2019-09-16   17:18:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  11:21   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2017         
 
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Hartvig-Olsen  2006    300  40.95  1:30.92  2:22.72    3:08.32   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:11.90                 
                     
Monika Dragieva  2006    285  38.59  1:29.47  2:26.92    3:11.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:09.57                 
                     
Kamma Rasmussen  2006    262  45.38  1:36.05  2:35.38    3:16.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:13.83                 
                     
Jasmine Løkkegaard  2006    259  46.83  1:37.48  2:36.08    3:17.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:16.64                 
                     
Maja Damkjær Bartels  2006    244  44.99  1:39.87  2:35.64    3:21.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:28.85                 
                     
Maria Claudia S. Hansen  2006    239  50.69  1:43.99  2:42.01    3:22.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:35.18                 
                     
Ida Villemoes Poulsen  2007    226  44.10  1:36.91  2:36.03    3:26.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:19.45                 
                     
Henriette Roos  2006    218  51.40  1:45.44  2:39.99    3:29.31   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:28.08                 
                     
Bianca Roos  2006    193  53.43  1:48.18  2:45.69    3:38.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:45.17                 
                     
10  Silje Nygaard Engedal  2007    176  49.10  1:47.56  2:55.27    3:44.76   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:47.06                 
                     
11  Sofie Emilie Lange  2007    161  49.33  1:52.16  2:58.52    3:51.55   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:29.55                 
                     
12  Lise H. V. Waarst  2007    144  54.36  1:53.87  3:07.13    4:00.08   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:40.73                 
                     
13  Emilie Jørgensen  2007    136  59.49  2:05.92  3:10.15    4:04.76   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:52.07                 
                     
Alma Møller-Ern  2006              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:13.18                 
                     
Lykke Jørgensen  2006              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:45.63                 
                     
Nathalie Overgaard  2007              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:11.41                 
                     
Rosa Rank Solhart  2007              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:29.00                 
                     
Anna Andersen  2007              DSQ  Skift af bane 
  Vallensbæk IF Af 1939  3:24.29                 
                     
Oline Ludvigsen  2007              DSQ  Brystben i fly 
  Gladsaxe Svømmeklub  4:08.65                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Hartvig-Olsen  2004    419  36.62  1:22.63  2:10.07    2:48.51   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:44.41                 
                     
Caroline Salskov Jensen  2005    416  34.63  1:21.26  2:10.82    2:48.83   
  Hørsholm Svømmeforening  2:39.76                 
                     
Caroline Holm  2004    403  38.23  1:24.12  2:12.27    2:50.70   
  Kalundborg SK  2:45.17                 
                     
Anna Nørskov  2004    390  35.25  1:20.57  2:14.01    2:52.58   
  Søllerød Svømmeklub  2:50.40                 
                     
Liva Lund Hansen  2005    378  35.68  1:20.75  2:14.48    2:54.33   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:51.36                 
                     
Ida Marie Platzer  2005    354  39.94  1:27.09  2:17.37    2:58.13   
  Søllerød Svømmeklub  2:57.87                 
                     
Mathilde Edele Borg  2004    340  39.71  1:28.71  2:19.87    3:00.69   
  Hørsholm Svømmeforening  2:52.36                 
                     
Thea Kaiser  2004    333  38.53  1:27.11  2:21.63    3:01.92   
  Kalundborg SK  3:08.78                 
                     
Anna Larsen  2004    329  37.60  1:27.81  2:22.29    3:02.55   
  Kalundborg SK  2:55.51                 
                     
10  Mathilde Syberg Glud  2004    251  43.97  1:38.60  2:31.03    3:19.73   
  Hørsholm Svømmeforening  3:26.04                 
                     
11  Emma Philip  2005    249  44.29  1:36.17  2:37.06    3:20.28   
  Hørsholm Svømmeforening  3:24.64                 
                     
12  Alba Vendelboe-Schack  2005    245  42.55  1:35.96  2:36.81    3:21.50   
  Hørsholm Svømmeforening  3:14.79                 
                     
13  Julie Astrup  2005    241  45.66  1:39.20  2:38.02    3:22.46   
  Dragsholm Svømmeklub  3:19.11                 
                     
14  Laura Kall  2005    208  47.03  1:42.47  2:48.97    3:32.81   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:27.88                 
                     
Iben Ebdrup Norling  2005              DNS   
  Værløse Svømmeklub  4:30.00                 
                     
Sasha Nezdiikovskaia  2005              DSQ  brystben i fly 
  Hørsholm Svømmeforening  3:25.27                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marie Uglebjerg  2002    499  33.13  1:16.94  2:02.38    2:38.99   
  Kalundborg SK  2:30.44                 
                     
Elena Westmark Holm  2003    446  33.02  1:14.11  2:04.97    2:44.95   
  Hørsholm Svømmeforening  2:36.87                 
                     
Caroline Meyer  2002    356  39.08  1:25.08  2:14.71    2:57.85   
  Hørsholm Svømmeforening  2:47.89                 
                     
Alberte Holst Schilling  2003    315  36.35  1:24.25  2:21.83    3:05.29   
  Dragsholm Svømmeklub  3:17.46                 
                     
Fiona Kring Dahl  2003              DNS   
  Odsherred Svømmeklub  3:30.00                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Aavang Brendstrup  2000    560  33.44  1:12.98  1:59.22    2:32.98   
  Roskilde Svømning  2:34.75                 
                     
Marina Nissen Jakobsen  2000    517  32.72  1:15.23  2:01.42    2:37.12   
  Hørsholm Svømmeforening  2:31.61                 
                     
Marta Kruse Johansen  2000    408  38.38  1:24.59  2:10.75    2:50.00   
  Helsingør Svømmeklub  2:45.72                 
                     
Laura Sørensen  2001    311  41.00  1:32.86  2:27.65    3:06.11   
  Dragsholm Svømmeklub  2:56.32                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1980-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Feldmann  1999    347  36.19  1:24.09  2:17.51    2:59.43   
  Helsingør Svømmeklub  2:57.40                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  11:21 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  11:22   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2017         
 
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Robert E Falborg Pedersen  2005    266  37.86  1:25.53  2:15.82    2:57.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:51.17                 
                     
Frederik Stender-Petersen  2005    262  38.56  1:23.12  2:20.12    2:58.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:52.96                 
                     
Alexander Nørby  2006    255  41.14  1:30.29  2:21.92    2:59.63   
  Hørsholm Svømmeforening  2:59.28                 
                     
William Bendix Schmidt  2005    246  38.65  1:22.88  2:21.04    3:01.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:55.58                 
                     
Oscar Vinge-Maigaard  2007    226  41.69  1:33.74  2:26.03    3:07.11   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:13.03                 
                     
William Bogø Andersen  2005    221  41.74  1:31.53  2:29.64    3:08.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:30.88                 
                     
Nicholas H. Hansen  2005    219  43.97  1:36.33  2:29.51    3:08.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:14.66                 
                     
Rasmus Fabricius Pedersen  2005    216  45.43  1:34.27  2:29.98    3:09.79   
  Hørsholm Svømmeforening  3:12.38                 
                     
Malthe Lorin Rasmussen  2005    210  42.38  1:29.93  2:30.37    3:11.56   
  Kalundborg SK  3:05.66                 
                     
10  Vincent Matras  2005    202  42.24  1:30.88  2:32.43    3:14.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:09.85                 
                     
11  Christian Moefelt  2006    185  40.53  1:32.80  2:36.30    3:19.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:05.61                 
                     
12  Anders Junker  2005    160  47.51  1:39.44  2:44.79    3:29.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:04.72                 
                     
13  Sven Ole H. Frederiksen  2006    157    1:42.85  2:48.33    3:31.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:34.66                 
                     
14  Gustav Krabbe Heldgaard  2006    155  50.23  1:44.88  2:49.00    3:32.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:32.62                 
                     
15  Andreas Kelstrup Schou  2005    154  44.36  1:40.78  2:46.97    3:32.55   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:31.94                 
                     
16  Mattias Sand Nielsen  2005    150  51.10  1:45.03  2:48.34    3:34.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:22.11                 
                     
17  Victor Henrik Ritnagel  2005    134  56.81  1:54.65  2:56.56    3:42.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:34.13                 
                     
18  William Brix Søhoel  2006    129  48.68  1:49.79  2:56.43    3:45.58   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:44.54                 
                     
19  Jens Krogh Hermansen  2006    125  53.07  1:49.85  2:59.07    3:47.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:22.78                 
                     
20  William Zeeberg Iversen  2006    122  54.44  1:52.39  3:00.54    3:49.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:34.09                 
                     
Anders Gaard  2006              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:49.78                 
                     
Frederik Molin  2005              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:55.45                 
                     
Oscar Svensson  2005              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  3:23.39                 
                     
Tobias Reimer Christensen  2006              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:34.56                 
                     
Valdemar Møller-Ern  2008              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:42.65                 
                     
Isak Ravn Øland  2006              DSQ  ej rygliggende v.100 
  Gladsaxe Svømmeklub  4:10.28                 
                     
Tore Krogh  2006              DSQ  asynk arme v/100mm 
  Gladsaxe Svømmeklub  3:12.00                 
                     
William Rützou  2005              DSQ  Ej rygligg. v.100m 
  Hørsholm Svømmeforening  3:18.68                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Mortensen  2003    460  29.99  1:07.94  1:53.60    2:27.64   
  Kalundborg SK  2:25.88                 
                     
Peter Vinge-Maigaard  2003    345  32.09  1:16.89  2:03.45    2:42.42   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:38.29                 
                     
William Kristensen  2003    339  32.54  1:15.86  2:06.64    2:43.38   
  Søllerød Svømmeklub  2:44.28                 
                     
Frederik Scheby Petersen  2004    338  34.52  1:14.84  2:07.09    2:43.50   
  Kalundborg SK  2:40.23                 
                     
Sebastian Hviid Larsen  2004    331  36.91  1:19.71  2:08.06    2:44.80   
  Hørsholm Svømmeforening  2:37.64                 
                     
Julian Birch  2004    330  36.44  1:18.35  2:07.82    2:44.85   
  Søllerød Svømmeklub  2:40.37                 
                     
Emil Osberg Poulsen  2003    321  33.28  1:16.37  2:09.00    2:46.37   
  Dragsholm Svømmeklub  2:41.23                 
                     
Carl-Johan Bødtker  2003    318  37.22  1:20.43  2:08.59    2:46.85   
  Hørsholm Svømmeforening  2:52.01                 
                     
Matias Munkholm  2004    314  36.95  1:20.55  2:08.60    2:47.55   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:42.95                 
                     
10  Mathias Ehlers  2003    297  34.45  1:15.53  2:12.26    2:50.77   
  Søllerød Svømmeklub  2:50.83                 
                     
11  Sebastian Rasmussen  2003    293  35.12  1:18.41  2:14.10    2:51.49   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:46.94                 
                     
12  Jesse Refsgaard  2003    237  38.28  1:30.41  2:22.05    3:03.96   
  Dragsholm Svømmeklub  3:19.11                 
                     
13  Kasper Milton Smith  2003    205  44.83  1:34.62  2:29.95    3:13.08   
  Søllerød Svømmeklub  3:18.15                 
                     
14  Sebastian Alexander West  2004    199  39.47  1:31.64  2:30.18    3:14.95   
  Søllerød Svømmeklub  3:20.00                 
                     
15  Mathias Filtenborg  2003    198  41.39  1:31.96  2:31.85    3:15.36   
  Søllerød Svømmeklub  3:14.67                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silas Storm Nielsen  2002    398  34.33  1:14.92  2:02.16    2:34.93   
  Dragsholm Svømmeklub  2:31.67                 
                     
William W. Kofoed  2001    373  32.31  1:13.27  2:03.40    2:38.24   
  Roskilde Svømning  2:29.40                 
                     
Jesper Schiødt  2001    364  34.33  1:14.65  2:02.44    2:39.62   
  Helsingør Svømmeklub  2:51.99                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Aslak Nørgaard  2000    512  31.35  1:07.64  1:51.28    2:22.46   
  Søllerød Svømmeklub  2:10.64                 
                     
Mads Witthøft  2000    494  30.11  1:05.18  1:50.46    2:24.15   
  Kalundborg SK  2:17.36                 
                     
Matthæus Vámosi  2000    422  33.13  1:14.32  1:57.25    2:31.93   
  Helsingør Svømmeklub  2:34.22                 
                     
Adrian Roed Schøning  2000    363  33.93  1:13.90  2:04.11    2:39.78   
  Helsingør Svømmeklub  2:38.23                 
                     
Laurids Holme  2000    347  35.46  1:19.00  2:05.40    2:42.19   
  Helsingør Svømmeklub  2:39.93                 
                     
Emil Blomgaard  1999              DNS   
  Roskilde Svømning  2:28.54                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1980-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Ingvordsen  1996    404  32.92  1:10.98  1:59.54    2:34.12   
  Dragsholm Svømmeklub  2:29.56                 
                     
Elias Offersen  1996    312  33.05  1:15.21  2:07.66    2:47.96   
  Odsherred Svømmeklub  2:25.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  11:22 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  11:22   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2017         
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lara Ghizzaui  2007    297  46.59        1:36.39   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:38.80                 
                     
Emilie Hartvig-Olsen  2006    283  44.89        1:37.90   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:33.91                 
                     
Alma Rosenkrantz Green  2006    245  47.93        1:42.75   
  Hørsholm Svømmeforening  1:43.07                 
                     
Frederikke Poulsen  2006    238  49.02        1:43.71   
  Dragsholm Svømmeklub  1:39.99                 
                     
Amalie Busch Erhardi  2006    210  52.98        1:48.18   
  Hørsholm Svømmeforening  1:50.99                 
                     
Liv Panduro  2006    208  52.70        1:48.60   
  Hørsholm Svømmeforening  1:52.57                 
                     
Astrid Hjuler Britze  2006    184  53.36        1:53.00   
  Hørsholm Svømmeforening  1:52.63                 
                     
Louise Byrn  2006    169  56.25        1:56.19   
  Hørsholm Svømmeforening  1:54.44                 
                     
Freja Mathilde Kaas  2006    140  59.19        2:03.76   
  Hørsholm Svømmeforening  2:00.13                 
                     
10  Katrine Hansen  2006    137  56.50        2:04.55   
  Dragsholm Svømmeklub  2:01.11                 
                     
11  Amalie Rose Søndergaard  2006    123  1:02.16        2:09.21   
  Hørsholm Svømmeforening  2:12.56                 
                     
12  Clara Katharina Sederholm  2006    108  1:03.50        2:15.06   
  Hørsholm Svømmeforening  2:20.03                 
                     
13  Oline Ludvigsen  2007    62  1:15.18        2:41.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:38.50                 
                     
Frida Frost Dunker  2006              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:07.45                 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alba Lyhne Weiner  2004    368  42.92        1:29.78   
  Søllerød Svømmeklub  1:29.28                 
                     
Pauline Drucker  2004    362  42.21        1:30.27   
  Søllerød Svømmeklub  1:28.98                 
                     
Dicte Eriksen  2004    350  41.48        1:31.29   
  Søllerød Svømmeklub  1:30.59                 
                     
Laura Nellemann  2004    326  42.75        1:33.47   
  Søllerød Svømmeklub  1:30.49                 
                     
Mille Hansen  2005    321  43.91        1:33.92   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:30.22                 
                     
Clara Secher Termansen  2005    319  44.86        1:34.12   
  Hørsholm Svømmeforening  1:29.20                 
                     
Laura Bang  2004    284  45.86        1:37.89   
  Søllerød Svømmeklub  1:41.37                 
                     
Josephine Lysdahl  2004    281  46.22        1:38.16   
  Hørsholm Svømmeforening  1:36.78                 
                     
Freja Threms  2005    277  47.24        1:38.65   
  Dragsholm Svømmeklub  1:38.44                 
                     
