2019-09-16   04:58:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Sprint stævne 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2017    Udskriftsdato  07 maj 2017   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  14:37   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 maj 2017         
 
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erritsø Drenge 1  1996  Erritsø Gymnastik Og IF            1:43.26   
  Lukas Jeppesen  2001      26.50        26.50   
  Kasper Høst Stenbæk  2001      26.15        52.65   
  Morten Baxter  1996      25.82        1:18.47   
  Malthe Lindquist  1996      24.79        1:43.26   
                     
Sks Sønderborg 1  1996  Svømmeklubben Sønderborg            1:49.81   
  Jeppe Vestergaard Jensen  2001      27.03        27.03   
  Steffen Skipper Petersen  1996      27.85        54.88   
  Christopher Kristiansen  2000      27.18        1:22.06   
  Philip Andersen Ravn  2002      27.75        1:49.81   
                     
Erritsø Drenge 2  1999  Erritsø Gymnastik Og IF            2:00.15   
  Christian Lorey  2003      30.58        30.58   
  Peter Rom Poulsen  2005      33.45        1:04.03   
  Lucas Grinderslev  2001      28.45        1:32.48   
  Lau Lindquist  1999      27.67        2:00.15   
                     
Koral Drenge 1  1992  Svømmeklubben Koral            2:00.56   
  Jesper V. Bylling Jensen  2003      28.53        28.53   
  Anton B. Nielsen  2003      31.67        1:00.20   
  Nicklas Christian Jensen  1997      29.39        1:29.59   
  Anders Ellehauge Ganderup  1992      30.97        2:00.56   
                     
Opnør Drenge  2000  Svømmeklubben Opnør            2:15.49   
  Eskild N. Johannsen  2006      36.46        36.46   
  Patrick Strandlyst  1997      27.71        1:04.17   
  Christian Peter Hansen  2005      40.01        1:44.18   
  Hjalte Andersen  2002      31.31        2:15.49   
                     
                     
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hsk Jungs  2002  Haderslev Svømme Klub            1:58.32   
  Mads Stamholt  2003      27.38        27.38   
  Emil Hansen  2003      32.98        1:00.36   
  Benjamin Friis  2002      29.18        1:29.54   
  Asbjørn Guldager  2002      28.78        1:58.32   
                     
Bhs Drenge 1  2002  Bjerre Herreds Svømmeklub            2:07.62   
  Halfdan Krogh Lund  2002      30.63        30.63   
  Mathias Germansen  2002      31.89        1:02.52   
  Viktor Mikkelsen  2002      32.74        1:35.26   
  Erik Both Schulte  2004      32.36        2:07.62   
                     
Sks Sønderborg 2  2002  Svømmeklubben Sønderborg            2:14.68   
  Frederik Zachariassen  2002      29.73        29.73   
  Emil Neumann  2004      34.59        1:04.32   
  Nicholas Kristiansen  2004      39.78        1:44.10   
  Torben Wetcke-Brask  2002      30.58        2:14.68   
                     
Erritsø Drenge 3  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            2:22.40   
  Magnus M. Baun-Nielsen  2005      36.83        36.83   
  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002      32.01        1:08.84   
  Frederik Billesø Beck  2008      41.25        1:50.09   
  Laurits Sigaard  2003      32.31        2:22.40   
                     
Johannes Drenge  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            2:41.36   
  Asger Als Olsen  2004      35.10        35.10   
  Mark Rüdinger  2006      40.95        1:16.05   
  Ebbe Als Olsen  2007      51.79        2:07.84   
  Andreas Nissen  2003      33.52        2:41.36   
                     
                     
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2011 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sks Sønderborg 3  2005  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  ej rørt ved vending 
  Boris Gamishev  2007      37.17        37.17   
  Rasmus S. Johannsen  2005      40.60        1:17.77   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 maj 2017 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  14:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark