Tulokset Wadköpingsdoppet 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 08:40 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 1, 100m Frisim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 49.92 2010-09-25 |
15 - 16 år: Isak Eliasson (1996) 53.20 2012-09-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 24.19 | 49.92 | |||||
2 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.40 | 50.57 | |||||
3 | Jonathan Kling | 1993 | Örebro Simallians | 24.13 | 50.66 | |||||
4 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.01 | 51.50 | |||||
5 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 25.12 | 52.29 | |||||
6 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.61 | 52.49 | |||||
7 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 25.56 | 53.14 | |||||
8 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 25.98 | 53.20 | |||||
9 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.04 | 53.97 | |||||
10 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.21 | 54.25 | |||||
11 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 25.46 | 55.13 | |||||
12 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.18 | 55.21 | |||||
13 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 26.47 | 55.22 | |||||
14 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 25.93 | 55.44 | |||||
15 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 26.18 | 55.51 | |||||
16 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 26.88 | 55.86 | |||||
17 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 26.61 | 56.70 | |||||
18 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 26.74 | 57.29 | |||||
19 | Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.70 | 57.70 | |||||
20 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 28.17 | 58.61 | |||||
21 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.05 | 58.62 | |||||
22 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.22 | 59.11 | |||||
23 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 28.74 | 59.12 | |||||
24 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 28.84 | 1:00.30 | |||||
25 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 28.40 | 1:00.40 | |||||
Gren 1, 100m Frisim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 49.92 2010-09-25 |
15 - 16 år: Isak Eliasson (1996) 53.20 2012-09-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 26.21 | 54.40 | |||||
2 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.00 | 54.98 | |||||
3 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 27.09 | 56.36 | |||||
4 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 27.38 | 56.55 | |||||
5 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 27.50 | 56.86 | |||||
6 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 27.41 | 57.17 | |||||
7 | Vidar Lindqvist | 2001 | Strängnäs Simklubb | 27.83 | 58.11 | |||||
8 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.89 | 58.39 | |||||
9 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 28.10 | 58.50 | |||||
10 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.52 | 59.16 | |||||
11 | Filiph Castillo Karlsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.74 | 59.47 | |||||
12 | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | 28.64 | 59.50 | |||||
13 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.12 | 59.88 | |||||
14 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 28.58 | 1:00.02 | |||||
15 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 28.60 | 1:00.18 | |||||
16 | William Norland | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.38 | 1:00.25 | |||||
17 | Adam Carlsson | 2001 | Gävle Simsällskap | 28.61 | 1:00.28 | |||||
18 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 28.68 | 1:00.29 | |||||
19 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 28.61 | 1:00.46 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 08:40 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 08:49 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 2, 100m Frisim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Trine Forss (2003) 59.06 2016-09-17 |
12 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 1:00.39 2015-09-19 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 27.82 | 57.80 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 28.96 | 59.29 | |||||
3 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 29.43 | 1:00.27 | |||||
4 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 29.88 | 1:01.60 | |||||
5 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 29.71 | 1:02.06 | |||||
6 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 29.61 | 1:02.85 | |||||
7 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 30.24 | 1:03.08 | |||||
8 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 30.83 | 1:03.60 | |||||
9 | Louise Haglöv | 2003 | Borlänge Simsällskap | 30.68 | 1:03.69 | |||||
10 | Ebba Bladh Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.74 | 1:03.83 | |||||
11 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 30.48 | 1:04.55 | |||||
12 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 31.25 | 1:04.98 | |||||
13 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.27 | 1:05.05 | |||||
14 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 31.21 | 1:05.38 | |||||
15 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 31.58 | 1:05.64 | |||||
16 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.32 | 1:05.74 | |||||
17 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 32.10 | 1:05.78 | |||||
18 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 31.59 | 1:05.80 | |||||
19 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.49 | 1:05.82 | |||||
20 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 31.38 | 1:05.85 | |||||
21 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.33 | 1:05.93 | |||||
22 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 32.39 | 1:06.66 | |||||
23 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 33.15 | 1:08.35 | |||||
24 | Tuva Gustavsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.72 | 1:08.64 | |||||
25 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 32.37 | 1:08.93 | |||||
26 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.29 | 1:09.03 | |||||
Gren 2, 100m Frisim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Trine Forss (2003) 59.06 2016-09-17 |
12 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 1:00.39 2015-09-19 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 31.81 | 1:05.80 | |||||
2 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 31.69 | 1:06.07 | |||||
3 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 32.72 | 1:07.82 | |||||
4 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 32.62 | 1:07.86 | |||||
5 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 32.11 | 1:08.37 | |||||
6 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.65 | 1:08.56 | |||||
7 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.51 | 1:09.34 | |||||
8 | Alina Umbaeva | 2005 | Gävle Simsällskap | 32.93 | 1:10.07 | |||||
9 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 33.86 | 1:10.60 | |||||
10 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 32.59 | 1:11.47 | |||||
11 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 33.77 | 1:12.43 | |||||
12 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 34.14 | 1:12.51 | |||||
13 | Malvina Walldén | 2005 | Västerås Simsällskap | 34.47 | 1:12.94 | |||||
14 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 35.71 | 1:14.94 | |||||
15 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 35.27 | 1:15.60 | |||||
16 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 35.69 | 1:15.75 | |||||
17 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 36.48 | 1:16.95 | |||||
18 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 36.61 | 1:18.36 | |||||
19 | Elin Segerström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 36.75 | 1:18.70 | |||||
20 | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | 37.45 | 1:20.01 | |||||
21 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.20 | 1:20.31 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 08:49 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:01 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 3, 200m Frisim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Nadja Salomonsson (1992) 2:02.53 2012-09-22 |
15 - 16 år: Erica Dahlgren (1997) 2:04.70 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 29.77 | 1:02.35 | 1:35.63 | 2:07.78 | |||
2 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.47 | 1:03.13 | 1:36.33 | 2:09.74 | |||
3 | Frida Lannhard | 2000 | Falu Simsällskap | 30.27 | 1:03.50 | 1:37.26 | 2:10.88 | |||
4 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 31.66 | 1:05.94 | 1:40.37 | 2:14.96 | |||
5 | Klara Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.19 | 1:05.83 | 1:41.34 | 2:16.02 | |||
6 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 31.44 | 1:07.16 | 1:42.84 | 2:18.56 | |||
7 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 31.92 | 1:06.84 | 1:42.43 | 2:18.76 | |||
8 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 33.30 | 1:11.37 | 1:51.44 | 2:32.21 | |||
Gren 3, 200m Frisim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Nadja Salomonsson (1992) 2:02.53 2012-09-22 |
15 - 16 år: Erica Dahlgren (1997) 2:04.70 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.65 | 1:01.48 | 1:33.91 | 2:06.66 | |||
2 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.47 | 1:03.30 | 1:36.47 | 2:08.96 | |||
3 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.86 | 1:06.24 | 1:41.44 | 2:16.05 | |||
4 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.09 | 1:06.84 | 1:42.06 | 2:16.15 | |||
5 | Emelie Hellgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.28 | 1:06.48 | 1:42.34 | 2:16.71 | |||
5 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.79 | 1:06.17 | 1:41.37 | 2:16.71 | |||
7 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.24 | 1:06.13 | 1:42.33 | 2:17.92 | |||
8 | Adelina Walldén | 2002 | Västerås Simsällskap | 32.48 | 1:07.74 | 1:43.67 | 2:18.23 | |||
9 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 32.72 | 1:08.26 | 1:44.21 | 2:18.52 | |||
10 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 32.40 | 1:08.20 | 1:43.92 | 2:18.80 | |||
11 | Clara Florén | 2002 | Gävle Simsällskap | 31.33 | 1:06.05 | 1:42.52 | 2:19.32 | |||
12 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.20 | 1:07.33 | 1:43.86 | 2:20.38 | |||
13 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 32.23 | 1:07.98 | 1:44.70 | 2:20.89 | |||
14 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 32.19 | 1:07.77 | 1:44.44 | 2:21.06 | |||
15 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.18 | 1:09.85 | 1:47.00 | 2:22.53 | |||
16 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.34 | 1:09.83 | 1:47.50 | 2:24.23 | |||
17 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 32.80 | 1:10.12 | 1:48.05 | 2:25.49 | |||
18 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 34.06 | 1:11.71 | 1:50.15 | 2:26.56 | |||
19 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.53 | 1:10.81 | 1:49.21 | 2:27.34 | |||
20 | Lovisa Königsson | 2002 | Simklubben Ena | 34.28 | 1:12.29 | 1:51.32 | 2:28.97 | |||
21 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 35.09 | 1:14.31 | 1:55.11 | 2:33.61 | |||
22 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.22 | 1:13.10 | 1:54.01 | 2:34.59 | |||
23 | Ebba Rydberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 35.47 | 1:14.67 | 1:55.35 | 2:35.46 | |||
24 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 34.42 | 1:13.61 | 1:55.35 | 2:35.83 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:01 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:12 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 4, 200m Frisim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
12 år och yngre: Dennis Dukic (2000) 2:16.92 2012-09-22 |
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 1:55.51 2015-09-19 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 31.99 | 1:08.37 | 1:47.10 | 2:23.54 | |||
2 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 33.71 | 1:12.27 | 1:52.59 | 2:30.82 | |||
3 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 35.35 | 1:16.17 | 1:57.33 | 2:35.69 | |||
Gren 4, 200m Frisim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
12 år och yngre: Dennis Dukic (2000) 2:16.92 2012-09-22 |
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 1:55.51 2015-09-19 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 31.16 | 1:03.69 | 1:36.62 | 2:09.38 | |||
2 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.22 | 1:05.38 | 1:38.60 | 2:09.83 | |||
3 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 30.89 | 1:05.06 | 1:39.98 | 2:11.33 | |||
4 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.06 | 1:05.45 | 1:39.80 | 2:12.37 | |||
5 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 30.13 | 1:03.24 | 1:38.94 | 2:13.07 | |||
6 | Dennis Partanen | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.33 | 1:06.14 | 1:40.33 | 2:13.80 | |||
7 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 30.77 | 1:04.80 | 1:39.48 | 2:13.89 | |||
8 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.95 | 1:05.30 | 1:40.77 | 2:15.23 | |||
9 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | Gävle Simsällskap | 31.48 | 1:07.18 | 1:43.41 | 2:16.73 | |||
10 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.82 | 1:07.38 | 1:43.80 | 2:17.29 | |||
11 | Olle Wikholm | 2004 | Gävle Simsällskap | 32.33 | 1:07.27 | 1:43.17 | 2:18.04 | |||
12 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.93 | 1:06.53 | 1:42.66 | 2:18.22 | |||
13 | Oliver Edoff | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.28 | 1:07.04 | 1:44.32 | 2:20.45 | |||
14 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 31.62 | 1:07.77 | 1:44.38 | 2:20.54 | |||
15 | Olle Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 32.11 | 1:07.91 | 1:44.96 | 2:20.78 | |||
16 | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.87 | 1:09.89 | 1:47.85 | 2:25.07 | |||
17 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.47 | 1:09.77 | 1:48.20 | 2:25.77 | |||
18 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.61 | 1:10.47 | 1:48.37 | 2:26.29 | |||
19 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 33.71 | 1:11.04 | 1:48.78 | 2:26.76 | |||
20 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 33.51 | 1:11.30 | 1:49.79 | 2:27.84 | |||
21 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | 34.13 | 1:11.77 | 1:49.72 | 2:28.13 | |||
22 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.00 | 1:10.79 | 1:50.30 | 2:28.14 | |||
23 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.80 | 1:11.59 | 1:51.06 | 2:28.38 | |||
24 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.38 | 1:17.97 | 1:57.27 | 2:34.97 | |||
25 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 36.62 | 1:20.12 | 2:02.70 | 2:42.06 | |||
- | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melker Rosengren | 2003 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:12 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:17 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 5, 50m Bröstsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Anton Jansson (1992) 28.95 2015-09-19 |
15 - 16 år: Hugo Rydberg (1998) 31.03 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 29.65 | ||||||
2 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 29.69 | ||||||
3 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.82 | ||||||
4 | Jonathan Kling | 1993 | Örebro Simallians | 30.20 | ||||||
5 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.40 | ||||||
6 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 30.67 | ||||||
7 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.79 | ||||||
8 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.89 | ||||||
9 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.08 | ||||||
10 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 32.30 | ||||||
11 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 33.12 | ||||||
12 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.82 | ||||||
13 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.12 | ||||||
14 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.33 | ||||||
15 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 35.82 | ||||||
16 | Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.29 | ||||||
17 | Oscar Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 40.55 | ||||||
- | Parsa Najafi | 1999 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Anton Jansson (1992) 28.95 2015-09-19 |
15 - 16 år: Hugo Rydberg (1998) 31.03 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.60 | ||||||
1 | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | 32.60 | ||||||
3 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.71 | ||||||
4 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.59 | ||||||
5 | Peter Khabarov | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.87 | ||||||
6 | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 33.88 | ||||||
7 | Filiph Castillo Karlsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.96 | ||||||
8 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 34.18 | ||||||
9 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.79 | ||||||
10 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 35.68 | ||||||
11 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.75 | ||||||
12 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.86 | ||||||
13 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.87 | ||||||
14 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 35.97 | ||||||
14 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.97 | ||||||
16 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | Skövde Simsällskap | 36.87 | ||||||
17 | Ludwig Lundborg | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.32 | ||||||
18 | Leo Henry Örtlund | 2001 | Borlänge Simsällskap | 38.61 | ||||||
19 | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:17 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:27 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 6, 100m Bröstsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 1:08.21 2011-09-24 |
15 - 16 år: Malin Westman (1995) 1:11.75 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.85 | 1:12.07 | |||||
2 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 34.80 | 1:13.77 | |||||
3 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 36.09 | 1:16.67 | |||||
4 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.43 | 1:18.29 | |||||
5 | Frida Lannhard | 2000 | Falu Simsällskap | 37.32 | 1:19.34 | |||||
6 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.51 | 1:19.78 | |||||
7 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 38.06 | 1:22.99 | |||||
8 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 39.90 | 1:24.54 | |||||
- | Awaz Nabi Pour | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
- | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Bröstsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 1:08.21 2011-09-24 |
15 - 16 år: Malin Westman (1995) 1:11.75 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 33.55 | 1:10.07 | 15-16 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 34.59 | 1:12.41 | |||||
3 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.95 | 1:13.01 | |||||
4 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 35.59 | 1:14.86 | |||||
5 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.33 | 1:14.93 | |||||
6 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.29 | 1:17.49 | |||||
7 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.35 | 1:18.70 | |||||
8 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.38 | 1:20.69 | |||||
9 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 38.26 | 1:20.95 | |||||
10 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 38.35 | 1:21.68 | |||||
11 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.22 | 1:22.06 | |||||
12 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.25 | 1:23.35 | |||||
13 | Clara Hedling | 2001 | Arvika Simsällskap | 40.77 | 1:25.48 | |||||
14 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 40.66 | 1:25.65 | |||||
15 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.72 | 1:27.09 | |||||
16 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 41.21 | 1:28.99 | |||||
17 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.62 | 1:29.29 | |||||
18 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 45.77 | 1:36.82 | |||||
19 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 45.04 | 1:36.91 | |||||
20 | Annie Westerlund | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.35 | 1:37.50 | |||||
21 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 46.28 | 1:39.25 | |||||
22 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.88 | 1:41.93 | |||||
23 | Amanda Ericson | 2002 | Örebro Simallians | 51.71 | 1:50.78 | |||||
- | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:27 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:56 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 7, 100m Bröstsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 1:09.35 2012-09-22 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:14.28 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 33.75 | 1:10.36 | |||||
2 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 33.58 | 1:11.19 | |||||
3 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 35.13 | 1:13.65 | |||||
4 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 33.85 | 1:13.90 | |||||
5 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.01 | 1:15.24 | |||||
6 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.63 | 1:15.83 | |||||
7 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 36.30 | 1:16.16 | |||||
8 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.56 | 1:16.54 | |||||
9 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 36.52 | 1:17.04 | |||||
10 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 35.95 | 1:17.20 | |||||
11 | Melker Rosengren | 2003 | Gävle Simsällskap | 36.06 | 1:17.84 | |||||
12 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.36 | 1:18.19 | |||||
13 | Gustaf Walldén | 2003 | Västerås Simsällskap | 37.14 | 1:18.54 | |||||
14 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | 37.46 | 1:19.57 | |||||
15 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 36.74 | 1:19.60 | |||||
16 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.62 | 1:20.18 | |||||
17 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 37.40 | 1:20.59 | |||||
18 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 37.76 | 1:21.02 | |||||
19 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.43 | 1:21.42 | |||||
20 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | Gävle Simsällskap | 39.09 | 1:22.13 | |||||
21 | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.39 | 1:22.60 | |||||
22 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 40.01 | 1:23.02 | |||||
23 | Olle Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 39.56 | 1:23.11 | |||||
24 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.76 | 1:24.71 | |||||
25 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.56 | 1:24.94 | |||||
26 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.37 | 1:26.01 | |||||
27 | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 40.60 | 1:26.67 | |||||
28 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 41.09 | 1:26.71 | |||||
29 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.55 | 1:28.89 | |||||
30 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | 42.51 | 1:29.46 | |||||
31 | Jibbe Schimmel | 2004 | Skövde Simsällskap | 42.57 | 1:29.78 | |||||
32 | David Malm | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.52 | 1:30.55 | |||||
33 | Emil Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 41.33 | 1:30.69 | |||||
34 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 42.61 | 1:31.33 | |||||
35 | Markuss Virats | 2004 | Örebro Simallians | 41.26 | 1:31.36 | |||||
36 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.93 | 1:31.69 | |||||
37 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 43.52 | 1:32.18 | |||||
38 | Timothy Manns-Ståhl | 2004 | Borlänge Simsällskap | 44.77 | 1:35.82 | |||||
39 | Rasmus Falk | 2004 | Örebro Simallians | 43.13 | 1:39.13 | |||||
40 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | 46.25 | 1:39.18 | |||||
- | Kevin Cao | 2003 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Bröstsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 1:09.35 2012-09-22 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:14.28 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 40.46 | 1:25.34 | |||||
2 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 42.61 | 1:31.47 | |||||
3 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 46.09 | 1:36.37 | |||||
4 | Jasper Schimmel | 2006 | Skövde Simsällskap | 46.99 | 1:37.14 | |||||
5 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.96 | 1:39.74 | |||||
6 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 50.16 | 1:48.22 | |||||
- | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:56 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:01 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 8, 400m Medley A+B Herrar, Finaler 17 år och äldre |
17 år och äldre: Linus Kanth (1991) 4:22.52 2016-09-17 |
15 - 16 år: Daniel Räisänen (1999) 4:33.58 2014-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 59.90 | 2:07.99 | 3:27.02 | 4:28.78 | |||
2 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:03.04 | 2:12.99 | 3:29.41 | 4:30.25 | |||
3 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:05.13 | 2:20.60 | 3:47.08 | 4:57.18 | |||
4 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 1:07.91 | 2:28.33 | 3:58.29 | 5:08.18 | |||
5 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 1:08.71 | 2:27.37 | 4:00.12 | 5:10.85 | |||
Gren 8, 400m Medley A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
17 år och äldre: Linus Kanth (1991) 4:22.52 2016-09-17 |
15 - 16 år: Daniel Räisänen (1999) 4:33.58 2014-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 1:07.11 | 2:21.29 | 3:46.96 | 4:52.69 | |||
- | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:01 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 9, 400m Medley C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Elin Podéus (1997) 5:02.45 2011-09-24 |
12 år och yngre: Linn Suchomel (2003) 5:33.42 2015-09-19 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:11.72 | 2:34.91 | 4:02.63 | 5:16.84 | |||
2 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:13.10 | 2:37.04 | 4:03.97 | 5:20.06 | |||
3 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 1:15.69 | 2:36.11 | 4:12.44 | 5:24.74 | |||
4 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 1:12.07 | 2:36.74 | 4:09.74 | 5:25.71 | |||
5 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:15.50 | 2:38.07 | 4:10.22 | 5:25.73 | |||
6 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:20.51 | 2:47.59 | 4:14.69 | 5:29.52 | |||
7 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:16.45 | 2:43.09 | 4:14.95 | 5:29.80 | |||
8 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:14.81 | 2:34.70 | 4:14.75 | 5:35.58 | |||
9 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 1:21.97 | 2:51.57 | 4:20.44 | 5:40.60 | |||
10 | Frida Florén | 2004 | Gävle Simsällskap | 1:17.44 | 2:45.01 | 4:23.23 | 5:42.19 | |||
Gren 9, 400m Medley C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Elin Podéus (1997) 5:02.45 2011-09-24 |
12 år och yngre: Linn Suchomel (2003) 5:33.42 2015-09-19 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:29.86 | 3:01.79 | 4:38.94 | 5:56.93 | |||
2 | Alina Umbaeva | 2005 | Gävle Simsällskap | 1:26.24 | 2:59.20 | 4:42.39 | 6:02.49 | |||
3 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 1:22.05 | 2:59.87 | 4:40.15 | 6:04.48 | |||
4 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 1:28.53 | 3:04.27 | 4:47.95 | 6:09.56 | |||
5 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 1:33.62 | 3:16.96 | 5:03.82 | 6:31.28 | |||
6 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 1:28.59 | 3:10.85 | 5:02.22 | 6:35.83 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 10, 100m Fjärilsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Petra Granlund (1987) 1:00.74 2012-09-22 |
15 - 16 år: Rebecka Gustafsson (1998) 1:03.71 2014-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.54 | 1:04.75 | |||||
2 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.51 | 1:05.01 | |||||
3 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 31.42 | 1:07.95 | |||||
4 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.82 | 1:08.04 | |||||
5 | Ebba Bergqvist | 2000 | Västerås Simsällskap | 34.81 | 1:12.92 | |||||
6 | Lovisa Sved | 2000 | Gävle Simsällskap | 32.53 | 1:15.54 | |||||
Gren 10, 100m Fjärilsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Petra Granlund (1987) 1:00.74 2012-09-22 |
15 - 16 år: Rebecka Gustafsson (1998) 1:03.71 2014-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 29.68 | 1:01.76 | 15-16 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.00 | 1:07.28 | |||||
3 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 32.04 | 1:08.78 | |||||
4 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.99 | 1:10.32 | |||||
5 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.45 | 1:10.82 | |||||
6 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.75 | 1:10.96 | |||||
7 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 31.22 | 1:10.99 | |||||
8 | Agnes Svantesson | 2001 | Simklubben S 02 | 32.19 | 1:11.32 | |||||
9 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.21 | 1:12.21 | |||||
10 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 34.75 | 1:12.44 | |||||
11 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 33.03 | 1:12.58 | |||||
12 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.55 | 1:13.45 | |||||
13 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 34.31 | 1:13.53 | |||||
14 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.20 | 1:15.27 | |||||
15 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 34.36 | 1:15.86 | |||||
16 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 34.80 | 1:15.88 | |||||
17 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.01 | 1:15.91 | |||||
18 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.03 | 1:16.11 | |||||
19 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 35.28 | 1:17.12 | |||||
20 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 36.80 | 1:21.10 | |||||
21 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 38.91 | 1:23.04 | |||||
22 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 41.44 | 1:30.92 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 11, 50m Frisim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 24.49 2015-09-19 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 25.96 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.23 | ||||||
2 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.65 | ||||||
3 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 26.66 | ||||||
4 | Dennis Partanen | 2003 | Skövde Simsällskap | 27.16 | ||||||
5 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 27.45 | ||||||
6 | Erik Aldrin | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 27.72 | ||||||
7 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 27.78 | ||||||
8 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.87 | ||||||
9 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | Gävle Simsällskap | 28.02 | ||||||
10 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 28.12 | ||||||
11 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 28.19 | ||||||
12 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 28.20 | ||||||
13 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.48 | ||||||
14 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 28.59 | ||||||
15 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.78 | ||||||
16 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 28.90 | ||||||
17 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.96 | ||||||
18 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 28.97 | ||||||
19 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 29.00 | ||||||
20 | Olle Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 29.27 | ||||||
21 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 29.32 | ||||||
21 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 29.32 | ||||||
23 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.53 | ||||||
24 | Olle Wikholm | 2004 | Gävle Simsällskap | 29.58 | ||||||
25 | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 29.62 | ||||||
26 | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.23 | ||||||
27 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 30.68 | ||||||
28 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.75 | ||||||
29 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | 30.82 | ||||||
30 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.89 | ||||||
31 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | 30.91 | ||||||
32 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 30.94 | ||||||
33 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 30.95 | ||||||
34 | Kevin Cao | 2003 | Örebro Simallians | 31.69 | ||||||
35 | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 31.73 | ||||||
Gren 11, 50m Frisim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 24.49 2015-09-19 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 25.96 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 30.97 | ||||||
2 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 31.37 | ||||||
3 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 31.76 | ||||||
4 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 31.95 | ||||||
5 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 32.07 | ||||||
6 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.04 | ||||||
7 | Jasper Schimmel | 2006 | Skövde Simsällskap | 35.38 | ||||||
8 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 38.21 | ||||||
9 | Max Månsson | 2006 | Örebro Simallians | 39.88 | ||||||
10 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 42.05 | ||||||
- | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:27 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 12, 100m Ryggsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Oskar Ericsson (1997) 55.72 2016-09-17 |
15 - 16 år: Isak Meding (1998) 1:01.21 2014-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 27.21 | 56.36 | |||||
2 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.09 | 56.47 | |||||
3 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.14 | 57.15 | |||||
4 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 28.06 | 57.43 | |||||
5 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.73 | 59.47 | |||||
6 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | 28.43 | 59.81 | |||||
7 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 29.89 | 1:02.18 | |||||
8 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.04 | 1:06.03 | |||||
9 | Torsten Bohlin | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.03 | 1:07.79 | |||||
10 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 33.59 | 1:10.66 | |||||
11 | Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.58 | 1:13.18 | |||||
12 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 36.09 | 1:14.02 | |||||
13 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.16 | 1:14.47 | |||||
14 | Oscar Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 40.22 | 1:20.99 | |||||
15 | Joakim Sühl | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.67 | 1:23.29 | |||||
- | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Oskar Ericsson (1997) 55.72 2016-09-17 |
15 - 16 år: Isak Meding (1998) 1:01.21 2014-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 30.02 | 1:01.23 | |||||
2 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 30.01 | 1:01.60 | |||||
3 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.06 | 1:04.16 | |||||
4 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 31.72 | 1:04.96 | |||||
5 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.93 | 1:05.53 | |||||
6 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 32.45 | 1:05.96 | |||||
7 | Adam Carlsson | 2001 | Gävle Simsällskap | 32.50 | 1:07.17 | |||||
8 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.29 | 1:07.78 | |||||
9 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.69 | 1:08.17 | |||||
10 | Ludwig Lundborg | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.34 | 1:08.39 | |||||
11 | Vidar Lindqvist | 2001 | Strängnäs Simklubb | 34.06 | 1:09.63 | |||||
12 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 34.67 | 1:09.73 | |||||
13 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.56 | 1:10.40 | |||||
14 | Filiph Castillo Karlsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.81 | 1:10.56 | |||||
15 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | Skövde Simsällskap | 34.94 | 1:11.49 | |||||
16 | William Norland | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.54 | 1:11.83 | |||||
17 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.29 | 1:12.75 | |||||
18 | Anton Svennberg | 2002 | Örebro Simallians | 35.65 | 1:13.28 | |||||
19 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 34.72 | 1:13.46 | |||||
20 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.42 | 1:14.75 | |||||
21 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 37.23 | 1:15.69 | |||||
22 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 37.42 | 1:17.84 | |||||
23 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 39.48 | 1:20.20 | |||||
- | Hannes Bergström | 2002 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Elias Gustavsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 13, 100m Ryggsim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Trine Forss (2003) 1:06.04 2016-09-17 |
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 1:10.88 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.59 | 1:03.94 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 33.84 | 1:08.03 | |||||
3 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.00 | 1:09.21 | |||||
4 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 34.20 | 1:09.28 | |||||
5 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.97 | 1:09.96 | |||||
6 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 34.61 | 1:10.73 | |||||
7 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.04 | 1:13.23 | |||||
8 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.98 | 1:13.58 | |||||
9 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 36.24 | 1:13.65 | |||||
10 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 36.07 | 1:14.15 | |||||
11 | Tuva Gustavsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.09 | 1:15.61 | |||||
12 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 37.63 | 1:17.21 | |||||
13 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 37.16 | 1:17.49 | |||||
14 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 37.88 | 1:17.75 | |||||
15 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.19 | 1:17.84 | |||||
16 | Frida Florén | 2004 | Gävle Simsällskap | 36.67 | 1:18.03 | |||||
17 | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.06 | 1:19.32 | |||||
18 | Filippa Karlsson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 37.89 | 1:19.72 | |||||
19 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.82 | 1:19.85 | |||||
20 | Sarah von der Burg | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.01 | 1:20.00 | |||||
21 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.42 | 1:20.15 | |||||
22 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 39.08 | 1:21.47 | |||||
23 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 39.94 | 1:21.65 | |||||
Gren 13, 100m Ryggsim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Trine Forss (2003) 1:06.04 2016-09-17 |
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 1:10.88 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 37.46 | 1:16.56 | |||||
2 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Västerås Simsällskap | 36.82 | 1:16.69 | |||||
3 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.17 | 1:17.73 | |||||
4 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 37.94 | 1:18.48 | |||||
5 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 38.51 | 1:19.65 | |||||
6 | Alina Umbaeva | 2005 | Gävle Simsällskap | 38.51 | 1:20.05 | |||||
7 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 39.30 | 1:20.60 | |||||
8 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 39.99 | 1:22.21 | |||||
9 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 41.00 | 1:22.49 | |||||
10 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 40.00 | 1:23.23 | |||||
11 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 40.45 | 1:24.47 | |||||
12 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 41.37 | 1:25.38 | |||||
13 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.86 | 1:26.87 | |||||
14 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 42.56 | 1:27.48 | |||||
15 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 42.80 | 1:27.62 | |||||
16 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.66 | 1:28.22 | |||||
17 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.43 | 1:29.82 | |||||
18 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 43.66 | 1:30.39 | |||||
19 | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | 43.51 | 1:31.08 | |||||
20 | Emilia Romberg | 2005 | Västerås Simsällskap | 48.80 | 1:41.04 | |||||
21 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 49.98 | 1:42.69 | |||||
- | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 14, 50m Ryggsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Sara Thydén (1989) 29.27 2012-09-22 |
15 - 16 år: Jessica Allberg (1995) 29.57 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 29.51 | ||||||
2 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 30.78 | ||||||
3 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 31.54 | ||||||
4 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.01 | ||||||
5 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.08 | ||||||
6 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 32.23 | ||||||
7 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.46 | ||||||
8 | Klara Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.49 | ||||||
9 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 32.61 | ||||||
10 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.93 | ||||||
11 | Lovisa Sved | 2000 | Gävle Simsällskap | 34.93 | ||||||
12 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.96 | ||||||
13 | Ebba Bergqvist | 2000 | Västerås Simsällskap | 35.82 | ||||||
14 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 36.58 | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Sara Thydén (1989) 29.27 2012-09-22 |
15 - 16 år: Jessica Allberg (1995) 29.57 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 30.27 | ||||||
2 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 30.62 | ||||||
3 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 31.58 | ||||||
4 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.82 | ||||||
5 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.00 | ||||||
6 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 32.97 | ||||||
7 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.21 | ||||||
8 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.24 | ||||||
9 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.42 | ||||||
10 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.51 | ||||||
11 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.88 | ||||||
12 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 34.00 | ||||||
13 | Lovisa Königsson | 2002 | Simklubben Ena | 34.64 | ||||||
14 | Clara Florén | 2002 | Gävle Simsällskap | 34.69 | ||||||
15 | Emelie Hellgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 35.09 | ||||||
16 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 35.15 | ||||||
17 | Julia Isacsson | 2001 | Örebro Simallians | 35.41 | ||||||
18 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.44 | ||||||
19 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.63 | ||||||
20 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.85 | ||||||
21 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.90 | ||||||
22 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 36.07 | ||||||
23 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.14 | ||||||
24 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.54 | ||||||
25 | Ebba Rydberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.73 | ||||||
26 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.51 | ||||||
27 | Annie Westerlund | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.56 | ||||||
28 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 38.02 | ||||||
29 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.39 | ||||||
30 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 40.15 | ||||||
31 | Emilia Lövstrand | 2002 | Borlänge Simsällskap | 40.65 | ||||||
32 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.33 | ||||||
- | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 15, 200m Fjärilsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Samuel Törnqvist (1997) 2:03.46 2016-09-17 |
15 - 16 år: Axel Rebner (1994) 2:11.51 2010-09-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 28.45 | 1:00.23 | 1:33.03 | 2:05.55 | |||
2 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 28.34 | 1:00.42 | 1:32.85 | 2:05.74 | |||
3 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.71 | 1:01.60 | 1:35.31 | 2:09.10 | |||
4 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 29.63 | 1:06.19 | 1:43.72 | 2:18.64 | |||
5 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 28.57 | 1:02.91 | 1:41.00 | 2:21.14 | |||
6 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.03 | 1:06.34 | 1:46.55 | 2:28.89 | |||
7 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.68 | 1:08.64 | 1:47.43 | 2:28.91 | |||
8 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 32.13 | 1:09.33 | 1:48.97 | 2:30.37 | |||
9 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 34.74 | 1:18.10 | 2:03.04 | 2:49.70 | |||
Gren 15, 200m Fjärilsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Samuel Törnqvist (1997) 2:03.46 2016-09-17 |
15 - 16 år: Axel Rebner (1994) 2:11.51 2010-09-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 29.67 | 1:02.88 | 1:37.15 | 2:13.03 | |||
2 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.64 | 1:07.62 | 1:44.55 | 2:23.00 | |||
3 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.29 | 1:06.20 | 1:44.38 | 2:23.87 | |||
4 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.79 | 1:11.37 | 1:50.72 | 2:29.44 | |||
5 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.08 | 1:12.96 | 1:57.21 | 2:41.00 | |||
- | Hemming Gong | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 16, 200m Fjärilsim C+D Flicko, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Anna Eriksson (1999) 2:26.63 2013-09-21 |
12 år och yngre: Linn Suchomel (2003) 2:40.89 2015-09-19 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 32.96 | 1:10.73 | 1:50.75 | 2:30.45 | |||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.58 | 1:11.71 | 1:50.79 | 2:31.24 | |||
3 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.80 | 1:13.64 | 1:55.70 | 2:36.94 | |||
4 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.68 | 1:16.61 | 1:59.48 | 2:41.26 | |||
5 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.86 | 1:14.29 | 1:58.11 | 2:43.29 | |||
6 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 34.22 | 1:14.67 | 1:59.17 | 2:43.92 | |||
7 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.01 | 1:17.38 | 2:00.66 | 2:44.15 | |||
8 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.01 | 1:18.43 | 2:03.04 | 2:45.50 | |||
9 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.72 | 1:20.36 | 2:04.33 | 2:47.29 | |||
10 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.18 | 1:19.31 | 2:04.59 | 2:47.37 | |||
11 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.30 | 1:24.71 | 2:13.27 | 3:00.90 | |||
Gren 16, 200m Fjärilsim C+D Flicko, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Anna Eriksson (1999) 2:26.63 2013-09-21 |
12 år och yngre: Linn Suchomel (2003) 2:40.89 2015-09-19 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 38.15 | 1:26.33 | 2:19.26 | 3:12.05 | |||
2 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 43.66 | 1:37.30 | 2:30.72 | 3:23.53 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 17, 4X100m Medley Herrar Öppe, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Mass Herrar 1 (1987) 3:52.92 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Västerås Herrar | 0 | Västerås Simsällskap | 3:53.67 | ||||||
Filip Björkholm | 1998 | 29.93 | 1:01.34 | 1:01.34 | ||||||
Linus Kanth | 1991 | 30.75 | 1:05.18 | 2:06.52 | ||||||
Lukas Steiner | 1998 | 26.71 | 57.23 | 3:03.75 | ||||||
Gustaf Dahlman | 1997 | 23.93 | 49.92 | 3:53.67 | ||||||
2 | Ösa Seniorer | 0 | Örebro Simallians | 3:54.82 | ||||||
Isak Meding | 1998 | 28.03 | 59.64 | 59.64 | ||||||
Björn C-G Calleberg | 1981 | 29.67 | 1:07.01 | 2:06.65 | ||||||
André Gradin | 1994 | 26.56 | 58.12 | 3:04.77 | ||||||
Jonathan Kling | 1993 | 23.17 | 50.05 | 3:54.82 | ||||||
3 | Mass Lag 1 | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:58.54 | ||||||
Tor Leander | 1999 | 28.18 | 58.04 | 58.04 | ||||||
Robin Andréasson | 1988 | 30.60 | 1:06.11 | 2:04.15 | ||||||
Sebastian Petersson | 2000 | 27.48 | 59.82 | 3:03.97 | ||||||
Tobias Åberg | 2000 | 25.86 | 54.57 | 3:58.54 | ||||||
4 | Västerås Herrar Lag 2 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:16.46 | ||||||
Lucas Sterling | 2004 | 32.62 | 1:08.15 | 1:08.15 | ||||||
Gijs Dijkhuizen | 2000 | 30.47 | 1:06.74 | 2:14.89 | ||||||
Gellert Szabo | 2001 | 28.96 | 1:02.72 | 3:17.61 | ||||||
Jonathan Holmberg | 2000 | 28.20 | 58.85 | 4:16.46 | ||||||
5 | Mass Lag 2 | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:16.66 | ||||||
Viktor Sjöström | 2001 | 31.44 | 1:04.55 | 1:04.55 | ||||||
Filiph Castillo Karlsson | 2002 | 33.90 | 1:11.73 | 2:16.28 | ||||||
Felix Jedbratt | 2003 | 29.95 | 1:05.59 | 3:21.87 | ||||||
Aron Qvirist | 1998 | 25.32 | 54.79 | 4:16.66 | ||||||
6 | Ösa Herrar | 1999 | Örebro Simallians | 4:21.86 | ||||||
Tim Baastad | 2000 | 31.48 | 1:04.97 | 1:04.97 | ||||||
Adrijan Danqi | 2002 | 34.41 | 1:16.45 | 2:21.42 | ||||||
Michal Laszewski | 2002 | 28.85 | 1:04.30 | 3:25.72 | ||||||
Oscar Wilhelmsson | 2002 | 26.46 | 56.14 | 4:21.86 | ||||||
7 | Varberg Herrar 1 | 1998 | Varberg Sim | 4:22.01 | ||||||
Hjalmar Löfvenborg | 1999 | 33.67 | 1:11.75 | 1:11.75 | ||||||
Erik Josefson | 2000 | 32.33 | 1:10.27 | 2:22.02 | ||||||
Albin Larsson | 1998 | 27.69 | 1:00.71 | 3:22.73 | ||||||
Noa Carlenius | 2002 | 28.00 | 59.28 | 4:22.01 | ||||||
8 | Nkk Herrar Lag 2 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:26.42 | ||||||
Nikola Petrovic | 2004 | 36.36 | 1:16.92 | 1:16.92 | ||||||
Axel Eriksson | 1998 | 32.40 | 1:10.27 | 2:27.19 | ||||||
Eric Lundström Silke | 2003 | 30.06 | 1:04.27 | 3:31.46 | ||||||
John Brolin | 2002 | 26.35 | 54.96 | 4:26.42 | ||||||
9 | Karlstad Herrar Lag1 | 1996 | Karlstads Simsällskap | 4:27.80 | ||||||
Elias Haglund | 1996 | 29.99 | 1:03.25 | 1:03.25 | ||||||
Ludvig Mathisen | 2003 | 34.77 | 1:15.03 | 2:18.28 | ||||||
Niclas Lindow | 1999 | 29.04 | 1:05.07 | 3:23.35 | ||||||
Samuel Vestin | 2002 | 30.15 | 1:04.45 | 4:27.80 | ||||||
10 | Mass Lag 4 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:27.88 | ||||||
Leo Iséni | 2001 | 33.96 | 1:09.77 | 1:09.77 | ||||||
Karl Skogsberg | 2003 | 35.57 | 1:17.04 | 2:26.81 | ||||||
Alexander Fredholm | 2001 | 29.42 | 1:04.29 | 3:31.10 | ||||||
Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | 26.73 | 56.78 | 4:27.88 | ||||||
11 | Mass Lag 3 | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:28.05 | ||||||
Torsten Bohlin | 1999 | 33.39 | 1:09.01 | 1:09.01 | ||||||
Elias Eriksson | 1994 | 34.87 | 1:14.67 | 2:23.68 | ||||||
Sam Taheri | 2000 | 29.70 | 1:06.66 | 3:30.34 | ||||||
Linus Hagedorn | 2002 | 27.22 | 57.71 | 4:28.05 | ||||||
12 | Borlänge Herrar | 0 | Borlänge Simsällskap | 4:51.37 | ||||||
Elias Gustavsson | 2002 | 36.10 | 1:15.66 | 1:15.66 | ||||||
Daniel Ruijs | 2004 | 36.38 | 1:17.82 | 2:33.48 | ||||||
Marcus Tägtström | 2002 | 32.64 | 1:13.66 | 3:47.14 | ||||||
Leo Henry Örtlund | 2001 | 30.28 | 1:04.23 | 4:51.37 | ||||||
13 | Ösa Herrar Lag 2 | 0 | Örebro Simallians | 5:01.64 | ||||||
Anton Wallin | 2000 | 35.57 | 1:12.63 | 1:12.63 | ||||||
Parsa Najafi | 1999 | 40.31 | 1:26.95 | 2:39.58 | ||||||
Robin Flyman | 1995 | 31.35 | 1:09.91 | 3:49.49 | ||||||
William Forsström | 2002 | 34.13 | 1:12.15 | 5:01.64 | ||||||
14 | Karlstad Herrar Lag2 | 0 | Karlstads Simsällskap | 5:18.46 | ||||||
Marcus Bülund | 2004 | 40.59 | 1:24.00 | 1:24.00 | ||||||
Axel Rönnquist | 2001 | 34.19 | 1:15.42 | 2:39.42 | ||||||
Filip Hedin | 2003 | 41.47 | 1:30.37 | 4:09.79 | ||||||
Elias Sjölander | 2003 | 32.34 | 1:08.67 | 5:18.46 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:47 |
Resultat Gren 18 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 18:52 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 18, 25m Frisim Damer Öppen, Försök 0 år och äldre |
0 år och äldre: Claire Vilshed (1980) 12.01 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 12.06 | ||||||
2 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 12.56 | ||||||
3 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 12.60 | ||||||
4 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 12.80 | ||||||
4 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 12.80 | ||||||
4 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 12.80 | ||||||
7 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 12.96 | ||||||
8 | Emelie Hellgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 13.09 | ||||||
9 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 13.10 | ||||||
10 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 13.17 | ||||||
11 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 13.23 | ||||||
12 | Klara Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 13.26 | ||||||
13 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 13.28 | ||||||
14 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 13.34 | ||||||
15 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 13.40 | ||||||
16 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 13.43 | ||||||
16 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 13.43 | ||||||
18 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 13.49 | ||||||
19 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 13.52 | ||||||
20 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 13.53 | ||||||
21 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 13.61 | ||||||
22 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 13.64 | ||||||
23 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 13.65 | ||||||
24 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 13.66 | ||||||
25 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 13.69 | ||||||
25 | Louise Haglöv | 2003 | Borlänge Simsällskap | 13.69 | ||||||
27 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 13.70 | ||||||
28 | Frida Lannhard | 2000 | Falu Simsällskap | 13.72 | ||||||
29 | Julia Isacsson | 2001 | Örebro Simallians | 13.74 | ||||||
29 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 13.74 | ||||||
31 | Agnes Svantesson | 2001 | Simklubben S 02 | 13.76 | ||||||
32 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 13.81 | Deltar ej i final | |||||
32 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 13.81 | ||||||
34 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 13.84 | ||||||
34 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 13.84 | ||||||
36 | Clara Hedling | 2001 | Arvika Simsällskap | 13.87 | ||||||
37 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 13.90 | ||||||
38 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 13.91 | ||||||
39 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 13.92 | ||||||
40 | Lovisa Sved | 2000 | Gävle Simsällskap | 13.95 | ||||||
41 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 13.99 | ||||||
41 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 13.99 | ||||||
43 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 14.05 | ||||||
44 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 14.08 | ||||||
45 | Filippa Karlsson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 14.10 | ||||||
46 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 14.12 | ||||||
47 | Lovisa Königsson | 2002 | Simklubben Ena | 14.14 | ||||||
48 | Tuva Gustavsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 14.15 | ||||||
49 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 14.20 | ||||||
50 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 14.21 | ||||||
51 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 14.22 | ||||||
52 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 14.23 | ||||||
53 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 14.31 | ||||||
54 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 14.34 | ||||||
55 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 14.38 | ||||||
56 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 14.42 | ||||||
56 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 14.42 | ||||||
58 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 14.43 | ||||||
58 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 14.43 | ||||||
60 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Västerås Simsällskap | 14.45 | ||||||
61 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 14.49 | ||||||
62 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 14.54 | ||||||
63 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 14.58 | ||||||
64 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 14.61 | ||||||
65 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 14.64 | ||||||
66 | Annie Westerlund | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 14.67 | ||||||
67 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 14.70 | ||||||
68 | Erica Segerström | 2004 | Karlstads Simsällskap | 14.71 | ||||||
69 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 14.72 | ||||||
70 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 14.74 | ||||||
71 | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 14.80 | ||||||
72 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 14.83 | ||||||
73 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 14.87 | ||||||
73 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 14.87 | ||||||
75 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 14.90 | ||||||
76 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 14.96 | ||||||
77 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 15.02 | ||||||
78 | Linnéa Fredriksson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 15.03 | ||||||
79 | Ebba Rydberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 15.06 | ||||||
80 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 15.07 | ||||||
81 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 15.11 | ||||||
82 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 15.20 | ||||||
83 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 15.22 | ||||||
84 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 15.24 | ||||||
85 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 15.26 | ||||||
86 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 15.33 | ||||||
87 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 15.38 | ||||||
88 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 15.40 | ||||||
89 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 15.41 | ||||||
90 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 15.45 | ||||||
91 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 15.56 | ||||||
92 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 15.59 | ||||||
93 | Elin Segerström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 15.64 | ||||||
94 | Emilia Lövstrand | 2002 | Borlänge Simsällskap | 15.72 | ||||||
94 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 15.72 | ||||||
96 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 15.74 | ||||||
97 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 15.76 | ||||||
98 | Anastasia Komarova | 2003 | Örebro Simallians | 15.80 | ||||||
99 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 15.90 | ||||||
100 | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | 15.92 | ||||||
101 | Linnea Andersson | 2004 | Örebro Simallians | 16.16 | ||||||
102 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 16.18 | ||||||
103 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 16.86 | ||||||
104 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 17.77 | ||||||
105 | Emilia Romberg | 2005 | Västerås Simsällskap | 17.87 | ||||||
106 | Tove Oskarsson | 2004 | Örebro Simallians | 17.91 | ||||||
107 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 17.95 | ||||||
108 | Saga Åkerling | 2006 | Örebro Simallians | 17.99 | ||||||
109 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 18.03 | ||||||
110 | Lydia Brättorp | 2003 | Örebro Simallians | 18.16 | ||||||
111 | Filippa Landström | 2004 | Örebro Simallians | 18.20 | ||||||
112 | Amanda Ericson | 2002 | Örebro Simallians | 19.01 | ||||||
113 | Rosa Jansson | 2008 | Örebro Simallians | 19.61 | ||||||
114 | Magdalena Järlström | 2005 | Örebro Simallians | 19.72 | ||||||
115 | Alice Larsson | 2006 | Örebro Simallians | 20.07 | ||||||
116 | Martha Dag | 2003 | Örebro Simallians | 23.30 | ||||||
117 | Josefine Forsström | 2007 | Örebro Simallians | 23.71 | ||||||
118 | Selma Molin | 2005 | Örebro Simallians | 23.89 | ||||||
- | Ebba Bladh Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Ella Malmgren | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Emelie Cen | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Linnea Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Ebba Bergqvist | 2000 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lovisa Jansson | 2007 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 18:52 |
Resultat Gren 18 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 12:07 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 18, 25m Frisim Damer Öppen, Semifinaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Claire Vilshed (1980) 12.01 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 11.95 | 0-999 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 12.51 | ||||||
3 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 12.64 | ||||||
4 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 12.71 | ||||||
5 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 12.72 | ||||||
6 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 12.81 | ||||||
6 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 12.81 | ||||||
8 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 13.08 | ||||||
9 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 13.14 | ||||||
10 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 13.20 | ||||||
11 | Emelie Hellgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 13.21 | ||||||
11 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 13.21 | ||||||
13 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 13.23 | ||||||
14 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 13.26 | ||||||
14 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 13.26 | ||||||
16 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 13.36 | ||||||
17 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 13.38 | ||||||
18 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 13.42 | ||||||
19 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 13.45 | ||||||
20 | Klara Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 13.47 | ||||||
21 | Frida Lannhard | 2000 | Falu Simsällskap | 13.48 | ||||||
22 | Agnes Svantesson | 2001 | Simklubben S 02 | 13.56 | ||||||
23 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 13.58 | ||||||
23 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 13.58 | ||||||
23 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 13.58 | ||||||
26 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 13.65 | ||||||
27 | Louise Haglöv | 2003 | Borlänge Simsällskap | 13.69 | ||||||
28 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 13.72 | ||||||
29 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 13.79 | ||||||
30 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 13.82 | ||||||
31 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 13.83 | ||||||
- | Julia Isacsson | 2001 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 12:07 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 18:24 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 18, 25m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Claire Vilshed (1980) 12.01 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 11.98 | ||||||
2 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 12.27 | ||||||
3 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 12.42 | ||||||
4 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 12.51 | ||||||
5 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 12.53 | ||||||
6 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 12.63 | ||||||
7 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 12.91 | ||||||
8 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 13.12 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:24 |
Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 18:52 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 19, 25m Frisim Herrar Öppen, Försök 0 år och äldre |
0 år och äldre: Robin Andéasson (1988) 10.10 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Kling | 1993 | Örebro Simallians | 10.74 | ||||||
2 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 11.00 | ||||||
3 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 11.03 | ||||||
4 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.13 | ||||||
5 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 11.14 | ||||||
6 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.18 | ||||||
7 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.21 | ||||||
8 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 11.27 | ||||||
9 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 11.35 | ||||||
10 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 11.36 | ||||||
11 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 11.54 | ||||||
12 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 11.55 | ||||||
13 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 11.56 | ||||||
14 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.57 | ||||||
15 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 11.58 | ||||||
16 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 11.62 | ||||||
17 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.81 | ||||||
18 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 11.84 | ||||||
19 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 11.88 | ||||||
20 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 11.91 | ||||||
21 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 11.92 | ||||||
22 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 11.95 | ||||||
22 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 11.95 | ||||||
24 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 12.14 | ||||||
25 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 12.16 | ||||||
26 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | 12.18 | ||||||
27 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 12.22 | ||||||
28 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 12.24 | ||||||
29 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 12.26 | ||||||
30 | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | 12.28 | ||||||
31 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 12.29 | ||||||
32 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 12.30 | Deltar ej i final | |||||
32 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 12.30 | ||||||
34 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 12.35 | ||||||
35 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 12.37 | ||||||
36 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 12.40 | ||||||
37 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 12.44 | ||||||
37 | Filiph Castillo Karlsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 12.44 | ||||||
39 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 12.46 | ||||||
40 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 12.53 | ||||||
41 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 12.54 | ||||||
42 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 12.58 | ||||||
43 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 12.59 | ||||||
44 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 12.62 | ||||||
45 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 12.65 | ||||||
45 | Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 12.65 | ||||||
47 | Lucas Häyhänen | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 12.66 | ||||||
48 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 12.74 | ||||||
49 | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 12.77 | ||||||
50 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 12.78 | ||||||
50 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 12.78 | ||||||
50 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 12.78 | ||||||
53 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 12.83 | ||||||
53 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 12.83 | ||||||
55 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 12.86 | ||||||
56 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 12.89 | ||||||
57 | Erik Aldrin | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 12.90 | ||||||
58 | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 12.93 | ||||||
59 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | Gävle Simsällskap | 13.05 | ||||||
59 | Torsten Bohlin | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 13.05 | ||||||
61 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 13.06 | ||||||
62 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | Skövde Simsällskap | 13.11 | ||||||
63 | Dennis Partanen | 2003 | Skövde Simsällskap | 13.13 | ||||||
64 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 13.14 | ||||||
64 | Elias Gustavsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 13.14 | ||||||
66 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 13.20 | ||||||
67 | Oliver Edoff | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 13.21 | ||||||
68 | Leo Henry Örtlund | 2001 | Borlänge Simsällskap | 13.29 | ||||||
69 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 13.31 | ||||||
70 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 13.40 | ||||||
70 | Ludwig Lundborg | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 13.40 | ||||||
72 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 13.43 | ||||||
73 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 13.44 | ||||||
74 | Joakim Sühl | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 13.46 | ||||||
74 | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 13.46 | ||||||
76 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 13.49 | ||||||
77 | Olle Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 13.55 | ||||||
78 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 13.66 | ||||||
79 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 13.67 | ||||||
80 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | 13.70 | ||||||
81 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 13.72 | ||||||
82 | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 13.73 | ||||||
83 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 13.77 | ||||||
84 | Olle Wikholm | 2004 | Gävle Simsällskap | 13.80 | ||||||
85 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 13.91 | ||||||
86 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 14.09 | ||||||
87 | Amadeus Ahlman | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 14.10 | ||||||
88 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 14.20 | ||||||
89 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 14.21 | ||||||
90 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | 14.30 | ||||||
91 | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 14.35 | ||||||
92 | Parsa Najafi | 1999 | Örebro Simallians | 14.39 | ||||||
93 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 14.41 | ||||||
94 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 14.46 | ||||||
95 | Kevin Cao | 2003 | Örebro Simallians | 14.50 | ||||||
96 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 14.53 | ||||||
96 | Timothy Manns-Ståhl | 2004 | Borlänge Simsällskap | 14.53 | ||||||
98 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 14.55 | ||||||
99 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 14.63 | ||||||
100 | Emil Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 14.66 | ||||||
101 | Nathaniel Miles | 2004 | Örebro Simallians | 14.69 | ||||||
102 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 14.81 | ||||||
103 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 14.83 | ||||||
104 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 14.99 | ||||||
105 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 15.11 | ||||||
105 | Oscar Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 15.11 | ||||||
107 | Daniel Kördel | 2004 | Örebro Simallians | 15.74 | ||||||
108 | Markuss Virats | 2004 | Örebro Simallians | 15.88 | ||||||
109 | Lukas Palmer | 2004 | Örebro Simallians | 15.91 | ||||||
110 | Emils Daniels Dambis | 2004 | Örebro Simallians | 15.99 | ||||||
111 | Hannes Bergström | 2002 | Örebro Simallians | 16.59 | ||||||
112 | Rasmus Falk | 2004 | Örebro Simallians | 17.47 | ||||||
113 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 18.23 | ||||||
114 | Adrian Tallroth | 2004 | Örebro Simallians | 18.28 | ||||||
115 | Marcus Bergquist | 2003 | Örebro Simallians | 19.75 | ||||||
116 | Gustav Yttermalm | 2004 | Örebro Simallians | 20.50 | ||||||
- | Huey Carter | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Samuel Bazargani | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 18:52 |
Resultat Gren 19 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 12:12 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 19, 25m Frisim Herrar Öppen, Semifinaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Robin Andéasson (1988) 10.10 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Kling | 1993 | Örebro Simallians | 10.43 | ||||||
2 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 10.95 | ||||||
3 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 10.99 | ||||||
4 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 11.08 | ||||||
5 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 11.12 | ||||||
6 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 11.19 | ||||||
7 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.24 | ||||||
8 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.25 | ||||||
9 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.31 | ||||||
10 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 11.33 | ||||||
11 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 11.40 | ||||||
12 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 11.54 | ||||||
13 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.62 | ||||||
14 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 11.63 | ||||||
14 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 11.63 | ||||||
16 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 11.74 | ||||||
17 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 11.75 | ||||||
18 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 11.77 | ||||||
19 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 11.78 | ||||||
20 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 11.80 | ||||||
21 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | 11.83 | ||||||
22 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 11.85 | ||||||
23 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 11.90 | ||||||
24 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 12.04 | ||||||
25 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 12.11 | ||||||
26 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 12.21 | ||||||
27 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 12.28 | ||||||
27 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 12.28 | ||||||
29 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 12.34 | ||||||
30 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 12.36 | ||||||
31 | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | 12.38 | ||||||
- | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 12:12 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 18:27 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 19, 25m Frisim Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Robin Andéasson (1988) 10.10 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Kling | 1993 | Örebro Simallians | 10.31 | ||||||
2 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 10.70 | ||||||
3 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 10.79 | ||||||
4 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 11.04 | ||||||
5 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 11.05 | ||||||
6 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 11.09 | ||||||
7 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.13 | ||||||
8 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 11.74 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:27 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 15:44 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 20, 200m Medley A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Sara Thydén (1989) 2:17.15 2012-09-22 |
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 2:20.53 2010-09-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.77 | 1:07.05 | 1:50.71 | 2:23.59 | |||
2 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.41 | 1:10.10 | 1:53.64 | 2:28.26 | |||
3 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 32.49 | 1:11.34 | 1:54.29 | 2:29.94 | |||
4 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.40 | 1:14.68 | 1:58.09 | 2:34.72 | |||
5 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 32.20 | 1:14.03 | 2:00.50 | 2:36.50 | |||
6 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 34.47 | 1:14.80 | 2:01.07 | 2:37.53 | |||
7 | Ebba Bergqvist | 2000 | Västerås Simsällskap | 34.92 | 1:18.15 | 2:07.19 | 2:43.82 | |||
- | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Medley A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Sara Thydén (1989) 2:17.15 2012-09-22 |
