Results for Spar Nord Hørsholm Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 14:32 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 maj 2017 |
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 297 | 42.71 | 1:27.04 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.39 | |||||||||
2 | Monika Dragieva | 2006 | 263 | 44.82 | 1:30.70 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.06 | |||||||||
3 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 240 | 47.66 | 1:33.40 | |||||
Kalundborg SK | 1:31.64 | |||||||||
4 | Henriette Roos | 2006 | 222 | 47.62 | 1:35.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.70 | |||||||||
5 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 219 | 47.91 | 1:36.28 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:42.73 | |||||||||
6 | Anna Røjel | 2006 | 215 | 47.62 | 1:36.90 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:41.82 | |||||||||
7 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 200 | 49.04 | 1:39.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.71 | |||||||||
8 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 192 | 48.80 | 1:40.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.52 | |||||||||
9 | Maria Stoklund | 2006 | 185 | 50.11 | 1:41.82 | |||||
Kalundborg SK | 1:38.05 | |||||||||
10 | Liv Panduro | 2006 | 177 | 51.58 | 1:43.40 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:44.03 | |||||||||
11 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 176 | 49.63 | 1:43.65 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:40.91 | |||||||||
12 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | 176 | 51.92 | 1:43.67 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:46.53 | |||||||||
13 | Dina Shapley | 2006 | 168 | 51.90 | 1:45.20 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
14 | Alma Rosenkrantz Green | 2006 | 168 | 50.88 | 1:45.33 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:42.66 | |||||||||
15 | Asta-Marie Mailund Clan | 2006 | 161 | 53.18 | 1:46.72 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 2:18.00 | |||||||||
16 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 161 | 51.11 | 1:46.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:53.33 | |||||||||
17 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 159 | 52.28 | 1:47.14 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:44.52 | |||||||||
18 | Signe Munk Hvid | 2006 | 155 | 54.08 | 1:48.10 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 2:18.00 | |||||||||
19 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 142 | 54.53 | 1:51.35 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:51.69 | |||||||||
20 | Louise Byrn | 2006 | 131 | 56.07 | 1:54.35 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:51.68 | |||||||||
21 | Emilie Jørgensen | 2007 | 125 | 56.42 | 1:56.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:11.11 | |||||||||
22 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 88 | 1:27.82 | 2:10.66 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:11.08 | |||||||||
- | Carla T.a. Clausdatter | 2008 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:05.28 | |||||||||
- | Frida Frost Dunker | 2006 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:41.45 | |||||||||
- | Olga Krogh-Olsen | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.00 | |||||||||
- | Rosa Rank Solhart | 2007 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.84 | |||||||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 435 | 37.25 | 1:16.69 | |||||
Kalundborg SK | 1:10.78 | |||||||||
2 | Caroline Holm | 2004 | 378 | 39.59 | 1:20.32 | |||||
Kalundborg SK | 1:16.77 | |||||||||
3 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 348 | 41.12 | 1:22.59 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.41 | |||||||||
4 | Laura Nellemann | 2004 | 343 | 40.41 | 1:22.95 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
5 | Josephine Lysdahl | 2004 | 323 | 41.83 | 1:24.64 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.65 | |||||||||
6 | Pauline Drucker | 2004 | 323 | 41.57 | 1:24.67 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:24.40 | |||||||||
7 | Ida Marie Platzer | 2005 | 317 | 42.17 | 1:25.20 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:28.31 | |||||||||
8 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 293 | 43.26 | 1:27.49 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.94 | |||||||||
9 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 285 | 43.20 | 1:28.29 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:29.44 | |||||||||
10 | Annika Køhn | 2005 | 249 | 44.83 | 1:32.28 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:29.16 | |||||||||
11 | Ella Rasmussen | 2004 | 249 | 1:32.38 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:33.51 | |||||||||
12 | Mathilde Syberg Glud | 2004 | 224 | 46.82 | 1:35.62 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:47.64 | |||||||||
13 | Frederikke Smidt | 2004 | 220 | 46.37 | 1:36.21 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:38.14 | |||||||||
14 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 212 | 49.19 | 1:37.34 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:35.83 | |||||||||
15 | Freja Threms | 2005 | 207 | 48.31 | 1:38.25 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:29.82 | |||||||||
16 | Laura Kall | 2005 | 170 | 50.88 | 1:44.76 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:36.91 | |||||||||
17 | Frederikke Larsen | 2005 | 155 | 55.41 | 1:48.12 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 2:18.00 | |||||||||
18 | Ella Nikoline Borg | 2005 | 128 | 58.04 | 1:55.11 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:46.60 | |||||||||
- | Emilie Svare | 2004 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:29.68 | |||||||||
- | Ida Husebø | 2004 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:49.26 | |||||||||
- | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | DSQ | ej fortsat bevæg v50 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.79 | |||||||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 454 | 36.95 | 1:15.60 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:12.01 | |||||||||
2 | Amanda Hietala | 2002 | 428 | 37.69 | 1:17.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.32 | |||||||||
3 | Ida Holm Hansen | 2002 | 416 | 37.94 | 1:17.80 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:13.85 | |||||||||
4 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 337 | 40.74 | 1:23.45 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:21.41 | |||||||||
5 | Caroline Meyer | 2002 | 324 | 40.16 | 1:24.62 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.62 | |||||||||
6 | Emma Olsen | 2003 | 319 | 42.08 | 1:25.04 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:20.58 | |||||||||
7 | Alberte Holst Schilling | 2003 | 309 | 43.00 | 1:25.88 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:28.32 | |||||||||
8 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 306 | 42.54 | 1:26.24 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:20.33 | |||||||||
9 | Linea Christiansen | 2003 | 153 | 51.15 | 1:48.58 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:51.00 | |||||||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 502 | 36.17 | 1:13.11 | |||||
Roskilde Svømning | 1:08.73 | |||||||||
2 | Helena Berg Wenk | 2000 | 422 | 37.77 | 1:17.46 | |||||
Roskilde Svømning | 1:15.87 | |||||||||
3 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 320 | 41.66 | 1:24.90 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 14:32 |