Results for LH-Games 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2017 | Utskriftsdatum | 07 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 15:23 | |||
Arrangör | Helsingborg S - Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 07 juli 2017 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Joachim Bratt | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 25.82 | ||||||
2 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 26.18 | ||||||
3 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 26.87 | ||||||
4 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 27.04 | ||||||
5 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 27.52 | ||||||
6 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 27.61 | ||||||
7 | Alexander Dahlén | 1999 | Simklubben Poseidon | 27.74 | ||||||
8 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 27.95 | ||||||
9 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 28.12 | ||||||
10 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 28.31 | ||||||
11 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.69 | ||||||
12 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 28.75 | ||||||
13 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 29.01 | ||||||
14 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 29.13 | ||||||
15 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 29.80 | ||||||
16 | Bjarne Forfot | 2000 | Trondhjem SLK | 30.96 | ||||||
17 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 31.65 | ||||||
18 | Perica Milos | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 32.50 | ||||||
19 | Erik Mangbo | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 41.18 | ||||||
- | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | Farum Svømmeklub | 28.02 | ||||||
2 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.08 | ||||||
3 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 28.09 | ||||||
4 | Oliver Stålbrand | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 28.75 | ||||||
5 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.35 | ||||||
6 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.51 | ||||||
7 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.86 | ||||||
8 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 30.00 | ||||||
9 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.01 | ||||||
10 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 30.03 | ||||||
11 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.08 | ||||||
12 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.16 | ||||||
13 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.24 | ||||||
14 | Danial Rezaei | 2001 | Växjö Simsällskap | 30.46 | ||||||
15 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 30.67 | ||||||
16 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.90 | ||||||
17 | William Olsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 30.95 | ||||||
18 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 31.11 | ||||||
19 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.18 | ||||||
20 | Jonathan Einarsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 31.22 | ||||||
21 | Alens Daugelis | 2002 | Farum Svømmeklub | 31.23 | ||||||
22 | Douglas Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.33 | ||||||
23 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 31.81 | ||||||
24 | Hugo Leandersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 31.87 | ||||||
25 | Tim Ericksson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 32.02 | ||||||
26 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.28 | ||||||
27 | Oskar Ingemann Løken | 2002 | Sandefjord Svømmeklubb | 32.30 | ||||||
28 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 32.33 | ||||||
29 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 32.99 | ||||||
30 | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | 33.22 | ||||||
31 | Oskar Kvalsvik Kjær | 2002 | Sandefjord Svømmeklubb | 34.33 | ||||||
32 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 34.47 | ||||||
33 | Oliwer Budak | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.63 | ||||||
34 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 35.24 | ||||||
35 | Hugo Hilmersson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 36.99 | ||||||
36 | Oliver Bjarve | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.92 | ||||||
- | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Gustav Karlsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Pavli Rafael | 2002 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.55 | ||||||
2 | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 29.91 | ||||||
3 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.98 | ||||||
4 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.50 | ||||||
5 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.92 | ||||||
6 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.22 | ||||||
7 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.29 | ||||||
8 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.78 | ||||||
9 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 32.14 | ||||||
10 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 32.46 | ||||||
11 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.04 | ||||||
12 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.22 | ||||||
13 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.33 | ||||||
14 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 33.41 | ||||||
15 | Hasith Ransiri Attanapola | 2003 | Trondhjem SLK | NOR | 33.55 | |||||
16 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 33.83 | ||||||
17 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 34.66 | ||||||
18 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 34.84 | ||||||
19 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.85 | ||||||
20 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.94 | ||||||
21 | Karsten Hernæss | 2004 | Sandefjord Svømmeklubb | 35.43 | ||||||
22 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.26 | ||||||
23 | Fredrik Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 36.42 | ||||||
24 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 36.61 | ||||||
25 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 37.24 | ||||||
26 | Andre Wester | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 37.33 | ||||||
27 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 37.41 | ||||||
28 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 38.31 | ||||||
29 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 38.80 | ||||||
30 | Simon Myrvold | 2003 | Simklubben Poseidon | 38.98 | ||||||
31 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 40.49 | ||||||
32 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 40.50 | ||||||
33 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 41.05 | ||||||
34 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 41.76 | ||||||
35 | Alf Valdes | 2003 | Sandefjord Svømmeklubb | 41.95 | ||||||
36 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 47.76 | ||||||
37 | Jørgen Berggren | 2003 | Sandefjord Svømmeklubb | 51.33 | ||||||
- | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alvin Magnusson | 2004 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | David Alderbrink | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jakob Lindskoug | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 31.43 | ||||||
2 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 34.20 | ||||||
3 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 35.23 | ||||||
4 | Maxim Gorodkov | 2005 | Trondhjem SLK | 35.86 | ||||||
5 | Casper Kristensen | 2005 | Simsällskapet Iden | 36.03 | ||||||
6 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 36.62 | ||||||
7 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 36.95 | ||||||
8 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 38.81 | ||||||
9 | Elias Haugen | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 39.79 | ||||||
10 | Wille Palm | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 40.60 | ||||||
11 | Anton Windeman | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 41.28 | ||||||
12 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 43.32 | ||||||
13 | Bardiya Karimi Damavandi | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 59.21 | ||||||
14 | Viggo Johnsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 1:11.00 | ||||||
- | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Max Törnqvist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oliver Wohlquist | 2005 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emil Magnusson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Freiholtz | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hilding Hallberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hugo Locking | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Lövberg | 2007 | Simklubben Sydsim | 51.25 | ||||||
2 | Alejandro Poller | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 52.53 | ||||||
3 | William Hörgren | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 55.95 | ||||||
4 | Emrik Hammar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 57.58 | ||||||
- | Alexander Alvstrand | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Andersson | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Miles Engdar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tim Edelberg | 2007 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 juli 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 15:23 |