Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 29 april 2017 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 09:57 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 april 2017 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 389 | 40.37 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.73 | |||||||||
2 | Tilde Søe Bach | 2005 | 372 | 40.97 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 44.72 | |||||||||
3 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 366 | 41.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.13 | |||||||||
4 | Ida Hovmark | 2005 | 331 | 42.60 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 41.38 | |||||||||
5 | Line Gjelstrup | 2006 | 270 | 45.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 49.82 | |||||||||
6 | Signe Gade | 2005 | 260 | 46.17 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.08 | |||||||||
7 | Mathilde Olesen | 2005 | 244 | 47.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 52.28 | |||||||||
8 | Sarah Laursen | 2007 | 241 | 47.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.66 | |||||||||
9 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 226 | 48.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.98 | |||||||||
10 | Mette Barfoot | 2005 | 225 | 48.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 53.76 | |||||||||
11 | Ida Damsbo | 2006 | 221 | 48.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.44 | |||||||||
12 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 221 | 48.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 50.15 | |||||||||
12 | Sofie Vad Kruse | 2005 | 221 | 48.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 46.39 | |||||||||
14 | Sara A. Trøite | 2006 | 206 | 49.84 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | 51.46 | |||||||||
15 | Mille Holmberg | 2006 | 205 | 49.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.66 | |||||||||
16 | Sophia Jochumsen | 2006 | 202 | 50.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.20 | |||||||||
17 | Ida Marie Jørgensen | 2005 | 193 | 50.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 51.30 | |||||||||
18 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 190 | 51.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 50.98 | |||||||||
19 | Silje Anna Raaberg | 2005 | 188 | 51.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
20 | Signe Kristensen | 2006 | 187 | 51.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.59 | |||||||||
21 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 183 | 51.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.27 | |||||||||
22 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 169 | 53.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Sophie Kronborg | 2005 | 160 | 54.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.06 | |||||||||
24 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 144 | 56.16 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 58.47 | |||||||||
25 | Patricia Nættermann | 2007 | 140 | 56.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 55.37 | |||||||||
26 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | 118 | 1:00.02 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 53.59 | |||||||||
27 | Sofia Jørgensen | 2006 | 111 | 1:01.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:03.89 | |||||||||
- | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 51.69 | |||||||||
- | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 51.50 | |||||||||
- | Alma Nygreen Sakic | 2008 | DSQ | armtag til hofte 45m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Amalie Vangsted Jensen | 2007 | DSQ | asynk. arm v udsvøm | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Anna Kragelund Krogsgaard | 2005 | DSQ | flere flyben i start | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Emilie Fig Kragh | 2005 | DSQ | 2 armtag u/vand v/st | ||||||
Horsens Svømmeklub | 52.61 | |||||||||
- | Signe Vandborg Madsen | 2005 | DSQ | cr.ben før brystben | ||||||
Horsens Svømmeklub | 50.65 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Lagoni | 2003 | 550 | 35.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.68 | |||||||||
2 | Kari Lærdal | 2003 | 479 | 37.67 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 36.18 | |||||||||
3 | Lærke Høgsted | 2003 | 429 | 39.06 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Sara Bundgaard | 2003 | 422 | 39.29 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.71 | |||||||||
5 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 414 | 39.54 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aalborg Svømmeklub | 39.55 | |||||||||
6 | Anna Bull Kramer | 2003 | 406 | 39.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.54 | |||||||||
7 | Freja Romanski | 2003 | 400 | 40.01 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.60 | |||||||||
8 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 380 | 40.70 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 41.27 | |||||||||
9 | Ida Troldborg | 2003 | 367 | 41.17 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.21 | |||||||||
10 | Ida Kjærgaard | 2003 | 365 | 41.25 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 40.64 | |||||||||
11 | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | 353 | 41.68 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 41.77 | |||||||||
12 | Adele Bjørnevåg | 2003 | 347 | 41.94 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | 39.74 | |||||||||
13 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 326 | 42.83 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 45.11 | |||||||||
14 | Camilla Falck | 2003 | 321 | 43.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.70 | |||||||||
15 | Majken Haarup | 2004 | 318 | 43.15 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.09 | |||||||||
16 | Pernille Christensen | 2003 | 318 | 43.18 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 44.75 | |||||||||
17 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 301 | 43.97 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.80 | |||||||||
18 | Amalie Antonsen | 2003 | 293 | 44.34 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.76 | |||||||||
19 | Camilla Lohne | 2004 | 288 | 44.61 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | 45.03 | |||||||||
20 | Maya Madsen | 2003 | 286 | 44.70 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | 45.23 | |||||||||
21 | Victoria Broch | 2004 | 284 | 44.84 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 47.11 | |||||||||
22 | Selma Skipper | 2004 | 276 | 45.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 45.20 | |||||||||
23 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 272 | 45.49 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 46.25 | |||||||||
24 | Caroline K. Villadsen | 2004 | 266 | 45.79 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 47.54 | |||||||||
25 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 262 | 46.03 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 43.63 | |||||||||
26 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 262 | 46.06 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 46.26 | |||||||||
27 | Emilie Pihl | 2004 | 236 | 47.68 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 47.70 | |||||||||
28 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 224 | 48.47 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sille Mortensen | 2004 | 215 | 49.16 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 47.79 | |||||||||
30 | Emma Andersen | 2003 | 202 | 50.23 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 58.99 | |||||||||
31 | Emma Oleander | 2004 | 177 | 52.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 50.16 | |||||||||
32 | Line Grøndved Holt | 2004 | 169 | 53.29 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Laura Rønn Danielsen | 2004 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.69 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Trine Dam | 2001 | 540 | 36.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.14 | |||||||||
2 | Line Johannsen | 2001 | 524 | 36.55 | ||||||
Aarhus Swim | 35.61 | |||||||||
3 | Julia Harpøth | 2002 | 495 | 37.25 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 37.75 | |||||||||
4 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 495 | 37.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.36 | |||||||||
5 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 492 | 37.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.45 | |||||||||
6 | Maria Rye | 2001 | 470 | 37.91 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.13 | |||||||||
7 | Josefine Due Christensen | 2001 | 464 | 38.07 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.13 | |||||||||
8 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 446 | 38.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.04 | |||||||||
9 | Maja Volke | 2002 | 423 | 39.26 | ||||||
Swim Team Neptun | 40.79 | |||||||||
10 | Lea Serup Schøn | 2002 | 406 | 39.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.26 | |||||||||
11 | Signe Christensen | 2001 | 400 | 39.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.71 | |||||||||
12 | Kristine Hülsen | 2002 | 400 | 39.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.78 | |||||||||
13 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 398 | 40.05 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.75 | |||||||||
14 | Cecilie V Jensen | 2002 | 392 | 40.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Mille C. Berg | 2001 | 383 | 40.56 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 40.87 | |||||||||
16 | Malin Bergsholm Berg | 2002 | 379 | 40.71 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 39.03 | |||||||||
17 | Annie Mushom | 2002 | 378 | 40.74 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 38.72 | |||||||||
18 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 372 | 40.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.54 | |||||||||
19 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 364 | 41.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.23 | |||||||||
20 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 336 | 42.37 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 45.20 | |||||||||
21 | Marikka Andersen | 2002 | 329 | 42.67 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.97 | |||||||||
22 | Lærke Als | 2002 | 329 | 42.70 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 42.05 | |||||||||
23 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 324 | 42.89 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 44.98 | |||||||||
24 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 323 | 42.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.02 | |||||||||
25 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 300 | 44.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.67 | |||||||||
26 | Clara Støttrup | 2002 | 292 | 44.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.43 | |||||||||
27 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 258 | 46.30 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 43.67 | |||||||||
28 | Anna Maja Lund | 2002 | 252 | 46.64 | ||||||
Swim Team Neptun | 46.91 | |||||||||
29 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 227 | 48.31 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 47.57 | |||||||||
30 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | 183 | 51.92 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 51.58 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Sveingard | 1999 | 599 | 34.96 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 33.37 | |||||||||
2 | Lise Chevalier | 2000 | 509 | 36.92 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 34.64 | |||||||||
3 | Nora Næssen | 1999 | 501 | 37.10 | ||||||
Team Sør | 34.69 | |||||||||
4 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 498 | 37.17 | ||||||
Team Sør | 35.43 | |||||||||
5 | Hedda Othilie Hagen | 1999 | 494 | 37.27 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 37.89 | |||||||||
6 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 422 | 39.30 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.08 | |||||||||
7 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 399 | 40.02 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.88 | |||||||||
8 | Nikoline Østerberg | 2000 | 393 | 40.22 | ||||||
Aarhus Swim | 37.56 | |||||||||
9 | Alma Aaste Løvstuen Moen | 1997 | 335 | 42.41 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | 40.22 | |||||||||
10 | Louise Bast Aaby | 1998 | 54 | 1:17.52 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:08.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 april 2017 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 09:57 |