2020-09-19   04:09:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3 2017, Trollhättan

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  10 juni 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  09:50   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap    32.92  1:08.76  1:44.79    2:20.32   
Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim    33.62  1:10.89  1:49.61    2:27.02   
Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.68  1:11.98  1:50.51    2:28.10   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    32.34  1:10.01  1:50.44    2:29.05   
Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.86  1:12.69  1:52.61    2:31.55   
Boiana Gradinarska  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.67  1:11.30  1:51.02    2:31.73   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    35.17  1:14.77  1:55.57    2:36.16   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    34.49  1:14.63  1:55.91    2:37.11   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    35.94  1:18.29  2:01.80    2:43.97   
10  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap    37.33  1:20.01  2:04.06    2:44.36   
11  Anya Chen  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.51  1:22.86  2:07.93    2:47.81   
12  Ida Nylander  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.99  1:24.07  2:09.12    2:49.86   
13  Ebba Honsberg  2004  Kungälvs Simsällskap    37.67  1:20.32  2:06.28    2:50.80   
14  Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    38.97  1:24.36  2:10.54    2:55.17   
15  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap    39.14  1:25.15  2:13.01    2:56.36   
16  Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    39.43  1:24.38  2:12.01    2:58.41   
17  Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.42  1:26.51  2:15.95    3:00.58   
18  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    40.45  1:27.29  2:16.07    3:02.82   
19  Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.28  1:28.85  2:18.46    3:06.04   
20  Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap    41.23  1:29.74  2:19.55    3:06.11   
21  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim    40.39  1:29.86  2:19.95    3:08.34   
22  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim    41.53  1:30.46  2:20.85    3:08.49   
23  Alexandra Wikström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.71  1:28.21  2:18.85    3:10.16   
24  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim    43.44  1:32.95  2:23.36    3:11.43   
25  Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.44  1:34.36  2:27.71    3:13.57   
26  Frida Olofsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.22  1:34.15  2:27.46    3:15.00   
27  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.61  1:31.30  2:24.14    3:15.64   
28  Gabriella Rolf  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.42  1:33.27  2:25.27    3:17.38   
Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    31.68  1:07.63  1:44.54    2:21.75   
Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg    32.34  1:08.95  1:47.20    2:24.13   
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02    33.11  1:10.18  1:48.33    2:24.75   
Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    33.39  1:10.48  1:48.18    2:25.16   
Sara Nyqvist  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.70  1:10.71  1:48.80    2:25.62   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg    33.06  1:09.71  1:48.05    2:25.64   
Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap    33.25  1:10.14  1:49.23    2:25.98   
Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap    34.23  1:12.49  1:51.64    2:27.49   
Oliwia Wierzbowska  2003  Göteborg Sim    33.61  1:11.16  1:50.56    2:27.69   
10  Clara Sjöstedt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.95  1:12.71  1:51.20    2:28.83   
11  Ida Norlander  2003  Göteborg Sim    34.42  1:12.38  1:51.67    2:30.61   
12  Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsällskap    34.65  1:14.23  1:53.53    2:31.20   
13  Emma Abrahamsson  2003  Simklubben S 02    34.41  1:12.79  1:52.97    2:33.10   
14  Wilma Christensen  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.84  1:11.29  1:54.50    2:34.29   
15  Olivia Sandberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.33  1:14.84  1:55.75    2:34.44   
16  Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    34.00  1:12.66  1:53.90    2:34.59   
17  Nellie Tjernström  2003  Kungälvs Simsällskap    34.49  1:14.17  1:55.64    2:34.85   
18  Melissa Nyberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.46  1:14.18  1:55.76    2:35.01   
19  Anna Maria Jökulsdottir  2003  Göteborg Sim    35.76  1:16.38  1:59.57    2:40.09   
20  Thindra Hackwitz  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.76  1:13.81  1:58.36    2:42.32   
21  Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    34.07  1:13.84  1:58.78    2:43.81   
22  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    36.56  1:19.02  2:02.83    2:44.80   
23  Emma Jobe  2003  Trollhättans Simsällskap    37.17  1:20.28  2:03.85    2:45.79   
24  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02    38.01  1:20.61  2:03.71    2:47.14   
25  Emilia Isberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.13  1:20.11  2:05.14    2:49.17   
26  Alva Ström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.85  1:20.00  2:05.83    2:49.62   
27  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap    38.49  1:23.60  2:07.89    2:50.36   
28  Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.95  1:20.70  2:06.99    2:51.78   
29  Elsa Höstner  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.35  1:20.92  2:07.42    2:52.74   
30  Tove Ylvén  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.13  1:24.45  2:12.08    2:53.34   
31  Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap    39.08  1:23.13  2:09.30    2:54.02   
32  Ellen Edkvist  2003  Trollhättans Simsällskap    37.71  1:23.47  2:13.69    3:03.05   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    30.91  1:05.97  1:42.60    2:18.36   
Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    31.79  1:08.14  1:45.47    2:21.76   
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap    34.14  1:10.82  1:48.22    2:24.13   
Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    33.19  1:11.35  1:50.08    2:25.17   
Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.48  1:11.19  1:50.67    2:29.54   
Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    34.68  1:13.83  1:53.27    2:31.32   
Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    33.35  1:12.13  1:52.94    2:31.43   
Tina Hopmark  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.17  1:11.36  1:52.89    2:33.85   
Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02    36.04  1:15.82  1:56.32    2:34.47   
10  Lupin Flink  2002  Trollhättans Simsällskap    36.14  1:16.40  1:58.52    2:38.95   
11  Felicia Rundström  2002  Göteborg Sim    35.92  1:16.59  1:58.60    2:40.22   
12  Ida Berlin  2002  Simklubben S 02    37.33  1:19.23  2:01.70    2:43.31   
13  Wilma Ericsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.35  1:18.70  2:02.24    2:43.51   
14  Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap    35.98  1:17.59  2:01.05    2:43.65   
15  Ebba Björkman  2002  Kungsbacka Simsällskap    35.67  1:16.89  2:00.75    2:44.57   
16  Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap    37.30  1:21.46  2:06.23    2:50.23   
17  Lina Olausson  2002  Trollhättans Simsällskap    39.81  1:24.58  2:10.98    2:53.90   
18  Ida Hildebrand  2002  Kungälvs Simsällskap    38.91  1:25.42  2:13.76    3:00.85   
19  Malva Antonsson  2002  Kungälvs Simsällskap    41.06  1:29.33  2:19.67    3:07.39   
Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    31.97  1:06.98  1:42.39    2:17.11   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    31.98  1:06.99  1:42.72    2:17.14   
Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    32.27  1:07.72  1:43.45    2:18.52   
Elvira Skogsberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.23  1:09.08  1:46.61    2:24.23   
Sissy Olsson  2001  Göteborg Sim    32.07  1:08.38  1:46.64    2:24.85   
Felicia Thonander  2001  Göteborg Sim    32.93  1:09.44  1:47.08    2:25.60   
Melina Robertson  2001  Trollhättans Simsällskap    33.28  1:11.06  1:50.33    2:29.09   
Julia Voss  2001  Kungsbacka Simsällskap    34.46  1:14.06  1:55.48    2:34.22   
Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg    35.62  1:16.04  1:57.46    2:38.30   
10  Amanda Löfdahl  2001  S77 Stenungsund    35.70  1:17.02  1:59.39    2:41.57   
11  Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap    36.34  1:16.75  1:59.58    2:43.33   
12  Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap    35.72  1:17.13  2:00.80    2:43.92   
13  Emma Wennberg  2001  Göteborg Sim    37.80  1:22.37  2:10.37    2:57.26   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    30.51  1:04.09  1:39.65    2:15.76   
Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    31.50  1:06.46  1:41.96    2:16.37   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    31.56  1:05.57  1:42.51    2:18.94   
Michaela Johansson  2000  Kungsbacka Simsällskap    34.04  1:11.40  1:49.81    2:28.55   
Daniela Fredriksson  2000  Kungsbacka Simsällskap    33.06  1:10.22  1:49.28    2:29.70   
Malin Kaldrup  2000  Göteborg Sim    36.10  1:17.25  1:59.58    2:42.02   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    35.09  1:16.12  1:59.41    2:43.18   
Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund    38.01  1:19.89  2:03.18    2:45.06   
Elina Ryding  2000  S77 Stenungsund    38.70  1:23.08  2:08.65    2:52.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  10 juni 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  09:50 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  10 juni 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  09:58   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.52        1:08.26   
Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.36        1:16.12   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    34.40        1:18.67   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap    37.05        1:24.09   
Felix Kinnander  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.10        1:25.64   
Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund    38.34        1:25.73   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    40.20        1:28.11   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    31.00        1:06.51   
Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02    31.42        1:06.84   
Felix Wrakén  2003  Simklubben S 02    31.66        1:09.28   
Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02    33.40        1:11.89   
Lukas Fredholm  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.23        1:12.75   
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    34.05        1:13.60   
Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02    33.92        1:15.86   
Måns Evertsson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.51        1:16.58   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    36.46        1:19.29   
10  Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim    38.80        1:26.75   
11  Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.54        1:40.95   
