Results for Kalundborg Swim Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 10:16 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 51.37 | 1:50.54 | 2:51.41 | 3:48.04 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 35.64 | 1:16.02 | 1:57.49 | 2:36.81 | |||
2 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 38.16 | 1:21.35 | 2:06.69 | 2:49.65 | |||
3 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 37.00 | 1:21.04 | 2:07.90 | 2:50.62 | |||
4 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 39.14 | 1:24.98 | 2:10.88 | 2:55.81 | |||
5 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 40.18 | 1:26.87 | 2:13.58 | 2:56.78 | |||
6 | Emilie Enevoldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 39.04 | 1:23.68 | 2:11.90 | 2:58.25 | |||
7 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 40.41 | 1:26.91 | 2:14.90 | 2:58.76 | |||
8 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | 39.52 | 1:27.02 | 2:16.90 | 3:02.15 | |||
9 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 41.03 | 1:28.40 | 2:18.34 | 3:05.67 | |||
10 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 38.81 | 1:25.49 | 2:17.85 | 3:07.37 | |||
11 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 42.26 | 1:33.74 | 2:23.30 | 3:09.60 | |||
12 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 41.30 | 1:30.45 | 2:21.36 | 3:09.91 | |||
13 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 42.98 | 1:31.08 | 2:20.64 | 3:10.99 | |||
14 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 38.96 | 1:29.05 | 2:21.34 | 3:13.23 | |||
15 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | 42.71 | 1:32.49 | 2:25.70 | 3:13.65 | |||
16 | Sofija Rønne | 2006 | Herlev Svømning | 42.14 | 1:33.98 | 2:24.94 | 3:19.05 | |||
17 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 44.09 | 1:34.60 | 2:27.67 | 3:19.29 | |||
18 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 43.69 | 1:33.19 | 2:26.62 | 3:20.53 | |||
19 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 46.87 | 1:41.67 | 2:38.87 | 3:32.36 | |||
20 | Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 45.66 | 1:40.48 | 2:37.97 | 3:35.68 | |||
21 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 50.56 | 1:48.68 | 2:49.73 | 3:46.38 | |||
22 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 53.03 | 2:00.94 | 3:05.85 | 4:08.32 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 31.67 | 1:06.60 | 1:40.55 | 2:13.05 | |||
2 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 32.34 | 1:09.12 | 1:47.41 | 2:24.78 | |||
3 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 33.65 | 1:11.25 | 1:49.74 | 2:26.96 | |||
4 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 34.72 | 1:13.30 | 1:52.08 | 2:29.88 | |||
5 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 35.80 | 1:16.80 | 1:57.98 | 2:39.20 | |||
6 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.19 | 1:19.37 | 2:01.90 | 2:42.71 | |||
7 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 34.85 | 1:16.60 | 2:01.94 | 2:47.37 | |||
8 | Evelyn Nyborg | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 37.35 | 1:21.12 | 2:08.40 | 2:54.82 | |||
9 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 40.15 | 1:25.94 | 2:12.18 | 2:56.20 | |||
10 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 38.49 | 1:25.53 | 2:13.94 | 2:58.85 | |||
11 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 38.17 | 1:24.06 | 2:12.40 | 2:59.35 | |||
12 | Klara Frida Johansen | 2005 | Roskilde Svømning | 36.23 | 1:20.37 | 2:13.29 | 3:01.60 | |||
13 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 39.68 | 1:29.27 | 2:22.10 | 3:10.84 | |||
- | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 30.30 | 1:02.86 | 1:35.87 | 2:08.67 | |||
2 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 32.38 | 1:06.64 | 1:41.22 | 2:15.13 | |||
3 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 32.03 | 1:07.41 | 1:44.57 | 2:21.84 | |||
4 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 32.72 | 1:08.82 | 1:46.57 | 2:22.49 | |||
5 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.21 | 1:07.51 | 1:44.73 | 2:22.65 | |||
6 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.17 | 1:07.84 | 1:45.77 | 2:24.30 | |||
7 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 33.97 | 1:11.72 | 1:51.80 | 2:29.85 | |||
8 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 34.71 | 1:14.04 | 1:55.77 | 2:35.74 | |||
9 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.94 | 1:15.86 | 1:57.91 | 2:38.26 | |||
10 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.91 | 1:14.93 | 1:59.62 | 2:43.06 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 29.67 | 1:02.17 | 1:35.10 | 2:07.75 | |||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 29.76 | 1:02.37 | 1:36.25 | 2:09.59 | |||
3 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 31.11 | 1:03.94 | 1:37.56 | 2:11.67 | |||
4 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 31.03 | 1:04.85 | 1:38.91 | 2:12.50 | |||
5 | Helena Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 30.66 | 1:04.37 | 1:38.85 | 2:12.96 | |||
6 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 32.18 | 1:08.73 | 1:46.62 | 2:24.04 | |||
7 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 32.00 | 1:08.22 | 1:46.97 | 2:25.20 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 10:16 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 43.62 | 1:33.38 | 2:24.70 | 3:13.89 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 34.57 | 1:13.35 | 1:52.00 | 2:30.26 | |||
2 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 36.98 | 1:18.88 | 2:02.03 | 2:44.51 | |||
3 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 37.98 | 1:20.94 | 2:04.14 | 2:45.58 | |||
4 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 37.74 | 1:21.57 | 2:05.67 | 2:48.55 | |||
5 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 37.94 | 1:22.28 | 2:07.81 | 2:51.18 | |||
6 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 38.71 | 1:22.08 | 2:06.96 | 2:52.25 | |||
7 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 39.25 | 1:25.15 | 2:12.68 | 2:58.02 | |||
8 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 39.84 | 1:29.89 | 2:18.69 | 3:02.52 | |||
9 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 40.70 | 1:30.65 | 2:19.66 | 3:06.02 | |||
10 | Simon Brandt Zachariassen | 2007 | Næstved IF | 42.80 | 1:33.14 | 2:23.52 | 3:10.03 | |||
11 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 43.89 | 1:32.62 | 2:23.28 | 3:10.31 | |||
12 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 40.62 | 1:31.04 | 2:21.58 | 3:11.01 | |||
13 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | Vest-Brøndby | 41.84 | 1:31.90 | 2:25.83 | 3:16.55 | |||
14 | Jacob Hwaiz | 2007 | Vest-Brøndby | 47.72 | 1:46.94 | 2:45.56 | 3:38.08 | |||
- | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 29.79 | 1:02.52 | 1:37.21 | 2:11.52 | |||
2 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 30.82 | 1:05.58 | 1:42.24 | 2:19.42 | |||
3 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 33.19 | 1:09.76 | 1:46.80 | 2:22.22 | |||
4 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 32.28 | 1:08.29 | 1:46.20 | 2:22.80 | |||
5 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 32.70 | 1:09.79 | 1:48.33 | 2:26.50 | |||
6 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.19 | 1:11.73 | 1:50.74 | 2:27.01 | |||
7 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 34.16 | 1:12.13 | 1:50.69 | 2:27.74 | |||
8 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 37.31 | 1:18.15 | 1:57.98 | 2:34.32 | |||
9 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 34.82 | 1:14.13 | 1:55.54 | 2:35.55 | |||
10 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 37.08 | 1:17.99 | 1:59.19 | 2:37.03 | |||
11 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 36.22 | 1:16.66 | 1:58.21 | 2:37.82 | |||
12 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.84 | 1:17.62 | 1:58.77 | 2:39.02 | |||
13 | Nikolaj Pedersen | 2005 | Roskilde Svømning | 36.53 | 1:17.30 | 1:59.95 | 2:42.83 | |||
14 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 37.11 | 1:19.78 | 2:00.87 | 2:42.91 | |||
15 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 38.42 | 1:20.68 | 2:05.64 | 2:45.20 | |||
16 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 38.54 | 1:23.00 | 2:06.09 | 2:46.67 | |||
17 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 39.92 | 1:25.70 | 2:12.67 | 2:56.82 | |||
18 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 41.73 | 1:29.95 | 2:20.73 | 3:05.39 | |||
19 | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 42.53 | 1:35.41 | 2:31.63 | 3:26.02 | |||
- | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | Roskilde Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 28.31 | 59.03 | 1:30.26 | 2:01.23 | |||
2 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 28.28 | 59.60 | 1:31.34 | 2:03.49 | |||
3 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 29.65 | 1:01.73 | 1:33.87 | 2:06.01 | |||
4 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 29.72 | 1:01.91 | 1:34.49 | 2:06.93 | |||
5 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 29.18 | 1:01.59 | 1:35.42 | 2:09.66 | |||
6 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 30.89 | 1:05.22 | 1:41.35 | 2:15.67 | |||
7 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.78 | 1:07.36 | 1:43.81 | 2:20.26 | |||
8 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 31.16 | 1:07.26 | 1:45.92 | 2:23.46 | |||
9 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 33.24 | 1:09.73 | 1:47.83 | 2:24.97 | |||
10 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 33.39 | 1:10.41 | 1:49.18 | 2:25.64 | |||
11 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 31.52 | 1:08.88 | 1:48.40 | 2:26.50 | |||
12 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 34.76 | 1:14.03 | 1:55.26 | 2:34.82 | |||
13 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | Herlev Svømning | 34.88 | 1:14.76 | 1:57.14 | 2:37.70 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 28.12 | 58.07 | 1:28.49 | 1:58.08 | |||
2 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 28.63 | 58.94 | 1:29.88 | 2:00.75 | |||
3 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 28.82 | 1:00.35 | 1:33.22 | 2:05.40 | |||
4 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 28.93 | 1:01.07 | 1:34.33 | 2:07.12 | |||
5 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 30.24 | 1:04.21 | 1:40.33 | 2:14.99 | |||
6 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 30.07 | 1:04.83 | 1:40.35 | 2:15.48 | |||
7 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 31.69 | 1:06.65 | 1:43.33 | 2:19.72 | |||
8 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 31.90 | 1:08.01 | 1:46.68 | 2:24.18 | |||
9 | Jonas Obsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 33.68 | 1:12.41 | 1:55.16 | 2:38.93 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Herlev Svømning | 45.00 | 1:32.26 | |||||
2 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 50.46 | 1:44.32 | |||||
3 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | Herlev Svømning | 58.08 | 2:01.28 | |||||
4 | Ester Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 59.67 | 2:08.01 | |||||
5 | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brøndby | 1:03.35 | 2:11.58 | |||||
6 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 1:03.65 | 2:13.35 | |||||
7 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:03.83 | 2:14.79 | |||||
8 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 1:05.67 | 2:16.70 | |||||
9 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:19.19 | 2:45.98 | |||||
- | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | efb v 75 | |||||
- | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | DSQ | spm v 25 | |||||
- | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | DSQ | efb v 75 | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 41.18 | 1:23.54 | |||||
2 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 40.13 | 1:23.57 | |||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 40.65 | 1:24.40 | |||||
4 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 41.93 | 1:27.06 | |||||
5 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 42.53 | 1:27.13 | |||||
6 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 43.42 | 1:28.67 | |||||
7 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 41.83 | 1:29.40 | |||||
8 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 43.98 | 1:30.66 | |||||
9 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 44.71 | 1:33.16 | |||||
10 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | 46.24 | 1:33.17 | |||||
11 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 45.00 | 1:33.49 | |||||
12 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 45.22 | 1:33.70 | |||||
13 | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | 45.70 | 1:34.33 | |||||
14 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 45.27 | 1:35.07 | |||||
15 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | 46.39 | 1:36.96 | |||||
16 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 47.65 | 1:37.51 | |||||
17 | Luna Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 48.50 | 1:38.57 | |||||
18 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 48.44 | 1:40.46 | |||||
19 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 48.70 | 1:41.61 | |||||
20 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 49.87 | 1:42.86 | |||||
21 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 51.38 | 1:42.88 | |||||
22 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 52.54 | 1:45.16 | |||||
23 | Emma Kyndesen | 2006 | Herlev Svømning | 50.54 | 1:45.40 | |||||
24 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 51.50 | 1:45.43 | |||||
25 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 52.15 | 1:48.25 | |||||
26 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 56.13 | 1:55.41 | |||||
27 | Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 58.78 | 1:57.61 | |||||
28 | Anika Rosén Andersen | 2007 | Vest-Brøndby | 58.95 | 2:05.01 | |||||
29 | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | 59.22 | 2:05.15 | |||||
30 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 1:06.96 | 2:11.75 | |||||
- | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Isabella Westergaard | 2006 | Kalundborg SK | DSQ | ej ryg liggende v 50 | |||||
- | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | DSQ | efb v 50 | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 36.31 | 1:14.54 | |||||
2 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 37.02 | 1:15.66 | |||||
3 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 37.54 | 1:17.14 | |||||
4 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 38.06 | 1:19.67 | |||||
5 | Ulrika Paaske | 2004 | Roskilde Svømning | 38.92 | 1:21.86 | |||||
6 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 39.96 | 1:22.22 | |||||
7 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 40.47 | 1:24.35 | |||||
8 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 41.59 | 1:24.54 | |||||
9 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 40.79 | 1:25.64 | |||||
10 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.48 | 1:25.76 | |||||
11 | Olivia Nielsen | 2004 | Næstved IF | 42.11 | 1:26.78 | |||||
12 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 45.64 | 1:34.53 | |||||
13 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.79 | 1:37.06 | |||||
14 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 49.69 | 1:41.85 | |||||
15 | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | Herlev Svømning | 1:02.29 | 2:12.61 | |||||
- | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | spm v 75 | |||||
- | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 32.72 | 1:07.91 | |||||
2 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 35.34 | 1:13.45 | |||||
3 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 35.64 | 1:13.59 | |||||
4 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 35.31 | 1:13.70 | |||||
5 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 36.65 | 1:13.80 | |||||
6 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 36.64 | 1:15.01 | |||||
7 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 36.83 | 1:15.09 | |||||
8 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 36.63 | 1:16.87 | |||||
9 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.77 | 1:18.36 | |||||
10 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 37.22 | 1:18.43 | |||||
11 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 38.18 | 1:19.05 | |||||
12 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 39.67 | 1:21.74 | |||||
13 | Sofie Flæshøj Jensen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 42.16 | 1:25.56 | |||||
14 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 44.62 | 1:30.28 | |||||
- | Anne Louise Ingleby | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | efb v 75 | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 32.74 | 1:07.39 | |||||
2 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 33.25 | 1:07.77 | |||||
3 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 35.77 | 1:13.70 | |||||
4 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 38.03 | 1:18.76 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 46.08 | 1:32.13 | |||||
2 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 49.73 | 1:42.97 | |||||
3 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | Herlev Svømning | 54.93 | 1:56.04 | |||||
4 | Valdemar Bryde Bloch | 2009 | Kalundborg SK | 1:00.95 | 2:12.83 | |||||
5 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | Vest-Brøndby | 1:07.59 | 2:14.54 | |||||
6 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:22.71 | 2:41.04 | |||||
- | Andreas M. Nielsen | 2008 | Næstved IF | DSQ | spm v 50 | |||||
- | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | spm v 50 | |||||
- | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | spm v 25 | |||||
- | Magne Waag Kallesøe | 2008 | Herlev Svømning | DSQ | efb v 50 | |||||
- | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | spm v 50 | |||||
- | Viktor Nymark Føge | 2008 | Herlev Svømning | DSQ | efb v 75 | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 35.81 | 1:14.05 | |||||
2 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 39.94 | 1:19.84 | |||||
3 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 40.25 | 1:20.85 | |||||
4 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.60 | 1:21.85 | |||||
5 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 41.73 | 1:26.05 | |||||
6 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 42.18 | 1:27.15 | |||||
7 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 45.33 | 1:33.01 | |||||
8 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 45.04 | 1:33.18 | |||||
9 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 45.59 | 1:34.46 | |||||
10 | Magnus Dreyer | 2007 | Kalundborg SK | 46.95 | 1:37.73 | |||||
11 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 47.86 | 1:39.12 | |||||
12 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | Vest-Brøndby | 48.57 | 1:40.52 | |||||
13 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 51.13 | 1:41.95 | |||||
14 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 50.44 | 1:42.90 | |||||
15 | Matil Kelm | 2007 | Vest-Brøndby | 50.61 | 1:44.62 | |||||
16 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | 50.77 | 1:44.88 | |||||
17 | Frederik W. Sønderskov | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 48.53 | 1:45.29 | |||||
18 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 51.52 | 1:46.58 | |||||
19 | Linus Norby Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 53.57 | 1:48.45 | |||||
20 | Cornelis Colmorten | 2006 | Roskilde Svømning | 52.25 | 1:48.65 | |||||
21 | Simon Brandt Zachariassen | 2007 | Næstved IF | 56.51 | 1:50.17 | |||||
22 | William Ammitzbøll | 2006 | Roskilde Svømning | 53.64 | 1:52.23 | |||||
23 | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | Herlev Svømning | 58.82 | 1:57.20 | |||||
24 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | Kalundborg SK | 54.20 | 1:59.65 | |||||
25 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.83 | 2:15.61 | |||||
- | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | efb v 75 | |||||
- | Noah Pettersen | 2007 | Kalundborg SK | DSQ | spm v 25 | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 35.17 | 1:11.21 | |||||
2 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.36 | 1:12.34 | |||||
3 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.00 | 1:15.26 | |||||
4 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 37.06 | 1:15.37 | |||||
5 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | Roskilde Svømning | 36.68 | 1:15.55 | |||||
6 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 38.21 | 1:16.41 | |||||
7 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 37.99 | 1:17.43 | |||||
8 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 38.19 | 1:18.16 | |||||
9 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 39.32 | 1:19.94 | |||||
10 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 39.80 | 1:20.94 | |||||