10  Annika Køhn  2005    247  49.15        1:42.44   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:41.98                 
                     
11  Julie Astrup  2005    235  48.99        1:44.23   
  Dragsholm Svømmeklub  1:37.68                 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martha Vitus Tversted  2002    546  37.20        1:18.70   
  Søllerød Svømmeklub  1:15.73                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    511  38.39        1:20.48   
  Roskilde Svømning  1:16.35                 
                     
Amanda Hietala  2002    459  39.69        1:23.37   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.64                 
                     
Lærke Blond  2003    439  38.54        1:24.61   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:23.71                 
                     
Johanne Brown Marloth  2003    416  39.82        1:26.14   
  Værløse Svømmeklub  1:25.05                 
                     
Astrid Thimmer  2003    405  41.02        1:26.96   
  Hørsholm Svømmeforening  1:21.34                 
                     
Emma Hjort Kaas  2002    383  42.41        1:28.60   
  Hørsholm Svømmeforening  1:18.38                 
                     
Annika Gøtze Iversen  2003    326  44.49        1:33.49   
  Søllerød Svømmeklub  1:37.61                 
                     
Julie Frisch Hoff  2002    323  44.78        1:33.73   
  Hørsholm Svømmeforening  1:30.51                 
                     
10  Felina Noe  2002    272  46.56        1:39.22   
  Dragsholm Svømmeklub  1:30.50                 
                     
11  Emma Olsen  2003    266  47.15        1:40.01   
  Dragsholm Svømmeklub  1:36.19                 
                     
12  Anne Bagge Ravn  2003    233  49.98        1:44.53   
  Søllerød Svømmeklub  1:39.27                 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marta Kruse Johansen  2000    423  40.95        1:25.66   
  Helsingør Svømmeklub  1:21.67                 
                     
Silke Mehr  2000              DNS   
  Roskilde Svømning  1:17.97                 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Holten  1996    582  34.98        1:17.05   
  Værløse Svømmeklub  1:13.66                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  11:22 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  11:46   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2017         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sean Petersen  2006    223  44.65        1:34.11   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:32.12                 
                     
Fabian Holst Krabbe  2005    190  47.36        1:39.26   
  Værløse Svømmeklub  1:38.73                 
                     
Illia Bulba  2005    175  47.53        1:41.95   
  Hørsholm Svømmeforening  1:41.09                 
                     
Frederik Stender-Petersen  2005    136  53.87        1:50.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:50.57                 
                     
Mikkel Retbøll-Bauer  2006    124  55.04        1:54.39   
  Hørsholm Svømmeforening  2:00.83                 
                     
Vincent Matras  2005    121  56.43        1:55.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:58.26                 
                     
Christian Moefelt  2006    121  53.11        1:55.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:49.08                 
                     
Anders W. Pedersen  2006    115  54.86        1:57.28   
  Hørsholm Svømmeforening  2:01.29                 
                     
Gustav Krabbe Heldgaard  2006    111  55.12        1:58.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:12.27                 
                     
10  Anders Junker  2005    97  59.14        2:04.06   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:55.02                 
                     
11  Sven Ole H. Frederiksen  2006    95  59.42        2:05.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:02.98                 
                     
12  Andreas Kelstrup Schou  2005    94  59.16        2:05.31   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:00.57                 
                     
13  Marcus Westmark Holm  2007    69  1:04.12        2:19.12   
  Hørsholm Svømmeforening  2:36.21                 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fillip Bruhn  2003    327  38.21        1:22.84   
  Hørsholm Svømmeforening  1:17.07                 
                     
Ludvig Montag  2003    222  43.34        1:34.26   
  Søllerød Svømmeklub  1:32.03                 
                     
Victor Holm Larsen  2003    218  42.96        1:34.83   
  Dragsholm Svømmeklub  1:32.08                 
                     
Jesse Refsgaard  2003    208  46.26        1:36.32   
  Dragsholm Svømmeklub  1:34.68                 
                     
Kasper Milton Smith  2003    163  49.46        1:44.55   
  Søllerød Svømmeklub  1:50.68                 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer H. Andersen  2002    507  33.55        1:11.60   
  Søllerød Svømmeklub  1:09.43                 
                     
Asger Væver Hartvig  2002    493  34.97        1:12.27   
  Hørsholm Svømmeforening  1:06.02                 
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    487  34.30        1:12.58   
  Hørsholm Svømmeforening  1:11.98                 
                     
Mark Wiskum  2001    420  35.40        1:16.27   
  Søllerød Svømmeklub  1:12.57                 
                     
Janus Rosholm  2002    408  36.30        1:16.97   
  Søllerød Svømmeklub  1:16.25                 
                     
Tobias Sundwall  2001    335  38.41        1:22.19   
  Værløse Svømmeklub  1:18.53                 
                     
Mathias Nørskov  2001    330  39.03        1:22.65   
  Søllerød Svømmeklub  1:18.12                 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Pierre Høgenhaug  1999    514  33.48        1:11.29   
  Søllerød Svømmeklub  1:07.06                 
                     
Alexander Aslak Nørgaard  2000    508  34.00        1:11.58   
  Søllerød Svømmeklub  1:08.85                 
                     
Matthæus Vámosi  2000    367  37.76        1:19.77   
  Helsingør Svømmeklub  1:13.78                 
                     