Felix Jedbratt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Reinholdsson  2002  Simklubben Elfsborg    29.38        1:04.39   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg    31.79        1:11.76   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap    33.32        1:12.85   
William Olsson  2002  Kungsbacka Simsällskap    32.87        1:13.03   
William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap    34.04        1:14.11   
Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    33.45        1:17.18   
Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap    35.12        1:21.37   
Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsällskap    37.35        1:21.38   
Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap    39.44        1:28.03   
Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    29.58        1:03.74   
Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.75        1:07.12   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    31.02        1:08.37   
Anton Svensson  2001  Skövde Simsällskap    31.71        1:08.58   
Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg    31.93        1:10.27   
Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim    32.78        1:10.87   
Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsällskap    32.81        1:13.09   
Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund    35.44        1:16.74   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Rudqvist  1999  Simklubben Elfsborg    28.30        1:01.73   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    30.62        1:06.36   
Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund    30.41        1:07.54   
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    33.01        1:11.43   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg    31.44        1:11.49   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap    32.43        1:12.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  10 juni 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  09:58 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  10 juni 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  10:34   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap    37.85        1:19.90   
Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.34        1:25.10   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    42.12        1:28.06   
Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    41.35        1:28.89   
Boiana Gradinarska  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.26        1:29.84   
Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    44.87        1:33.23   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    44.16        1:33.59   
Anya Chen  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.20        1:34.57   
Astrid Virén  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.30        1:34.93   
10  Elina Wang  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.98        1:35.75   
11  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.53        1:38.69   
12  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap    47.94        1:41.74   
13  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim    48.77        1:41.90   
14  Stella Buer Levy  2004  Göteborg Sim    48.37        1:43.67   
15  Fiona Ernst  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.12        1:46.17   
16  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    49.20        1:46.21   
17  Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap    50.57        1:47.73   
18  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim    51.29        1:48.39   
19  Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.78        1:50.05   
20  Alexandra Wikström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.03        1:50.31   
21  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    52.81        1:50.93   
22  Frida Olofsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.53        1:51.94   
23  Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    53.10        1:51.95   
24  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim    54.65        1:55.15   
25  Gabriella Rolf  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    54.75        1:57.15   
26  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    55.38        1:58.04   
27  Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap    57.93        2:04.16   
Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Lisa Anderson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malin Vestman  2003  Skövde Simsällskap    37.44        1:20.04   
Thindra Hackwitz  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.70        1:21.03   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg    38.69        1:21.91   
Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg    38.82        1:22.53   
Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsällskap    39.56        1:24.19   
Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap    39.03        1:25.52   
Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    41.28        1:29.01   
Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    42.32        1:30.11   
Melissa Nyberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.33        1:31.72   
10  Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap    43.37        1:32.20   
11  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    43.38        1:33.59   
12  Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    44.89        1:34.39   
13  Olivia Sandberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.21        1:34.73   
14  Tove Ylvén  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.82        1:35.50   
15  Wilma Christensen  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.47        1:37.87   
16  Anna Maria Jökulsdottir  2003  Göteborg Sim    46.86        1:39.66   
17  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap    51.43        1:47.79   
18  Emma Jobe  2003  Trollhättans Simsällskap    50.89        1:50.69   
19  Elsa Höstner  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.72        1:51.05   
20  Ellen Edkvist  2003  Trollhättans Simsällskap    52.83        1:56.97   
Ida Johansson  2003  Skövde Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02    40.96        1:25.13   
Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.84        1:27.28   
Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    41.78        1:27.33   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap    41.88        1:28.24   
Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim    41.82        1:28.28   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap    41.26        1:28.37   
Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.17        1:29.09   
Tina Hopmark  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.09        1:31.13   
Ida Berlin  2002  Simklubben S 02    43.65        1:31.81   
10  Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap    44.19        1:36.69   
11  Magdalena Petersson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.67        1:38.26   
12  Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim    46.16        1:39.50   
13  Lina Olausson  2002  Trollhättans Simsällskap    48.58        1:45.60   
14  Lupin Flink  2002  Trollhättans Simsällskap    53.32        1:49.65   
15  Ida Hildebrand  2002  Kungälvs Simsällskap    51.34        1:50.10   
16  Malva Antonsson  2002  Kungälvs Simsällskap    52.12        1:51.06   
Wilma Ericsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    37.98        1:21.24   
Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    39.26        1:22.40   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    39.46        1:24.18   
Elvira Skogsberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.10        1:28.23   
Francesca Clark  2001  Falköpings Simsällskap    41.58        1:28.65   
Alva Emardson  2001  Simklubben 1970    42.78        1:31.39   
Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02    42.58        1:31.97   
Sissy Olsson  2001  Göteborg Sim    43.82        1:32.98   
Melina Robertson  2001  Trollhättans Simsällskap    43.63        1:33.36   
10  Julia Voss  2001  Kungsbacka Simsällskap    44.81        1:35.52   
11  Emma Wennberg  2001  Göteborg Sim    47.24        1:42.56   
12  Ella Söderberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.73        1:51.48   
Amanda Löfdahl  2001  S77 Stenungsund            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.57        1:22.32   
Daniela Fredriksson  2000  Kungsbacka Simsällskap    41.80        1:27.88   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    44.68        1:35.44   
Malin Kaldrup  2000  Göteborg Sim    44.45        1:36.11   
Elina Ryding  2000  S77 Stenungsund    46.70        1:37.41   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg    45.86        1:38.85   
Ylva Franck  2000  Kungsbacka Simsällskap               
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  10 juni 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  10:34 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  10 juni 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  10:55   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    40.39  1:27.60  2:14.43    2:59.85   
Hampus Klebom  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.81  1:35.22  2:28.34    3:18.13   
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    43.16  1:33.16  2:26.36    3:18.81   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    47.48  1:40.29  2:33.53    3:25.68   
Jibbe Schimmel  2004  Skövde Simsällskap    44.44  1:36.34  2:30.12    3:26.16   
Philip Bråneke  2004  Skövde Simsällskap    45.37  1:38.23  2:33.50    3:28.06   
Albin Alami  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02    37.96  1:22.54  2:08.30    2:54.16   
Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.72  1:23.85  2:09.95    2:55.79   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    40.05  1:25.66  2:12.35    2:57.90   
Felix Wrakén  2003  Simklubben S 02    39.97  1:25.14  2:12.43    2:58.47   
Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02    41.22  1:28.61  2:17.09    3:03.47   
Elias Anderson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.77  1:28.70  2:18.56    3:08.36   
Leon Heal  2003  Trollhättans Simsällskap    41.02  1:29.77  2:21.83    3:11.57   
Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02    46.05  1:37.88  2:29.96    3:21.20   
Isak Helgesson  2003  Skövde Simsällskap    44.49  1:37.52  2:32.80    3:27.43   
10  Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.78  1:44.74  2:44.43    3:43.32   
Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.12  1:19.83  2:04.64    2:48.52   
Hazem Alhaskir  2002  Trollhättans Simsällskap    38.41  1:21.28  2:05.61    2:49.58   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap    40.83  1:27.41  2:16.46    3:02.84   
Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsällskap    42.10  1:28.93  2:18.79    3:04.07   
Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    42.47  1:31.49  2:20.72    3:07.92   
Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsällskap    40.09  1:29.32  2:20.22    3:08.72   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap    36.00  1:17.36  2:01.20    2:44.32   
Anton Svensson  2001  Skövde Simsällskap    37.84  1:20.36  2:03.72    2:45.31   