11 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 40.54 | 1:23.02 | |||||
12 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.35 | 1:24.39 | |||||
13 | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 39.75 | 1:24.70 | |||||
14 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | Roskilde Svømning | 42.18 | 1:28.30 | |||||
15 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 43.28 | 1:28.57 | |||||
16 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 43.28 | 1:29.02 | |||||
17 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 44.29 | 1:31.19 | |||||
18 | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | 45.34 | 1:33.45 | |||||
19 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 45.57 | 1:34.01 | |||||
20 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 46.68 | 1:37.30 | |||||
21 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 52.79 | 1:47.73 | |||||
22 | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 56.92 | 1:58.62 | |||||
- | Morten Broni Simonsen | 2005 | Kalundborg SK | DSQ | spm v75 | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.40 | 1:02.18 | |||||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 31.92 | 1:04.63 | |||||
3 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.51 | 1:06.39 | |||||
4 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 34.65 | 1:11.23 | |||||
5 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 38.83 | 1:19.06 | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 28.94 | 59.26 | |||||
2 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 29.51 | 1:01.45 | |||||
3 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 30.07 | 1:02.70 | |||||
4 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 30.66 | 1:03.50 | |||||
5 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 31.65 | 1:04.97 | |||||
6 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 31.54 | 1:05.39 | |||||
7 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 34.60 | 1:11.41 | |||||
8 | Jonas Obsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 39.10 | 1:19.25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Herlev Svømning | 52.12 | ||||||
2 | Savannah Mårtensen | 2008 | Kalundborg SK | 56.24 | ||||||
3 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | Herlev Svømning | 59.36 | ||||||
4 | Alberte Toft | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 1:03.57 | ||||||
5 | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 1:15.87 | ||||||
6 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 1:19.78 | ||||||
- | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | DSQ | fødder ej ud drej v | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 41.75 | ||||||
2 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 42.71 | ||||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 43.30 | ||||||
4 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 44.75 | ||||||
5 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 45.11 | ||||||
6 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 46.11 | ||||||
7 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 47.79 | ||||||
8 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 47.91 | ||||||
9 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | Næstved IF | 49.08 | ||||||
10 | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | 49.28 | ||||||
11 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 49.31 | ||||||
12 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 49.46 | ||||||
13 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 49.49 | ||||||
14 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 49.67 | ||||||
15 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 50.15 | ||||||
16 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 50.30 | ||||||
17 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 50.47 | ||||||
18 | Helena Honore | 2007 | Herlev Svømning | 52.12 | ||||||
19 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 53.00 | ||||||
20 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 53.32 | ||||||
21 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 53.88 | ||||||
22 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 54.34 | ||||||
23 | Emma Kyndesen | 2006 | Herlev Svømning | 54.55 | ||||||
24 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 54.90 | ||||||
25 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 55.20 | ||||||
26 | Luna Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 55.36 | ||||||
27 | Emilie Neess | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 55.53 | ||||||
28 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 55.83 | ||||||
29 | Emilie Enevoldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 56.60 | ||||||
30 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 57.31 | ||||||
31 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 57.46 | ||||||
32 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 57.77 | ||||||
33 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 58.55 | ||||||
34 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:05.73 | ||||||
35 | Andrea Boss | 2006 | Næstved IF | 1:07.77 | ||||||
- | Anika Rosén Andersen | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | 2 armtag u vand v 25 | |||||
- | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | DSQ | pullout hele tiden | |||||
- | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | DSQ | flere flyben v start | |||||
- | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Merle Dahlmann | 2007 | Næstved IF | DSQ | asyn ben v start | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 37.66 | ||||||
2 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.40 | ||||||
3 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.57 | ||||||
4 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 42.86 | ||||||
5 | Frederikke Meisner From | 2004 | Roskilde Svømning | 43.46 | ||||||
6 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 43.80 | ||||||
7 | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | 44.66 | ||||||
8 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 44.76 | ||||||
9 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 45.22 | ||||||
10 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 45.30 | ||||||
11 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 45.52 | ||||||
12 | Ulrika Paaske | 2004 | Roskilde Svømning | 45.71 | ||||||
13 | Klara Frida Johansen | 2005 | Roskilde Svømning | 47.14 | ||||||
14 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 47.24 | ||||||
15 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 48.77 | ||||||
16 | Evelyn Nyborg | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 49.49 | ||||||
17 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 50.67 | ||||||
18 | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | Herlev Svømning | 52.08 | ||||||
19 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 52.29 | ||||||
20 | Amalie Kurps | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 54.22 | ||||||
- | Sofie Larsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | 2 armtag u vand v 25 | |||||
- | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Herlev Svømning | 34.29 | ||||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 36.60 | ||||||
3 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 38.67 | ||||||
4 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 40.07 | ||||||
5 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 40.85 | ||||||
6 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 40.99 | ||||||
7 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.52 | ||||||
8 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 42.74 | ||||||
9 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 42.75 | ||||||
10 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 43.62 | ||||||
11 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 43.64 | ||||||
12 | Sofie Flæshøj Jensen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 44.42 | ||||||
13 | Nadja Sofie Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 46.47 | ||||||
14 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 46.95 | ||||||
15 | Anne Louise Ingleby | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 47.59 | ||||||
- | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 36.33 | ||||||
2 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 38.73 | ||||||
3 | Cecilie N. Petersen | 1998 | Kalundborg SK | 49.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 48.57 | ||||||
2 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | Herlev Svømning | 1:07.17 | ||||||
3 | Viktor Nymark Føge | 2008 | Herlev Svømning | 1:15.41 | ||||||
4 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | Herlev Svømning | 1:16.61 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 41.08 | ||||||
2 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 41.78 | ||||||
3 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 43.07 | ||||||
4 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 44.39 | ||||||
5 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 45.03 | ||||||
6 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 47.89 | ||||||
7 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 48.33 | ||||||
8 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 48.56 | ||||||
9 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 48.65 | ||||||
10 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 50.24 | ||||||
11 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 52.32 | ||||||
12 | August Thygesen | 2007 | Vest-Brøndby | 52.41 | ||||||
13 | Linus Norby Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 52.87 | ||||||
14 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 56.29 | ||||||
15 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 56.86 | ||||||
16 | Matil Kelm | 2007 | Vest-Brøndby | 58.57 | ||||||
17 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:00.20 | ||||||
18 | Jacob Hwaiz | 2007 | Vest-Brøndby | 1:01.01 | ||||||
19 | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | Herlev Svømning | 1:01.02 | ||||||
20 | Cornelis Colmorten | 2006 | Roskilde Svømning | 1:02.37 | ||||||
21 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 1:04.18 | ||||||
22 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 1:04.45 | ||||||
23 | Noah Pettersen | 2007 | Kalundborg SK | 1:06.22 | ||||||
- | William Ammitzbøll | 2006 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Frederik W. Sønderskov | 2006 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | ESB v 25 m | |||||
- | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | DSQ | Flere flyben v start | |||||
- | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Magnus Dreyer | 2007 | Kalundborg SK | DSQ | ESB v 25 m | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 36.42 | ||||||
2 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 39.52 | ||||||
3 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Herlev Svømning | 39.89 | ||||||
4 | Axel Føns Voss | 2005 | Vest-Brøndby | 39.92 | ||||||
5 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 40.08 | ||||||
6 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.90 | ||||||
7 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 41.36 | ||||||
8 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 41.47 | ||||||
9 | Nikolaj Pedersen | 2005 | Roskilde Svømning | 42.36 | ||||||
10 | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 42.49 | ||||||
11 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 43.87 | ||||||
12 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 44.74 | ||||||
13 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | Roskilde Svømning | 44.99 | ||||||
14 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.19 | ||||||
15 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 46.01 | ||||||
16 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 47.06 | ||||||
17 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.38 | ||||||
18 | Mikkel Obsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 48.34 | ||||||
19 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 48.88 | ||||||
20 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 49.28 | ||||||
21 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.41 | ||||||
22 | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 50.50 | ||||||
23 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 51.16 | ||||||
24 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 51.32 | ||||||
25 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 52.78 | ||||||
26 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 55.19 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.66 | ||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Herlev Svømning | 34.08 | ||||||
3 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 34.91 | MD2 | |||||
4 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 35.63 | ||||||
5 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.83 | ||||||
6 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 35.84 | ||||||
7 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | Herlev Svømning | 36.52 | ||||||
8 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 37.58 | ||||||
9 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 37.72 | ||||||
10 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 37.75 | ||||||
11 | Marc Gieseler | 2003 | Roskilde Svømning | 38.48 | ||||||
12 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 38.50 | ||||||
13 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 46.68 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 31.43 | ||||||
2 | Emil Blomgaard | 1999 | Roskilde Svømning | 32.26 | ||||||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 32.88 | ||||||
4 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 34.91 | MD1 | |||||
5 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 35.45 | ||||||
6 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 35.91 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 12:44 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 40.17 | 1:24.86 | 2:15.38 | 2:54.99 | |||
2 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 44.05 | 1:31.67 | 2:26.29 | 3:12.65 | |||
3 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 45.39 | 1:36.43 | 2:28.92 | 3:15.21 | |||
4 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | 44.14 | 1:36.69 | 2:35.12 | 3:16.14 | |||
5 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 43.29 | 1:35.45 | 2:35.70 | 3:18.93 | |||
6 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 45.63 | 1:38.55 | 2:37.41 | 3:22.97 | |||
7 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 49.23 | 1:40.66 | 2:45.48 | 3:33.66 | |||
8 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 47.95 | 1:41.34 | 2:41.58 | 3:34.24 | |||
9 | Sofija Rønne | 2006 | Herlev Svømning | 49.13 | 1:46.82 | 2:49.37 | 3:39.95 | |||
10 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 50.54 | 1:48.62 | 2:52.91 | 3:45.11 | |||
11 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 58.26 | 2:06.09 | 3:25.85 | 4:24.97 | |||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 32.43 | 1:12.93 | 2:00.84 | 2:34.44 | |||
2 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 35.38 | 1:17.79 | 2:01.07 | 2:37.72 | |||
3 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 37.24 | 1:18.39 | 2:09.56 | 2:47.52 | |||
4 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 38.62 | 1:21.04 | 2:16.08 | 2:56.52 | |||
5 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.61 | 1:25.51 | 2:17.19 | 2:56.61 | |||
6 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 39.77 | 1:23.56 | 2:18.05 | 2:58.22 | |||
7 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 41.29 | 1:26.58 | 2:19.46 | 2:59.55 | |||
8 | Olivia Nielsen | 2004 | Næstved IF | 40.46 | 1:25.97 | 2:16.92 | 2:59.77 | |||
9 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 43.48 | 1:32.82 | 2:26.71 | 3:09.04 | |||
10 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 38.49 | 1:26.61 | 2:27.91 | 3:09.82 | |||
11 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 48.00 | 1:37.13 | 2:34.44 | 3:17.80 | |||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 32.76 | 1:10.65 | 1:51.65 | 2:24.88 | |||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 31.44 | 1:11.93 | 1:53.52 | 2:29.16 | |||
3 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 35.55 | 1:16.70 | 2:02.17 | 2:39.44 | |||
4 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 36.76 | 1:18.38 | 2:03.83 | 2:39.64 | |||
5 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.93 | 1:15.70 | 2:05.19 | 2:39.70 | |||
6 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 37.80 | 1:22.78 | 2:12.24 | 2:49.82 | |||
7 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 37.23 | 1:22.86 | 2:16.62 | 2:55.09 | |||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helena Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 32.83 | 1:11.51 | 1:55.62 | 2:30.34 | |||
2 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 37.48 | 1:24.30 | 2:15.62 | 2:52.73 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 56.46 | 1:54.49 | 2:56.83 | 3:45.55 | |||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 40.36 | 1:25.89 | 2:19.11 | 2:58.44 | |||
2 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 42.39 | 1:31.76 | 2:30.91 | 3:16.28 | |||
3 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 45.47 | 1:35.33 | 2:37.60 | 3:20.56 | |||
4 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 44.06 | 1:36.71 | 2:35.27 | 3:21.27 | |||
5 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 50.98 | 1:40.29 | 2:39.67 | 3:22.55 | |||
6 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 42.54 | 1:33.94 | 2:39.83 | 3:23.76 | |||
7 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 54.59 | 1:50.69 | 2:55.02 | 3:42.58 | |||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 33.76 | 1:14.50 | 2:01.07 | 2:35.94 | |||
2 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 32.81 | 1:13.81 | 2:01.66 | 2:36.23 | |||
3 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | Roskilde Svømning | 35.87 | 1:18.38 | 2:06.17 | 2:43.48 | |||
4 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 37.31 | 1:19.90 | 2:08.92 | 2:45.99 | |||
5 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.81 | 1:19.51 | 2:11.25 | 2:47.23 | |||
6 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Herlev Svømning | 37.59 | 1:22.53 | 2:10.00 | 2:47.91 | |||
7 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 37.20 | 1:20.42 | 2:07.22 | 2:48.05 | |||
8 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 37.31 | 1:20.40 | 2:11.09 | 2:48.09 | |||
9 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 37.36 | 1:20.38 | 2:10.22 | 2:50.10 | |||
10 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 39.46 | 1:24.15 | 2:17.53 | 2:54.02 | |||
11 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 38.91 | 1:23.77 | 2:17.86 | 2:56.47 | |||
12 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 44.15 | 1:31.83 | 2:38.63 | 3:18.62 | |||
13 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | Roskilde Svømning | 43.62 | 1:35.95 | 2:32.33 | 3:18.67 | |||
14 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.10 | 1:47.13 | 2:49.29 | 3:40.70 | |||
- | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | |||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 29.93 | 1:06.26 | 1:46.54 | 2:17.56 | |||
2 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.78 | 1:07.11 | 1:47.83 | 2:20.78 | |||
3 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 32.24 | 1:09.82 | 1:53.98 | 2:25.14 | |||
4 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 34.12 | 1:14.16 | 1:58.29 | 2:31.30 | |||
5 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 33.13 | 1:12.07 | 1:58.44 | 2:32.63 | |||
6 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 34.66 | 1:16.71 | 2:03.38 | 2:40.57 | |||
7 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 33.48 | 1:15.76 | 2:05.11 | 2:41.02 | |||
8 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 37.82 | 1:22.62 | 2:15.57 | 2:53.92 | |||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 27.82 | 1:02.12 | 1:39.73 | 2:10.35 | |||
2 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 29.28 | 1:04.59 | 1:46.81 | 2:16.66 | |||
3 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 29.79 | 1:04.07 | 1:45.49 | 2:16.78 | |||
4 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 28.59 | 1:06.56 | 1:47.07 | 2:18.56 | |||
5 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 31.64 | 1:08.14 | 1:49.80 | 2:20.93 | |||
6 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 31.79 | 1:09.82 | 1:55.85 | 2:31.73 | |||
7 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 33.78 | 1:14.07 | 2:02.71 | 2:39.03 | |||
8 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 36.93 | 1:20.25 | 2:06.03 | 2:43.56 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:44 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 39.89 | 1:26.61 | |||||
- | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 32.51 | 1:08.05 | |||||
2 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 35.19 | 1:16.01 | |||||
