Tulokset Spar Nord Hørsholm Cup 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 maj 2017 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 291 | 40.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.56 | |||||||||
2 | Maria Stoklund | 2006 | 255 | 42.66 | ||||||
Kalundborg SK | 44.97 | |||||||||
3 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 242 | 43.37 | ||||||
Kalundborg SK | 41.71 | |||||||||
4 | Henriette Roos | 2006 | 241 | 43.46 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.42 | |||||||||
5 | Isabella Westergaard | 2006 | 214 | 45.17 | ||||||
Kalundborg SK | 50.00 | |||||||||
6 | Frederikke Poulsen | 2006 | 209 | 45.56 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:04.00 | |||||||||
7 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | 205 | 45.88 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 48.49 | |||||||||
8 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 188 | 47.19 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 46.32 | |||||||||
9 | Alma Rosenkrantz Green | 2006 | 184 | 47.56 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 46.70 | |||||||||
10 | Sofie Boas Olsen | 2006 | 160 | 49.76 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 51.90 | |||||||||
11 | Oline Ludvigsen | 2007 | 157 | 50.10 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.33 | |||||||||
12 | Sophie Nielsen | 2006 | 145 | 51.46 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 55.00 | |||||||||
13 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 116 | 55.41 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.37 | |||||||||
14 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 115 | 55.50 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 59.02 | |||||||||
- | Carla T.a. Clausdatter | 2008 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 54.92 | |||||||||
- | Emilie Jørgensen | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.37 | |||||||||
- | Frida Frost Dunker | 2006 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 46.85 | |||||||||
- | Olga Krogh-Olsen | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.93 | |||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 517 | 33.71 | ||||||
Kalundborg SK | 33.20 | |||||||||
2 | Liva Lund Hansen | 2005 | 388 | 37.09 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.98 | |||||||||
3 | Sille Bachmann | 2004 | 386 | 37.15 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 36.55 | |||||||||
4 | Thea Kaiser | 2004 | 361 | 38.00 | ||||||
Kalundborg SK | 38.17 | |||||||||
5 | Pauline Drucker | 2004 | 355 | 38.21 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 40.90 | |||||||||
6 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 323 | 39.42 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.11 | |||||||||
7 | Clara Secher Termansen | 2005 | 322 | 39.46 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.56 | |||||||||
8 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 319 | 39.60 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.00 | |||||||||
9 | Annika Køhn | 2005 | 290 | 40.84 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.34 | |||||||||
10 | Ella Rasmussen | 2004 | 275 | 41.60 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 41.73 | |||||||||
11 | Mille Hansen | 2005 | 260 | 42.39 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 41.62 | |||||||||
12 | Freja Threms | 2005 | 249 | 42.97 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 45.11 | |||||||||
13 | Mathilde Syberg Glud | 2004 | 244 | 43.26 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 45.71 | |||||||||
14 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | 207 | 45.70 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 50.00 | |||||||||
15 | Laura Kall | 2005 | 166 | 49.21 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 45.76 | |||||||||
16 | Ella Nikoline Borg | 2005 | 153 | 50.51 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 46.27 | |||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 531 | 33.41 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 32.80 | |||||||||
2 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 509 | 33.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.31 | |||||||||
3 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 373 | 37.56 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.33 | |||||||||
4 | Camille Neess | 2003 | 354 | 38.25 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 36.67 | |||||||||
5 | Alberte Holst Schilling | 2003 | 336 | 38.92 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 40.77 | |||||||||
6 | Caroline Meyer | 2002 | 335 | 38.96 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.97 | |||||||||
7 | Emma Olsen | 2003 | 332 | 39.05 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 37.63 | |||||||||
8 | Lærke Blond | 2003 | 305 | 40.19 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.09 | |||||||||
9 | Felina Noe | 2002 | 284 | 41.12 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 40.11 | |||||||||
10 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | 276 | 41.54 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 40.00 | |||||||||
11 | Sofie Flæshøj Jensen | 2003 | 265 | 42.12 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 43.73 | |||||||||
12 | Anne Louise Ingleby | 2003 | 175 | 48.29 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 49.09 | |||||||||
- | Linea Christiansen | 2003 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 48.00 | |||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 319 | 39.57 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 36.99 | |||||||||
2 | Laura Sørensen | 2001 | 245 | 43.20 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 39.86 | |||||||||
- | Helena Berg Wenk | 2000 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 37.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:47 |