Resultater for Øst Årgang
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 23 april 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 832 | 29.69 | 1:01.93 | 1:33.91 | 2:06.41 | |||
Herlev Svømning | 2:05.78 | |||||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 805 | 30.00 | 1:02.08 | 1:35.01 | 2:07.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.37 | |||||||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 802 | 30.50 | 1:03.22 | 1:35.61 | 2:07.99 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:07.11 | |||||||||
4 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 745 | 30.64 | 1:04.20 | 1:38.40 | 2:11.17 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.92 | |||||||||
5 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 703 | 32.25 | 1:05.45 | 1:39.25 | 2:13.73 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:25.07 | |||||||||
6 | David Arneskov | 2002 | 684 | 31.94 | 1:05.76 | 1:40.32 | 2:14.99 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:16.20 | |||||||||
7 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 676 | 31.68 | 1:05.67 | 1:40.68 | 2:15.49 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.41 | |||||||||
8 | Anders Skousen | 2002 | 667 | 32.03 | 1:06.25 | 1:41.15 | 2:16.07 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:18.54 | |||||||||
9 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 652 | 31.90 | 1:06.26 | 1:41.34 | 2:17.10 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.34 | |||||||||
10 | Janus Rosholm | 2002 | 650 | 32.08 | 1:06.60 | 1:42.13 | 2:17.28 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:19.79 | |||||||||
11 | Frederik Møller | 2002 | 649 | 33.26 | 1:09.90 | 1:43.89 | 2:17.36 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:27.23 | |||||||||
12 | Jens Bomgaard | 2002 | 639 | 32.24 | 1:07.14 | 1:42.79 | 2:18.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.00 | |||||||||
13 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 635 | 32.86 | 1:08.55 | 1:44.07 | 2:18.37 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:20.53 | |||||||||
14 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 624 | 33.26 | 1:08.73 | 1:44.35 | 2:19.14 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:19.43 | |||||||||
15 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 624 | 33.78 | 1:09.07 | 1:44.14 | 2:19.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.83 | |||||||||
16 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 613 | 33.78 | 1:10.61 | 1:45.95 | 2:19.95 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:22.33 | |||||||||
17 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 607 | 31.91 | 1:07.08 | 1:43.62 | 2:20.44 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:23.10 | |||||||||
18 | Alfred Højberg | 2002 | 599 | 33.13 | 1:08.58 | 1:44.70 | 2:21.04 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:18.40 | |||||||||
19 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 595 | 30.95 | 1:06.68 | 1:44.06 | 2:21.36 | |||
Herlev Svømning | 2:11.07 | |||||||||
20 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 595 | 34.30 | 1:09.92 | 1:45.77 | 2:21.39 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
21 | Frederik Bojesen | 2002 | 585 | 33.04 | 1:09.57 | 1:46.18 | 2:22.14 | |||
JGI Svømning | 2:30.55 | |||||||||
22 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 581 | 34.05 | 1:10.30 | 1:47.08 | 2:22.49 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:31.75 | |||||||||
23 | Christopher H. Brown | 2002 | 555 | 34.95 | 1:11.68 | 1:49.21 | 2:24.71 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:32.40 | |||||||||
24 | Morten Østergaard | 2002 | 555 | 33.98 | 1:10.60 | 1:47.91 | 2:24.72 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:27.62 | |||||||||
25 | Mads Enghave | 2002 | 555 | 34.09 | 1:11.11 | 1:48.86 | 2:24.73 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:21.97 | |||||||||
26 | Joakim Mortensen | 2002 | 554 | 34.05 | 1:10.86 | 1:49.19 | 2:24.77 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:25.65 | |||||||||
27 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 554 | 33.81 | 1:10.44 | 1:47.80 | 2:24.80 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:23.46 | |||||||||
28 | August Ryom | 2002 | 546 | 34.03 | 1:10.78 | 1:48.41 | 2:25.45 | |||
Køge Svømmeklub | 2:26.63 | |||||||||
29 | Oliver Steenberg | 2002 | 544 | 34.08 | 1:10.62 | 1:48.35 | 2:25.67 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.28 | |||||||||
30 | Alexander Søgaard | 2002 | 528 | 35.64 | 1:13.18 | 1:50.19 | 2:27.14 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
31 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 522 | 35.59 | 1:12.65 | 1:50.87 | 2:27.65 | |||
Greve Svømmeklub | 2:32.48 | |||||||||
32 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 489 | 35.87 | 1:13.80 | 1:52.87 | 2:30.90 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:36.84 | |||||||||
33 | August Schade Cantby | 2002 | 469 | 35.97 | 1:14.99 | 1:54.93 | 2:32.98 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
34 | Oskar Skov Grell | 2002 | 469 | 36.64 | 1:16.12 | 1:55.42 | 2:33.06 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:35.32 | |||||||||
35 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 465 | 36.53 | 1:15.69 | 1:54.98 | 2:33.44 | |||
Vest-Brøndby | 2:38.76 | |||||||||
36 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 454 | 36.68 | 1:16.34 | 1:55.87 | 2:34.72 | |||
Vest-Brøndby | 2:39.93 | |||||||||
37 | Magnus Christensen | 2002 | 448 | 36.65 | 1:15.45 | 1:55.68 | 2:35.41 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:49.23 | |||||||||
- | Emil Steenberg | 2002 | Akut syg | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.54 | |||||||||
- | Sebastian Bonde | 2002 | DSQ | SW6.5 ej forts 100m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:57.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 april 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:53 |