | 264 | 46.36 | 1:40.67 | 2:39.93 | 3:36.59 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Ella Happonen | 2003 | 236 | 48.00 | 1:43.98 | 2:44.46 | 3:44.83 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:38.28 | |||||||||
- | Caroline Wallenborg | 2000 | DSQ | |||||||
Stockholmspolisens IF SF | 2:37.78 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Susanna Kuisma | 2003 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 3:25.01 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 17:45 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 19:03 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 15, 200m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Samuel Sainio | 2005 | 307 | 35.00 | 1:13.88 | 1:54.77 | 2:31.05 | |||
Uinti Tampere | 2:38.77 | |||||||||
2 | Risto Kallström | 2006 | 204 | 38.98 | 1:23.96 | 2:11.27 | 2:53.11 | |||
Cetus Espoo | 3:28.23 | |||||||||
3 | Kalle Heinonen | 2006 | 151 | 41.77 | 1:31.08 | 2:22.96 | 3:11.30 | |||
TaTu Tampere | 3:19.15 | |||||||||
- | Ferdinand Backman | 2006 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 3:33.92 | |||||||||
- | Albert Laakkonen | 2007 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 3:16.38 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 15, 200m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aku Kaila | 2003 | 429 | 30.66 | 1:05.22 | 1:40.85 | 2:15.20 | |||
Raision Urheilijat | 2:13.43 | |||||||||
2 | Akseli Hakala | 2003 | 428 | 30.83 | 1:05.83 | 1:41.53 | 2:15.27 | |||
Uinti Tampere | 2:15.21 | |||||||||
3 | Elis Fokin | 2003 | 353 | 32.92 | 1:09.71 | 1:47.49 | 2:24.25 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:33.64 | |||||||||
4 | Akira Konttinen | 2003 | 346 | 33.02 | 1:10.16 | 1:47.79 | 2:25.25 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:23.04 | |||||||||
5 | Max Walther | 2003 | 333 | 31.96 | 1:09.24 | 1:48.80 | 2:27.04 | |||
HTU Stadi | 2:27.32 | |||||||||
6 | Lassi Niemi | 2004 | 330 | 32.59 | 1:10.18 | 1:49.96 | 2:27.55 | |||
TaTu Tampere | 2:29.75 | |||||||||
7 | Riccardo Castagno | 2004 | 321 | 33.34 | 1:11.76 | 1:51.35 | 2:28.84 | |||
Uinti Tampere | 2:30.36 | |||||||||
8 | Roni Koskinen | 2003 | 313 | 33.55 | 1:11.23 | 1:50.66 | 2:30.09 | |||
Aurajoen Uinti | 2:31.28 | |||||||||
9 | Lauri Huhtasalo | 2004 | 302 | 33.42 | 1:11.75 | 1:51.89 | 2:32.01 | |||
Porin Uimaseura | 2:40.08 | |||||||||
10 | Tino Kaukonen | 2004 | 298 | 34.11 | 1:13.34 | 1:55.08 | 2:32.68 | |||
HTU Stadi | 2:40.48 | |||||||||
11 | Joonas Cranston | 2003 | 285 | 35.84 | 1:15.71 | 1:57.38 | 2:34.89 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:43.32 | |||||||||
12 | Leevi Lehtonen | 2003 | 277 | 35.16 | 1:15.57 | 1:56.74 | 2:36.32 | |||
Uinti Tampere | 2:34.17 | |||||||||
13 | Joona Lehtonen | 2003 | 249 | 36.08 | 1:17.28 | 1:59.76 | 2:42.10 | |||
Vanders | 2:46.72 | |||||||||
14 | Petteri Lepola | 2003 | 244 | 34.03 | 1:16.55 | 2:02.44 | 2:43.06 | |||
TaTu Tampere | 2:45.55 | |||||||||
15 | Mitja Vaikkola | 2004 | 226 | 37.49 | 1:24.32 | 2:06.23 | 2:47.29 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:44.62 | |||||||||
16 | Leevi Pietiläinen | 2004 | 214 | 40.03 | 1:24.07 | 2:09.29 | 2:50.31 | |||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
17 | Mikael Halonen | 2003 | 206 | 36.80 | 1:20.52 | 2:08.04 | 2:52.64 | |||
Uinti Tampere | 3:05.17 | |||||||||
17 | Valtteri Jussila | 2003 | 206 | 36.97 | 1:20.25 | 2:07.12 | 2:52.64 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Henri Erlund | 2003 | 182 | 40.80 | 1:27.95 | 2:15.13 | 2:59.73 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
20 | Joonas Nieminen | 2003 | 151 | 43.39 | 1:31.72 | 2:22.33 | 3:11.37 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:23.24 | |||||||||
21 | Ville Luoma | 2004 | 144 | 43.76 | 1:34.76 | 2:27.50 | 3:14.19 | |||
TaTu Tampere | 3:30.75 | |||||||||
22 | Osmo Mäkelä | 2004 | 134 | 42.08 | 1:33.31 | 2:27.16 | 3:19.12 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:21.00 | |||||||||
- | Henry Nyman | 2003 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 2:33.21 | |||||||||
- | Daniel Pavlov | 2003 | DNF | |||||||
Aurajoen Uinti | 2:37.65 | |||||||||
- | Antti Toivonen | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 3:24.83 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Leo Liukonen | 2004 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 2:47.96 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Oscar Carroll | 2003 | DSQ | |||||||
Kuopion Uimaseura | 2:54.62 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 15, 200m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joni Aaltonen | 1999 | 591 | 28.47 | 59.92 | 1:31.40 | 2:01.48 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:57.74 | |||||||||
2 | Juho Eerola | 1995 | 582 | 28.58 | 59.70 | 1:31.23 | 2:02.12 | |||
TaTu Tampere | 1:55.92 | |||||||||
3 | Jakob Sievers | 2000 | 563 | 28.64 | 1:00.33 | 1:31.90 | 2:03.51 | |||
Uinti Tampere | 2:05.07 | |||||||||
4 | Axel Olander | 2002 | 526 | 29.76 | 1:01.57 | 1:34.00 | 2:06.30 | |||
TaTu Tampere | 2:06.95 | |||||||||
5 | Antti Leppänen | 2002 | 506 | 29.45 | 1:02.44 | 1:35.57 | 2:07.95 | |||
Lahden Uimaseura | 2:05.21 | |||||||||
6 | Kasper Envalds | 2001 | 504 | 29.38 | 1:02.35 | 1:35.48 | 2:08.16 | |||
Vanders | 2:10.67 | |||||||||
7 | Kalle Mäkinen | 2002 | 496 | 29.00 | 59.97 | 1:34.06 | 2:08.79 | |||
Vanders | 2:14.88 | |||||||||
7 | Oskari Hynynen | 2001 | 496 | 28.78 | 1:01.62 | 1:35.91 | 2:08.79 | |||
Salon Uimarit | 2:04.16 | |||||||||
9 | Leo Roine | 2001 | 494 | 28.39 | 1:00.79 | 1:35.56 | 2:09.02 | |||
Uinti Tampere | 2:16.22 | |||||||||
10 | Joona Korhonen | 2000 | 488 | 29.43 | 1:01.90 | 1:35.63 | 2:09.50 | |||
Uinti Tampere | 2:02.88 | |||||||||
11 | Matias Pennanen | 2001 | 451 | 30.03 | 1:03.51 | 1:39.49 | 2:12.93 | |||
Porin Uimaseura | 2:11.76 | |||||||||
12 | Leevi Luhtanen | 2000 | 445 | 30.66 | 1:04.60 | 1:39.83 | 2:13.58 | |||
Porin Uimaseura | 2:13.18 | |||||||||
13 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 437 | 28.90 | 1:02.51 | 1:38.50 | 2:14.39 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:06.44 | |||||||||
14 | Jon Byskov | 2000 | 416 | 30.70 | 1:05.06 | 1:40.48 | 2:16.63 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:16.01 | |||||||||
15 | Perttu Somero | 2001 | 407 | 30.61 | 1:05.02 | 1:41.62 | 2:17.54 | |||
Lahden Kaleva | 2:21.04 | |||||||||
16 | Jonatan Hallikainen | 2001 | 405 | 30.04 | 1:04.61 | 1:41.20 | 2:17.84 | |||
Lahden Kaleva | 2:27.59 | |||||||||
17 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 395 | 30.86 | 1:06.31 | 1:43.17 | 2:18.90 | |||
TaTu Tampere | 2:17.67 | |||||||||
18 | Akseli Heino | 1999 | 393 | 29.20 | 1:02.52 | 1:40.07 | 2:19.22 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:07.25 | |||||||||
19 | Daniel Laurila | 1996 | 391 | 30.76 | 1:05.49 | 1:42.21 | 2:19.47 | |||
Nokian Pyry | 2:16.66 | |||||||||
20 | Eetu Einto | 2001 | 384 | 30.28 | 1:04.39 | 1:41.93 | 2:20.25 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:14.65 | |||||||||
21 | Juuso Toivonen | 2001 | 382 | 32.40 | 1:08.41 | 1:44.63 | 2:20.57 | |||
Uinti Tampere | 2:26.04 | |||||||||
22 | Joona Lehtonen | 2001 | 371 | 30.70 | 1:06.37 | 1:44.34 | 2:21.92 | |||
TaTu Tampere | 2:15.97 | |||||||||
23 | Mikael Lähde | 2000 | 358 | 30.30 | 1:06.36 | 1:45.92 | 2:23.57 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:17.14 | |||||||||
24 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 358 | 33.29 | 1:10.83 | 1:47.08 | 2:23.61 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:26.89 | |||||||||
25 | Miska Birkstedt | 2002 | 355 | 31.84 | 1:08.38 | 1:46.51 | 2:23.92 | |||
TaTu Tampere | 2:27.10 | |||||||||
26 | Aatu Harju | 2002 | 340 | 31.85 | 1:08.97 | 1:48.68 | 2:26.08 | |||
Vanders | ||||||||||
27 | Henri Naarajärvi | 2002 | 325 | 33.65 | 1:11.96 | 1:50.17 | 2:28.34 | |||
Uinti Tampere | 2:32.03 | |||||||||
28 | Ville Hämäläinen | 2002 | 320 | 32.40 | 1:10.31 | 1:50.79 | 2:29.05 | |||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
29 | Onni Järvinen | 2002 | 319 | 34.74 | 1:12.59 | 1:50.97 | 2:29.19 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:28.65 | |||||||||
30 | Aleksi Vuorio | 2002 | 296 | 32.03 | 1:10.19 | 1:51.92 | 2:33.03 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:37.58 | |||||||||
31 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 288 | 34.49 | 1:13.23 | 1:55.72 | 2:34.29 | |||
TaTu Tampere | 2:33.51 | |||||||||
32 | Karri Korhonen | 2002 | 226 | 34.48 | 1:14.33 | 2:00.42 | 2:47.28 | |||
Uinti Tampere | 2:42.79 | |||||||||
33 | Ville Syrjäkoski | 2002 | 206 | 37.40 | 1:21.36 | 2:08.59 | 2:52.54 | |||
TaTu Tampere | 2:53.69 | |||||||||
34 | Aarni Louheranta | 2002 | 201 | 38.46 | 1:23.24 | 2:10.70 | 2:54.10 | |||
Kuopion Uimaseura | 3:14.70 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 19:03 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 18:56 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 16, 200m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tinka Tamminen | 2006 | 335 | 36.83 | 1:18.61 | 2:01.85 | 2:42.57 | |||
Lahden Uimaseura | 2:47.20 | |||||||||
2 | Isla Leinonen | 2006 | 316 | 38.31 | 1:21.35 | 2:05.47 | 2:45.79 | |||
Uinti Tampere | 3:00.28 | |||||||||
3 | Aino Välimaa | 2006 | 308 | 37.01 | 1:20.30 | 2:04.90 | 2:47.26 | |||
Uinti Tampere | 2:53.55 | |||||||||
4 | Elvira Lydén | 2006 | 261 | 38.87 | 1:24.12 | 2:12.29 | 2:56.65 | |||
Uinti Tampere | 2:58.84 | |||||||||
5 | Jessika Lampinen | 2006 | 250 | 38.57 | 1:25.45 | 2:13.65 | 2:59.15 | |||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
6 | Nella Kortteinen | 2007 | 218 | 44.54 | 1:33.68 | 2:22.38 | 3:07.60 | |||
Uinti Tampere | 3:25.17 | |||||||||
7 | Linnea Koski | 2007 | 217 | 42.59 | 1:32.54 | 2:21.53 | 3:07.99 | |||
Aurajoen Uinti | 3:25.83 | |||||||||
8 | Hilda Puttonen | 2006 | 215 | 43.72 | 1:32.86 | 2:22.01 | 3:08.56 | |||
Keuruun Toverit | 3:08.07 | |||||||||
9 | Piitu Perkola | 2006 | 138 | 47.88 | 1:43.17 | 2:42.99 | 3:38.56 | |||
TaTu Tampere | 3:40.34 | |||||||||
- | Eevi Hirsi | 2007 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Oona Hento | 2006 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | 3:29.43 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 16, 200m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 538 | 31.98 | 1:07.43 | 1:44.36 | 2:18.83 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:21.21 | |||||||||
2 | Aino Rantala | 2004 | 528 | 31.79 | 1:07.45 | 1:44.47 | 2:19.74 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:24.99 | |||||||||
3 | Irene Mäkilä | 2004 | 525 | 31.86 | 1:07.46 | 1:44.15 | 2:19.98 | |||
Raision Urheilijat | 2:18.44 | |||||||||
4 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 514 | 31.68 | 1:07.44 | 1:44.45 | 2:21.03 | |||
Uinti Tampere | 2:26.97 | |||||||||
5 | Vilma Leppähaara | 2005 | 503 | 31.76 | 1:07.75 | 1:45.19 | 2:21.99 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:25.64 | |||||||||
6 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 466 | 32.45 | 1:09.79 | 1:48.77 | 2:25.65 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:29.67 | |||||||||
7 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 463 | 32.59 | 1:09.85 | 1:47.70 | 2:26.01 | |||
Uinti Tampere | 2:31.59 | |||||||||
8 | Sofia Ellonen | 2004 | 431 | 33.49 | 1:12.50 | 1:52.69 | 2:29.50 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:37.70 | |||||||||
9 | Rebekka Aaltola | 2005 | 431 | 33.62 | 1:11.33 | 1:50.66 | 2:29.53 | |||
Uinti Tampere | 2:38.22 | |||||||||
10 | Aamu Änkilä | 2004 | 425 | 34.80 | 1:13.92 | 1:54.19 | 2:30.17 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:31.44 | |||||||||
11 | Jessica Mäkinen | 2004 | 412 | 33.57 | 1:11.94 | 1:52.41 | 2:31.80 | |||
Uinti Tampere | 2:38.32 | |||||||||
12 | Venla Lindström | 2004 | 406 | 34.50 | 1:13.55 | 1:54.05 | 2:32.46 | |||
Lahden Uimaseura | 2:34.38 | |||||||||
13 | Henna Känsäkangas | 2004 | 406 | 35.90 | 1:14.60 | 1:54.41 | 2:32.55 | |||
Kokkolan Uimaseura | 2:34.41 | |||||||||
14 | Sonja Salmimies | 2004 | 405 | 33.77 | 1:13.24 | 1:54.25 | 2:32.59 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:32.78 | |||||||||
15 | Anna Edwards | 2004 | 401 | 34.15 | 1:13.50 | 1:54.52 | 2:33.15 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:33.96 | |||||||||
16 | Ella Nihtilä | 2004 | 399 | 34.34 | 1:13.84 | 1:54.24 | 2:33.34 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:37.92 | |||||||||
17 | Noora Pätiälä | 2004 | 392 | 34.69 | 1:14.58 | 1:54.68 | 2:34.28 | |||
Uinti Tampere | 2:36.77 | |||||||||
18 | Aada Rissanen | 2004 | 383 | 35.84 | 1:16.17 | 1:57.59 | 2:35.44 | |||
Vanders | 2:35.96 | |||||||||
19 | Kerttu Taponen | 2005 | 380 | 36.86 | 1:17.50 | 1:58.26 | 2:35.85 | |||
Aurajoen Uinti | 2:48.28 | |||||||||
20 | Frida Ekman | 2004 | 368 | 35.00 | 1:15.35 | 1:56.82 | 2:37.53 | |||
Uinti Tampere | 2:39.95 | |||||||||
21 | Siiri Levonoja | 2004 | 348 | 37.21 | 1:19.28 | 2:00.91 | 2:40.61 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:47.43 | |||||||||
22 | Nanna Sinerkari | 2004 | 342 | 35.94 | 1:17.74 | 2:01.59 | 2:41.44 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:41.01 | |||||||||
23 | My Laverman | 2004 | 336 | 35.88 | 1:17.07 | 2:00.26 | 2:42.43 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:42.86 | |||||||||
24 | Cecilia Serovuo | 2004 | 302 | 37.18 | 1:19.38 | 2:03.47 | 2:48.34 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:43.06 | |||||||||
25 | Emmi Lyytinen | 2004 | 295 | 37.22 | 1:20.90 | 2:06.51 | 2:49.66 | |||
Kuopion Uimaseura | 2:47.41 | |||||||||
26 | Viivi Heittokangas | 2004 | 284 | 39.70 | 1:24.60 | 2:09.63 | 2:51.76 | |||
Uinti Tampere | 2:59.11 | |||||||||
27 | Susanna Uitto | 2004 | 284 | 39.29 | 1:23.35 | 2:09.26 | 2:51.86 | |||
Uinti Tampere | 2:51.26 | |||||||||
28 | Phan Vy Anh Tran | 2005 | 273 | 37.35 | 1:23.65 | 2:11.21 | 2:54.08 | |||
Aurajoen Uinti | 3:06.64 | |||||||||
29 | Iida Salonen | 2005 | 248 | 40.14 | 1:26.79 | 2:13.91 | 2:59.73 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
30 | Kiia Alenius | 2005 | 246 | 39.15 | 1:27.04 | 2:16.59 | 3:00.19 | |||
TaTu Tampere | 3:20.38 | |||||||||
31 | Julia Nelimarkka | 2004 | 243 | 40.36 | 1:26.22 | 2:15.25 | 3:00.84 | |||
Keuruun Toverit | ||||||||||
32 | Aino Kunelius | 2005 | 242 | 40.73 | 1:27.44 | 2:16.91 | 3:01.20 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
33 | Ronja Mustalahti | 2004 | 220 | 40.38 | 1:28.57 | 2:19.12 | 3:07.10 | |||
Nokian Pyry | 3:07.35 | |||||||||
34 | Elle Axén | 2004 | 189 | 43.25 | 1:33.69 | 2:26.58 | 3:16.87 | |||
Uinti Tampere | 3:23.77 | |||||||||
35 | Heidi Nurminen | 2005 | 182 | 41.33 | 1:31.52 | 2:26.76 | 3:19.06 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
36 | Venny Korjonen | 2005 | 140 | 46.91 | 1:40.84 | 2:40.38 | 3:37.11 | |||
Uinti Tampere | 3:26.94 | |||||||||
37 | Sara Pöllänen | 2004 | 111 | 50.12 | 1:50.74 | 2:52.72 | 3:54.46 | |||
HTU Stadi | 3:52.03 | |||||||||
- | Veera Säämänen | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 2:25.38 | |||||||||
- | Wilma Lassila | 2004 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 2:59.89 | |||||||||
- | Ronja Makkonen | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 3:38.41 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 16, 200m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 705 | 29.64 | 1:01.83 | 1:34.52 | 2:06.93 | |||
Raision Urheilijat | 2:04.85 | |||||||||
2 | Tiia Puolakka | 1998 | 646 | 30.28 | 1:03.34 | 1:36.89 | 2:10.66 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:07.79 | |||||||||
3 | Mila Manner | 2001 | 605 | 30.49 | 1:04.58 | 1:38.99 | 2:13.51 | |||
Uinti Tampere | 2:11.92 | |||||||||
4 | Ida Konkka | 2000 | 603 | 29.46 | 1:02.49 | 1:37.17 | 2:13.70 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:09.37 | |||||||||
5 | Fanny Grönvall | 2000 | 595 | 30.59 | 1:05.35 | 1:40.43 | 2:14.31 | |||
Uinti Tampere | 2:13.91 | |||||||||
6 | Sara Kazi | 1999 | 589 | 30.66 | 1:04.96 | 1:39.89 | 2:14.72 | |||
Raision Urheilijat | 2:09.66 | |||||||||
7 | Heta Känkänen | 2001 | 573 | 31.21 | 1:06.57 | 1:42.23 | 2:16.02 | |||
Porin Uimaseura | 2:16.00 | |||||||||
8 | Peppi Pinomäki | 2002 | 548 | 31.55 | 1:06.69 | 1:42.83 | 2:17.98 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:17.51 | |||||||||
9 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 546 | 31.34 | 1:05.91 | 1:42.19 | 2:18.16 | |||
TaTu Tampere | 2:09.52 | |||||||||
10 | Enni Lahtinen | 2002 | 540 | 31.48 | 1:06.76 | 1:42.84 | 2:18.74 | |||
Uinti Tampere | 2:18.12 | |||||||||
11 | Emma Nieminen | 1996 | 539 | 30.66 | 1:05.18 | 1:41.69 | 2:18.82 | |||
Uinti Tampere | 2:13.57 | |||||||||
11 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 539 | 31.80 | 1:07.12 | 1:43.16 | 2:18.82 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:19.23 | |||||||||
13 | Milla Hyttinen | 2003 | 536 | 32.18 | 1:07.50 | 1:44.16 | 2:19.03 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:18.86 | |||||||||
14 | Senni Mattila | 2003 | 528 | 32.15 | 1:07.74 | 1:44.31 | 2:19.78 | |||
Porin Uimaseura | 2:25.21 | |||||||||
15 | Noora Poutanen | 1999 | 519 | 31.61 | 1:07.96 | 1:44.99 | 2:20.57 | |||
TaTu Tampere | ||||||||||
16 | Julia Sairanen | 2003 | 501 | 33.43 | 1:10.22 | 1:47.46 | 2:22.25 | |||
Lahden Uimaseura | 2:20.21 | |||||||||
17 | Iris Hanski | 2003 | 485 | 32.54 | 1:08.60 | 1:46.69 | 2:23.79 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:26.39 | |||||||||
18 | Kiia Kinnunen | 2003 | 481 | 32.71 | 1:09.01 | 1:47.34 | 2:24.11 | |||
Uinti Tampere | 2:26.97 | |||||||||
19 | Johanna Suova | 1999 | 475 | 32.48 | 1:09.03 | 1:47.19 | 2:24.78 | |||
Uinti Tampere | 2:20.60 | |||||||||
20 | Nora Kosonen | 2001 | 471 | 31.54 | 1:07.75 | 1:46.36 | 2:25.12 | |||
TaTu Tampere | 2:20.17 | |||||||||
21 | Ella Ekman | 2003 | 462 | 33.25 | 1:09.99 | 1:48.72 | 2:26.06 | |||
Uinti Tampere | 2:27.19 | |||||||||
22 | Kaisla Kangas | 2002 | 459 | 32.40 | 1:09.07 | 1:48.28 | 2:26.43 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:27.93 | |||||||||
23 | Anna Rantanen | 2001 | 442 | 33.18 | 1:10.81 | 1:49.33 | 2:28.31 | |||
Uinti Tampere | 2:24.99 | |||||||||
24 | Hilda Helo | 2003 | 437 | 34.53 | 1:11.82 | 1:51.87 | 2:28.77 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:30.01 | |||||||||
25 | Vivian Heräjärvi | 2001 | 435 | 33.89 | 1:11.52 | 1:51.00 | 2:29.00 | |||
Jämsänkosken Ilves | 2:26.59 | |||||||||
26 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | 429 | 34.48 | 1:12.52 | 1:52.10 | 2:29.78 | |||
Uinti Tampere | 2:26.00 | |||||||||
27 | Taiga Yritys | 2003 | 420 | 34.54 | 1:13.30 | 1:53.29 | 2:30.81 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 2:34.41 | |||||||||
28 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 419 | 34.37 | 1:13.39 | 1:53.62 | 2:30.89 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:34.81 | |||||||||
29 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 418 | 33.94 | 1:11.32 | 1:51.41 | 2:31.06 | |||
Vanders | 2:24.58 | |||||||||
30 | Ronja Myllykallio | 2003 | 403 | 34.52 | 1:13.12 | 1:53.76 | 2:32.95 | |||
Nokian Pyry | 2:31.12 | |||||||||
31 | Helka Suomäki | 2003 | 401 | 33.92 | 1:12.89 | 1:53.47 | 2:33.16 | |||
Aurajoen Uinti | 2:39.30 | |||||||||
32 | Sini Korin | 2003 | 394 | 34.85 | 1:14.28 | 1:54.26 | 2:34.07 | |||
Nokian Pyry | 2:43.99 | |||||||||
33 | Wilma Walther | 2001 | 387 | 34.69 | 1:14.56 | 1:55.29 | 2:34.98 | |||
HTU Stadi | 2:32.17 | |||||||||
34 | Maria Yritys | 2002 | 383 | 34.44 | 1:14.18 | 1:55.65 | 2:35.56 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 2:40.30 | |||||||||
35 | Anni Koivula | 2003 | 379 | 35.19 | 1:15.29 | 1:57.02 | 2:36.11 | |||
Nokian Pyry | 2:44.18 | |||||||||
36 | Helmi Ahonen | 2003 | 376 | 35.41 | 1:15.72 | 1:57.27 | 2:36.42 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:28.33 | |||||||||
37 | Annika Alanen | 2003 | 367 | 34.61 | 1:15.13 | 1:57.24 | 2:37.69 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:38.59 | |||||||||
38 | Peppi Kolari | 2003 | 364 | 36.34 | 1:18.15 | 1:58.76 | 2:38.22 | |||
Aurajoen Uinti | 2:45.51 | |||||||||
39 | Lotta Heinimäki | 2003 | 350 | 36.10 | 1:17.95 | 2:01.12 | 2:40.24 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:40.66 | |||||||||
40 | Oona Ahinko | 2001 | 349 | 36.73 | 1:17.89 | 1:59.73 | 2:40.34 | |||
Vesihelmen Uimaseura | 2:34.67 | |||||||||
41 | Ilona Halima | 2003 | 348 | 35.88 | 1:16.58 | 1:59.55 | 2:40.60 | |||
Uinti Tampere | 2:42.29 | |||||||||
42 | Greta Kandolin | 2003 | 342 | 37.60 | 1:20.51 | 2:03.22 | 2:41.44 | |||
Aurajoen Uinti | 2:44.91 | |||||||||
43 | Venla Pesu | 2002 | 342 | 36.90 | 1:18.07 | 2:01.35 | 2:41.46 | |||
TaTu Tampere | ||||||||||
44 | Lotta Räsänen | 2003 | 329 | 36.15 | 1:19.35 | 2:02.28 | 2:43.50 | |||
Kuopion Uimaseura | 3:05.16 | |||||||||
45 | Liisa Penttinen | 2003 | 313 | 38.04 | 1:21.39 | 2:05.47 | 2:46.37 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:47.43 | |||||||||
46 | Veera Laakkonen | 2003 | 310 | 36.24 | 1:17.41 | 2:01.06 | 2:46.83 | |||
Kampuksen Plaani | 2:41.37 | |||||||||
47 | Aida Silvennoinen | 2003 | 299 | 38.02 | 1:21.64 | 2:07.02 | 2:48.82 | |||
Lahden Kaleva | 2:45.38 | |||||||||
48 | Siiri Haanpää | 2001 | 295 | 37.91 | 1:21.80 | 2:07.85 | 2:49.53 | |||
Porin Uimaseura | 2:51.12 | |||||||||
49 | Venla Mäkelä | 2003 | 291 | 38.74 | 1:22.49 | 2:07.56 | 2:50.40 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:56.77 | |||||||||
50 | Tiia Kuisma | 2003 | 288 | 36.45 | 1:20.48 | 2:07.14 | 2:50.90 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 2:49.13 | |||||||||
51 | Silja Hieto | 2003 | 282 | 38.43 | 1:21.82 | 2:08.11 | 2:52.09 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:49.87 | |||||||||
52 | Jenni Hakala | 2001 | 278 | 38.42 | 1:23.23 | 2:09.72 | 2:53.02 | |||
Uinti Tampere | 2:51.85 | |||||||||
53 | Iida Peuraniemi | 2002 | 275 | 39.41 | 1:24.40 | 2:11.92 | 2:53.62 | |||
TaTu Tampere | 3:10.02 | |||||||||
54 | Lotta Laine | 2003 | 272 | 39.07 | 1:23.46 | 2:10.10 | 2:54.18 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:59.33 | |||||||||
55 | Kaisa Huttunen | 2002 | 269 | 39.79 | 1:26.09 | 2:13.53 | 2:54.88 | |||
Uinti Tampere | 3:02.70 | |||||||||
56 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 267 | 40.85 | 1:26.54 | 2:13.34 | 2:55.41 | |||
TaTu Tampere | 2:58.80 | |||||||||
57 | Jenna Rajahalme | 2002 | 258 | 40.62 | 1:27.45 | 2:15.08 | 2:57.41 | |||
Nokian Pyry | 3:06.46 | |||||||||
58 | Ida Heino | 2000 | 212 | 41.42 | 1:30.16 | 2:22.07 | 3:09.35 | |||
Porin Uimaseura | 3:06.81 | |||||||||
59 | Emma Kulmala | 2002 | 196 | 43.37 | 1:33.83 | 2:26.28 | 3:14.28 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
60 | Vuokko Salminen | 2002 | 192 | 44.74 | 1:37.55 | 2:27.99 | 3:15.56 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Alexandra Nikkinen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 2:47.58 | |||||||||
- | Sanni Mäkelä | 2003 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Iida-Maria Rantanen | 1998 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 2:13.96 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Tessa Kirjonen | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 2:47.19 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 18:56 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 17, 100m RU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Toppinen | 2005 | 313 | 40.70 | 1:26.05 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:26.22 | |||||||||
2 | Tuomas Hämäläinen | 2005 | 252 | 43.53 | 1:32.55 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:38.88 | |||||||||
3 | Lev Vlasov | 2007 | 230 | 46.10 | 1:35.29 | |||||
TaTu Tampere | 1:40.11 | |||||||||
4 | Antti Musikka | 2005 | 225 | 45.54 | 1:35.99 | |||||
Vanders | 1:42.10 | |||||||||
5 | Topias Tynjä | 2005 | 205 | 46.77 | 1:39.10 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:51.38 | |||||||||
6 | Daniel Kontula | 2005 | 195 | 46.14 | 1:40.68 | |||||
Uinti Tampere | 1:41.56 | |||||||||
7 | Emil Ahvonen | 2005 | 183 | 48.89 | 1:42.94 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:46.81 | |||||||||
8 | Stefan Saltykov | 2005 | 175 | 49.98 | 1:44.33 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:43.33 | |||||||||
9 | Riku Huuhka | 2005 | 170 | 49.86 | 1:45.50 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:54.05 | |||||||||
10 | Oliver Aspholm | 2005 | 162 | 51.01 | 1:47.20 | |||||
Uinti Tampere | 1:45.35 | |||||||||
11 | Teo Mattelmäki | 2005 | 156 | 53.22 | 1:48.39 | |||||
Cetus Espoo | 1:52.63 | |||||||||
12 | Ivan Chupakhin | 2005 | 155 | 51.38 | 1:48.74 | |||||
Uinti Tampere | 1:50.61 | |||||||||
13 | Samuele Cavallotti | 2005 | 146 | 51.89 | 1:50.97 | |||||
Uinti Tampere | 1:53.80 | |||||||||
14 | Sampo Nord | 2005 | 145 | 51.95 | 1:51.11 | |||||
Vanders | 1:50.71 | |||||||||
15 | Matti Penttinen | 2006 | 134 | 54.87 | 1:54.08 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:56.44 | |||||||||
16 | Tuomas Kallio | 2005 | 125 | 55.21 | 1:56.62 | |||||
Uinti Tampere | 1:53.48 | |||||||||
17 | Lucas Kerby | 2005 | 123 | 55.99 | 1:57.24 | |||||
Uinti Tampere | 1:58.04 | |||||||||
18 | Kasper Kytö | 2005 | 116 | 57.67 | 1:59.85 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
19 | Georg Aspholm | 2008 | 100 | 1:00.46 | 2:05.63 | |||||
Uinti Tampere | 2:10.46 | |||||||||
20 | Thomas Failer | 2007 | 99 | 1:01.25 | 2:06.30 | |||||
Uinti Tampere | 2:23.68 | |||||||||
21 | Severi Muje | 2005 | 86 | 1:01.36 | 2:11.95 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Otto Mäenpää | 2005 | 83 | 1:02.31 | 2:13.81 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Joa Siltakoski | 2007 | 50 | 1:14.07 | 2:38.39 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
- | Eemeli Arnell | 2005 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:53.73 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Konsta Vainio | 2005 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:39.51 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Leo Währn | 2005 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Onni Väyrynen | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Pauli Rantatupa | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Tobias Syrjä | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 2:07.72 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 17, 100m RU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tatu Hapuoja | 2003 | 479 | 35.13 | 1:14.67 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.44 | |||||||||
2 | Urho Lyytinen | 2003 | 356 | 38.45 | 1:22.48 | |||||
Uinti Tampere | 1:22.19 | |||||||||
3 | Joona Saloniemi | 2004 | 299 | 41.34 | 1:27.40 | |||||
TaTu Tampere | 1:28.71 | |||||||||
4 | Otto Ahvonen | 2003 | 271 | 41.60 | 1:30.29 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:31.63 | |||||||||
5 | Roope Ollikainen | 2004 | 269 | 42.67 | 1:30.45 | |||||
Porin Uimaseura | 1:31.19 | |||||||||
6 | Lenni Lehtonen | 2004 | 268 | 42.37 | 1:30.64 | |||||
Uinti Tampere | 1:30.84 | |||||||||
7 | Taavi Backman | 2004 | 263 | 42.50 | 1:31.21 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:35.10 | |||||||||
8 | Lauri Huhtasalo | 2004 | 260 | 43.35 | 1:31.53 | |||||
Porin Uimaseura | 1:33.40 | |||||||||
9 | Miro Birkstedt | 2004 | 233 | 44.85 | 1:34.87 | |||||
TaTu Tampere | 1:40.31 | |||||||||
10 | Joona Varpukari | 2003 | 232 | 44.87 | 1:35.08 | |||||
Uinti Tampere | 1:43.25 | |||||||||
11 | Oscar Carroll | 2003 | 228 | 46.04 | 1:35.69 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:34.60 | |||||||||
12 | Alexander Nyman | 2004 | 219 | 46.52 | 1:36.84 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:34.30 | |||||||||
13 | Topi Raitalaakso | 2003 | 210 | 45.72 | 1:38.21 | |||||
Uinti Tampere | 1:41.97 | |||||||||
14 | Samuel Salminen | 2003 | 210 | 46.83 | 1:38.24 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:38.69 | |||||||||
15 | Rasmus Rekola | 2004 | 207 | 45.52 | 1:38.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.46 | |||||||||
16 | Ilja Syrjä | 2004 | 205 | 49.29 | 1:38.99 | |||||
Uinti Tampere | 1:40.06 | |||||||||
17 | Antte Säilä | 2004 | 204 | 47.65 | 1:39.21 | |||||
Uinti Tampere | 1:39.43 | |||||||||
18 | Atte Nieminen | 2004 | 203 | 46.45 | 1:39.44 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:42.06 | |||||||||
19 | Jesse Lintusalo | 2004 | 192 | 48.35 | 1:41.28 | |||||
Vanders | 1:39.84 | |||||||||
20 | Jan Byskov | 2004 | 188 | 47.83 | 1:41.93 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:43.65 | |||||||||
21 | Litti Penttilä | 2004 | 181 | 50.26 | 1:43.20 | |||||
Uinti Tampere | 1:46.20 | |||||||||
22 | Sakari Gummerus | 2003 | 177 | 48.53 | 1:44.05 | |||||
Uinti Tampere | 1:43.02 | |||||||||
23 | Oskar Tuominen | 2004 | 177 | 49.59 | 1:44.11 | |||||
Uinti Tampere | 1:43.65 | |||||||||
24 | Einari Palmu | 2004 | 176 | 48.73 | 1:44.16 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:45.38 | |||||||||
25 | Eemi Niininen | 2004 | 168 | 51.31 | 1:45.75 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:48.96 | |||||||||
26 | Oskari Toivonen | 2004 | 163 | 50.63 | 1:46.96 | |||||
Vanders | 1:47.80 | |||||||||
27 | Niklas Lundström | 2004 | 151 | 52.10 | 1:49.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:50.51 | |||||||||
28 | Jaakko Karti | 2004 | 148 | 52.15 | 1:50.39 | |||||
Uinti Tampere | 1:51.08 | |||||||||
29 | Tomi Louhiniitty | 2004 | 143 | 52.61 | 1:51.66 | |||||
Uinti Tampere | 1:52.92 | |||||||||
30 | Joel Lipponen | 2004 | 136 | 53.11 | 1:53.43 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:54.40 | |||||||||
31 | Juuso Puustinen | 2004 | 134 | 52.34 | 1:54.02 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
32 | Iliad Sioofy Khojine | 2004 | 126 | 55.22 | 1:56.43 | |||||
Uinti Tampere | 2:00.60 | |||||||||
33 | Tuomas Nieminen | 2004 | 113 | 56.71 | 2:00.58 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:03.59 | |||||||||
- | Luka Pykälistö | 2004 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:56.49 | |||||||||
- | Max Nikkari | 2004 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Aapo Koivuniemi | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 2:12.24 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Castor Trygg | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 2:01.27 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Kasper Kaskela | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Lauri Manninen | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:41.41 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Markus Nuorinko | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | 1:24.98 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Sauli Gummerus | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 2:06.00 | |||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 17, 100m RU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matti Mattsson | 1993 | 731 | 30.58 | 1:04.88 | |||||
Porin Uimaseura | 1:01.32 | |||||||||
2 | Mikael Karuveha | 1999 | 693 | 31.18 | 1:06.06 | |||||
TaTu Tampere | 1:05.28 | |||||||||
3 | Werneri Koskinen | 1998 | 652 | 31.65 | 1:07.39 | |||||
Uinti Tampere | 1:05.36 | |||||||||
4 | Erik Nurmi | 2001 | 603 | 31.71 | 1:09.18 | |||||
Vanders | 1:07.78 | |||||||||
5 | Olli Rautaporras | 2000 | 583 | 32.73 | 1:09.94 | |||||
Uinti Tampere | 1:07.37 | |||||||||
6 | Juha Hyvärinen | 1998 | 536 | 33.48 | 1:11.94 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:08.92 | |||||||||
7 | Matias Hjelm | 2002 | 514 | 34.00 | 1:12.98 | |||||
Vanders | 1:11.22 | |||||||||
8 | Rami Rissanen | 1999 | 508 | 34.08 | 1:13.26 | |||||
Porin Uimaseura | 1:13.38 | |||||||||
9 | Petr Pankratov | 2002 | 454 | 36.34 | 1:16.02 | |||||
TaTu Tampere | 1:17.15 | |||||||||
10 | Timi Torkkel | 2001 | 445 | 34.77 | 1:16.55 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:14.31 | |||||||||
11 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 424 | 37.56 | 1:17.80 | |||||
Porin Uimaseura | 1:15.58 | |||||||||
12 | Tino Laine | 1998 | 407 | 35.03 | 1:18.87 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:11.87 | |||||||||
13 | Mikael Nurmela | 2002 | 395 | 37.94 | 1:19.67 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:18.61 | |||||||||
14 | Janne Juven | 2001 | 386 | 37.46 | 1:20.25 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.44 | |||||||||
15 | Wäinö Koskinen | 2002 | 359 | 38.49 | 1:22.18 | |||||
Uinti Tampere | 1:23.67 | |||||||||
16 | Luukas Hätinen | 2002 | 346 | 37.82 | 1:23.27 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:25.48 | |||||||||
17 | Mio Harju | 2002 | 338 | 38.65 | 1:23.87 | |||||
TaTu Tampere | 1:32.59 | |||||||||
18 | Petri Löllö | 1976 | 332 | 39.04 | 1:24.39 | |||||
Keuruun Toverit | 1:24.05 | |||||||||
19 | Lenni Kukkonen | 2001 | 313 | 40.93 | 1:26.07 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:26.10 | |||||||||
20 | Ville Aaltonen | 2001 | 310 | 40.44 | 1:26.35 | |||||
Porin Uimaseura | 1:24.14 | |||||||||
21 | Aleksanteri Nord | 2002 | 284 | 42.52 | 1:28.84 | |||||
Vanders | 1:30.84 | |||||||||
22 | Aarni Louheranta | 2002 | 224 | 44.64 | 1:36.16 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:33.74 | |||||||||
- | Otto Lindroos | 2001 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:30.85 | |||||||||
- | Christofor Pavlidi | 2001 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:22.49 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Eetu Malvela | 2000 | DSQ | |||||||
Kampuksen Plaani | 1:19.36 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 19:20 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 19:58 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 18, 100m RU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ellen Kaituri | 2006 | 465 | 38.79 | 1:23.04 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.66 | |||||||||
2 | Tiinu Tamminen | 2006 | 320 | 44.74 | 1:34.06 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:41.53 | |||||||||
3 | Julia Rauhala | 2006 | 250 | 49.07 | 1:42.05 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:40.50 | |||||||||
4 | Aino Kuusisto | 2006 | 250 | 48.36 | 1:42.14 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:40.13 | |||||||||
5 | Jessika Lampinen | 2006 | 243 | 48.17 | 1:43.08 | |||||
Jämsänkosken Ilves | 1:49.96 | |||||||||
6 | Elsa Vira | 2006 | 240 | 50.13 | 1:43.52 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:45.57 | |||||||||
7 | Milla Kiviranta | 2006 | 224 | 50.22 | 1:45.82 | |||||
Vanders | 1:49.23 | |||||||||
8 | Ippi Ranta | 2006 | 222 | 51.03 | 1:46.26 | |||||
Uinti Tampere | 1:46.12 | |||||||||
9 | Olivia Talvitie | 2006 | 221 | 51.30 | 1:46.41 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:45.89 | |||||||||
10 | Karoliina Hirvelä | 2006 | 214 | 49.96 | 1:47.56 | |||||
Jämsänkosken Ilves | 1:58.23 | |||||||||
11 | Silva Salonniemi | 2006 | 213 | 53.06 | 1:47.61 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:50.46 | |||||||||
12 | Hilla Känkänen | 2006 | 207 | 50.82 | 1:48.69 | |||||
Porin Uimaseura | 2:03.47 | |||||||||
13 | Emilia Pakkanen | 2006 | 201 | 52.39 | 1:49.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:47.81 | |||||||||
14 | Lila Niskala | 2006 | 199 | 53.15 | 1:50.19 | |||||
Uinti Tampere | 1:46.56 | |||||||||
15 | Elli Raitalaakso | 2006 | 193 | 52.67 | 1:51.24 | |||||
Uinti Tampere | 1:54.01 | |||||||||
16 | Piia Lahtinen | 2006 | 183 | 53.97 | 1:53.25 | |||||
Uinti Tampere | 1:58.02 | |||||||||
17 | Moona Simola | 2007 | 181 | 54.82 | 1:53.59 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 2:15.84 | |||||||||
18 | Sofia Oksa | 2007 | 178 | 55.04 | 1:54.29 | |||||
Nummelan Kisaajat | 2:03.34 | |||||||||
19 | Anita Mäkinen | 2007 | 178 | 55.37 | 1:54.36 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:54.67 | |||||||||
20 | Wilma Turpeinen | 2006 | 169 | 56.25 | 1:56.23 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:51.04 | |||||||||
21 | Viivi Kiiveri | 2006 | 166 | 55.88 | 1:56.95 | |||||
Uinti Tampere | 2:04.88 | |||||||||
22 | Fia Meltovaara | 2006 | 166 | 55.84 | 1:57.07 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:56.47 | |||||||||
23 | Anna Selin | 2006 | 161 | 58.23 | 1:58.11 | |||||
Uinti Tampere | 2:01.06 | |||||||||
24 | Milja Korhonen | 2006 | 156 | 56.48 | 1:59.45 | |||||
Nurmijärven Uinti | 2:01.05 | |||||||||
25 | Eedi Imppola | 2008 | 147 | 58.41 | 2:01.66 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
26 | Josefina Uitto | 2006 | 140 | 57.02 | 2:03.67 | |||||
Uinti Tampere | 1:58.14 | |||||||||
27 | Sinna Somppi | 2007 | 139 | 59.01 | 2:04.13 | |||||
Nokian Pyry | 2:01.93 | |||||||||
28 | Veera Malmelin | 2007 | 136 | 58.71 | 2:05.05 | |||||
Nokian Pyry | 2:27.40 | |||||||||
29 | Julia Lampinen | 2009 | 123 | 1:00.59 | 2:09.36 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
30 | Veera Rantala | 2006 | 118 | 1:03.84 | 2:11.10 | |||||
Uinti Tampere | 2:13.10 | |||||||||
31 | Silvia Koskela | 2007 | 111 | 1:02.46 | 2:13.77 | |||||
Uinti Tampere | 2:14.81 | |||||||||
- | Nelli Lehtonen | 2006 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 2:07.61 | |||||||||
