Results for Spar Nord Hørsholm Cup 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 maj 2017 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 295 | 38.23 | 1:17.88 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.17 | |||||||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | 259 | 40.07 | 1:21.32 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.86 | |||||||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 251 | 40.23 | 1:22.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.67 | |||||||||
4 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 250 | 39.64 | 1:22.28 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.76 | |||||||||
5 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 220 | 41.91 | 1:25.87 | |||||
Kalundborg SK | 1:24.15 | |||||||||
6 | William Bogø Andersen | 2005 | 210 | 43.52 | 1:27.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.56 | |||||||||
7 | Magnus Kiemer | 2005 | 201 | 43.96 | 1:28.49 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:35.22 | |||||||||
8 | Illia Bulba | 2005 | 177 | 44.85 | 1:32.18 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:38.04 | |||||||||
9 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 176 | 44.92 | 1:32.45 | |||||
Værløse Svømmeklub | 2:14.00 | |||||||||
10 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 173 | 1:33.01 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.04 | |||||||||
11 | Christian Moefelt | 2006 | 168 | 46.18 | 1:33.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.72 | |||||||||
12 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 152 | 48.09 | 1:36.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.52 | |||||||||
13 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 149 | 47.88 | 1:37.73 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:31.30 | |||||||||
14 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 148 | 47.67 | 1:37.81 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.21 | |||||||||
15 | Marinus Leisvig | 2007 | 141 | 48.62 | 1:39.41 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:39.77 | |||||||||
16 | Anders W. Pedersen | 2006 | 139 | 51.31 | 1:39.95 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:39.23 | |||||||||
17 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 132 | 50.98 | 1:41.61 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.80 | |||||||||
18 | David Stoklund | 2008 | 126 | 50.42 | 1:43.38 | |||||
Kalundborg SK | 1:38.42 | |||||||||
19 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 124 | 51.67 | 1:43.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:52.97 | |||||||||
20 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 121 | 50.03 | 1:44.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:49.58 | |||||||||
21 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 116 | 51.99 | 1:46.10 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:42.46 | |||||||||
22 | William Brix Søhoel | 2006 | 112 | 53.69 | 1:47.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:52.76 | |||||||||
23 | Lucas Christensen | 2006 | 111 | 51.47 | 1:47.87 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 107 | 54.80 | 1:49.21 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:45.01 | |||||||||
25 | Linus Noe | 2008 | 105 | 54.53 | 1:49.67 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:49.77 | |||||||||
26 | Tore Krogh | 2006 | 95 | 1:53.53 | 1:53.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:59.42 | |||||||||
27 | Isak Ravn Øland | 2006 | 79 | 2:00.49 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.62 | |||||||||
28 | Marcus Westmark Holm | 2007 | 60 | 1:04.17 | 2:12.44 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:03.84 | |||||||||
- | Christian Filtenborg | 2005 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:14.00 | |||||||||
- | Frederik Molin | 2005 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:55.32 | |||||||||
- | Oscar Svensson | 2005 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:33.80 | |||||||||
- | Nicholas H. Hansen | 2005 | DSQ | fuld neddyk v. afslu | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.16 | |||||||||
- | William Rützou | 2005 | DSQ | ej fortsat bevægelse | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:30.13 | |||||||||
- | William Zeeberg Iversen | 2006 | DSQ | ej fortsat bevægelse | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:52.23 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 330 | 37.11 | 1:14.99 | |||||
Kalundborg SK | 1:10.25 | |||||||||
2 | Julian Birch | 2004 | 313 | 37.70 | 1:16.29 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.18 | |||||||||
3 | William Kristensen | 2003 | 309 | 38.02 | 1:16.68 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.53 | |||||||||
4 | Mathias Ehlers | 2003 | 300 | 38.05 | 1:17.42 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.02 | |||||||||
5 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 279 | 38.05 | 1:19.27 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.18 | |||||||||
6 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 279 | 38.11 | 1:19.34 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:24.31 | |||||||||
7 | Victor Holm Larsen | 2003 | 257 | 39.07 | 1:21.46 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:23.59 | |||||||||
8 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 252 | 39.86 | 1:21.99 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:30.63 | |||||||||
9 | Valdemar Kristensen | 2003 | 239 | 41.19 | 1:23.54 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.77 | |||||||||
10 | Lucas Kaavé | 2004 | 232 | 42.42 | 1:24.30 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.10 | |||||||||
11 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 226 | 41.99 | 1:25.10 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.66 | |||||||||
12 | Sebastian Magnus Schøn | 2003 | 222 | 41.59 | 1:25.60 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:34.40 | |||||||||
13 | Nichlas Jørgensen | 2004 | 218 | 42.29 | 1:26.09 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:30.32 | |||||||||
14 | William Pohl Stangerup | 2004 | 211 | 42.23 | 1:27.02 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:27.67 | |||||||||
15 | Max Albertsen | 2003 | 187 | 41.89 | 1:30.56 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:24.51 | |||||||||
16 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 187 | 44.44 | 1:30.67 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:34.56 | |||||||||
17 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 179 | 45.91 | 1:31.99 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 2:14.00 | |||||||||
18 | Sebastian Alexander West | 2004 | 171 | 44.94 | 1:33.27 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:26.16 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 527 | 31.59 | 1:04.17 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.60 | |||||||||
2 | Mark Wiskum | 2001 | 430 | 33.56 | 1:08.68 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.74 | |||||||||
3 | Janus Rosholm | 2002 | 416 | 33.66 | 1:09.42 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:07.08 | |||||||||
4 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 377 | 34.43 | 1:11.77 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:07.25 | |||||||||
5 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 299 | 37.69 | 1:17.47 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:12.01 | |||||||||
6 | Niels Peter Lund | 2002 | 247 | 40.69 | 1:22.59 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:23.17 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Witthøft | 2000 | 584 | 30.65 | 1:02.02 | |||||
Kalundborg SK | 59.43 | |||||||||
2 | Adrian Roed Schøning | 2000 | 374 | 35.78 | 1:11.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.12 | |||||||||
3 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 353 | 35.74 | 1:13.31 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:09.00 | |||||||||
4 | Asmund V. Christiansen | 2000 | 230 | 40.63 | 1:24.57 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 480 | 31.99 | 1:06.20 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:06.31 | |||||||||
2 | Elias Offersen | 1996 | 267 | 38.87 | 1:20.43 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:12.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 14:51 |