3 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 35.75 | 1:16.40 | |||||
4 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.17 | 1:20.47 | |||||
5 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 36.74 | 1:20.52 | |||||
6 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.73 | 1:30.82 | |||||
7 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 41.35 | 1:31.10 | |||||
8 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 42.79 | 1:40.44 | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 31.28 | 1:06.02 | |||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 31.28 | 1:06.14 | |||||
3 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.12 | 1:08.18 | |||||
4 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Herlev Svømning | 31.83 | 1:10.80 | |||||
5 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.91 | 1:16.25 | |||||
6 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 35.02 | 1:17.28 | |||||
7 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 35.90 | 1:17.91 | |||||
8 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 39.94 | 1:28.20 | |||||
- | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | DSQ | asynk ben v 50 m | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 29.83 | 1:03.53 | |||||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 30.31 | 1:04.60 | |||||
3 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 31.25 | 1:07.50 | |||||
4 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 32.69 | 1:09.06 | |||||
5 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 33.94 | 1:14.25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:44 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.38 | 1:26.81 | |||||
2 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.16 | 1:28.93 | |||||
3 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 42.40 | 1:30.45 | |||||
4 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 42.81 | 1:32.39 | |||||
5 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 42.48 | 1:39.93 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 31.38 | 1:08.21 | |||||
2 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 31.90 | 1:09.66 | |||||
3 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 33.34 | 1:11.29 | |||||
4 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.47 | 1:14.94 | |||||
5 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 36.22 | 1:16.36 | |||||
6 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.83 | 1:17.01 | |||||
7 | Axel Føns Voss | 2005 | Vest-Brøndby | 36.26 | 1:20.19 | |||||
8 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 38.82 | 1:24.95 | |||||
9 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 39.79 | 1:30.26 | |||||
10 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 42.00 | 1:32.72 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 28.72 | 1:01.26 | |||||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 29.53 | 1:02.26 | |||||
3 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 31.93 | 1:07.92 | |||||
4 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 31.75 | 1:08.43 | |||||
5 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.43 | 1:10.65 | |||||
6 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 33.70 | 1:15.08 | |||||
7 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 36.51 | 1:20.33 | |||||
8 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 41.63 | 1:36.34 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 29.26 | 1:02.98 | |||||
2 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 28.89 | 1:03.16 | |||||
3 | Emil Blomgaard | 1999 | Roskilde Svømning | 30.39 | 1:04.25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Herlev Svømning | 39.48 | ||||||
2 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 43.55 | ||||||
3 | Alberte Toft | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 46.05 | ||||||
4 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 48.52 | ||||||
5 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 51.37 | ||||||
6 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | Herlev Svømning | 52.71 | ||||||
7 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 53.03 | ||||||
8 | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brøndby | 55.07 | ||||||
9 | Shaya Mortensen | 2008 | Kalundborg SK | 55.62 | ||||||
10 | Savannah Mårtensen | 2008 | Kalundborg SK | 57.52 | ||||||
11 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 57.94 | ||||||
12 | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 58.08 | ||||||
13 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | 1:01.48 | ||||||
14 | Ester Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:04.01 | ||||||
15 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 1:04.03 | ||||||
16 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 1:07.88 | ||||||
17 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:12.28 | ||||||
- | Lærke Jensen | 2008 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 33.00 | ||||||
2 | Isabella Westergaard | 2006 | Kalundborg SK | 33.82 | ||||||
3 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 34.76 | ||||||
4 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 34.83 | ||||||
5 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 34.88 | ||||||
5 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 34.88 | ||||||
7 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 34.93 | ||||||
8 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 35.29 | ||||||
9 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 35.34 | ||||||
10 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 35.38 | ||||||
11 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 35.42 | ||||||
12 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 36.15 | ||||||
13 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | 36.23 | ||||||
14 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | 36.29 | ||||||
15 | Emilie Enevoldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 36.66 | ||||||
16 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 37.13 | ||||||
17 | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | 37.54 | ||||||
18 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 37.70 | ||||||
19 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 37.73 | ||||||
20 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.92 | ||||||
21 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 38.01 | ||||||
22 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 38.15 | ||||||
23 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 38.36 | ||||||
24 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 38.73 | ||||||
25 | Luna Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 38.96 | ||||||
26 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 39.17 | ||||||
27 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 39.21 | ||||||
28 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 39.26 | ||||||
29 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 39.32 | ||||||
30 | Sofija Rønne | 2006 | Herlev Svømning | 40.06 | ||||||
31 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | Næstved IF | 40.11 | ||||||
32 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | 40.15 | ||||||
33 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 40.48 | ||||||
34 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 40.70 | ||||||
35 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 41.61 | ||||||
36 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 42.80 | ||||||
37 | Emilie Neess | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 42.81 | ||||||
38 | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | 43.38 | ||||||
39 | Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 43.86 | ||||||
40 | Helena Honore | 2007 | Herlev Svømning | 44.43 | ||||||
41 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 44.60 | ||||||
42 | Andrea Boss | 2006 | Næstved IF | 45.08 | ||||||
43 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 46.12 | ||||||
44 | Merle Dahlmann | 2007 | Næstved IF | 47.34 | ||||||
45 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 47.42 | ||||||
46 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 48.73 | ||||||
47 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 49.53 | ||||||
48 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 50.23 | ||||||
49 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 53.57 | ||||||
50 | Anika Rosén Andersen | 2007 | Vest-Brøndby | 56.45 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 27.90 | ||||||
2 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 30.08 | ||||||
3 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 30.88 | ||||||
4 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 31.94 | ||||||
5 | Ulrika Paaske | 2004 | Roskilde Svømning | 32.24 | ||||||
6 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 32.25 | ||||||
7 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.32 | ||||||
8 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 32.35 | ||||||
9 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 32.41 | ||||||
10 | Klara Frida Johansen | 2005 | Roskilde Svømning | 32.88 | ||||||
11 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 33.00 | ||||||
12 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 33.04 | ||||||
13 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 33.31 | ||||||
14 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 33.35 | ||||||
15 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 33.39 | ||||||
16 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 33.73 | ||||||
17 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.78 | ||||||
18 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 34.16 | ||||||
19 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 34.31 | ||||||
20 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 35.21 | ||||||
21 | Evelyn Nyborg | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 35.27 | ||||||
22 | Olivia Nielsen | 2004 | Næstved IF | 35.62 | ||||||
23 | Frederikke Meisner From | 2004 | Roskilde Svømning | 35.78 | ||||||
24 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.05 | ||||||
25 | Amalie Kurps | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 36.35 | ||||||
26 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.34 | ||||||
27 | Sofie Larsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 39.49 | ||||||
28 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 39.90 | ||||||
29 | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | Herlev Svømning | 43.65 | ||||||
- | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Herlev Svømning | 28.47 | ||||||
2 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 29.55 | ||||||
3 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 29.74 | ||||||
4 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 29.86 | ||||||
5 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.07 | ||||||
6 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Herlev Svømning | 30.15 | ||||||
7 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 30.43 | ||||||
8 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 30.52 | ||||||
9 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.58 | ||||||
10 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.75 | ||||||
11 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 30.83 | ||||||
12 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 30.87 | ||||||
13 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 31.01 | ||||||
14 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.07 | ||||||
15 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.30 | ||||||
16 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 32.01 | ||||||
17 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.06 | ||||||
18 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 32.34 | ||||||
19 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 32.81 | ||||||
20 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 32.84 | ||||||
21 | Sofie Flæshøj Jensen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 32.88 | ||||||
22 | Anne Louise Ingleby | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.75 | ||||||
23 | Nadja Sofie Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 36.05 | ||||||
- | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | tyvstart sw4.4 | |||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 28.17 | ||||||
2 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 28.35 | ||||||
3 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 28.44 | ||||||
4 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 28.99 | ||||||
5 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 29.24 | ||||||
6 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 29.37 | ||||||
7 | Helena Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 29.72 | ||||||
8 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 29.83 | ||||||
9 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 30.53 | ||||||
10 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 30.66 | ||||||
11 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 30.68 | ||||||
12 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 33.61 | ||||||
13 | Cecilie N. Petersen | 1998 | Kalundborg SK | 35.15 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 36.67 | ||||||
2 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 40.52 | ||||||
3 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | Herlev Svømning | 48.79 | ||||||
4 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | Herlev Svømning | 49.00 | ||||||
5 | Viktor Nymark Føge | 2008 | Herlev Svømning | 49.50 | ||||||
6 | Johan Reimer Ørsberg | 2008 | Kalundborg SK | 50.23 | ||||||
7 | Valdemar Bryde Bloch | 2009 | Kalundborg SK | 52.32 | ||||||
8 | Andreas M. Nielsen | 2008 | Næstved IF | 52.74 | ||||||
9 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | Vest-Brøndby | 58.44 | ||||||
10 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | 59.19 | ||||||
11 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 1:02.12 | ||||||
12 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 1:08.19 | ||||||
- | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sander Y Hansen | 2009 | Kalundborg SK | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 31.37 | ||||||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 31.61 | ||||||
3 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 33.11 | ||||||
4 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 33.58 | ||||||
5 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 33.81 | ||||||
6 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 33.83 | ||||||
7 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 34.72 | ||||||
8 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 35.37 | ||||||
9 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 35.56 | ||||||
10 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 36.72 | ||||||
11 | Magnus Dreyer | 2007 | Kalundborg SK | 36.91 | ||||||
12 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 37.12 | ||||||
13 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 37.14 | ||||||
14 | Frederik W. Sønderskov | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 37.39 | ||||||
15 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 38.09 | ||||||
16 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 38.19 | ||||||
17 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | Vest-Brøndby | 38.36 | ||||||
18 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 38.52 | ||||||
19 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 38.77 | ||||||
20 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | 39.10 | ||||||
21 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.78 | ||||||
22 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 40.07 | ||||||
23 | Simon Brandt Zachariassen | 2007 | Næstved IF | 40.62 | ||||||
24 | William Ammitzbøll | 2006 | Roskilde Svømning | 41.58 | ||||||
25 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 42.02 | ||||||
26 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 43.50 | ||||||
27 | Matil Kelm | 2007 | Vest-Brøndby | 43.75 | ||||||
28 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | Kalundborg SK | 44.29 | ||||||
29 | Jacob Hwaiz | 2007 | Vest-Brøndby | 44.94 | ||||||
30 | Linus Norby Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 44.97 | ||||||
31 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 46.38 | ||||||
32 | Cornelis Colmorten | 2006 | Roskilde Svømning | 46.86 | ||||||
33 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 46.97 | ||||||
34 | Christian Baarupdal | 2007 | Kalundborg SK | 47.69 | ||||||
35 | August Thygesen | 2007 | Vest-Brøndby | 48.92 | ||||||
36 | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | Herlev Svømning | 49.26 | ||||||
37 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 53.80 | ||||||
- | Noah Pettersen | 2007 | Kalundborg SK | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 28.35 | ||||||
2 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 28.77 | ||||||
3 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 30.24 | ||||||
4 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 30.26 | ||||||
5 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Herlev Svømning | 30.63 | ||||||
6 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 30.67 | ||||||
7 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 30.80 | ||||||
8 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 30.89 | ||||||
9 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 30.90 | ||||||
10 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.06 | ||||||
11 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 31.16 | ||||||
12 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 31.78 | ||||||
13 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 32.20 | ||||||
14 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.44 | ||||||
15 | Nikolaj Pedersen | 2005 | Roskilde Svømning | 32.65 | ||||||
16 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 32.98 | ||||||
17 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 33.11 | ||||||
18 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 33.25 | ||||||
19 | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 33.43 | ||||||
20 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 33.77 | ||||||
20 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 33.77 | ||||||
22 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 34.21 | ||||||
23 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 34.66 | ||||||
24 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 35.10 | ||||||
25 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.27 | ||||||
25 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | Roskilde Svømning | 35.27 | ||||||
27 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 36.17 | ||||||
28 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 36.36 | ||||||
29 | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | 37.29 | ||||||
30 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 37.66 | ||||||
31 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 38.24 | ||||||
32 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 38.29 | ||||||
33 | Mikkel Obsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 39.57 | ||||||
34 | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 39.87 | ||||||
35 | Morten Broni Simonsen | 2005 | Kalundborg SK | 40.15 | ||||||
36 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.23 | ||||||
37 | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 57.75 | ||||||
- | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Herlev Svømning | 24.62 | ||||||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 25.80 | ||||||
3 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 26.20 | ||||||
4 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 26.80 | ||||||
5 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 26.89 | ||||||
6 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.00 | ||||||
7 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.39 | ||||||
8 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 27.49 | ||||||
9 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 28.73 | ||||||
10 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 28.81 | ||||||
11 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 29.05 | ||||||
12 | Marc Gieseler | 2003 | Roskilde Svømning | 29.65 | ||||||
13 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 29.77 | ||||||
14 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 30.09 | ||||||
15 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 30.53 | ||||||
16 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 31.35 | ||||||
17 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | Herlev Svømning | 31.45 | ||||||
18 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 31.77 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 24.78 | ||||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 24.88 | ||||||
3 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 24.98 | ||||||
4 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 25.32 | ||||||
