Resultat för Risösim/UGP 3
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Risösim 2017 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
13:26 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Sällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 800m Fritt Herr ABCDEFÖ, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Luthman |
2004 |
|
270 |
1:20.77 |
2:47.90 |
4:16.21 |
5:46.05 |
11:39.18 |
|
|
Umeå Simsällskap |
11:13.24 |
|
|
7:15.84 |
8:45.66 |
10:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 800m Fritt Herr ABCDEFÖ, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonathan Nilsson |
2003 |
|
395 |
1:12.38 |
2:29.27 |
3:46.17 |
5:03.90 |
10:15.89 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
10:26.83 |
|
|
6:22.16 |
7:40.26 |
8:59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskar Albinsson |
2003 |
|
295 |
1:18.05 |
2:44.31 |
4:11.65 |
5:38.70 |
11:18.60 |
|
|
Umeå Simsällskap |
10:35.99 |
|
|
7:06.42 |
8:29.93 |
9:55.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Unai Izarra |
2003 |
|
202 |
1:24.84 |
3:00.97 |
4:39.50 |
6:19.52 |
12:50.22 |
|
|
Umeå Simsällskap |
|
|
|
7:58.25 |
9:37.14 |
11:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 800m Fritt Herr ABCDEFÖ, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joel Berglund |
2002 |
|
543 |
1:04.14 |
2:14.98 |
3:25.09 |
4:35.32 |
9:13.93 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
9:19.14 |
|
|
5:45.76 |
6:56.48 |
8:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
|
500 |
1:04.18 |
2:15.19 |
3:26.07 |
4:37.85 |
9:29.52 |
|
|
Umeå Simsällskap |
9:11.05 |
|
|
5:51.53 |
7:04.95 |
8:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samuel Norlin |
2002 |
|
274 |
1:18.36 |
2:47.28 |
4:18.54 |
5:50.29 |
11:35.54 |
|
|
Umeå Simsällskap |
|
|
|
7:19.50 |
8:48.15 |
10:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ståle Danemyr |
2002 |
|
273 |
1:19.82 |
2:48.81 |
4:20.23 |
5:50.65 |
11:36.39 |
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
|
|
7:21.23 |
8:49.34 |
10:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 800m Fritt Herr ABCDEFÖ, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anton Boström |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
9:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 800m Fritt Herr ABCDEFÖ, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Strandberg |
1997 |
|
551 |
1:02.92 |
2:11.46 |
3:21.11 |
4:31.07 |
9:11.34 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
8:35.37 |
|
|
5:41.41 |
6:52.59 |
8:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
13:26 |
|