Resultat för UGP 3 2017, Eriksdal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 28.32 | 59.09 | |||||
2 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 28.13 | 1:00.13 | |||||
3 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 27.81 | 1:00.89 | |||||
4 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.17 | 1:02.68 | |||||
5 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 30.97 | 1:07.29 | |||||
6 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 30.90 | 1:09.62 | |||||
7 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 32.25 | 1:10.23 | |||||
8 | Andrea Musacchio | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.87 | 1:10.54 | |||||
9 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 31.54 | 1:10.67 | |||||
10 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 31.42 | 1:15.22 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 28.09 | 59.53 | |||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 27.24 | 1:00.54 | |||||
3 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.88 | 1:02.76 | |||||
4 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 28.10 | 1:02.95 | |||||
5 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 28.80 | 1:03.35 | |||||
6 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 30.57 | 1:04.37 | |||||
7 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 29.66 | 1:06.12 | |||||
8 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.02 | 1:07.37 | |||||
9 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.85 | 1:12.35 | |||||
10 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.98 | 1:13.67 | |||||
11 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 33.87 | 1:19.31 | |||||
12 | Marcus Thune | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.19 | 1:21.99 | |||||
- | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.51 | 1:03.55 | |||||
2 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.18 | 1:04.27 | |||||
3 | Jakob Borrman | 2002 | Södertälje Simsällskap | 30.92 | 1:05.41 | |||||
4 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 30.73 | 1:06.10 | |||||
5 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.43 | 1:06.69 | |||||
6 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.61 | 1:07.58 | |||||
7 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.49 | 1:07.95 | |||||
8 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.98 | 1:08.60 | |||||
9 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 31.58 | 1:08.82 | |||||
10 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.36 | 1:11.66 | |||||
11 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.11 | 1:13.86 | |||||
12 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.93 | 1:14.14 | |||||
13 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.79 | 1:18.48 | |||||
14 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 36.16 | 1:22.13 | |||||
- | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 30.79 | 1:05.95 | |||||
2 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 31.95 | 1:08.55 | |||||
3 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 31.81 | 1:08.73 | |||||
4 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.58 | 1:09.44 | |||||
5 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.48 | 1:09.61 | |||||
6 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 33.47 | 1:15.25 | |||||
7 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.73 | 1:15.28 | |||||
8 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.33 | 1:15.63 | |||||
9 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.53 | 1:18.05 | |||||
10 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.70 | 1:18.11 | |||||
11 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 36.28 | 1:18.18 | |||||
12 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.57 | 1:20.55 | |||||
13 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.61 | 1:21.71 | |||||
14 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.80 | 1:23.33 | |||||
15 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.83 | 1:23.34 | |||||
16 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.53 | 1:23.82 | |||||
17 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.60 | 1:24.64 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 32.93 | 1:11.67 | |||||
2 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 33.04 | 1:11.89 | |||||
3 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 34.71 | 1:14.42 | |||||
4 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.60 | 1:15.28 | |||||
5 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 36.69 | 1:18.37 | |||||
6 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.65 | 1:19.19 | |||||
7 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 35.30 | 1:20.31 | |||||
8 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 38.67 | 1:25.73 | |||||
9 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.25 | 1:33.49 | |||||
10 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 45.82 | 1:40.66 | |||||
- | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:04 |