2019-09-22   23:25:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Sprint stævne 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2017    Udskriftsdato  07 maj 2017   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  13:04   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 maj 2017         
 
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olivia Steenstrup  2000  Rødding Svømmeklub            44.89   
Martine Rasmussen  2000  Svømmeklubben Koral            46.75   
Cecilie Poulsen  1999  Tønder Svømmeklub            50.19   
Louise Damm  1998  Rødekro Svømmeklub            56.06   
Camilla Boger  1997  Rødekro Svømmeklub            59.95   
Maja Jordt  2000  Rødekro Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe Frits Nielsen  2002  Haderslev Svømme Klub            38.02   
Amalie Averhoff Møbes  2002  Haderslev Svømme Klub            38.72   
Anne Marie S. Hansen  2002  Svømmeklubben Opnør            40.33   
Mie Petersen  2002  Bov IF            43.37   
Katrine Jensen  2001  Svømmeklubben Sønderborg            44.92   
Katrine Risbjerg Hansen  2001  Bov IF            45.35   
Caroline Christensen  2002  Tønder Svømmeklub            45.57   
Line Boger  2002  Rødekro Svømmeklub            46.83   
Julie Tramm  2001  Nord-Als Svømmeklub            50.00   
10  Julie Madsen  2002  Svømmeklubben Sønderborg            50.25   
11  Laura Dalgaard  2002  Svømmeklubben Koral            50.35   
12  Sine Poulsen  2002  Tønder Svømmeklub            51.09   
13  Winnie Bomberg Andersen  2002  Rødekro Svømmeklub            56.85   
Thyra Thomsem  2002  Bov IF            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nele Schulze  2004  Haderslev Svømme Klub            37.35   
Mathilde Thy Asmussen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            38.57   
Rose Pernille Simon  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            42.06   
Sara Farag  2003  Svømmeklubben Sønderborg            43.44   
Belma Cehobasic  2003  Svømmeklubben Opnør            44.91   
Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub            45.03   
Fiona Hansen Hobolth  2003  Haderslev Svømme Klub            45.05   
Emilie Stubben  2003  Haderslev Svømme Klub            46.73   
Emma Karlsson  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            47.07   
10  Sofie Galsgaard Jensen  2003  Bov IF            48.00   
11  Ida Friis Falkenberg  2003  Haderslev Svømme Klub            48.33   
12  Caroline K. Sørensen  2004  Bjerre Herreds Svømmeklub            48.67   
13  Frida Karoline Dall  2004  Frem Odense            48.71   
14  Cecilie Meier  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            49.41   
15  Manja Laursen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            50.14   
16  Sille Bramann  2003  Nord-Als Svømmeklub            50.21   
17  Marie Mortensen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            50.28   
18  Katrine Nyholm-Rønning  2003  Bjerre Herreds Svømmeklub            51.57   
19  Mathilde Baltsersen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            53.37   
20  Dichte Kristensen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            54.06   
21  Isabella Knudsen  2004  Bov IF            56.93   
22  Sissel Due Jessen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            57.40   
Freya Holm  2003  Svømmeklubben Koral            DNS   
Josephine Larsen  2004  Frem Odense            DNS   
Sille Mortensen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
Luna Holm Møller  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            DSQ  tyvstart 
Sara Høi Graversen  2003  Svømmeklubben Koral            DSQ  rørt med 1 hånd 25m 
                     
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rosa Marie Schousboe  2005  Svømmeklubben Koral            44.12   
Ellen Jensen  2005  Svømmeklubben Sønderborg            44.13   
Jette Muusmann  2005  Bov IF            44.62   
Maja Stamholt  2005  Haderslev Svømme Klub            45.19   
Clara Kapke  2006  Svømmeklubben Sønderborg            45.60   
Nikoline Kaae  2005  Frem Odense            45.74   
Liv Skov-Petersen  2005  Rødding Svømmeklub            47.03   
Freya Thorsgaard  2006  Svømmeklubben Koral            47.68   
Nora Gombos  2006  Svømmeklubben Sønderborg            48.57   
10  Anna Madsby Rohde  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            49.45   
11  Kirstine Buch  2005  Svømmeklubben Koral            49.52   
12  Emma Ljusheva  2005  Svømmeklubben Sønderborg            49.82   
13  Maiken Hansen  2005  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            50.05   
14  Line Hempel  2005  Bov IF            51.08   
15  Melek Canpolat  2005  Frem Odense            52.09   
16  Anna Lykke Vangsgaard  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            52.49   
17  Karen Lassen  2005  Rødding Svømmeklub            53.52   
18  Anne Stamholt  2006  Haderslev Svømme Klub            53.70   
19  Alberte Randlev Laustsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            54.28   
20  Caroline van Vliet  2006  Erritsø Gymnastik Og IF            57.72   
21  Catharina Paulsen  2005  Bov IF            58.61   
22  Norgee Lauren Schmidt  2006  Bov IF            59.07   
23  Sofie Damm Johansen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            1:08.85   
Louisa Christensen  2005  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  1 hånd i vending 
Sofie Keller  2005  Bov IF            DSQ  asynkrone arme 
                     
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2011 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe Jensen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            48.28   
Kalina Gamisheva  2008  Svømmeklubben Sønderborg            48.72   
Mathilde S. Iversen  2007  Rødekro Svømmeklub            54.01   
Andrea Berg Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            56.27   
Sofie Skibelund  2007  Svømmeklubben Sønderborg            59.14   
Lucie Hempel  2008  Bov IF            1:03.97   
Emilie Petz Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            1:06.47   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 maj 2017 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  13:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark