Tulokset Scandic Täby Invite 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Pass 2 - Insim kl 15:00
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 28.08 | ||||||
2 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.97 | ||||||
3 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 29.87 | ||||||
4 | Carlandrea Puoti | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 30.00 | ||||||
5 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 30.49 | ||||||
6 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.08 | ||||||
7 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 31.11 | ||||||
8 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 31.53 | ||||||
9 | Emil Östrand | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.55 | ||||||
10 | Axel Rosén | 1999 | Lidingö Simklubb | 31.61 | ||||||
11 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 31.65 | ||||||
12 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 31.85 | ||||||
13 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.40 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.86 | ||||||
2 | Pontus Jonsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.65 | ||||||
3 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 30.91 | ||||||
4 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 32.97 | ||||||
5 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.03 | ||||||
6 | Rasmus Andreasson | 2000 | Luleå Simsällskap | 33.89 | ||||||
7 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 35.13 | ||||||
8 | Nicolas Jernberg | 2001 | A4 Idrottsförening | 37.27 | ||||||
9 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.58 | ||||||
10 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.94 | ||||||
11 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.45 | ||||||
12 | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.92 | ||||||
13 | Marcus Thune | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 39.46 | ||||||
14 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 43.33 | ||||||
- | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 30.27 | ||||||
2 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.41 | ||||||
3 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.59 | ||||||
4 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 32.85 | ||||||
4 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 32.85 | ||||||
6 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.97 | ||||||
7 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 33.45 | ||||||
8 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.71 | ||||||
9 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.98 | ||||||
10 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.10 | ||||||
11 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.74 | ||||||
11 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 35.74 | ||||||
13 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.90 | ||||||
14 | Oscar Fällman | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.97 | ||||||
15 | Johannes Fällgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 36.11 | ||||||
16 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 36.30 | ||||||
17 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 36.50 | ||||||
18 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.87 | ||||||
19 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.46 | ||||||
20 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.78 | ||||||
21 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.88 | ||||||
22 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 37.93 | ||||||
23 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.45 | ||||||
24 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.48 | ||||||
25 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 39.13 | ||||||
26 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.38 | ||||||
27 | Gustaf Lindewald | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.15 | ||||||
28 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.02 | ||||||
29 | Anton Hägbom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.13 | ||||||
- | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.81 | ||||||
2 | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.96 | ||||||
3 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 38.30 | ||||||
4 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.76 | ||||||
5 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.31 | ||||||
6 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.01 | ||||||
7 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 44.28 | ||||||
8 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 44.60 | ||||||
9 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 46.16 | ||||||
10 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 47.07 | ||||||
11 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 48.83 | ||||||
12 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 49.03 | ||||||
13 | Ludvig Timen | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 52.66 | ||||||
14 | Markus Bäckman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 53.79 | ||||||
15 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 55.66 | ||||||
16 | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 57.00 | ||||||
17 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 1:09.40 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:38 |