Results for Scandic Täby Invite 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 10:09 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 30.43 | 1:05.90 | |||||
2 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.02 | 1:06.69 | |||||
3 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.32 | 1:06.80 | |||||
4 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.08 | 1:07.98 | |||||
5 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.34 | 1:09.31 | |||||
6 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 32.23 | 1:10.43 | |||||
7 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.69 | 1:12.64 | |||||
8 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.93 | 1:14.19 | |||||
9 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.57 | 1:15.21 | |||||
10 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 33.37 | 1:15.40 | |||||
11 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 35.17 | 1:17.87 | |||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michelle Berntsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 30.77 | 1:09.85 | |||||
2 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 32.92 | 1:11.06 | |||||
3 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 31.47 | 1:13.00 | |||||
4 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.65 | 1:14.07 | |||||
5 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 34.44 | 1:14.53 | |||||
6 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.14 | 1:14.87 | |||||
7 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.69 | 1:15.86 | |||||
8 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.22 | 1:16.91 | |||||
9 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 37.78 | 1:21.57 | |||||
10 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 36.13 | 1:22.22 | |||||
11 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 34.40 | 1:23.79 | |||||
12 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 37.71 | 1:24.08 | |||||
13 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 34.92 | 1:24.81 | |||||
14 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 40.79 | 1:24.93 | |||||
- | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.00 | 1:09.66 | |||||
2 | Dimitra Tsirona | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.80 | 1:10.65 | |||||
3 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.69 | 1:11.80 | |||||
4 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.07 | 1:11.90 | |||||
5 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.76 | 1:12.44 | |||||
6 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.85 | 1:13.00 | |||||
7 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.12 | 1:13.10 | |||||
8 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.22 | 1:13.81 | |||||
9 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 33.17 | 1:14.06 | |||||
10 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.19 | 1:14.15 | |||||
11 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.02 | 1:15.17 | |||||
12 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.36 | 1:15.27 | |||||
13 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.48 | 1:15.70 | |||||
14 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.78 | 1:15.94 | |||||
15 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.05 | 1:16.13 | |||||
16 | Ella Wahlman | 2003 | Lidingö Simklubb | 35.25 | 1:16.17 | |||||
17 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.76 | 1:16.75 | |||||
18 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.33 | 1:16.96 | |||||
19 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.95 | 1:17.50 | |||||
20 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.51 | 1:17.65 | |||||
21 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.35 | 1:18.35 | |||||
22 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.56 | 1:18.42 | |||||
23 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.13 | 1:18.48 | |||||
24 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.61 | 1:20.67 | |||||
25 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 36.66 | 1:20.91 | |||||
26 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.23 | 1:22.96 | |||||
27 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.21 | 1:23.00 | |||||
28 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 35.44 | 1:24.13 | |||||
29 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.45 | 1:24.28 | |||||
30 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.87 | 1:25.40 | |||||
31 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.39 | 1:25.42 | |||||
32 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.67 | 1:25.65 | |||||
33 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 38.48 | 1:25.76 | |||||
34 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.95 | 1:25.95 | |||||
35 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.50 | 1:26.29 | |||||
36 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 38.70 | 1:26.95 | |||||
37 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.46 | 1:40.80 | |||||
- | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 33.45 | 1:18.36 | |||||
2 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.69 | 1:18.64 | |||||
3 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 35.76 | 1:19.47 | |||||
4 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.15 | 1:20.09 | |||||
5 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.47 | 1:20.59 | |||||
6 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 35.52 | 1:21.30 | |||||
7 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 34.19 | 1:21.75 | |||||
8 | Randi Arnesen | 2005 | Luleå Simsällskap | 37.31 | 1:24.37 | |||||
9 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.90 | 1:25.47 | |||||
10 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 38.49 | 1:25.84 | |||||
11 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.96 | 1:29.86 | |||||
12 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.82 | 1:30.06 | |||||
13 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 39.07 | 1:31.62 | |||||
14 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 40.99 | 1:34.76 | |||||
15 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 43.50 | 1:37.48 | |||||
16 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 42.42 | 1:38.97 | |||||
- | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 10:09 |