Results for UGP 3 2017, Eriksdal
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:04 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
35.81 |
1:15.58 |
1:55.95 |
|
2:37.22 |
|
2 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.78 |
1:20.61 |
2:04.21 |
|
2:48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
34.98 |
1:14.76 |
1:55.13 |
|
2:34.58 |
|
2 |
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
34.67 |
1:15.12 |
1:56.74 |
|
2:37.97 |
|
3 |
Zain Mardeni |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
41.50 |
1:28.79 |
2:17.92 |
|
3:05.14 |
|
4 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
42.02 |
1:31.12 |
2:21.42 |
|
3:11.55 |
|
5 |
Marcus Thune |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.97 |
1:34.30 |
2:26.65 |
|
3:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
36.72 |
1:19.78 |
2:01.24 |
|
2:43.95 |
|
2 |
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
38.73 |
1:21.67 |
2:05.43 |
|
2:49.17 |
|
3 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.95 |
1:22.50 |
2:05.98 |
|
2:49.26 |
|
4 |
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.81 |
1:19.83 |
2:04.72 |
|
2:50.24 |
|
5 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.85 |
1:28.48 |
2:16.46 |
|
3:00.24 |
|
6 |
Alex Rappoccio |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
41.89 |
1:29.96 |
2:18.25 |
|
3:06.59 |
|
- |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
36.65 |
1:17.38 |
1:58.49 |
|
2:38.02 |
|
2 |
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.06 |
1:19.70 |
2:01.62 |
|
2:43.53 |
|
3 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.97 |
1:25.93 |
2:12.31 |
|
2:57.57 |
|
4 |
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.04 |
1:27.90 |
2:15.35 |
|
3:01.05 |
|
5 |
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.51 |
1:28.49 |
2:16.24 |
|
3:02.21 |
|
6 |
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
42.85 |
1:30.50 |
2:19.28 |
|
3:07.13 |
|
7 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
42.59 |
1:32.39 |
2:21.87 |
|
3:10.50 |
|
8 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
44.40 |
1:33.75 |
2:22.66 |
|
3:11.54 |
|
9 |
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
44.38 |
1:37.16 |
2:31.43 |
|
3:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.31 |
1:22.86 |
2:06.73 |
|
2:51.61 |
|
2 |
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
41.80 |
1:29.12 |
2:17.21 |
|
3:04.52 |
|
3 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
42.33 |
1:30.47 |
2:19.02 |
|
3:05.73 |
|
4 |
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
43.95 |
1:32.50 |
2:22.57 |
|
3:09.31 |
|
5 |
Gustavs Cerps |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
44.10 |
1:33.96 |
2:23.51 |
|
3:12.66 |
|
6 |
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
43.17 |
1:33.29 |
2:24.96 |
|
3:15.00 |
|
7 |
Filip Hägglund |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
46.67 |
1:41.08 |
2:36.42 |
|
3:32.86 |
|
8 |
Elias Svärd Hedenström |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
48.79 |
1:45.59 |
2:43.66 |
|
3:44.59 |
|
9 |
John Ström |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
51.84 |
1:52.86 |
2:53.54 |
|
3:50.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
11:04 |
|