Results for Gurrasimmet 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Gurrasimmet 2017 | Utskriftsdatum | 28 maj 2017 | |||
Tvlingsort | Gustavsberg | Utskriftstid | 15:46 | |||
Arrangr | Gustavsbergssimsllskap | |||||
Bassng | 25m | |||||
Tvlingsdatum | 28 maj 2017 |
Gren 17, 50m Brstsim Damer, Finaler 15 r och ldre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Pettersson | 2002 | Gustavsbergs Simsllskap | 48.93 | ||||||
- | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Brstsim Damer, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.38 | ||||||
2 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.65 | ||||||
3 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.85 | ||||||
4 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 45.96 | ||||||
5 | Tyra Jalmert | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 47.66 | ||||||
6 | Jennifer Andersson | 2003 | Hellas Simklubb | 50.02 | ||||||
7 | Frida Nilsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 52.58 | ||||||
8 | Josefine Gylling | 2004 | Gustavsbergs Simsllskap | 54.59 | ||||||
9 | Antonia Topoeva | 2004 | IFK Simning land | 55.11 | ||||||
10 | Alma Viberg | 2003 | Gustavsbergs Simsllskap | 59.63 | ||||||
11 | Tilda Olofsson | 2004 | Gustavsbergs Simsllskap | 1:01.36 | ||||||
Gren 17, 50m Brstsim Damer, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.25 | ||||||
2 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.36 | ||||||
3 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 48.64 | ||||||
4 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsllskap | 48.66 | ||||||
5 | Tilda Hgbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 49.00 | ||||||
6 | Elvira Lannr | 2005 | Gustavsbergs Simsllskap | 49.43 | ||||||
7 | Nicole Wahlstrm | 2005 | Gustavsbergs Simsllskap | 49.44 | ||||||
8 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 50.39 | ||||||
9 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjbadens Idrottsfrening | 51.24 | ||||||
10 | Linnea Bckstrm | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 51.37 | ||||||
11 | Anna Sjberg | 2005 | Kanaans Simsllskap | 52.17 | ||||||
12 | Hanna Lanner | 2006 | Gustavsbergs Simsllskap | 52.51 | ||||||
13 | Sva Hglund Lundeberg | 2005 | Gustavsbergs Simsllskap | 52.91 | ||||||
14 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 53.10 | ||||||
15 | Wilma Danielsson | 2005 | IFK Simning land | 53.58 | ||||||
16 | Theresia Lindholm | 2006 | IFK Simning land | 54.72 | ||||||
17 | Louise Mrtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 55.11 | ||||||
18 | Johanna Espeland | 2005 | Gustavsbergs Simsllskap | 55.77 | ||||||
19 | Amanda Hrberg | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 57.09 | ||||||
20 | Olivia Hedlund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 57.25 | ||||||
21 | Elise Blomstrm | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 57.97 | ||||||
22 | Nina Nilsson | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 58.18 | ||||||
23 | Ella Bckman | 2005 | IFK Simning land | 58.45 | ||||||
24 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 58.92 | ||||||
25 | Laura Nelson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 59.95 | ||||||
- | Tyra Sknsj | 2006 | Gustavsbergs Simsllskap | DNS | ||||||
- | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Lovisa Sepp | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Saga Andersson | 2005 | Gustavsbergs Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Brstsim Damer, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.66 | ||||||
2 | Alice Jeansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.17 | ||||||
3 | Mrta Sjberg | 2007 | Kanaans Simsllskap | 50.94 | ||||||
4 | Alicia Sthlberg | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 51.75 | ||||||
5 | Nova Larsson | 2007 | IFK Simning land | 55.06 | ||||||
6 | Cornelia Svenarud | 2008 | Saltsjbadens Idrottsfrening | 55.27 | ||||||
7 | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 55.40 | ||||||
8 | Amanda Ahinko | 2007 | IFK Simning land | 57.57 | ||||||
9 | Ida Muhic | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 58.66 | ||||||
10 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 59.51 | ||||||
11 | Ffion Watkins | 2008 | IFK Simning land | 1:00.51 | ||||||
12 | Lilly Winblad | 2007 | Saltsjbadens Idrottsfrening | 1:04.93 | ||||||
13 | Elvira Isakson | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 1:05.18 | ||||||
14 | Denise Srns | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 1:05.20 | ||||||
15 | Sophie Lwenthal | 2007 | Saltsjbadens Idrottsfrening | 1:05.43 | ||||||
16 | Natalie Wahlstrm | 2008 | Gustavsbergs Simsllskap | 1:15.58 | ||||||
- | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Clara Cumzelius | 2008 | Gustavsbergs Simsllskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 28 maj 2017 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsllskap | Utskriftstid | 15:46 |