Resultater for Unicef By Open 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag eftermiddag
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Unicef By 2017 | Udskriftsdato | 01 april 2017 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton >Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 marts 2017 |
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hørlykke | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.49 | 1:01.94 | |||||
2 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 30.31 | 1:02.62 | |||||
3 | Xenia Huryn | 2000 | Herlev Svømning | 29.68 | 1:04.03 | |||||
4 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 30.78 | 1:05.38 | |||||
5 | Delphine Møller | 1999 | Vest-Brøndby | 32.67 | 1:08.12 | |||||
6 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 33.87 | 1:09.62 | |||||
7 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 32.69 | 1:09.91 | |||||
8 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 34.02 | 1:13.78 | |||||
9 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 36.88 | 1:15.35 | |||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.38 | 1:01.89 | |||||
2 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.40 | 1:03.05 | |||||
3 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.02 | 1:03.42 | |||||
4 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.20 | 1:04.59 | |||||
5 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 30.92 | 1:04.73 | |||||
6 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.35 | 1:06.20 | |||||
7 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.51 | 1:06.39 | |||||
8 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.33 | 1:07.52 | |||||
9 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.29 | 1:08.27 | |||||
10 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.33 | 1:09.07 | |||||
11 | Julie Frisch Hoff | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 32.83 | 1:09.45 | |||||
12 | Emma Hjort Kaas | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 33.16 | 1:10.04 | |||||
13 | Anastasia Hansen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 33.83 | 1:11.73 | |||||
14 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 33.62 | 1:11.82 | |||||
15 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.98 | 1:12.19 | |||||
16 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 33.95 | 1:12.38 | |||||
17 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 36.28 | 1:14.49 | |||||
18 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.97 | 1:14.88 | |||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 28.93 | 1:02.10 | |||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.00 | 1:02.54 | |||||
3 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 30.35 | 1:02.94 | |||||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 30.18 | 1:03.45 | |||||
5 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.43 | 1:03.62 | |||||
6 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Herlev Svømning | 30.12 | 1:03.81 | |||||
7 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 30.25 | 1:04.03 | |||||
8 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 30.48 | 1:04.59 | |||||
9 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 30.81 | 1:05.05 | |||||
10 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 31.97 | 1:05.26 | |||||
11 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 32.06 | 1:05.42 | |||||
12 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.00 | 1:05.46 | |||||
13 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 31.48 | 1:05.80 | |||||
14 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 31.81 | 1:05.82 | |||||
15 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.38 | 1:05.90 | |||||
16 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | 31.66 | 1:06.00 | |||||
17 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 31.73 | 1:06.67 | |||||
18 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 32.74 | 1:06.86 | |||||
19 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 32.32 | 1:07.11 | |||||
20 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 31.33 | 1:07.20 | |||||
21 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 32.04 | 1:07.57 | |||||
22 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.47 | 1:07.85 | |||||
23 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 32.16 | 1:07.86 | |||||
24 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.67 | 1:08.21 | |||||
24 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 32.97 | 1:08.21 | |||||
26 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 31.80 | 1:08.34 | |||||
27 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 33.39 | 1:08.39 | |||||
28 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.69 | 1:08.63 | |||||
29 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.18 | 1:08.95 | |||||
30 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.43 | 1:08.98 | |||||
31 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.24 | 1:09.21 | |||||
32 | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 34.36 | 1:09.69 | |||||
33 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 33.37 | 1:09.94 | |||||
34 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.19 | 1:09.95 | |||||
35 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 34.25 | 1:10.80 | |||||
36 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 33.27 | 1:10.98 | |||||
37 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 34.10 | 1:11.09 | |||||
38 | Cornelia Vámosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 33.41 | 1:11.16 | |||||
39 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 33.94 | 1:11.26 | |||||
40 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.84 | 1:11.44 | |||||
41 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.46 | 1:11.61 | |||||
42 | Emma Ekman | 2004 | A6 | 35.10 | 1:11.62 | |||||
43 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 33.33 | 1:11.75 | |||||
44 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.40 | 1:11.89 | |||||