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 2:20.53 2010-09-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 30.52 | 1:05.42 | 1:45.50 | 2:18.47 | 15-16 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.84 | 1:09.47 | 1:49.67 | 2:23.92 | |||
3 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.29 | 1:12.50 | 1:56.51 | 2:32.48 | |||
4 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 33.49 | 1:17.14 | 1:58.16 | 2:33.63 | |||
5 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.56 | 1:14.92 | 1:58.03 | 2:34.61 | |||
6 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 37.16 | 1:19.23 | 1:57.46 | 2:34.68 | |||
7 | Clara Florén | 2002 | Gävle Simsällskap | 34.34 | 1:14.82 | 2:00.07 | 2:36.67 | |||
8 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.69 | 1:15.75 | 2:02.27 | 2:38.73 | |||
9 | Agnes Svantesson | 2001 | Simklubben S 02 | 32.81 | 1:15.32 | 2:04.33 | 2:42.13 | |||
10 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.89 | 1:18.02 | 2:05.95 | 2:42.32 | |||
11 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.98 | 1:12.98 | 2:03.60 | 2:42.39 | |||
12 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 33.91 | 1:13.86 | 2:04.83 | 2:42.42 | |||
13 | Adelina Walldén | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.62 | 1:19.05 | 2:04.20 | 2:42.63 | |||
14 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 35.43 | 1:17.22 | 2:03.73 | 2:43.09 | |||
15 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 34.53 | 1:18.41 | 2:03.88 | 2:43.41 | |||
16 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.35 | 1:18.40 | 2:07.50 | 2:44.12 | |||
17 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.56 | 1:19.13 | 2:07.01 | 2:44.68 | |||
18 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.15 | 1:20.10 | 2:07.78 | 2:47.42 | |||
19 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.84 | 1:23.66 | 2:11.82 | 2:54.95 | |||
20 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 38.87 | 1:27.47 | 2:16.42 | 2:58.38 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:44 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 21, 200m Medley C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 2:11.15 2015-09-19 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 2:21.92 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 30.65 | 1:07.44 | 1:48.73 | 2:22.48 | |||
2 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 32.34 | 1:12.74 | 1:51.94 | 2:26.55 | |||
3 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.09 | 1:09.69 | 1:54.87 | 2:27.18 | |||
4 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.21 | 1:09.38 | 1:53.65 | 2:28.76 | |||
5 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 30.38 | 1:09.60 | 1:54.56 | 2:29.46 | |||
6 | Melker Rosengren | 2003 | Gävle Simsällskap | 32.25 | 1:11.56 | 1:55.22 | 2:29.49 | |||
7 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 33.82 | 1:10.67 | 1:57.54 | 2:30.54 | |||
8 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 33.70 | 1:12.28 | 1:55.64 | 2:31.09 | |||
9 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 31.96 | 1:13.50 | 1:56.04 | 2:31.26 | |||
10 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.10 | 1:14.70 | 1:57.17 | 2:31.52 | |||
11 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.15 | 1:13.72 | 1:56.76 | 2:33.65 | |||
12 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.14 | 1:12.46 | 1:58.05 | 2:33.97 | |||
13 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.95 | 1:13.71 | 1:59.23 | 2:34.34 | |||
14 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 32.12 | 1:14.61 | 1:58.04 | 2:34.88 | |||
15 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | 33.10 | 1:14.75 | 1:59.45 | 2:35.30 | |||
16 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | Gävle Simsällskap | 33.04 | 1:14.61 | 2:00.24 | 2:35.42 | |||
17 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.23 | 1:14.84 | 1:59.71 | 2:36.09 | |||
18 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 32.86 | 1:15.71 | 2:01.48 | 2:36.70 | |||
19 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 34.58 | 1:15.68 | 2:01.73 | 2:36.83 | |||
20 | Gustaf Walldén | 2003 | Västerås Simsällskap | 35.60 | 1:18.56 | 2:02.90 | 2:38.42 | |||
21 | Oliver Edoff | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.40 | 1:15.46 | 2:03.60 | 2:39.74 | |||
22 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 35.68 | 1:18.00 | 2:02.91 | 2:40.07 | |||
23 | Olle Wikholm | 2004 | Gävle Simsällskap | 34.66 | 1:14.86 | 2:05.62 | 2:40.44 | |||
24 | Olle Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 36.01 | 1:19.32 | 2:05.50 | 2:41.36 | |||
25 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 35.72 | 1:17.22 | 2:08.18 | 2:45.16 | |||
26 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | 37.15 | 1:18.86 | 2:08.14 | 2:45.87 | |||
27 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.89 | 1:17.82 | 2:08.41 | 2:46.77 | |||
- | Lukas Fredholm | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 200m Medley C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 2:11.15 2015-09-19 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 2:21.92 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 38.69 | 1:22.56 | 2:16.50 | 2:54.75 | |||
- | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 22, 400m Frisim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Gustaf Dahlman (1997) 3:56.04 2015-09-19 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 3:57.82 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 57.83 | 1:59.67 | 3:01.87 | 4:00.62 | |||
2 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 58.96 | 2:00.27 | 3:00.53 | 4:00.68 | |||
3 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 58.01 | 1:59.64 | 3:01.63 | 4:02.14 | |||
4 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:01.23 | 2:06.57 | 3:12.08 | 4:15.92 | |||
5 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:03.95 | 2:11.45 | 3:18.95 | 4:27.03 | |||
6 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 1:06.52 | 2:19.37 | 3:32.70 | 4:45.23 | |||
7 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 1:07.46 | 2:21.29 | 3:35.05 | 4:47.41 | |||
Gren 22, 400m Frisim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Gustaf Dahlman (1997) 3:56.04 2015-09-19 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 3:57.82 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Adam Carlsson | 2001 | Gävle Simsällskap | 1:03.26 | 2:11.12 | 3:19.05 | 4:25.91 | |||
2 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:03.75 | 2:11.94 | 3:20.11 | 4:26.05 | |||
3 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:02.90 | 2:11.99 | 3:21.98 | 4:30.86 | |||
4 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 1:04.12 | 2:12.95 | 3:22.71 | 4:32.06 | |||
5 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:04.21 | 2:17.81 | 3:29.89 | 4:40.78 | |||
6 | William Norland | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:07.45 | 2:21.49 | 3:35.43 | 4:47.51 | |||
7 | Vidar Lindqvist | 2001 | Strängnäs Simklubb | 1:05.02 | 2:20.67 | 3:34.43 | 4:47.95 | |||
8 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 1:09.21 | 2:23.84 | 3:39.76 | 4:55.33 | |||
9 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:10.01 | 2:28.40 | 3:50.56 | 5:11.43 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 23, 400m Frisim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Erika Sköldberg (1996) 4:30.21 2010-09-25 |
12 år och yngre: Linn Suchomel (2003) 4:56.75 2015-09-19 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:06.23 | 2:17.07 | 3:29.66 | 4:39.88 | |||
2 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:08.01 | 2:19.81 | 3:32.71 | 4:43.87 | |||
3 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:09.01 | 2:23.15 | 3:36.27 | 4:45.77 | |||
4 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:08.86 | 2:22.76 | 3:37.05 | 4:49.07 | |||
5 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:08.48 | 2:23.36 | 3:38.22 | 4:51.29 | |||
6 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 1:09.03 | 2:23.80 | 3:37.98 | 4:53.10 | |||
7 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 1:09.60 | 2:26.63 | 3:42.44 | 4:58.28 | |||
8 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:08.47 | 2:22.37 | 3:38.11 | 5:01.09 | |||
9 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 1:10.61 | 2:27.57 | 3:46.51 | 5:03.24 | |||
Gren 23, 400m Frisim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Erika Sköldberg (1996) 4:30.21 2010-09-25 |
12 år och yngre: Linn Suchomel (2003) 4:56.75 2015-09-19 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 1:12.27 | 2:31.96 | 3:48.10 | 5:03.35 | |||
2 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 1:15.84 | 2:38.03 | 4:01.92 | 5:24.32 | |||
3 | Alina Umbaeva | 2005 | Gävle Simsällskap | 1:15.09 | 2:40.52 | 4:08.19 | 5:33.10 | |||
4 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 1:22.10 | 2:49.84 | 4:18.00 | 5:42.11 | |||
5 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 1:19.21 | 2:47.25 | 4:17.24 | 5:42.60 | |||
6 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:21.52 | 2:53.54 | 4:25.88 | 5:53.71 | |||
7 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:20.48 | 2:51.46 | 4:24.28 | 5:55.74 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 24, 50m Frisim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Claire Vilshed (1980) 25.63 2011-09-24 |
15 - 16 år: Alma Thormalm (1996) 26.87 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 26.30 | ||||||
2 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.57 | ||||||
3 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 27.85 | ||||||
4 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 28.41 | ||||||
5 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.42 | ||||||
6 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 29.39 | tlb | |||||
7 | Ebba Bergqvist | 2000 | Västerås Simsällskap | 30.03 | ||||||
8 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 30.53 | ||||||
9 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.74 | ||||||
10 | Lovisa Sved | 2000 | Gävle Simsällskap | 31.11 | ||||||
Gren 24, 50m Frisim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Claire Vilshed (1980) 25.63 2011-09-24 |
15 - 16 år: Alma Thormalm (1996) 26.87 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.95 | ||||||
2 | Emelie Hellgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 28.02 | ||||||
3 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 28.42 | ||||||
4 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 28.78 | ||||||
5 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.99 | ||||||
6 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.09 | ||||||
7 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 29.28 | ||||||
7 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.28 | ||||||
9 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 29.48 | ||||||
10 | Julia Isacsson | 2001 | Örebro Simallians | 29.78 | ||||||
11 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.83 | ||||||
12 | Clara Hedling | 2001 | Arvika Simsällskap | 30.02 | ||||||
13 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 30.04 | ||||||
14 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.08 | ||||||
15 | Clara Florén | 2002 | Gävle Simsällskap | 30.17 | ||||||
16 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.45 | tlb | |||||
17 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 30.60 | ||||||
18 | Lovisa Königsson | 2002 | Simklubben Ena | 30.73 | ||||||
18 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 30.73 | ||||||
20 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 30.78 | ||||||
21 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.79 | ||||||
22 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 31.91 | ||||||
23 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 32.12 | ||||||
24 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.13 | ||||||
25 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 32.14 | ||||||
26 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.53 | ||||||
27 | Annie Westerlund | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.56 | ||||||
28 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.59 | ||||||
29 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 32.67 | ||||||
30 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.87 | ||||||
31 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 33.34 | ||||||
32 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 34.20 | ||||||
33 | Amanda Ericson | 2002 | Örebro Simallians | 42.10 | ||||||
- | Agnes Svantesson | 2001 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 25, 200m Bröstsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Daniel Räisänen (1999) 2:14.98 2016-09-17 |
15 - 16 år: Daniel Räisänen (1999) 2:18.18 2014-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.75 | 1:09.12 | 1:45.63 | 2:22.13 | |||
2 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 34.53 | 1:12.97 | 1:52.23 | 2:32.33 | |||
3 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.70 | 1:16.23 | 1:58.33 | 2:40.50 | |||
4 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 37.74 | 1:20.81 | 2:04.48 | 2:45.70 | |||
- | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 25, 200m Bröstsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Daniel Räisänen (1999) 2:14.98 2016-09-17 |
15 - 16 år: Daniel Räisänen (1999) 2:18.18 2014-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 34.20 | 1:12.44 | 1:50.71 | 2:28.95 | |||
2 | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | 34.21 | 1:13.19 | 1:53.65 | 2:33.08 | |||
3 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 35.44 | 1:14.86 | 1:54.54 | 2:34.08 | |||
4 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 35.71 | 1:15.22 | 1:55.64 | 2:34.54 | |||
5 | Filiph Castillo Karlsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.57 | 1:14.99 | 1:55.93 | 2:37.78 | |||
6 | Lucas Häyhänen | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.64 | 1:16.42 | 1:59.48 | 2:43.21 | |||
7 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.70 | 1:18.70 | 2:01.52 | 2:43.37 | |||
8 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.84 | 1:21.25 | 2:03.91 | 2:46.26 | |||
9 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 36.22 | 1:18.07 | 2:02.68 | 2:46.80 | |||
10 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 37.77 | 1:21.35 | 2:05.81 | 2:50.28 | |||
11 | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 37.91 | 1:21.84 | 2:07.24 | 2:51.81 | |||
12 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.83 | 1:23.13 | 2:07.05 | 2:51.88 | |||
13 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.32 | 1:24.76 | 2:10.13 | 2:55.59 | |||
14 | Hemming Gong | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.04 | 1:26.75 | 2:14.01 | 3:02.83 | |||
- | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Peter Khabarov | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:02 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 26, 200m Bröstsim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Julia Månsson (2002) 2:33.48 2016-09-17 |
12 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 2:39.88 2015-09-19 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.95 | 1:17.45 | 1:58.08 | 2:38.47 | |||
2 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.23 | 1:17.46 | 1:58.91 | 2:38.65 | |||
3 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.78 | 1:20.42 | 2:02.43 | 2:42.71 | |||
4 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.02 | 1:20.62 | 2:02.05 | 2:43.59 | |||
5 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 38.36 | 1:21.31 | 2:04.65 | 2:46.70 | |||
6 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 39.01 | 1:21.65 | 2:05.02 | 2:49.02 | |||
7 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 39.14 | 1:22.64 | 2:07.53 | 2:49.96 | |||
8 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 39.32 | 1:23.35 | 2:08.87 | 2:52.99 | |||
9 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.73 | 1:23.71 | 2:09.85 | 2:54.66 | |||
10 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.44 | 1:25.59 | 2:11.34 | 2:55.00 | |||
11 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.71 | 1:24.19 | 2:09.78 | 2:56.14 | |||
12 | Louise Haglöv | 2003 | Borlänge Simsällskap | 39.59 | 1:24.70 | 2:11.56 | 2:56.70 | |||
13 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 39.72 | 1:25.57 | 2:12.96 | 2:57.07 | |||
14 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.81 | 1:25.51 | 2:12.22 | 2:57.22 | |||
15 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 40.70 | 1:26.32 | 2:12.42 | 2:59.40 | |||
16 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 40.07 | 1:25.72 | 2:12.78 | 3:00.01 | |||
17 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.09 | 1:26.08 | 2:13.27 | 3:00.17 | |||
18 | Tuva Gustavsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.93 | 1:26.89 | 2:14.95 | 3:01.61 | |||
- | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 26, 200m Bröstsim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Julia Månsson (2002) 2:33.48 2016-09-17 |
12 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 2:39.88 2015-09-19 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.49 | 1:26.96 | 2:12.50 | 2:55.51 | |||
2 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 40.54 | 1:27.16 | 2:14.83 | 3:00.81 | |||
3 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 42.92 | 1:29.19 | 2:17.65 | 3:04.64 | |||
4 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 41.54 | 1:31.03 | 2:20.54 | 3:08.68 | |||
5 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 44.99 | 1:34.84 | 2:25.98 | 3:13.51 | |||
6 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 42.33 | 1:32.65 | 2:23.93 | 3:14.10 | |||
7 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.47 | 1:32.54 | 2:24.62 | 3:16.01 | |||
8 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 44.38 | 1:35.92 | 2:27.91 | 3:18.99 | |||
9 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 46.89 | 1:39.75 | 2:33.21 | 3:26.39 | |||
10 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 49.50 | 1:42.92 | 2:36.89 | 3:27.96 | |||
11 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.25 | 1:41.59 | 2:38.05 | 3:33.69 | |||
12 | Emilia Romberg | 2005 | Västerås Simsällskap | 51.86 | 1:49.01 | 2:47.97 | 3:43.21 | |||
- | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:02 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:12 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 27, 800m Frisim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Frida Berggren (1994) 8:52.26 2015-09-19 |
15 - 16 år: Erica Dahlgren (1997) 8:54.78 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Frida Lannhard | 2000 | Falu Simsällskap | 1:05.94 | 2:15.92 | 3:26.18 | 4:36.92 | 9:14.69 | ||
5:46.98 | 6:56.22 | 8:05.88 | ||||||||
2 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:06.01 | 2:15.85 | 3:25.77 | 4:36.89 | 9:20.94 | ||
5:47.67 | 6:58.64 | 8:10.07 | ||||||||
3 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 1:07.86 | 2:19.71 | 3:33.18 | 4:48.59 | 9:52.54 | ||
6:03.96 | 7:20.41 | 8:36.68 | ||||||||
4 | Klara Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:08.18 | 2:22.39 | 3:37.58 | 4:53.38 | 9:59.22 | ||
6:09.90 | 7:26.57 | 8:44.21 | ||||||||
Gren 27, 800m Frisim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Frida Berggren (1994) 8:52.26 2015-09-19 |
15 - 16 år: Erica Dahlgren (1997) 8:54.78 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:05.45 | 2:14.24 | 3:23.71 | 4:33.54 | 9:07.43 | ||
5:42.65 | 6:51.70 | 8:00.66 | ||||||||
2 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:08.98 | 2:21.35 | 3:33.36 | 4:45.24 | 9:33.81 | ||
5:57.12 | 7:09.74 | 8:22.03 | ||||||||
3 | Emelie Hellgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:09.65 | 2:24.66 | 3:36.73 | 4:50.21 | 9:36.84 | ||
6:01.96 | 7:14.82 | 8:26.33 | ||||||||
4 | Clara Florén | 2002 | Gävle Simsällskap | 1:10.22 | 2:26.02 | 3:41.41 | 4:57.61 | 10:00.89 | ||
6:14.09 | 7:30.01 | 8:46.04 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:12 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:33 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 28, 100m Fjärilsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 58.55 2015-09-19 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:04.34 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.71 | 1:02.26 | |||||
2 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.20 | 1:03.62 | |||||
3 | Dennis Partanen | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.45 | 1:04.52 | |||||
4 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.25 | 1:05.52 | |||||
5 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 30.65 | 1:05.69 | |||||
6 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 30.86 | 1:06.36 | |||||
7 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | 32.63 | 1:08.91 | |||||
8 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.30 | 1:09.78 | |||||
9 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 33.27 | 1:10.26 | |||||
10 | Melker Rosengren | 2003 | Gävle Simsällskap | 31.95 | 1:10.77 | |||||
11 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 32.57 | 1:11.29 | |||||
12 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 32.84 | 1:11.89 | |||||
13 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 33.27 | 1:13.16 | |||||
13 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.66 | 1:13.16 | |||||
15 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.76 | 1:13.85 | |||||
16 | Oliver Edoff | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.37 | 1:14.17 | |||||
17 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.44 | 1:14.18 | |||||
18 | Erik Aldrin | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 33.99 | 1:15.25 | |||||
19 | Olle Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 35.43 | 1:16.76 | |||||
20 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 35.39 | 1:17.86 | |||||
21 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 34.61 | 1:18.09 | |||||
22 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | Gävle Simsällskap | 36.75 | 1:18.46 | |||||
23 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.85 | 1:18.93 | |||||
24 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 35.81 | 1:19.09 | |||||
25 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.20 | 1:20.47 | |||||
26 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 36.66 | 1:21.25 | |||||
27 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 37.40 | 1:23.14 | |||||
28 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 38.48 | 1:25.88 | |||||
29 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 40.50 | 1:29.90 | |||||
30 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 43.26 | 1:30.90 | |||||
31 | David Malm | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.65 | 1:32.48 | |||||
- | Arvid Lindqvist | 2004 | Strängnäs Simklubb | DNS | ||||||
- | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emil Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emils Daniels Dambis | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Olle Wikholm | 2004 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 100m Fjärilsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 58.55 2015-09-19 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:04.34 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 33.25 | 1:14.51 | |||||
2 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.56 | 1:18.11 | |||||
3 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 37.37 | 1:22.44 | |||||
4 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 39.84 | 1:27.37 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:33 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:43 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 29, 100m Medley A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 57.00 2016-09-17 |
15 - 16 år: Patrik Löfgren (1996) 1:00.34 2012-09-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.47 | 57.36 | |||||
2 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.95 | 57.45 | |||||
3 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 26.44 | 57.55 | |||||
4 | Jonathan Kling | 1993 | Örebro Simallians | 26.33 | 58.86 | |||||
5 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 26.97 | 59.37 | |||||
6 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.02 | 1:00.13 | |||||
7 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 28.12 | 1:01.25 | |||||
8 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.20 | 1:02.09 | |||||
9 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 27.96 | 1:02.19 | |||||
10 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 29.15 | 1:02.70 | |||||
11 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.63 | 1:02.95 | |||||
12 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.45 | 1:04.82 | |||||
13 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 29.07 | 1:05.11 | |||||
14 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 30.33 | 1:05.51 | |||||
15 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 29.95 | 1:05.64 | |||||
16 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.76 | 1:06.00 | |||||
17 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.58 | 1:06.39 | |||||
18 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 30.77 | 1:07.59 | |||||
19 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 32.49 | 1:08.30 | |||||
20 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 33.21 | 1:10.57 | |||||
21 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 32.21 | 1:13.42 | |||||
22 | Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.30 | 1:15.00 | |||||
23 | Joakim Sühl | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.63 | 1:17.37 | |||||
24 | Oscar Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 37.10 | 1:20.01 | |||||
- | Torsten Bohlin | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 29, 100m Medley A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 57.00 2016-09-17 |
15 - 16 år: Patrik Löfgren (1996) 1:00.34 2012-09-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 28.22 | 1:00.53 | |||||
2 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 27.90 | 1:02.58 | |||||
3 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.74 | 1:04.68 | |||||
4 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 29.98 | 1:05.63 | |||||
5 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.26 | 1:06.35 | |||||
6 | Filiph Castillo Karlsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.23 | 1:06.41 | |||||
7 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 30.50 | 1:06.56 | |||||
8 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 30.84 | 1:07.51 | |||||
9 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.18 | 1:08.44 | |||||
10 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 31.16 | 1:09.46 | |||||
11 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | Skövde Simsällskap | 32.21 | 1:09.83 | |||||
12 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.04 | 1:10.34 | |||||
13 | Lucas Häyhänen | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.28 | 1:10.36 | |||||
14 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.23 | 1:11.85 | |||||
15 | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 33.83 | 1:11.89 | |||||
16 | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 33.57 | 1:12.24 | |||||
17 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.21 | 1:12.75 | |||||
18 | Peter Khabarov | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.09 | 1:13.03 | |||||
19 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 34.73 | 1:14.97 | |||||
- | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:43 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:53 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 30, 200m Ryggsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Sofia Svensson (1993) 2:17.55 2011-09-24 |
15 - 16 år: Marlene Pavlu Lewin (1997) 2:16.71 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 33.66 | 1:10.04 | 1:47.17 | 2:22.39 | |||
2 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 34.93 | 1:12.42 | 1:49.72 | 2:25.83 | |||
3 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 34.16 | 1:12.32 | 1:50.85 | 2:27.96 | |||
4 | Klara Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.40 | 1:14.41 | 1:54.66 | 2:34.11 | |||
5 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 36.41 | 1:16.01 | 1:56.45 | 2:35.53 | |||
6 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 38.74 | 1:20.86 | 2:04.36 | 2:46.31 | |||
Gren 30, 200m Ryggsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Sofia Svensson (1993) 2:17.55 2011-09-24 |
15 - 16 år: Marlene Pavlu Lewin (1997) 2:16.71 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.15 | 1:11.64 | 1:48.83 | 2:26.35 | |||
2 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 35.04 | 1:12.89 | 1:50.95 | 2:28.17 | |||
3 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.67 | 1:13.82 | 1:51.79 | 2:30.85 | |||
4 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.70 | 1:12.98 | 1:52.03 | 2:31.64 | |||
5 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 36.17 | 1:15.55 | 1:56.12 | 2:36.53 | |||
6 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.57 | 1:19.49 | 2:02.22 | 2:43.49 | |||
7 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 38.05 | 1:20.31 | 2:03.05 | 2:45.25 | |||
8 | Ebba Rydberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 38.53 | 1:20.34 | 2:03.32 | 2:45.48 | |||
9 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.09 | 1:22.33 | 2:06.29 | 2:49.17 | |||
10 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 41.54 | 1:26.17 | 2:11.57 | 2:53.57 | |||
11 | Emilia Lövstrand | 2002 | Borlänge Simsällskap | 42.69 | 1:30.94 | 2:20.53 | 3:09.07 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:53 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 18:06 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 31, 200m Ryggsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Max Engström (2001) 2:14.81 2015-09-19 |
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 2:31.82 2010-09-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 32.44 | 1:07.92 | 1:45.56 | 2:20.69 | |||
2 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 33.22 | 1:09.82 | 1:46.96 | 2:22.38 | |||
3 | Dennis Partanen | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.82 | 1:10.56 | 1:47.93 | 2:24.86 | |||
4 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 34.70 | 1:11.84 | 1:50.37 | 2:29.04 | |||
5 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.56 | 1:12.93 | 1:52.54 | 2:29.47 | |||
6 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.54 | 1:13.64 | 1:52.68 | 2:31.32 | |||
7 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 35.93 | 1:15.23 | 1:55.60 | 2:33.83 | |||
8 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.93 | 1:15.57 | 1:56.21 | 2:35.72 | |||
9 | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.74 | 1:18.33 | 1:59.23 | 2:37.80 | |||
10 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.45 | 1:19.19 | 2:00.09 | 2:39.47 | |||
11 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | 38.29 | 1:19.19 | 2:00.82 | 2:40.39 | |||
12 | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.21 | 1:19.73 | 2:02.10 | 2:42.64 | |||
13 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 38.47 | 1:20.67 | 2:03.18 | 2:44.45 | |||
14 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 40.03 | 1:23.11 | 2:06.81 | 2:48.01 | |||
15 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | 41.20 | 1:25.56 | 2:11.22 | 2:54.88 | |||
16 | Kevin Cao | 2003 | Örebro Simallians | 41.43 | 1:26.19 | 2:11.86 | 2:55.47 | |||
17 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 42.85 | 1:27.48 | 2:14.05 | 2:55.56 | |||
18 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.18 | 1:28.23 | 2:14.32 | 2:59.69 | |||
19 | Daniel Kördel | 2004 | Örebro Simallians | 46.72 | 1:38.01 | 2:29.90 | 3:21.68 | |||
- | Emil Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 31, 200m Ryggsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Max Engström (2001) 2:14.81 2015-09-19 |
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 2:31.82 2010-09-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 37.80 | 2:03.04 | 2:44.61 | ||||
2 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 42.34 | 1:28.10 | 2:13.20 | 2:54.68 | |||
- | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:06 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 18:09 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 32, 50m Fjärilsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Jonathan Kling (1993) 24.78 2013-09-21 |
15 - 16 år: Alexander Vestin (1996) 25.73 2012-09-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 24.77 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Jonathan Kling | 1993 | Örebro Simallians | 25.10 | ||||||
3 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.19 | ||||||
4 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 25.90 | ||||||
5 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.00 | ||||||
6 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.16 | ||||||
7 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 26.18 | ||||||
8 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 26.22 | ||||||
9 | Amanch Rezaghi | 1991 | Västerås Simsällskap | 26.35 | ||||||
10 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.73 | ||||||
11 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 26.87 | ||||||
12 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.30 | ||||||
13 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.49 | ||||||
14 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | 27.66 | ||||||
15 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 27.85 | ||||||
16 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 27.94 | ||||||
17 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.10 | ||||||
18 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 28.29 | ||||||
19 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 28.41 | ||||||
20 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.48 | ||||||
21 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 28.92 | ||||||
22 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 28.97 | ||||||
23 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.14 | ||||||
24 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 29.51 | ||||||
25 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 29.53 | ||||||
26 | Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.83 | ||||||
27 | Torsten Bohlin | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.08 | ||||||
28 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 30.83 | ||||||
29 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 30.90 | ||||||
Gren 32, 50m Fjärilsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Jonathan Kling (1993) 24.78 2013-09-21 |
15 - 16 år: Alexander Vestin (1996) 25.73 2012-09-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | 26.64 | ||||||
2 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.86 | ||||||
3 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 28.53 | ||||||
4 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 28.65 | ||||||
5 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.70 | ||||||
6 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 28.98 | ||||||
7 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.22 | ||||||
8 | Filiph Castillo Karlsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.36 | ||||||
9 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 29.64 | ||||||
9 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.64 | ||||||
11 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 29.86 | ||||||
12 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.26 | ||||||
13 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 30.52 | ||||||
14 | Ludwig Lundborg | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.83 | ||||||
15 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.53 | ||||||
16 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 32.37 | ||||||
17 | Elias Gustavsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 32.49 | ||||||
18 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 32.59 | ||||||
- | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:09 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 18:33 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 33, 10X50m Frsim Mixed, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mass Mix 1 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:18.41 | ||||||
Aron Qvirist | 1998 | 24.89 | 24.89 | |||||||
Tobias Åberg | 2000 | 24.33 | 49.22 | |||||||
Sebastian Petersson | 2000 | 25.11 | 1:14.33 | |||||||
Tor Leander | 1999 | 24.45 | 1:38.78 | |||||||
Robin Andréasson | 1988 | 22.14 | 2:00.92 | |||||||
Tova Olsson | 2001 | 26.11 | 2:27.03 | |||||||
Ida Swegmark | 2000 | 27.08 | 2:54.11 | |||||||
Linnéa Lundborg | 2000 | 27.70 | 3:21.81 | |||||||
Kamelia Gradinarska | 2001 | 28.19 | 3:50.00 | |||||||
Saga Janzén | 2002 | 28.41 | 4:18.41 | |||||||
2 | Västerås Mix Lag1 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:19.23 | ||||||
Gustaf Dahlman | 1997 | 23.63 | 23.63 | |||||||
Linus Kanth | 1991 | 23.81 | 47.44 | |||||||
Filip Björkholm | 1998 | 24.72 | 1:12.16 | |||||||
Gijs Dijkhuizen | 2000 | 26.02 | 1:38.18 | |||||||
Malin Eklund | 2001 | 28.05 | 2:06.23 | |||||||
Filippa Sterling | 2002 | 27.42 | 2:33.65 | |||||||
Elvira Mörtstrand | 2003 | 27.19 | 3:00.84 | |||||||
Julia Holmberg | 2002 | 28.01 | 3:28.85 | |||||||
Edith Jernstedt | 2002 | 26.31 | 3:55.16 | |||||||
Lukas Steiner | 1998 | 24.07 | 4:19.23 | |||||||
3 | Ösa Mix 1 | 0 | Örebro Simallians | 4:20.59 | ||||||
André Gradin | 1994 | 25.15 | 25.15 | |||||||
Jonathan Kling | 1993 | 22.57 | 47.72 | |||||||
Björn C-G Calleberg | 1981 | 22.89 | 1:10.61 | |||||||
Isak Meding | 1998 | 24.63 | 1:35.24 | |||||||
Dennis Finnström | 1995 | 24.85 | 2:00.09 | |||||||
Clara Momats | 2000 | 27.24 | 2:27.33 | |||||||
Sandra Rääf | 2000 | 27.30 | 2:54.63 | |||||||
Emma Cullberg | 2002 | 27.92 | 3:22.55 | |||||||
Lina Nederman | 2000 | 28.87 | 3:51.42 | |||||||
Julia Månsson | 2002 | 29.17 | 4:20.59 | |||||||
4 | Nkk Mix Lag 1 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:21.06 | ||||||
Stefan Stojmenovic | 1993 | 24.00 | 24.00 | |||||||
Sara Wallberg | 1999 | 27.07 | 51.07 | |||||||
John Brolin | 2002 | 24.72 | 1:15.79 | |||||||
Klara Eriksson | 2000 | 28.58 | 1:44.37 | |||||||
Hugo Rydberg | 1998 | 23.74 | 2:08.11 | |||||||
Klara Gårdman | 2002 | 27.77 | 2:35.88 | |||||||
Hampus Lovinge | 1998 | 23.33 | 2:59.21 | |||||||
Sofia Westerberg | 2002 | 28.55 | 3:27.76 | |||||||
Mikael Wåhlin | 1989 | 24.19 | 3:51.95 | |||||||
Josefine Härdelin | 2001 | 29.11 | 4:21.06 | |||||||
5 | Karlstad Mix 1 | 1996 | Karlstads Simsällskap | 4:33.89 | ||||||
Elias Haglund | 1996 | 24.28 | 24.28 | |||||||
Niclas Lindow | 1999 | 24.93 | 49.21 | |||||||
Linnéa Englund | 2003 | 27.21 | 1:16.42 | |||||||
Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | 28.11 | 1:44.53 | |||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 28.00 | 2:12.53 | |||||||
Ludvig Mathisen | 2003 | 27.15 | 2:39.68 | |||||||
Michelle Träff | 2002 | 29.13 | 3:08.81 | |||||||
Michaela Thyberg | 2000 | 29.25 | 3:38.06 | |||||||
Samuel Vestin | 2002 | 28.30 | 4:06.36 | |||||||
Axel Rönnquist | 2001 | 27.53 | 4:33.89 | |||||||
6 | Västerås Mix Lag 2 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:38.81 | ||||||
Lucas Sterling | 2004 | 27.11 | 27.11 | |||||||
Per Granlund | 2002 | 27.17 | 54.28 | |||||||
Gellert Szabo | 2001 | 26.59 | 1:20.87 | |||||||
Johan Brewitz | 2001 | 26.99 | 1:47.86 | |||||||
Clara Wiman | 1996 | 30.12 | 2:17.98 | |||||||
Emelie Hellgren | 2001 | 28.23 | 2:46.21 | |||||||
Edith Engström | 2002 | 28.79 | 3:15.00 | |||||||
Felicia Rogell | 2003 | 28.33 | 3:43.33 | |||||||
Hanna Degerlund | 2004 | 29.43 | 4:12.76 | |||||||
Jonathan Holmberg | 2000 | 26.05 | 4:38.81 | |||||||
7 | Ösa Mix 2 | 1990 | Örebro Simallians | 4:41.53 | ||||||
Tim Baastad | 2000 | 25.84 | 25.84 | |||||||
Oscar Wilhelmsson | 2002 | 26.42 | 52.26 | |||||||
Michal Laszewski | 2002 | 25.50 | 1:17.76 | |||||||
Robin Flyman | 1995 | 26.92 | 1:44.68 | |||||||
Adrijan Danqi | 2002 | 26.80 | 2:11.48 | |||||||
Julia Isacsson | 2001 | 30.40 | 2:41.88 | |||||||
Jennifer Titus | 2002 | 30.37 | 3:12.25 | |||||||
Cornelia Johansson | 2003 | 29.72 | 3:41.97 | |||||||
Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | 28.96 | 4:10.93 | |||||||
Julia Pietsch | 2005 | 30.60 | 4:41.53 | |||||||
8 | Mass Mix 2 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:43.35 | ||||||
Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | 27.02 | 27.02 | |||||||
Elias Eriksson | 1994 | 26.50 | 53.52 | |||||||
Alvin Välkki | 2004 | 26.92 | 1:20.44 | |||||||
Torsten Bohlin | 1999 | 27.26 | 1:47.70 | |||||||
Alexander Fredholm | 2001 | 26.84 | 2:14.54 | |||||||
Elsa Jörstam | 2001 | 29.54 | 2:44.08 | |||||||
Sara Nyqvist | 2003 | 29.87 | 3:13.95 | |||||||
Boiana Gradinarska | 2004 | 29.41 | 3:43.36 | |||||||
Tuva Gustavsson | 2004 | 29.95 | 4:13.31 | |||||||
Isabelle Asserståhl | 2000 | 30.04 | 4:43.35 | |||||||
9 | Nkk Mix Lag 2 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:02.74 | ||||||
Oliver Edoff | 2003 | 28.63 | 28.63 | |||||||
Emma Werner | 2005 | 36.98 | 1:05.61 | |||||||
Axel Eriksson | 1998 | 26.56 | 1:32.17 | |||||||
Ella Lindroth | 2001 | 29.66 | 2:01.83 | |||||||
Eric Lundström Silke | 2003 | 26.75 | 2:28.58 | |||||||
Annie Westerlund | 2002 | 32.03 | 3:00.61 | |||||||
Joakim Sühl | 2000 | 28.50 | 3:29.11 | |||||||
Ebba Holgersson | 2005 | 31.96 | 4:01.07 | |||||||
Nikola Petrovic | 2004 | 30.36 | 4:31.43 | |||||||
Stefanie Petrovic | 2003 | 31.31 | 5:02.74 | |||||||
10 | Ösa Mix 3 | 1991 | Örebro Simallians | 5:14.23 | ||||||
Oscar Mejsten | 2000 | 31.12 | 31.12 | |||||||
William Forsström | 2002 | 32.74 | 1:03.86 | |||||||
Anton Wallin | 2000 | 26.79 | 1:30.65 | |||||||
Anton Svennberg | 2002 | 29.00 | 1:59.65 | |||||||
Kevin Cao | 2003 | 30.90 | 2:30.55 | |||||||
Ella Hagelvik | 2004 | 33.28 | 3:03.83 | |||||||
Anastasia Komarova | 2003 | 34.17 | 3:38.00 | |||||||
Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | 31.76 | 4:09.76 | |||||||
Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | 32.74 | 4:42.50 | |||||||
Josefina Näsén | 2005 | 31.73 | 5:14.23 | |||||||
- | Borlänge Mix [1917] | 0 | Borlänge Simsällskap | 4:58.50 | EXTRA | |||||
Daniel Ruijs | 2004 | 29.30 | 29.30 | |||||||
Emilia Lövstrand | 2002 | 36.62 | 1:05.92 | |||||||
Louise Haglöv | 2003 | 28.85 | 1:34.77 | |||||||
Anna Falk | 2001 | 32.69 | 2:07.46 | |||||||
Emma Larsson | 2002 | 29.40 | 2:36.86 | |||||||
Elias Gustavsson | 2002 | 28.59 | 3:05.45 | |||||||
Timothy Manns-Ståhl | 2004 | 31.90 | 3:37.35 | |||||||
Leo Henry Örtlund | 2001 | 27.56 | 4:04.91 | |||||||
Marcus Tägtström | 2002 | 27.40 | 4:32.31 | |||||||
Nils Schönberg | 1989 | 26.19 | 4:58.50 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:33 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 08:42 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 34, 4X100m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Västerås Damer Lag1 | 0 | Västerås Simsällskap | 3:56.60 | ||||||
Edith Jernstedt | 2002 | 28.24 | 58.37 | 58.37 | ||||||
Filippa Sterling | 2002 | 28.54 | 59.35 | 1:57.72 | ||||||
Elvira Mörtstrand | 2003 | 28.49 | 59.18 | 2:56.90 | ||||||
Malin Eklund | 2001 | 28.56 | 59.70 | 3:56.60 | ||||||
2 | Mass Lag 1 | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:01.84 | ||||||
Ida Swegmark | 2000 | 29.17 | 1:00.40 | 1:00.40 | ||||||
Tova Olsson | 2001 | 27.78 | 58.13 | 1:58.53 | ||||||
Kamelia Gradinarska | 2001 | 29.37 | 1:02.52 | 3:01.05 | ||||||
Linnéa Lundborg | 2000 | 28.92 | 1:00.79 | 4:01.84 | ||||||
3 | Karlstad Damer Lag1 | 1996 | Karlstads Simsällskap | 4:04.39 | ||||||
Linnéa Englund | 2003 | 28.36 | 58.73 | 58.73 | ||||||
Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | 29.23 | 1:01.43 | 2:00.16 | ||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 28.83 | 1:01.03 | 3:01.19 | ||||||
Michelle Träff | 2002 | 29.87 | 1:03.20 | 4:04.39 | ||||||
4 | Skövde SS Damer | 2003 | Skövde Simsällskap | 4:08.99 | ||||||
Ida Kristiansson | 2004 | 30.61 | 1:04.92 | 1:04.92 | ||||||
Hilja Schimmel | 2003 | 29.26 | 1:01.02 | 2:05.94 | ||||||
Trine Forss | 2003 | 27.33 | 58.51 | 3:04.45 | ||||||
Nikita Kapron | 2003 | 30.19 | 1:04.54 | 4:08.99 | ||||||
5 | Ösa Seniorer | 0 | Örebro Simallians | 4:11.66 | ||||||
Sandra Rääf | 2000 | 28.67 | 1:02.60 | 1:02.60 | ||||||
Clara Momats | 2000 | 28.87 | 1:02.93 | 2:05.53 | ||||||
Lina Nederman | 2000 | 29.95 | 1:03.18 | 3:08.71 | ||||||
Emma Cullberg | 2002 | 29.43 | 1:02.95 | 4:11.66 | ||||||
6 | Västerås Damer Lag2 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:11.95 | ||||||
Emelie Hellgren | 2001 | 29.80 | 1:02.13 | 1:02.13 | ||||||
Julia Holmberg | 2002 | 29.56 | 1:02.37 | 2:04.50 | ||||||
Felicia Rogell | 2003 | 29.25 | 1:02.43 | 3:06.93 | ||||||
Hanna Degerlund | 2004 | 30.98 | 1:05.02 | 4:11.95 | ||||||
7 | Söderhamn Damer [2002] | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 4:16.90 | ||||||
Elsa Bergh | 2002 | 29.60 | 1:01.69 | 1:01.69 | ||||||
Filippa Eklund | 2004 | 32.40 | 1:06.14 | 2:07.83 | ||||||
Clara Bergh | 2004 | 30.16 | 1:03.75 | 3:11.58 | ||||||
Victoria Flyman | 2003 | 31.09 | 1:05.32 | 4:16.90 | ||||||
8 | Mass Lag 2 | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:20.09 | ||||||
Sara Hopmark | 2004 | 31.47 | 1:06.58 | 1:06.58 | ||||||
Elsa Jörstam | 2001 | 29.66 | 1:03.77 | 2:10.35 | ||||||
Saga Janzén | 2002 | 30.71 | 1:05.49 | 3:15.84 | ||||||
Sara Nyqvist | 2003 | 30.30 | 1:04.25 | 4:20.09 | ||||||
9 | Ösa Damer | 0 | Örebro Simallians | 4:23.71 | ||||||
Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | 30.66 | 1:04.21 | 1:04.21 | ||||||
Julia Isacsson | 2001 | 31.15 | 1:06.96 | 2:11.17 | ||||||
Julia Månsson | 2002 | 30.92 | 1:04.61 | 3:15.78 | ||||||
Jennifer Titus | 2002 | 31.63 | 1:07.93 | 4:23.71 | ||||||
10 | Varberg Damer [2001] | 2001 | Varberg Sim | 4:24.02 | ||||||
Thea Carlsson | 2002 | 31.41 | 1:05.34 | 1:05.34 | ||||||
Cornelia Almqvist | 2002 | 30.84 | 1:04.95 | 2:10.29 | ||||||
Ellie Geigel | 2003 | 31.23 | 1:07.38 | 3:17.67 | ||||||
Clara Balslev | 2001 | 30.08 | 1:06.35 | 4:24.02 | ||||||
11 | Karlstad Damer Lag2 | 0 | Karlstads Simsällskap | 4:34.51 | ||||||
Agnes Wilde | 2005 | 33.15 | 1:11.52 | 1:11.52 | ||||||
Linnea Lindberg | 2005 | 32.15 | 1:08.11 | 2:19.63 | ||||||
Miranda Wahlstedt | 2006 | 32.76 | 1:08.86 | 3:28.49 | ||||||
Michaela Thyberg | 2000 | 30.33 | 1:06.02 | 4:34.51 | ||||||
12 | Borlänge Damer Dom Stora] | 0 | Borlänge Simsällskap | 4:47.87 | ||||||
Louise Haglöv | 2003 | 31.39 | 1:05.18 | 1:05.18 | ||||||
Emilia Lövstrand | 2002 | 37.46 | 1:21.13 | 2:26.31 | ||||||
Anna Falk | 2001 | 35.56 | 1:16.48 | 3:42.79 | ||||||
Emma Larsson | 2002 | 31.04 | 1:05.08 | 4:47.87 | ||||||
13 | Nkk Damer Lag 2 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:49.63 | ||||||
Ebba Holgersson | 2005 | 33.57 | 1:09.83 | 1:09.83 | ||||||
Josefine Härdelin | 2001 | 31.32 | 1:06.13 | 2:15.96 | ||||||
Stefanie Petrovic | 2003 | 33.88 | 1:12.36 | 3:28.32 | ||||||
Emma Werner | 2005 | 37.33 | 1:21.31 | 4:49.63 | ||||||
14 | Ösa Damer Lag 2 | 0 | Örebro Simallians | 5:26.46 | ||||||
Ella Hagelvik | 2004 | 35.47 | 1:18.48 | 1:18.48 | ||||||
Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | 33.71 | 1:11.91 | 2:30.39 | ||||||
Erika Svennberg | 2005 | 41.49 | 1:28.98 | 3:59.37 | ||||||
Alma Mühr | 2005 | 37.39 | 1:27.09 | 5:26.46 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 08:42 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 08:52 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 35, 4X100m Frisim Herrar Öppe, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Mass Herrar 1 (1988) 3:30.92 2014-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Västerås Herrar | 0 | Västerås Simsällskap | 3:28.86 | ||||||
Gustaf Dahlman | 1997 | 24.16 | 50.85 | 50.85 | ||||||
Linus Kanth | 1991 | 25.37 | 52.72 | 1:43.57 | ||||||
Filip Björkholm | 1998 | 25.32 | 53.44 | 2:37.01 | ||||||
Lukas Steiner | 1998 | 24.51 | 51.85 | 3:28.86 | ||||||
2 | Mass Lag 1 | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:32.60 | ||||||
Tobias Åberg | 2000 | 26.43 | 55.37 | 55.37 | ||||||
Tor Leander | 1999 | 25.30 | 52.51 | 1:47.88 | ||||||
Christopher Jedel | 1995 | 26.64 | 55.25 | 2:43.13 | ||||||
Robin Andréasson | 1988 | 23.40 | 49.47 | 3:32.60 | ||||||
3 | Mass Lag 2 | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:46.72 | ||||||
Aron Qvirist | 1998 | 26.30 | 55.36 | 55.36 | ||||||
Sebastian Petersson | 2000 | 26.25 | 56.16 | 1:51.52 | ||||||
Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | 26.53 | 56.97 | 2:48.49 | ||||||
Linus Hagedorn | 2002 | 27.49 | 58.23 | 3:46.72 | ||||||
4 | Ösa Herrar | 1999 | Örebro Simallians | 3:50.71 | ||||||
Michal Laszewski | 2002 | 26.72 | 56.31 | 56.31 | ||||||
Oscar Wilhelmsson | 2002 | 26.81 | 57.03 | 1:53.34 | ||||||
Tim Baastad | 2000 | 26.91 | 57.60 | 2:50.94 | ||||||
Adrijan Danqi | 2002 | 27.96 | 59.77 | 3:50.71 | ||||||
5 | Karlstad Herrar Lag1 | 1996 | Karlstads Simsällskap | 3:53.57 | ||||||
Elias Haglund | 1996 | 25.74 | 53.30 | 53.30 | ||||||
Niclas Lindow | 1999 | 26.55 | 56.36 | 1:49.66 | ||||||
Ludvig Mathisen | 2003 | 28.74 | 1:00.48 | 2:50.14 | ||||||
Samuel Vestin | 2002 | 29.47 | 1:03.43 | 3:53.57 | ||||||
6 | Mass Lag 3 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:56.29 | ||||||
Elias Eriksson | 1994 | 28.79 | 59.99 | 59.99 | ||||||
Sam Taheri | 2000 | 28.01 | 58.55 | 1:58.54 | ||||||
Leo Iséni | 2001 | 27.73 | 58.08 | 2:56.62 | ||||||
Viktor Sjöström | 2001 | 28.35 | 59.67 | 3:56.29 | ||||||
7 | Mass Lag 4 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:56.34 | ||||||
Alexander Fredholm | 2001 | 28.09 | 58.82 | 58.82 | ||||||
Torsten Bohlin | 1999 | 28.37 | 59.54 | 1:58.36 | ||||||
Lucas Häyhänen | 2001 | 27.72 | 58.48 | 2:56.84 | ||||||
Filiph Castillo Karlsson | 2002 | 28.17 | 59.50 | 3:56.34 | ||||||
8 | Varberg Herrar 1 | 1998 | Varberg Sim | 3:59.28 | ||||||
Hjalmar Löfvenborg | 1999 | 28.22 | 59.06 | 59.06 | ||||||
Noa Carlenius | 2002 | 28.79 | 1:00.12 | 1:59.18 | ||||||
Albin Larsson | 1998 | 27.10 | 58.61 | 2:57.79 | ||||||
Teo Mravac | 2004 | 28.41 | 1:01.49 | 3:59.28 | ||||||
9 | Västerås Herrar Lag 2 | 0 | Västerås Simsällskap | 3:59.34 | ||||||
Lucas Sterling | 2004 | 28.74 | 1:00.66 | 1:00.66 | ||||||
Gellert Szabo | 2001 | 29.28 | 1:00.27 | 2:00.93 | ||||||
Max Fahlén | 2001 | 28.47 | 59.83 | 3:00.76 | ||||||
Jonathan Holmberg | 2000 | 27.92 | 58.58 | 3:59.34 | ||||||
10 | Katrinehol Herrar | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 4:01.96 | ||||||
Emil Kernen | 2002 | 27.42 | 57.32 | 57.32 | ||||||
Erik Aldrin | 2003 | 29.61 | 1:02.01 | 1:59.33 | ||||||
Olle Pettersson | 2004 | 30.42 | 1:03.59 | 3:02.92 | ||||||
Kevin Grahn | 2003 | 27.62 | 59.04 | 4:01.96 | ||||||
11 | Mass Lag 5 | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:08.06 | ||||||
Ludwig Lundborg | 2002 | 29.54 | 1:01.84 | 1:01.84 | ||||||
William Norland | 2001 | 29.98 | 1:04.89 | 2:06.73 | ||||||
Karl Skogsberg | 2003 | 29.53 | 1:01.87 | 3:08.60 | ||||||
Felix Jedbratt | 2003 | 28.41 | 59.46 | 4:08.06 | ||||||
12 | Ösa Herrar Lag 2 | 0 | Örebro Simallians | 4:08.65 | ||||||
Parsa Najafi | 1999 | 30.43 | 1:03.46 | 1:03.46 | ||||||
Anton Wallin | 2000 | 28.78 | 59.85 | 2:03.31 | ||||||
Anton Svennberg | 2002 | 30.46 | 1:05.43 | 3:08.74 | ||||||
Robin Flyman | 1995 | 28.44 | 59.91 | 4:08.65 | ||||||
13 | Borlänge Herrar | 0 | Borlänge Simsällskap | 4:17.54 | ||||||
Daniel Ruijs | 2004 | 31.51 | 1:07.79 | 1:07.79 | ||||||
Leo Henry Örtlund | 2001 | 30.14 | 1:04.77 | 2:12.56 | ||||||
Elias Gustavsson | 2002 | 29.51 | 1:03.32 | 3:15.88 | ||||||
Marcus Tägtström | 2002 | 29.41 | 1:01.66 | 4:17.54 | ||||||
14 | Nkk Herrar Lag 2 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:22.49 | ||||||
Oliver Edoff | 2003 | 29.04 | 1:01.72 | 1:01.72 | ||||||
Joakim Sühl | 2000 | 30.91 | 1:05.38 | 2:07.10 | ||||||
Nikola Petrovic | 2004 | 30.68 | 1:05.41 | 3:12.51 | ||||||
Aldin Mandzo | 2004 | 32.46 | 1:09.98 | 4:22.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 08:52 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:02 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 36, 100m Frisim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Claire Vilshed (1980) 56.64 2011-09-24 |
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 58.29 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.71 | 1:00.71 | |||||
2 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.78 | 1:00.93 | |||||
3 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.54 | 1:01.69 | |||||
4 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 30.03 | 1:02.70 | |||||
5 | Klara Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.46 | 1:03.04 | |||||
6 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 30.50 | 1:03.07 | |||||
7 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 30.85 | 1:03.29 | |||||
8 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 30.56 | 1:05.17 | |||||
9 | Ebba Bergqvist | 2000 | Västerås Simsällskap | 32.64 | 1:07.79 | |||||
10 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 32.25 | 1:08.11 | |||||
Gren 36, 100m Frisim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Claire Vilshed (1980) 56.64 2011-09-24 |
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 58.29 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 28.47 | 58.14 | 15-16 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.21 | 58.57 | |||||
3 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 29.30 | 1:00.03 | |||||
4 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 30.02 | 1:01.75 | |||||
5 | Emelie Hellgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 29.73 | 1:01.96 | |||||
6 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 30.02 | 1:02.39 | |||||
7 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.03 | 1:02.64 | |||||
8 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.63 | 1:03.32 | |||||
9 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 30.30 | 1:03.40 | |||||
10 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.69 | 1:03.66 | |||||
11 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 30.89 | 1:03.74 | |||||
12 | Clara Florén | 2002 | Gävle Simsällskap | 30.48 | 1:03.77 | |||||
13 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.97 | 1:04.31 | |||||
14 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.07 | 1:04.83 | |||||
15 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.39 | 1:04.89 | |||||
16 | Agnes Svantesson | 2001 | Simklubben S 02 | 30.93 | 1:04.99 | |||||
16 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 30.75 | 1:04.99 | |||||
18 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 32.00 | 1:05.24 | |||||
19 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 31.32 | 1:05.49 | |||||
20 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.73 | 1:05.59 | |||||
21 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 32.16 | 1:06.45 | |||||
22 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 32.32 | 1:06.53 | |||||
23 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.85 | 1:06.78 | |||||
24 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.82 | 1:06.85 | |||||
25 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.11 | 1:07.84 | |||||
26 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 32.97 | 1:07.97 | |||||
27 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 32.88 | 1:08.09 | |||||
28 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.69 | 1:08.73 | |||||
29 | Ebba Rydberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.33 | 1:10.61 | |||||
30 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 33.46 | 1:11.24 | |||||
31 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.57 | 1:11.43 | |||||
32 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.14 | 1:11.85 | |||||
33 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.26 | 1:11.87 | |||||
34 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.99 | 1:13.35 | |||||
- | Julia Isacsson | 2001 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:02 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:19 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 37, 100m Frisim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 53.24 2015-09-20 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 56.86 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 29.28 | 58.46 | |||||
2 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.11 | 58.84 | |||||
3 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.92 | 58.96 | |||||
4 | Dennis Partanen | 2003 | Skövde Simsällskap | 29.03 | 59.34 | |||||
5 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 29.11 | 59.97 | |||||
6 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.97 | 1:00.11 | |||||
7 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 28.74 | 1:00.12 | |||||
8 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 29.37 | 1:00.31 | |||||
9 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 29.00 | 1:00.93 | |||||
10 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 28.61 | 1:00.99 | |||||
11 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.30 | 1:01.08 | |||||
12 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 29.40 | 1:01.16 | TLB | ||||
13 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.73 | 1:01.32 | |||||
14 | Melker Rosengren | 2003 | Gävle Simsällskap | 29.26 | 1:01.66 | |||||
15 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 30.01 | 1:01.82 | |||||
16 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.51 | 1:02.19 | |||||
17 | Oliver Edoff | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.81 | 1:02.49 | |||||
18 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | Gävle Simsällskap | 30.40 | 1:02.55 | |||||
19 | Olle Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 30.77 | 1:03.62 | |||||
20 | Olle Wikholm | 2004 | Gävle Simsällskap | 31.16 | 1:04.03 | |||||
20 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 30.85 | 1:04.03 | |||||
22 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 30.51 | 1:04.11 | |||||
23 | Erik Aldrin | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 31.25 | 1:04.17 | |||||
24 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.32 | 1:04.33 | |||||
25 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.42 | 1:05.02 | |||||
26 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.41 | 1:05.05 | |||||
27 | Gustaf Walldén | 2003 | Västerås Simsällskap | 31.33 | 1:05.08 | |||||
28 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.11 | 1:06.72 | |||||
29 | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.96 | 1:06.79 | |||||
30 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 32.53 | 1:06.85 | |||||
31 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 32.08 | 1:07.54 | |||||
32 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.76 | 1:07.61 | |||||
33 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 32.49 | 1:08.01 | |||||
34 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.60 | 1:08.41 | |||||
35 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 31.95 | 1:08.42 | |||||
36 | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 34.36 | 1:11.08 | |||||
- | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 37, 100m Frisim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 53.24 2015-09-20 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 56.86 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 31.67 | 1:06.39 | |||||
2 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 32.55 | 1:08.03 | |||||
3 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 33.46 | 1:09.91 | |||||
4 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 34.24 | 1:12.49 | |||||
5 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 35.29 | 1:12.98 | |||||
6 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.66 | 1:18.65 | |||||
7 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 43.65 | 1:38.96 | |||||
- | Mathias Kördel | 2006 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:19 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 38, 200m Frisim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 1:48.02 2010-09-26 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 1:54.27 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.41 | 54.88 | 1:22.86 | 1:50.48 | |||
2 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 26.77 | 55.24 | 1:23.49 | 1:51.77 | |||
3 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 26.57 | 55.37 | 1:24.59 | 1:53.76 | |||
4 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.35 | 56.57 | 1:26.06 | 1:55.22 | |||
5 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 27.67 | 57.63 | 1:27.88 | 1:58.01 | |||
6 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.04 | 58.03 | 1:27.97 | 1:58.45 | |||
7 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 27.33 | 57.82 | 1:29.40 | 2:00.84 | |||
8 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.30 | 59.30 | 1:30.46 | 2:01.67 | |||
9 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.25 | 1:00.99 | 1:33.32 | 2:05.81 | |||
10 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.18 | 1:02.13 | 1:35.57 | 2:08.86 | |||
11 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.96 | 1:01.76 | 1:35.09 | 2:09.17 | |||
12 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 29.16 | 1:02.51 | 1:37.59 | 2:11.98 | |||
13 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 30.13 | 1:04.68 | 1:40.18 | 2:13.89 | |||
14 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 30.04 | 1:03.71 | 1:39.14 | 2:14.12 | |||
15 | Joakim Sühl | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.07 | 1:14.39 | 1:54.90 | 2:32.22 | |||
- | Torsten Bohlin | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 38, 200m Frisim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 1:48.02 2010-09-26 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 1:54.27 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 28.79 | 1:00.27 | 1:32.00 | 2:03.26 | |||
2 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 29.27 | 1:01.29 | 1:33.29 | 2:04.57 | |||
3 | Adam Carlsson | 2001 | Gävle Simsällskap | 29.56 | 1:01.96 | 1:35.28 | 2:08.58 | |||
4 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.70 | 1:03.26 | 1:36.23 | 2:08.94 | |||
5 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.21 | 1:03.18 | 1:36.74 | 2:09.37 | |||
6 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 29.50 | 1:02.44 | 1:36.73 | 2:10.24 | |||
7 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.12 | 1:03.35 | 1:37.13 | 2:10.37 | |||
8 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.35 | 1:02.11 | 1:36.93 | 2:11.13 | |||
9 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.86 | 1:03.37 | 1:39.26 | 2:13.14 | |||
10 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.37 | 1:04.23 | 1:38.79 | 2:13.22 | |||
11 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.60 | 1:03.18 | 1:38.34 | 2:13.77 | |||
12 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 30.16 | 1:04.55 | 1:39.95 | 2:14.81 | |||
13 | Ludwig Lundborg | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.85 | 1:05.33 | 1:40.36 | 2:14.98 | |||
14 | William Norland | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.24 | 1:07.53 | 1:44.02 | 2:20.44 | |||
15 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 32.21 | 1:07.41 | 1:45.75 | 2:20.79 | |||
16 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 31.76 | 1:07.87 | 1:45.66 | 2:21.98 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 39, 200m Frisim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Elin Podéus (1997) 2:09.62 2011-09-24 |
12 år och yngre: Isabelle Rydahl (2003) 2:19.49 2015-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 31.18 | 1:05.22 | 1:38.51 | 2:10.83 | |||
2 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.41 | 1:05.13 | 1:39.26 | 2:12.29 | |||
3 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.62 | 1:06.42 | 1:40.13 | 2:12.77 | |||
4 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.95 | 1:06.08 | 1:40.06 | 2:12.90 | |||
5 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.67 | 1:07.77 | 1:43.18 | 2:17.87 | |||
6 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 31.52 | 1:06.87 | 1:43.33 | 2:18.89 | |||
7 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 31.65 | 1:06.89 | 1:43.51 | 2:19.12 | |||
8 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.79 | 1:07.78 | 1:44.74 | 2:20.09 | |||
9 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 32.15 | 1:08.72 | 1:45.82 | 2:21.15 | |||
10 | Louise Haglöv | 2003 | Borlänge Simsällskap | 32.82 | 1:09.20 | 1:46.20 | 2:21.57 | |||
11 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 32.38 | 1:08.57 | 1:46.03 | 2:21.84 | |||
12 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 33.64 | 1:10.07 | 1:47.34 | 2:22.99 | |||
13 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 32.84 | 1:09.12 | 1:46.39 | 2:23.01 | |||
14 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.51 | 1:09.10 | 1:47.14 | 2:24.68 | |||
15 | Tuva Gustavsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.30 | 1:11.82 | 1:52.72 | 2:31.91 | |||
- | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 39, 200m Frisim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Elin Podéus (1997) 2:09.62 2011-09-24 |
12 år och yngre: Isabelle Rydahl (2003) 2:19.49 2015-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Västerås Simsällskap | 31.90 | 1:07.01 | 1:43.25 | 2:18.81 | |||
2 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 32.43 | 1:08.28 | 1:46.46 | 2:23.23 | |||
3 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 32.98 | 1:10.12 | 1:48.53 | 2:24.33 | |||
4 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 33.81 | 1:10.75 | 1:48.95 | 2:25.10 | |||
5 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 35.40 | 1:14.49 | 1:53.73 | 2:32.46 | |||
6 | Alina Umbaeva | 2005 | Gävle Simsällskap | 35.02 | 1:14.52 | 1:56.42 | 2:35.07 | |||
7 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 34.36 | 1:15.76 | 1:57.49 | 2:35.30 | |||
8 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 34.73 | 1:12.10 | 1:54.09 | 2:35.84 | |||
9 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 34.44 | 1:15.24 | 1:57.04 | 2:37.73 | |||
10 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 36.79 | 1:18.83 | 2:01.81 | 2:42.63 | |||
11 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 37.05 | 1:18.45 | 2:02.38 | 2:45.19 | |||
12 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.60 | 1:19.80 | 2:04.44 | 2:47.12 | |||
13 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 44.10 | 1:36.80 | 2:31.04 | 3:22.17 | |||
- | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 40, 50m Bröstsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 32.12 2011-09-24 |
15 - 16 år: Sara Wallberg (1999) 33.65 2015-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.73 | ||||||
2 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 34.50 | ||||||
3 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 34.53 | ||||||
4 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.47 | ||||||
5 | Frida Lannhard | 2000 | Falu Simsällskap | 35.55 | ||||||
6 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.25 | ||||||
7 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 38.02 | ||||||
8 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 38.40 | ||||||
9 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 39.39 | ||||||
10 | Ebba Bergqvist | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.59 | ||||||
- | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 40, 50m Bröstsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 32.12 2011-09-24 |
15 - 16 år: Sara Wallberg (1999) 33.65 2015-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 32.61 | 15-16 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 34.00 | ||||||
3 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.27 | ||||||
4 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.41 | ||||||
5 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 35.05 | ||||||
6 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 36.08 | ||||||
7 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.53 | ||||||
8 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 37.93 | ||||||
9 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.12 | ||||||
10 | Clara Hedling | 2001 | Arvika Simsällskap | 38.49 | ||||||
11 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.82 | ||||||
12 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.85 | ||||||
13 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 38.89 | ||||||
14 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.40 | ||||||
15 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 40.12 | ||||||
16 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.22 | ||||||
17 | Ebba Rydberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 40.85 | ||||||
18 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.99 | ||||||
19 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 42.13 | ||||||
20 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 44.10 | ||||||
21 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 44.36 | ||||||
22 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.56 | ||||||
- | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:42 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:11 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 41, 100m Bröstsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Daniel Räisänen (1999) 1:02.95 2016-09-17 |
15 - 16 år: Daniel Räisänen (1999) 1:04.77 2014-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.08 | 1:04.20 | |||||
2 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 31.02 | 1:05.30 | |||||
3 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.36 | 1:06.09 | |||||
4 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 30.28 | 1:06.12 | |||||
5 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 31.13 | 1:06.13 | |||||
6 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.49 | 1:07.21 | |||||
7 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 32.85 | 1:09.34 | |||||
8 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.78 | 1:10.51 | |||||
9 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 34.00 | 1:11.71 | |||||
10 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.37 | 1:14.35 | |||||
11 | Parsa Najafi | 1999 | Örebro Simallians | 39.67 | 1:27.61 | |||||
- | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 41, 100m Bröstsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Daniel Räisänen (1999) 1:02.95 2016-09-17 |
15 - 16 år: Daniel Räisänen (1999) 1:04.77 2014-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 31.91 | 1:07.55 | |||||
2 | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | 32.61 | 1:09.63 | |||||
3 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.23 | 1:10.15 | |||||
4 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.11 | 1:12.29 | |||||
5 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 33.97 | 1:12.30 | |||||
6 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.47 | 1:12.80 | |||||
7 | Filiph Castillo Karlsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.42 | 1:13.22 | |||||
8 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 34.01 | 1:14.22 | |||||
9 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.77 | 1:14.87 | |||||
10 | Lucas Häyhänen | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.52 | 1:15.49 | |||||
11 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | Skövde Simsällskap | 36.11 | 1:16.26 | |||||
12 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.61 | 1:16.87 | |||||
13 | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 36.29 | 1:16.93 | |||||
14 | Anton Svennberg | 2002 | Örebro Simallians | 35.99 | 1:17.21 | |||||
15 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 36.27 | 1:17.28 | |||||
16 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 35.97 | 1:17.66 | |||||
17 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 37.32 | 1:18.57 | |||||
18 | Leo Henry Örtlund | 2001 | Borlänge Simsällskap | 38.46 | 1:23.40 | |||||
19 | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.54 | 1:24.10 | |||||
20 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.65 | 1:24.59 | |||||
21 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.90 | 1:28.02 | |||||
22 | Hannes Bergström | 2002 | Örebro Simallians | 48.53 | 1:45.80 | |||||
- | Peter Khabarov | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:11 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 42, 100m Bröstsim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Hannah Brunzell (2001) 1:09.87 2015-09-20 |
12 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 1:13.28 2015-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.71 | 1:13.03 | |||||
2 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.13 | 1:15.63 | |||||
3 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.94 | 1:15.75 | |||||
4 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 36.24 | 1:17.18 | |||||
5 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 37.97 | 1:18.89 | |||||
6 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 37.79 | 1:18.90 | |||||
7 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 37.73 | 1:19.74 | |||||
8 | Louise Haglöv | 2003 | Borlänge Simsällskap | 36.81 | 1:19.96 | |||||
9 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.62 | 1:20.89 | |||||
10 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.55 | 1:21.45 | |||||
11 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 38.66 | 1:21.57 | |||||
12 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.12 | 1:23.10 | |||||
13 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 38.02 | 1:23.21 | |||||
14 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.64 | 1:23.26 | |||||
15 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 39.55 | 1:23.81 | |||||
16 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 39.27 | 1:23.99 | |||||
17 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 39.67 | 1:24.30 | |||||
18 | Estelle Gyoni | 2004 | Västerås Simsällskap | 40.34 | 1:24.72 | |||||
19 | Tuva Gustavsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.56 | 1:25.82 | |||||
20 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.46 | 1:26.31 | |||||
21 | Erica Segerström | 2004 | Karlstads Simsällskap | 41.30 | 1:28.17 | |||||
22 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.89 | 1:28.31 | |||||
23 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 41.06 | 1:28.41 | |||||
24 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.22 | 1:28.45 | |||||
25 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.43 | 1:32.17 | |||||
- | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 42, 100m Bröstsim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Hannah Brunzell (2001) 1:09.87 2015-09-20 |
12 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 1:13.28 2015-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.23 | 1:22.33 | |||||
2 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 39.74 | 1:24.98 | |||||
3 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 40.09 | 1:25.03 | |||||
4 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 40.20 | 1:25.16 | |||||
5 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 41.44 | 1:27.83 | |||||
6 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.24 | 1:29.04 | |||||
7 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 43.18 | 1:30.74 | |||||
8 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 42.45 | 1:31.18 | |||||
9 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.71 | 1:31.94 | |||||
10 | Alina Umbaeva | 2005 | Gävle Simsällskap | 43.47 | 1:32.21 | |||||
11 | Malvina Walldén | 2005 | Västerås Simsällskap | 42.32 | 1:32.58 | |||||
12 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 44.62 | 1:34.38 | |||||
13 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 42.82 | 1:34.85 | |||||
14 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 47.57 | 1:37.78 | |||||
15 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 47.89 | 1:39.93 | |||||
16 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.88 | 1:40.16 | |||||
17 | Elin Segerström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 47.23 | 1:40.68 | |||||
18 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 48.61 | 1:41.25 | |||||
- | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 43, 400m Medley A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Frida Berggren (1994) 4:54.19 2015-09-20 |
15 - 16 år: Céline Bertrand (1995) 5:06.03 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 1:04.88 | 2:24.97 | 3:49.94 | 4:58.64 | |||
2 | Frida Lannhard | 2000 | Falu Simsällskap | 1:13.96 | 2:36.52 | 4:01.29 | 5:07.98 | |||
3 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:10.67 | 2:28.98 | 4:00.50 | 5:08.76 | |||
4 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:19.67 | 2:43.83 | 4:14.73 | 5:34.20 | |||
Gren 43, 400m Medley A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Frida Berggren (1994) 4:54.19 2015-09-20 |
15 - 16 år: Céline Bertrand (1995) 5:06.03 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:21.39 | 2:42.69 | 4:15.94 | 5:29.83 | |||
2 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:21.76 | 2:51.53 | 4:22.37 | 5:32.44 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 44, 400m Medley C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 4:52.52 2015-09-20 |
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 5:24.69 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 1:12.69 | 2:35.18 | 4:02.24 | 5:12.86 | |||
2 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | 1:12.28 | 2:34.91 | 4:03.87 | 5:16.56 | |||
3 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 1:15.95 | 2:34.44 | 4:02.45 | 5:16.73 | |||
4 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:15.03 | 2:39.51 | 4:07.10 | 5:19.58 | |||
5 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:16.01 | 2:41.29 | 4:08.32 | 5:19.76 | |||
6 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 1:16.77 | 2:42.63 | 4:11.02 | 5:23.05 | |||
7 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:14.28 | 2:40.49 | 4:09.48 | 5:26.63 | |||
8 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:16.06 | 2:42.26 | 4:17.71 | 5:31.44 | |||
9 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:19.09 | 2:44.23 | 4:17.79 | 5:33.23 | |||
10 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 1:14.92 | 2:45.05 | 4:16.33 | 5:33.48 | |||
11 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 1:27.16 | 2:59.48 | 4:32.74 | 5:53.11 | |||
12 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 1:31.02 | 3:03.00 | 4:49.99 | 6:11.48 | |||
- | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emil Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 45, 100m Fjärilsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Nikola Stojmenovic (1988) 55.44 2014-09-20 |
