Results for XVI Marli Junior Games
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 08:59 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 4, P11,P16 50m su, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Belindos |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tomi Silander | 2006 | 235 | 38.94 | ||||||
Cetus Espoo | 40.55 | |||||||||
2 | Lauri Aho | 2006 | 190 | 41.80 | ||||||
Raision Urheilijat | 42.06 | |||||||||
3 | Joonatan Davie | 2006 | 180 | 42.55 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.16 | |||||||||
4 | Max Snellman | 2006 | 172 | 43.21 | ||||||
Cetus Espoo | 44.66 | |||||||||
5 | Aaro Imppola | 2006 | 146 | 45.61 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 44.92 | |||||||||
6 | Matias Kotilainen | 2006 | 146 | 45.63 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.83 | |||||||||
7 | Julius Linde | 2007 | 133 | 47.02 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.51 | |||||||||
8 | Eelis Lummaa | 2007 | 133 | 47.03 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.36 | |||||||||
9 | Tobias Syrjä | 2006 | 132 | 47.11 | ||||||
Uinti Tampere | 50.36 | |||||||||
10 | Veeti Heittokangas | 2006 | 130 | 47.39 | ||||||
Uinti Tampere | 49.59 | |||||||||
11 | Ahti Halttunen | 2006 | 130 | 47.43 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 45.72 | |||||||||
12 | Alex Karlsson | 2006 | 130 | 47.44 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 46.91 | |||||||||
13 | Joona Jakoaho | 2006 | 124 | 48.17 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 47.53 | |||||||||
14 | Tommi Elers | 2006 | 120 | 48.61 | ||||||
Porin Pyrintö | 50.84 | |||||||||
15 | Eino Jussinoja | 2006 | 116 | 49.24 | ||||||
Swimming Team Rauma | 53.58 | |||||||||
16 | Romeo Manner | 2008 | 116 | 49.28 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.59 | |||||||||
17 | Matias Seppä | 2006 | 114 | 49.52 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.04 | |||||||||
18 | Max Lausi | 2006 | 114 | 49.54 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 50.44 | |||||||||
19 | Måns Manelius | 2006 | 113 | 49.58 | ||||||
Ålands Simförening | 49.29 | |||||||||
20 | Romeo Maranzani | 2006 | 111 | 49.97 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.04 | |||||||||
21 | Aaro Tumanoff | 2006 | 111 | 49.98 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 50.20 | |||||||||
22 | Tobias Lydén | 2008 | 107 | 50.55 | ||||||
Uinti Tampere | 59.53 | |||||||||
23 | Frans Sandblom | 2006 | 105 | 50.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 51.90 | |||||||||
24 | Rasmus Ruotoistenmäki | 2006 | 105 | 50.91 | ||||||
Uinti Tampere | 52.76 | |||||||||
25 | Matias Mäkinen | 2006 | 98 | 52.00 | ||||||
Uinti Tampere | 50.55 | |||||||||
26 | Väinö Pitkänen | 2006 | 97 | 52.24 | ||||||
Uinti Tampere | 52.05 | |||||||||
27 | Elias Tuukkanen | 2006 | 96 | 52.50 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 57.44 | |||||||||
28 | Oiva Koppelmäki | 2007 | 95 | 52.64 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 51.43 | |||||||||
29 | Linus Korin | 2006 | 94 | 52.77 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.33 | |||||||||
30 | Joel Sulonen | 2007 | 94 | 52.84 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.47 | |||||||||
31 | Peter Kanninen | 2006 | 91 | 53.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.76 | |||||||||
32 | Ossi Tikka | 2007 | 88 | 53.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.20 | |||||||||
33 | Georg Aspholm | 2008 | 88 | 53.95 | ||||||
Uinti Tampere | 52.80 | |||||||||
34 | Eelis Juuti | 2006 | 87 | 54.11 | ||||||
Uinti Tampere | 55.93 | |||||||||
35 | Jasper Jakonen | 2006 | 84 | 54.70 | ||||||
Porin Pyrintö | 58.67 | |||||||||
36 | Mikael Rasinmäki | 2006 | 81 | 55.54 | ||||||
Cetus Espoo | 54.61 | |||||||||
37 | Ilari Linderborg | 2006 | 77 | 56.40 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.99 | |||||||||
38 | Emil Kataja | 2006 | 70 | 58.06 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.84 | |||||||||
39 | Kevin Mamandi | 2007 | 66 | 59.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.10 | |||||||||
40 | Leevi Johansson | 2006 | 61 | 1:00.88 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:04.51 | |||||||||
41 | Hugo Rossi | 2008 | 50 | 1:05.02 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
42 | Thomas Failer | 2007 | 48 | 1:06.12 | ||||||
Uinti Tampere | 1:01.61 | |||||||||
- | Luis Valero de la Iglesia | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 51.30 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Niilo Lehtinen | 2009 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 59.84 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 4, P11,P16 50m su, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: Belindos |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Hynynen | 2001 | 507 | 30.14 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.58 | |||||||||
2 | Elias Laine | 2002 | 487 | 30.54 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.92 | |||||||||
3 | Jere Nevalainen | 2001 | 406 | 32.46 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.24 | |||||||||
4 | Oskar Voiko | 2002 | 388 | 32.96 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.57 | |||||||||
5 | Leo Penttilä | 2001 | 384 | 33.07 | ||||||
Swimming Team Rauma | 33.84 | |||||||||
6 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 356 | 33.89 | ||||||
Porin Uimaseura | 33.33 | |||||||||
7 | Arttu Mäenpää | 2003 | 335 | 34.59 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.34 | |||||||||
8 | Elias Laine | 2003 | 241 | 38.63 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.65 | |||||||||
9 | Topias Ojanen | 2002 | 210 | 40.43 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 42.73 | |||||||||
10 | Hannes Olin | 2003 | 181 | 42.49 | ||||||
Ålands Simförening | ||||||||||
- | Santeri Herpola | 2003 | DSQ | m | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.11 | |||||||||
SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 08:59 |