45 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.83 | 1:12.89 | |||||
46 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.34 | 1:13.32 | |||||
47 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.16 | 1:13.41 | |||||
48 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.37 | 1:14.29 | |||||
49 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 35.82 | 1:14.36 | |||||
50 | Matilda Colley | 2003 | A6 | 34.99 | 1:14.92 | |||||
51 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 35.98 | 1:16.34 | |||||
52 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.23 | 1:17.54 | |||||
53 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 36.94 | 1:17.56 | |||||
54 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 36.93 | 1:20.14 | |||||
55 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 38.56 | 1:20.49 | |||||
56 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.37 | 1:21.22 | |||||
57 | Mille Marie Ullerup | 2004 | Svømmeklubben Syd | 37.28 | 1:21.78 | |||||
58 | Lucca Andreasen | 2004 | A6 | 38.96 | 1:23.57 | |||||
59 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 39.11 | 1:23.94 | |||||
60 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | Svømmeklubben Syd | 1:30.20 | ||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 33.10 | 1:08.47 | |||||
2 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.58 | 1:09.36 | |||||
3 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 33.63 | 1:09.58 | |||||
4 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.24 | 1:09.75 | |||||
5 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.65 | 1:10.86 | |||||
6 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 35.94 | 1:11.21 | |||||
7 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 34.16 | 1:11.36 | |||||
8 | Isabella Larsen | 2005 | A6 | 33.99 | 1:11.82 | |||||
9 | Silja Brage | 2005 | A6 | 35.62 | 1:13.70 | |||||
10 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.55 | 1:14.10 | |||||
11 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 35.44 | 1:14.53 | |||||
12 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.48 | 1:15.14 | |||||
13 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 36.06 | 1:15.30 | |||||
14 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 36.45 | 1:15.81 | |||||
15 | Clara Secher Termansen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 36.75 | 1:15.94 | |||||
16 | Julie Merl Larsen | 2005 | A6 | 36.94 | 1:17.30 | |||||
17 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.58 | 1:18.22 | |||||
18 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.23 | 1:18.27 | |||||
19 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.55 | 1:18.53 | |||||
19 | Mille Frydendahl | 2006 | A6 | 36.95 | 1:18.53 | |||||
21 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 38.54 | 1:18.66 | |||||
22 | Emily Schile Nilsson | 2005 | A6 | 37.65 | 1:18.77 | |||||
23 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.71 | 1:20.21 | |||||
24 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.25 | 1:20.53 | |||||
25 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.88 | 1:21.12 | |||||
26 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.25 | 1:21.18 | |||||
27 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 39.97 | 1:21.33 | |||||
28 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 40.74 | 1:21.52 | |||||
29 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 37.19 | 1:21.58 | |||||
30 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 39.53 | 1:22.63 | |||||
31 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 38.70 | 1:22.70 | |||||
32 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.72 | 1:23.91 | |||||
33 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 42.78 | 1:29.99 | |||||
34 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.19 | 1:35.31 | |||||
35 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 43.30 | 1:35.53 | |||||
36 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.03 | 1:36.19 | |||||
37 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.88 | 1:38.29 | |||||
38 | Ella Persson | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.65 | 1:53.10 | |||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.96 | 1:20.65 | |||||
2 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.35 | 1:22.83 | |||||
3 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.08 | 1:23.80 | |||||
4 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.39 | 1:24.75 | |||||
5 | Carla Heidemann | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.03 | 1:25.62 | |||||
6 | Asta Hindborg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.93 | 1:26.97 | |||||
7 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.12 | 1:27.49 | |||||
8 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.68 | 1:30.83 | |||||
9 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.66 | 1:34.37 | |||||
10 | Lucca Marie Byrholt | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.54 | 1:34.69 | |||||
11 | Lea F. H. Jespersen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.42 | 1:34.89 | |||||
12 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.17 | 1:35.79 | |||||
13 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.65 | 1:38.11 | |||||
14 | Astrid Høyer | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.94 | 1:38.59 | |||||
15 | Ella Stensgaard | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.40 | 1:42.33 | |||||
16 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.93 | 1:48.61 | |||||
17 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.04 | 1:48.90 | |||||
18 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.01 | 1:49.89 | |||||
19 | Anna Powers | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.98 | 1:57.10 | |||||
20 | Clara Vestergaard | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.83 | 2:10.79 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 01 april 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 13:31 |