Tulokset Spar Nord Hørsholm Cup 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Spar Nord Hørsholm Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Hørsholm |
|
Udskriftstidspunkt |
11:25 |
|
|
Arrangør |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lara Ghizzaui |
2007 |
|
295 |
48.70 |
1:40.87 |
2:34.70 |
|
3:28.88 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
3:38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alma Rosenkrantz Green |
2006 |
|
240 |
50.08 |
1:47.72 |
2:45.96 |
|
3:43.72 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
4:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Boas Olsen |
2006 |
|
222 |
56.02 |
1:57.91 |
2:53.98 |
|
3:49.57 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
3:44.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
|
184 |
55.48 |
1:58.72 |
3:02.37 |
|
4:04.54 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
4:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lise H. V. Waarst |
2007 |
|
117 |
1:01.38 |
2:14.01 |
3:28.99 |
|
4:43.73 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
|
373 |
43.27 |
1:32.69 |
2:23.74 |
|
3:13.16 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
3:01.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
|
356 |
46.51 |
1:36.62 |
2:26.94 |
|
3:16.22 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pauline Drucker |
2004 |
|
349 |
46.39 |
1:37.85 |
2:28.58 |
|
3:17.55 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathilde Syberg Glud |
2004 |
|
330 |
46.74 |
1:38.43 |
2:31.59 |
|
3:21.26 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
3:24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Dicte Eriksen |
2004 |
|
329 |
45.71 |
1:38.44 |
2:31.33 |
|
3:21.46 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Nellemann |
2004 |
|
312 |
44.87 |
1:36.43 |
2:30.60 |
|
3:25.06 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Freja Threms |
2005 |
|
288 |
50.21 |
1:44.90 |
2:39.91 |
|
3:30.64 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
3:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Bang |
2004 |
|
274 |
48.41 |
1:43.09 |
2:38.19 |
|
3:34.00 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julie Astrup |
2005 |
|
253 |
48.82 |
1:44.75 |
2:43.15 |
|
3:39.79 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
3:34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikkeline Mailund Clan |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
526 |
39.63 |
1:23.42 |
2:08.33 |
|
2:52.27 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amanda Hietala |
2002 |
|
494 |
39.90 |
1:24.27 |
2:09.68 |
|
2:55.93 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:56.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lærke Blond |
2003 |
|
467 |
39.68 |
1:25.01 |
2:12.14 |
|
2:59.29 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
3:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Hjort Kaas |
2002 |
|
417 |
42.92 |
1:30.67 |
2:18.12 |
|
3:06.19 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:51.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
|
392 |
44.36 |
1:32.94 |
2:22.36 |
|
3:09.99 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johanne Brown Marloth |
2003 |
|
379 |
42.08 |
1:31.00 |
2:21.54 |
|
3:12.12 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
3:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilie Nepper-Christensen |
2003 |
|
323 |
46.82 |
1:38.40 |
2:30.87 |
|
3:22.54 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Annika Gøtze Iversen |
2003 |
|
318 |
46.24 |
1:38.91 |
2:32.76 |
|
3:23.63 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Olsen |
2003 |
|
249 |
52.13 |
1:48.50 |
2:45.30 |
|
3:40.93 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
3:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anne Bagge Ravn |
2003 |
|
245 |
51.29 |
1:47.86 |
2:44.21 |
|
3:42.29 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marta Kruse Johansen |
2000 |
|
467 |
41.24 |
1:27.16 |
2:13.17 |
|
2:59.22 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:55.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
21 maj 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening |
Udskriftstidspunkt |
11:25 |
|