Resultater for Gurrasimmet 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Söndag 28/5 9.00
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Gurrasimmet 2017 | Utskriftsdatum | 28 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Gustavsberg | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | Gustavsbergssimsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2017 |
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 31.08 | ||||||
2 | Simon Hallgren | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 31.49 | ||||||
3 | Tonie Larsson | 1991 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.61 | ||||||
- | Gustav Dahlberg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 30.77 | ||||||
2 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 33.79 | ||||||
3 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 33.83 | ||||||
4 | Vincent Lundman | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.09 | ||||||
5 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.13 | ||||||
6 | Hannes Helling | 2004 | IFK Simning Åland | 34.34 | ||||||
7 | Marcus Hultman | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 34.53 | ||||||
8 | Joel Herlitz | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.72 | ||||||
9 | Rikard Turén | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.89 | ||||||
10 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.37 | ||||||
11 | Einar Melin | 2004 | IFK Simning Åland | 37.45 | ||||||
12 | Anton Sjödin | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.62 | ||||||
13 | Joel Aggefors | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.08 | ||||||
14 | Peter Gabriel Lozinski | 2004 | Kanaans Simsällskap | 44.90 | ||||||
15 | Oliver Youness | 2004 | Kanaans Simsällskap | 49.78 | ||||||
- | Victor Ahmad | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Melvin Rinaldo | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.64 | ||||||
2 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 36.44 | ||||||
3 | Filip Olsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.89 | ||||||
4 | Vincent Fagerström | 2005 | IFK Simning Åland | 39.29 | ||||||
5 | Oskar Trygg | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.45 | ||||||
6 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.30 | ||||||
7 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 40.49 | ||||||
8 | Måns Manelius | 2006 | IFK Simning Åland | 40.51 | ||||||
9 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.70 | ||||||
10 | Milo Bergman | 2006 | IFK Simning Åland | 42.75 | ||||||
11 | Sebastian Lindström | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.77 | ||||||
12 | Frans Willquist | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.72 | ||||||
13 | Oliver Timm | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.90 | ||||||
14 | Ture Nordman | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:26.01 | ||||||
- | Leonard Alm | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.09 | ||||||
- | Hugo Heintz | 2009 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 28 maj 2017 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap | Utskriftstid | 10:22 |