- | Elli Lenkkeri | 2006 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Linda Möttönen | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 2:09.59 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Riikka Broman | 2006 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | 1:56.75 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Vilma Paajanen | 2006 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:57.83 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 100m RU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Konkka | 2004 | 490 | 38.14 | 1:21.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.27 | |||||||||
2 | Sohvi Kallinen | 2004 | 458 | 39.44 | 1:23.43 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:20.53 | |||||||||
3 | Alina Talja | 2004 | 453 | 39.60 | 1:23.77 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:26.51 | |||||||||
4 | Tinja Lasonen | 2004 | 436 | 40.18 | 1:24.82 | |||||
Porin Uimaseura | 1:22.48 | |||||||||
5 | Manja Lindell | 2004 | 407 | 40.09 | 1:26.82 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.98 | |||||||||
6 | Milla Strandberg | 2005 | 362 | 42.06 | 1:30.24 | |||||
Vanders | 1:31.24 | |||||||||
7 | Vlada Guljajeva | 2004 | 341 | 42.78 | 1:32.09 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:30.90 | |||||||||
8 | Lilli Kulpakko | 2005 | 329 | 44.04 | 1:33.16 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:30.44 | |||||||||
9 | Kukka Kangas | 2005 | 325 | 46.16 | 1:33.59 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:33.93 | |||||||||
10 | Ranja Ruotoistenmäki | 2004 | 306 | 45.36 | 1:35.39 | |||||
Uinti Tampere | 1:36.34 | |||||||||
11 | Viivi Nurmela | 2004 | 302 | 45.00 | 1:35.91 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:35.11 | |||||||||
12 | Ella Suominen | 2005 | 297 | 45.58 | 1:36.38 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:36.91 | |||||||||
13 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 284 | 44.94 | 1:37.82 | |||||
Nokian Pyry | 1:36.69 | |||||||||
14 | Minttu Kiili | 2005 | 280 | 47.07 | 1:38.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:39.08 | |||||||||
15 | Susanna Uitto | 2004 | 274 | 46.65 | 1:38.96 | |||||
Uinti Tampere | 1:37.87 | |||||||||
16 | Saara Seppälä | 2005 | 262 | 49.23 | 1:40.48 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:38.45 | |||||||||
17 | Vilma Halava | 2004 | 254 | 50.35 | 1:41.52 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:46.06 | |||||||||
18 | Emmi Lapikisto | 2005 | 251 | 48.32 | 1:41.88 | |||||
Uinti Tampere | 1:44.20 | |||||||||
19 | Hilda Mäkelä | 2005 | 251 | 47.76 | 1:42.00 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:41.93 | |||||||||
20 | Eevi-Maria Bogdanova | 2005 | 250 | 49.37 | 1:42.02 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:43.98 | |||||||||
21 | Ronja Simsek | 2005 | 250 | 49.21 | 1:42.12 | |||||
Porin Uimaseura | 1:45.16 | |||||||||
22 | Sivi Juvakka | 2005 | 249 | 48.65 | 1:42.18 | |||||
Nokian Pyry | 1:40.92 | |||||||||
23 | Kristina Grimbaum | 2005 | 244 | 49.89 | 1:42.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:44.55 | |||||||||
24 | Emma Lähteenmäki | 2004 | 239 | 49.25 | 1:43.56 | |||||
Uinti Tampere | 1:44.37 | |||||||||
25 | Enni Halttunen | 2005 | 239 | 48.91 | 1:43.58 | |||||
Uinti Tampere | 1:45.57 | |||||||||
26 | Oona Holmberg | 2004 | 235 | 49.18 | 1:44.17 | |||||
Uinti Tampere | 1:42.31 | |||||||||
27 | Hilma Husari | 2004 | 231 | 49.38 | 1:44.86 | |||||
Nokian Pyry | 1:44.96 | |||||||||
28 | Jenna Nousiainen | 2005 | 230 | 49.43 | 1:44.92 | |||||
Nokian Pyry | 1:44.57 | |||||||||
29 | Janica Nieminen | 2005 | 226 | 49.10 | 1:45.51 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:47.19 | |||||||||
30 | Fanny Savia | 2005 | 225 | 50.33 | 1:45.75 | |||||
Nokian Pyry | 1:48.03 | |||||||||
31 | Kata Koskinen | 2005 | 223 | 50.43 | 1:46.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:41.42 | |||||||||
32 | Emma Nieminen | 2005 | 218 | 51.35 | 1:46.88 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:46.34 | |||||||||
33 | Annika Idman | 2004 | 209 | 52.21 | 1:48.41 | |||||
Cetus Espoo | 1:50.99 | |||||||||
34 | Elena Surakka | 2005 | 204 | 51.81 | 1:49.30 | |||||
Uinti Tampere | 2:01.85 | |||||||||
35 | Aino Kurki | 2005 | 199 | 51.07 | 1:50.20 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:50.55 | |||||||||
36 | Nelli Laaksonen | 2005 | 197 | 52.46 | 1:50.48 | |||||
Porin Uimaseura | 1:51.42 | |||||||||
37 | Melissa Virtanen | 2004 | 196 | 52.01 | 1:50.67 | |||||
Uinti Tampere | 1:49.28 | |||||||||
38 | Heidi Nurminen | 2005 | 193 | 52.00 | 1:51.18 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:49.97 | |||||||||
39 | Ada Oila | 2005 | 184 | 52.63 | 1:52.98 | |||||
Vanders | 1:51.03 | |||||||||
40 | Vea Victoria Ramsten | 2005 | 183 | 55.61 | 1:53.29 | |||||
Porin Uimaseura | 1:59.70 | |||||||||
41 | Joanna Hauhia | 2004 | 177 | 53.80 | 1:54.49 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:49.88 | |||||||||
42 | Sabie Pietilä | 2005 | 175 | 54.46 | 1:54.91 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 2:01.06 | |||||||||
43 | Moona Pietiläinen | 2005 | 174 | 54.55 | 1:55.15 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:59.61 | |||||||||
44 | Iida Jännes | 2004 | 173 | 56.18 | 1:55.48 | |||||
Uinti Tampere | 1:45.60 | |||||||||
45 | Sonja Tarkiainen | 2004 | 167 | 54.34 | 1:56.83 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:54.83 | |||||||||
46 | Emmi Silvola | 2004 | 159 | 53.59 | 1:58.60 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:58.81 | |||||||||
47 | Soila Nevalainen | 2005 | 156 | 57.17 | 1:59.33 | |||||
Uinti Tampere | 1:56.46 | |||||||||
48 | Saana Keskinen | 2005 | 155 | 55.37 | 1:59.79 | |||||
Uinti Tampere | 1:58.86 | |||||||||
49 | Linda Koivisto | 2004 | 143 | 57.86 | 2:02.93 | |||||
Nokian Pyry | 1:59.06 | |||||||||
50 | Lyydia Leskinen | 2005 | 140 | 58.34 | 2:03.72 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
51 | Emma Autio | 2005 | 132 | 59.65 | 2:06.28 | |||||
Cetus Espoo | 2:08.95 | |||||||||
52 | Veera Pettinen | 2005 | 117 | 1:04.09 | 2:11.36 | |||||
Uinti Tampere | 2:17.61 | |||||||||
- | Ella Vilenius | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | 1:45.86 | |||||||||
- | Erin Gonzalez Catón | 2005 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:52.64 | |||||||||
- | Essi Turkki | 2004 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 1:39.84 | |||||||||
- | Aada Lehtoniemi | 2005 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:45.76 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Aamu Kannosto | 2005 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:40.51 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ada Niemi | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Aino Soininen | 2005 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
- | Ronja Haraholma | 2005 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | 2:09.27 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 100m RU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anniina Murto | 2001 | 684 | 34.17 | 1:13.02 | |||||
Porin Uimaseura | 1:12.23 | |||||||||
2 | Caroline Wallenborg | 2000 | 614 | 35.74 | 1:15.67 | |||||
Stockholmspolisens IF SF | 1:12.72 | |||||||||
3 | Charlotta Edelman | 2001 | 593 | 35.28 | 1:16.59 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.44 | |||||||||
4 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 588 | 36.34 | 1:16.80 | |||||
Raision Urheilijat | 1:15.65 | |||||||||
5 | Eerica Kuusjärvi | 1999 | 552 | 37.10 | 1:18.44 | |||||
Raision Urheilijat | 1:17.41 | |||||||||
6 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 544 | 37.59 | 1:18.81 | |||||
Cetus Espoo | 1:14.36 | |||||||||
7 | Elina Karinkanta | 2000 | 540 | 36.89 | 1:19.02 | |||||
TaTu Tampere | 1:19.01 | |||||||||
8 | Aino Hämäläinen | 2000 | 524 | 37.36 | 1:19.79 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:18.35 | |||||||||
9 | Aino Räike | 1999 | 515 | 37.01 | 1:20.26 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.77 | |||||||||
10 | Pinja Penttilä | 2001 | 485 | 38.87 | 1:21.88 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:21.62 | |||||||||
11 | Ada Alajääskö | 1998 | 457 | 38.77 | 1:23.49 | |||||
TaTu Tampere | 1:19.99 | |||||||||
12 | Kiia Kinnunen | 2003 | 457 | 39.44 | 1:23.52 | |||||
Uinti Tampere | 1:24.93 | |||||||||
13 | Roosa Andelin | 1998 | 457 | 38.67 | 1:23.54 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:22.35 | |||||||||
14 | Julia Sottinen | 2000 | 436 | 38.96 | 1:24.81 | |||||
Porin Uimaseura | 1:18.82 | |||||||||
15 | Susanna Ellonen | 1999 | 415 | 39.96 | 1:26.21 | |||||
TaTu Tampere | 1:24.26 | |||||||||
16 | Aino Kontiainen | 2002 | 414 | 41.16 | 1:26.34 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:24.01 | |||||||||
17 | Vilja Grundström | 2003 | 413 | 40.58 | 1:26.35 | |||||
Vanders | 1:26.14 | |||||||||
18 | Eveliina Koivula | 2003 | 412 | 41.06 | 1:26.47 | |||||
Uinti Tampere | 1:25.84 | |||||||||
19 | Anni Turkkila | 2002 | 410 | 40.94 | 1:26.62 | |||||
Jämsänkosken Ilves | 1:26.56 | |||||||||
20 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 408 | 40.93 | 1:26.73 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:24.49 | |||||||||
21 | Ella Alanko | 2003 | 404 | 41.41 | 1:27.01 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:28.05 | |||||||||
22 | Senni Tuominen | 2003 | 392 | 41.18 | 1:27.87 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:31.33 | |||||||||
23 | Minttu-Marie Rasinpää | 2001 | 380 | 41.36 | 1:28.77 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:29.44 | |||||||||
24 | Aino Jussila | 2000 | 376 | 41.11 | 1:29.12 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Noora Vallinen | 1998 | 375 | 42.42 | 1:29.22 | |||||
Nokian Pyry | 1:24.14 | |||||||||
26 | Jasmin Vacker | 1999 | 374 | 41.12 | 1:29.28 | |||||
Vanders | 1:29.84 | |||||||||
27 | Anni Matikainen | 2001 | 365 | 41.76 | 1:30.00 | |||||
Nokian Pyry | 1:29.37 | |||||||||
28 | Emilia Hokkanen | 2003 | 362 | 43.23 | 1:30.24 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:26.26 | |||||||||
29 | Olga Koskinen | 2002 | 357 | 42.36 | 1:30.65 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
30 | Ella Ohra-Aho | 2003 | 344 | 44.21 | 1:31.80 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:30.20 | |||||||||
31 | Cinja Åvist | 2003 | 341 | 43.40 | 1:32.07 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:34.07 | |||||||||
32 | Laura Känsäkangas | 1999 | 337 | 44.39 | 1:32.42 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:34.07 | |||||||||
33 | Veera Laakkonen | 2003 | 323 | 43.17 | 1:33.70 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:29.92 | |||||||||
34 | Anniina Pavas | 1994 | 315 | 44.33 | 1:34.49 | |||||
Kampuksen Plaani | ||||||||||
35 | Iida Koskiluoto | 2002 | 307 | 43.58 | 1:35.35 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:26.14 | |||||||||
36 | Yasmin Laouari | 2001 | 297 | 43.85 | 1:36.39 | |||||
Vanders | 1:40.42 | |||||||||
37 | Milla Salminen | 2003 | 295 | 45.27 | 1:36.65 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:33.29 | |||||||||
38 | Viivi Hakamäki | 2002 | 294 | 45.08 | 1:36.67 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:32.38 | |||||||||
39 | Erja Tiljander | 2000 | 278 | 46.09 | 1:38.49 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:39.94 | |||||||||
40 | Julie Nikkilä | 2003 | 267 | 45.41 | 1:39.84 | |||||
Vanders | 1:44.59 | |||||||||
41 | Annika Alanen | 2003 | 264 | 47.43 | 1:40.25 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:38.04 | |||||||||
42 | Viivi Nieminen | 2002 | 256 | 47.25 | 1:41.23 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
43 | Iida Peuraniemi | 2002 | 249 | 47.74 | 1:42.26 | |||||
TaTu Tampere | 1:44.82 | |||||||||
44 | Viivi Kuusinen | 2002 | 248 | 46.83 | 1:42.34 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
45 | Darina Gotcheva | 2003 | 241 | 48.17 | 1:43.38 | |||||
Uinti Tampere | 1:40.82 | |||||||||
46 | Ella Happonen | 2003 | 234 | 49.14 | 1:44.40 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:40.66 | |||||||||
47 | Saga Peltolehto | 2003 | 169 | 55.42 | 1:56.31 | |||||
Nokian Pyry | 1:49.90 | |||||||||
48 | Veera Vittaniemi | 2002 | 153 | 57.96 | 2:00.19 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Erin Ekroos | 2002 | DNS | |||||||
