2020-06-03   12:17:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM/JDM 2017, Simrishamn

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 3

Resultat Gren 23 (Finaler) Junior - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) Junior - Officiell 
 
  Tävling  DM-JDM    Utskriftsdatum  04 juni 2017   
  Tävlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  10:30   
  Arrangör  Ystads Simsällskap - Österlensim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2017         
 
 
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar, Finaler, Junior 
Sponsor: Tomelilla Däckservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon            30.46   
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap            30.78   
Albin Edvardsson  2000  Helsingborgs Simsällskap            31.29   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            31.40   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            32.23   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap            32.38   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            33.27   
Rickard Wemlén  2000  Simklubben Hajen            33.51   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            33.53   
10  Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb            33.55   
11  Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            33.81   
12  Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden            33.88   
13  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb            33.92   
14  Alexander Waldo  1998  Karlskrona Simsällskap            34.06   
15  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            34.10   
16  Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            34.27   
17  Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap            34.39   
18  Johan Killman  1999  Höganäs Simsällskap            34.42   
19  Erik Boos  1999  Simklubben Triton            34.49   
20  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            34.56   
21  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon            34.57   
22  Theodor Schaper Lindberg  2000  Simsällskapet Delfin            34.74   
23  Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim            34.77   
24  Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            34.86   
25  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap            35.15   
26  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            35.34   
27  Hugo Leandersson  2002  Simklubben Poseidon            35.94   
28  Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb            36.15   
29  Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap            36.88   
30  Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            37.80   
Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  10:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner