Results for Harboe Water Games 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2017 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 31.72 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 35.34 | ||||||
2 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 36.29 | ||||||
3 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 37.10 | ||||||
4 | Emmely Andersen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 37.16 | ||||||
5 | Anastasia Hansen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 38.17 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.48 | ||||||
2 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.60 | ||||||
3 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 34.70 | ||||||
4 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.79 | ||||||
5 | Emma Olivia Nymand | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.40 | ||||||
6 | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.85 | ||||||
7 | Clara Kongsfelt | 2003 | Herlev Svømning | 37.00 | ||||||
8 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 37.11 | ||||||
9 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.46 | ||||||
10 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.05 | ||||||
11 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.12 | ||||||
12 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.35 | ||||||
13 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 39.14 | ||||||
14 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 39.33 | ||||||
15 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.34 | ||||||
16 | Alberte Enggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.49 | ||||||
17 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.51 | ||||||
18 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.16 | ||||||
19 | Isabella Hejlesen | 2004 | Svøm Korsør | 40.80 | ||||||
20 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.81 | ||||||
21 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 40.99 | ||||||
22 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.27 | ||||||
23 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | Svømmeklubben Syd | 42.96 | ||||||
24 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 44.66 | ||||||
25 | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 45.18 | ||||||
26 | Carmen Marie Lademann | 2005 | Svøm Korsør | 46.85 | ||||||
27 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 49.16 | ||||||
28 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 49.72 | ||||||
29 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 49.88 | ||||||
30 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 51.50 | ||||||
31 | Dzejla Alibasic | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 52.46 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.30 | ||||||
2 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.87 | ||||||
3 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.73 | ||||||
4 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 38.74 | ||||||
5 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.78 | ||||||
6 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.26 | ||||||
7 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.50 | ||||||
8 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.00 | ||||||
9 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.71 | ||||||
10 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 42.39 | ||||||
11 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.09 | ||||||
12 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 43.92 | ||||||
13 | Emilie Larsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 44.47 | ||||||
14 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.08 | ||||||
15 | Freja Møller | 2006 | Svøm Korsør | 46.36 | ||||||
16 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.59 | ||||||
17 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.86 | ||||||
18 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 47.35 | ||||||
19 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.52 | ||||||
20 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.82 | ||||||
21 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.02 | ||||||
22 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 48.62 | ||||||
23 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 49.11 | ||||||
24 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.26 | ||||||
25 | Naja Møller Danielsen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 49.31 | ||||||
26 | Laura Jørgensen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.16 | ||||||
27 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.79 | ||||||
28 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.97 | ||||||
29 | Nathalie Overgaard | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.46 | ||||||
30 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.23 | ||||||
31 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.63 | ||||||
32 | Amanda Aidinian | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.51 | ||||||
33 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.08 | ||||||
34 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 56.29 | ||||||
35 | Emma Andersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.93 | ||||||
36 | Mie Bysand | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.48 | ||||||
37 | Mejse Jakobsen | 2007 | Haslev Svømmeklub | 57.85 | ||||||
38 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.27 | ||||||
39 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:00.45 | ||||||
40 | Anna Powers | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.74 | ||||||
41 | Vigga Skou | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.44 | ||||||
42 | Ida Fam | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.86 | ||||||
43 | Ingrid Ellehøj | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.70 | ||||||
44 | Josephine Michelsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.83 | ||||||
- | Zenia Englund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNF | ||||||
- | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | DSQ | 1 hånd i afslut. | |||||
- | Mathilde Walløe | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Brystben e. start | |||||
- | Sofia Hansen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Asynkron arm 15M | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:42 |