Adrian Roed Schøning  2000    226  44.15        1:33.68   
  Helsingør Svømmeklub  1:31.11                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  11:46 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  11:52   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2017         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Gudme  2007    286          37.06   
  Vallensbæk IF Af 1939  37.51                 
Anna Andersen  2007    226          40.05   
  Vallensbæk IF Af 1939  41.45                 
Kamma Rasmussen  2006    214          40.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.94                 
Ida Villemoes Poulsen  2007    210          41.09   
  Gladsaxe Svømmeklub  44.91                 
Beatrice Buhr Müller  2006    173          43.79   
  Kalundborg SK  41.93                 
Maja Damkjær Bartels  2006    167          44.31   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:00.29                 
Maria Stoklund  2006    160          44.96   
  Kalundborg SK  47.29                 
Silje Nygaard Engedal  2007    159          45.07   
  Gladsaxe Svømmeklub  59.74                 
Sofie Emilie Lange  2007    157          45.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  47.69                 
10  Lara Ghizzaui  2007    155          45.44   
  Vallensbæk IF Af 1939  47.15                 
11  Jasmine Løkkegaard  2006    147          46.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  49.79                 
12  Henriette Roos  2006    135          47.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  44.81                 
13  Maria Claudia S. Hansen  2006    126          48.68   
  Gladsaxe Svømmeklub  50.64                 
14  Bianca Roos  2006    123          49.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  49.68                 
15  Emilie Jørgensen  2007    102          52.14   
  Gladsaxe Svømmeklub  53.51                 
16  Lise H. V. Waarst  2007    95          53.49   
  Gladsaxe Svømmeklub  52.43                 
17  Oline Ludvigsen  2007    75          57.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.32                 
Alma Møller-Ern  2006              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  36.72                 
Frida Frost Dunker  2006              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  51.26                 
Lykke Jørgensen  2006              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  48.48                 
Nathalie Overgaard  2007              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.04                 
Olga Krogh-Olsen  2007              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.74                 
Rosa Rank Solhart  2007              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.22                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida Bang Stanelt  2004    433          32.29   
  Kalundborg SK  31.94                 
Anna Nørskov  2004    371          33.97   
  Søllerød Svømmeklub  34.18                 
Caroline Salskov Jensen  2005    360          34.33   
  Hørsholm Svømmeforening  32.90                 
Liva Lund Hansen  2005    354          34.53   
  Vallensbæk IF Af 1939  34.27                 
Kaya Vennick Haugbølle  2004    349          34.68   
  Hørsholm Svømmeforening  35.09                 
Clara Hartvig-Olsen  2004    321          35.67   
  Vallensbæk IF Af 1939  35.29                 
Caroline Holm  2004    313          35.95   
  Kalundborg SK  36.28                 
Martha Hjuler Britze  2004    310          36.09   
  Hørsholm Svømmeforening  36.05                 
Anna Larsen  2004    307          36.18   
  Kalundborg SK  36.76                 
10  Iben Ebdrup Norling  2005    293          36.77   
  Værløse Svømmeklub  44.65                 
11  Mikkeline Mailund Clan  2004    272          37.66   
  Søllerød Svømmeklub  43.39                 
12  Thea Kaiser  2004    270          37.76   
  Kalundborg SK  36.70                 
13  Signe Holm Hansen  2005    207          41.28   
  Værløse Svømmeklub  42.05                 
14  Ella Rasmussen  2004    188          42.60   
  Dragsholm Svømmeklub  42.11                 
15  Mathilde Syberg Glud  2004    186          42.74   
  Hørsholm Svømmeforening  41.13                 
16  Sasha Nezdiikovskaia  2005    171          43.93   
  Hørsholm Svømmeforening  49.26                 
17  Mille Hansen  2005    171          43.96   
  Vallensbæk IF Af 1939  41.94                 
18  Ella Nikoline Borg  2005    106          51.47   
  Hørsholm Svømmeforening  54.34                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elena Westmark Holm  2003    457          31.71   
  Hørsholm Svømmeforening  31.83                 
Marie Uglebjerg  2002    447          31.94   
  Kalundborg SK  31.28                 
Johanna Juul Bay-Smidt  2002    432          32.30   
  Helsingør Svømmeklub  33.15                 
Julie Frisch Hoff  2002    401          33.11   
  Hørsholm Svømmeforening  33.22                 
Camille Neess  2003    362          34.26   
  Dragsholm Svømmeklub  34.50                 
Alberte Holst Schilling  2003    325          35.51   
  Dragsholm Svømmeklub  38.21                 
Lærke Blond  2003    316          35.83   
  Vallensbæk IF Af 1939  35.88                 
Victoria Husted Volden  2003    313          35.96   
  Hørsholm Svømmeforening  36.67                 
Emma Hjort Kaas  2002    302          36.38   
  Hørsholm Svømmeforening  32.92                 
10  Felina Noe  2002    286          37.07   
  Dragsholm Svømmeklub  35.63                 
11  Caroline Meyer  2002    252          38.64   
  Hørsholm Svømmeforening  36.07                 
12  Zille-Marie Lund Christen  2003    199          41.83   
  Odsherred Svømmeklub  38.00                 
Fiona Kring Dahl  2003              DNS   
  Odsherred Svømmeklub  49.00                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena Berg Wenk  2000    423          32.53   
  Roskilde Svømning  31.89                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1980-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Strömberg  1998    531          30.15   
  Ystads Simsällskap  30.43                 
Camilla Feldmann  1999    447          31.94   
  Helsingør Svømmeklub  30.75                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  11:52 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  11:53   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2017         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Robert E Falborg Pedersen  2005    312          33.04   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.60                 
Sean Petersen  2006    283          34.13   
  Vallensbæk IF Af 1939  33.59                 
Sebastian Rendlev  2005    270          34.67   
  Vallensbæk IF Af 1939  34.43                 
William Bendix Schmidt  2005    261          35.08   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.30                 
Oscar Vinge-Maigaard  2007    245          35.84   
  Vallensbæk IF Af 1939  36.52                 
William Bogø Andersen  2005    237          36.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.30                 
Malthe Lorin Rasmussen  2005    189          39.03   
  Kalundborg SK  39.16                 
Marinus Leisvig  2007    156          41.59   
  Vallensbæk IF Af 1939  47.09                 
Nicholas H. Hansen  2005    154          41.81   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.92                 
10  Jonathan Rasmussen  2006    113          46.34   
  Vallensbæk IF Af 1939  47.71                 
11  William Brix Søhoel  2006    107          47.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  58.56                 
12  Victor Henrik Ritnagel  2005    99          48.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  49.39                 
13  Tore Krogh  2006    95          49.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:01.90                 
14  William Zeeberg Iversen  2006    83          51.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  56.18                 
15  Jens Krogh Hermansen  2006    81          51.80   
  Gladsaxe Svømmeklub  53.84                 
16  Mattias Sand Nielsen  2005    79          52.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  49.55                 
17  Isak Ravn Øland  2006    53          59.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.76                 
Anders Gaard  2006              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  34.82                 
Frederik Molin  2005              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  50.11                 
Valdemar Møller-Ern  2008              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  48.41                 
Magnus Kiemer  2005              DSQ  crawlben 
  Værløse Svømmeklub  53.43                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malte Egholm Brøns  2003    417          30.00   
  Hørsholm Svømmeforening  30.29                 
Peter Vinge-Maigaard  2003    372          31.16   
  Vallensbæk IF Af 1939  30.73                 
Emil Osberg Poulsen  2003    344          32.00   
  Dragsholm Svømmeklub  31.93                 
Elias Noe  2004    305          33.30   
  Dragsholm Svømmeklub  33.50                 
Frederik Scheby Petersen  2004    300          33.48   
  Kalundborg SK  32.45                 
Matias Munkholm  2004    299          33.54   
  Vallensbæk IF Af 1939  34.43                 
Sebastian Rasmussen  2003    279          34.31   
  Vallensbæk IF Af 1939  33.85                 
Mathias Ehlers  2003    279          34.32   
  Søllerød Svømmeklub  35.00                 
Lucas Kaavé  2004    278          34.35   
  Hørsholm Svømmeforening  35.98                 
10  Marcus Elkjær Samson  2003    267          34.81   
  Hørsholm Svømmeforening  34.90                 
11  Valdemar Kristensen  2003    266          34.86   
  Søllerød Svømmeklub  37.46                 
12  Sebastian Hviid Larsen  2004    245          35.84   
  Hørsholm Svømmeforening  34.90                 
13  Nichlas Jørgensen  2004    227          36.72   
  Dragsholm Svømmeklub  38.52                 
14  Max Albertsen  2003    219          37.21   
  Søllerød Svømmeklub  35.91                 
15  Sebastian Alexander West  2004    212          37.61   
  Søllerød Svømmeklub  40.82                 
16  Frederik Rink Larsen  2004    196          38.59   
  Hørsholm Svømmeforening  41.14                 
17  Janus Schnabl  2003    195          38.64   
  Hørsholm Svømmeforening  38.11                 
18  Jesse Refsgaard  2003    194          38.72   
  Dragsholm Svømmeklub  39.57                 
19  William Pohl Stangerup  2004    167          40.68   
  Hørsholm Svømmeforening  40.16                 
20  Jonas Olesen  2003    149          42.26   
  Odsherred Svømmeklub  45.00                 
21  Johan Madvig Kristensen  2004    139          43.29   
  Værløse Svømmeklub  45.75                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin Vennick Haugbølle  2001    463          28.98   
  Hørsholm Svømmeforening  28.68                 
Thor Malmby Jørgin  2001    430          29.71   
  Dragsholm Svømmeklub  29.18                 
Asger Væver Hartvig  2002    412          30.12   
  Hørsholm Svømmeforening  28.77                 
Mathias Nørskov  2001    408          30.24   
  Søllerød Svømmeklub  29.72                 
Karl Gustav B. Toft  2002    375          31.09   
  Søllerød Svømmeklub  31.11                 
Niels Peter Lund  2002    262          35.03   
  Værløse Svømmeklub  35.79                 
Magnus Bækgaard Andersen  2001              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  28.45                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Pierre Høgenhaug  1999    552          27.34   
  Søllerød Svømmeklub  28.13                 
Alexander Aslak Nørgaard  2000    516          27.95   
  Søllerød Svømmeklub  28.90                 
Christian Andersen  1999    445          29.36   
  Søllerød Svømmeklub  29.26                 
Magnus Vinjebo  1999    434          29.62   
  Roskilde Svømning  28.37                 
Asbjørn Hammershøj  2000    374          31.11   
  Værløse Svømmeklub  29.89                 
Adrian Roed Schøning  2000    327          32.53   
  Helsingør Svømmeklub  30.76                 
Laurids Holme  2000    326          32.58   
  Helsingør Svømmeklub  34.00                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1980-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob Petersen  1995    497          28.31   
  Odsherred Svømmeklub  29.50                 
Jonas B. Sørensen  1993    385          30.82   
  Roskilde Svømning  29.36                 
Elias Offersen  1996    337          32.23   
  Odsherred Svømmeklub  32.00                 
Adam Hansen  1998              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  27.92                 
Christian Røssel  1995              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  28.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  11:53 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  11:58   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2017         
 
