Results for Kalundborg Swim Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 46.08 | 1:32.13 | |||||
2 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 49.73 | 1:42.97 | |||||
3 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | Herlev Svømning | 54.93 | 1:56.04 | |||||
4 | Valdemar Bryde Bloch | 2009 | Kalundborg SK | 1:00.95 | 2:12.83 | |||||
5 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | Vest-Brøndby | 1:07.59 | 2:14.54 | |||||
6 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:22.71 | 2:41.04 | |||||
- | Andreas M. Nielsen | 2008 | Næstved IF | DSQ | spm v 50 | |||||
- | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | spm v 50 | |||||
- | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | spm v 25 | |||||
- | Magne Waag Kallesøe | 2008 | Herlev Svømning | DSQ | efb v 50 | |||||
- | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | spm v 50 | |||||
- | Viktor Nymark Føge | 2008 | Herlev Svømning | DSQ | efb v 75 | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 35.81 | 1:14.05 | |||||
2 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 39.94 | 1:19.84 | |||||
3 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 40.25 | 1:20.85 | |||||
4 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.60 | 1:21.85 | |||||
5 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 41.73 | 1:26.05 | |||||
6 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 42.18 | 1:27.15 | |||||
7 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 45.33 | 1:33.01 | |||||
8 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 45.04 | 1:33.18 | |||||
9 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 45.59 | 1:34.46 | |||||
10 | Magnus Dreyer | 2007 | Kalundborg SK | 46.95 | 1:37.73 | |||||
11 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 47.86 | 1:39.12 | |||||
12 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | Vest-Brøndby | 48.57 | 1:40.52 | |||||
13 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 51.13 | 1:41.95 | |||||
14 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 50.44 | 1:42.90 | |||||
15 | Matil Kelm | 2007 | Vest-Brøndby | 50.61 | 1:44.62 | |||||
16 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | 50.77 | 1:44.88 | |||||
17 | Frederik W. Sønderskov | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 48.53 | 1:45.29 | |||||
18 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 51.52 | 1:46.58 | |||||
19 | Linus Norby Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 53.57 | 1:48.45 | |||||
20 | Cornelis Colmorten | 2006 | Roskilde Svømning | 52.25 | 1:48.65 | |||||
21 | Simon Brandt Zachariassen | 2007 | Næstved IF | 56.51 | 1:50.17 | |||||
22 | William Ammitzbøll | 2006 | Roskilde Svømning | 53.64 | 1:52.23 | |||||
23 | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | Herlev Svømning | 58.82 | 1:57.20 | |||||
24 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | Kalundborg SK | 54.20 | 1:59.65 | |||||
25 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.83 | 2:15.61 | |||||
- | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | efb v 75 | |||||
- | Noah Pettersen | 2007 | Kalundborg SK | DSQ | spm v 25 | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 35.17 | 1:11.21 | |||||
2 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.36 | 1:12.34 | |||||
3 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.00 | 1:15.26 | |||||
4 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 37.06 | 1:15.37 | |||||
5 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | Roskilde Svømning | 36.68 | 1:15.55 | |||||
6 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 38.21 | 1:16.41 | |||||
7 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 37.99 | 1:17.43 | |||||
8 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 38.19 | 1:18.16 | |||||
9 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 39.32 | 1:19.94 | |||||
10 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 39.80 | 1:20.94 | |||||
11 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 40.54 | 1:23.02 | |||||
12 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.35 | 1:24.39 | |||||
13 | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 39.75 | 1:24.70 | |||||
14 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | Roskilde Svømning | 42.18 | 1:28.30 | |||||
15 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 43.28 | 1:28.57 | |||||
16 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 43.28 | 1:29.02 | |||||
17 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 44.29 | 1:31.19 | |||||
18 | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | 45.34 | 1:33.45 | |||||
19 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 45.57 | 1:34.01 | |||||
20 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 46.68 | 1:37.30 | |||||
21 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 52.79 | 1:47.73 | |||||
22 | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 56.92 | 1:58.62 | |||||
- | Morten Broni Simonsen | 2005 | Kalundborg SK | DSQ | spm v75 | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.40 | 1:02.18 | |||||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 31.92 | 1:04.63 | |||||
3 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.51 | 1:06.39 | |||||
4 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 34.65 | 1:11.23 | |||||
5 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 38.83 | 1:19.06 | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 28.94 | 59.26 | |||||
2 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 29.51 | 1:01.45 | |||||
3 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 30.07 | 1:02.70 | |||||
4 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 30.66 | 1:03.50 | |||||
5 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 31.65 | 1:04.97 | |||||
6 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 31.54 | 1:05.39 | |||||
7 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 34.60 | 1:11.41 | |||||
8 | Jonas Obsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 39.10 | 1:19.25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:53 |