Swimming Team Riksu | 1:27.45 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 19:58 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 20:12 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 19, 100m PU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eero Rautaporras | 2005 | 323 | 32.70 | 1:12.59 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 277 | 36.78 | 1:16.36 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:19.20 | |||||||||
3 | Samuel Sainio | 2005 | 230 | 39.02 | 1:21.28 | |||||
Uinti Tampere | 1:25.08 | |||||||||
4 | Akseli Liukkonen | 2005 | 208 | 38.35 | 1:23.98 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Nico Peltonen | 2005 | 161 | 38.90 | 1:31.51 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Veeti Valdolin | 2005 | 154 | 43.06 | 1:32.83 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Samuele Cavallotti | 2005 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 19, 100m PU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 281 | 36.44 | 1:16.05 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:17.42 | |||||||||
2 | Pavel Pankratov | 2004 | 262 | 36.13 | 1:17.82 | |||||
TaTu Tampere | 1:17.23 | |||||||||
3 | Onni Äijälä | 2004 | 232 | 36.29 | 1:21.00 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:19.39 | |||||||||
4 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 221 | 36.81 | 1:22.30 | |||||
TaTu Tampere | 1:25.20 | |||||||||
5 | Leevi Lehtonen | 2003 | 221 | 36.88 | 1:22.32 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.17 | |||||||||
6 | Jesse Hyppönen | 2004 | 220 | 36.12 | 1:22.48 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:24.89 | |||||||||
7 | Kalle Haavisto | 2003 | 219 | 38.80 | 1:22.61 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:24.87 | |||||||||
8 | Visa Kotiniitty | 2003 | 218 | 37.04 | 1:22.67 | |||||
Uinti Tampere | 1:19.02 | |||||||||
9 | Lenni Lehtonen | 2004 | 206 | 39.70 | 1:24.30 | |||||
Uinti Tampere | 1:24.61 | |||||||||
10 | Julius Airas | 2003 | 202 | 38.06 | 1:24.90 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:24.49 | |||||||||
11 | Tatu Kunttila | 2003 | 189 | 41.59 | 1:26.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:29.30 | |||||||||
12 | Aarne Eskelinen | 2004 | 188 | 39.58 | 1:26.94 | |||||
Uinti Tampere | 1:27.67 | |||||||||
13 | Akseli Soini | 2004 | 181 | 37.95 | 1:28.06 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:25.74 | |||||||||
14 | Roni Koskinen | 2003 | 180 | 38.30 | 1:28.20 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:26.78 | |||||||||
15 | Akseli Kotti | 2004 | 170 | 42.90 | 1:29.84 | |||||
TaTu Tampere | 1:32.07 | |||||||||
16 | Valtteri Salmela | 2003 | 158 | 40.86 | 1:31.98 | |||||
Uinti Tampere | 1:28.07 | |||||||||
17 | Jonne Isoranta | 2003 | 145 | 41.64 | 1:34.67 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:28.44 | |||||||||
18 | Rasmus Rekola | 2004 | 111 | 45.42 | 1:43.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Topi Salminen | 2004 | 101 | 49.14 | 1:46.67 | |||||
Nokian Pyry | 1:45.94 | |||||||||
20 | Casper Leo | 2004 | 92 | 50.10 | 1:50.26 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
21 | Arttu Ahola | 2004 | 86 | 50.89 | 1:52.80 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Samuli Masalin | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Sebastian Rasimus | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 19, 100m PU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 636 | 26.85 | 57.92 | |||||
Uinti Tampere | 57.00 | |||||||||
2 | Werneri Koskinen | 1998 | 564 | 27.94 | 1:00.28 | |||||
Uinti Tampere | 59.07 | |||||||||
3 | Santeri Mettälä | 1999 | 543 | 28.11 | 1:01.06 | |||||
TaTu Tampere | 1:01.47 | |||||||||
4 | Teemu Lehtonen | 2000 | 529 | 27.71 | 1:01.57 | |||||
Uinti Tampere | 59.45 | |||||||||
5 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 522 | 28.63 | 1:01.84 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:03.13 | |||||||||
6 | Atte Somero | 1999 | 495 | 28.69 | 1:02.95 | |||||
Lahden Kaleva | 1:04.01 | |||||||||
7 | Lauri Törmä | 2000 | 493 | 29.01 | 1:03.05 | |||||
Porin Uimaseura | 1:02.22 | |||||||||
8 | Juho Porkkala | 2001 | 454 | 30.32 | 1:04.80 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:04.35 | |||||||||
9 | Jyri Lähde | 1996 | 446 | 28.35 | 1:05.19 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:03.17 | |||||||||
10 | Emil Hanski | 1999 | 426 | 30.72 | 1:06.20 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.89 | |||||||||
11 | Kalle Mäkinen | 2002 | 424 | 29.69 | 1:06.28 | |||||
Vanders | 1:11.20 | |||||||||
12 | Kasper Envalds | 2001 | 422 | 30.33 | 1:06.38 | |||||
Vanders | 1:10.23 | |||||||||
13 | Saku Salo | 1995 | 420 | 28.75 | 1:06.51 | |||||
Uinti Tampere | 1:00.90 | |||||||||
14 | Timi Torkkel | 2001 | 418 | 30.18 | 1:06.59 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:06.82 | |||||||||
15 | Jere Kekola | 2000 | 393 | 30.25 | 1:07.99 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:04.63 | |||||||||
16 | Elmeri Helander | 2002 | 347 | 32.09 | 1:10.89 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:16.01 | |||||||||
17 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 342 | 31.71 | 1:11.24 | |||||
Uinti Tampere | 1:11.29 | |||||||||
18 | Eero Ala-Karvia | 2001 | 301 | 33.95 | 1:14.33 | |||||
Uinti Tampere | 1:17.21 | |||||||||
19 | Henri Naarajärvi | 2002 | 243 | 35.39 | 1:19.82 | |||||
Uinti Tampere | 1:19.78 | |||||||||
20 | Eetu Koskinen | 2002 | 170 | 38.01 | 1:29.85 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:35.09 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 20:12 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 20:30 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 20, 100m PU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 300 | 38.41 | 1:23.60 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:32.63 | |||||||||
2 | Linnea Koski | 2007 | 180 | 47.00 | 1:38.97 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 20, 100m PU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 450 | 32.82 | 1:13.00 | |||||
Uinti Tampere | 1:11.41 | |||||||||
2 | Oona Sirkiä | 2004 | 435 | 33.09 | 1:13.87 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.24 | |||||||||
3 | Sonila Selimi | 2005 | 378 | 34.63 | 1:17.37 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.41 | |||||||||
4 | Jessica Mäkinen | 2004 | 334 | 36.15 | 1:20.61 | |||||
Uinti Tampere | 1:25.36 | |||||||||
5 | Ella Nihtilä | 2004 | 308 | 38.87 | 1:22.85 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:24.02 | |||||||||
6 | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | 303 | 38.77 | 1:23.26 | |||||
Uinti Tampere | 1:24.25 | |||||||||
7 | Salla Rantala | 2004 | 297 | 38.82 | 1:23.89 | |||||
Nokian Pyry | 1:34.70 | |||||||||
8 | Anna Edwards | 2004 | 287 | 38.48 | 1:24.79 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:24.09 | |||||||||
9 | Nanna Sinerkari | 2004 | 285 | 38.74 | 1:25.00 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:24.91 | |||||||||
10 | Helmiina Toivonen | 2004 | 275 | 38.57 | 1:25.99 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:20.68 | |||||||||
11 | Ida Töyrylä | 2004 | 264 | 39.49 | 1:27.16 | |||||
Uinti Tampere | 1:31.36 | |||||||||
12 | Rebekka Aaltola | 2005 | 259 | 38.17 | 1:27.72 | |||||
Uinti Tampere | 1:28.24 | |||||||||
13 | Julianna Kurkela | 2005 | 250 | 41.16 | 1:28.82 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:30.43 | |||||||||
14 | Noora Pätiälä | 2004 | 249 | 38.59 | 1:28.93 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.63 | |||||||||
15 | Fiona Laakso | 2005 | 245 | 39.95 | 1:29.45 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.00 | |||||||||
16 | Aada Taiponen | 2004 | 235 | 39.75 | 1:30.70 | |||||
Swimming Team Riksu | 1:23.66 | |||||||||
17 | Heidi Helenius | 2005 | 229 | 42.94 | 1:31.39 | |||||
Uinti Tampere | 1:37.14 | |||||||||
18 | Maura Bergström | 2005 | 226 | 42.15 | 1:31.77 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:44.01 | |||||||||
19 | Aino Lepola | 2005 | 220 | 40.64 | 1:32.69 | |||||
TaTu Tampere | 1:38.98 | |||||||||
20 | Milla Hännikäinen | 2004 | 215 | 40.88 | 1:33.41 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:34.54 | |||||||||
21 | Kerttu Taponen | 2005 | 200 | 42.42 | 1:35.66 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:33.42 | |||||||||
22 | Milla Strandberg | 2005 | 177 | 42.00 | 1:39.56 | |||||
Vanders | 1:48.22 | |||||||||
23 | Henni Halme | 2005 | 172 | 44.70 | 1:40.55 | |||||
Uinti Tampere | 1:47.56 | |||||||||
24 | Iida Siltala | 2005 | 146 | 48.16 | 1:46.30 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Lumi Rossi | 2005 | 142 | 49.44 | 1:47.19 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Venla Varvikko | 2005 | 129 | 48.18 | 1:50.78 | |||||
Cetus Espoo | 1:56.38 | |||||||||
27 | Juulia Lindfors | 2005 | 107 | 53.61 | 1:57.59 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Sini Kaivola | 2005 | 89 | 51.42 | 2:04.92 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
- | Minttu Kiili | 2005 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:34.93 | |||||||||
- | Anniina Ahonen | 2005 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:35.15 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Hilda Mäkelä | 2005 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Lotta Nevalainen | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Moona Korpikoski | 2005 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | 1:22.69 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Tara Salli | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Tatiana Sukhareva | 2005 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:44.35 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 20, 100m PU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 673 | 30.17 | 1:03.86 | |||||
Raision Urheilijat | 1:02.88 | |||||||||
2 | Emmi Kaunisto | 2002 | 538 | 31.41 | 1:08.79 | |||||
Porin Uimaseura | 1:10.34 | |||||||||
3 | Emma von Dickoff | 2002 | 535 | 31.46 | 1:08.92 | |||||
Uinti Tampere | 1:13.47 | |||||||||
4 | Mila Manner | 2001 | 534 | 32.83 | 1:08.97 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.13 | |||||||||
5 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 501 | 32.08 | 1:10.45 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:09.97 | |||||||||
6 | Minka Halava | 2001 | 473 | 32.82 | 1:11.83 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.47 | |||||||||
7 | Nea Reunanen | 2001 | 465 | 31.80 | 1:12.25 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:09.13 | |||||||||
8 | Jenni Rantanen | 2001 | 460 | 33.14 | 1:12.50 | |||||
HTU Stadi | 1:11.14 | |||||||||
9 | Saara Svahn | 2001 | 456 | 33.38 | 1:12.72 | |||||
Jämsänkosken Ilves | 1:12.35 | |||||||||
10 | Sanni Ikonen | 1998 | 455 | 34.01 | 1:12.73 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:11.76 | |||||||||
11 | Noora Poutanen | 1999 | 435 | 32.91 | 1:13.83 | |||||
TaTu Tampere | 1:08.03 | |||||||||
12 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 428 | 33.91 | 1:14.23 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:16.30 | |||||||||
13 | Sofia Nieminen | 2002 | 427 | 33.07 | 1:14.29 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:10.42 | |||||||||
14 | Sanni Kilponen | 2001 | 398 | 33.67 | 1:16.04 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:15.51 | |||||||||
15 | Aino Paju | 2003 | 345 | 37.19 | 1:19.81 | |||||
Vanders | 1:17.05 | |||||||||
16 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 315 | 33.09 | 1:22.24 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.26 | |||||||||
17 | Taiga Yritys | 2003 | 303 | 35.21 | 1:23.33 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:17.76 | |||||||||
18 | Mariia Sherstiuk | 2003 | 297 | 37.15 | 1:23.84 | |||||
TaTu Tampere | 1:22.16 | |||||||||
19 | Ella Ekman | 2003 | 294 | 35.61 | 1:24.14 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Siiri Toiva | 2002 | 293 | 36.67 | 1:24.22 | |||||
Nokian Pyry | 1:27.14 | |||||||||
21 | Janna Salminen | 2003 | 281 | 39.11 | 1:25.46 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:22.33 | |||||||||
22 | Liisa Siikala | 2003 | 277 | 40.38 | 1:25.78 | |||||
Uinti Tampere | 1:26.23 | |||||||||
23 | Melissa Talvio | 2001 | 268 | 38.73 | 1:26.78 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
24 | Julia Romo | 2003 | 260 | 38.44 | 1:27.63 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:28.49 | |||||||||