5 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 25.77 | ||||||
6 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 26.12 | ||||||
7 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 26.25 | ||||||
8 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 26.37 | ||||||
9 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 26.42 | ||||||
10 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 26.48 | ||||||
11 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 26.57 | ||||||
12 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 28.18 | ||||||
13 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 28.60 | ||||||
14 | Jonas Obsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 31.03 | ||||||
- | Mutasem Ahmad | 2001 | Kalundborg SK | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:56 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 15:26 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 44.66 | 1:35.24 | 2:25.38 | 3:13.34 | |||
2 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 47.09 | 1:38.15 | 2:30.26 | 3:19.06 | |||
3 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 47.22 | 1:38.41 | 2:30.40 | 3:21.03 | |||
4 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 49.90 | 1:45.95 | 2:43.99 | 3:41.60 | |||
5 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 50.53 | 1:49.56 | 2:49.92 | 3:46.91 | |||
6 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 51.70 | 1:50.77 | 2:51.09 | 3:49.90 | |||
7 | Emma Kyndesen | 2006 | Herlev Svømning | 54.35 | 1:55.70 | 2:58.69 | 4:01.48 | |||
8 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 56.70 | 1:57.54 | 2:59.70 | 4:02.07 | |||
9 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 58.43 | 2:03.16 | 3:06.54 | 4:05.85 | |||
- | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | asynkron ben v start | |||||
- | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | DSQ | Asynkron arme 25 m | |||||
- | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | DSQ | ESB v 125 m | |||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 39.23 | 1:22.49 | 2:06.04 | 2:49.38 | |||
2 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 40.94 | 1:27.04 | 2:13.79 | 3:00.45 | |||
3 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.70 | 1:36.32 | 2:27.38 | 3:17.16 | |||
4 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 48.97 | 1:44.50 | 2:40.37 | 3:33.11 | |||
5 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 48.58 | 1:44.93 | 2:41.16 | 3:35.93 | |||
6 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 50.38 | 1:46.56 | 2:43.40 | 3:40.72 | |||
7 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 57.00 | 2:00.94 | 3:06.37 | 4:09.18 | |||
- | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 36.81 | 1:17.89 | 2:00.00 | 2:42.13 | |||
2 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 38.74 | 1:21.12 | 2:04.06 | 2:46.60 | |||
3 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 38.52 | 1:21.16 | 2:04.82 | 2:48.88 | |||
4 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 42.83 | 1:29.22 | 2:16.54 | 3:03.58 | |||
5 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 43.16 | 1:31.81 | 2:21.55 | 3:10.75 | |||
6 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 42.25 | 1:29.97 | 2:20.56 | 3:11.65 | |||
- | Nadja Sofie Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | ESB v 200 m | |||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 40.60 | 1:24.33 | 2:09.17 | 2:53.33 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 15:26 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 56.53 | 1:58.49 | 3:00.76 | 4:01.84 | |||
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 43.86 | 1:33.64 | 2:24.68 | 3:14.96 | |||
2 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 46.79 | 1:37.71 | 2:29.40 | 3:20.15 | |||
3 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 47.26 | 1:39.58 | 2:32.58 | 3:23.33 | |||
4 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 54.37 | 1:54.04 | 2:54.00 | 3:54.15 | |||
5 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 56.57 | 1:59.37 | 3:01.81 | 4:02.30 | |||
6 | August Thygesen | 2007 | Vest-Brøndby | 58.50 | 2:03.02 | 3:07.96 | 4:11.57 | |||
7 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 59.37 | 2:04.20 | 3:10.30 | 4:16.80 | |||
- | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | DSQ | ESB v 125 m | |||||
- | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | ESB v 75 m | |||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 38.89 | 1:23.58 | 2:09.97 | 2:55.33 | |||
2 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 40.82 | 1:27.16 | 2:13.76 | 2:58.50 | |||
3 | Axel Føns Voss | 2005 | Vest-Brøndby | 42.90 | 1:31.20 | 2:19.46 | 3:06.10 | |||
4 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 43.27 | 1:30.88 | 2:19.28 | 3:06.92 | |||
5 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 41.17 | 1:31.86 | 2:22.55 | 3:11.31 | |||
6 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | Roskilde Svømning | 43.54 | 1:32.26 | 2:22.66 | 3:12.11 | |||
7 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 45.43 | 1:36.54 | 2:27.82 | 3:17.09 | |||
8 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 44.93 | 1:35.74 | 2:27.32 | 3:17.24 | |||
9 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 49.60 | 1:45.06 | 2:39.85 | 3:35.32 | |||
10 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | Roskilde Svømning | 49.67 | 1:47.93 | 2:46.76 | 3:43.92 | |||
- | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | asyn ben efter 25 m | |||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 37.04 | 1:20.88 | 2:06.23 | 2:48.48 | |||
2 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.43 | 1:20.76 | 2:05.92 | 2:48.51 | |||
3 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 38.09 | 1:21.56 | 2:06.74 | 2:48.97 | |||
4 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 39.83 | 1:24.67 | 2:11.05 | 2:56.95 | |||
5 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 41.99 | 1:28.15 | 2:14.68 | 2:58.36 | |||
6 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 40.61 | 1:27.83 | 2:14.65 | 3:00.24 | |||
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 35.38 | 1:14.92 | 1:55.82 | 2:35.88 | |||
2 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 36.49 | 1:16.99 | 1:57.99 | 2:39.79 | |||
3 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 40.13 | 1:25.88 | 2:13.87 | 3:00.00 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 08:02 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Herlev Piger 1 1. Holdet | 0 | Herlev Svømning | 2:01.30 | ||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 31.94 | 31.94 | |||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 33.74 | 1:05.68 | |||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 27.89 | 1:33.57 | |||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 27.73 | 2:01.30 | |||||||
2 | Skjoldmøer 1 | 0 | Roskilde Svømning | 2:03.33 | ||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 35.65 | 1:07.82 | |||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 29.13 | 1:36.95 | |||||||
Andrea Paaske | 2001 | 26.38 | 2:03.33 | |||||||
3 | Kalundborg Piger 1 | 1998 | Kalundborg SK | 2:05.95 | ||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 31.80 | 31.80 | |||||||
Caroline Holm | 2004 | 36.22 | 1:08.02 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 30.37 | 1:38.39 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 27.56 | 2:05.95 | |||||||
4 | Herlev Piger 2 1. Holdet | 0 | Herlev Svømning | 2:08.71 | ||||||
Ida Hebeltoft | 2003 | 35.18 | 35.18 | |||||||
Celine Termark Brock | 2000 | 35.27 | 1:10.45 | |||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 29.69 | 1:40.14 | |||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 28.57 | 2:08.71 | |||||||
5 | Skjoldmøer 2 | 0 | Roskilde Svømning | 2:11.70 | ||||||
Emma Enevoldsen | 2003 | 36.65 | 36.65 | |||||||
Silke Mehr | 2000 | 36.41 | 1:13.06 | |||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 30.19 | 1:43.25 | |||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 28.45 | 2:11.70 | |||||||
6 | Ringsted Piger 1 | 0 | Ringsted Svømme Klub | 2:16.18 | ||||||
Maria Szokody | 2002 | 34.84 | 34.84 | |||||||
Jasmin Larsen | 2002 | 40.88 | 1:15.72 | |||||||
Katja Kjær Nielsen | 2002 | 31.23 | 1:46.95 | |||||||
Sophie Grandjean | 2003 | 29.23 | 2:16.18 | |||||||
7 | Kalundborg Piger 2 | 2004 | Kalundborg SK | 2:16.51 | ||||||
Annika Møller-Kristensen | 2000 | 33.81 | 33.81 | |||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 38.00 | 1:11.81 | |||||||
Thea Kaiser | 2004 | 35.67 | 1:47.48 | |||||||
Anna Larsen | 2004 | 29.03 | 2:16.51 | |||||||
8 | Skjoldmøer 3 | 0 | Roskilde Svømning | 2:19.98 | ||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 36.33 | 36.33 | |||||||
Silke Larsen | 2003 | 37.81 | 1:14.14 | |||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 33.72 | 1:47.86 | |||||||
Ulrika Paaske | 2004 | 32.12 | 2:19.98 | |||||||
9 | Dragsholm Piger 1 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | 2:23.26 | ||||||
Sille Bachmann | 2004 | 36.60 | 36.60 | |||||||
Frederikke Poulsen | 2006 | 43.56 | 1:20.16 | |||||||
Camille Neess | 2003 | 33.43 | 1:53.59 | |||||||
Laura Sørensen | 2001 | 29.67 | 2:23.26 | |||||||
10 | Herlev Piger 2. Holdet | 0 | Herlev Svømning | 2:26.20 | ||||||
Signe Eie | 2005 | 36.80 | 36.80 | |||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 37.83 | 1:14.63 | |||||||
Ida Oest | 2003 | 37.75 | 1:52.38 | |||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 33.82 | 2:26.20 | |||||||
11 | Dragsholm Piger 2 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | 2:26.25 | ||||||
Ella Rasmussen | 2004 | 37.77 | 37.77 | |||||||
Felina Noe | 2002 | 43.02 | 1:20.79 | |||||||
Alberte Holst Schilling | 2003 | 33.74 | 1:54.53 | |||||||
Kamille Lundberg | 2003 | 31.72 | 2:26.25 | |||||||
12 | Ringsted Piger 2 | 0 | Ringsted Svømme Klub | 2:31.75 | ||||||
Malene Reynolds | 2005 | 40.00 | 40.00 | |||||||
Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 43.32 | 1:23.32 | |||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 35.91 | 1:59.23 | |||||||
Mathilde Klintby | 2004 | 32.52 | 2:31.75 | |||||||
13 | Vest Årgang Piger 1 | 2006 | Vest-Brøndby | 2:35.76 | ||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 38.59 | 38.59 | |||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 44.63 | 1:23.22 | |||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 37.17 | 2:00.39 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 35.37 | 2:35.76 | |||||||
14 | Kalundborg Piger 3 | 2004 | Kalundborg SK | 2:38.48 | ||||||
Alba Seneca | 2005 | 40.80 | 40.80 | |||||||
Sille Møller | 2004 | 43.09 | 1:23.89 | |||||||
Beatrice Buhr Müller | 2006 | 39.76 | 2:03.65 | |||||||
Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 34.83 | 2:38.48 | |||||||
15 | Dragsholm Piger 3 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | 2:47.74 | ||||||
Maria Hardis | 2004 | 44.84 | 44.84 | |||||||
Anne Louise Ingleby | 2003 | 46.98 | 1:31.82 | |||||||
Katrine Hansen | 2006 | 41.63 | 2:13.45 | |||||||
Evelyn Nyborg | 2005 | 34.29 | 2:47.74 | |||||||
16 | Herlev Piger 1 Talent | 0 | Herlev Svømning | 2:52.91 | ||||||
Asta Lund | 2006 | 42.70 | 42.70 | |||||||
Liv Waag Kallesøe | 2006 | 52.15 | 1:34.85 | |||||||
Ellen Simoni Alfast | 2006 | 41.89 | 2:16.74 | |||||||
Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 36.17 | 2:52.91 | |||||||
17 | Herlev Piger 2 Talent | 0 | Herlev Svømning | 2:58.66 | ||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 44.02 | 44.02 | |||||||
Katharina Zobel | 2007 | 55.73 | 1:39.75 | |||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 40.80 | 2:20.55 | |||||||
Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 38.11 | 2:58.66 | |||||||
18 | Skjoldmøer 4 | 0 | Roskilde Svømning | 2:59.86 | ||||||
Klara Frida Johansen | 2005 | 41.39 | 41.39 | |||||||
Tilde Schyth | 2006 | 51.09 | 1:32.48 | |||||||
Emilie Enevoldsen | 2006 | 48.45 | 2:20.93 | |||||||
Silje Sørensen | 2007 | 38.93 | 2:59.86 | |||||||
19 | Prinsesserne Fra Blokken | 2007 | Vest-Brøndby | 3:01.10 | ||||||
Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 44.74 | 44.74 | |||||||
Frederikke Vesth | 2007 | 55.22 | 1:39.96 | |||||||
Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 40.50 | 2:20.46 | |||||||
Agnes Højsteen | 2007 | 40.64 | 3:01.10 | |||||||
20 | Herlev Piger 3 Talent | 0 | Herlev Svømning | 3:10.54 | ||||||
Luna Larsson | 2006 | 44.75 | 44.75 | |||||||
Emma Kyndesen | 2006 | 57.93 | 1:42.68 | |||||||
Sofija Rønne | 2006 | 44.19 | 2:26.87 | |||||||
Helena Honore | 2007 | 43.67 | 3:10.54 | |||||||
- | Vest Årgang Piger 2 | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | tyvstart | |||||
Wilma Nørgaard | 2006 | 45.99 | 45.99 | |||||||
Philippa Mitchell | 2006 | 56.12 | 1:42.11 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 08:02 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 16:35 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 16, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ringsted Drenge 1 | 0 | Ringsted Svømme Klub | 1:49.97 | ||||||
Emil Carstensen | 2002 | 30.64 | 30.64 | |||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 30.88 | 1:01.52 | |||||||
Magnus Carstensen | 1999 | 25.11 | 1:26.63 | |||||||
Frederik Møller | 2002 | 23.34 | 1:49.97 | |||||||
2 | Herlev Drenge 1 1. Holdet | 0 | Herlev Svømning | 1:50.42 | ||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 28.39 | 28.39 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 32.42 | 1:00.81 | |||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 25.44 | 1:26.25 | |||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 24.17 | 1:50.42 | |||||||
3 | Kalundborg Drenge 1 | 2000 | Kalundborg SK | 1:52.01 | ||||||
Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 29.20 | 29.20 | |||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 30.65 | 59.85 | |||||||
Mads Møller | 2000 | 27.55 | 1:27.40 | |||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 24.61 | 1:52.01 | |||||||
4 | Vikinger 1 | 0 | Roskilde Svømning | 1:55.55 | ||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 29.40 | 29.40 | |||||||
Emil Blomgaard | 1999 | 31.59 | 1:00.99 | |||||||
Oliver Breuner | 2002 | 28.26 | 1:29.25 | |||||||
William W. Kofoed | 2001 | 26.30 | 1:55.55 | |||||||
5 | Dragsholm Drenge 1 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | 2:04.39 | ||||||
Thor Malmby Jørgin | 2001 | 31.28 | 31.28 | |||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | 35.51 | 1:06.79 | |||||||
Emil Osberg Poulsen | 2003 | 31.15 | 1:37.94 | |||||||
Silas Storm Nielsen | 2002 | 26.45 | 2:04.39 | |||||||
6 | Herlev Drenge 2 1. Holdet | 0 | Herlev Svømning | 2:06.32 | ||||||
Elias Elmedyb | 2006 | 35.98 | 35.98 | |||||||
Altin Misimi | 2002 | 33.97 | 1:09.95 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 28.45 | 1:38.40 | |||||||
Mathias Jelshøj | 2001 | 27.92 | 2:06.32 | |||||||
7 | Vikinger 2 | 0 | Roskilde Svømning | 2:07.91 | ||||||
Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 32.04 | 32.04 | |||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 37.11 | 1:09.15 | |||||||
Pelle Colmorten | 2004 | 29.94 | 1:39.09 | |||||||
Marc Gieseler | 2003 | 28.82 | 2:07.91 | |||||||
8 | Herlev Drenge 2. Holdet | 0 | Herlev Svømning | 2:10.37 | ||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Harald Wiehe Struberg | 2003 | 36.39 | 1:09.29 | |||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 31.21 | 1:40.50 | |||||||
Peter Holm | 2003 | 29.87 | 2:10.37 | |||||||
9 | Dragsholm Drenge 2 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | 2:14.53 | ||||||
Nichlas Jørgensen | 2004 | 36.89 | 36.89 | |||||||
Jesse Refsgaard | 2003 | 38.45 | 1:15.34 | |||||||
Elias Noe | 2004 | 30.51 | 1:45.85 | |||||||
Victor Holm Larsen | 2003 | 28.68 | 2:14.53 | |||||||
10 | Kalundborg Drenge 2 | 2004 | Kalundborg SK | 2:14.92 | ||||||
Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 38.54 | 38.54 | |||||||
Emil Zachariassen | 1997 | 34.69 | 1:13.23 | |||||||
Frederik Scheby Petersen | 2004 | 31.60 | 1:44.83 | |||||||
Joachim Mårtensen | 2004 | 30.09 | 2:14.92 | |||||||
11 | Vikinger 3 | 0 | Roskilde Svømning | 2:19.65 | ||||||
Bertram Nyegaard | 2004 | 36.03 | 36.03 | |||||||
Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 42.01 | 1:18.04 | |||||||
Affou Adlouni | 2002 | 30.17 | 1:48.21 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 31.44 | 2:19.65 | |||||||
12 | Ringsted Drenge 2 | 0 | Ringsted Svømme Klub | 2:26.59 | ||||||
Tobias Mølbak | 2004 | 34.90 | 34.90 | |||||||
Andreas Mølbak | 2006 | 43.60 | 1:18.50 | |||||||
Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 35.12 | 1:53.62 | |||||||
Adam Bugge Frandsen | 2005 | 32.97 | 2:26.59 | |||||||
13 | Vest Årgang Drenge 1 | 2005 | Vest-Brøndby | 2:28.33 | ||||||
Theodor Møller | 2005 | 39.30 | 39.30 | |||||||
Mauritz Otzen | 2005 | 42.64 | 1:21.94 | |||||||
Axel Føns Voss | 2005 | 34.31 | 1:56.25 | |||||||
Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 32.08 | 2:28.33 | |||||||
14 | Vest Årgang Drenge 2 | 2005 | Vest-Brøndby | 2:33.49 | ||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 37.07 | 37.07 | |||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 41.32 | 1:18.39 | |||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 40.59 | 1:58.98 | |||||||
Ditlev Queitsch | 2006 | 34.51 | 2:33.49 | |||||||
15 | Vest Årgang Drenge 3 | 2005 | Vest-Brøndby | 2:43.54 | ||||||
Josef Shukri | 2006 | 41.92 | 41.92 | |||||||
Erik Rasmussen | 2006 | 45.49 | 1:27.41 | |||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 40.02 | 2:07.43 | |||||||
Sebastian Egenhardt | 2006 | 36.11 | 2:43.54 | |||||||
16 | Kalundborg Drenge 3 | 2004 | Kalundborg SK | 2:47.04 | ||||||
Noel Gjelstrup | 2004 | 43.00 | 43.00 | |||||||
Jonas Rask | 2006 | 45.80 | 1:28.80 | |||||||
Patrick Skov Vinding | 2005 | 41.39 | 2:10.19 | |||||||
Cilas Skafte | 2005 | 36.85 | 2:47.04 | |||||||
17 | Vikinger 4 | 0 | Roskilde Svømning | 2:48.32 | ||||||
Christoffer Bo Andersen | 2007 | 45.76 | 45.76 | |||||||
Frederik Isaksen | 2007 | 47.81 | 1:33.57 | |||||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | 40.74 | 2:14.31 | |||||||
Nicolas Christiansen | 2007 | 34.01 | 2:48.32 | |||||||
18 | Kongerne Fra Blokken | 2007 | Vest-Brøndby | 3:09.49 | ||||||
Matil Kelm | 2007 | 47.73 | 47.73 | |||||||
August Thygesen | 2007 | 53.32 | 1:41.05 | |||||||
Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 43.95 | 2:25.00 | |||||||
Jacob Hwaiz | 2007 | 44.49 | 3:09.49 | |||||||
19 | Herlev Drenge 1 Talent | 0 | Herlev Svømning | 3:16.23 | ||||||
Magne Waag Kallesøe | 2008 | 49.87 | 49.87 | |||||||
Storm Bargmann | 2007 | 47.43 | 1:37.30 | |||||||
Victor Rønne | 2007 | 54.17 | 2:31.47 | |||||||
Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | 44.76 | 3:16.23 | |||||||
- | Herlev Drenge 2 Talent | 0 | Herlev Svømning | DSQ | EFB v 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 16:35 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Herlev Svømning | 40.39 | 1:26.31 | |||||
2 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 42.23 | 1:30.22 | |||||
3 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 41.75 | 1:31.76 | |||||
4 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 49.42 | 1:41.10 | |||||
5 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 45.68 | 1:45.11 | |||||
6 | Alberte Toft | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 49.23 | 1:46.26 | |||||
7 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 50.72 | 1:49.78 | |||||
8 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 53.97 | 1:53.80 | |||||
9 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 53.33 | 1:54.58 | |||||
10 | Savannah Mårtensen | 2008 | Kalundborg SK | 58.12 | 2:01.21 | |||||
11 | Lærke Jensen | 2008 | Kalundborg SK | 53.94 | 2:05.86 | |||||
12 | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brøndby | 55.40 | 2:06.24 | |||||
13 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 58.86 | 2:11.97 | |||||
14 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | 1:01.83 | 2:16.95 | |||||
15 | Ester Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:07.53 | 2:23.36 | |||||
16 | Shaya Mortensen | 2008 | Kalundborg SK | 1:01.13 | 2:27.15 | |||||
17 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 1:05.73 | 2:29.41 | |||||
18 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:12.45 | 2:32.71 | |||||
19 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 1:16.51 | 2:41.75 | |||||
- | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 34.48 | 1:11.95 | |||||
2 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 35.61 | 1:16.26 | |||||
3 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 36.07 | 1:16.46 | |||||
4 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 35.71 | 1:16.67 | |||||
5 | Isabella Westergaard | 2006 | Kalundborg SK | 37.21 | 1:17.09 | |||||
6 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 37.16 | 1:18.71 | |||||
7 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 37.99 | 1:18.84 | |||||
8 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 38.41 | 1:20.25 | |||||
9 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 37.37 | 1:20.66 | |||||
10 | Emilie Enevoldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 39.21 | 1:20.83 | |||||
11 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 38.28 | 1:21.01 | |||||
12 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 38.73 | 1:21.69 | |||||
13 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | 38.81 | 1:21.77 | |||||
13 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 36.36 | 1:21.77 | |||||
15 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 39.63 | 1:22.39 | |||||
16 | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | 39.90 | 1:23.07 | |||||
17 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 40.61 | 1:24.27 | |||||
18 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 39.46 | 1:25.71 | |||||
19 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 39.90 | 1:26.59 | |||||
20 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 39.95 | 1:27.42 | |||||
21 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 41.42 | 1:27.75 | |||||
22 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 41.62 | 1:28.08 | |||||
23 | Luna Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 42.14 | 1:28.12 | |||||
24 | Sofija Rønne | 2006 | Herlev Svømning | 42.39 | 1:29.40 | |||||
25 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 41.04 | 1:30.05 | |||||
26 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.53 | 1:30.08 | |||||
27 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | 41.91 | 1:30.92 | |||||
28 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | Næstved IF | 42.10 | 1:31.06 | |||||
29 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 42.96 | 1:32.24 | |||||
30 | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | 43.36 | 1:33.83 | |||||
31 | Sofja Kjeldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 43.95 | 1:35.51 | |||||
32 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 45.20 | 1:35.92 | |||||
33 | Emma Kyndesen | 2006 | Herlev Svømning | 45.39 | 1:38.11 | |||||
34 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 46.60 | 1:38.15 | |||||
35 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 47.03 | 1:39.01 | |||||
36 | Caroline Thyrrestrup | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 44.33 | 1:39.15 | |||||
37 | Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 46.01 | 1:39.50 | |||||
38 | Helena Honore | 2007 | Herlev Svømning | 47.42 | 1:44.87 | |||||
39 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 51.05 | 1:45.16 | |||||
40 | Nora Berg | 2006 | Roskilde Svømning | 49.13 | 1:45.29 | |||||
41 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 48.55 | 1:48.17 | |||||
42 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 50.83 | 1:50.68 | |||||
43 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 54.74 | 1:56.29 | |||||
44 | Anika Rosén Andersen | 2007 | Vest-Brøndby | 58.54 | 2:04.28 | |||||
- | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | tyvstart | |||||
- | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 29.17 | 59.66 | |||||
2 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 31.78 | 1:05.57 | |||||
3 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 32.27 | 1:06.04 | |||||
4 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 32.46 | 1:07.16 | |||||
5 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.95 | 1:08.02 | |||||
6 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 33.02 | 1:09.36 | |||||
7 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 32.74 | 1:09.84 | |||||
8 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 33.75 | 1:12.51 | |||||
9 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 34.41 | 1:12.88 | |||||
10 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 35.16 | 1:13.07 | |||||
11 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 34.69 | 1:13.37 | |||||
12 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 35.07 | 1:13.50 | |||||
13 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 34.35 | 1:13.67 | |||||
14 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 35.56 | 1:14.07 | |||||
15 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 35.50 | 1:15.16 | |||||
16 | Frederikke Meisner From | 2004 | Roskilde Svømning | 36.34 | 1:16.06 | |||||
17 | Klara Frida Johansen | 2005 | Roskilde Svømning | 35.68 | 1:16.22 | |||||
18 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 35.86 | 1:16.42 | |||||
19 | Evelyn Nyborg | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 36.66 | 1:18.32 | |||||
20 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.31 | 1:18.98 | |||||
21 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 38.41 | 1:19.71 | |||||
22 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 38.88 | 1:20.87 | |||||
23 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 40.09 | 1:21.40 | |||||
24 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.87 | 1:22.54 | |||||
25 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 38.46 | 1:23.12 | |||||
26 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 41.07 | 1:27.22 | |||||
27 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.59 | 1:28.80 | |||||
28 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.58 | 1:30.81 | |||||
29 | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | Herlev Svømning | 48.41 | 1:45.46 | |||||
- | Olivia Nielsen | 2004 | Næstved IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 29.72 | 1:01.03 | |||||
2 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Herlev Svømning | 29.44 | 1:01.48 | |||||
3 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 30.57 | 1:03.62 | |||||
4 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 31.38 | 1:04.72 | |||||
5 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.18 | 1:05.13 | |||||
6 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 32.17 | 1:06.56 | |||||
7 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 32.38 | 1:06.70 | |||||
8 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.57 | 1:06.97 | |||||
9 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 32.06 | 1:08.48 | |||||
10 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 33.21 | 1:08.75 | |||||
11 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 32.81 | 1:09.10 | |||||
12 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 33.18 | 1:10.23 | |||||
13 | Clara Kongsfelt | 2003 | Herlev Svømning | 33.36 | 1:10.74 | |||||
14 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 34.08 | 1:10.96 | |||||
15 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 34.38 | 1:11.95 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 28.87 | 59.24 | |||||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 29.10 | 59.96 | |||||
3 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 29.08 | 1:00.40 | |||||
4 | Helena Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 30.36 | 1:03.94 | |||||
5 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 32.00 | 1:05.60 | |||||
6 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 31.80 | 1:06.18 | |||||
7 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 32.20 | 1:07.59 | |||||
8 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 34.22 | 1:12.20 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 10:26 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 38.55 | 1:23.67 | |||||
2 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 42.37 | 1:28.79 | |||||
3 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 43.44 | 1:31.09 | |||||
4 | William Echardt | 2008 | Roskilde Svømning | 45.23 | 1:35.71 | |||||
5 | Tobias Munkøe | 2008 | Roskilde Svømning | 44.28 | 1:36.55 | |||||
6 | Villads Nyegaard | 2009 | Roskilde Svømning | 45.96 | 1:38.17 | |||||
7 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | Herlev Svømning | 48.96 | 1:47.12 | |||||
8 | Johan Reimer Ørsberg | 2008 | Kalundborg SK | 53.47 | 1:55.28 | |||||
9 | Viktor Nymark Føge | 2008 | Herlev Svømning | 53.75 | 1:57.03 | |||||
10 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 56.47 | 2:04.47 | |||||
11 | Sander Y Hansen | 2009 | Kalundborg SK | 57.32 | 2:10.55 | |||||
12 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:03.17 | 2:15.88 | |||||
13 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 1:16.15 | 2:39.51 | |||||
- | Magne Waag Kallesøe | 2008 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 32.99 | 1:08.34 | |||||
2 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 34.54 | 1:12.52 | |||||
3 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 35.30 | 1:12.57 | |||||
4 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 36.10 | 1:14.93 | |||||
5 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 35.41 | 1:15.03 | |||||
6 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 36.24 | 1:15.29 | |||||
7 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.21 | 1:16.15 | |||||
8 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 37.96 | 1:16.48 | |||||
9 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 37.52 | 1:17.52 | |||||
10 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 35.44 | 1:17.62 | |||||
11 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 37.94 | 1:17.91 | |||||
12 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 37.51 | 1:18.09 | |||||
13 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 37.03 | 1:18.60 | |||||
14 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 37.53 | 1:19.53 | |||||
15 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 37.51 | 1:20.47 | |||||
16 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 38.53 | 1:22.79 | |||||
17 | Frederik W. Sønderskov | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 39.19 | 1:23.73 | |||||
18 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 39.32 | 1:24.03 | |||||
19 | Simon Brandt Zachariassen | 2007 | Næstved IF | 42.36 | 1:29.35 | |||||
20 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 42.03 | 1:29.81 | |||||
21 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 41.41 | 1:30.52 | |||||
22 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | 41.74 | 1:32.26 | |||||
23 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 42.66 | 1:32.88 | |||||
24 | Frederik Østerlund | 2006 | Roskilde Svømning | 42.18 | 1:34.31 | |||||
25 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | Roskilde Svømning | 43.37 | 1:35.16 | |||||
25 | William Ammitzbøll | 2006 | Roskilde Svømning | 45.16 | 1:35.16 | |||||
27 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | 43.28 | 1:35.90 | |||||
28 | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | Herlev Svømning | 45.49 | 1:36.73 | |||||
29 | Anton Seerinsen | 2007 | Roskilde Svømning | 43.20 | 1:36.74 | |||||
30 | Jacob Hwaiz | 2007 | Vest-Brøndby | 45.28 | 1:36.91 | |||||
31 | Matil Kelm | 2007 | Vest-Brøndby | 44.33 | 1:37.08 | |||||
32 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 45.27 | 1:37.70 | |||||
33 | Cornelis Colmorten | 2006 | Roskilde Svømning | 46.71 | 1:38.17 | |||||
34 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 47.33 | 1:39.40 | |||||
35 | Linus Norby Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 49.09 | 1:39.99 | |||||
36 | Noah Pettersen | 2007 | Kalundborg SK | 45.98 | 1:41.19 | |||||
37 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 47.61 | 1:44.59 | |||||
38 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | Kalundborg SK | 47.33 | 1:45.05 | |||||
39 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 53.38 | 1:59.21 | |||||
40 | Christian Baarupdal | 2007 | Kalundborg SK | 47.10 | 2:14.88 | |||||
- | Sofus Emil L. Bøgevig | 2007 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | August Thygesen | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 29.17 | 1:00.73 | |||||
2 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 30.42 | 1:03.73 | |||||
3 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 31.71 | 1:04.98 | |||||
4 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 32.00 | 1:05.44 | |||||
5 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 32.30 | 1:05.98 | |||||
6 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 33.03 | 1:08.29 | |||||
7 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Herlev Svømning | 33.32 | 1:08.35 | |||||
8 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 32.41 | 1:08.49 | |||||
9 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 32.74 | 1:08.52 | |||||
10 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 32.96 | 1:10.03 | |||||
11 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 34.26 | 1:10.21 | |||||
12 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 34.28 | 1:10.30 | |||||
13 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 33.68 | 1:10.58 | |||||
14 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 34.64 | 1:11.50 | |||||
15 | Nikolaj Pedersen | 2005 | Roskilde Svømning | 34.36 | 1:11.63 | |||||
16 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 35.21 | 1:12.04 | |||||
17 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 34.93 | 1:13.70 | |||||
18 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 35.92 | 1:15.91 | |||||
19 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.31 | 1:16.38 | |||||
20 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | Roskilde Svømning | 36.51 | 1:18.33 | |||||
21 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 37.00 | 1:19.02 | |||||
22 | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | 38.60 | 1:19.41 | |||||
23 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 38.56 | 1:19.88 | |||||
24 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 42.37 | 1:24.37 | |||||
25 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 39.77 | 1:26.56 | |||||
26 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.08 | 1:29.24 | |||||
27 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.41 | 1:31.25 | |||||
28 | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 55.01 | 2:01.50 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 26.66 | 54.94 | |||||
2 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.32 | 56.26 | |||||
3 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 27.92 | 57.25 | |||||
4 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 28.00 | 57.88 | |||||
5 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 28.34 | 58.83 | |||||
6 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 28.93 | 59.73 | |||||
7 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.82 | 59.91 | |||||
8 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 29.37 | 1:00.21 | |||||
9 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 29.60 | 1:00.40 | |||||
10 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 29.19 | 1:00.50 | |||||
11 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 28.93 | 1:00.64 | |||||
12 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 29.07 | 1:01.64 | |||||
13 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 29.72 | 1:02.47 | |||||
14 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 29.92 | 1:02.98 | |||||
15 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 31.11 | 1:04.86 | |||||
16 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 31.68 | 1:05.06 | |||||
17 | Marc Gieseler | 2003 | Roskilde Svømning | 30.94 | 1:05.13 | |||||
18 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 32.71 | 1:06.28 | |||||
19 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.84 | 1:07.55 | |||||
20 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | Herlev Svømning | 32.68 | 1:08.73 | |||||
21 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 33.91 | 1:11.69 | |||||
- | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart sw 4.4 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 25.30 | 53.05 | |||||
2 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 26.37 | 53.94 | |||||
3 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 26.28 | 55.12 | |||||
4 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 26.54 | 55.46 | |||||
5 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 26.97 | 56.13 | |||||
6 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 26.79 | 56.26 | |||||
7 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 27.26 | 56.27 | |||||
8 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 27.15 | 57.13 | |||||
9 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 27.95 | 57.48 | |||||
10 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 26.70 | 57.84 | |||||
11 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 29.41 | 1:01.98 | |||||
12 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 29.90 | 1:02.64 | |||||
13 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 29.77 | 1:03.83 | |||||
14 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 31.74 | 1:07.54 | |||||
15 | Jonas Obsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 32.26 | 1:08.26 | |||||
16 | Mutasem Ahmad | 2001 | Kalundborg SK | 32.81 | 1:11.01 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 36.69 | 1:21.14 | 2:08.73 | 2:55.48 | |||
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 32.14 | 1:07.78 | 1:44.65 | 2:22.87 | |||
2 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.16 | 1:10.66 | 1:49.78 | 2:29.68 | |||
3 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 36.31 | 1:19.40 | 2:05.28 | 2:53.29 | |||
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 33.45 | 1:10.74 | 1:48.78 | 2:27.72 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:30 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 34.37 | 1:14.86 | 1:58.72 | 2:41.48 | |||
2 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 33.68 | 1:15.65 | 2:00.56 | 2:44.39 | |||
3 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.38 | 1:21.32 | 2:08.75 | 2:56.81 | |||
4 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.81 | 1:22.45 | 2:12.61 | 3:02.36 | |||
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 31.04 | 1:06.67 | 1:44.25 | 2:22.20 | |||
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 29.22 | 1:02.55 | 1:38.42 | 2:14.10 | |||
2 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 30.29 | 1:08.01 | 1:48.34 | 2:30.59 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 46.58 | ||||||
2 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 47.28 | ||||||
3 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 50.20 | ||||||
4 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 51.56 | ||||||
5 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | Herlev Svømning | 53.70 | ||||||
6 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 55.76 | ||||||
7 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 56.71 | ||||||
8 | Alberte Toft | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 57.47 | ||||||
9 | Ester Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:00.78 | ||||||
10 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:00.83 | ||||||
11 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | 1:02.68 | ||||||
12 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 1:03.01 | ||||||
13 | Shaya Mortensen | 2008 | Kalundborg SK | 1:03.75 | ||||||
14 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 1:04.17 | ||||||
15 | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brøndby | 1:05.78 | ||||||
16 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 1:08.65 | ||||||
17 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:10.51 | ||||||
- | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | Kalundborg SK | DSQ | EFB v 25 m | |||||
- | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | DSQ | afslut på maven | |||||
- | Lærke Jensen | 2008 | Kalundborg SK | DSQ | Afslut på maven | |||||
- | Savannah Mårtensen | 2008 | Kalundborg SK | DSQ | EFB v 25 m | |||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 38.68 | ||||||
2 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 39.22 | ||||||
3 | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | 40.23 | ||||||
4 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 40.33 | ||||||
5 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 40.37 | ||||||
6 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 40.82 | ||||||
7 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 40.97 | ||||||
8 | Isabella Westergaard | 2006 | Kalundborg SK | 41.59 | ||||||
9 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | 41.77 | ||||||
10 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 41.88 | ||||||
11 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 42.00 | ||||||
12 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 42.36 | ||||||
13 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 42.47 | ||||||
14 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 42.70 | ||||||
15 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 42.71 | ||||||
16 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 43.04 | ||||||
17 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 43.18 | ||||||
18 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 43.28 | ||||||
19 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 44.03 | ||||||
20 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 44.47 | ||||||
21 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 44.74 | ||||||
22 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 45.31 | ||||||
23 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 45.38 | ||||||
24 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 46.53 | ||||||
25 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 46.64 | ||||||
26 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 47.71 | ||||||
27 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 48.47 | ||||||
28 | Emma Kyndesen | 2006 | Herlev Svømning | 48.69 | ||||||
29 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 49.22 | ||||||
30 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 49.37 | ||||||
31 | Nora Berg | 2006 | Roskilde Svømning | 50.23 | ||||||
32 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 50.25 | ||||||
33 | Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 50.49 | ||||||
34 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 50.69 | ||||||
35 | Sofja Kjeldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 51.41 | ||||||
36 | Caroline Thyrrestrup | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 53.67 | ||||||
37 | Helena Honore | 2007 | Herlev Svømning | 54.16 | ||||||
38 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 54.80 | ||||||
39 | Anika Rosén Andersen | 2007 | Vest-Brøndby | 55.71 | ||||||
40 | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | 56.56 | ||||||
41 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 58.85 | ||||||
- | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | EFB v 25 m | |||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 31.27 | ||||||
2 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 35.19 | ||||||
3 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 35.20 | ||||||
4 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 36.05 | ||||||
5 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 37.06 | ||||||
6 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.48 | ||||||
7 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.19 | ||||||
8 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 38.32 | ||||||
8 | Ulrika Paaske | 2004 | Roskilde Svømning | 38.32 | ||||||
10 | Frederikke Meisner From | 2004 | Roskilde Svømning | 38.81 | ||||||
11 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.01 | ||||||
12 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.19 | ||||||
13 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 39.55 | ||||||
14 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 41.15 | ||||||
15 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 42.73 | ||||||
16 | Klara Frida Johansen | 2005 | Roskilde Svømning | 42.82 | ||||||
17 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 44.23 | ||||||
18 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.83 | ||||||
19 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.29 | ||||||
20 | Evelyn Nyborg | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 46.19 | ||||||
21 | Amalie Kurps | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 47.26 | ||||||
22 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 47.87 | ||||||
23 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 48.71 | ||||||
24 | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | Herlev Svømning | 59.27 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 34.34 | ||||||
2 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.41 | ||||||
3 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 34.61 | ||||||
4 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 35.26 | ||||||
5 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 36.30 | ||||||
6 | Clara Kongsfelt | 2003 | Herlev Svømning | 37.30 | ||||||
7 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 37.38 | ||||||
8 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 38.50 | ||||||
9 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 39.56 | ||||||
10 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.11 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 32.06 | ||||||
2 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 33.01 | ||||||
3 | Helena Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 33.83 | ||||||
4 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 35.02 | ||||||
5 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 37.07 | ||||||
6 | Cecilie N. Petersen | 1998 | Kalundborg SK | 42.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 42.93 | ||||||
2 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 48.05 | ||||||
3 | Tobias Munkøe | 2008 | Roskilde Svømning | 48.29 | ||||||
4 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 50.48 | ||||||
5 | William Echardt | 2008 | Roskilde Svømning | 52.10 | ||||||
6 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | Herlev Svømning | 53.55 | ||||||
7 | Andreas M. Nielsen | 2008 | Næstved IF | 53.88 | ||||||
8 | Viktor Nymark Føge | 2008 | Herlev Svømning | 54.81 | ||||||
9 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 1:05.28 | ||||||
10 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:13.09 | ||||||
- | Magne Waag Kallesøe | 2008 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Johan Reimer Ørsberg | 2008 | Kalundborg SK | DSQ | Svøm på mave v 25 m | |||||
- | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | Svøm på mave v 25 m | |||||
- | Sander Y Hansen | 2009 | Kalundborg SK | DSQ | Afslut på maven | |||||
- | Villads Nyegaard | 2009 | Roskilde Svømning | DSQ | Svøm på mave | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.66 | ||||||
2 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 38.34 | ||||||
3 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 40.34 | ||||||
4 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 40.99 | ||||||
5 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.05 | ||||||
6 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 42.21 | ||||||
7 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 47.21 | ||||||
8 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | Roskilde Svømning | 47.48 | ||||||
9 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 48.14 | ||||||
10 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | 48.52 | ||||||
11 | Frederik W. Sønderskov | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 48.89 | ||||||
12 | Linus Norby Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 49.32 | ||||||
12 | Noah Pettersen | 2007 | Kalundborg SK | 49.32 | ||||||
14 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 49.37 | ||||||
15 | Frederik Østerlund | 2006 | Roskilde Svømning | 49.38 | ||||||
16 | Cornelis Colmorten | 2006 | Roskilde Svømning | 49.77 | ||||||
17 | Anton Seerinsen | 2007 | Roskilde Svømning | 50.41 | ||||||
18 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | 51.03 | ||||||
19 | Simon Brandt Zachariassen | 2007 | Næstved IF | 51.38 | ||||||
20 | Christian Baarupdal | 2007 | Kalundborg SK | 53.42 | ||||||
20 | William Ammitzbøll | 2006 | Roskilde Svømning | 53.42 | ||||||
22 | August Thygesen | 2007 | Vest-Brøndby | 53.64 | ||||||
23 | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | Herlev Svømning | 54.35 | ||||||
24 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | Kalundborg SK | 55.20 | ||||||
25 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 59.33 | ||||||
26 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:01.93 | ||||||
- | Sofus Emil L. Bøgevig | 2007 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | Roskilde Svømning | 34.53 | ||||||
2 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 36.30 | ||||||
3 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Herlev Svømning | 36.51 | ||||||
4 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 36.57 | ||||||
5 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.74 | ||||||
6 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 36.96 | ||||||
7 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 37.71 | ||||||
8 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 38.21 | ||||||
9 | Axel Føns Voss | 2005 | Vest-Brøndby | 38.89 | ||||||
10 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 39.70 | ||||||
11 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 41.29 | ||||||
12 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 41.38 | ||||||
13 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 41.72 | ||||||
14 | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | 42.51 | ||||||
15 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.83 | ||||||
16 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 43.59 | ||||||
17 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 43.76 | ||||||
18 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 46.16 | ||||||
19 | Mikkel Obsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 51.05 | ||||||
20 | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 54.80 | ||||||
- | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | DSQ | Tyvstart sw 4.4 | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.91 | ||||||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 30.60 | ||||||
3 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.90 | ||||||
4 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 31.08 | ||||||
5 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 33.06 | ||||||
6 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 33.79 | ||||||
7 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 35.86 | ||||||
8 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 36.12 | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 27.57 | ||||||
2 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 28.63 | ||||||
3 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 29.40 | ||||||
4 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 29.57 | ||||||
5 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 29.70 | ||||||
6 | Emil Blomgaard | 1999 | Roskilde Svømning | 29.83 | ||||||
7 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 29.99 | ||||||
8 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 30.62 | ||||||
9 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 30.77 | ||||||
10 | Jonas Obsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 37.44 | ||||||
11 | Mutasem Ahmad | 2001 | Kalundborg SK | 41.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 1:15.07 | 2:36.29 | 3:58.62 | 5:18.24 | |||
2 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 1:18.47 | 2:46.51 | 4:15.07 | 5:40.65 | |||
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:04.57 | 2:12.54 | 3:20.87 | 4:27.51 | |||
2 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:06.45 | 2:17.38 | 3:29.73 | 4:41.02 | |||
3 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.32 | 2:18.16 | 3:30.27 | 4:41.68 | |||
4 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.58 | 2:20.94 | 3:34.00 | 4:46.12 | |||
5 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 1:08.87 | 2:21.99 | 3:36.83 | 4:48.88 | |||
6 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 1:08.64 | 2:24.04 | 3:41.28 | 4:55.14 | |||
7 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 1:08.91 | 2:26.59 | 3:43.56 | 4:56.73 | |||
8 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:09.77 | 2:24.97 | 3:40.84 | 4:56.74 | |||
9 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 1:08.94 | 2:24.50 | 3:41.74 | 4:57.01 | |||
10 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.61 | 2:25.49 | 3:42.22 | 5:00.21 | |||
11 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 1:12.57 | 2:32.79 | 3:53.66 | 5:12.25 | |||
12 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:13.52 | 2:34.09 | 3:54.40 | 5:16.00 | |||
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:04.23 | 2:11.87 | 3:20.30 | 4:27.41 | |||
2 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 1:04.84 | 2:13.34 | 3:22.84 | 4:31.23 | |||
3 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 1:06.18 | 2:16.64 | 3:27.11 | 4:37.35 | |||
4 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 1:11.05 | 2:28.83 | 3:47.15 | 5:04.74 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 12:23 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 1:04.42 | 2:14.62 | 3:25.40 | 4:36.25 | |||
2 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 1:08.03 | 2:22.48 | 3:38.21 | 4:51.64 | |||
3 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 1:12.99 | 2:30.39 | 3:46.71 | 5:01.82 | |||
4 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 1:13.59 | 2:33.20 | 3:51.57 | 5:08.30 | |||
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 1:01.92 | 2:08.97 | 3:16.19 | 4:23.08 | |||
2 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 1:01.84 | 2:08.71 | 3:16.88 | 4:23.37 | |||
3 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:05.30 | 2:14.33 | 3:23.33 | 4:31.17 | |||
4 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:07.14 | 2:21.44 | 3:34.19 | 4:45.76 | |||
5 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:11.50 | 2:29.40 | 3:46.87 | 5:03.16 | |||
6 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 1:12.70 | 2:32.00 | 3:53.67 | 5:16.57 | |||
7 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 1:14.29 | 2:37.26 | 4:02.74 | 5:25.61 | |||
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 59.71 | 2:02.59 | 3:05.44 | 4:06.35 | |||
2 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 59.79 | 2:02.22 | 3:05.24 | 4:06.57 | |||
3 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.12 | 2:03.31 | 3:06.79 | 4:08.05 | |||
4 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 1:09.03 | 2:26.02 | 3:43.68 | 4:59.55 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Herlev Svømning | 42.69 | 1:34.91 | |||||
- | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | DSQ | Ryg afs på maven | |||||
- | Nikoline Joy Gringer | 2009 | Herlev Svømning | DSQ | Ryg afs på maven | |||||
- | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | DSQ | Ryg afs på maven | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 39.81 | 1:22.58 | |||||
2 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 38.22 | 1:23.24 | |||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 39.25 | 1:24.44 | |||||
4 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 39.68 | 1:25.30 | |||||
5 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 41.79 | 1:27.06 | |||||
6 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 40.68 | 1:27.40 | |||||
7 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 41.73 | 1:27.57 | |||||
8 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 41.55 | 1:30.58 | |||||
9 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 43.14 | 1:30.63 | |||||
10 | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | 42.94 | 1:30.74 | |||||
11 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 41.33 | 1:30.96 | |||||
12 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 42.32 | 1:31.16 | |||||
13 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 43.00 | 1:31.74 | |||||
14 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 44.71 | 1:32.51 | |||||
15 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 43.42 | 1:34.96 | |||||
16 | Isabella Westergaard | 2006 | Kalundborg SK | 43.58 | 1:35.12 | |||||
17 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 44.41 | 1:37.00 | |||||
18 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 46.36 | 1:37.19 | |||||
19 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 44.76 | 1:39.10 | |||||
20 | Sofija Rønne | 2006 | Herlev Svømning | 46.80 | 1:39.12 | |||||
21 | Emilie Enevoldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 46.83 | 1:40.03 | |||||
22 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 48.23 | 1:41.09 | |||||
23 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 46.48 | 1:41.33 | |||||
24 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | 47.17 | 1:42.02 | |||||
25 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 45.26 | 1:44.11 | |||||
26 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | Næstved IF | 54.96 | 1:46.29 | |||||
27 | Sofja Kjeldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 53.59 | 1:46.32 | |||||
28 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 50.30 | 1:46.41 | |||||
29 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 50.71 | 1:46.92 | |||||
30 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 52.74 | 1:48.00 | |||||
31 | Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 52.66 | 1:55.87 | |||||
32 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 56.10 | 2:02.06 | |||||
- | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 32.65 | 1:12.47 | |||||
2 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 37.27 | 1:18.28 | |||||
3 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 36.20 | 1:18.91 | |||||
4 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.34 | 1:20.08 | |||||
5 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.50 | 1:20.30 | |||||
6 | Ulrika Paaske | 2004 | Roskilde Svømning | 36.88 | 1:22.26 | |||||
7 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 36.37 | 1:22.34 | |||||
8 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.36 | 1:22.61 | |||||
9 | Olivia Nielsen | 2004 | Næstved IF | 39.47 | 1:25.16 | |||||
10 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 40.93 | 1:26.48 | |||||
11 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 40.80 | 1:26.70 | |||||
12 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 40.29 | 1:26.77 | |||||
13 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 42.72 | 1:27.09 | |||||
14 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 40.71 | 1:27.56 | |||||
15 | Frederikke Meisner From | 2004 | Roskilde Svømning | 40.48 | 1:27.68 | |||||
16 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 46.80 | 1:31.04 | |||||
17 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 43.37 | 1:31.37 | |||||
18 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 42.81 | 1:33.23 | |||||
19 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 48.74 | 1:42.24 | |||||
20 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 48.34 | 1:44.51 | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 33.67 | 1:09.91 | |||||
2 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Herlev Svømning | 33.98 | 1:11.81 | |||||
3 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 33.53 | 1:13.34 | |||||
4 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.22 | 1:14.74 | |||||
5 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 35.68 | 1:15.15 | |||||
6 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.07 | 1:18.08 | |||||
7 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 37.25 | 1:18.28 | |||||
8 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 35.55 | 1:19.06 | |||||
9 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 36.54 | 1:19.16 | |||||
10 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 35.22 | 1:19.60 | |||||
11 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 38.41 | 1:19.65 | |||||
12 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 37.40 | 1:20.78 | |||||
13 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 41.72 | 1:26.66 | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 31.68 | 1:08.36 | |||||
2 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 31.51 | 1:08.87 | |||||
3 | Helena Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 33.19 | 1:11.28 | |||||
4 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 33.44 | 1:12.03 | |||||
5 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 33.77 | 1:12.82 | |||||
6 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 35.85 | 1:15.29 | |||||
7 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 38.95 | 1:21.26 | |||||
8 | Cecilie N. Petersen | 1998 | Kalundborg SK | 42.96 | 1:33.10 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:39 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 45.46 | 1:32.84 | |||||
2 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 53.89 | 1:57.59 | |||||
3 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | Herlev Svømning | 57.40 | 2:04.83 | |||||
- | Viktor Nymark Føge | 2008 | Herlev Svømning | DSQ | Ryg afs på maven | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 35.73 | 1:18.21 | |||||
2 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 38.17 | 1:22.04 | |||||
3 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 40.25 | 1:22.52 | |||||
4 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 38.56 | 1:22.69 | |||||
5 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 41.67 | 1:25.28 | |||||
6 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 38.91 | 1:28.42 | |||||
7 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 41.29 | 1:29.39 | |||||
8 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 42.19 | 1:30.16 | |||||
9 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 45.68 | 1:31.59 | |||||
10 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 42.50 | 1:32.54 | |||||
11 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 45.80 | 1:32.98 | |||||
12 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 44.11 | 1:34.31 | |||||
13 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 45.94 | 1:36.04 | |||||
14 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 47.09 | 1:40.30 | |||||
15 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | 47.49 | 1:43.20 | |||||
16 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 49.66 | 1:43.94 | |||||
