2020-10-28   16:04:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3 2017, Trollhättan

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP3    Utskriftsdatum  10 juni 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  09:58   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.52        1:08.26   
Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.36        1:16.12   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    34.40        1:18.67   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap    37.05        1:24.09   
Felix Kinnander  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.10        1:25.64   
Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund    38.34        1:25.73   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    40.20        1:28.11   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    31.00        1:06.51   
Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02    31.42        1:06.84   
Felix Wrakén  2003  Simklubben S 02    31.66        1:09.28   
Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02    33.40        1:11.89   
Lukas Fredholm  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.23        1:12.75   
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    34.05        1:13.60   
Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02    33.92        1:15.86   
Måns Evertsson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.51        1:16.58   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    36.46        1:19.29   
10  Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim    38.80        1:26.75   
11  Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.54        1:40.95   
Felix Jedbratt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Reinholdsson  2002  Simklubben Elfsborg    29.38        1:04.39   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg    31.79        1:11.76   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap    33.32        1:12.85   
William Olsson  2002  Kungsbacka Simsällskap    32.87        1:13.03   
William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap    34.04        1:14.11   
Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    33.45        1:17.18   
Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap    35.12        1:21.37   
Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsällskap    37.35        1:21.38   
Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap    39.44        1:28.03   
Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    29.58        1:03.74   
Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.75        1:07.12   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    31.02        1:08.37   
Anton Svensson  2001  Skövde Simsällskap    31.71        1:08.58   
Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg    31.93        1:10.27   
Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim    32.78        1:10.87   
Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsällskap    32.81        1:13.09   
Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund    35.44        1:16.74   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Rudqvist  1999  Simklubben Elfsborg    28.30        1:01.73   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    30.62        1:06.36   
Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund    30.41        1:07.54   
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    33.01        1:11.43   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg    31.44        1:11.49   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap    32.43        1:12.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  10 juni 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  09:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner