Results for UGP 3 2017, Täby
Below are all results from the competition shown by session.
Lördag Pass 1
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | Täby sim och Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Sandh | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.75 | 1:05.74 | 1:40.41 | 2:13.58 | |||
2 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.48 | 1:05.64 | 1:41.45 | 2:17.48 | |||
3 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.38 | 1:07.14 | 1:42.91 | 2:17.50 | |||
4 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 31.73 | 1:06.68 | 1:41.85 | 2:17.54 | |||
5 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 33.49 | 1:12.18 | 1:51.62 | 2:30.91 | |||
6 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.62 | 1:12.98 | 1:52.49 | 2:31.97 | |||
7 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.15 | 1:14.06 | 1:54.26 | 2:32.97 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 30.81 | 1:04.45 | 1:40.07 | 2:14.44 | |||
2 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.04 | 1:08.12 | 1:46.01 | 2:23.24 | |||
3 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 33.12 | 1:11.45 | 1:49.69 | 2:26.17 | |||
4 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 33.74 | 1:12.38 | 1:52.66 | 2:33.25 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 31.62 | 1:05.66 | 1:39.95 | 2:14.16 | |||
2 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.47 | 1:07.78 | 1:43.12 | 2:17.47 | |||
3 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.19 | 1:07.52 | 1:43.86 | 2:19.22 | |||
4 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 31.85 | 1:07.23 | 1:44.36 | 2:20.76 | |||
5 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.42 | 1:08.13 | 1:45.07 | 2:20.95 | |||
6 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.87 | 1:08.34 | 1:46.39 | 2:22.67 | |||
7 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.18 | 1:08.77 | 1:47.02 | 2:24.03 | |||
8 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.20 | 1:08.79 | 1:46.66 | 2:24.62 | |||
9 | Victoria Danielsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.98 | 1:09.26 | 1:47.28 | 2:24.66 | |||
10 | Dimitra Tsirona | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.74 | 1:10.09 | 1:49.08 | 2:27.40 | |||
11 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.50 | 1:10.95 | 1:49.87 | 2:27.85 | |||
12 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 34.12 | 1:13.46 | 1:53.39 | 2:32.63 | |||
13 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.35 | 1:16.55 | 1:59.99 | 2:41.19 | |||
14 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 37.67 | 1:20.06 | 2:03.66 | 2:46.12 | |||
15 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.16 | 1:21.23 | 2:05.32 | 2:49.05 | |||
16 | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.30 | 1:23.51 | 2:10.88 | 2:58.81 | |||
17 | Oline Rehnström | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.06 | 2:23.44 | 3:15.99 | ||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 32.84 | 1:09.70 | 1:47.57 | 2:23.38 | |||
2 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.29 | 1:08.40 | 1:45.44 | 2:23.45 | |||
3 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 32.84 | 1:09.75 | 1:47.91 | 2:24.81 | |||
4 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.77 | 1:11.49 | 1:50.14 | 2:25.94 | |||
5 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 33.10 | 1:10.08 | 1:49.19 | 2:27.24 | |||
6 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 33.14 | 1:10.90 | 1:51.07 | 2:31.92 | |||
7 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.37 | 1:11.47 | 1:52.31 | 2:31.93 | |||
8 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 34.25 | 1:13.29 | 1:52.74 | 2:32.08 | |||
9 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.95 | 1:12.85 | 1:54.21 | 2:34.53 | |||
10 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.43 | 1:13.31 | 1:54.07 | 2:34.87 | |||
11 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.72 | 1:13.22 | 1:54.92 | 2:35.96 | |||
12 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 35.23 | 1:14.41 | 1:56.44 | 2:36.30 | |||
13 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.94 | 1:14.61 | 1:55.56 | 2:36.52 | |||
14 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.55 | 1:15.84 | 1:58.22 | 2:37.50 | |||
15 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 35.70 | 1:16.87 | 2:00.31 | 2:43.06 | |||
16 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 37.47 | 1:20.06 | 2:03.93 | 2:46.26 | |||
17 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.50 | 1:18.13 | 2:02.99 | 2:46.36 | |||
18 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 34.64 | 1:13.71 | 1:55.23 | 2:53.97 | |||
19 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 39.09 | 1:24.07 | 2:55.07 | 2:55.07 | |||
20 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:56.72 | ||||||
21 | Linda Järvinen | 2003 | Lidingö Simklubb | 2:56.80 | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 33.01 | 1:10.51 | 1:48.01 | 2:25.04 | |||
2 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.14 | 1:11.02 | 1:50.75 | 2:29.16 | |||
3 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.22 | 1:11.52 | 1:51.03 | 2:30.52 | |||
4 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 33.12 | 1:11.65 | 1:53.48 | 2:33.92 | |||
5 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.71 | 1:12.84 | 1:53.50 | 2:34.04 | |||
6 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 34.79 | 1:14.62 | 1:56.20 | 2:36.12 | |||
7 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.70 | 1:15.60 | 1:57.72 | 2:36.72 | |||
8 | Ioanna Tsirona | 2004 | Järfälla Simsällskap | 33.54 | 1:14.08 | 1:56.34 | 2:37.61 | |||
9 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 35.60 | 1:17.11 | 1:59.42 | 2:40.88 | |||
10 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 34.97 | 1:15.30 | 1:58.60 | 2:41.93 | |||
11 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 35.86 | 1:16.68 | 2:00.68 | 2:43.46 | |||
12 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 36.81 | 1:18.20 | 2:02.10 | 2:43.64 | |||
13 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 36.79 | 1:19.07 | 2:02.75 | 2:45.71 | |||
14 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.07 | 1:19.52 | 2:04.62 | 2:47.20 | |||
15 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 37.91 | 1:22.44 | 2:07.90 | 2:49.88 | |||
16 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 2:51.89 | ||||||
17 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 36.60 | 1:22.60 | 2:09.31 | 2:54.71 | |||
18 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 38.97 | 1:24.00 | 2:10.85 | 2:56.53 | |||
19 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.12 | 1:26.10 | 2:13.21 | 2:57.01 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 09:43 |