2019-09-16   05:02:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Sprint stævne 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2017    Udskriftsdato  07 maj 2017   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  14:43   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 maj 2017         
 
 
Løb 16, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1950-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erritsø Mix 1  1996  Erritsø Gymnastik Og IF            1:52.83   
  Lukas Jeppesen  2001      25.93        25.93   
  Mathilde Thy Asmussen  2004      30.48        56.41   
  Sofie Sjøgren  2002      30.73        1:27.14   
  Malthe Lindquist  1996      25.69        1:52.83   
                     
Erritsø Mix 2  1996  Erritsø Gymnastik Og IF            2:01.85   
  Ida Raabjerg Møller  2003      31.79        31.79   
  Rose Pernille Simon  2004      37.21        1:09.00   
  Morten Baxter  1996      26.36        1:35.36   
  Kasper Høst Stenbæk  2001      26.49        2:01.85   
                     
Opnør Mix  2000  Svømmeklubben Opnør            2:10.87   
  Belma Cehobasic  2003      38.73        38.73   
  Mirza Cehobaic  1998      27.82        1:06.55   
  Thomas Schmidt  2002      34.85        1:41.40   
  Anne Marie S. Hansen  2002      29.47        2:10.87   
                     
                     
 
Løb 16, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2001-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mix Rikkes  2001  Bov IF            2:07.35   
  Katrine Risbjerg Hansen  2001      33.37        33.37   
  Mie Petersen  2002      31.64        1:05.01   
  Marius V. Kjærsgaard  2004      31.83        1:36.84   
  Dennis Hansen  2002      30.51        2:07.35   
                     
Erritsø Mix 3  2001  Erritsø Gymnastik Og IF            2:07.39   
  Lucas Grinderslev  2001      29.14        29.14   
  Emma Karlsson  2003      34.13        1:03.27   
  Clara Lynggaard  2002      32.91        1:36.18   
  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002      31.21        2:07.39   
                     
Tønder Fri Mix  2002  Tønder Svømmeklub            2:16.98   
  Caroline Christensen  2002      33.31        33.31   
  Sine Poulsen  2002      39.07        1:12.38   
  Oliver Andersen  2003      35.70        1:48.08   
  Nikolaj Carlsen  2002      28.90        2:16.98   
                     
Rødding Sprinterne  2001  Rødding Svømmeklub            2:18.46   
  Karen Lassen  2005      39.89        39.89   
  Niklas Børsmose Simony  2001      30.46        1:10.35   
  Liv Skov-Petersen  2005      38.83        1:49.18   
  Zacharias H. Svendsen  2002      29.28        2:18.46   
                     
Bhs Mix 1  2002  Bjerre Herreds Svømmeklub            2:21.25   
  Cecilie Daugaard  2003      38.98        38.98   
  Katrine Nyholm-Rønning  2003      38.13        1:17.11   
  Mathias Germansen  2002      31.51        1:48.62   
  Halfdan Krogh Lund  2002      32.63        2:21.25   
                     
Millas Mix  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            2:35.01   
  Mattias Hansen  2003      31.53        31.53   
  Mark Rüdinger  2006      39.72        1:11.25   
  Dichte Kristensen  2003      49.32        2:00.57   
  Mathilde Baltsersen  2003      34.44        2:35.01   
                     
Johannes Mix  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            2:39.13   
  Jonas Wind Ahrendsen  2003      33.55        33.55   
  Maiken Hansen  2005      38.40        1:11.95   
  Ebbe Als Olsen  2007      52.25        2:04.20   
  Manja Laursen  2003      34.93        2:39.13   
                     
                     
 
Løb 16, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2005-2011 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frem Årgangs Mix  2005  Frem Odense            2:16.81   
  Mathilde Stilund  2005      33.72        33.72   
  Melek Canpolat  2005      38.35        1:12.07   
  Anders Mosbæk Johannessen  2005      34.08        1:46.15   
  Sebastian Emil F. Klicman  2005      30.66        2:16.81   
                     
Bhs Mix 2  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            2:30.25   
  Jens Holst Jacobsen  2005      35.59        35.59   
  Kristian Nielsen  2005      35.80        1:11.39   
  Alberte Randlev Laustsen  2005      42.69        1:54.08   
  Signe Holst Jacobsen  2007      36.17        2:30.25   
                     
Mix Jespers  2005  Bov IF            2:45.76   
  Lukas Nissen  2006      43.73        43.73   
  Henrik Hansen  2005      48.26        1:31.99   
  Line Hempel  2005      38.57        2:10.56   
  Jette Muusmann  2005      35.20        2:45.76   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 maj 2017 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  14:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark