2020-06-06   19:04:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM/JDM 2017, Simrishamn

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 3

Resultat Gren 30 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  DM-JDM    Utskriftsdatum  04 juni 2017   
  Tävlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  12:43   
  Arrangör  Ystads Simsällskap - Österlensim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2017         
 
 
Gren 30, 4X200m Frisim Damer, Finaler, Senior 
Sponsor: Catrinegården 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Hs Lag 1  1995  Helsingborgs Simsällskap            8:43.60   
  Sophie Hansson  1998      1:03.65  2:11.32      2:11.32   
  Louise Hansson  1996      1:00.20  2:05.75      4:17.07   
  Alicia Lundblad  2001      1:04.58  2:12.07      6:29.14   
  Ebba Hallbäck  2000      1:03.66  2:14.46      8:43.60   
                     
Sjöbo SS  Sjöbo Simsällskap            8:55.82   
  Lina Sjöholm  2000      1:03.48  2:10.77      2:10.77   
  Augusta Andersson  1997      1:06.02  2:17.12      4:27.89   
  Tilde Anderberg-Richard  1999      1:04.79  2:14.29      6:42.18   
  Erica Sjöholm  1997      1:04.22  2:13.64      8:55.82   
                     
Hs Lag 2  1995  Helsingborgs Simsällskap            9:04.29   
  Olivia Ülger  2000      1:05.87  2:14.86      2:14.86   
  Johanna Palmkvist  1999      1:04.82  2:14.61      4:29.47   
  Emilia Nordén  2003      1:06.55  2:17.02      6:46.49   
  Tyra Littorin  2004      1:05.92  2:17.80      9:04.29   
                     
Mkk  1997  Malmö Kappsimningsklubb            9:16.07   
  Josephine Mikkelsen  2002      1:04.75  2:13.00      2:13.00   
  Klara Johansson  2001      1:07.38  2:18.67      4:31.67   
  Sara Stenberg  2001      1:07.40  2:22.98      6:54.65   
  Mollie Morfelt  2003      1:07.65  2:21.42      9:16.07   
                     
SK Triton  2017  Simklubben Triton            9:19.81   
  Johanna Nilsson  1996      1:08.17  2:23.55      2:23.55   
  Magdalena Kuras  1988      1:02.43  2:10.76      4:34.31   
  Amanda Granborg  1999      1:06.76  2:22.15      6:56.46   
  Ida Borg  1997      1:08.35  2:23.35      9:19.81   
                     
Poseidon Lag 1  1940  Simklubben Poseidon            9:21.80   
  Hanna Bergman  2001      1:03.98  2:12.56      2:12.56   
  Elin Moberg  1999      1:08.47  2:52.84      5:05.40   
  Tova Hegardt  2002      1:53.21  3:01.15      8:06.55   
  Elin Melin  2000      1:15.25  1:15.25      9:21.80   
                     
SK Hajen  1971  Simklubben Hajen            9:24.33   
  Elin Lackegård  2000      1:06.89  2:17.64      2:17.64   
  Ella Laurén  2001      1:09.18  2:23.69      4:41.33   
  Sara Nobrell  2002      1:08.68  2:22.11      7:03.44   
  Ella Gutenwik  2004      1:08.09  2:20.89      9:24.33   
                     
Landskrona Lag 1  1999  Landskrona Simsällskap            9:26.33   
  Elin Johannesson  1999      1:05.81  2:16.43      2:16.43   
  Matilda Hoff  2003      1:09.59  2:25.15      4:41.58   
  Isabelle Moreau  2001      1:07.46  2:24.38      7:05.96   
  Julia Brinkhagen  1999      1:06.92  2:20.37      9:26.33   
                     
Trelleborg  Trelleborg Sim            9:28.74   
  Nicola Parfitt  2000      1:08.01  2:17.84      2:17.84   
  Davilda Lareva  2000      1:05.46  2:18.56      4:36.40   
  Vilma Andersson  2004      1:10.11  2:25.20      7:01.60   
  Alicia Sjögren  2005      1:09.56  2:27.14      9:28.74   
                     
10  Höganäs SS Lag 1  Höganäs Simsällskap            9:31.65   
  Kajsa Norell Dahlqvist  2001      1:09.97  2:27.77      2:27.77   
  Ida Liljeqvist  1999      1:05.81  2:19.85      4:47.62   
  Klara Juliusson  1997      1:08.49  2:25.17      7:12.79   
  Ida Widén  2001      1:06.79  2:18.86      9:31.65   
                     
11  SS Delfin  2000  Simsällskapet Delfin            9:41.35   
  Astrid Nilsson  2004      1:10.64  2:26.61      2:26.61   
  Alice Möller  2000      1:09.59  2:22.20      4:48.81   
  Emma Ragnarsson  2004      1:08.63  2:22.74      7:11.55   
  Tilda Joelsson  2002      1:12.68  2:29.80      9:41.35   
                     
12  Osby SS  1997  Osby Simsällskap            9:42.56   
  Simone Karlsson  2001      1:07.75  2:20.38      2:20.38   
  Moa Olofsson  2002      1:08.84  2:22.92      4:43.30   
  Agnes Cato  2001      1:10.44  2:30.16      7:13.46   
  Ellen Torkelsson  2000      1:10.10  2:29.10      9:42.56   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  12:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner