Resultater for Unicef By Open 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag eftermiddag
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Unicef By 2017 | Udskriftsdato | 02 april 2017 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton >Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 marts 2017 |
Løb 36, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:09.00 | 2:23.16 | 3:36.68 | 4:50.11 | |||
2 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 1:14.59 | 2:34.05 | 3:54.05 | 5:12.60 | |||
3 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:21.88 | 2:52.00 | 4:23.29 | 5:52.76 | |||
Løb 36, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Krog | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.92 | 2:16.24 | 3:27.08 | 4:36.16 | |||
2 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.29 | 2:20.57 | 3:32.66 | 4:45.23 | |||
3 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 1:08.10 | 2:22.80 | 3:39.58 | 4:53.68 | |||
4 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.95 | 2:27.12 | 3:43.33 | 4:56.02 | |||
5 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.35 | 2:27.18 | 3:43.04 | 4:57.13 | |||
6 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.20 | 2:26.85 | 3:42.81 | 4:57.25 | |||
7 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.86 | 2:26.02 | 3:42.73 | 4:58.82 | |||
8 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:12.03 | 2:28.71 | 3:46.17 | 5:02.11 | |||
9 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.21 | 2:31.55 | 3:49.85 | 5:08.76 | |||
10 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 1:20.59 | 2:47.26 | 4:15.45 | 5:41.04 | |||
11 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 1:23.67 | 2:54.32 | 4:23.19 | 5:48.69 | |||
Løb 36, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 1:10.22 | 2:24.97 | 3:40.26 | 4:51.73 | |||
2 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | 1:09.77 | 2:25.39 | 3:40.25 | 4:52.20 | |||
3 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.37 | 2:26.87 | 3:42.81 | 4:54.75 | |||
4 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:08.52 | 2:24.54 | 3:41.46 | 4:56.98 | |||
5 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.31 | 2:29.38 | 3:46.12 | 5:01.56 | |||
6 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.71 | 2:30.76 | 3:49.11 | 5:04.44 | |||
7 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 1:13.49 | 2:31.58 | 3:49.29 | 5:04.67 | |||
8 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 1:11.24 | 2:29.57 | 3:48.63 | 5:06.27 | |||
9 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 1:14.82 | 2:32.60 | 3:51.10 | 5:08.21 | |||
10 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:16.26 | 2:38.07 | 4:00.10 | 5:14.73 | |||
11 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 1:13.77 | 2:33.72 | 3:54.56 | 5:15.73 | |||
12 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:16.23 | 2:37.62 | 3:58.55 | 5:15.76 | |||
13 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.23 | 2:36.04 | 3:56.38 | 5:16.17 | |||
14 | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.61 | 2:40.00 | 4:02.91 | 5:21.68 | |||
15 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 1:22.00 | 2:49.67 | 4:18.44 | 5:42.85 | |||
16 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 1:25.84 | 2:56.92 | 4:29.75 | 6:01.06 | |||
17 | Marie Donstrup | 2004 | Næstved IF | 1:29.99 | 3:08.71 | 4:47.50 | 6:25.92 | |||
18 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 1:33.10 | 3:15.61 | 4:58.89 | 6:36.55 | |||
Løb 36, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.21 | 2:55.51 | 4:23.56 | 5:47.36 | |||
2 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.52 | 2:54.38 | 4:24.64 | 5:53.15 | |||
3 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 1:29.05 | 3:09.79 | 4:51.17 | 6:24.18 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 02 april 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:22 |