Max Feng  2001  Göteborg Sim    37.95  1:20.37  2:04.18    2:49.30   
Lucas Häyhänen  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.05  1:21.88  2:07.53    2:52.53   
Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim    39.31  1:25.49  2:13.37    3:00.61   
Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund    41.47  1:29.03  2:18.65    3:07.87   
Rasmus Gustafsson  2001  S77 Stenungsund    45.54  1:36.02  2:29.24    3:21.79   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Hyvönen  2000  Simklubben Elfsborg    35.58  1:17.76  2:00.59    2:41.86   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg    38.82  1:22.45  2:06.97    2:52.36   
Patrik Chung  2000  Trollhättans Simsällskap    37.63  1:24.07  2:13.01    3:00.18   
Aksel Dagberg  2000  Kungälvs Simsällskap    40.02  1:29.30  2:18.51    3:06.63   
Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim    41.57  1:30.03  2:20.43    3:09.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  10 juni 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  10:55 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  10 juni 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  11:27   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap    1:17.59  2:47.91  4:17.91    5:31.96   
Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:23.34  2:54.80  4:37.75    5:59.49   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    1:25.39  3:01.56  4:48.74    6:14.57   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    1:23.54  3:02.73  4:50.68    6:16.20   
Evelina Liu  2004  Göteborg Sim    1:47.94  3:48.17  5:55.21    7:38.36   
Astrid Virén  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNF   
Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sara Nyqvist  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:17.80  2:48.61  4:24.44    5:44.27   
Oliwia Wierzbowska  2003  Göteborg Sim    1:21.91  2:53.26  4:34.54    5:55.54   
Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg    1:24.56  2:58.62  4:34.17    5:56.53   
Clara Sjöstedt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:20.73  2:51.30  4:40.48    5:57.90   
Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsällskap    1:27.50  3:02.74  4:42.12    6:08.59   
Ida Norlander  2003  Göteborg Sim    1:26.78  3:08.47  4:55.58    6:17.43   
Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsällskap    1:37.48  3:18.39  4:57.80    6:25.45   
Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    1:26.56  3:06.03  5:08.39    6:40.82   
Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    1:37.94  3:24.62  5:18.44    6:56.79   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970            DNF   
Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    1:18.67  2:45.62  4:13.89    5:29.43   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    1:15.86  2:48.80  4:31.60    5:44.55   
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02    1:27.58  3:03.92  4:46.92    6:12.93   
Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02    1:29.34  3:07.81  4:58.09    6:21.39   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Francesca Clark  2001  Falköpings Simsällskap    1:23.77  2:58.01  4:38.83    5:55.68   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    1:23.51  2:58.64  4:36.53    5:57.70   
Linnea Reuterberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    1:19.79  2:46.83  4:25.59    5:37.72   
Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:22.88  2:52.32  4:27.84    5:48.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  10 juni 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  11:27 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  10 juni 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  12:31   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.58  2:29.69  3:49.69  5:09.32  19:54.18   
          6:29.18  7:49.45  9:10.00  10:30.81     
          11:52.07  13:13.84  14:34.95  15:55.77     
          17:15.63  18:36.04         
Hampus Klebom  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:19.01  2:45.38  4:12.59  5:40.58  21:18.47   
          7:07.84  8:33.23  10:01.25  11:26.72     
          12:53.31  14:20.31  15:44.20  17:09.51     
          18:33.13  19:57.90         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.45  2:28.35  3:45.12  5:02.91  19:22.84   
          6:21.64  7:39.70  8:58.12  10:16.63     
          11:35.39  12:53.63  14:11.81  15:30.38     
          16:48.90  18:06.91         
Måns Evertsson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:15.42  2:38.53  4:01.66  5:24.84  20:30.89   
          6:47.94  8:10.98  9:34.95  10:58.37     
          12:21.56  13:43.52  15:06.59  16:29.95     
          17:52.88  19:13.68         
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    1:11.60  2:30.17  3:50.73  5:13.62  20:31.98   
          6:37.57  8:01.08  9:25.12  10:48.90     
          12:13.95  13:37.89  15:01.25  16:25.99     
          17:50.24  19:13.01         
Lukas Fredholm  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.49  2:31.72  3:54.11  5:18.06  20:38.59   
          6:42.29  8:06.37  9:31.03  10:55.82     
          12:20.60  13:43.43  15:07.58  16:32.86     
          17:58.19  19:23.38         
Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02    1:14.01  2:37.57  4:02.11  5:27.02  20:59.32   
          6:53.53  8:17.39  9:40.56  11:05.68     
          12:30.91  13:56.51  15:21.76  16:46.87     
          18:11.98  19:37.35         
Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim    1:19.97  2:51.01  4:21.19  5:52.91  21:59.72   
          7:22.82  8:53.06  10:23.12  11:52.14     
          13:20.33  14:48.66  16:17.06  17:45.52     
          19:12.74  20:39.00         
Felix Jedbratt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg    1:11.95  2:32.99  3:53.30  5:15.88  20:06.67   
          6:38.51  7:59.41  9:21.87  10:42.59     
          12:04.23  13:25.63  14:47.87  16:10.32     
          17:32.70  18:53.73         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    1:12.38  2:28.64  3:45.09  5:02.09  19:05.63   
          6:18.86  7:35.69  8:51.93  10:08.28     
          11:23.91  12:39.40  13:57.22  15:15.34     
          16:32.84  17:51.47         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    1:04.73  2:15.22  3:26.90  4:37.91  17:45.70   
          5:49.52  7:01.02  8:12.47  9:23.81     
          10:35.78  11:48.22  13:00.14  14:12.39     
          15:24.06  16:36.17         
Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap    1:13.42  2:35.40  4:00.14  5:30.73  23:04.79   
          7:05.67  8:42.96  10:18.86  11:55.96     
          13:33.14  15:10.41  16:45.45  18:24.89     
          20:00.75  21:35.45         
Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg    1:27.03  3:02.29  4:35.92  6:10.78  23:32.18   
          7:44.11  9:18.38  10:52.35  12:26.69     
          14:02.54  15:39.89  17:15.87  18:53.53     
          20:31.50  22:06.95         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  10 juni 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  12:31 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  10 juni 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  13:11   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.91  2:30.21  3:49.53  5:10.18  10:33.37   
          6:32.03  7:54.14  9:16.48       
Felix Kinnander  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:15.28  2:39.42  4:05.45  5:31.74  11:13.50   
          6:58.85  8:26.15  9:50.97       
Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund    1:21.43  2:49.06  4:18.03  5:47.06  11:31.89   
          7:15.95  8:44.28  10:10.74       
Anton Hägg  2004  Trollhättans Simsällskap    1:24.99  3:04.97  4:43.64  6:22.90  12:42.87   
          7:58.71  9:35.93  11:11.41       
Nils Skallsjö  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:29.05  3:09.59  4:50.87  6:33.25  13:09.18   
          8:13.52  9:54.59  11:32.08       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02    1:13.58  2:34.12  3:54.25  5:13.90  10:25.39   
          6:32.37  7:51.23  9:10.02       
Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02    1:14.25  2:35.47  3:57.12  5:19.30  10:47.78   
          6:42.51  8:04.93  9:27.62       
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    1:18.42  2:46.01  4:15.36  5:43.32  11:24.27   
          7:11.12  8:38.75  10:04.32       
Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02    1:22.30  2:50.96  4:20.33  5:49.68  11:36.92   
          7:17.14  8:45.03  10:11.84       
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    1:21.81  2:52.98  4:24.95  5:57.42  11:55.03   
          7:29.81  8:59.65  10:29.17       
Erik Hasselberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:30.11  3:16.35  5:05.78  6:58.18  14:11.24   
          8:48.80  10:42.87  12:28.97       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.21  2:29.97  3:48.92  5:08.81  10:21.89   
          6:29.19  7:47.41  9:05.46       
Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsällskap    1:18.31  2:43.83  4:10.32  5:38.49  11:15.90   
          7:04.61  8:31.35  9:56.34       
Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap    1:21.69  2:52.60  4:26.43  5:58.51  11:56.09   
          7:32.71  9:05.10  10:33.23       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg    1:06.86  2:17.82  3:29.57  4:41.00  9:28.45   
          5:52.39  7:04.48  8:17.00       
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.53  2:21.66  3:37.73  4:53.61  9:57.96   
          6:10.28  7:26.92  8:43.13       
Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:09.50  2:25.54  3:42.67  5:00.67  10:11.57   
          6:17.62  7:36.26  8:55.10       
Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund    1:10.36  2:29.51  3:48.97  5:09.51  10:23.66   
          6:29.48  7:49.85  9:09.26       
William Norland  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.51  2:29.80  3:49.17  5:08.93  10:32.36   
          6:30.51  7:51.03  9:12.29       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:05.77  2:14.82  3:24.42  4:34.03  9:11.20   
          5:44.14  6:53.88  8:03.70       
Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund    1:05.69  2:15.53  3:26.90  4:39.59  9:37.10   
          5:53.62  7:07.93  8:22.66       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  10 juni 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  13:11 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  10 juni 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  16:09   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap    35.47  1:18.10  2:01.70    2:45.09   
Astrid Virén  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.02  1:21.42  2:08.73    2:54.72   
Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim    36.83  1:21.08  2:08.05    2:55.39   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    38.95  1:26.92  2:17.56    3:08.27   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    38.17  1:25.21  2:16.15    3:09.07   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara Sjöstedt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.37  1:22.57  2:10.38    2:56.61   
Emma Jobe  2003  Trollhättans Simsällskap    40.77  1:32.46  2:27.18    3:22.62   
Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    39.34  1:31.38  2:30.04    3:30.24   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg    35.42  1:18.35  2:01.94    2:46.00   
Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.49  1:19.76  2:04.80    2:48.57   
Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim    35.89  1:18.56  2:05.21    2:54.73   
Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02    38.27  1:25.26  2:14.25    3:04.36   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    33.21  1:13.30  1:55.13    2:37.47   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    37.48  1:22.18  2:10.36    2:59.81   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    39.38  1:33.08  2:31.33    3:29.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  10 juni 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  16:09 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  10 juni 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  16:33   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.90  1:13.79  2:01.07    2:38.06   
Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.14  1:19.74  2:07.39    2:42.60   
Felix Kinnander  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.94  1:24.91  2:23.28    3:03.17   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    40.75  1:32.35  2:24.23    3:05.97   
Hampus Klebom  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.57  1:29.85  2:24.37    3:07.18   
Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund    39.23  1:29.22  2:26.95    3:08.24   
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    43.42  1:35.58  2:25.46    3:13.79   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felix Wrakén  2003  Simklubben S 02    31.82  1:13.49  1:58.97    2:34.92   
Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02    31.81  1:16.46  2:01.69    2:38.54   
Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.78  1:17.39  2:04.12    2:41.00   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    36.00  1:18.38  2:05.44    2:42.15   
Lukas Fredholm  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.30  1:18.11  2:08.58    2:43.03   
Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02    34.55  1:19.75  2:06.99    2:43.96   
Måns Evertsson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.73  1:22.11  2:07.76    2:45.69   
Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02    34.71  1:22.51  2:09.38    2:50.05   
Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02    38.27  1:23.02  2:15.64    2:55.00   
10  Elliot Iséni  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.88  1:20.86  2:14.70    2:55.83   
11  Oscar Lindblad  2003  Trollhättans Simsällskap    35.68  1:22.93  2:14.09    2:56.99   
12  Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim    38.17  1:25.76  2:25.22    3:03.85   
13  Leon Heal  2003  Trollhättans Simsällskap    37.76  1:30.84  2:22.08    3:03.87   
14  Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.29  1:30.17  2:29.73    3:11.05   
15  Erik Hasselberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.15  1:44.61  2:49.39    3:38.14   
Isak Helgesson  2003  Skövde Simsällskap            DNS   
Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Reinholdsson  2002  Simklubben Elfsborg    30.65  1:12.42  1:58.43    2:31.94   
Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.89  1:11.79  1:56.12    2:33.73   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap    34.61  1:15.26  2:03.08    2:39.70   
Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.11  1:15.17  2:03.44    2:40.32   
Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    35.26  1:17.52  2:06.79    2:45.83   
Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsällskap    36.60  1:23.04  2:09.71    2:49.05   
William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap    34.05  1:23.38  2:13.39    2:50.00   
William Olsson  2002  Kungsbacka Simsällskap    31.34  1:19.08  2:12.62    2:53.99   
Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsällskap    40.66  1:28.87  2:19.02    3:00.13   
10  Klas Sandgren  2002  Simklubben Elfsborg    35.95  1:25.98  2:17.42    3:01.03   
11  Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap    41.41  1:33.50  2:35.13    3:16.28   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    30.20  1:08.85  1:50.81    2:23.45   
Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg    32.18  1:12.46  1:55.51    2:28.11   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.76  1:09.03  1:54.12    2:28.19   
Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap    31.52  1:11.55  1:54.93    2:30.34   
Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim    32.25  1:13.95  1:59.33    2:35.79   
Anton Svensson  2001  Skövde Simsällskap    33.51  1:19.19  2:02.90    2:39.42   
Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund    34.55  1:16.26  2:04.71    2:40.69   
Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.85  1:15.20  2:06.04    2:41.30   
Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsällskap    33.46  1:18.84  2:08.45    2:45.79   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    30.92  1:07.64  1:51.25    2:23.59   
Samuel Rudqvist  1999  Simklubben Elfsborg    29.94  1:08.54  1:53.19    2:24.48   
Alexander Lemos Thaler  2000  Simklubben Elfsborg    30.63  1:09.53  1:54.88    2:28.90   
Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund    30.33  1:09.12  1:56.55    2:30.57   
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    33.03  1:19.51  2:03.56    2:38.88   
Elias Hyvönen  2000  Simklubben Elfsborg    34.43  1:22.79  2:02.86    2:38.93   
Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim    35.56  1:25.03  2:15.21    2:53.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  10 juni 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  16:33 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  10 juni 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  17:46   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap    1:12.91  2:28.72  3:42.62    4:55.18   
Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:13.24  2:33.61  3:55.33    5:13.44   
Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim    1:15.07  2:36.01  3:56.16    5:14.61   
Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:16.04  2:38.63  4:00.90    5:16.82   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    1:14.18  2:39.18  4:03.61    5:23.49   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    1:20.14  2:47.64  4:14.77    5:38.96   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    1:20.27  2:47.32  4:15.48    5:39.87   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    1:20.35  2:50.91  4:21.56    5:47.39   
Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap    1:23.32  2:54.44  4:25.42    5:51.35   
10  Ebba Honsberg  2004  Kungälvs Simsällskap    1:24.39  2:57.95  4:31.55    5:59.52   
11  Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap    1:23.30  2:55.91  4:29.37    6:02.11   
12  Anya Chen  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:26.03  3:02.25  4:38.48    6:03.38   
13  Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    1:25.04  3:01.74  4:38.97    6:12.76   
14  Stella Buer Levy  2004  Göteborg Sim    1:22.85  2:59.35  4:38.67    6:13.26   
15  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap    1:31.47  3:09.27  4:47.93    6:19.05   
16  Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:27.10  3:06.92  4:48.10    6:26.93   
17  Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:29.55  3:10.65  4:54.16    6:30.83   
18  Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap    1:34.68  3:17.84  5:02.42    6:37.27   
19  Alexandra Wikström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:32.81  3:18.72  5:03.34    6:41.46   
20  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim    1:34.09  3:20.24  5:07.67    6:45.39   
21  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:33.12  3:19.32  5:03.15    6:46.31   
22  Gabriella Rolf  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:33.13  3:17.51  5:03.96    6:48.69   
23  Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:41.67  3:31.48  5:23.02    7:01.79   
Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    1:10.98  2:26.64  3:42.39    4:57.43   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    1:10.57  2:25.56  3:41.90    4:57.75   
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02    1:12.84  2:28.98  3:45.79    5:02.03   
Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg    1:11.47  2:27.38  3:46.05    5:02.19   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg    1:11.67  2:29.10  3:47.32    5:04.86   
Sara Nyqvist  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:12.44  2:30.18  3:48.77    5:05.57   
Oliwia Wierzbowska  2003  Göteborg Sim    1:11.97  2:32.48  3:54.65    5:14.30   
Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap    1:14.14  2:35.19  3:57.12    5:15.19   
Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap    1:14.11  2:34.50  3:55.47    5:15.25   
10  Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsällskap    1:15.85  2:38.84  4:00.09    5:16.80   
11  Ida Norlander  2003  Göteborg Sim    1:15.81  2:38.48  4:02.02    5:25.06   
12  Nellie Tjernström  2003  Kungälvs Simsällskap    1:15.67  2:39.78  4:04.21    5:26.75   
13  Wilma Christensen  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:14.78  2:41.69  4:09.53    5:29.01   
14  Emma Abrahamsson  2003  Simklubben S 02    1:14.14  2:37.23  4:03.41    5:30.22   
15  Olivia Sandberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:14.67  2:40.21  4:08.61    5:32.55   
16  Melissa Nyberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:14.92  2:40.87  4:08.98    5:33.48   
17  Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    1:19.84  2:46.71  4:13.83    5:39.40   
18  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    1:21.94  2:51.39  4:22.33    5:50.71   
19  Alva Ström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:20.74  2:52.75  4:23.11    5:50.89   
20  Emilia Isberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:20.33  2:50.59  4:23.76    5:53.37   
21  Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:22.84  2:55.09  4:26.91    5:57.61   
22  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap    1:25.21  2:59.74  4:32.54    6:03.66   
23  Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap    1:24.03  2:58.31  4:34.23    6:10.18   
24  Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    1:24.22  3:01.37  4:41.98    6:16.98   
25  Ellen Edkvist  2003  Trollhättans Simsällskap    1:29.05  3:08.23  4:47.65    6:23.63   
26  Emma Jobe  2003  Trollhättans Simsällskap    1:33.29  3:14.95  4:56.29    6:30.06   
Tove Ylvén  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    1:09.62  2:25.53  3:41.04    4:52.80   
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap    1:09.55  2:24.42  3:41.13    4:56.12   
Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    1:13.42  2:32.12  3:52.09    5:09.72   
Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.00  2:31.11  3:54.79    5:12.28   
Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    1:13.87  2:35.32  3:56.98    5:14.48   
Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:14.34  2:35.10  3:56.70    5:17.17   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap    1:20.22  2:45.11  4:10.22    5:32.81   
Felicia Rundström  2002  Göteborg Sim    1:18.56  2:45.13  4:12.18    5:37.00   
Tina Hopmark  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:16.17  2:43.00  4:11.55    5:37.86   
10  Ebba Björkman  2002  Kungsbacka Simsällskap    1:17.47  2:47.27  4:19.39    5:48.16   