 
Løb 7, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    587  1:09.38  2:22.34  3:36.20  4:49.32  9:38.71   
  Roskilde Svømning  9:26.78      6:02.33  7:15.09  8:28.01       
                     
Sophie Gjelstrup  2002    452  1:14.20  2:33.14  3:52.76  5:13.12  10:31.51   
  Søllerød Svømmeklub  10:08.21      6:32.69  7:53.02  9:12.50       
                     
Emilie Nepper-Christensen  2003    443  1:16.71  2:36.62  3:57.64  5:18.46  10:35.55   
  Søllerød Svømmeklub  11:00.87      6:39.15  8:00.24  9:19.65       
                     
Carla Lyhne Weiner  2003    443  1:15.76  2:35.81  3:56.87  5:18.28  10:35.71   
  Søllerød Svømmeklub  10:39.09      6:38.99  8:00.08  9:20.07       
                     
Rebecca Sangild  2003    418  1:16.23  2:37.31  3:58.14  5:20.19  10:47.97   
  Søllerød Svømmeklub  10:45.40      6:42.59  8:05.13  9:28.12       
                     
 
Løb 7, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Anna Aavang Brendstrup  2000    602  1:08.57  2:20.75  3:33.54  4:46.53  9:33.91   
  Roskilde Svømning  9:07.77      5:58.97  7:11.71  8:23.87       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  11:58 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  13:35   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2017         
 
 
Løb 8, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Gudme  2007    360  34.73        1:13.16   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:17.25                 
                     
Anna Andersen  2007    310  36.83        1:16.92   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:21.09                 
                     
Maria Claudia S. Hansen  2006    302  36.09        1:17.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.22                 
                     
Monika Dragieva  2006    298  37.35        1:17.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.66                 
                     
Kamma Rasmussen  2006    270  38.47        1:20.49   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:22.30                 
                     
Anna Røjel  2006    265  37.41        1:20.98   
  Søllerød Svømmeklub  1:27.22                 
                     
Frederikke Poulsen  2006    248  38.61        1:22.77   
  Dragsholm Svømmeklub  1:19.51                 
                     
Emilie Hartvig-Olsen  2006    244  38.93        1:23.24   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:20.46                 
                     
Jasmine Løkkegaard  2006    238  40.62        1:23.98   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:23.21                 
                     
10  Ida Villemoes Poulsen  2007    236  39.59        1:24.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:30.94                 
                     
11  Katrine Hansen  2006    225  40.03        1:25.47   
  Dragsholm Svømmeklub  1:55.11                 
                     
12  Lara Ghizzaui  2007    218  40.54        1:26.41   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:29.95                 
                     
13  Dina Shapley  2006    208  39.96        1:27.76   
  Søllerød Svømmeklub  1:45.90                 
                     
14  Amalie Busch Erhardi  2006    205  40.87        1:28.27   
  Hørsholm Svømmeforening  1:24.01                 
                     
15  Freja Mathilde Kaas  2006    201  40.71        1:28.78   
  Hørsholm Svømmeforening  1:32.45                 
                     
16  Astrid Hjuler Britze  2006    200  41.93        1:28.88   
  Hørsholm Svømmeforening  1:29.73                 
                     
17  Liv Panduro  2006    200  42.87        1:28.90   
  Hørsholm Svømmeforening  1:30.95                 
                     
18  Alma Rosenkrantz Green  2006    200  41.99        1:28.94   
  Hørsholm Svømmeforening  1:31.05                 
                     
19  Bianca Roos  2006    196  41.34        1:29.61   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:34.55                 
                     
20  Signe Munk Hvid  2006    195  43.29        1:29.76   
  Søllerød Svømmeklub  1:53.80                 
                     
21  Beatrice Buhr Müller  2006    188  57.44        1:30.84   
  Kalundborg SK  1:20.59                 
                     
22  Maria Stoklund  2006    180  45.21        1:32.19   
  Kalundborg SK  1:27.71                 
                     
23  Amalie Rose Søndergaard  2006    164  43.21        1:34.94   
  Hørsholm Svømmeforening  1:33.68                 
                     
24  Asta-Marie Mailund Clan  2006    147  45.87        1:38.59   
  Søllerød Svømmeklub  1:54.04                 
                     
25  Louise Byrn  2006    146  45.84        1:38.82   
  Hørsholm Svømmeforening  1:41.65                 
                     
26  Clara Katharina Sederholm  2006    102  50.49        1:51.12   
  Hørsholm Svømmeforening  1:49.78                 
                     
Carla T.a. Clausdatter  2008              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  1:56.11                 
                     
Olga Krogh-Olsen  2007              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:56.22                 
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida Bang Stanelt  2004    506  31.65        1:05.31   
  Kalundborg SK  1:03.99                 
                     
Anna Larsen  2004    480  31.96        1:06.45   
  Kalundborg SK  1:07.88                 
                     
Anna Nørskov  2004    445  33.46        1:08.15   
  Søllerød Svømmeklub  1:09.64                 
                     
Caroline Salskov Jensen  2005    437  32.83        1:08.56   
  Hørsholm Svømmeforening  1:06.18                 
                     
Josephine Lysdahl  2004    421  33.49        1:09.44   
  Hørsholm Svømmeforening  1:09.65                 
                     
Thea Kaiser  2004    399  34.69        1:10.67   
  Kalundborg SK  1:11.53                 
                     
Clara Hartvig-Olsen  2004    397  33.78        1:10.80   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:09.16                 
                     
Liva Lund Hansen  2005    382  34.32        1:11.74   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:09.22                 
                     
Annika Køhn  2005    378  34.86        1:11.97   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:11.82                 
                     
10  Clara Secher Termansen  2005    350  36.09        1:13.83   
  Hørsholm Svømmeforening  1:13.28                 
                     
11  Mille Vester-Christensen  2005    330  35.92        1:15.27   
  Søllerød Svømmeklub  1:14.22                 
                     
12  Laura Bang  2004    321  36.44        1:15.99   
  Søllerød Svømmeklub  1:18.64                 
                     
13  Iben Ebdrup Norling  2005    320  36.84        1:16.11   
  Værløse Svømmeklub  1:20.16                 
                     
14  Ida Marie Platzer  2005    317  36.09        1:16.32   
  Søllerød Svømmeklub  1:12.79                 
                     
15  Ella Rasmussen  2004    307  36.26        1:17.09   
  Dragsholm Svømmeklub  1:19.95                 
                     
16  Emma Philip  2005    306  37.36        1:17.25   
  Hørsholm Svømmeforening  1:17.80                 
                     
17  Mille Hansen  2005    298  37.12        1:17.88   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:17.17                 
                     
18  Signe Holm Hansen  2005    295  36.29        1:18.19   
  Værløse Svømmeklub  1:35.41                 
                     
19  Julie Astrup  2005    274  37.19        1:20.06   
  Dragsholm Svømmeklub  1:18.54                 
                     
20  Frederikke Smidt  2004    272  37.96        1:20.34   
  Søllerød Svømmeklub  1:19.61                 
                     
21  Laura Kall  2005    267  38.99        1:20.78   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:23.92                 
                     
22  Freja Threms  2005    261  39.09        1:21.46   
  Dragsholm Svømmeklub  1:20.71                 
                     
23  Frederikke Larsen  2005    232  41.14        1:24.71   
  Søllerød Svømmeklub  1:35.87                 
                     
24  Ella Nikoline Borg  2005    176  45.76        1:32.76   
  Hørsholm Svømmeforening  1:27.68                 
                     
Emilie Svare  2004              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  1:28.96                 
                     
Ida Husebø  2004              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  1:36.05                 
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martha Vitus Tversted  2002    608  29.70        1:01.45   
  Søllerød Svømmeklub  59.54                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    547  30.43        1:03.63   
  Roskilde Svømning  1:03.91                 
                     
Ida Holm Hansen  2002    541  30.81        1:03.89   
  Værløse Svømmeklub  1:03.34                 
                     
Sofie Lund-Scherbeck  2003    540  31.08        1:03.90   
  Værløse Svømmeklub  1:04.53                 
                     
Johanna Juul Bay-Smidt  2002    524  30.94        1:04.55   
  Helsingør Svømmeklub  1:04.06                 
                     
Elena Westmark Holm  2003    485  31.04        1:06.22   
  Hørsholm Svømmeforening  1:04.05                 
                     
Astrid Thimmer  2003    478  31.39        1:06.56   
  Hørsholm Svømmeforening  1:05.46                 
                     
Carla Lyhne Weiner  2003    429  33.53        1:08.99   
  Søllerød Svømmeklub  1:06.00                 
                     
Felina Noe  2002    421  33.56        1:09.44   
  Dragsholm Svømmeklub  1:05.06                 
                     
10  Sophie Gjelstrup  2002    397  33.73        1:10.80   
  Søllerød Svømmeklub  1:08.96                 
                     
11  Camille Neess  2003    382  33.80        1:11.72   
  Dragsholm Svømmeklub  1:11.15                 
                     
12  Zille-Marie Lund Christen  2003    361  35.22        1:13.09   
  Odsherred Svømmeklub  1:14.00                 
                     
13  Lærke Blond  2003    347  34.82        1:14.08   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:12.63                 
                     
14  Annika Gøtze Iversen  2003    335  35.68        1:14.91   
  Søllerød Svømmeklub  1:24.75                 
                     
15  Anne Bagge Ravn  2003    242  39.57        1:23.54   
  Søllerød Svømmeklub  1:17.41                 
                     
16  Linea Christiansen  2003    213  40.00        1:27.09   
  Odsherred Svømmeklub  1:26.00                 
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Nissen Jakobsen  2000    605  29.66        1:01.55   
  Hørsholm Svømmeforening  1:01.18                 
                     
Helena Berg Wenk  2000    512  31.44        1:05.06   
  Roskilde Svømning  1:04.56                 
                     
Laura Sørensen  2001    396  32.92        1:10.89   
  Dragsholm Svømmeklub  1:08.57                 
                     
Amalie Harplod Hansen  2001    376  34.17        1:12.10   
  Søllerød Svømmeklub  1:08.54                 
                     
Silke Mehr  2000              DNS   
  Roskilde Svømning  1:07.02                 
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Feldmann  1999    400  32.83        1:10.64   
  Helsingør Svømmeklub  1:05.43                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  13:35 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  13:54   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2017         
 
 
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Lundsteen Brøndum  2005    301  33.72        1:09.98   
  Søllerød Svømmeklub  1:09.84                 
                     
William Bendix Schmidt  2005    285  33.37        1:11.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:16.58                 
                     
Alexander Nørby  2006    283  34.10        1:11.45   
  Hørsholm Svømmeforening  1:13.24                 
                     
Sebastian Rendlev  2005    278  34.90        1:11.83   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:08.67                 
                     
Rasmus Fabricius Pedersen  2005    238  36.93        1:15.67   
  Hørsholm Svømmeforening  1:16.80                 
                     
Vincent Matras  2005    235  36.51        1:15.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:17.45                 
                     
William Rützou  2005    211  36.70        1:18.79   
  Hørsholm Svømmeforening  1:15.15                 
                     
Mikkel Retbøll-Bauer  2006    208  37.05        1:19.06   
  Hørsholm Svømmeforening  1:25.52                 
                     
Illia Bulba  2005    187  38.57        1:21.91   
  Hørsholm Svømmeforening  1:23.91                 
                     
10  Anders Junker  2005    184  38.90        1:22.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.57                 
                     
11  Anders W. Pedersen  2006    160  40.16        1:26.35   
  Hørsholm Svømmeforening  1:26.65                 
                     
12  David Stoklund  2008    158  41.04        1:26.67   
  Kalundborg SK  1:32.47                 
                     
13  Jonathan Rasmussen  2006    149  42.46        1:28.35   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:28.63                 
                     
14  Lucas Christensen  2006    142  42.61        1:29.89   
  Søllerød Svømmeklub  1:42.00                 
                     
15  Marinus Leisvig  2007    122  42.74        1:34.41   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:32.89                 
                     
16  Linus Noe  2008    119  43.72        1:35.31   
  Dragsholm Svømmeklub  1:37.23                 
                     
17  Marcus Westmark Holm  2007    80  47.54        1:48.76   
  Hørsholm Svømmeforening  1:54.28                 
                     
Christian Filtenborg  2005              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  1:45.20                 
                     
Oscar Svensson  2005              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  1:15.21                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Mortensen  2003    480  28.93        59.90   
  Kalundborg SK  1:00.37                 
                     
Malte Egholm Brøns  2003    442  29.98        1:01.56   
  Hørsholm Svømmeforening  1:00.31                 
                     
Fillip Bruhn  2003    405  30.85        1:03.40   
  Hørsholm Svømmeforening  1:01.90                 
                     
Emil Osberg Poulsen  2003    367  31.57        1:05.52   
  Dragsholm Svømmeklub  1:04.01                 
                     
Victor Holm Larsen  2003    360  30.77        1:05.89   
  Dragsholm Svømmeklub  1:05.74                 
                     
Peter Vinge-Maigaard  2003    338  31.53        1:07.31   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:05.18                 
                     
Ludvig Montag  2003    325  33.00        1:08.17   
  Søllerød Svømmeklub  1:08.40                 
                     
Matias Munkholm  2004    325  32.40        1:08.19   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:06.30                 
                     
Elias Noe  2004    319  32.46        1:08.64   
  Dragsholm Svømmeklub  1:06.61                 
                     
10  Nichlas Jørgensen  2004    303  34.16        1:09.83   
  Dragsholm Svømmeklub  1:11.92                 
                     
11  Alfred Balslev Jørgensen  2004    252  36.11        1:14.20   
  Søllerød Svømmeklub  1:19.49                 
                     
12  Sebastian Magnus Schøn  2003    239  35.97        1:15.49   
  Søllerød Svømmeklub  1:21.50                 
                     
13  Jesse Refsgaard  2003    237  36.74        1:15.77   
  Dragsholm Svømmeklub  1:16.82                 
                     
14  Mathias Filtenborg  2003    219  37.19        1:17.72   
  Søllerød Svømmeklub  1:18.35                 
                     
15  Johan Madvig Kristensen  2004    199  38.19        1:20.31   
  Værløse Svømmeklub  1:22.49                 
                     
Jonas Olesen  2003              DSQ  tyvstart 
  Odsherred Svømmeklub  1:20.00                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer H. Andersen  2002    560  27.51        56.89   
  Søllerød Svømmeklub  55.45                 
                     
Thor Malmby Jørgin  2001    525  28.19        58.14   
  Dragsholm Svømmeklub  57.48                 
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    511  28.62        58.67   
  Hørsholm Svømmeforening  56.86                 
                     
Silas Storm Nielsen  2002    503  28.28        58.97   
  Dragsholm Svømmeklub  59.22                 
                     
Mark Wiskum  2001    501  28.01        59.05   
  Søllerød Svømmeklub  59.59                 
                     
Janus Rosholm  2002    470  29.26        1:00.33   
  Søllerød Svømmeklub  1:00.00                 
                     
Asger Væver Hartvig  2002    457  29.70        1:00.87   
  Hørsholm Svømmeforening  59.85                 
                     
Mathias Nørskov  2001    438  29.84        1:01.76   
  Søllerød Svømmeklub  1:00.62                 
                     
Karl Gustav B. Toft  2002    418  30.69        1:02.69   
  Søllerød Svømmeklub  59.56                 
                     
10  Jesper Schiødt  2001    416  29.89        1:02.83   
  Helsingør Svømmeklub  1:03.47                 
                     
11  William W. Kofoed  2001    404  29.81        1:03.42   
  Roskilde Svømning  1:29.03                 
                     
12  Tobias Sundwall  2001    391  30.93        1:04.12   
  Værløse Svømmeklub  1:03.27                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Aslak Nørgaard  2000    620  26.92        54.99   
  Søllerød Svømmeklub  54.04                 
                     