17 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 49.20 | 1:45.39 | |||||
18 | Jacob Hwaiz | 2007 | Vest-Brøndby | 52.86 | 1:50.09 | |||||
19 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 51.67 | 1:50.61 | |||||
20 | Cornelis Colmorten | 2006 | Roskilde Svømning | 51.77 | 1:54.96 | |||||
21 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 59.48 | 1:58.68 | |||||
- | Linus Norby Larsson | 2006 | Herlev Svømning | DSQ | Ej samtidig berøring | |||||
- | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | DSQ | Ryg afs på maven | |||||
- | Matil Kelm | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | Ryg afs på maven | |||||
- | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | Herlev Svømning | DSQ | Ryg afs på maven | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 34.10 | 1:13.42 | |||||
2 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.60 | 1:14.07 | |||||
3 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 36.23 | 1:16.45 | |||||
4 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 36.25 | 1:17.39 | |||||
5 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 36.54 | 1:18.92 | |||||
6 | Axel Føns Voss | 2005 | Vest-Brøndby | 37.18 | 1:20.21 | |||||
7 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 39.43 | 1:20.42 | |||||
8 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.69 | 1:20.55 | |||||
9 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 36.56 | 1:21.44 | |||||
10 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 38.47 | 1:22.25 | |||||
11 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 38.11 | 1:22.42 | |||||
12 | Nikolaj Pedersen | 2005 | Roskilde Svømning | 39.80 | 1:22.60 | |||||
13 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 39.03 | 1:23.21 | |||||
14 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 38.72 | 1:24.39 | |||||
15 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 40.58 | 1:25.36 | |||||
16 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 39.79 | 1:25.65 | |||||
17 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 39.23 | 1:26.25 | |||||
18 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | Roskilde Svømning | 41.72 | 1:29.00 | |||||
19 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 43.42 | 1:30.73 | |||||
20 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.65 | 1:31.73 | |||||
21 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 44.63 | 1:33.10 | |||||
22 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 44.00 | 1:33.29 | |||||
23 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 43.17 | 1:33.82 | |||||
24 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 47.27 | 1:38.47 | |||||
- | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | DSQ | ESB v 75 m | |||||
- | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | DSQ | Ryg afs på maven | |||||
- | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | DSQ | Ryg afs på maven | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.65 | 1:00.75 | |||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Herlev Svømning | 26.95 | 1:02.16 | |||||
3 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 31.29 | 1:06.68 | |||||
4 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 31.57 | 1:08.80 | |||||
5 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 33.83 | 1:09.15 | |||||
6 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 33.40 | 1:11.92 | |||||
7 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 33.90 | 1:12.46 | |||||
8 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 32.73 | 1:12.59 | |||||
9 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.73 | 1:13.47 | |||||
10 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 35.49 | 1:14.56 | |||||
11 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 36.23 | 1:16.27 | |||||
12 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 35.11 | 1:19.59 | |||||
13 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 39.12 | 1:23.59 | |||||
14 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 40.84 | 1:24.62 | |||||
- | Harald Wiehe Struberg | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | Ryg afs på maven | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 28.64 | 1:01.15 | |||||
2 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 28.50 | 1:03.31 | |||||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 30.05 | 1:04.26 | |||||
4 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 30.50 | 1:05.28 | |||||
5 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 30.26 | 1:05.53 | |||||
6 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 29.48 | 1:05.71 | |||||
7 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 30.00 | 1:05.91 | |||||
8 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 30.52 | 1:07.03 | |||||
9 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 30.48 | 1:07.63 | |||||
10 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 33.31 | 1:14.23 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:39 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Herlev Svømning | 45.03 | ||||||
2 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 1:01.61 | ||||||
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 37.31 | ||||||
2 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 38.89 | ||||||
3 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 39.99 | ||||||
4 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | 40.06 | ||||||
5 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | 40.21 | ||||||
6 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 41.42 | ||||||
7 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 42.29 | ||||||
8 | Isabella Westergaard | 2006 | Kalundborg SK | 42.75 | ||||||
9 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 44.23 | ||||||
10 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 45.12 | ||||||
11 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 46.93 | ||||||
12 | Sofija Rønne | 2006 | Herlev Svømning | 48.22 | ||||||
13 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 48.84 | ||||||
14 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 49.51 | ||||||
15 | Luna Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 50.32 | ||||||
16 | Emilie Enevoldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 51.16 | ||||||
17 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 53.51 | ||||||
18 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 54.65 | ||||||
19 | Helena Honore | 2007 | Herlev Svømning | 54.78 | ||||||
20 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 55.17 | ||||||
21 | Emma Kyndesen | 2006 | Herlev Svømning | 55.81 | ||||||
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 29.86 | ||||||
2 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 32.93 | ||||||
3 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 33.50 | ||||||
4 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 33.83 | ||||||
5 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 34.58 | ||||||
6 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.65 | ||||||
7 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 35.73 | ||||||
8 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.90 | ||||||
9 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 37.11 | ||||||
10 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 39.42 | ||||||
11 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 43.82 | ||||||
12 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 46.04 | ||||||
13 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 47.39 | ||||||
14 | Amalie Kurps | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 47.47 | ||||||
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 30.52 | ||||||
2 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Herlev Svømning | 31.73 | ||||||
3 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.05 | ||||||
4 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.72 | ||||||
5 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 33.48 | ||||||
6 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 34.16 | ||||||
7 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.36 | ||||||
8 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.40 | ||||||
9 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 35.04 | ||||||
10 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 35.25 | ||||||
11 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.27 | ||||||
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 30.05 | ||||||
2 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 30.42 | ||||||
3 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 30.79 | ||||||
4 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 31.31 | ||||||
5 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 32.34 | ||||||
6 | Helena Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 33.02 | ||||||
7 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 38.16 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Munkøe | 2008 | Roskilde Svømning | 48.52 | ||||||
2 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 51.24 | ||||||
3 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | Herlev Svømning | 1:14.27 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 34.36 | ||||||
2 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.95 | ||||||
3 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 39.18 | ||||||
4 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 39.43 | ||||||
5 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 39.68 | ||||||
6 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 40.32 | ||||||
7 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 49.08 | ||||||
8 | Frederik W. Sønderskov | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 49.82 | ||||||
9 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 52.95 | ||||||
10 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | 54.28 | ||||||
11 | Simon Brandt Zachariassen | 2007 | Næstved IF | 58.37 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 30.40 | ||||||
2 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 30.57 | ||||||
3 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 31.13 | ||||||
4 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 33.04 | ||||||
5 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 33.65 | ||||||
6 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 33.92 | ||||||
7 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.28 | ||||||
8 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 35.21 | ||||||
9 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.57 | ||||||
10 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | Roskilde Svømning | 35.70 | ||||||
11 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 35.73 | ||||||
12 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 38.14 | ||||||
13 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 38.29 | ||||||
14 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 40.39 | ||||||
15 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 40.84 | ||||||
16 | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | 41.30 | ||||||
17 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 43.37 | ||||||
18 | Mikkel Obsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 46.52 | ||||||
19 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.29 | ||||||
- | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Herlev Svømning | 25.86 | ||||||
2 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.06 | ||||||
3 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 28.41 | ||||||
4 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 29.08 | ||||||
5 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.44 | ||||||
6 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 30.00 | ||||||
7 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 30.59 | ||||||
8 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.95 | ||||||
9 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 31.07 | ||||||
10 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 31.11 | ||||||
11 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.14 | ||||||
12 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 32.72 | ||||||
13 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 33.22 | ||||||
14 | Marc Gieseler | 2003 | Roskilde Svømning | 33.56 | ||||||
15 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 35.01 | ||||||
16 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 35.15 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 26.65 | ||||||
2 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 27.26 | ||||||
3 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 27.34 | ||||||
4 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 28.52 | ||||||
5 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 28.66 | ||||||
6 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 28.70 | ||||||
7 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 28.94 | ||||||
8 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 30.40 | ||||||
9 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 30.43 | ||||||
10 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 32.00 | ||||||
11 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 32.57 | ||||||
12 | Jonas Obsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 34.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 50.85 | 1:45.53 | 2:42.41 | 3:36.48 | |||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 42.81 | 1:29.58 | 2:16.53 | 3:00.98 | |||
2 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 45.64 | 1:33.68 | 2:23.66 | 3:09.32 | |||
3 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 46.76 | 1:37.04 | 2:26.25 | 3:14.32 | |||
4 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 45.06 | 1:36.96 | 2:32.75 | 3:24.60 | |||
5 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:01.41 | 2:05.45 | 3:11.32 | 4:15.88 | |||
- | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 38.06 | 1:19.34 | 2:00.60 | 2:40.65 | |||
2 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 39.67 | 1:21.81 | 2:04.92 | 2:46.63 | |||
3 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.05 | 1:23.48 | 2:07.10 | 2:48.10 | |||
4 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.88 | 1:24.95 | 2:08.38 | 2:51.44 | |||
5 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 42.63 | 1:27.32 | 2:12.20 | 2:55.28 | |||
6 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.46 | 1:29.61 | 2:15.87 | 2:59.84 | |||
7 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 43.04 | 1:29.86 | 2:17.93 | 3:02.57 | |||
8 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 50.72 | 1:47.21 | 2:39.16 | 3:32.74 | |||
9 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 50.32 | 1:46.00 | 2:43.99 | 3:37.56 | |||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 35.28 | 1:12.85 | 1:51.32 | 2:30.21 | |||
2 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 35.99 | 1:15.01 | 1:55.03 | 2:34.02 | |||
3 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 36.52 | 1:15.50 | 1:55.85 | 2:35.22 | |||
4 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 37.53 | 1:17.28 | 1:58.20 | 2:37.87 | |||
5 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 38.83 | 1:19.79 | 1:59.84 | 2:38.57 | |||
6 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 37.27 | 1:17.48 | 1:59.04 | 2:38.65 | |||
7 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 37.78 | 1:18.62 | 2:00.09 | 2:39.27 | |||
8 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 40.69 | 1:24.61 | 2:10.41 | 2:56.20 | |||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 34.46 | 1:10.66 | 1:47.34 | 2:23.73 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:25 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:38 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 39.54 | 1:23.67 | 2:06.84 | 2:46.18 | |||
2 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 42.65 | 1:27.30 | 2:12.46 | 2:54.57 | |||
3 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 46.85 | 1:34.79 | 2:22.39 | 3:08.02 | |||
4 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | Roskilde Svømning | 2:42.49 | 3:37.29 | |||||
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 36.49 | 1:16.92 | 1:57.40 | 2:36.04 | |||
2 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | Roskilde Svømning | 37.87 | 1:18.29 | 1:59.98 | 2:39.93 | |||
3 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 38.03 | 1:19.10 | 2:00.81 | 2:41.41 | |||
4 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 39.08 | 1:20.24 | 2:01.79 | 2:41.83 | |||
5 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 43.97 | 1:31.77 | 2:18.46 | 3:02.25 | |||
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 32.22 | 1:06.31 | 1:41.13 | 2:16.15 | |||
2 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 35.55 | 1:13.13 | 1:51.53 | 2:29.00 | |||
3 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 36.54 | 1:16.72 | 1:56.55 | 2:35.92 | |||
4 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 37.03 | 1:17.10 | 1:58.49 | 2:38.52 | |||
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 31.54 | 1:06.51 | 1:40.98 | 2:13.89 | |||
2 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 32.18 | 1:05.41 | 1:39.75 | 2:14.63 | |||
3 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 32.58 | 1:07.49 | 1:42.92 | 2:17.48 | |||
4 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 32.37 | 1:07.31 | 1:43.57 | 2:19.43 | |||
5 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 32.55 | 1:08.58 | 1:46.29 | 2:24.45 | |||
6 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 32.98 | 1:10.14 | 1:48.49 | 2:25.60 | |||
7 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 34.81 | 1:12.19 | 1:49.81 | 2:26.05 | |||
- | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | DSQ | EFB v 100 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:38 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 15:26 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte Toft | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.09 | 2:13.17 | |||||
2 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | Herlev Svømning | 1:01.99 | 2:13.26 | |||||
3 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 1:08.16 | 2:21.28 | |||||
4 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 1:23.77 | 2:55.68 | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 42.50 | 1:28.24 | |||||
2 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 44.78 | 1:33.15 | |||||
3 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 44.78 | 1:34.52 | |||||
4 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 45.06 | 1:35.39 | |||||
5 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 47.51 | 1:40.38 | |||||
6 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 48.08 | 1:41.41 | |||||
7 | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | 48.63 | 1:43.39 | |||||
8 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 50.77 | 1:45.91 | |||||
9 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 50.58 | 1:47.86 | |||||
10 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | 50.98 | 1:48.48 | |||||
11 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 49.62 | 1:48.56 | |||||
12 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 51.50 | 1:48.84 | |||||
13 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 53.25 | 1:49.33 | |||||
14 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 52.97 | 1:49.50 | |||||
15 | Sofija Rønne | 2006 | Herlev Svømning | 52.93 | 1:49.91 | |||||
16 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 52.10 | 1:50.83 | |||||
17 | Caroline Thyrrestrup | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 52.37 | 1:51.14 | |||||
18 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | Næstved IF | 52.86 | 1:51.16 | |||||
19 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 53.96 | 1:51.83 | |||||
20 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | 53.68 | 1:55.17 | |||||
21 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 55.51 | 1:56.09 | |||||
22 | Emma Kyndesen | 2006 | Herlev Svømning | 54.90 | 1:56.64 | |||||
23 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 56.55 | 1:56.89 | |||||
24 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 55.67 | 1:58.48 | |||||
25 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 56.82 | 1:59.23 | |||||
26 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 58.45 | 2:03.83 | |||||
27 | Luna Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 58.57 | 2:04.27 | |||||
28 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 59.12 | 2:04.37 | |||||
29 | Nora Berg | 2006 | Roskilde Svømning | 59.85 | 2:05.34 | |||||
30 | Anika Rosén Andersen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:14.79 | 2:40.22 | |||||
- | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | DSQ | esb v 25 | |||||
- | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | DSQ | esb | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 37.54 | 1:18.46 | |||||
2 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 39.31 | 1:23.45 | |||||
3 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.66 | 1:30.85 | |||||
4 | Olivia Nielsen | 2004 | Næstved IF | 45.22 | 1:34.39 | |||||
