Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 29 april 2017 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 08:07 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 april 2017 |
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Guldregn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 410 | 36.40 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 36.27 | |||||||||
2 | Anna Varming | 2005 | 381 | 37.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.67 | |||||||||
3 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 346 | 38.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.23 | |||||||||
4 | Laura S. Olesen | 2005 | 340 | 38.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.72 | |||||||||
5 | Jazmin Jensen | 2005 | 335 | 38.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.93 | |||||||||
6 | Signe Kristensen | 2006 | 330 | 39.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.62 | |||||||||
7 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 322 | 39.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 45.06 | |||||||||
8 | Mathilde Bager | 2005 | 315 | 39.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.48 | |||||||||
9 | Karoline Iversen | 2005 | 278 | 41.43 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 42.68 | |||||||||
10 | Sophia Jochumsen | 2006 | 271 | 41.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.69 | |||||||||
11 | Mie Asmussen | 2005 | 269 | 41.87 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben S 68 | 42.06 | |||||||||
12 | Line Gjelstrup | 2006 | 262 | 42.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.12 | |||||||||
13 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 262 | 42.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.96 | |||||||||
14 | Sophie Kronborg | 2005 | 249 | 42.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mette Barfoot | 2005 | 225 | 44.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.75 | |||||||||
16 | Ida Marie Jørgensen | 2005 | 224 | 44.54 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 45.24 | |||||||||
17 | Sofie Vad Kruse | 2005 | 220 | 44.76 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 45.68 | |||||||||
18 | Sara A. Trøite | 2006 | 220 | 44.79 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | 49.35 | |||||||||
19 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 214 | 45.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 44.71 | |||||||||
20 | Lærke Jervelund | 2007 | 214 | 45.24 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.77 | |||||||||
21 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 210 | 45.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.53 | |||||||||
22 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 202 | 46.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 47.52 | |||||||||
23 | Sarah Laursen | 2007 | 196 | 46.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 56.29 | |||||||||
24 | Signe Vandborg Madsen | 2005 | 190 | 47.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 50.86 | |||||||||
25 | Mathilde Olesen | 2005 | 183 | 47.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 49.83 | |||||||||
26 | Emilie Fig Kragh | 2005 | 182 | 47.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 53.25 | |||||||||
27 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 180 | 47.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
28 | Patricia Nættermann | 2007 | 177 | 48.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 51.85 | |||||||||
29 | Sofia Jørgensen | 2006 | 153 | 50.55 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 52.94 | |||||||||
30 | Silje Dahl Kirch | 2006 | 131 | 53.26 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 50.07 | |||||||||
31 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | 127 | 53.81 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 52.13 | |||||||||
32 | Amalie Vangsted Jensen | 2007 | 108 | 56.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
33 | Anna Kragelund Krogsgaard | 2005 | 98 | 58.62 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
34 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 80 | 1:02.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Guldregn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 576 | 32.51 | Deltager ikke i finalen | |||||
Viborg Svømme Klub | 32.13 | |||||||||
2 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 514 | 33.76 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 33.96 | |||||||||
3 | Lærke Asmussen | 2003 | 504 | 34.00 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben S 68 | 35.36 | |||||||||
4 | Ida S Olesen | 2003 | 503 | 34.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.46 | |||||||||
4 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 503 | 34.02 | ||||||
Aarhus Swim | 33.37 | |||||||||
6 | Mailin Løland | 2003 | 492 | 34.27 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 33.48 | |||||||||
7 | Selma Pruzljanin | 2003 | 478 | 34.59 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.79 | |||||||||
8 | Karoline Lagoni | 2003 | 477 | 34.61 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.04 | |||||||||
9 | Anna Bull Kramer | 2003 | 450 | 35.31 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.17 | |||||||||
10 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 447 | 35.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.43 | |||||||||
11 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 432 | 35.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.42 | |||||||||
12 | Lærke Høgsted | 2003 | 431 | 35.81 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 412 | 36.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.38 | |||||||||
14 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 397 | 36.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.48 | |||||||||
15 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 396 | 36.82 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 36.64 | |||||||||
16 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 396 | 36.83 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.38 | |||||||||
17 | Kari Lærdal | 2003 | 393 | 36.94 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 35.56 | |||||||||
18 | Caroline Madsen | 2004 | 388 | 37.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.20 | |||||||||
19 | Camilla Kjær | 2003 | 377 | 37.44 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 41.94 | |||||||||
20 | Daphne Sander | 2003 | 367 | 37.78 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 42.21 | |||||||||
20 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 367 | 37.78 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.50 | |||||||||
22 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 358 | 38.08 | ||||||
Odder Svømmeklub | 38.93 | |||||||||
23 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 357 | 38.11 | ||||||
Swim Team Neptun | 38.25 | |||||||||
24 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 350 | 38.37 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 38.69 | |||||||||
25 | Camilla Lohne | 2004 | 336 | 38.89 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | 39.38 | |||||||||
26 | Andrea Wågbø | 2003 | 328 | 39.23 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 37.42 | |||||||||
27 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 324 | 39.36 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 38.41 | |||||||||
28 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 323 | 39.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.60 | |||||||||
29 | Victoria Broch | 2004 | 321 | 39.49 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 41.27 | |||||||||
30 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 320 | 39.54 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.61 | |||||||||
31 | Sofie Lindberg | 2004 | 319 | 39.60 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 41.84 | |||||||||
32 | Ida Kjærgaard | 2003 | 310 | 39.95 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 49.23 | |||||||||
33 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 310 | 39.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.34 | |||||||||
33 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 310 | 39.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.15 | |||||||||
35 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 306 | 40.12 | ||||||
Swim Team Neptun | 38.41 | |||||||||
35 | Ida Troldborg | 2003 | 306 | 40.12 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 42.92 | |||||||||
37 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 286 | 41.06 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 42.26 | |||||||||
38 | Mathilde Møller | 2004 | 284 | 41.14 | ||||||
Swim Team Neptun | 40.52 | |||||||||
39 | Sisse Ø. Press | 2003 | 280 | 41.33 | ||||||
Odder Svømmeklub | 42.72 | |||||||||
40 | Emma Oleander | 2004 | 267 | 41.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.28 | |||||||||
41 | Camilla Falck | 2003 | 266 | 42.07 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.78 | |||||||||
42 | Amalie Antonsen | 2003 | 259 | 42.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.58 | |||||||||
43 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 244 | 43.30 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 44.16 | |||||||||
44 | Sille Mortensen | 2004 | 213 | 45.27 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 44.68 | |||||||||
45 | Emma Andersen | 2003 | 190 | 47.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 56.81 | |||||||||
46 | Alice Fossen | 2004 | 173 | 48.51 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
47 | Line Grøndved Holt | 2004 | 158 | 50.03 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Maya Madsen | 2003 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmeallianse | 38.79 | |||||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Guldregn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 653 | 31.18 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.09 | |||||||||
2 | Karoline Sørensen | 2002 | 640 | 31.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.48 | |||||||||
3 | Josefine Due Christensen | 2001 | 583 | 32.39 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.33 | |||||||||
4 | Line Johannsen | 2001 | 518 | 33.68 | ||||||
Aarhus Swim | 33.86 | |||||||||
5 | Marie Christensen | 2002 | 498 | 34.13 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.09 | |||||||||
6 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 479 | 34.57 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.87 | |||||||||
7 | Sofia Ingeberg | 2002 | 479 | 34.58 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.44 | |||||||||
8 | Cecilie V Jensen | 2002 | 463 | 34.96 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.03 | |||||||||
9 | Mille C. Berg | 2001 | 458 | 35.10 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.34 | |||||||||
10 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 453 | 35.21 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.96 | |||||||||
11 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 450 | 35.31 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.36 | |||||||||
12 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 445 | 35.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.29 | |||||||||
13 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 444 | 35.46 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.36 | |||||||||
14 | Annie Mushom | 2002 | 419 | 36.16 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 33.82 | |||||||||
15 | Maja Johansen | 2002 | 416 | 36.24 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.46 | |||||||||
16 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 404 | 36.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.40 | |||||||||
17 | Emma Rasmussen | 2002 | 402 | 36.65 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.13 | |||||||||
18 | Trine Dam | 2001 | 389 | 37.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.95 | |||||||||
19 | Marikka Andersen | 2002 | 388 | 37.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.84 | |||||||||
20 | Natasja Muncrief | 2002 | 375 | 37.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.39 | |||||||||
21 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 340 | 38.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.34 | |||||||||
22 | Signe Christensen | 2001 | 335 | 38.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.10 | |||||||||
23 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 334 | 38.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.83 | |||||||||
24 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 324 | 39.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.41 | |||||||||
25 | Lea Adalia Strømman | 2002 | 321 | 39.48 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | 37.99 | |||||||||
26 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 320 | 39.54 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.03 | |||||||||
27 | Maja Volke | 2002 | 319 | 39.58 | ||||||
Swim Team Neptun | 42.99 | |||||||||
28 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 318 | 39.63 | ||||||
Swim Team Neptun | 40.41 | |||||||||
29 | Johanne Jørmeland | 2002 | 309 | 40.01 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 39.49 | |||||||||
30 | Laura Damgaard | 2002 | 274 | 41.63 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.28 | |||||||||
31 | Ida Sund | 2002 | 263 | 42.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.79 | |||||||||
32 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 261 | 42.32 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 43.43 | |||||||||
- | Maja Brinkmann | 2002 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 37.75 | |||||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: Guldregn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Birita Debes | 1995 | 638 | 31.42 | ||||||
Svimjifelagið Flot | 31.10 | |||||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 635 | 31.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.02 | |||||||||
3 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 587 | 32.30 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.66 | |||||||||
4 | Dina Svege | 2000 | 529 | 33.44 | ||||||
Team Sør | 32.40 | |||||||||
5 | Emma Johanne Rist Jensen | 1999 | 515 | 33.74 | ||||||
Team Sør | 32.40 | |||||||||
6 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 512 | 33.82 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.65 | |||||||||
7 | Anna Mathiasen | 2000 | 403 | 36.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.71 | |||||||||
8 | Camilla Dahle-Øfsti | 1999 | 399 | 36.73 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 34.30 | |||||||||
9 | Alma Aaste Løvstuen Moen | 1997 | 338 | 38.84 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | 40.38 | |||||||||
10 | Nanna Sund | 2000 | 327 | 39.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.09 | |||||||||
11 | Katrine Egenæs | 2000 | 301 | 40.36 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 44.44 | |||||||||
12 | Mette Krogstrup Madsen | 2000 | 299 | 40.44 | ||||||
Skals Gymnastikforening | 41.55 | |||||||||
13 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | 195 | 46.59 | ||||||
Struer Svømmeklub | 40.83 | |||||||||
14 | Mirantee Brimstrond | 1999 | 195 | 46.62 | ||||||
Stidsholt Idrætsefterskole | 44.66 | |||||||||
- | Louise Bast Aaby | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | 52.39 | |||||||||
- | Marie Sveingard | 1999 | DSQ | op ved 15,5m | ||||||
Stavanger Svømme Club | 33.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 april 2017 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 08:07 |