Pierre Høgenhaug  1999    616  26.72        55.13   
  Søllerød Svømmeklub  53.88                 
                     
Christian Andersen  1999    549  27.56        57.28   
  Søllerød Svømmeklub  56.02                 
                     
Laurids Holme  2000    441  29.80        1:01.59   
  Helsingør Svømmeklub  1:01.12                 
                     
Magnus Vinjebo  1999    411  30.10        1:03.09   
  Roskilde Svømning  59.13                 
                     
Adrian Roed Schøning  2000    408  30.48        1:03.24   
  Helsingør Svømmeklub  1:03.16                 
                     
Asmund V. Christiansen  2000    317  33.02        1:08.76   
  Odsherred Svømmeklub  1:04.00                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob Petersen  1995    522  27.58        58.25   
  Odsherred Svømmeklub  59.00                 
                     
Jonas B. Sørensen  1993    453  29.23        1:01.04   
  Roskilde Svømning  57.48                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  13:54 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  14:32   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2017         
 
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Gudme  2007    297  42.71        1:27.04   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:27.39                 
                     
Monika Dragieva  2006    263  44.82        1:30.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:31.06                 
                     
Beatrice Buhr Müller  2006    240  47.66        1:33.40   
  Kalundborg SK  1:31.64                 
                     
Henriette Roos  2006    222  47.62        1:35.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:38.70                 
                     
Freja Mathilde Kaas  2006    219  47.91        1:36.28   
  Hørsholm Svømmeforening  1:42.73                 
                     
Anna Røjel  2006    215  47.62        1:36.90   
  Søllerød Svømmeklub  1:41.82                 
                     
Maja Damkjær Bartels  2006    200  49.04        1:39.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:39.71                 
                     
Silje Nygaard Engedal  2007    192  48.80        1:40.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:47.52                 
                     
Maria Stoklund  2006    185  50.11        1:41.82   
  Kalundborg SK  1:38.05                 
                     
10  Liv Panduro  2006    177  51.58        1:43.40   
  Hørsholm Svømmeforening  1:44.03                 
                     
11  Astrid Hjuler Britze  2006    176  49.63        1:43.65   
  Hørsholm Svømmeforening  1:40.91                 
                     
12  Amalie Busch Erhardi  2006    176  51.92        1:43.67   
  Hørsholm Svømmeforening  1:46.53                 
                     
13  Dina Shapley  2006    168  51.90        1:45.20   
  Søllerød Svømmeklub  2:00.00                 
                     
14  Alma Rosenkrantz Green  2006    168  50.88        1:45.33   
  Hørsholm Svømmeforening  1:42.66                 
                     
15  Asta-Marie Mailund Clan  2006    161  53.18        1:46.72   
  Søllerød Svømmeklub  2:18.00                 
                     
16  Sofie Emilie Lange  2007    161  51.11        1:46.80   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:53.33                 
                     
17  Lise H. V. Waarst  2007    159  52.28        1:47.14   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:44.52                 
                     
18  Signe Munk Hvid  2006    155  54.08        1:48.10   
  Søllerød Svømmeklub  2:18.00                 
                     
19  Amalie Rose Søndergaard  2006    142  54.53        1:51.35   
  Hørsholm Svømmeforening  1:51.69                 
                     
20  Louise Byrn  2006    131  56.07        1:54.35   
  Hørsholm Svømmeforening  1:51.68                 
                     
21  Emilie Jørgensen  2007    125  56.42        1:56.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:11.11                 
                     
22  Clara Katharina Sederholm  2006    88  1:27.82        2:10.66   
  Hørsholm Svømmeforening  2:11.08                 
                     
Carla T.a. Clausdatter  2008              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  2:05.28                 
                     
Frida Frost Dunker  2006              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:41.45                 
                     
Olga Krogh-Olsen  2007              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:13.00                 
                     
Rosa Rank Solhart  2007              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:17.84                 
                     
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida Bang Stanelt  2004    435  37.25        1:16.69   
  Kalundborg SK  1:10.78                 
                     
Caroline Holm  2004    378  39.59        1:20.32   
  Kalundborg SK  1:16.77                 
                     
Alba Lyhne Weiner  2004    348  41.12        1:22.59   
  Søllerød Svømmeklub  1:21.41                 
                     
Laura Nellemann  2004    343  40.41        1:22.95   
  Søllerød Svømmeklub  1:20.94                 
                     
Josephine Lysdahl  2004    323  41.83        1:24.64   
  Hørsholm Svømmeforening  1:23.65                 
                     
Pauline Drucker  2004    323  41.57        1:24.67   
  Søllerød Svømmeklub  1:24.40                 
                     
Ida Marie Platzer  2005    317  42.17        1:25.20   
  Søllerød Svømmeklub  1:28.31                 
                     
Mille Vester-Christensen  2005    293  43.26        1:27.49   
  Søllerød Svømmeklub  1:25.94                 
                     
Alba Vendelboe-Schack  2005    285  43.20        1:28.29   
  Hørsholm Svømmeforening  1:29.44                 
                     
10  Annika Køhn  2005    249  44.83        1:32.28   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:29.16                 
                     
11  Ella Rasmussen  2004    249          1:32.38   
  Dragsholm Svømmeklub  1:33.51                 
                     
12  Mathilde Syberg Glud  2004    224  46.82        1:35.62   
  Hørsholm Svømmeforening  1:47.64                 
                     
13  Frederikke Smidt  2004    220  46.37        1:36.21   
  Søllerød Svømmeklub  1:38.14                 
                     
14  Sasha Nezdiikovskaia  2005    212  49.19        1:37.34   
  Hørsholm Svømmeforening  1:35.83                 
                     
15  Freja Threms  2005    207  48.31        1:38.25   
  Dragsholm Svømmeklub  1:29.82                 
                     
16  Laura Kall  2005    170  50.88        1:44.76   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:36.91                 
                     
17  Frederikke Larsen  2005    155  55.41        1:48.12   
  Søllerød Svømmeklub  2:18.00                 
                     
18  Ella Nikoline Borg  2005    128  58.04        1:55.11   
  Hørsholm Svømmeforening  1:46.60                 
                     
Emilie Svare  2004              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  1:29.68                 
                     
Ida Husebø  2004              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  1:49.26                 
                     
Mikkeline Mailund Clan  2004              DSQ  ej fortsat bevæg v50 
  Søllerød Svømmeklub  1:25.79                 
                     
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Lund-Scherbeck  2003    454  36.95        1:15.60   
  Værløse Svømmeklub  1:12.01                 
                     
Amanda Hietala  2002    428  37.69        1:17.08   
  Helsingør Svømmeklub  1:14.32                 
                     
Ida Holm Hansen  2002    416  37.94        1:17.80   
  Værløse Svømmeklub  1:13.85                 
                     
Johanne Brown Marloth  2003    337  40.74        1:23.45   
  Værløse Svømmeklub  1:21.41                 
                     
Caroline Meyer  2002    324  40.16        1:24.62   
  Hørsholm Svømmeforening  1:23.62                 
                     
Emma Olsen  2003    319  42.08        1:25.04   
  Dragsholm Svømmeklub  1:20.58                 
                     
Alberte Holst Schilling  2003    309  43.00        1:25.88   
  Dragsholm Svømmeklub  1:28.32                 
                     
Emilie Nepper-Christensen  2003    306  42.54        1:26.24   
  Søllerød Svømmeklub  1:20.33                 
                     
Linea Christiansen  2003    153  51.15        1:48.58   
  Odsherred Svømmeklub  1:51.00                 
                     
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Aavang Brendstrup  2000    502  36.17        1:13.11   
  Roskilde Svømning  1:08.73                 
                     
Helena Berg Wenk  2000    422  37.77        1:17.46   
  Roskilde Svømning  1:15.87                 
                     
Amalie Harplod Hansen  2001    320  41.66        1:24.90   
  Søllerød Svømmeklub  1:21.49                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  14:32 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2017         
 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Stender-Petersen  2005    295  38.23        1:17.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:21.17                 
                     
Sebastian Rendlev  2005    259  40.07        1:21.32   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:19.86                 
                     
Robert E Falborg Pedersen  2005    251  40.23        1:22.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:24.67                 
                     
Marius Lundsteen Brøndum  2005    250  39.64        1:22.28   
  Søllerød Svømmeklub  1:25.76                 
                     
Malthe Lorin Rasmussen  2005    220  41.91        1:25.87   
  Kalundborg SK  1:24.15                 
                     
William Bogø Andersen  2005    210  43.52        1:27.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:29.56                 
                     
Magnus Kiemer  2005    201  43.96        1:28.49   
  Værløse Svømmeklub  1:35.22                 
                     
Illia Bulba  2005    177  44.85        1:32.18   
  Hørsholm Svømmeforening  1:38.04                 
                     
Fabian Holst Krabbe  2005    176  44.92        1:32.45   
  Værløse Svømmeklub  2:14.00                 
                     
10  Sven Ole H. Frederiksen  2006    173          1:33.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:38.04                 
                     
11  Christian Moefelt  2006    168  46.18        1:33.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:36.72                 
                     
12  Mattias Sand Nielsen  2005    152  48.09        1:36.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:37.52                 
                     
13  Oscar Vinge-Maigaard  2007    149  47.88        1:37.73   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:31.30                 
                     
14  Jens Krogh Hermansen  2006    148  47.67        1:37.81   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:37.21                 
                     
15  Marinus Leisvig  2007    141  48.62        1:39.41   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:39.77                 
                     
16  Anders W. Pedersen  2006    139  51.31        1:39.95   
  Hørsholm Svømmeforening  1:39.23                 
                     
17  Gustav Krabbe Heldgaard  2006    132  50.98        1:41.61   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:41.80                 
                     
18  David Stoklund  2008    126  50.42        1:43.38   
  Kalundborg SK  1:38.42                 
                     
19  Victor Henrik Ritnagel  2005    124  51.67        1:43.73   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:52.97                 
                     
20  Andreas Kelstrup Schou  2005    121  50.03        1:44.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:49.58                 
                     
21  Mikkel Retbøll-Bauer  2006    116  51.99        1:46.10   
  Hørsholm Svømmeforening  1:42.46                 
                     
22  William Brix Søhoel  2006    112  53.69        1:47.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:52.76                 
                     
23  Lucas Christensen  2006    111  51.47        1:47.87   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
24  Jonathan Rasmussen  2006    107  54.80        1:49.21   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:45.01                 
                     
25  Linus Noe  2008    105  54.53        1:49.67   
  Dragsholm Svømmeklub  1:49.77                 
                     
26  Tore Krogh  2006    95  1:53.53        1:53.53   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:59.42                 
                     
27  Isak Ravn Øland  2006    79          2:00.49   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:13.62                 
                     
28  Marcus Westmark Holm  2007    60  1:04.17        2:12.44   
  Hørsholm Svømmeforening  2:03.84                 
                     
Christian Filtenborg  2005              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  2:14.00                 
                     
Frederik Molin  2005              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:55.32                 
                     
Oscar Svensson  2005              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  1:33.80                 
                     
Nicholas H. Hansen  2005              DSQ  fuld neddyk v. afslu 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:28.16                 
                     
William Rützou  2005              DSQ  ej fortsat bevægelse 
  Hørsholm Svømmeforening  1:30.13                 
                     
William Zeeberg Iversen  2006              DSQ  ej fortsat bevægelse 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:52.23                 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Scheby Petersen  2004    330  37.11        1:14.99   
  Kalundborg SK  1:10.25                 
                     
Julian Birch  2004    313  37.70        1:16.29   
  Søllerød Svømmeklub  1:14.18                 
                     
William Kristensen  2003    309  38.02        1:16.68   
  Søllerød Svømmeklub  1:16.53                 
                     
Mathias Ehlers  2003    300  38.05        1:17.42   
  Søllerød Svømmeklub  1:18.02                 
                     
Sebastian Rasmussen  2003    279  38.05        1:19.27   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:16.18                 
                     
Emil Osberg Poulsen  2003    279  38.11        1:19.34   
  Dragsholm Svømmeklub  1:24.31                 
                     
Victor Holm Larsen  2003    257  39.07        1:21.46   
  Dragsholm Svømmeklub  1:23.59                 
                     
Carl-Johan Bødtker  2003    252  39.86        1:21.99   
  Hørsholm Svømmeforening  1:30.63                 
                     
Valdemar Kristensen  2003    239  41.19        1:23.54   
  Søllerød Svømmeklub  1:25.77                 
                     
10  Lucas Kaavé  2004    232  42.42        1:24.30   
  Hørsholm Svømmeforening  1:21.10                 
                     
11  Frederik Rink Larsen  2004    226  41.99        1:25.10   
  Hørsholm Svømmeforening  1:21.66                 
                     
12  Sebastian Magnus Schøn  2003    222  41.59        1:25.60   
  Søllerød Svømmeklub  1:34.40                 
                     
13  Nichlas Jørgensen  2004    218  42.29        1:26.09   
  Dragsholm Svømmeklub  1:30.32                 
                     
14  William Pohl Stangerup  2004    211  42.23        1:27.02   
  Hørsholm Svømmeforening  1:27.67                 
                     
15  Max Albertsen  2003    187  41.89        1:30.56   
  Søllerød Svømmeklub  1:24.51                 
                     
16  Johan Madvig Kristensen  2004    187  44.44        1:30.67   
  Værløse Svømmeklub  1:34.56                 
                     
17  Alfred Balslev Jørgensen  2004    179  45.91        1:31.99   
  Søllerød Svømmeklub  2:14.00                 
                     
18  Sebastian Alexander West  2004    171  44.94        1:33.27   
  Søllerød Svømmeklub  1:26.16                 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer H. Andersen  2002    527  31.59        1:04.17   
  Søllerød Svømmeklub  1:04.60                 
                     
Mark Wiskum  2001    430  33.56        1:08.68   
  Søllerød Svømmeklub  1:06.74                 
                     
Janus Rosholm  2002    416  33.66        1:09.42   
  Søllerød Svømmeklub  1:07.08                 
                     
Thor Malmby Jørgin  2001    377  34.43        1:11.77   
  Dragsholm Svømmeklub  1:07.25                 
                     
Karl Gustav B. Toft  2002    299  37.69        1:17.47   
  Søllerød Svømmeklub  1:12.01                 
                     
Niels Peter Lund  2002    247  40.69        1:22.59   
  Værløse Svømmeklub  1:23.17                 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Witthøft  2000    584  30.65        1:02.02   
  Kalundborg SK  59.43                 
                     
Adrian Roed Schøning  2000    374  35.78        1:11.96   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.12                 
                     
Asbjørn Hammershøj  2000    353  35.74        1:13.31   
  Værløse Svømmeklub  1:09.00                 
                     
Asmund V. Christiansen  2000    230  40.63        1:24.57   
  Odsherred Svømmeklub  1:20.00                 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Ingvordsen  1996    480  31.99        1:06.20   
  Dragsholm Svømmeklub  1:06.31                 
                     
Elias Offersen  1996    267  38.87        1:20.43   
  Odsherred Svømmeklub  1:12.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  14:51 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2017         
 
 
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Lund Hansen  2005    315  37.22  1:22.07  2:09.93    2:58.92   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:55.13                 
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marie Uglebjerg  2002    506  32.84  1:11.22  1:51.80    2:32.80   
  Kalundborg SK  2:22.88                 
                     
Rebecca Sangild  2003    285  39.81  1:26.65  2:16.39    3:05.03   
  Søllerød Svømmeklub  3:03.61                 
                     
Victoria Husted Volden  2003    279  38.56  1:25.29  2:15.44    3:06.29   
  Hørsholm Svømmeforening  3:01.15                 
                     
Lærke Blond  2003    229  38.25  1:26.81  2:22.38    3:18.83   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:10.08                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  14:51 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  14:52   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening