Results for Øst Årgang
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag 1600
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:07.72 2015-12-11 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 770 | 35.42 | 1:13.98 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.69 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 762 | 35.18 | 1:14.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.28 | |||||||||
3 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 668 | 36.63 | 1:17.55 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:19.77 | |||||||||
4 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 658 | 36.41 | 1:17.94 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.39 | |||||||||
5 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 646 | 37.27 | 1:18.42 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.24 | |||||||||
6 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 633 | 37.15 | 1:18.95 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.70 | |||||||||
7 | Emma Stoltz | 2004 | 610 | 37.65 | 1:19.95 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.10 | |||||||||
8 | Jasmin Philip | 2004 | 588 | 38.39 | 1:20.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.45 | |||||||||
9 | Signe Krag Andersen | 2004 | 587 | 37.51 | 1:20.97 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.52 | |||||||||
10 | Anne Sofie Evald | 2004 | 584 | 37.94 | 1:21.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.96 | |||||||||
11 | Caroline Holm | 2004 | 576 | 38.63 | 1:21.48 | |||||
Kalundborg SK | 1:22.44 | |||||||||
12 | Laura Vangkilde | 2004 | 575 | 38.47 | 1:21.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.10 | |||||||||
13 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 565 | 38.74 | 1:22.00 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.86 | |||||||||
14 | Olivia Callesen | 2004 | 565 | 38.59 | 1:22.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.55 | |||||||||
15 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 563 | 38.68 | 1:22.09 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:21.85 | |||||||||
16 | Emma Hansen | 2004 | 556 | 38.07 | 1:22.47 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.28 | |||||||||
17 | Karoline Nielsen | 2004 | 551 | 39.61 | 1:22.68 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:24.15 | |||||||||
18 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 545 | 39.11 | 1:23.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.63 | |||||||||
19 | Frederikke Falk-List | 2004 | 543 | 38.54 | 1:23.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.77 | |||||||||
20 | Emma Ekman | 2004 | 537 | 38.94 | 1:23.43 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:22.53 | |||||||||
21 | Josefine Zebitz | 2004 | 531 | 39.71 | 1:23.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.62 | |||||||||
22 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 522 | 39.59 | 1:24.21 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:24.74 | |||||||||
23 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 521 | 39.58 | 1:24.25 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:36.87 | |||||||||
24 | Katrine Bonefeld | 2004 | 517 | 39.90 | 1:24.49 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.84 | |||||||||
25 | Laura L. Hørning | 2004 | 513 | 40.16 | 1:24.69 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.53 | |||||||||
26 | Clara Toft | 2004 | 512 | 39.40 | 1:24.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.75 | |||||||||
27 | Nønne Christensen | 2004 | 512 | 39.83 | 1:24.77 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.78 | |||||||||
28 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 510 | 39.97 | 1:24.85 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.89 | |||||||||
29 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 494 | 40.25 | 1:25.79 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:25.44 | |||||||||
30 | Linnea Hietala | 2004 | 493 | 40.49 | 1:25.81 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.61 | |||||||||
31 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 480 | 40.14 | 1:26.56 | |||||
Albertslund IF | 1:36.42 | |||||||||
32 | Liva Søby | 2004 | 474 | 40.50 | 1:26.95 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:36.45 | |||||||||
33 | Clara Sass Husum | 2004 | 471 | 41.15 | 1:27.14 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:25.88 | |||||||||
34 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 466 | 40.93 | 1:27.43 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.82 | |||||||||
35 | Isabel Lillebæk | 2004 | 466 | 40.66 | 1:27.45 | |||||
JGI Svømning | 1:27.89 | |||||||||
36 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 464 | 42.04 | 1:27.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.37 | |||||||||
37 | Malou Soelberg | 2004 | 447 | 41.41 | 1:28.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.83 | |||||||||
38 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 447 | 41.84 | 1:28.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.69 | |||||||||
39 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 438 | 42.92 | 1:29.28 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:33.31 | |||||||||
40 | Josefine Krumbak | 2004 | 427 | 42.71 | 1:30.00 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:30.37 | |||||||||
41 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 423 | 42.81 | 1:30.34 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
42 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 420 | 43.06 | 1:30.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.36 | |||||||||
43 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 412 | 43.51 | 1:31.13 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:39.16 | |||||||||
44 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 408 | 43.44 | 1:31.43 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:37.23 | |||||||||
45 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 405 | 42.92 | 1:31.62 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:42.46 | |||||||||
46 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 399 | 43.31 | 1:32.06 | |||||
Vest-Brøndby | 1:35.29 | |||||||||
47 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 399 | 42.94 | 1:32.08 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.82 | |||||||||
48 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 392 | 44.07 | 1:32.64 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:39.76 | |||||||||
49 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 381 | 44.60 | 1:33.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:34.70 | |||||||||
50 | Anna Nørskov | 2004 | 375 | 44.58 | 1:34.02 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:38.89 | |||||||||
51 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 365 | 45.17 | 1:34.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.65 | |||||||||
52 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 361 | 43.11 | 1:35.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.60 | |||||||||
53 | Elisabeth Roskær | 2004 | 359 | 44.73 | 1:35.37 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.48 | |||||||||
54 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 348 | 45.57 | 1:36.38 | |||||
Kalundborg SK | 1:50.06 | |||||||||
55 | Alma Heyn Stage | 2004 | 303 | 46.98 | 1:40.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Freja Møller | 2004 | DSQ | sw 7.5 flyben e/brys | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:24.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:45 |