5 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 44.98 | 1:34.59 | |||||
6 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 44.17 | 1:34.72 | |||||
7 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.87 | 1:36.61 | |||||
8 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 45.71 | 1:36.75 | |||||
9 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 47.16 | 1:39.72 | |||||
10 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 46.70 | 1:39.86 | |||||
11 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 48.06 | 1:41.21 | |||||
12 | Klara Frida Johansen | 2005 | Roskilde Svømning | 48.07 | 1:43.88 | |||||
13 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.69 | 1:43.98 | |||||
14 | Evelyn Nyborg | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 51.06 | 1:49.63 | |||||
15 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 54.73 | 1:56.65 | |||||
16 | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | Herlev Svømning | 54.41 | 1:58.58 | |||||
- | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | DSQ | fl flyben v 75 | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Herlev Svømning | 35.86 | 1:15.77 | |||||
2 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 36.85 | 1:16.68 | |||||
3 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 37.17 | 1:18.07 | |||||
4 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 37.46 | 1:19.55 | |||||
5 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 37.61 | 1:20.26 | |||||
6 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 40.65 | 1:24.85 | |||||
7 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.06 | 1:29.55 | |||||
8 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.71 | 1:31.09 | |||||
9 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 45.77 | 1:36.83 | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 37.72 | 1:20.28 | |||||
2 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 39.24 | 1:22.31 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 15:26 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | William Echardt | 2008 | Roskilde Svømning | DSQ | esb v 25 | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 41.92 | 1:30.10 | |||||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 44.36 | 1:33.48 | |||||
3 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 46.05 | 1:36.09 | |||||
4 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 47.04 | 1:37.87 | |||||
5 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 47.52 | 1:40.14 | |||||
6 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 47.34 | 1:40.76 | |||||
7 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 49.23 | 1:42.77 | |||||
8 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 49.82 | 1:43.23 | |||||
9 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 50.39 | 1:45.00 | |||||
10 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 49.49 | 1:46.95 | |||||
11 | August Thygesen | 2007 | Vest-Brøndby | 54.38 | 1:54.19 | |||||
12 | Linus Norby Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 56.01 | 1:55.05 | |||||
13 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 55.50 | 1:57.97 | |||||
14 | Frederik Østerlund | 2006 | Roskilde Svømning | 56.28 | 2:00.76 | |||||
15 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 58.90 | 2:01.36 | |||||
16 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 57.98 | 2:02.58 | |||||
17 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.50 | 2:02.60 | |||||
18 | William Ammitzbøll | 2006 | Roskilde Svømning | 1:00.04 | 2:04.75 | |||||
19 | Matil Kelm | 2007 | Vest-Brøndby | 1:00.14 | 2:05.08 | |||||
20 | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | Herlev Svømning | 1:03.33 | 2:08.52 | |||||
21 | Jacob Hwaiz | 2007 | Vest-Brøndby | 1:04.09 | 2:14.25 | |||||
22 | Anton Seerinsen | 2007 | Roskilde Svømning | 1:08.88 | 2:23.47 | |||||
- | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 38.59 | 1:21.01 | |||||
2 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 38.46 | 1:21.97 | |||||
3 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 39.04 | 1:24.24 | |||||
4 | Axel Føns Voss | 2005 | Vest-Brøndby | 41.11 | 1:27.66 | |||||
5 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.63 | 1:28.68 | |||||
6 | Nikolaj Pedersen | 2005 | Roskilde Svømning | 42.57 | 1:29.43 | |||||
7 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Herlev Svømning | 42.11 | 1:29.48 | |||||
8 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.36 | 1:29.78 | |||||
9 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 43.07 | 1:30.15 | |||||
10 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 42.45 | 1:30.92 | |||||
11 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 42.90 | 1:31.66 | |||||
12 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 43.95 | 1:32.15 | |||||
13 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 43.68 | 1:32.74 | |||||
14 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 45.69 | 1:36.03 | |||||
15 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | Roskilde Svømning | 45.07 | 1:36.70 | |||||
16 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.76 | 1:40.69 | |||||
17 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 48.80 | 1:42.77 | |||||
18 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 53.23 | 1:52.70 | |||||
19 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 55.22 | 1:53.12 | |||||
20 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 55.45 | 1:57.50 | |||||
- | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | DSQ | flere flyben v 25 | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 36.11 | 1:16.11 | |||||
2 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 38.20 | 1:19.22 | |||||
3 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | Herlev Svømning | 37.98 | 1:19.82 | |||||
4 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 38.74 | 1:21.49 | |||||
5 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 36.56 | 1:22.59 | |||||
6 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 38.72 | 1:24.00 | |||||
7 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 38.52 | 1:24.32 | |||||
8 | Marc Gieseler | 2003 | Roskilde Svømning | 41.19 | 1:27.60 | |||||
9 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 41.63 | 1:29.08 | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 32.82 | 1:09.84 | |||||
2 | Emil Blomgaard | 1999 | Roskilde Svømning | 33.63 | 1:10.75 | |||||
3 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 35.22 | 1:14.84 | |||||
4 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 36.06 | 1:17.63 | |||||
5 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 39.54 | 1:23.96 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 15:51 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 33, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Skjoldmøer 1 | 0 | Roskilde Svømning | 1:51.66 | ||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 28.81 | 28.81 | |||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 28.58 | 57.39 | |||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 27.61 | 1:25.00 | |||||||
Andrea Paaske | 2001 | 26.66 | 1:51.66 | |||||||
2 | Kalundborg Piger 1 | 1998 | Kalundborg SK | 1:53.25 | ||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 28.04 | 28.04 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 27.66 | 55.70 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 28.59 | 1:24.29 | |||||||
Anna Larsen | 2004 | 28.96 | 1:53.25 | |||||||
3 | Herlev Piger 1 1. Holdet | 0 | Herlev Svømning | 1:54.37 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 29.28 | 29.28 | |||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 27.92 | 57.20 | |||||||
Celine Termark Brock | 2000 | 28.70 | 1:25.90 | |||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 28.47 | 1:54.37 | |||||||
4 | Ringsted Piger 1 | 0 | Ringsted Svømme Klub | 1:55.41 | ||||||
Maria Szokody | 2002 | 27.95 | 27.95 | |||||||
Katja Kjær Nielsen | 2002 | 28.85 | 56.80 | |||||||
Jasmin Larsen | 2002 | 30.03 | 1:26.83 | |||||||
Sophie Grandjean | 2003 | 28.58 | 1:55.41 | |||||||
5 | Skjoldmøer 2 | 0 | Roskilde Svømning | 1:57.75 | ||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 29.31 | 29.31 | |||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 29.02 | 58.33 | |||||||
Emma Enevoldsen | 2003 | 29.62 | 1:27.95 | |||||||
Silke Mehr | 2000 | 29.80 | 1:57.75 | |||||||
6 | Kalundborg Piger 2 | 2004 | Kalundborg SK | 1:58.49 | ||||||
Caroline Holm | 2004 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Thea Kaiser | 2004 | 30.57 | 1:00.61 | |||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 28.24 | 1:28.85 | |||||||
Annika Møller-Kristensen | 2000 | 29.64 | 1:58.49 | |||||||
7 | Herlev Piger 2 1. Holdet | 0 | Herlev Svømning | 2:02.48 | ||||||
Clara Kongsfelt | 2003 | 32.14 | 32.14 | |||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 29.98 | 1:02.12 | |||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 30.10 | 1:32.22 | |||||||
Ida Hebeltoft | 2003 | 30.26 | 2:02.48 | |||||||
8 | Dragsholm Piger 1 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | 2:03.86 | ||||||
Camille Neess | 2003 | 30.86 | 30.86 | |||||||
Laura Sørensen | 2001 | 30.37 | 1:01.23 | |||||||
Alberte Holst Schilling | 2003 | 31.44 | 1:32.67 | |||||||
Felina Noe | 2002 | 31.19 | 2:03.86 | |||||||
9 | Herlev Piger 2. Holdet | 0 | Herlev Svømning | 2:10.36 | ||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 30.89 | 30.89 | |||||||
Signe Eie | 2005 | 32.90 | 1:03.79 | |||||||
Ida Oest | 2003 | 32.90 | 1:36.69 | |||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 33.67 | 2:10.36 | |||||||
10 | Skjoldmøer 3 | 0 | Roskilde Svømning | 2:13.17 | ||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 33.38 | 33.38 | |||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 32.46 | 1:05.84 | |||||||
Frederikke Meisner From | 2004 | 33.66 | 1:39.50 | |||||||
Klara Frida Johansen | 2005 | 33.67 | 2:13.17 | |||||||
11 | Dragsholm Piger 2 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | 2:15.09 | ||||||
Sille Bachmann | 2004 | 32.15 | 32.15 | |||||||
Maria Hardis | 2004 | 32.85 | 1:05.00 | |||||||
Ella Rasmussen | 2004 | 33.48 | 1:38.48 | |||||||
Frederikke Poulsen | 2006 | 36.61 | 2:15.09 | |||||||
12 | Kalundborg Piger 3 | 2004 | Kalundborg SK | 2:17.59 | ||||||
Beatrice Buhr Müller | 2006 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Alba Seneca | 2005 | 33.48 | 1:08.41 | |||||||
Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 35.45 | 1:43.86 | |||||||
Sille Møller | 2004 | 33.73 | 2:17.59 | |||||||
13 | Vest Årgang Piger 1 | 2006 | Vest-Brøndby | 2:22.51 | ||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 35.58 | 35.58 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 36.33 | 1:11.91 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 36.58 | 1:48.49 | |||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 34.02 | 2:22.51 | |||||||
14 | Kalundborg Piger 4 | 2004 | Kalundborg SK | 2:27.18 | ||||||
Isabella Westergaard | 2006 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Pauline Andersen | 2005 | 36.39 | 1:11.25 | |||||||
Maria Stoklund | 2006 | 37.53 | 1:48.78 | |||||||
Rebecca Skov Vinding | 2007 | 38.40 | 2:27.18 | |||||||
14 | Ringsted Piger 2 | 0 | Ringsted Svømme Klub | 2:27.18 | ||||||
Emma Skjold Sørensen | 2004 | 39.84 | 39.84 | |||||||
Lara W. S. Olsen | 2006 | 37.70 | 1:17.54 | |||||||
Astrid Kruuse | 2005 | 37.26 | 1:54.80 | |||||||
Mathilde Klintby | 2004 | 32.38 | 2:27.18 | |||||||
16 | Dragsholm Piger 3 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | 2:30.79 | ||||||
Freja Threms | 2005 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Caroline Thyrrestrup | 2006 | 44.80 | 1:19.85 | |||||||
Evelyn Nyborg | 2005 | 36.01 | 1:55.86 | |||||||
Katrine Hansen | 2006 | 34.93 | 2:30.79 | |||||||
17 | Skjoldmøer 4 | 0 | Roskilde Svømning | 2:32.20 | ||||||
Emilie Enevoldsen | 2006 | 37.67 | 37.67 | |||||||
Silje Sørensen | 2007 | 39.59 | 1:17.26 | |||||||
Tilde Schyth | 2006 | 41.83 | 1:59.09 | |||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 33.11 | 2:32.20 | |||||||
18 | Herlev Piger 1 Talent | 0 | Herlev Svømning | 2:43.71 | ||||||
Kristine Dupont | 2007 | 38.92 | 38.92 | |||||||
Liv Waag Kallesøe | 2006 | 42.44 | 1:21.36 | |||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 39.02 | 2:00.38 | |||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 43.33 | 2:43.71 | |||||||
19 | Herlev Piger 2 Talent | 0 | Herlev Svømning | 2:44.71 | ||||||
Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 38.66 | 38.66 | |||||||
Sofija Rønne | 2006 | 39.68 | 1:18.34 | |||||||
Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 41.95 | 2:00.29 | |||||||
Helena Honore | 2007 | 44.42 | 2:44.71 | |||||||
20 | Vest Årgang Piger 2 | 2006 | Vest-Brøndby | 2:48.26 | ||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 36.49 | 36.49 | |||||||
Ila Murphy | 2007 | 50.10 | 1:26.59 | |||||||
Philippa Mitchell | 2006 | 39.75 | 2:06.34 | |||||||
Wilma Nørgaard | 2006 | 41.92 | 2:48.26 | |||||||
21 | Prinsesserne Fra Blokken | 2007 | Vest-Brøndby | 2:52.12 | ||||||
Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 37.49 | 37.49 | |||||||
Emma de Palo-Jonas | 2008 | 46.33 | 1:23.82 | |||||||
Freja Kobbernagel | 2008 | 41.07 | 2:04.89 | |||||||
Frederikke Vesth | 2007 | 47.23 | 2:52.12 | |||||||
22 | Herlev Piger 3 Talent | 0 | Herlev Svømning | 3:23.81 | ||||||
Lærke Aistrup Andersen | 2005 | 47.69 | 47.69 | |||||||
Eleonora Marsner | 2009 | 54.70 | 1:42.39 | |||||||
Nikoline Joy Gringer | 2009 | 56.99 | 2:39.38 | |||||||
Emma Kyndesen | 2006 | 44.43 | 3:23.81 | |||||||
23 | Vest Minitalent Piger 1 | 2008 | Vest-Brøndby | 3:55.84 | ||||||
Frida Christoffersen | 2009 | 57.53 | 57.53 | |||||||
Ester Bang Laursen | 2009 | 1:07.58 | 2:05.11 | |||||||
Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 58.35 | 3:03.46 | |||||||
Merle Otzen | 2008 | 52.38 | 3:55.84 | |||||||
24 | Vest Minitalent Piger 2 | 2008 | Vest-Brøndby | 4:30.88 | ||||||
Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 1:05.29 | 1:05.29 | |||||||
Luka Revitz | 2008 | 1:16.93 | 2:22.22 | |||||||
Ida Matthesen | 2009 | 1:07.80 | 3:30.02 | |||||||
Mille Therp | 2009 | 1:00.86 | 4:30.88 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 16:02 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 34, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ringsted Drenge 1 | 0 | Ringsted Svømme Klub | 1:36.19 | ||||||
Martin Szokody | 1999 | 24.93 | 24.93 | |||||||
Magnus Carstensen | 1999 | 24.05 | 48.98 | |||||||
Daniel Schytte | 2000 | 24.00 | 1:12.98 | |||||||
Frederik Møller | 2002 | 23.21 | 1:36.19 | |||||||
2 | Herlev Drenge 1 1. Holdet | 0 | Herlev Svømning | 1:37.55 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 24.57 | 24.57 | |||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 24.45 | 49.02 | |||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 23.81 | 1:12.83 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 24.72 | 1:37.55 | |||||||
3 | Kalundborg Drenge 1 | 2000 | Kalundborg SK | 1:40.62 | ||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 25.24 | 25.24 | |||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 25.04 | 50.28 | |||||||
Mads Møller | 2000 | 25.18 | 1:15.46 | |||||||
Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 25.16 | 1:40.62 | |||||||
4 | Vikinger 1 | 0 | Roskilde Svømning | 1:40.93 | ||||||
Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 25.40 | 25.40 | |||||||
William W. Kofoed | 2001 | 25.83 | 51.23 | |||||||
Emil Blomgaard | 1999 | 24.67 | 1:15.90 | |||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 25.03 | 1:40.93 | |||||||
5 | Dragsholm Drenge 1 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | 1:45.98 | ||||||
Thor Malmby Jørgin | 2001 | 25.92 | 25.92 | |||||||
Elias Noe | 2004 | 28.12 | 54.04 | |||||||
Silas Storm Nielsen | 2002 | 26.32 | 1:20.36 | |||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | 25.62 | 1:45.98 | |||||||
6 | Herlev Drenge 2 1. Holdet | 0 | Herlev Svømning | 1:46.85 | ||||||
Altin Misimi | 2002 | 26.47 | 26.47 | |||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 26.38 | 52.85 | |||||||
Mathias Jelshøj | 2001 | 27.54 | 1:20.39 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 26.46 | 1:46.85 | |||||||
7 | Vikinger 2 | 0 | Roskilde Svømning | 1:50.38 | ||||||
Marc Gieseler | 2003 | 29.39 | 29.39 | |||||||
Oliver Breuner | 2002 | 26.41 | 55.80 | |||||||
Pelle Colmorten | 2004 | 28.11 | 1:23.91 | |||||||
Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 26.47 | 1:50.38 | |||||||
8 | Dragsholm Drenge 2 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | 1:57.97 | ||||||
Nichlas Jørgensen | 2004 | 30.96 | 30.96 | |||||||
Jesse Refsgaard | 2003 | 30.61 | 1:01.57 | |||||||
Emil Osberg Poulsen | 2003 | 28.04 | 1:29.61 | |||||||
Victor Holm Larsen | 2003 | 28.36 | 1:57.97 | |||||||
9 | Herlev Drenge 2. Holdet | 0 | Herlev Svømning | 1:58.20 | ||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 28.88 | 28.88 | |||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 29.86 | 58.74 | |||||||
Erik Li | 2003 | 29.32 | 1:28.06 | |||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 30.14 | 1:58.20 | |||||||
10 | Kalundborg Drenge 2 | 2004 | Kalundborg SK | 1:59.22 | ||||||
Frederik Scheby Petersen | 2004 | 29.06 | 29.06 | |||||||
Emil Zachariassen | 1997 | 27.35 | 56.41 | |||||||
Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 33.22 | 1:29.63 | |||||||
Joachim Mårtensen | 2004 | 29.59 | 1:59.22 | |||||||
11 | Vikinger 3 | 0 | Roskilde Svømning | 2:03.46 | ||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 30.89 | 30.89 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 30.90 | 1:01.79 | |||||||
Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | 31.01 | 1:32.80 | |||||||
Bertram Nyegaard | 2004 | 30.66 | 2:03.46 | |||||||
12 | Ringsted Drenge 2 | 0 | Ringsted Svømme Klub | 2:06.92 | ||||||
Zacharias Houmann | 2006 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Andreas Mølbak | 2006 | 32.53 | 1:06.13 | |||||||
Tobias Mølbak | 2004 | 30.00 | 1:36.13 | |||||||
Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 30.79 | 2:06.92 | |||||||
13 | Vest Årgang Drenge 2 | 2005 | Vest-Brøndby | 2:11.90 | ||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 33.88 | 33.88 | |||||||
Erik Rasmussen | 2006 | 31.99 | 1:05.87 | |||||||
Ditlev Queitsch | 2006 | 33.42 | 1:39.29 | |||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 32.61 | 2:11.90 | |||||||
14 | Vest Årgang Drenge 1 | 2005 | Vest-Brøndby | 2:13.79 | ||||||
Mauritz Otzen | 2005 | 35.79 | 35.79 | |||||||
Theodor Møller | 2005 | 34.28 | 1:10.07 | |||||||
Axel Føns Voss | 2005 | 31.62 | 1:41.69 | |||||||
Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 32.10 | 2:13.79 | |||||||
15 | Vikinger 4 | 0 | Roskilde Svømning | 2:17.72 | ||||||
Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 35.15 | 35.15 | |||||||
Nikolaj Pedersen | 2005 | 32.49 | 1:07.64 | |||||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | 36.01 | 1:43.65 | |||||||
Nicolas Christiansen | 2007 | 34.07 | 2:17.72 | |||||||
16 | Kalundborg Drenge 3 | 2004 | Kalundborg SK | 2:21.91 | ||||||
Patrick Skov Vinding | 2005 | 33.24 | 33.24 | |||||||
Jonas Rask | 2006 | 37.21 | 1:10.45 | |||||||
Noel Gjelstrup | 2004 | 35.50 | 1:45.95 | |||||||
Cilas Skafte | 2005 | 35.96 | 2:21.91 | |||||||
17 | Vest Årgang Drenge 3 | 2005 | Vest-Brøndby | 2:22.55 | ||||||
Sebastian Egenhardt | 2006 | 37.01 | 37.01 | |||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 37.84 | 1:14.85 | |||||||
Josef Shukri | 2006 | 34.74 | 1:49.59 | |||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 32.96 | 2:22.55 | |||||||
18 | Herlev Drenge 1 Talent | 0 | Herlev Svømning | 2:42.47 | ||||||
Storm Bargmann | 2007 | 39.39 | 39.39 | |||||||
Sofus Norby Larsson | 2004 | 40.15 | 1:19.54 | |||||||
Linus Norby Larsson | 2006 | 44.58 | 2:04.12 | |||||||
Victor Rønne | 2007 | 38.35 | 2:42.47 | |||||||
19 | Kalundborg Drenge 4 | 2004 | Kalundborg SK | 2:42.64 | ||||||
David Stoklund | 2008 | 38.39 | 38.39 | |||||||
Thoke Thomsen | 2006 | 40.71 | 1:19.10 | |||||||
Jonas Scheby Petersen | 2007 | 43.93 | 2:03.03 | |||||||
Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 39.61 | 2:42.64 | |||||||
20 | Kongerne Fra Blokken | 2007 | Vest-Brøndby | 2:54.49 | ||||||
Peter Damsø | 2007 | 41.77 | 41.77 | |||||||
August Thygesen | 2007 | 47.51 | 1:29.28 | |||||||
Matil Kelm | 2007 | 42.76 | 2:12.04 | |||||||
Jacob Hwaiz | 2007 | 42.45 | 2:54.49 | |||||||
21 | Herlev Drenge 2 Talent | 0 | Herlev Svømning | 3:11.45 | ||||||
Jonas Pelle Christensen | 2009 | 46.82 | 46.82 | |||||||
Viktor Nymark Føge | 2008 | 53.26 | 1:40.08 | |||||||
Magne Waag Kallesøe | 2008 | 48.35 | 2:28.43 | |||||||
Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | 43.02 | 3:11.45 | |||||||
22 | Vest Minitalent Drenge | 2007 | Vest-Brøndby | 3:30.61 | ||||||
Sofus Emil L. Bøgevig | 2007 | 58.51 | 58.51 | |||||||
Mads Ulslev Parbst | 2008 | 1:00.65 | 1:59.16 | |||||||
Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 1:06.08 | 3:05.24 | |||||||
Noah Nygaard | 2008 | 25.37 | 3:30.61 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 16:11 |