25 | Tiia Kuisma | 2003 | 226 | 39.81 | 1:31.86 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:31.55 | |||||||||
26 | Vilma Tuokko | 2002 | 208 | 38.38 | 1:34.38 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:28.88 | |||||||||
- | Alexandra Nikkinen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:26.35 | |||||||||
- | Annika Heikkilä | 2003 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:29.48 | |||||||||
- | Veera Skinnari | 2003 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:30.65 | |||||||||
- | Iida-Maria Rantanen | 1998 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:10.73 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Salla Puhtimäki | 1998 | DSQ | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:07.52 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 20:30 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 20:38 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 21, 50m SU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Felix Kandolin | 2007 | 193 | 41.56 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.99 | |||||||||
2 | Risto Kallström | 2006 | 157 | 44.48 | ||||||
Cetus Espoo | 45.02 | |||||||||
3 | Kalle Heinonen | 2006 | 148 | 45.39 | ||||||
TaTu Tampere | 44.72 | |||||||||
4 | Aaro Imppola | 2006 | 140 | 46.22 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 44.92 | |||||||||
5 | Luca Ruusila | 2006 | 135 | 46.84 | ||||||
Uinti Tampere | 49.26 | |||||||||
6 | Julius Järveläinen | 2006 | 132 | 47.15 | ||||||
Uinti Tampere | 52.79 | |||||||||
7 | Niklas Töyrylä | 2006 | 125 | 47.99 | ||||||
Uinti Tampere | 49.38 | |||||||||
8 | Jussi Koskela | 2007 | 120 | 48.69 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 52.26 | |||||||||
9 | Benjamin Winqvist | 2006 | 111 | 49.97 | ||||||
Cetus Espoo | 48.93 | |||||||||
10 | Henrik Leinonen | 2005 | 105 | 50.91 | ||||||
Uinti Tampere | 53.24 | |||||||||
11 | Rasmus Ruotoistenmäki | 2006 | 94 | 52.76 | ||||||
Uinti Tampere | 53.68 | |||||||||
12 | Joa Siltakoski | 2007 | 90 | 53.45 | ||||||
TaTu Tampere | 1:03.81 | |||||||||
13 | Väinö Pitkänen | 2006 | 86 | 54.32 | ||||||
Uinti Tampere | 52.05 | |||||||||
14 | Tuukka Niemeläinen | 2008 | 86 | 54.36 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 55.63 | |||||||||
15 | Elias Salo | 2007 | 84 | 54.77 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 53.08 | |||||||||
16 | Sean Salli | 2007 | 81 | 55.46 | ||||||
Uinti Tampere | 51.48 | |||||||||
17 | Elias Tuominen | 2005 | 77 | 56.45 | ||||||
Uinti Tampere | 59.04 | |||||||||
- | Aamos Järveläinen | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Eemeli Salo | 2007 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 57.62 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Luukas Kallio | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää | ||||||||||
- | Saku Pietilä | 2006 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 50.10 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 21, 50m SU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Konsta Kallio | 2004 | 302 | 35.80 | ||||||
Uinti Tampere | 35.62 | |||||||||
2 | Oskari Cederqvist | 2004 | 260 | 37.66 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 37.31 | |||||||||
3 | Joona Varpukari | 2003 | 242 | 38.56 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Jesse Hyppönen | 2004 | 222 | 39.65 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Osmo Mäkelä | 2004 | 189 | 41.86 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 42.92 | |||||||||
6 | Leevi Pietiläinen | 2004 | 183 | 42.28 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 42.47 | |||||||||
7 | Otto Ahvonen | 2003 | 152 | 45.03 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Sakari Gummerus | 2003 | 126 | 47.87 | ||||||
Uinti Tampere | 49.20 | |||||||||
9 | Iliad Sioofy Khojine | 2004 | 121 | 48.48 | ||||||
Uinti Tampere | 54.47 | |||||||||
10 | Aapo Koivuniemi | 2004 | 114 | 49.45 | ||||||
Uinti Tampere | 51.59 | |||||||||
- | Max Nikkari | 2004 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 47.11 | |||||||||
- | Ilja Syrjä | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 43.42 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 21, 50m SU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jaakko Rautalin | 1989 | 657 | 27.64 | ||||||
Uinti Tampere | 25.84 | |||||||||
2 | Petja Yritys | 1993 | 618 | 28.22 | ||||||
TaTu Tampere | 26.85 | |||||||||
3 | Toni Knuutila | 1993 | 525 | 29.79 | ||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
4 | Antti Leiponen | 1998 | 524 | 29.80 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.21 | |||||||||
5 | Leo Roine | 2001 | 517 | 29.95 | ||||||
Uinti Tampere | 31.43 | |||||||||
6 | Oskari Arvo | 2002 | 500 | 30.27 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.06 | |||||||||
7 | Saku Salo | 1995 | 480 | 30.69 | ||||||
Uinti Tampere | 28.22 | |||||||||
8 | Jaakko Siipola | 1999 | 468 | 30.96 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.02 | |||||||||
9 | Walentin Koskinen | 2000 | 462 | 31.09 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Martti Tervanen | 2000 | 457 | 31.21 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.14 | |||||||||
11 | Matias Pennanen | 2001 | 453 | 31.28 | ||||||
Porin Uimaseura | 32.57 | |||||||||
12 | Teemu Viitanen | 2000 | 396 | 32.71 | ||||||
TaTu Tampere | 32.02 | |||||||||
13 | Ville-Matti Erkintalo | 1982 | 382 | 33.12 | ||||||
S.C.Pingviinit | 32.90 | |||||||||
14 | Teemu Turunen | 2002 | 371 | 33.43 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 35.10 | |||||||||
15 | Miska Birkstedt | 2002 | 343 | 34.34 | ||||||
TaTu Tampere | 34.06 | |||||||||
16 | Aksel Kansanniva | 2000 | 334 | 34.64 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 36.05 | |||||||||
16 | Eemil Pynnönen | 2001 | 334 | 34.64 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 34.34 | |||||||||
18 | Mio Harju | 2002 | 324 | 34.98 | ||||||
TaTu Tampere | 35.49 | |||||||||
19 | Aapo Puikkonen | 2001 | 291 | 36.26 | ||||||
TaTu Tampere | 37.50 | |||||||||
20 | Eetu Koskinen | 2002 | 291 | 36.27 | ||||||
Lahden Uimaseura | 35.31 | |||||||||
21 | Elmeri Helander | 2002 | 264 | 37.43 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Juuso Toivonen | 2001 | 227 | 39.37 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Ville Syrjäkoski | 2002 | 166 | 43.69 | ||||||
TaTu Tampere | 42.23 | |||||||||
- | Deny Belaic | 1998 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 28.42 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 20:38 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 20:48 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 22, 50m SU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 249 | 43.00 | ||||||
Cetus Espoo | 48.03 | |||||||||
2 | Hilda Puttonen | 2006 | 205 | 45.82 | ||||||
Keuruun Toverit | 45.27 | |||||||||
3 | Ronja Suuronen | 2006 | 196 | 46.57 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 57.52 | |||||||||
4 | Jessika Lampinen | 2006 | 183 | 47.60 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
5 | Aada-Julia Laakso | 2007 | 164 | 49.41 | ||||||
Kampuksen Plaani | 52.12 | |||||||||
6 | Moona Simola | 2007 | 155 | 50.30 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 54.42 | |||||||||
7 | Julia Lampinen | 2009 | 120 | 54.85 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 55.48 | |||||||||
8 | Karmen Johanson | 2006 | 111 | 56.29 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
9 | Oona Valtonen | 2008 | 87 | 1:00.95 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
- | Heli Kuisma | 2006 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.42 | |||||||||
- | Veera Malmelin | 2007 | DNS | |||||||
Nokian Pyry | 49.45 | |||||||||
Laji 22, 50m SU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 509 | 33.88 | ||||||
Vanders | 35.05 | |||||||||
2 | Frida Ekman | 2004 | 339 | 38.80 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Lumi Luoma | 2005 | 328 | 39.21 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 37.86 | |||||||||
4 | Iina Rissanen | 2005 | 321 | 39.49 | ||||||
Vanders | 41.53 | |||||||||
5 | Emmi Lyytinen | 2004 | 308 | 40.05 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 39.31 | |||||||||
6 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 301 | 40.35 | ||||||
Uinti Tampere | 39.53 | |||||||||
7 | Milla Hännikäinen | 2004 | 255 | 42.66 | ||||||
Lahden Uimaseura | 41.47 | |||||||||
8 | Aamu Kannosto | 2005 | 192 | 46.86 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 46.17 | |||||||||
9 | Sonja Tarkiainen | 2004 | 171 | 48.69 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 48.41 | |||||||||
10 | Iida Salonen | 2005 | 162 | 49.59 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 51.60 | |||||||||
11 | Jonna Känsäkangas | 2004 | 128 | 53.63 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
12 | Veera Pettinen | 2005 | 112 | 56.13 | ||||||
Uinti Tampere | 57.58 | |||||||||
Laji 22, 50m SU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Susanne Hirvonen | 1997 | 764 | 29.59 | ||||||
Kampuksen Plaani | 29.27 | |||||||||
2 | Noora Kukkonen | 1999 | 602 | 32.03 | ||||||
TaTu Tampere | 31.98 | |||||||||
3 | Moona Myllyaho | 1990 | 588 | 32.29 | ||||||
Kampuksen Plaani | 32.44 | |||||||||
4 | Emma Kajanto | 2002 | 584 | 32.37 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 32.72 | |||||||||
5 | Suvi Kurth | 2001 | 566 | 32.70 | ||||||
Uinti Tampere | 31.86 | |||||||||
6 | Milla Laiteenmäki | 2001 | 494 | 34.23 | ||||||
Kurikan Ryhti | 34.77 | |||||||||
6 | Saana Yritys | 2003 | 494 | 34.23 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 35.92 | |||||||||
8 | Senni Mattila | 2003 | 482 | 34.51 | ||||||
Porin Uimaseura | 33.91 | |||||||||
9 | Aliisa Liukkonen | 1999 | 473 | 34.71 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Anna Rantanen | 2001 | 473 | 34.72 | ||||||
Uinti Tampere | 35.44 | |||||||||
11 | Ella Kankkunen | 2003 | 443 | 35.48 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 35.08 | |||||||||
12 | Riina Karola | 2000 | 441 | 35.54 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.35 | |||||||||
13 | Iida-Lotta Kolehmainen | 2002 | 418 | 36.18 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 36.96 | |||||||||
14 | Nora Kosonen | 2001 | 405 | 36.57 | ||||||
TaTu Tampere | 34.61 | |||||||||
15 | Sofia Rönkkö | 1999 | 397 | 36.80 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 37.40 | |||||||||
16 | Amanda Mankinen | 2001 | 395 | 36.87 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.37 | |||||||||
17 | Viivi Kuusinen | 2002 | 374 | 37.53 | ||||||
TaTu Tampere | 36.02 | |||||||||
18 | Janna Salminen | 2003 | 370 | 37.66 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.32 | |||||||||
19 | Liia Louhikoski | 2001 | 355 | 38.20 | ||||||
Vanders | 36.94 | |||||||||
20 | Ella Uusitalo | 2003 | 330 | 39.13 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
21 | Noona Rantanen | 2002 | 330 | 39.15 | ||||||
Vanders | 36.27 | |||||||||
22 | Julia Romo | 2003 | 328 | 39.21 | ||||||
Lahden Uimaseura | 37.68 | |||||||||
23 | Viivi Nieminen | 2002 | 327 | 39.26 | ||||||
Uinti Tampere | 42.20 | |||||||||
24 | Vilma Tuokko | 2002 | 298 | 40.48 | ||||||
Lahden Uimaseura | 38.80 | |||||||||
25 | Lilja Pakaslahti | 2002 | 287 | 41.02 | ||||||
Vanders | 39.43 | |||||||||
26 | Veera Laakkonen | 2003 | 286 | 41.07 | ||||||
Kampuksen Plaani | 39.33 | |||||||||
27 | Veera Vittaniemi | 2002 | 268 | 41.94 | ||||||
Uinti Tampere | 39.82 | |||||||||
28 | Janika Jokinen | 2003 | 241 | 43.47 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 42.83 | |||||||||
- | Annika Heikkilä | 2003 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | 37.96 | |||||||||
- | Veera Skinnari | 2003 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | 37.52 | |||||||||
- | Henna Kainulainen | 1998 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 32.22 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 20:48 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 20:57 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 23, 50m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Risto Kallström | 2006 | 219 | 34.69 | ||||||
Cetus Espoo | 35.12 | |||||||||
2 | Joni Routamo | 2005 | 213 | 35.00 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 35.98 | |||||||||
3 | Jussi Koskela | 2007 | 129 | 41.36 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 46.95 | |||||||||
4 | Henrik Leinonen | 2005 | 121 | 42.27 | ||||||
Uinti Tampere | 43.07 | |||||||||
5 | Benjamin Winqvist | 2006 | 117 | 42.71 | ||||||
Cetus Espoo | 41.35 | |||||||||
6 | Luukas Kallio | 2005 | 93 | 45.99 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Elias Tuominen | 2005 | 79 | 48.61 | ||||||
Uinti Tampere | 44.72 | |||||||||
8 | Joa Siltakoski | 2007 | 39 | 1:01.20 | ||||||
TaTu Tampere | 44.28 | |||||||||
- | Ferdinand Backman | 2006 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 41.97 | |||||||||
- | Pauli Rantatupa | 2005 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | 50.32 | |||||||||
- | Emil Ahvonen | 2005 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 41.43 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 23, 50m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksi Koprinen | 2003 | 463 | 27.02 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 28.09 | |||||||||
2 | Lassi Haimi | 2003 | 415 | 28.02 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 27.61 | |||||||||
3 | Lari Tumanoff | 2003 | 394 | 28.50 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 28.42 | |||||||||
4 | Julius Airas | 2003 | 314 | 30.75 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.87 | |||||||||
5 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 264 | 32.57 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.53 | |||||||||
6 | Roope Ollikainen | 2004 | 256 | 32.90 | ||||||
Porin Uimaseura | 32.42 | |||||||||
7 | Petteri Lepola | 2003 | 247 | 33.30 | ||||||
TaTu Tampere | 34.92 | |||||||||
8 | Samuel Salminen | 2003 | 222 | 34.51 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.72 | |||||||||
9 | Arttu Ahola | 2004 | 216 | 34.84 | ||||||
Porin Uimaseura | 35.53 | |||||||||
10 | Einari Palmu | 2004 | 209 | 35.19 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.76 | |||||||||
11 | Samuli Masalin | 2004 | 201 | 35.67 | ||||||
Cetus Espoo | 35.86 | |||||||||
12 | Aaro Tenhu | 2004 | 189 | 36.41 | ||||||
Lahden Kaleva | 35.04 | |||||||||
13 | Jaakko Karti | 2004 | 165 | 38.12 | ||||||
Uinti Tampere | 38.65 | |||||||||
14 | Kasper Kaskela | 2004 | 154 | 38.95 | ||||||
Uinti Tampere | 41.66 | |||||||||
15 | Joonas Nieminen | 2003 | 151 | 39.23 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 39.52 | |||||||||
16 | Iliad Sioofy Khojine | 2004 | 139 | 40.35 | ||||||
Uinti Tampere | 43.13 | |||||||||
17 | Juuso Puustinen | 2004 | 125 | 41.81 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Santeri Kulla | 2004 | 122 | 42.16 | ||||||
Porin Uimaseura | 41.93 | |||||||||
19 | Sauli Gummerus | 2004 | 99 | 45.15 | ||||||
Uinti Tampere | 45.95 | |||||||||
- | Jaakko Virtanen | 2003 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 33.70 | |||||||||
- | Leo Liukonen | 2004 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 32.25 | |||||||||
- | Daniel Pavlov | 2003 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 30.10 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 23, 50m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jaakko Rautalin | 1989 | 631 | 24.37 | ||||||
Uinti Tampere | 23.30 | |||||||||
2 | Tatu Peltonen | 1989 | 590 | 24.92 | ||||||
TaTu Tampere | 24.01 | |||||||||
3 | Toni Knuutila | 1993 | 574 | 25.15 | ||||||
Eura Swimming Team | 24.12 | |||||||||
4 | Matias Yritys | 1997 | 553 | 25.47 | ||||||
Kampuksen Plaani | 24.64 | |||||||||
5 | Pietari Virta | 1997 | 538 | 25.70 | ||||||
TaTu Tampere | 25.71 | |||||||||
6 | Jakob Nordman | 1996 | 537 | 25.72 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 24.89 | |||||||||
7 | Antti Leiponen | 1998 | 529 | 25.85 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 25.27 | |||||||||
8 | Akseli Heino | 1999 | 528 | 25.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.19 | |||||||||
9 | Erik Nurmi | 2001 | 521 | 25.97 | ||||||
Vanders | 25.69 | |||||||||
10 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 513 | 26.11 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.23 | |||||||||
11 | Werneri Koskinen | 1998 | 500 | 26.33 | ||||||
Uinti Tampere | 25.80 | |||||||||
12 | Leevi Luhtanen | 2000 | 493 | 26.46 | ||||||
Porin Uimaseura | 26.51 | |||||||||
13 | Rami Rissanen | 1999 | 488 | 26.55 | ||||||
Porin Uimaseura | 26.77 | |||||||||
13 | Santeri Hulkko | 2000 | 488 | 26.55 | ||||||
Lahden Uimaseura | 26.40 | |||||||||
15 | Santeri Kaasinen | 1999 | 487 | 26.57 | ||||||
TaTu Tampere | 26.07 | |||||||||
16 | Jere Kekola | 2000 | 485 | 26.61 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 26.09 | |||||||||
17 | Matias Pennanen | 2001 | 478 | 26.73 | ||||||
Porin Uimaseura | 27.02 | |||||||||
18 | Mikael Lähde | 2000 | 473 | 26.82 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 26.77 | |||||||||
19 | Martti Tervanen | 2000 | 473 | 26.83 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 26.29 | |||||||||
19 | Timi Torkkel | 2001 | 473 | 26.83 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 26.67 | |||||||||
21 | Elias Soukola | 1999 | 467 | 26.95 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 26.69 | |||||||||
22 | Matias Hjelm | 2002 | 460 | 27.07 | ||||||
Vanders | 27.34 | |||||||||
23 | Axel Olander | 2002 | 449 | 27.30 | ||||||
TaTu Tampere | 27.82 | |||||||||
24 | Ville-Matti Erkintalo | 1982 | 413 | 28.06 | ||||||
S.C.Pingviinit | 28.00 | |||||||||
25 | Eetu Malvela | 2000 | 402 | 28.33 | ||||||
Kampuksen Plaani | 28.15 | |||||||||
26 | Pyry Kurkinen | 1998 | 400 | 28.36 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 29.04 | |||||||||
27 | Jonatan Hallikainen | 2001 | 397 | 28.45 | ||||||
Lahden Kaleva | 29.07 | |||||||||
28 | Ville Hämäläinen | 2002 | 380 | 28.86 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 29.46 | |||||||||
29 | Petri Löllö | 1976 | 367 | 29.18 | ||||||
Keuruun Toverit | 28.15 | |||||||||
30 | Julius Nyberg | 2002 | 365 | 29.25 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 29.17 | |||||||||
31 | Ville Aaltonen | 2001 | 357 | 29.47 | ||||||
Porin Uimaseura | 28.51 | |||||||||
32 | Aleksanteri Nord | 2002 | 334 | 30.13 | ||||||
Vanders | 30.21 | |||||||||
33 | Olli Peura | 2001 | 327 | 30.35 | ||||||
Uinti Tampere | 30.57 | |||||||||
34 | Janne Juven | 2001 | 326 | 30.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.29 | |||||||||
35 | Eero Ala-Karvia | 2001 | 290 | 31.59 | ||||||
Uinti Tampere | 31.25 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 20:57 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 21:21 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 24, 50m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Välimaa | 2006 | 329 | 34.34 | ||||||
Uinti Tampere | 34.89 | |||||||||
2 | Isla Leinonen | 2006 | 295 | 35.61 | ||||||
Uinti Tampere | 36.54 | |||||||||
3 | Karoliina Hirvelä | 2006 | 258 | 37.23 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 37.32 | |||||||||
4 | Hilla Känkänen | 2006 | 257 | 37.32 | ||||||
Porin Uimaseura | 38.16 | |||||||||
5 | Hilda Puttonen | 2006 | 228 | 38.82 | ||||||
Keuruun Toverit | 39.24 | |||||||||
6 | Aada-Julia Laakso | 2007 | 186 | 41.53 | ||||||
Kampuksen Plaani | 42.27 | |||||||||
7 | Ronja Suuronen | 2006 | 184 | 41.68 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 45.48 | |||||||||
8 | Viivi Kiiveri | 2006 | 167 | 43.01 | ||||||
Uinti Tampere | 43.81 | |||||||||
9 | Julia Lampinen | 2009 | 145 | 45.08 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 43.70 | |||||||||
10 | Anna Selin | 2006 | 129 | 46.88 | ||||||
Uinti Tampere | 51.56 | |||||||||
11 | Oona Valtonen | 2008 | 108 | 49.72 | ||||||
TaTu Tampere | 50.94 | |||||||||
12 | Karmen Johanson | 2006 | 86 | 53.71 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
- | Enna Äyrämöinen | 2007 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 41.02 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 24, 50m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Rantala | 2004 | 506 | 29.76 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.78 | |||||||||
2 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 478 | 30.33 | ||||||
Uinti Tampere | 30.15 | |||||||||
3 | Sonila Selimi | 2005 | 476 | 30.38 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.41 | |||||||||
4 | Tinja Lasonen | 2004 | 430 | 31.43 | ||||||
Porin Uimaseura | 30.73 | |||||||||
5 | Noora Kylmämetsä | 2004 | 403 | 32.12 | ||||||
Uinti Tampere | 33.09 | |||||||||
6 | Manja Lindell | 2004 | 356 | 33.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.07 | |||||||||
7 | Kiia Alenius | 2005 | 324 | 34.53 | ||||||
TaTu Tampere | 35.80 | |||||||||
8 | Kreetta Somero | 2004 | 320 | 34.69 | ||||||
Lahden Kaleva | 34.45 | |||||||||
9 | Iida Siltala | 2005 | 261 | 37.12 | ||||||
Cetus Espoo | 37.47 | |||||||||
10 | Juulia Lindfors | 2005 | 227 | 38.88 | ||||||
Cetus Espoo | 38.37 | |||||||||
11 | Lotta Nevalainen | 2005 | 208 | 40.05 | ||||||
Cetus Espoo | 40.38 | |||||||||
12 | Annika Idman | 2004 | 190 | 41.21 | ||||||
Cetus Espoo | 41.09 | |||||||||
13 | Jonna Känsäkangas | 2004 | 177 | 42.24 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 41.69 | |||||||||
14 | Emma Autio | 2005 | 133 | 46.48 | ||||||
Cetus Espoo | 46.02 | |||||||||
15 | Nella Montonen | 2004 | 111 | 49.24 | ||||||
Kurikan Ryhti | 53.58 | |||||||||
- | Aino Kunelius | 2005 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 39.55 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sonja Järvinen | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 38.31 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 24, 50m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ida Konkka | 2000 | 671 | 27.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.23 | |||||||||
2 | Anna Mäkinen | 1995 | 628 | 27.70 | ||||||
Uinti Tampere | 26.77 | |||||||||
3 | Jenni Moisio | 2002 | 625 | 27.75 | ||||||
Kampuksen Plaani | 27.89 | |||||||||
4 | Amanda Suihkonen | 1995 | 617 | 27.87 | ||||||
TaTu Tampere | 27.54 | |||||||||
5 | Emmi Kaunisto | 2002 | 592 | 28.26 | ||||||
Porin Uimaseura | 28.14 | |||||||||
6 | Anniina Murto | 2001 | 587 | 28.34 | ||||||
Porin Uimaseura | 29.21 | |||||||||
7 | Aino Hämäläinen | 2000 | 577 | 28.50 | ||||||
Lahden Uimaseura | 28.62 | |||||||||
8 | Armi Auvinen | 2000 | 576 | 28.52 | ||||||
Uinti Tampere | 28.44 | |||||||||
9 | Annika Karinkanta | 2000 | 565 | 28.69 | ||||||
TaTu Tampere | 28.99 | |||||||||
10 | Moona Myllyaho | 1990 | 553 | 28.91 | ||||||
Kampuksen Plaani | 27.92 | |||||||||
11 | Roosa Mäkinen | 1999 | 546 | 29.03 | ||||||
Uinti Tampere | 28.18 | |||||||||
12 | Enni Lahtinen | 2002 | 537 | 29.18 | ||||||
Uinti Tampere | 29.42 | |||||||||
13 | Lotta Aho | 1999 | 532 | 29.27 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 29.41 | |||||||||
14 | Charlotta Edelman | 2001 | 505 | 29.79 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.61 | |||||||||
15 | Mari Kausiala | 1997 | 499 | 29.91 | ||||||
TaTu Tampere | 28.70 | |||||||||
16 | Julia Sairanen | 2003 | 492 | 30.04 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.59 | |||||||||
17 | Vanessa Pönnighaus | 1999 | 488 | 30.14 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 29.15 | |||||||||
18 | Nea Reunanen | 2001 | 485 | 30.19 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 29.30 | |||||||||
19 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 477 | 30.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.42 | |||||||||
20 | Nelli Uusitalo | 1999 | 472 | 30.46 | ||||||
Kampuksen Plaani | 29.78 | |||||||||
21 | Iris Hanski | 2003 | 470 | 30.52 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.51 | |||||||||
22 | Hilda Helo | 2003 | 460 | 30.72 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.65 | |||||||||
23 | Ada Alajääskö | 1998 | 460 | 30.73 | ||||||
TaTu Tampere | 29.97 | |||||||||
24 | Vivian Heräjärvi | 2001 | 456 | 30.83 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 30.23 | |||||||||
25 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 453 | 30.88 | ||||||
Kampuksen Plaani | 30.77 | |||||||||
26 | Aada Viitamäki | 2003 | 452 | 30.90 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 31.89 | |||||||||
27 | Jasmin Vacker | 1999 | 452 | 30.92 | ||||||
Vanders | 31.29 | |||||||||
28 | Peppi-Stiina Ahti | 2003 | 451 | 30.93 | ||||||
Swimming Team Riksu | 31.65 | |||||||||
