Tulokset Risösim/UGP 3
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Risösim 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
10:49 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Sällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Fritt Herr ABCDEFÖ, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Hamberg |
2007 |
|
181 |
42.12 |
1:30.52 |
2:19.90 |
|
3:00.16 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Pettersson |
2006 |
|
178 |
41.19 |
1:28.97 |
2:17.60 |
|
3:01.16 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
3:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Fritt Herr ABCDEFÖ, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iyas Kalash |
2004 |
|
336 |
34.58 |
1:13.17 |
1:51.73 |
|
2:26.64 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felix Luthman |
2004 |
|
273 |
34.66 |
1:15.40 |
1:57.45 |
|
2:37.13 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arvid Johansson |
2004 |
|
199 |
37.24 |
1:21.48 |
2:08.36 |
|
2:54.59 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vincent Wall |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Fritt Herr ABCDEFÖ, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Wassberg |
2003 |
|
385 |
30.64 |
1:06.60 |
1:44.12 |
|
2:20.12 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Albin Hedlund |
2003 |
|
373 |
31.16 |
1:06.74 |
1:44.42 |
|
2:21.67 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonathan Nilsson |
2003 |
|
353 |
32.06 |
1:08.18 |
1:46.16 |
|
2:24.29 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskar Albinsson |
2003 |
|
339 |
33.65 |
1:11.16 |
1:49.62 |
|
2:26.27 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mattias Gillgren |
2003 |
|
326 |
32.79 |
1:10.53 |
1:50.45 |
|
2:28.17 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Markus Näsman |
2003 |
|
306 |
33.06 |
1:11.09 |
1:51.72 |
|
2:31.22 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henrik Lidström |
2003 |
|
268 |
36.81 |
1:17.60 |
1:58.50 |
|
2:38.03 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anton Hansson |
2003 |
|
254 |
36.03 |
1:17.47 |
2:00.16 |
|
2:40.93 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Josef Nordén |
2003 |
|
251 |
35.04 |
1:16.29 |
1:59.96 |
|
2:41.58 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:45.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Roine Epäilys |
2003 |
|
224 |
38.48 |
1:21.62 |
2:06.68 |
|
2:47.92 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:44.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Fritt Herr ABCDEFÖ, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
|
500 |
29.34 |
1:03.13 |
1:36.67 |
|
2:08.46 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Samuel Norlin |
2002 |
|
291 |
33.60 |
1:12.71 |
1:54.33 |
|
2:33.85 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eryk Do |
2002 |
|
282 |
32.67 |
1:11.23 |
1:53.20 |
|
2:35.53 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
2:40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jakob Flykt |
2002 |
|
275 |
34.81 |
1:15.99 |
1:57.66 |
|
2:36.72 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arvid Strömbro |
2002 |
|
269 |
34.72 |
1:14.68 |
1:57.63 |
|
2:37.89 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ståle Danemyr |
2002 |
|
258 |
35.50 |
1:16.52 |
1:58.77 |
|
2:40.08 |
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2:37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Fritt Herr ABCDEFÖ, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Borgström |
2001 |
|
497 |
29.58 |
1:02.64 |
1:35.96 |
|
2:08.71 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:04.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johan Ekengren |
2001 |
|
496 |
30.41 |
1:03.87 |
1:38.28 |
|
2:08.80 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:05.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
David Näslund |
2001 |
|
400 |
30.38 |
1:04.58 |
1:41.59 |
|
2:18.41 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Fritt Herr ABCDEFÖ, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Björklund |
1999 |
|
516 |
28.22 |
1:00.12 |
1:33.70 |
|
2:07.11 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:59.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Fritt Herr ABCDEFÖ, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Björklund |
1998 |
|
423 |
29.88 |
1:04.91 |
1:40.70 |
|
2:15.84 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
10:49 |
|