15 - 16 år: Patrik Löfgren (1996) 59.15 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.89 | 55.50 | |||||
2 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 26.66 | 56.99 | |||||
3 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.81 | 57.56 | |||||
4 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 27.52 | 57.94 | |||||
5 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 27.57 | 59.21 | |||||
6 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.59 | 59.37 | |||||
7 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 27.05 | 59.62 | |||||
8 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.33 | 1:03.12 | |||||
9 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.60 | 1:03.45 | |||||
10 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 29.63 | 1:03.50 | |||||
11 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 28.89 | 1:05.00 | |||||
12 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.17 | 1:05.13 | |||||
13 | Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.67 | 1:05.36 | |||||
14 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 30.54 | 1:05.38 | |||||
15 | Torsten Bohlin | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.05 | 1:07.52 | |||||
16 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 31.76 | 1:08.48 | |||||
17 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 32.25 | 1:08.62 | |||||
18 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.29 | 1:09.32 | |||||
- | Joakim Sühl | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 45, 100m Fjärilsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Nikola Stojmenovic (1988) 55.44 2014-09-20 |
15 - 16 år: Patrik Löfgren (1996) 59.15 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 27.65 | 58.63 | 15-16 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | 27.67 | 59.63 | |||||
3 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 28.47 | 1:01.65 | |||||
4 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 28.73 | 1:03.49 | |||||
5 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.18 | 1:04.11 | |||||
6 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 30.04 | 1:04.91 | |||||
7 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.68 | 1:05.56 | |||||
8 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 30.39 | 1:06.04 | |||||
9 | Filiph Castillo Karlsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.04 | 1:07.52 | |||||
10 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.36 | 1:07.68 | |||||
11 | Vidar Lindqvist | 2001 | Strängnäs Simklubb | 30.86 | 1:07.91 | |||||
12 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.09 | 1:08.24 | |||||
13 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 32.21 | 1:08.95 | |||||
14 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.97 | 1:09.88 | |||||
15 | Ludwig Lundborg | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.21 | 1:11.89 | |||||
16 | Peter Khabarov | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.28 | 1:14.87 | |||||
17 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 34.41 | 1:16.10 | |||||
18 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 39.25 | 1:26.92 | |||||
- | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 46, 50m Frisim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Alma Thormalm (1996) 26.86 2010-09-26 |
12 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 28.80 2015-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 26.57 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 27.82 | ||||||
3 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 27.94 | ||||||
4 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 28.34 | ||||||
5 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 28.75 | ||||||
6 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 29.14 | ||||||
7 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 29.29 | ||||||
8 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 29.39 | ||||||
9 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 29.48 | ||||||
10 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 29.50 | ||||||
11 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 29.57 | ||||||
12 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.58 | ||||||
13 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.76 | ||||||
13 | Louise Haglöv | 2003 | Borlänge Simsällskap | 29.76 | ||||||
15 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 29.80 | ||||||
16 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 29.97 | ||||||
17 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 30.02 | ||||||
18 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 30.11 | ||||||
19 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.14 | ||||||
20 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.24 | ||||||
21 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.38 | ||||||
22 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 30.48 | ||||||
23 | Tuva Gustavsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.55 | ||||||
24 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 31.29 | ||||||
Gren 46, 50m Frisim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Alma Thormalm (1996) 26.86 2010-09-26 |
12 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 28.80 2015-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 30.48 | ||||||
2 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 30.57 | ||||||
3 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 30.63 | ||||||
4 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 31.11 | ||||||
5 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 31.21 | ||||||
6 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 31.52 | ||||||
7 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.89 | ||||||
8 | Alina Umbaeva | 2005 | Gävle Simsällskap | 32.07 | ||||||
9 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 32.48 | ||||||
10 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 32.69 | ||||||
11 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 33.32 | ||||||
12 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 33.41 | ||||||
13 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 34.00 | ||||||
14 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 34.07 | ||||||
15 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 34.15 | ||||||
16 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 34.24 | ||||||
17 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 34.44 | ||||||
18 | Elin Segerström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 35.82 | ||||||
19 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.84 | ||||||
20 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 36.45 | ||||||
21 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 38.42 | ||||||
22 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 41.96 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:20 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 47, 100m Ryggsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Linnéa Bielicz (1994) 1:03.57 2015-09-20 |
15 - 16 år: Marlene Pavlu Lewin (1997) 1:04.07 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 32.37 | 1:07.85 | |||||
2 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 32.55 | 1:08.11 | |||||
3 | Klara Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.32 | 1:11.36 | |||||
4 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 35.46 | 1:13.16 | |||||
5 | Ebba Bergqvist | 2000 | Västerås Simsällskap | 37.80 | 1:16.23 | |||||
6 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 37.56 | 1:17.77 | |||||
Gren 47, 100m Ryggsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Linnéa Bielicz (1994) 1:03.57 2015-09-20 |
15 - 16 år: Marlene Pavlu Lewin (1997) 1:04.07 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.60 | 1:04.35 | |||||
2 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 32.06 | 1:06.19 | |||||
3 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 33.62 | 1:08.85 | |||||
4 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.27 | 1:08.95 | |||||
5 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.44 | 1:09.20 | |||||
6 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 33.25 | 1:09.77 | |||||
7 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 35.10 | 1:11.62 | |||||
8 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.40 | 1:11.86 | |||||
9 | Clara Florén | 2002 | Gävle Simsällskap | 34.78 | 1:12.02 | |||||
10 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.07 | 1:13.97 | |||||
11 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.83 | 1:14.26 | |||||
12 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 36.24 | 1:14.44 | |||||
13 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 35.97 | 1:14.84 | |||||
14 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.91 | 1:15.57 | |||||
15 | Emelie Hellgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.56 | 1:15.82 | |||||
16 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.77 | 1:16.00 | |||||
17 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.42 | 1:16.16 | |||||
18 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.67 | 1:16.22 | |||||
19 | Adelina Walldén | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.08 | 1:16.25 | |||||
20 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.04 | 1:19.05 | |||||
21 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 38.78 | 1:19.85 | |||||
22 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.14 | 1:19.95 | |||||
23 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 39.40 | 1:20.50 | |||||
24 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 40.25 | 1:23.24 | |||||
25 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 40.85 | 1:23.43 | |||||
26 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 41.46 | 1:26.54 | |||||
27 | Emilia Lövstrand | 2002 | Borlänge Simsällskap | 42.20 | 1:28.29 | |||||
28 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.54 | 1:38.63 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:20 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 48, 100m Ryggsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Daniel Vålvik (1999) 1:02.63 2013-09-21 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:06.87 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 32.15 | 1:04.89 | |||||
2 | Dennis Partanen | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.14 | 1:05.70 | |||||
3 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.63 | 1:05.78 | |||||
4 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 32.46 | 1:06.06 | |||||
5 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.97 | 1:07.49 | |||||
6 | Melker Rosengren | 2003 | Gävle Simsällskap | 33.25 | 1:10.02 | |||||
7 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | 34.15 | 1:10.45 | |||||
8 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 34.01 | 1:10.62 | |||||
9 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 35.12 | 1:11.81 | |||||
10 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.26 | 1:11.88 | |||||
11 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 35.37 | 1:12.72 | |||||
12 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.71 | 1:13.41 | |||||
13 | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.55 | 1:14.29 | |||||
14 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | 37.24 | 1:15.41 | |||||
15 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 36.33 | 1:15.67 | |||||
16 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.00 | 1:15.87 | |||||
17 | Olle Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 36.23 | 1:15.94 | |||||
18 | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.48 | 1:16.50 | |||||
19 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 37.60 | 1:17.32 | |||||
20 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.83 | 1:17.40 | |||||
21 | Oliver Edoff | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.69 | 1:17.62 | |||||
22 | Kevin Cao | 2003 | Örebro Simallians | 38.89 | 1:18.59 | |||||
23 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 39.23 | 1:18.78 | |||||
24 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.86 | 1:19.16 | |||||
25 | Timothy Manns-Ståhl | 2004 | Borlänge Simsällskap | 38.41 | 1:19.64 | |||||
26 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 39.78 | 1:20.95 | |||||
27 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | 39.75 | 1:21.33 | |||||
28 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 40.67 | 1:21.94 | |||||
29 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.29 | 1:22.57 | |||||
30 | Amadeus Ahlman | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 41.31 | 1:23.15 | |||||
31 | Emil Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 41.20 | 1:25.49 | |||||
32 | David Malm | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.01 | 1:27.01 | |||||
33 | Nathaniel Miles | 2004 | Örebro Simallians | 42.93 | 1:27.25 | |||||
- | Erik Aldrin | 2003 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 48, 100m Ryggsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Daniel Vålvik (1999) 1:02.63 2013-09-21 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:06.87 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 36.97 | 1:15.82 | |||||
2 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.15 | 1:16.61 | |||||
3 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 38.69 | 1:18.79 | |||||
4 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 40.45 | 1:21.58 | |||||
5 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 38.66 | 1:22.34 | |||||
6 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 40.17 | 1:23.49 | |||||
7 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.67 | 1:27.20 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:31 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:37 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 49, 50m Ryggsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Hampus Lovinge (1998) 26.14 2016-09-17 |
15 - 16 år: Hampus Lovinge (1998) 26.96 2014-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.81 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.39 | ||||||
3 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 26.49 | ||||||
4 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 26.68 | ||||||
5 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.35 | ||||||
6 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | 27.43 | ||||||
7 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.89 | ||||||
8 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 28.82 | ||||||
9 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 29.18 | ||||||
10 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 29.64 | ||||||
11 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.38 | ||||||
12 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 31.90 | ||||||
13 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 32.04 | ||||||
14 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.07 | ||||||
15 | Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.61 | ||||||
16 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 34.66 | ||||||
17 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 35.56 | ||||||
Gren 49, 50m Ryggsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Hampus Lovinge (1998) 26.14 2016-09-17 |
15 - 16 år: Hampus Lovinge (1998) 26.96 2014-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 28.67 | ||||||
2 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 28.74 | ||||||
3 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 28.95 | ||||||
4 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.44 | ||||||
5 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.48 | ||||||
6 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.62 | ||||||
7 | Elias Gustavsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 31.01 | ||||||
8 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.67 | ||||||
9 | Adam Carlsson | 2001 | Gävle Simsällskap | 31.71 | ||||||
10 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.79 | ||||||
11 | Ludwig Lundborg | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.87 | ||||||
12 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.08 | ||||||
13 | Filiph Castillo Karlsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.51 | ||||||
14 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | Skövde Simsällskap | 32.80 | ||||||
15 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.49 | ||||||
16 | William Norland | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.53 | ||||||
17 | Leo Henry Örtlund | 2001 | Borlänge Simsällskap | 34.81 | ||||||
18 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 35.43 | ||||||
19 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.45 | ||||||
20 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 35.80 | ||||||
21 | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 36.75 | ||||||
22 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 37.73 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:37 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 50, 200m Fjärilsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Miranda Bånnsgård (1992) 2:16.70 2011-09-24 |
15 - 16 år: Isabelle Hanson (1998) 2:22.73 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 32.67 | 1:09.28 | 1:47.07 | 2:24.47 | |||
2 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 33.01 | 1:09.35 | 1:46.91 | 2:24.50 | |||
3 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.71 | 1:10.36 | 1:49.04 | 2:28.09 | |||
4 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 32.94 | 1:10.69 | 1:49.62 | 2:28.55 | |||
5 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.23 | 1:10.63 | 1:50.63 | 2:30.10 | |||
Gren 50, 200m Fjärilsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Miranda Bånnsgård (1992) 2:16.70 2011-09-24 |
15 - 16 år: Isabelle Hanson (1998) 2:22.73 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.42 | 1:13.31 | 1:53.46 | 2:32.78 | |||
2 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.13 | 1:12.42 | 1:52.62 | 2:32.92 | |||
3 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.70 | 1:16.34 | 1:59.00 | 2:41.41 | |||
4 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 35.10 | 1:18.11 | 2:03.41 | 2:51.44 | |||
- | Agnes Svantesson | 2001 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 51, 200m Fjärilsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Patrik Löfgren (1996) 2:20.88 2010-09-26 |
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 2:35.61 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.82 | 1:09.34 | 1:47.14 | 2:22.61 | |||
2 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.58 | 1:09.53 | 1:47.59 | 2:24.41 | |||
3 | Dennis Partanen | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.53 | 1:09.99 | 1:48.82 | 2:28.73 | |||
4 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.16 | 1:12.28 | 1:54.50 | 2:36.18 | |||
5 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.67 | 1:17.38 | 2:00.45 | 2:42.37 | |||
6 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.67 | 1:14.42 | 1:57.67 | 2:42.46 | |||
7 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.85 | 1:17.46 | 2:01.67 | 2:47.94 | |||
8 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.00 | 1:21.65 | 2:07.15 | 2:53.65 | |||
- | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Olle Wikholm | 2004 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 51, 200m Fjärilsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Patrik Löfgren (1996) 2:20.88 2010-09-26 |
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 2:35.61 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.97 | 1:25.01 | 2:12.83 | 3:00.73 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:50 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 15:19 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 52, 4X100m Medley Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Mölndals ASS (1987) 3:28.53 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Västerås Damer Lag1 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:18.97 | ||||||
Filippa Sterling | 2002 | 31.97 | 1:06.22 | 1:06.22 | ||||||
Malin Eklund | 2001 | 34.21 | 1:12.46 | 2:18.68 | ||||||
Edith Jernstedt | 2002 | 27.99 | 1:01.04 | 3:19.72 | ||||||
Elvira Mörtstrand | 2003 | 28.23 | 59.25 | 4:18.97 | ||||||
2 | Ösa Seniorer | 0 | Örebro Simallians | 4:26.77 | ||||||
Clara Momats | 2000 | 32.02 | 1:07.65 | 1:07.65 | ||||||
Julia Månsson | 2002 | 33.04 | 1:10.75 | 2:18.40 | ||||||
Cornelia Johansson | 2003 | 31.18 | 1:07.46 | 3:25.86 | ||||||
Sandra Rääf | 2000 | 27.95 | 1:00.91 | 4:26.77 | ||||||
3 | Karlstad Damer Lag1 | 1996 | Karlstads Simsällskap | 4:27.57 | ||||||
Michelle Träff | 2002 | 33.83 | 1:09.58 | 1:09.58 | ||||||
Linnéa Englund | 2003 | 32.61 | 1:09.40 | 2:18.98 | ||||||
Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | 31.46 | 1:07.42 | 3:26.40 | ||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 29.03 | 1:01.17 | 4:27.57 | ||||||
4 | Mass Lag 1 | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:30.27 | ||||||
Ida Swegmark | 2000 | 33.43 | 1:08.42 | 1:08.42 | ||||||
Isabelle Asserståhl | 2000 | 37.72 | 1:19.29 | 2:27.71 | ||||||
Linnéa Lundborg | 2000 | 29.99 | 1:04.98 | 3:32.69 | ||||||
Tova Olsson | 2001 | 27.29 | 57.58 | 4:30.27 | ||||||
5 | Skövde SS Damer | 2003 | Skövde Simsällskap | 4:30.42 | ||||||
Trine Forss | 2003 | 30.96 | 1:03.12 | 1:03.12 | ||||||
Malin Vestman | 2003 | 35.87 | 1:16.27 | 2:19.39 | ||||||
Hilja Schimmel | 2003 | 30.57 | 1:07.87 | 3:27.26 | ||||||
Ida Kristiansson | 2004 | 29.93 | 1:03.16 | 4:30.42 | ||||||
6 | Mass Lag 2 | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:38.78 | ||||||
Sara Nyqvist | 2003 | 35.14 | 1:11.69 | 1:11.69 | ||||||
Elsa Jörstam | 2001 | 36.81 | 1:18.66 | 2:30.35 | ||||||
Kamelia Gradinarska | 2001 | 30.02 | 1:05.42 | 3:35.77 | ||||||
Saga Janzén | 2002 | 29.90 | 1:03.01 | 4:38.78 | ||||||
7 | Västerås Damer Lag2 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:39.13 | ||||||
Julia Holmberg | 2002 | 33.68 | 1:09.63 | 1:09.63 | ||||||
Andréa Persson | 1999 | 34.37 | 1:13.68 | 2:23.31 | ||||||
Clara Wiman | 1996 | 33.18 | 1:11.26 | 3:34.57 | ||||||
Hanna Degerlund | 2004 | 30.34 | 1:04.56 | 4:39.13 | ||||||
8 | Söderhamn Damer [2002] | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 4:41.10 | ||||||
Lovis Jernberg | 2002 | 36.20 | 1:14.52 | 1:14.52 | ||||||
Elsa Bergh | 2002 | 33.91 | 1:11.73 | 2:26.25 | ||||||
Clara Bergh | 2004 | 32.54 | 1:11.02 | 3:37.27 | ||||||
Victoria Flyman | 2003 | 30.24 | 1:03.83 | 4:41.10 | ||||||
9 | Mass Lag 3 | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:44.29 | ||||||
Clara Sjöstedt | 2003 | 34.97 | 1:11.67 | 1:11.67 | ||||||
Amayah Bergman | 2002 | 37.03 | 1:19.57 | 2:31.24 | ||||||
Boiana Gradinarska | 2004 | 32.20 | 1:09.84 | 3:41.08 | ||||||
Sara Hopmark | 2004 | 29.95 | 1:03.21 | 4:44.29 | ||||||
10 | Varberg Damer [2001] | 2001 | Varberg Sim | 4:45.40 | ||||||
Thea Carlsson | 2002 | 35.62 | 1:12.90 | 1:12.90 | ||||||
Cornelia Almqvist | 2002 | 35.71 | 1:15.93 | 2:28.83 | ||||||
Ellie Geigel | 2003 | 31.84 | 1:10.43 | 3:39.26 | ||||||
Clara Balslev | 2001 | 30.46 | 1:06.14 | 4:45.40 | ||||||
11 | Ösa Damer Lag 2 | 0 | Örebro Simallians | 4:48.22 | ||||||
Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | 33.91 | 1:09.63 | 1:09.63 | ||||||
Lina Nederman | 2000 | 36.69 | 1:18.90 | 2:28.53 | ||||||
Emma Cullberg | 2002 | 32.10 | 1:11.75 | 3:40.28 | ||||||
Julia Isacsson | 2001 | 31.96 | 1:07.94 | 4:48.22 | ||||||
12 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 5:10.76 | ||||||
Olivia Östlund | 2003 | 37.33 | 1:17.94 | 1:17.94 | ||||||
Klara Hjalt | 2003 | 40.42 | 1:30.08 | 2:48.02 | ||||||
Elin Furingsten | 2004 | 35.27 | 1:17.62 | 4:05.64 | ||||||
Wilma Åhlen | 2005 | 30.80 | 1:05.12 | 5:10.76 | ||||||
13 | Borlänge Damer Dom Stora] | 0 | Borlänge Simsällskap | 5:16.60 | ||||||
Emilia Lövstrand | 2002 | 42.46 | 1:28.60 | 1:28.60 | ||||||
Louise Haglöv | 2003 | 36.34 | 1:19.27 | 2:47.87 | ||||||
Emma Larsson | 2002 | 33.78 | 1:13.70 | 4:01.57 | ||||||
Anna Falk | 2001 | 34.76 | 1:15.03 | 5:16.60 | ||||||
14 | Karlstad Damer Lag2 | 0 | Karlstads Simsällskap | 5:20.18 | ||||||
Michaela Thyberg | 2000 | 34.17 | 1:10.34 | 1:10.34 | ||||||
Miranda Wahlstedt | 2006 | 42.35 | 1:31.42 | 2:41.76 | ||||||
Linnea Lindberg | 2005 | 40.13 | 1:28.06 | 4:09.82 | ||||||
Erica Segerström | 2004 | 32.94 | 1:10.36 | 5:20.18 | ||||||
15 | Hk Sim Damer | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 5:25.88 | ||||||
Elsa Jansson | 2002 | 35.32 | 1:14.07 | 1:14.07 | ||||||
Ellen Eriksson | 2001 | 39.59 | 1:24.35 | 2:38.42 | ||||||
Evelina Larsson | 2002 | 46.54 | 1:41.78 | 4:20.20 | ||||||
Jennie Lundgren | 2001 | 30.92 | 1:05.68 | 5:25.88 | ||||||
16 | Ösa Damer Lag 1 | 2002 | Örebro Simallians | 5:26.92 | ||||||
Anesa Gacic | 2002 | 40.13 | 1:21.89 | 1:21.89 | ||||||
Elsa Bylin | 2002 | 40.01 | 1:26.48 | 2:48.37 | ||||||
Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | 36.86 | 1:24.17 | 4:12.54 | ||||||
Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | 34.94 | 1:14.38 | 5:26.92 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:19 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 53, 200m Medley A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Samuel Törnqvist (1997) 2:03.55 2016-09-17 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 2:07.36 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 27.39 | 57.90 | 1:33.62 | 2:03.50 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.33 | 1:00.68 | 1:37.28 | 2:06.61 | |||
3 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 27.48 | 1:00.14 | 1:38.66 | 2:08.48 | |||
4 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 28.29 | 1:01.33 | 1:39.87 | 2:10.65 | |||
5 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.69 | 1:06.27 | 1:48.21 | 2:19.42 | |||
6 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.80 | 1:06.50 | 1:45.67 | 2:22.73 | |||
7 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 30.05 | 1:08.08 | 1:51.06 | 2:24.26 | |||
8 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 31.02 | 1:11.61 | 1:51.12 | 2:25.27 | |||
9 | Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.28 | 1:08.78 | 1:55.93 | 2:27.99 | |||
10 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.51 | 1:10.07 | 1:55.53 | 2:28.80 | |||
11 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 31.00 | 1:10.59 | 1:55.38 | 2:30.94 | |||