29 | Ella Ohra-Aho | 2003 | 446 | 31.04 | ||||||
Kampuksen Plaani | 30.93 | |||||||||
30 | Marie Tuominen | 2000 | 442 | 31.15 | ||||||
Vanders | 31.46 | |||||||||
31 | Peppi Kolari | 2003 | 430 | 31.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.12 | |||||||||
32 | Ella Uusitalo | 2003 | 427 | 31.50 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 32.61 | |||||||||
33 | Ella Alanko | 2003 | 419 | 31.71 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.37 | |||||||||
34 | Riina Karola | 2000 | 413 | 31.85 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.44 | |||||||||
35 | Helka Suomäki | 2003 | 406 | 32.04 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.56 | |||||||||
36 | Lilli Louhikoski | 2002 | 399 | 32.23 | ||||||
Vanders | 29.86 | |||||||||
37 | Venla Mäkelä | 2003 | 358 | 33.39 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 35.36 | |||||||||
38 | Greta Kandolin | 2003 | 356 | 33.47 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.12 | |||||||||
39 | Anniina Pavas | 1994 | 355 | 33.49 | ||||||
Kampuksen Plaani | 32.58 | |||||||||
40 | Tytti Kuusela | 2000 | 354 | 33.54 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 36.21 | |||||||||
41 | Liisa Siikala | 2003 | 351 | 33.63 | ||||||
Uinti Tampere | 34.09 | |||||||||
42 | Yasmin Laouari | 2001 | 350 | 33.67 | ||||||
Vanders | 33.61 | |||||||||
43 | Jenni Hakala | 2001 | 339 | 34.01 | ||||||
Uinti Tampere | 32.40 | |||||||||
44 | Lilja Pakaslahti | 2002 | 303 | 35.33 | ||||||
Vanders | 35.12 | |||||||||
45 | Siiri Haanpää | 2001 | 295 | 35.63 | ||||||
Porin Uimaseura | 34.01 | |||||||||
46 | Lotta Laine | 2003 | 272 | 36.58 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 36.73 | |||||||||
47 | Erja Tiljander | 2000 | 270 | 36.67 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.06 | |||||||||
48 | Sanni Mäkelä | 2003 | 267 | 36.84 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
49 | Ida Heino | 2000 | 244 | 37.94 | ||||||
Porin Uimaseura | 37.49 | |||||||||
50 | Ella Happonen | 2003 | 201 | 40.49 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 40.28 | |||||||||
- | Erin Ekroos | 2002 | DNS | |||||||
Swimming Team Riksu | 31.99 | |||||||||
- | Meri Karttunen | 2002 | DNS | |||||||
Vanders | 32.57 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 21:21 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 21:21 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 25, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petja Yritys | 1993 | 539 | 31.33 | 1:06.24 | 1:41.73 | 2:17.44 | |||
TaTu Tampere | 2:02.48 | |||||||||
2 | Emil Hanski | 1999 | 508 | 32.30 | 1:07.47 | 1:43.73 | 2:20.20 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:15.46 | |||||||||
3 | Jakob Sievers | 2000 | 472 | 33.64 | 1:09.94 | 1:47.40 | 2:23.74 | |||
Uinti Tampere | 2:17.94 | |||||||||
3 | Perttu Somero | 2001 | 472 | 33.02 | 1:09.19 | 1:46.76 | 2:23.74 | |||
Lahden Kaleva | 2:19.87 | |||||||||
5 | Petteri Haverinen | 2001 | 448 | 33.41 | 1:10.20 | 1:48.56 | 2:26.19 | |||
Lahden Uimaseura | 2:19.47 | |||||||||
6 | Oskari Hynynen | 2001 | 414 | 33.77 | 1:11.97 | 1:51.07 | 2:30.11 | |||
Salon Uimarit | 2:19.09 | |||||||||
7 | Eemeli Leinonen | 2002 | 394 | 35.16 | 1:13.70 | 1:53.58 | 2:32.55 | |||
Uinti Tampere | 2:33.73 | |||||||||
8 | Leo Roine | 2001 | 372 | 34.12 | 1:12.92 | 1:54.67 | 2:35.60 | |||
Uinti Tampere | 2:31.17 | |||||||||
9 | Miska Birkstedt | 2002 | 344 | 37.91 | 1:19.06 | 1:59.73 | 2:39.72 | |||
TaTu Tampere | 2:37.41 | |||||||||
10 | Konsta Kallio | 2004 | 320 | 39.02 | 1:21.32 | 2:04.75 | 2:43.55 | |||
Uinti Tampere | 2:51.42 | |||||||||
11 | Aatu Harju | 2002 | 318 | 38.86 | 1:20.33 | 2:02.89 | 2:43.96 | |||
Vanders | ||||||||||
12 | Joona Kortteinen | 2003 | 312 | 38.17 | 1:21.22 | 2:04.10 | 2:45.00 | |||
Uinti Tampere | 2:47.00 | |||||||||
13 | Akira Konttinen | 2003 | 307 | 38.63 | 1:20.19 | 2:04.03 | 2:45.73 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:52.11 | |||||||||
14 | Otto Lindroos | 2001 | 292 | 37.83 | 1:20.68 | 2:04.79 | 2:48.53 | |||
Aurajoen Uinti | 2:43.53 | |||||||||
15 | Visa Kotiniitty | 2003 | 276 | 39.81 | 1:23.89 | 2:09.32 | 2:51.75 | |||
Uinti Tampere | 2:49.14 | |||||||||
16 | Eemil Pynnönen | 2001 | 276 | 40.29 | 1:22.42 | 2:07.40 | 2:51.78 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:52.51 | |||||||||
17 | Tatu Kunttila | 2003 | 263 | 40.67 | 1:25.17 | 2:10.12 | 2:54.52 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:58.97 | |||||||||
18 | Riccardo Castagno | 2004 | 262 | 41.25 | 1:27.19 | 2:12.45 | 2:54.74 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Eemil Sipola | 2003 | 262 | 41.98 | 1:27.55 | 2:11.50 | 2:54.84 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Akseli Soini | 2004 | 193 | 44.70 | 1:33.50 | 2:24.24 | 3:13.44 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 21:21 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 21:33 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 26, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Nieminen | 1996 | 565 | 35.32 | 1:13.19 | 1:51.84 | 2:29.98 | |||
Uinti Tampere | 2:27.83 | |||||||||
2 | Noora Kukkonen | 1999 | 547 | 34.35 | 1:13.40 | 1:53.19 | 2:31.66 | |||
TaTu Tampere | 2:26.72 | |||||||||
3 | Salla Puhtimäki | 1998 | 484 | 35.13 | 1:15.19 | 1:57.74 | 2:37.99 | |||
Vesihelmen Uimaseura | 2:32.61 | |||||||||
4 | Olga Koskinen | 2002 | 479 | 37.73 | 1:16.73 | 1:57.84 | 2:38.54 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:31.29 | |||||||||
5 | Siiri Konkka | 2004 | 478 | 36.74 | 1:16.54 | 1:57.72 | 2:38.60 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:42.39 | |||||||||
6 | Riikka Niskala | 2004 | 464 | 37.42 | 1:18.56 | 1:59.94 | 2:40.23 | |||
Raision Urheilijat | 2:35.59 | |||||||||
7 | Kaisla Kangas | 2002 | 460 | 36.23 | 1:16.69 | 1:59.32 | 2:40.61 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:37.06 | |||||||||
8 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 457 | 37.65 | 1:19.04 | 2:00.27 | 2:40.97 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:40.64 | |||||||||
9 | Elli-Kaisa Saarinen | 2001 | 452 | 36.47 | 1:17.61 | 2:00.07 | 2:41.56 | |||
Vesihelmen Uimaseura | 2:38.70 | |||||||||
10 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 446 | 37.84 | 1:20.03 | 2:02.33 | 2:42.28 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
11 | Milla Laiteenmäki | 2001 | 437 | 38.69 | 1:21.22 | 2:03.70 | 2:43.43 | |||
Kurikan Ryhti | 2:42.96 | |||||||||
12 | Senni Mattila | 2003 | 433 | 37.40 | 1:19.07 | 2:02.16 | 2:43.98 | |||
Porin Uimaseura | 2:37.33 | |||||||||
13 | Anni Ruokanen | 2003 | 417 | 39.00 | 1:21.16 | 2:04.12 | 2:46.01 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:47.43 | |||||||||
14 | Anna Rantanen | 2001 | 402 | 39.79 | 1:22.38 | 2:05.14 | 2:48.01 | |||
Uinti Tampere | 2:41.97 | |||||||||
15 | Nea Mustonen | 2004 | 389 | 39.93 | 1:23.51 | 2:07.62 | 2:49.91 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Laura Känsäkangas | 1999 | 373 | 39.66 | 1:23.68 | 2:08.50 | 2:52.26 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:39.55 | |||||||||
17 | Aada Hakala | 2004 | 363 | 39.58 | 1:24.38 | 2:10.25 | 2:53.84 | |||
Uinti Tampere | 2:52.35 | |||||||||
18 | Henna Känsäkangas | 2004 | 355 | 41.26 | 1:26.28 | 2:11.26 | 2:55.05 | |||
Kokkolan Uimaseura | 2:50.01 | |||||||||
19 | Sofia Ellonen | 2004 | 349 | 40.54 | 1:25.61 | 2:11.78 | 2:56.09 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
20 | Santra Nieminen | 2004 | 349 | 40.87 | 1:24.93 | 2:11.17 | 2:56.10 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
21 | Oona Sirkiä | 2004 | 341 | 42.93 | 1:28.40 | 2:13.49 | 2:57.54 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Aada Viitamäki | 2003 | 332 | 40.82 | 1:27.22 | 2:13.86 | 2:59.07 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:58.44 | |||||||||
23 | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | 309 | 43.85 | 1:30.63 | 2:17.16 | 3:03.48 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | My Laverman | 2004 | 306 | 42.57 | 1:29.34 | 2:17.25 | 3:04.01 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Julia Nelimarkka | 2004 | 278 | 44.82 | 1:34.09 | 2:24.17 | 3:09.95 | |||
Keuruun Toverit | ||||||||||
26 | Viivi Heittokangas | 2004 | 254 | 48.09 | 1:36.73 | 2:26.52 | 3:15.74 | |||
Uinti Tampere | 3:10.40 | |||||||||
27 | Rebekka Aaltola | 2005 | 236 | 44.08 | 1:35.20 | 2:28.47 | 3:20.66 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 21:33 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 21:57 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 27, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 561 | 1:07.59 | 2:16.49 | 3:26.30 | 4:38.41 | 17:36.05 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 17:17.51 | 5:50.96 | 7:02.67 | 8:15.49 | 9:25.84 | |||||
10:36.80 | 11:49.31 | 13:00.67 | 14:10.33 | |||||||
15:18.23 | 16:27.74 | |||||||||
2 | Elias Soukola | 1999 | 552 | 1:05.63 | 2:14.93 | 3:26.35 | 4:38.42 | 17:41.20 | ||
Järvenpään Uintiklubi | 17:31.46 | 5:50.78 | 7:02.80 | 8:14.96 | 9:26.31 | |||||
10:37.40 | 11:49.20 | 13:00.04 | 14:11.16 | |||||||
15:22.00 | 16:32.66 | |||||||||
3 | Juho Porkkala | 2001 | 542 | 1:07.50 | 2:17.78 | 3:28.57 | 4:39.09 | 17:47.83 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 17:38.12 | 5:51.04 | 7:02.96 | 8:16.01 | 9:27.94 | |||||
10:39.80 | 11:51.46 | 13:02.98 | 14:15.48 | |||||||
15:27.19 | 16:37.68 | |||||||||
4 | Lauri Törmä | 2000 | 464 | 1:13.80 | 2:32.94 | 3:51.01 | 5:07.59 | 18:45.08 | ||
Porin Uimaseura | 6:23.79 | 7:38.16 | 8:51.85 | 10:05.97 | ||||||
11:20.89 | 12:35.81 | 13:49.76 | 15:04.49 | |||||||
16:19.60 | 17:33.78 | |||||||||
5 | Topi Raitalaakso | 2003 | 223 | 1:21.43 | 2:55.26 | 4:31.19 | 6:08.61 | 23:56.29 | ||
Uinti Tampere | 7:47.69 | 9:26.71 | 11:06.02 | 12:46.70 | ||||||
14:23.97 | 16:03.22 | 17:42.33 | 19:22.76 | |||||||
20:57.49 | 22:29.31 | |||||||||
6 | Jaakko Virtanen | 2003 | 184 | 1:22.29 | 3:00.04 | 4:39.31 | 6:22.05 | 25:28.94 | ||
Uinti Tampere | 8:04.44 | 9:46.98 | 11:30.79 | 13:15.60 | ||||||
14:59.39 | 16:45.40 | 18:33.25 | 20:17.80 | |||||||
22:06.06 | 23:50.88 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 21:57 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 22:22 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Laji 28, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Ina Pollari | 2002 | 535 | 1:07.72 | 2:23.53 | 3:40.46 | 4:58.16 | 19:10.58 | ||
Uinti Tampere | 6:15.51 | 7:33.81 | 8:52.13 | 10:10.60 | ||||||
11:28.45 | 12:46.07 | 14:04.06 | 15:22.01 | |||||||
16:39.15 | 17:56.40 | |||||||||
2 | Peppi Pinomäki | 2002 | 525 | 1:08.74 | 2:24.46 | 3:41.50 | 4:59.42 | 19:17.75 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 19:23.87 | 6:17.52 | 7:35.88 | 8:54.68 | 10:12.86 | |||||
11:31.40 | 12:49.98 | 14:08.49 | 15:27.54 | |||||||
16:46.00 | 18:03.37 | |||||||||
3 | Susanna Ellonen | 1999 | 504 | 1:12.66 | 2:29.89 | 3:48.28 | 5:07.34 | 19:33.31 | ||
TaTu Tampere | 6:26.63 | 7:45.59 | 9:05.82 | 10:25.06 | ||||||
11:44.28 | 13:03.46 | 14:22.71 | 15:41.16 | |||||||
17:00.33 | 18:18.50 | |||||||||
4 | Julia Sottinen | 2000 | 500 | 1:16.39 | 2:37.59 | 3:58.55 | 5:18.69 | 19:36.67 | ||
Porin Uimaseura | 19:51.76 | 6:38.20 | 7:57.22 | 9:15.56 | 10:33.91 | |||||
11:52.10 | 13:10.74 | 14:30.27 | 15:49.29 | |||||||
17:06.95 | 18:22.33 | |||||||||
5 | Minttu-Marie Rasinpää | 2001 | 494 | 1:10.93 | 2:29.24 | 3:47.82 | 5:07.29 | 19:41.37 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 20:06.36 | 6:26.88 | 7:47.04 | 9:07.35 | 10:27.58 | |||||
11:47.57 | 13:07.86 | 14:27.78 | 15:46.14 | |||||||
17:05.85 | 18:23.61 | |||||||||
6 | Nora Kosonen | 2001 | 436 | 1:11.19 | 2:30.34 | 3:51.56 | 5:13.61 | 20:31.56 | ||
TaTu Tampere | 19:49.70 | 6:36.05 | 7:59.17 | 9:21.96 | 10:45.12 | |||||
12:09.18 | 13:33.18 | 14:58.74 | 16:23.97 | |||||||
17:47.18 | 19:09.88 | |||||||||
7 | Maria Yritys | 2002 | 370 | 1:18.32 | 2:42.33 | 4:08.36 | 5:35.07 | 21:40.51 | ||
Hyvinkään Uimaseura | 7:01.57 | 8:27.47 | 9:55.09 | 11:21.47 | ||||||
12:49.74 | 14:16.86 | 15:45.01 | 17:14.84 | |||||||
18:44.69 | 20:13.91 | |||||||||
8 | Daria Marishina | 2001 | 227 | 1:37.76 | 3:24.57 | 5:13.59 | 7:02.72 | 25:30.52 | ||
Uinti Tampere | 8:48.44 | 10:32.13 | 12:15.98 | 13:59.33 | ||||||
15:42.46 | 17:26.90 | 19:09.98 | 20:52.04 | |||||||
22:29.82 | 24:02.18 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 22:22 |