Results for Risösim/UGP 3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider |
Tvling | Rissim 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tvlingsort | Sollefte | Utskriftstid | 10:35 | |||
Arrangr | Sollefte Allmnna Sllskap | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 2, 50m Fritt Herr ABCDEF, Finaler 12 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Pong | FINA | Tid | Status | ||||
Frening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Edvin Lideskog | 2005 | 191 | 36.28 | ||||||
rnskldsviks Allmnna SS | 36.97 | |||||||||
2 | Sebastian Pettersson | 2006 | 184 | 36.75 | ||||||
Hudiksvalls Simsllskap | 36.23 | |||||||||
3 | Axel Fllman | 2005 | 177 | 37.24 | ||||||
rnskldsviks Allmnna SS | 39.98 | |||||||||
4 | Gustav Hedin | 2005 | 113 | 43.19 | ||||||
Hudiksvalls Simsllskap | 40.72 | |||||||||
5 | Albert Bjrk | 2006 | 87 | 47.13 | ||||||
IKSU Simning | 43.77 | |||||||||
6 | Theo Thylander | 2007 | 72 | 50.25 | ||||||
Kramfors-Alliansen | 49.81 | |||||||||
7 | Oskar Ljung | 2008 | 56 | 54.41 | ||||||
Sollefte Allmnna Simsllskap | 51.37 | |||||||||
8 | Valentin Romakin | 2005 | 36 | 1:03.07 | ||||||
Sollefte Allmnna Simsllskap | ||||||||||
9 | Edvin Lvstrm | 2008 | 33 | 1:04.74 | ||||||
Sollefte Allmnna Simsllskap | ||||||||||
10 | Albin Domeij | 2009 | 25 | 1:11.23 | ||||||
Sollefte Allmnna Simsllskap | ||||||||||
- | Felix Lundstrm | 2006 | DSQ | |||||||
rnskldsviks Allmnna SS | 51.67 | |||||||||
- | Marcus Hamberg | 2007 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsllskap | 36.44 | |||||||||
Gren 2, 50m Fritt Herr ABCDEF, Finaler 13 r |
Plac. | Namn | Fdd | Pong | FINA | Tid | Status | ||||
Frening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Iyas Kalash | 2004 | 334 | 30.13 | ||||||
Ume Simsllskap | 29.58 | |||||||||
2 | Felix Luthman | 2004 | 293 | 31.45 | ||||||
Ume Simsllskap | 29.77 | |||||||||
3 | Vincent Wall | 2004 | 262 | 32.65 | ||||||
Ume Simsllskap | 32.92 | |||||||||
4 | Arvid Johansson | 2004 | 252 | 33.09 | ||||||
Sundsvalls Simsllskap | 31.95 | |||||||||
5 | Nikolai Romakin | 2004 | 43 | 59.46 | ||||||
Sollefte Allmnna Simsllskap | ||||||||||
6 | Kevin Persson | 2004 | 31 | 1:06.53 | ||||||
Sollefte Allmnna Simsllskap | ||||||||||
Gren 2, 50m Fritt Herr ABCDEF, Finaler 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Pong | FINA | Tid | Status | ||||
Frening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | 405 | 28.25 | ||||||
Sundsvalls Simsllskap | 27.15 | |||||||||
2 | Jakob Wassberg | 2003 | 368 | 29.16 | ||||||
Simklubben gir | 28.64 | |||||||||
3 | Oskar Albinsson | 2003 | 328 | 30.31 | ||||||
Ume Simsllskap | 29.70 | |||||||||
4 | Mattias Gillgren | 2003 | 303 | 31.10 | ||||||
Njurunda Simsllskap | 30.00 | |||||||||
5 | Gustaf Sandstrm | 2003 | 303 | 31.11 | ||||||
Hudiksvalls Simsllskap | 30.30 | |||||||||
6 | Hannes Wikstrm | 2003 | 303 | 31.13 | ||||||
Hrnsands Simsllskap | 30.05 | |||||||||
7 | Markus Nsman | 2003 | 299 | 31.24 | ||||||
Sundsvalls Simsllskap | 31.40 | |||||||||
8 | Anton Slveskog | 2003 | 289 | 31.60 | ||||||
Hudiksvalls Simsllskap | 31.81 | |||||||||
8 | Josef Nordn | 2003 | 289 | 31.60 | ||||||
Sundsvalls Simsllskap | 31.23 | |||||||||
10 | Viggo Reit | 2003 | 279 | 31.98 | ||||||
Hudiksvalls Simsllskap | 31.56 | |||||||||
11 | Henrik Lidstrm | 2003 | 241 | 33.57 | ||||||
Ume Simsllskap | 33.77 | |||||||||
12 | Erik Fahlander | 2003 | 240 | 33.61 | ||||||
rnskldsviks Allmnna SS | 34.35 | |||||||||
13 | Unai Izarra | 2003 | 236 | 33.83 | ||||||
Ume Simsllskap | 33.17 | |||||||||
14 | Roine Epilys | 2003 | 206 | 35.38 | ||||||
Simklubben gir | 36.10 | |||||||||
15 | Anton Hansson | 2003 | 199 | 35.79 | ||||||
Njurunda Simsllskap | 35.15 | |||||||||
16 | Adam Lagerqvist | 2003 | 171 | 37.64 | ||||||
IKSU Simning | 38.80 | |||||||||
Gren 2, 50m Fritt Herr ABCDEF, Finaler 15 r |
Plac. | Namn | Fdd | Pong | FINA | Tid | Status | ||||
Frening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | 536 | 25.74 | ||||||
Ume Simsllskap | 24.89 | |||||||||
2 | Eryk Do | 2002 | 395 | 28.49 | ||||||
Sollefte Allmnna Simsllskap | 27.60 | |||||||||
3 | Arvid Strmbro | 2002 | 360 | 29.37 | ||||||
Ume Simsllskap | 28.48 | |||||||||
4 | Karl Fllman | 2002 | 345 | 29.80 | ||||||
rnskldsviks Allmnna SS | 29.15 | |||||||||
5 | Samuel Norlin | 2002 | 309 | 30.91 | ||||||
Ume Simsllskap | 29.97 | |||||||||
6 | Jakob Flykt | 2002 | 297 | 31.33 | ||||||
Simklubben gir | 31.06 | |||||||||
7 | Stle Danemyr | 2002 | 260 | 32.73 | ||||||
rnskldsviks Allmnna SS | 34.14 | |||||||||
Gren 2, 50m Fritt Herr ABCDEF, Finaler 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Pong | FINA | Tid | Status | ||||
Frening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Filip Borgstrm | 2001 | 438 | 27.52 | ||||||
Njurunda Simsllskap | 27.05 | |||||||||
2 | David Eby | 2001 | 437 | 27.55 | ||||||
Simklubben gir | 26.25 | |||||||||
3 | Johan Ekengren | 2001 | 433 | 27.62 | ||||||
Sundsvalls Simsllskap | 27.47 | |||||||||
4 | Anton Bostrm | 2001 | 408 | 28.19 | ||||||
rnskldsviks Allmnna SS | 26.69 | |||||||||
5 | David Nslund | 2001 | 381 | 28.84 | ||||||
Njurunda Simsllskap | 27.64 | |||||||||
6 | Isak Nyberg | 2001 | 315 | 30.73 | ||||||
Sollefte Allmnna Simsllskap | 32.94 | |||||||||
7 | Felix Balkerud | 2001 | 301 | 31.19 | ||||||
Sundsvalls Simsllskap | 29.19 | |||||||||
Gren 2, 50m Fritt Herr ABCDEF, Finaler 17 - 18 r |
Plac. | Namn | Fdd | Pong | FINA | Tid | Status | ||||
Frening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Petter Norn Vosfeldt | 1999 | 508 | 26.19 | ||||||
Hrnsands Simsllskap | 24.70 | |||||||||
2 | Johan Bjrklund | 1999 | 482 | 26.66 | ||||||
Njurunda Simsllskap | 25.53 | |||||||||
Gren 2, 50m Fritt Herr ABCDEF, Finaler 19 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Pong | FINA | Tid | Status | ||||
Frening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joel Westerlind | 1996 | 533 | 25.78 | ||||||
Hrnsands Simsllskap | 24.63 | |||||||||
2 | Erik Bjrklund | 1998 | 515 | 26.07 | ||||||
Njurunda Simsllskap | 24.09 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsllskap | Utskriftstid | 10:35 |