11  Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap    1:20.18  2:47.63  4:14.09    5:48.94   
12  Elena Runfors  2002  S77 Stenungsund    1:24.20  2:57.83  4:31.76    5:58.52   
13  Ida Hildebrand  2002  Kungälvs Simsällskap    1:24.98  3:02.36  4:41.33    6:16.89   
14  Lina Olausson  2002  Trollhättans Simsällskap    1:29.75  3:08.96  4:47.47    6:19.22   
15  Malva Antonsson  2002  Kungälvs Simsällskap    1:34.52  3:16.97  5:01.66    6:40.52   
Lupin Flink  2002  Trollhättans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    1:08.89  2:22.53  3:35.54    4:45.74   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    1:09.56  2:23.66  3:37.62    4:49.38   
Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    1:10.07  2:25.15  3:41.44    4:56.66   
Elvira Skogsberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.26  2:28.21  3:45.59    5:00.63   
Felicia Thonander  2001  Göteborg Sim    1:10.08  2:26.55  3:44.23    5:01.59   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    1:09.68  2:26.59  3:45.40    5:02.81   
Alva Emardson  2001  Simklubben 1970    1:15.89  2:39.59  4:03.02    5:23.41   
Amanda Löfdahl  2001  S77 Stenungsund    1:16.49  2:42.81  4:11.29    5:36.61   
Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap    1:20.23  2:47.40  4:15.73    5:39.80   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    1:08.72  2:22.37  3:35.48    4:46.96   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    1:08.82  2:24.79  3:41.31    4:59.41   
Michaela Johansson  2000  Kungsbacka Simsällskap    1:11.53  2:29.87  3:49.09    5:08.62   
Malin Kaldrup  2000  Göteborg Sim    1:16.83  2:44.90  4:10.23    5:35.45   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    1:16.86  2:42.82  4:10.07    5:38.41   
Elina Ryding  2000  S77 Stenungsund    1:26.04  2:59.28  4:33.50    6:01.08   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  10 juni 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  17:46 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  10 juni 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  18:17   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.90        1:17.87   
Felix Kinnander  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.12        1:20.97   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap    39.14        1:23.06   
Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund    42.24        1:27.36   
Ludvig Ling  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.51        1:28.91   
Philip Bråneke  2004  Skövde Simsällskap    43.75        1:30.22   
Ebbe Johansson  2004  S77 Stenungsund    44.50        1:31.95   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    45.00        1:32.51   
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    45.22        1:33.52   
10  Nils Skallsjö  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.11        1:34.92   
11  Hampus Klebom  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.12        1:34.94   
12  Anton Hägg  2004  Trollhättans Simsällskap    48.66        1:40.81   
13  Otto Johansson  2004  S77 Stenungsund    48.50        1:41.97   
14  Ludvig Eriksson  2004  Göteborg Sim    48.75        1:45.21   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    36.48        1:13.55   
Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.40        1:15.18   
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    37.73        1:16.51   
Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.96        1:16.55   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    37.75        1:17.32   
Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02    37.90        1:17.84   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    38.40        1:18.51   
Elliot Iséni  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.28        1:19.47   
Elias Anderson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.32        1:20.54   
10  Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim    38.82        1:21.00   
11  Ludvig Johansson  2003  Skövde Simsällskap    39.96        1:22.59   
12  Måns Evertsson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.38        1:22.90   
13  Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02    40.33        1:23.02   
14  Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.03        1:30.23   
15  Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.63        1:33.20   
16  Erik Hasselberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.59        1:34.27   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.68        1:13.59   
Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.28        1:14.33   
Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    35.61        1:14.97   
Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.13        1:15.56   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap    37.21        1:16.20   
William Olsson  2002  Kungsbacka Simsällskap    40.27        1:24.28   
Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap    41.36        1:24.95   
Klas Sandgren  2002  Simklubben Elfsborg    41.68        1:25.94   
William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap    41.87        1:27.55   
10  Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsällskap    43.86        1:28.48   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.75        1:08.19   
Gustav Vallin  2001  Göteborg Sim    32.76        1:09.78   
Gustav Nislander  2001  Göteborg Sim    32.79        1:10.35   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    33.20        1:10.76   
Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap    35.51        1:14.91   
Lucas Häyhänen  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.05        1:16.62   
Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.09        1:16.64   
William Norland  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.99        1:17.86   
Rasmus Gustafsson  2001  S77 Stenungsund    45.19        1:32.42   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    32.67        1:06.74   
Samuel Rudqvist  1999  Simklubben Elfsborg    33.39        1:08.70   
Alexander Lemos Thaler  2000  Simklubben Elfsborg    33.33        1:10.13   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap    35.81        1:14.16   
Erik Ahlstrand  1999  Göteborg Sim    35.62        1:15.09   
Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim    42.46        1:27.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  10 juni 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  18:17 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  10 juni 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  18:51   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.88  1:22.37  2:05.49    2:48.31   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    40.04  1:24.14  2:08.04    2:50.35   
Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.92  1:24.69  2:09.48    2:53.17   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    40.91  1:25.02  2:09.85    2:54.14   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    42.33  1:29.38  2:14.25    2:57.55   
Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    41.95  1:28.76  2:15.10    3:00.93   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    41.48  1:27.12  2:14.19    3:01.80   
Ida Nylander  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.70  1:32.95  2:21.25    3:05.81   
Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap    44.06  1:32.61  2:22.24    3:10.41   
10  Stella Buer Levy  2004  Göteborg Sim    44.24  1:33.47  2:22.70    3:11.29   
11  Alexandra Wikström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.63  1:34.42  2:24.62    3:12.79   
12  Fiona Ernst  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.99  1:38.06  2:30.23    3:16.33   
13  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    46.38  1:36.75  2:28.52    3:18.39   
14  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    45.60  1:37.00  2:28.48    3:18.63   
15  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap    47.02  1:39.05  2:30.34    3:19.35   
16  Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    46.72  1:37.96  2:29.46    3:19.86   
17  Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.12  1:38.51  2:30.11    3:20.67   
18  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim    48.10  1:41.39  2:36.72    3:29.88   
19  Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.00  1:44.11  2:38.43    3:32.32   
20  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim    51.96  1:54.04  2:54.76    3:50.42   
Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Nyqvist  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.41  1:20.59  2:02.23    2:42.80   
Clara Sjöstedt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.81  1:21.04  2:03.26    2:45.16   
Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg    39.30  1:21.58  2:03.86    2:46.01   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    39.45  1:22.93  2:05.99    2:47.69   
Oliwia Wierzbowska  2003  Göteborg Sim    38.90  1:22.24  2:07.88    2:49.97   
Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg    39.46  1:24.12  2:08.55    2:51.62   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    40.19  1:24.02  2:08.37    2:51.74   
Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02    41.33  1:25.94  2:09.52    2:53.37   
Olivia Sandberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.26  1:26.94  2:11.89    2:55.38   
10  Wilma Christensen  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.68  1:26.60  2:13.88    2:56.32   
11  Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    41.33  1:26.47  2:11.75    2:56.45   
12  Anna Maria Jökulsdottir  2003  Göteborg Sim    41.25  1:26.11  2:11.96    2:56.80   
13  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsällskap    42.00  1:27.72  2:12.80    2:58.33   
14  Moa Simonsson  2003  Kungsbacka Simsällskap    41.27  1:28.52  2:16.59    3:03.85   
15  Thindra Hackwitz  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.76  1:29.39  2:18.82    3:04.35   
16  Melissa Nyberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.72  1:31.09  2:19.47    3:04.51   
17  Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.59  1:29.71  2:16.88    3:04.95   
18  Alva Ström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.92  1:32.11  2:20.20    3:06.87   
19  Emilia Isberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.01  1:31.25  2:20.86    3:08.88   
20  Ida Norlander  2003  Göteborg Sim    45.02  1:33.06  2:21.71    3:09.78   
21  Tove Ylvén  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.04  1:35.22  2:26.32    3:10.94   
22  Elsa Höstner  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.03  1:32.00  2:23.34    3:12.53   
23  Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    45.10  1:34.84  2:25.78    3:14.22   
24  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    46.91  1:39.00  2:30.92    3:22.65   
Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    38.45  1:20.45  2:02.43    2:42.93   
Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim    38.94  1:21.28  2:04.81    2:47.93   
Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    39.94  1:24.04  2:09.23    2:52.43   
Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    42.20  1:26.75  2:11.19    2:53.95   
Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    40.00  1:24.48  2:09.74    2:54.58   
