Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 maj 2017 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lara Ghizzaui | 2007 | 297 | 46.59 | 1:36.39 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:38.80 | |||||||||
2 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 283 | 44.89 | 1:37.90 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:33.91 | |||||||||
3 | Alma Rosenkrantz Green | 2006 | 245 | 47.93 | 1:42.75 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:43.07 | |||||||||
4 | Frederikke Poulsen | 2006 | 238 | 49.02 | 1:43.71 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:39.99 | |||||||||
5 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | 210 | 52.98 | 1:48.18 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:50.99 | |||||||||
6 | Liv Panduro | 2006 | 208 | 52.70 | 1:48.60 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:52.57 | |||||||||
7 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 184 | 53.36 | 1:53.00 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:52.63 | |||||||||
8 | Louise Byrn | 2006 | 169 | 56.25 | 1:56.19 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:54.44 | |||||||||
9 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 140 | 59.19 | 2:03.76 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:00.13 | |||||||||
10 | Katrine Hansen | 2006 | 137 | 56.50 | 2:04.55 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 2:01.11 | |||||||||
11 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 123 | 1:02.16 | 2:09.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:12.56 | |||||||||
12 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 108 | 1:03.50 | 2:15.06 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:20.03 | |||||||||
13 | Oline Ludvigsen | 2007 | 62 | 1:15.18 | 2:41.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.50 | |||||||||
- | Frida Frost Dunker | 2006 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:07.45 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 368 | 42.92 | 1:29.78 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:29.28 | |||||||||
2 | Pauline Drucker | 2004 | 362 | 42.21 | 1:30.27 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:28.98 | |||||||||
3 | Dicte Eriksen | 2004 | 350 | 41.48 | 1:31.29 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:30.59 | |||||||||
4 | Laura Nellemann | 2004 | 326 | 42.75 | 1:33.47 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:30.49 | |||||||||
5 | Mille Hansen | 2005 | 321 | 43.91 | 1:33.92 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.22 | |||||||||
6 | Clara Secher Termansen | 2005 | 319 | 44.86 | 1:34.12 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:29.20 | |||||||||
7 | Laura Bang | 2004 | 284 | 45.86 | 1:37.89 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:41.37 | |||||||||
8 | Josephine Lysdahl | 2004 | 281 | 46.22 | 1:38.16 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:36.78 | |||||||||
9 | Freja Threms | 2005 | 277 | 47.24 | 1:38.65 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:38.44 | |||||||||
10 | Annika Køhn | 2005 | 247 | 49.15 | 1:42.44 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:41.98 | |||||||||
11 | Julie Astrup | 2005 | 235 | 48.99 | 1:44.23 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:37.68 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 546 | 37.20 | 1:18.70 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:15.73 | |||||||||
2 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 511 | 38.39 | 1:20.48 | |||||
Roskilde Svømning | 1:16.35 | |||||||||
3 | Amanda Hietala | 2002 | 459 | 39.69 | 1:23.37 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.64 | |||||||||
4 | Lærke Blond | 2003 | 439 | 38.54 | 1:24.61 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.71 | |||||||||
5 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 416 | 39.82 | 1:26.14 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:25.05 | |||||||||
6 | Astrid Thimmer | 2003 | 405 | 41.02 | 1:26.96 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.34 | |||||||||
7 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 383 | 42.41 | 1:28.60 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.38 | |||||||||
8 | Annika Gøtze Iversen | 2003 | 326 | 44.49 | 1:33.49 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:37.61 | |||||||||
9 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 323 | 44.78 | 1:33.73 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:30.51 | |||||||||
10 | Felina Noe | 2002 | 272 | 46.56 | 1:39.22 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:30.50 | |||||||||
11 | Emma Olsen | 2003 | 266 | 47.15 | 1:40.01 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:36.19 | |||||||||
12 | Anne Bagge Ravn | 2003 | 233 | 49.98 | 1:44.53 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:39.27 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 423 | 40.95 | 1:25.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.67 | |||||||||
- | Silke Mehr | 2000 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 1:17.97 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | 582 | 34.98 | 1:17.05 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:13.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:22 |