Results for Unicef By Open 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag eftermiddag
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Unicef By 2017 | Udskriftsdato | 01 april 2017 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton >Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 marts 2017 |
Løb 23, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:04.28 | 2:14.02 | 3:23.32 | 4:31.15 | |||
2 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 1:06.91 | 2:17.20 | 3:27.83 | 4:36.72 | |||
3 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 1:05.56 | 2:18.50 | 3:31.92 | 4:44.25 | |||
Løb 23, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:02.59 | 2:09.82 | 3:17.57 | 4:24.17 | |||
2 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 1:04.71 | 2:14.63 | 3:23.57 | 4:30.40 | |||
3 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.49 | 2:11.83 | 3:22.14 | 4:31.01 | |||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.42 | 2:15.43 | 3:25.34 | 4:33.73 | |||
5 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.29 | 2:16.08 | 3:27.97 | 4:38.83 | |||
6 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.20 | 2:24.67 | 3:36.51 | 4:45.43 | |||
6 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.62 | 2:21.67 | 3:34.23 | 4:45.43 | |||
8 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:10.19 | 2:25.78 | 3:40.31 | 4:54.12 | |||
9 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 1:12.08 | 2:28.65 | 3:44.63 | 4:57.81 | |||
10 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 1:08.69 | 2:25.31 | 3:42.39 | 4:58.91 | |||
11 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 1:12.13 | 2:29.23 | 3:45.83 | 5:00.80 | |||
12 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 1:12.53 | 2:32.30 | 3:54.18 | 5:13.14 | |||
13 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 1:15.96 | 2:37.76 | 3:59.06 | 5:15.41 | |||
- | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
Løb 23, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.98 | 2:15.55 | 3:27.14 | 4:39.50 | |||
2 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.67 | 2:22.49 | 3:34.79 | 4:46.19 | |||
3 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 1:09.11 | 2:22.73 | 3:36.65 | 4:49.05 | |||
4 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:11.27 | 2:27.22 | 3:41.86 | 4:54.83 | |||
5 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 1:08.86 | 2:25.84 | 3:42.67 | 4:54.95 | |||
6 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 1:08.04 | 2:23.97 | 3:41.39 | 4:56.26 | |||
7 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:14.79 | 2:35.56 | 3:54.40 | 5:10.13 | |||
8 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:18.04 | 2:40.19 | 4:02.13 | 5:24.37 | |||
9 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 1:21.30 | 2:46.29 | 4:09.89 | 5:29.97 | |||
10 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 1:22.58 | 2:55.18 | 4:25.46 | 5:49.83 | |||
11 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.05 | 2:53.36 | 4:24.36 | 5:51.45 | |||
Løb 23, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 1:16.80 | 2:41.09 | 4:05.35 | 5:26.93 | |||
2 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 1:20.27 | 2:46.14 | 4:11.75 | 5:34.71 | |||
3 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 1:26.56 | 3:00.22 | 4:35.93 | 6:04.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 01 april 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:01 |