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02    42.20  1:26.93  2:11.89    2:55.59   
Magdalena Petersson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.79  1:26.04  2:13.26    2:59.38   
Tina Hopmark  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.91  1:27.50  2:15.06    3:01.66   
Wilma Ericsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.10  1:28.83  2:15.64    3:01.74   
10  Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap    43.05  1:30.75  2:20.06    3:07.30   
11  Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02    43.60  1:31.91  2:19.47    3:07.40   
12  Elena Runfors  2002  S77 Stenungsund    44.40  1:32.32  2:21.72    3:09.93   
Lupin Flink  2002  Trollhättans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    38.65  1:19.57  2:00.93    2:40.34   
Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg    38.27  1:18.95  1:59.93    2:40.94   
Francesca Clark  2001  Falköpings Simsällskap    39.90  1:23.05  2:07.02    2:48.75   
Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap    39.89  1:25.39  2:11.75    2:57.62   
Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap    42.53  1:28.78  2:16.67    3:01.42   
Amanda Löfdahl  2001  S77 Stenungsund    42.70  1:30.13  2:17.32    3:04.44   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Michaela Johansson  2000  Kungsbacka Simsällskap    38.01  1:19.75  2:04.81    2:49.06   
Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund    40.29  1:24.88  2:10.64    2:56.09   
Malin Kaldrup  2000  Göteborg Sim    43.33  1:31.40  2:20.99    3:09.29   
Elina Ryding  2000  S77 Stenungsund    45.96  1:35.47  2:26.45    3:14.47   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  10 juni 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  18:51 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  10 juni 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  19:13   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.63        1:03.96   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    30.82        1:04.46   
Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.40        1:06.86   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap    34.18        1:10.69   
Felix Kinnander  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.79        1:11.32   
Hampus Klebom  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.02        1:11.63   
Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund    34.01        1:11.83   
Jibbe Schimmel  2004  Skövde Simsällskap    34.46        1:12.89   
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    36.55        1:18.88   
10  Anton Hägg  2004  Trollhättans Simsällskap    37.63        1:19.71   
11  Nils Skallsjö  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.01        1:19.97   
12  Philip Bråneke  2004  Skövde Simsällskap    37.20        1:21.12   
13  Ludvig Ling  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.66        1:26.82   
14  Otto Johansson  2004  S77 Stenungsund    42.31        1:28.36   
15  Ebbe Johansson  2004  S77 Stenungsund    42.00        1:29.41   
16  Ludvig Eriksson  2004  Göteborg Sim    43.06        1:31.20   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Fredholm  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.15        1:00.12   
Felix Wrakén  2003  Simklubben S 02    29.52        1:00.85   
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    31.23        1:03.98   
Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02    31.06        1:04.27   
Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.78        1:04.30   
Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02    30.83        1:04.84   
Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.84        1:07.09   
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    32.49        1:07.17   
Måns Evertsson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.70        1:08.04   
10  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    32.70        1:08.17   
11  Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02    31.87        1:08.38   
12  Elliot Iséni  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.37        1:09.27   
13  Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim    33.07        1:09.83   
14  Ludvig Johansson  2003  Skövde Simsällskap    34.53        1:09.89   
15  Elias Anderson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.84        1:10.75   
16  Oscar Lindblad  2003  Trollhättans Simsällskap    33.16        1:10.80   
17  Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    34.29        1:11.93   
18  Leon Heal  2003  Trollhättans Simsällskap    35.89        1:16.03   
19  Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.57        1:16.08   
20  Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.78        1:17.40   
21  Erik Hasselberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.42        1:24.82   
Isak Helgesson  2003  Skövde Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malte Lundgren  2002  Lidköpings Gymnastik o SS    26.94        56.81   
David Reinholdsson  2002  Simklubben Elfsborg    28.52        58.85   
Hazem Alhaskir  2002  Trollhättans Simsällskap    28.55        59.97   
Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.78        1:00.36   
Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.17        1:01.78   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg    29.88        1:03.73   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap    30.76        1:04.57   
Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.75        1:06.07   
Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsällskap    32.69        1:07.06   
10  William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap    31.93        1:07.84   
11  William Olsson  2002  Kungsbacka Simsällskap    33.00        1:09.77   
12  Klas Sandgren  2002  Simklubben Elfsborg    33.71        1:10.40   
13  Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap    33.43        1:11.69   
14  Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap    34.34        1:13.09   
15  Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsällskap    34.83        1:13.47   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Vallin  2001  Göteborg Sim    27.55        58.57   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    28.46        59.24   
Anton Svensson  2001  Skövde Simsällskap    28.70        59.35   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.16        1:00.13   
Gustav Nislander  2001  Göteborg Sim    28.29        1:00.51   
Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.18        1:00.63   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    29.52        1:00.90   
Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg    29.58        1:01.73   
Max Feng  2001  Göteborg Sim    29.82        1:02.34   
10  Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.12        1:03.38   
11  Lucas Häyhänen  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.32        1:03.59   
12  William Norland  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.05        1:03.61   
13  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap    29.74        1:03.77   
14  Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim    29.97        1:04.27   
15  Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsällskap    30.24        1:04.64   
16  Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund    30.76        1:05.67   
17  Robin Vondrak  2001  Göteborg Sim    32.12        1:06.36   
18  Rasmus Gustafsson  2001  S77 Stenungsund    36.30        1:18.06   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Rudqvist  1999  Simklubben Elfsborg    26.37        54.79   
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    28.40        58.85   
Alexander Lemos Thaler  2000  Simklubben Elfsborg    28.60        1:00.31   
Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund    28.76        1:00.34   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    28.67        1:00.52   
Elias Hyvönen  2000  Simklubben Elfsborg    28.96        1:02.09   
Patrik Chung  2000  Trollhättans Simsällskap    28.78        1:02.17   
Erik Ahlstrand  1999  Göteborg Sim    29.92        1:03.03   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap    30.41        1:04.25   
10  Aksel Dagberg  2000  Kungälvs Simsällskap    31.84        1:10.52   
11  Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg    35.01        1:12.77   
12  Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim    34.01        1:12.78   
Viktor Creutz  1999  Simklubben Vänersborg            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  10 juni 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  19:13 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  11 juni 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  09:27   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.49  1:07.87  1:43.76    2:19.69   
Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.59  1:07.23  1:45.04    2:22.25   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap    33.44  1:12.23  1:52.72    2:31.85   
Hampus Klebom  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.76  1:14.94  1:56.50    2:33.13   
Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund    35.90  1:17.17  1:59.31    2:39.33   
Jibbe Schimmel  2004  Skövde Simsällskap    35.88  1:17.72  2:01.16    2:44.08   
Anton Hägg  2004  Trollhättans Simsällskap    37.60  1:22.71  2:09.80    2:50.86   
Nils Skallsjö  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.80  1:22.57  2:09.63    2:53.20   
Philip Bråneke  2004  Skövde Simsällskap    38.36  1:25.76  2:15.50    3:03.85   
10  Vincent Olsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.21  1:26.35  2:15.27    3:03.91   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lukas Fredholm  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.69  1:05.55  1:42.08    2:16.99   
Felix Wrakén  2003  Simklubben S 02    31.91  1:07.81  1:44.77    2:20.13   
Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.72  1:08.35  1:45.17    2:21.81   
Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.20  1:08.25  1:46.06    2:24.23   
Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02    32.29  1:09.29  1:46.90    2:24.89   
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    32.84  1:09.08  1:47.86    2:26.13   
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    34.04  1:12.66  1:51.60    2:29.63   
Ludvig Johansson  2003  Skövde Simsällskap    34.97  1:15.11  1:56.28    2:34.80   
Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim    35.34  1:15.98  1:57.27    2:37.25   
10  Elliot Iséni  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.77  1:16.10  1:58.52    2:38.52   
11  Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    35.10  1:15.83  1:58.36    2:38.83   
12  Oscar Lindblad  2003  Trollhättans Simsällskap    34.21  1:15.01  1:58.08    2:39.63   
13  Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.55  1:18.33  2:03.52    2:44.22   
14  Leon Heal  2003  Trollhättans Simsällskap    35.29  1:17.46  2:02.81    2:45.64   
15  Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.19  1:21.95  2:09.89    2:50.75   
16  Erik Hasselberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.84  1:28.52  2:18.77    3:09.43   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.94  1:03.21  1:39.30    2:15.58   
Hazem Alhaskir  2002  Trollhättans Simsällskap    30.73  1:05.00  1:40.89    2:16.63   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap    31.93  1:07.59  1:44.88    2:22.05   
Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsällskap    34.28  1:12.90  1:53.20    2:30.63   
Axel Rosencrantz  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.43  1:12.12  1:52.08    2:32.29   
Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim    34.01  1:14.07  1:54.33    2:33.55   
William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap    33.53  1:15.64  1:57.18    2:36.52   
Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    33.66  1:15.38  1:58.13    2:37.96   
Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap    34.35  1:14.46  1:57.80    2:39.09   
10  Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsällskap    35.78  1:16.30  1:59.04    2:39.36   
11  Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap    35.41  1:17.14  2:01.24    2:42.47   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    29.22  1:02.18  1:37.13    2:11.65   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.23  1:04.38  1:38.49    2:11.96   
Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.76  1:03.37  1:39.42    2:16.73   
William Norland  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.76  1:07.63  1:43.28    2:19.39   
Nicolas Söderberg  2001  Göteborg Sim    30.42  1:05.64  1:42.39    2:20.39   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    30.71  1:06.12  1:43.55    2:20.55   
Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.98  1:06.51  1:44.12    2:20.93   
Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund    32.23  1:08.52  1:46.63    2:22.30   
William Segerdahl  2001  Göteborg Sim    29.97  1:05.43  1:44.53    2:24.05   
10  Lucas Häyhänen  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.03  1:08.37  1:46.61    2:25.15   
11  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap    32.09  1:09.52  1:49.38    2:28.09   
12  Rasmus Gustafsson  2001  S77 Stenungsund    36.20  1:19.82  2:05.16    2:47.76   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    27.56  57.37  1:29.01    2:00.13   
Samuel Rudqvist  1999  Simklubben Elfsborg    27.92  58.08  1:30.32    2:02.51   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    28.97  1:00.43  1:32.79    2:05.51   
Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg    29.39  1:01.59  1:34.00    2:06.37   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    29.90  1:02.87  1:36.00    2:09.45   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    28.86  1:01.33  1:35.53    2:10.12   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    30.44  1:04.88  1:39.65    2:12.82   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    28.91  1:02.56  1:38.16    2:13.30   
Erik Ahlstrand  1999  Göteborg Sim    30.57  1:04.91  1:41.16    2:16.90   
10  Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap    30.58  1:04.99  1:42.01    2:19.26   
11  Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg    31.07  1:07.14  1:45.97    2:25.83   
12  Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg    36.52  1:19.75  2:02.98    2:43.48   
13  Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim    35.98  1:19.54  2:05.13    2:49.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  11 juni 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  09:27 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  11 juni 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  09:44   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap    34.90        1:17.44   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    35.93        1:17.84   
Astrid Virén  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.30        1:17.94   
Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.45        1:21.23   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    37.31        1:21.29   
Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.76        1:21.66   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    37.96        1:23.72   
Ida Nylander  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.01        1:30.73   
Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap    41.42        1:30.89   
10  Liine Sundblad  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.01        1:31.29   
11  Stella Buer Levy  2004  Göteborg Sim    40.46        1:34.25   
12  Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    44.25        1:38.14   
13  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim    45.52        1:42.78   
14  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim    46.61        1:47.50   
Evelina Liu  2004  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    32.88        1:11.59   
Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg    34.08        1:14.53   
Nikita Kapron  2003  Skövde Simsällskap    34.24        1:14.62   
Sara Nyqvist  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.86        1:15.42   
Clara Sjöstedt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.58        1:15.63   
Emma Abrahamsson  2003  Simklubben S 02    34.54        1:16.39   
Oliwia Wierzbowska  2003  Göteborg Sim    34.61        1:16.61   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg    35.18        1:18.39   
Wilma Christensen  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.06        1:21.92   
10  Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02    36.62        1:23.06   
11  Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    40.10        1:29.30   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970            DNS   
Anna Maria Jökulsdottir  2003  Göteborg Sim            DSQ   
Emma Jobe  2003  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen    32.71        1:12.77   
Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.85        1:13.03   
Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg    33.70        1:13.48   
Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02    34.24        1:13.65   
Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim    33.85        1:13.71   
Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    34.13        1:15.26   
Anna Graffner  2002  Kungsbacka Simsällskap    35.24        1:19.70   
Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.43        1:21.50   
Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim    36.96        1:22.42   
10  Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02    36.92        1:23.47   
11  Tina Hopmark  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.63        1:24.21   
12  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    37.17        1:24.44   
13  Magdalena Petersson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.35        1:28.24   
14  Wilma Ericsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.24        1:32.31   
15  Lupin Flink  2002  Trollhättans Simsällskap    43.32        1:38.15   
16  Agnes Gustafsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.74        1:44.36   
Ebba Björkman  2002  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    30.46        1:08.01   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    31.77        1:08.13   
Melina Robertson  2001  Trollhättans Simsällskap    34.03        1:16.84   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    34.68        1:18.22   
Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap    34.67        1:18.70   
Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg    37.99        1:21.36   
Francesca Clark  2001  Falköpings Simsällskap    36.03        1:21.62   
Amanda Löfdahl  2001  S77 Stenungsund    41.83        1:33.07   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    31.82        1:08.77   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    34.24        1:14.75   
Andrea Berggren  2000  Göteborg Sim    34.67        1:17.00   
Daniela Fredriksson  2000  Kungsbacka Simsällskap    35.69        1:22.78   
Elin Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.55        1:30.71   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    39.96        1:32.68   
Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund    42.99        1:35.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  11 juni 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  09:44 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  11 juni 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  09:57   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.27        1:23.83   
Hampus Klebom  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.09        1:35.48   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    46.07        1:35.93   
Jibbe Schimmel  2004  Skövde Simsällskap    45.24        1:36.62   
Philip Bråneke  2004  Skövde Simsällskap    47.54        1:42.05   
Vincent Olsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.77        1:52.28   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.52        1:20.54   
Felix Wrakén  2003  Simklubben S 02    38.01        1:21.94   
Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02    38.55        1:22.18   
Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02    38.23        1:22.52   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    39.26        1:22.82   
Måns Evertsson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.39        1:24.21   
Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.56        1:24.67   
Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02    42.18        1:28.13   
Oscar Lindblad  2003  Trollhättans Simsällskap    40.46        1:28.42   
10  Leon Heal  2003  Trollhättans Simsällskap    41.21        1:29.16   
11  Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    44.17        1:34.42   
12  Elliot Iséni  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.59        1:34.74   
13  Lukas Fredholm  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.13        1:36.37   
14  Ludvig Johansson  2003  Skövde Simsällskap    45.87        1:37.78   
15  Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02    46.73        1:37.89   
16  Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.55        1:45.74   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.16        1:14.25   
Hazem Alhaskir  2002  Trollhättans Simsällskap    37.03        1:18.61   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap    39.36        1:23.29   
Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsällskap    40.47        1:26.33   
William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap    42.25        1:29.92   
Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim    44.38        1:32.88   
Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsällskap    42.83        1:33.22   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Feng  2001  Göteborg Sim    35.41        1:15.33   
Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap    34.63        1:15.43   
Robin Vondrak  2001  Göteborg Sim    36.29        1:19.48   
Lucas Häyhänen  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.65        1:20.28   
Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim    37.62        1:20.71   
William Segerdahl  2001  Göteborg Sim    38.88        1:21.69   
Nicolas Söderberg  2001  Göteborg Sim    39.37        1:23.37   
David Engström  2001  Simklubben Elfsborg    39.86        1:26.59   
William Norland  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.31        1:37.53   
Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Hyvönen  2000  Simklubben Elfsborg    32.16        1:09.94   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    33.53        1:11.04   
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    36.53        1:17.90   
Samuel Rudqvist  1999  Simklubben Elfsborg    37.37        1:19.81   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg    37.44        1:21.14   
Patrik Chung  2000  Trollhättans Simsällskap    38.33        1:23.23   
Aksel Dagberg  2000  Kungälvs Simsällskap    39.31        1:24.64   
Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim    42.66        1:31.82   
Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg    52.28        1:50.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  11 juni 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  09:57 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  11 juni 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  10:40   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap    39.14  1:23.89  2:08.25    2:52.75   
Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim    40.26  1:26.21  2:13.35    2:58.97   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    43.14  1:30.48  2:18.33    3:06.35   
Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.18  1:30.99  2:20.65    3:10.40   
Elina Wang  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.29  1:36.46  2:28.77    3:20.87   
Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap    48.17  1:41.17  2:35.43    3:28.64   
Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    48.68  1:42.08  2:36.78    3:29.90   
Anya Chen  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.09  1:41.89  2:38.14    3:30.79   
Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.00  1:42.26  2:39.11    3:32.37   
10  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap    50.15  1:47.09  2:43.61    3:37.64   
11  Linnea Ohlsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.22  1:44.94  2:43.39    3:41.78   
12  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim    50.35  1:48.27  2:49.06    3:42.01   
13  Fiona Ernst  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.33  1:49.88  2:47.43    3:43.17   
14  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim    52.22  1:52.11  2:50.32    3:47.97   
15  Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.94  1:53.44  2:55.12    3:56.52   
16  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim    56.18  1:59.43  3:02.78    4:05.23   
17  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    53.95  1:56.77  3:02.80    4:09.35   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malin Vestman  2003  Skövde Simsällskap    38.36  1:20.76  2:04.00    2:47.54   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    39.62  1:24.97  2:10.37    2:56.08   
Thindra Hackwitz  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.57  1:25.00  2:11.34    2:58.73   
Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsällskap    40.42  1:26.29  2:14.03    3:01.45   
Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg    40.24  1:26.27  2:13.79    3:01.57   
Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap    41.44  1:28.84  2:17.38    3:05.17   
Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsällskap    42.34  1:31.97  2:22.45    3:12.81   
Anna Maria Jökulsdottir  2003  Göteborg Sim    46.10  1:37.21  2:30.52    3:24.70   
Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    45.11  1:37.69  2:33.33    3:27.19   
10  Tove Ylvén  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.44  1:41.45  2:36.86    3:28.03   
11  Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    46.88  1:42.73  2:42.40    3:42.44   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap    40.95  1:28.10  2:17.99    3:06.72   
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02    43.53  1:32.94  2:21.28    3:09.38   
Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim    43.12  1:31.40  2:20.23    3:09.61   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap    43.16  1:32.85  2:24.23    3:13.38   
Tina Hopmark  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.56  1:32.93  2:23.79    3:15.08   
Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    45.04  1:35.59  2:26.98    3:17.89   
Agnes Gustafsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.23  1:38.60  2:33.10    3:26.17   
Wilma Ericsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.19  1:39.73  2:33.52    3:26.96   
Lina Olausson  2002  Trollhättans Simsällskap    49.38  1:46.33  2:44.30    3:43.80   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    39.48  1:25.05  2:11.78    2:58.82   
Elvira Skogsberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.68  1:27.64  2:14.22    3:00.43   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    41.13  1:27.72  2:15.83    3:04.31   
Francesca Clark  2001  Falköpings Simsällskap    45.33  1:35.18  2:25.55    3:14.98   
Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02    44.83  1:35.49  2:26.98    3:19.22   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.09  1:25.03  2:10.72    2:56.16   
Elina Ryding  2000  S77 Stenungsund    47.01  1:40.22  2:33.31    3:24.59   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  11 juni 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  10:40 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  11 juni 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  11:00   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:18.49  2:47.40  4:26.32    5:40.29   
Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund    1:28.92  3:10.32  5:11.88    6:38.12   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02    1:14.25  2:45.87  4:25.06    5:43.39   
Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02    1:18.91  2:51.87  4:28.29    5:46.47   
Måns Evertsson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:21.67  2:53.80  4:30.82    5:46.66   
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    1:18.58  2:46.63  4:29.41    5:48.25   
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    1:18.82  2:48.62  4:35.00    5:48.89   
Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:19.27  2:46.28  4:27.82    5:44.85   
Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    1:24.77  2:51.91  4:33.33    5:53.60   
William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap    1:23.88  3:06.54  4:52.28    6:10.28   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    1:07.93  2:29.87  3:58.47    5:08.54   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:13.05  2:32.35  4:07.91    5:19.52   
Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.63  2:41.40  4:21.14    5:35.42   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    1:16.00  2:43.53  4:28.15    5:46.90   
Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund    1:19.87  2:48.84  4:30.83    5:50.59   
Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsällskap    1:19.27  2:54.36  4:38.55    5:56.79   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    1:07.15  2:21.62  3:52.35    4:56.90   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    1:08.66  2:25.80  3:57.11    5:05.82   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    1:06.90  2:28.78  4:02.85    5:11.52   
Samuel Rudqvist  1999  Simklubben Elfsborg    1:12.10  2:38.38  4:14.60    5:24.93   
Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap    1:13.87  2:41.00  4:18.99    5:40.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  11 juni 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  11:00 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  11 juni 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  14:37   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:16.85  2:39.67  4:03.28  5:26.45  20:31.46   
          6:49.98  8:11.97  9:34.15  10:56.47     
          12:18.64  13:39.95  15:04.04  16:27.20     
          17:51.10  19:13.33         
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    1:20.36  2:47.96  4:17.81  5:47.77  21:56.08   
          7:18.14  8:46.31  10:14.25  11:44.70     
          13:12.82  14:41.38  16:08.59  17:36.31     
          19:04.05  20:32.22         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    1:13.77  2:32.50  3:51.76  5:11.29  19:44.58   
          6:30.01  7:49.25  9:08.78  10:27.74     
          11:46.75  13:06.45  14:25.97  15:45.41     
          17:05.57  18:25.97         
Sara Nyqvist  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:15.23  2:36.39  3:55.94  5:14.67  19:45.68   
          6:34.20  7:53.39  9:13.77  10:33.42     
          11:53.72  13:14.23  14:33.07  15:52.60     
          17:11.94  18:29.75         
Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg    1:15.41  2:34.69  3:54.73  5:15.25  20:01.34   
          6:35.08  7:56.44  9:16.40  10:38.07     
          11:58.72  13:20.26  14:42.03  16:03.79     
          17:24.51  18:44.78         
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg    1:13.88  2:36.30  3:59.00  5:21.68  20:23.89   
          6:45.63  8:08.50  9:32.06  10:54.85     
          12:17.36  13:39.47  15:01.58  16:23.59     
          17:45.39  19:05.79         
Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    1:19.36  2:51.06  4:25.77  6:01.03  23:12.80   
          7:35.92  9:10.74  10:44.61  12:19.90     
          13:54.71  15:30.55  17:05.41  18:40.00     
          20:12.91  21:43.93         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    1:13.57  2:32.52  3:51.33  5:10.76  19:48.66   
          6:30.41  7:50.15  9:10.33  10:30.34     
          11:49.83  13:09.69  14:29.64  15:49.82     
          17:10.74  18:31.27         
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap    1:13.27  2:33.58  3:54.10  5:15.18  20:08.42   
          6:36.56  7:59.12  9:20.35  10:43.33     
          12:05.36  13:26.88  14:48.38  16:10.68     
          17:31.66  18:52.11         
Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02    1:23.03  2:53.10  4:23.72  5:54.07  22:17.44   
          7:24.77  8:53.74  10:25.44  11:55.19     
          13:24.76  14:53.65  16:22.56  17:51.73     
          19:20.50  20:49.75         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    1:10.24  2:25.76  3:41.40  4:57.73  19:24.61   
          6:14.84  7:32.37  8:50.44  10:08.91     
          11:28.24  12:47.27  14:06.89  15:25.49     
          16:45.72  18:06.32         
Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    1:11.22  2:27.67  3:46.18  5:05.22  19:36.31   
          6:24.55  7:43.92  9:03.52  10:23.08     
          11:42.54  13:02.39  14:21.52  15:40.86     
          17:00.25  18:19.04         
Sissy Olsson  2001  Göteborg Sim    1:15.64  2:37.65  4:00.73  5:24.58  20:45.28   
          6:48.78  8:12.98  9:37.24  11:01.13     
          12:25.74  13:50.26  15:15.10  16:39.78     
          18:03.18  19:26.30         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  11 juni 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  14:37 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  11 juni 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  13:08   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:15.67  2:40.16  4:04.76  5:28.71  10:59.83   
          6:53.60  8:17.59  9:40.89       
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    1:15.53  2:41.47  4:08.60  5:34.81  11:17.06   
          7:01.95  8:28.67  9:54.65       
Astrid Virén  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:21.74  2:52.46  4:23.46  5:53.78  11:42.85