12 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 32.76 | 1:14.61 | 2:01.20 | 2:38.13 | |||
13 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 34.95 | 1:15.65 | 2:09.09 | 2:48.78 | |||
- | Joakim Sühl | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 53, 200m Medley A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Samuel Törnqvist (1997) 2:03.55 2016-09-17 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 2:07.36 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 28.97 | 1:03.22 | 1:41.97 | 2:13.89 | |||
2 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 28.48 | 1:04.17 | 1:45.01 | 2:16.70 | |||
3 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 31.31 | 1:04.68 | 1:46.20 | 2:18.37 | |||
4 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.20 | 1:09.55 | 1:51.00 | 2:21.17 | |||
5 | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | 29.37 | 1:08.96 | 1:48.19 | 2:21.23 | |||
6 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.33 | 1:10.62 | 1:51.52 | 2:25.06 | |||
7 | Filiph Castillo Karlsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.21 | 1:08.11 | 1:50.06 | 2:25.21 | |||
8 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 29.43 | 1:08.06 | 1:50.67 | 2:25.29 | |||
9 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.64 | 1:11.07 | 1:56.38 | 2:29.37 | |||
10 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 30.78 | 1:09.57 | 1:55.46 | 2:29.47 | |||
11 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | Skövde Simsällskap | 31.75 | 1:09.45 | 1:53.62 | 2:30.60 | |||
12 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.71 | 1:12.11 | 1:57.47 | 2:31.45 | |||
13 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.37 | 1:10.29 | 1:59.26 | 2:32.15 | |||
14 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.03 | 1:11.66 | 1:59.34 | 2:33.68 | |||
15 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.61 | 1:10.19 | 1:57.31 | 2:33.72 | |||
16 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.69 | 1:18.17 | 2:00.58 | 2:39.00 | |||
- | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 15:44 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 54, 200m Medley C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Edith Järnstedt (2002) 2:22.26 2016-09-17 |
12 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 2:29.50 2015-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.25 | 1:08.43 | 1:53.53 | 2:27.52 | |||
2 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 31.86 | 1:10.61 | 1:54.68 | 2:27.90 | |||
3 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 32.91 | 1:12.22 | 1:56.13 | 2:30.09 | |||
4 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.52 | 1:13.74 | 1:56.11 | 2:30.81 | |||
5 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.15 | 1:13.60 | 1:56.04 | 2:31.40 | |||
6 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.63 | 1:12.57 | 1:58.20 | 2:32.79 | |||
7 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.94 | 1:14.35 | 1:58.63 | 2:33.58 | |||
8 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 33.01 | 1:13.60 | 1:58.52 | 2:34.43 | |||
9 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.25 | 1:11.24 | 1:58.08 | 2:35.13 | |||
10 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.25 | 1:19.68 | 2:01.04 | 2:35.99 | |||
11 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 33.86 | 1:14.66 | 1:59.79 | 2:36.13 | |||
12 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 34.10 | 1:13.41 | 2:01.12 | 2:36.17 | |||
13 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.57 | 1:13.10 | 2:00.72 | 2:39.34 | |||
14 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.04 | 1:19.04 | 2:01.28 | 2:39.45 | |||
15 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 35.18 | 1:15.97 | 2:02.06 | 2:40.08 | |||
16 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 34.31 | 1:15.34 | 2:03.35 | 2:40.27 | |||
17 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 33.43 | 1:14.29 | 2:03.01 | 2:41.57 | |||
18 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 38.39 | 1:23.54 | 2:07.65 | 2:43.40 | |||
Gren 54, 200m Medley C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Edith Järnstedt (2002) 2:22.26 2016-09-17 |
12 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 2:29.50 2015-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Västerås Simsällskap | 34.31 | 1:15.54 | 2:04.98 | 2:41.21 | |||
2 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 36.24 | 1:18.92 | 2:05.82 | 2:41.39 | |||
3 | Alina Umbaeva | 2005 | Gävle Simsällskap | 36.72 | 1:22.51 | 2:13.26 | 2:52.31 | |||
4 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 38.55 | 1:25.01 | 2:15.43 | 2:53.86 | |||
5 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 35.76 | 1:21.39 | 2:14.07 | 2:54.40 | |||
6 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 36.47 | 1:21.86 | 2:12.85 | 2:54.57 | |||
7 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 37.34 | 1:26.44 | 2:16.06 | 2:56.37 | |||
8 | Malvina Walldén | 2005 | Västerås Simsällskap | 37.28 | 1:23.04 | 2:13.65 | 2:59.07 | |||
9 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 40.09 | 1:27.87 | 2:17.76 | 3:01.26 | |||
10 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 41.63 | 1:29.06 | 2:23.84 | 3:06.66 | |||
11 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 40.71 | 1:32.13 | 2:25.23 | 3:07.03 | |||
- | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:44 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 55, 400m Frisim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Sofia Lindholm (1993) 4:23.67 2013-09-21 |
15 - 16 år: Erica Dahlgren (1997) 4:22.23 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Frida Lannhard | 2000 | Falu Simsällskap | 1:04.35 | 2:12.71 | 3:20.02 | 4:25.76 | |||
2 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 1:04.72 | 2:13.80 | 3:23.56 | 4:28.67 | |||
3 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 1:07.38 | 2:18.96 | 3:31.55 | 4:44.26 | |||
4 | Klara Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:06.80 | 2:19.43 | 3:32.99 | 4:45.51 | |||
Gren 55, 400m Frisim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Sofia Lindholm (1993) 4:23.67 2013-09-21 |
15 - 16 år: Erica Dahlgren (1997) 4:22.23 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:03.90 | 2:12.92 | 3:22.54 | 4:29.01 | |||
2 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:04.31 | 2:13.57 | 3:24.23 | 4:35.62 | |||
3 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:08.72 | 2:20.45 | 3:32.44 | 4:43.33 | |||
4 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:08.47 | 2:21.72 | 3:34.63 | 4:47.46 | |||
5 | Clara Florén | 2002 | Gävle Simsällskap | 1:08.48 | 2:21.75 | 3:35.11 | 4:47.64 | |||
6 | Emelie Hellgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:09.13 | 2:23.16 | 3:36.90 | 4:48.87 | |||
7 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:10.43 | 2:25.41 | 3:39.54 | 4:52.52 | |||
8 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 1:11.37 | 2:27.65 | 3:42.95 | 4:55.96 | |||
9 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 1:09.99 | 2:25.82 | 3:42.68 | 4:57.08 | |||
10 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 1:09.85 | 2:25.64 | 3:42.57 | 4:57.23 | |||
11 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:10.66 | 2:26.86 | 3:43.21 | 4:58.87 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:06 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 56, 400m Frisim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 4:12.94 2015-09-20 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 4:27.09 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 1:06.16 | 2:16.65 | 3:24.88 | 4:32.32 | |||
2 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:07.29 | 2:18.86 | 3:29.69 | 4:34.85 | |||
3 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:07.56 | 2:18.55 | 3:29.51 | 4:37.45 | |||
4 | Dennis Partanen | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:05.94 | 2:17.44 | 3:29.01 | 4:39.71 | |||
5 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 1:08.22 | 2:20.13 | 3:32.01 | 4:43.32 | |||
6 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 1:08.33 | 2:21.86 | 3:34.60 | 4:45.40 | |||
7 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:05.82 | 2:19.24 | 3:33.06 | 4:46.36 | |||
8 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:08.03 | 2:21.55 | 3:35.84 | 4:46.75 | |||
9 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:08.60 | 2:22.36 | 3:36.55 | 4:48.43 | |||
10 | Gustaf Walldén | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:08.03 | 2:22.17 | 3:37.22 | 4:50.37 | |||
11 | Olle Wikholm | 2004 | Gävle Simsällskap | 1:08.72 | 2:23.89 | 3:39.47 | 4:52.91 | |||
12 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 1:10.64 | 2:28.47 | 3:43.89 | 4:57.77 | |||
13 | Olle Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 1:09.14 | 2:26.45 | 3:44.92 | 4:59.61 | |||
Gren 56, 400m Frisim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 4:12.94 2015-09-20 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 4:27.09 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 1:12.85 | 2:32.56 | 3:52.61 | 5:12.17 | |||
2 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 1:19.42 | 2:46.36 | 4:13.13 | 5:34.54 | |||
3 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 1:19.21 | 2:49.77 | 4:20.52 | 5:46.93 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:06 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 57, 50m Frisim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Robin Andrèasson (1988) 22.60 2010-09-26 |
15 - 16 år: Alexander Frost (1997) 24.61 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Kling | 1993 | Örebro Simallians | 22.62 | ||||||
2 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 23.11 | ||||||
3 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 23.53 | ||||||
4 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 23.59 | ||||||
5 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 23.79 | ||||||
6 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 23.89 | ||||||
7 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 24.31 | ||||||
8 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 24.36 | ||||||
9 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.95 | ||||||
10 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 25.02 | ||||||
11 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.11 | ||||||
12 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.21 | ||||||
13 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | 25.29 | ||||||
14 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 25.37 | ||||||
15 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 25.40 | ||||||
16 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 25.72 | ||||||
17 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 26.08 | ||||||
18 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 26.62 | ||||||
19 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 26.82 | ||||||
20 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 26.83 | ||||||
21 | Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.03 | ||||||
22 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.21 | ||||||
23 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.40 | ||||||
24 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 27.81 | ||||||
- | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 57, 50m Frisim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Robin Andrèasson (1988) 22.60 2010-09-26 |
15 - 16 år: Alexander Frost (1997) 24.61 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.17 | ||||||
2 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 25.89 | ||||||
3 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 26.03 | ||||||
4 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 26.27 | ||||||
5 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 26.51 | ||||||
6 | Lucas Häyhänen | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.70 | ||||||
6 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 26.70 | ||||||
6 | Vidar Lindqvist | 2001 | Strängnäs Simklubb | 26.70 | ||||||
9 | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | 26.79 | ||||||
10 | Adam Carlsson | 2001 | Gävle Simsällskap | 27.07 | ||||||
11 | William Norland | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.22 | ||||||
12 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 27.25 | ||||||
13 | Filiph Castillo Karlsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.27 | ||||||
14 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 27.37 | ||||||
15 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.39 | ||||||
16 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.45 | ||||||
17 | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 27.59 | ||||||
18 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.61 | ||||||
19 | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 27.82 | ||||||
20 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.02 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:37 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 58, 200m Bröstsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 2:24.43 2011-09-24 |
15 - 16 år: Sara Ottosson-Bixo (1995) 2:37.07 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.19 | 1:16.73 | 1:57.53 | 2:37.69 | |||
2 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 39.22 | 1:22.77 | 2:06.83 | 2:49.98 | |||
3 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 38.37 | 1:21.53 | 2:06.21 | 2:50.84 | |||
4 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 38.11 | 1:23.25 | 2:09.72 | 2:56.33 | |||
5 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 40.38 | 1:25.66 | 2:12.70 | 3:01.33 | |||
6 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 42.10 | 1:28.74 | 2:17.37 | 3:06.80 | |||
- | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 58, 200m Bröstsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 2:24.43 2011-09-24 |
15 - 16 år: Sara Ottosson-Bixo (1995) 2:37.07 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 34.28 | 1:12.43 | 1:51.30 | 2:29.96 | 15-16 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.21 | 1:15.94 | 1:57.00 | 2:38.18 | |||
3 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 36.81 | 1:18.41 | 2:00.61 | 2:43.43 | |||
4 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.06 | 1:21.15 | 2:04.64 | 2:48.98 | |||
5 | Adelina Walldén | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.18 | 1:23.07 | 2:07.93 | 2:50.52 | |||
6 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 38.43 | 1:22.29 | 2:07.57 | 2:54.19 | |||
7 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.88 | 1:24.93 | 2:10.95 | 2:56.60 | |||
8 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 40.32 | 1:25.23 | 2:11.93 | 2:58.59 | |||
9 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.81 | 1:27.59 | 2:15.08 | 3:02.92 | |||
10 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.89 | 1:31.25 | 2:21.82 | 3:12.37 | |||
11 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.50 | 1:42.44 | 2:38.18 | 3:32.93 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:37 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 59, 200m Bröstsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 2:30.02 2014-09-20 |
12 år och yngre: August Mathisen (2001) 2:56.11 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 34.05 | 1:12.63 | 1:52.23 | 2:31.36 | |||
2 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 35.95 | 1:16.78 | 1:57.06 | 2:37.71 | |||
3 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.25 | 1:16.95 | 1:58.01 | 2:38.83 | |||
4 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.69 | 1:17.05 | 1:59.48 | 2:40.47 | |||
5 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.70 | 1:18.00 | 2:00.32 | 2:41.04 | |||
6 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 35.46 | 1:18.05 | 2:01.75 | 2:44.77 | |||
7 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 36.13 | 1:17.72 | 2:01.01 | 2:44.87 | |||
8 | Melker Rosengren | 2003 | Gävle Simsällskap | 36.48 | 1:19.09 | 2:03.18 | 2:46.27 | |||
9 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.43 | 1:18.80 | 2:02.63 | 2:47.22 | |||
10 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 36.64 | 1:19.22 | 2:02.94 | 2:47.37 | |||
11 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.43 | 1:21.17 | 2:05.74 | 2:48.05 | |||
12 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 38.14 | 1:23.31 | 2:07.04 | 2:50.13 | |||
13 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | 39.02 | 1:23.42 | 2:07.37 | 2:50.14 | |||
14 | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.66 | 1:22.51 | 2:07.72 | 2:52.65 | |||
15 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.51 | 1:23.03 | 2:08.51 | 2:53.03 | |||
16 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 38.90 | 1:23.78 | 2:08.40 | 2:53.23 | |||
17 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.63 | 1:24.13 | 2:09.52 | 2:54.63 | |||
18 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 38.14 | 1:22.47 | 2:08.53 | 2:54.68 | |||
19 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.53 | 1:23.52 | 2:09.99 | 2:55.35 | |||
20 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.78 | 1:28.54 | 2:15.41 | 3:01.20 | |||
21 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.01 | 1:31.45 | 2:22.40 | 3:11.41 | |||
22 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 46.10 | 1:38.12 | 2:30.78 | 3:20.66 | |||
23 | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 43.17 | 1:34.31 | 2:28.85 | 3:21.43 | |||
24 | Emil Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 44.22 | 1:37.55 | 2:32.74 | 3:23.80 | |||
25 | Timothy Manns-Ståhl | 2004 | Borlänge Simsällskap | 45.41 | 1:40.39 | 2:36.60 | 3:29.99 | |||
- | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | DNS | ||||||
Gren 59, 200m Bröstsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 2:30.02 2014-09-20 |
12 år och yngre: August Mathisen (2001) 2:56.11 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 42.29 | 1:31.05 | 2:19.01 | 3:06.47 | |||
2 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 44.53 | 1:34.93 | 2:26.02 | 3:16.07 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:11 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 60, 1500m Frisim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 15:49.58 2013-09-21 |
15 - 16 år: Lukas Steiner (1998) 15:49.02 2014-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 58.93 | 2:01.26 | 3:04.22 | 4:07.37 | 15:43.13 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | |
5:10.61 | 6:13.96 | 7:17.05 | 8:20.22 | |||||||
9:23.64 | 10:27.12 | 11:30.24 | 12:33.91 | |||||||
13:37.62 | 14:41.05 | |||||||||
2 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:06.46 | 2:17.73 | 3:28.92 | 4:39.98 | 17:35.41 | ||
5:50.67 | 7:01.19 | 8:11.62 | 9:22.89 | |||||||
10:33.00 | 11:43.09 | 12:53.19 | 14:03.69 | |||||||
15:13.87 | 16:24.73 | |||||||||
3 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 1:07.88 | 2:20.64 | 3:33.31 | 4:47.41 | 18:33.30 | ||
6:01.65 | 7:16.17 | 8:30.74 | 9:46.04 | |||||||
11:01.00 | 12:16.97 | 13:32.35 | 14:47.75 | |||||||
16:03.90 | 17:19.06 | |||||||||
4 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 1:09.95 | 2:27.01 | 3:44.32 | 5:00.54 | 19:01.70 | ||
6:16.36 | 7:32.68 | 8:49.11 | 10:06.08 | |||||||
11:22.74 | 12:39.70 | 13:57.15 | 15:14.21 | |||||||
16:31.13 | 17:47.46 | |||||||||
5 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 1:08.91 | 2:24.15 | 3:40.62 | 4:57.84 | 19:05.04 | ||
6:14.80 | 7:31.74 | 8:48.58 | 10:05.63 | |||||||
11:23.01 | 12:39.69 | 13:57.57 | 15:14.43 | |||||||
16:32.42 | 17:49.30 | |||||||||
Gren 60, 1500m Frisim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 15:49.58 2013-09-21 |
15 - 16 år: Lukas Steiner (1998) 15:49.02 2014-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:05.90 | 2:16.39 | 3:27.47 | 4:38.54 | 17:26.79 | ||
5:49.34 | 6:59.67 | 8:11.44 | 9:21.33 | |||||||
10:31.56 | 11:41.92 | 12:52.05 | 14:02.07 | |||||||
15:11.92 | 16:20.14 | |||||||||
2 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 1:14.08 | 2:32.77 | 3:51.05 | 5:11.43 | 19:54.84 | ||
6:30.87 | 7:50.23 | 9:10.24 | 10:31.37 | |||||||
11:52.29 | 13:13.65 | 14:34.95 | 15:56.41 | |||||||
17:17.41 | 18:37.73 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:11 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:23 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 61, 100m Fjärilsim C+D Flicko, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Edith Järnstedt (2002) 1:04.27 2016-09-17 |
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 1:10.72 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.41 | 1:06.72 | |||||
2 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 31.92 | 1:07.91 | |||||
3 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.38 | 1:08.49 | |||||
4 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.68 | 1:09.05 | |||||
5 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.31 | 1:09.77 | |||||
6 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 31.98 | 1:10.41 | |||||
7 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.08 | 1:11.24 | |||||
8 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.85 | 1:11.50 | |||||
9 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 32.63 | 1:11.53 | |||||
10 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.33 | 1:13.91 | |||||
11 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 34.22 | 1:14.14 | |||||
12 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 33.33 | 1:14.44 | |||||
13 | Frida Florén | 2004 | Gävle Simsällskap | 34.82 | 1:15.75 | |||||
14 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.61 | 1:17.32 | |||||
15 | Tuva Gustavsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.41 | 1:17.54 | |||||
16 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.19 | 1:17.76 | |||||
17 | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 34.58 | 1:18.54 | |||||
18 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.01 | 1:19.41 | |||||
19 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.77 | 1:19.83 | |||||
20 | Estelle Gyoni | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.43 | 1:22.94 | |||||
21 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.62 | 1:24.02 | |||||
22 | Erica Segerström | 2004 | Karlstads Simsällskap | 38.14 | 1:25.71 | |||||
23 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 37.14 | 1:26.12 | |||||
- | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 61, 100m Fjärilsim C+D Flicko, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Edith Järnstedt (2002) 1:04.27 2016-09-17 |
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 1:10.72 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 36.51 | 1:20.16 | |||||
2 | Alina Umbaeva | 2005 | Gävle Simsällskap | 37.54 | 1:22.73 | |||||
3 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 38.83 | 1:27.68 | |||||
- | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:23 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 62, 100m Medley A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Miranda Bånnsgård (1992) 1:03.12 2011-09-24 |
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 1:05.11 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 29.57 | 1:04.72 | |||||
2 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.18 | 1:06.15 | |||||
3 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 31.81 | 1:09.27 | |||||
4 | Frida Lannhard | 2000 | Falu Simsällskap | 33.19 | 1:10.95 | |||||
5 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 32.42 | 1:11.13 | |||||
6 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 33.47 | 1:11.69 | |||||
7 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.40 | 1:12.11 | |||||
8 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 33.12 | 1:12.19 | |||||
9 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.19 | 1:12.34 | |||||
10 | Ebba Bergqvist | 2000 | Västerås Simsällskap | 34.58 | 1:14.83 | |||||
11 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 35.10 | 1:17.47 | |||||
12 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 37.10 | 1:18.06 | |||||
Gren 62, 100m Medley A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Miranda Bånnsgård (1992) 1:03.12 2011-09-24 |
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 1:05.11 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 29.75 | 1:05.51 | |||||
2 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.84 | 1:06.92 | |||||
3 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 31.86 | 1:07.29 | |||||
4 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.49 | 1:07.35 | |||||
5 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.64 | 1:09.34 | |||||
6 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.15 | 1:11.19 | |||||
7 | Clara Florén | 2002 | Gävle Simsällskap | 33.50 | 1:12.30 | |||||
8 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.86 | 1:12.36 | |||||
9 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.08 | 1:12.42 | |||||
10 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 34.55 | 1:12.83 | |||||
11 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.57 | 1:13.16 | |||||
12 | Agnes Svantesson | 2001 | Simklubben S 02 | 34.01 | 1:13.80 | |||||
13 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.18 | 1:14.34 | |||||
14 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 34.59 | 1:14.39 | |||||
15 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.79 | 1:14.55 | |||||
16 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.04 | 1:15.45 | |||||
17 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.23 | 1:15.52 | |||||
18 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.67 | 1:15.62 | |||||
19 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.47 | 1:15.73 | |||||
20 | Emelie Hellgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 35.09 | 1:16.06 | |||||
21 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 34.45 | 1:16.52 | |||||
22 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 34.34 | 1:16.59 | |||||
22 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 35.49 | 1:16.59 | |||||
24 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.19 | 1:16.94 | |||||
25 | Julia Isacsson | 2001 | Örebro Simallians | 35.25 | 1:17.33 | |||||
26 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 36.61 | 1:19.03 | |||||
27 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 36.71 | 1:19.09 | |||||
28 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.69 | 1:19.85 | |||||
29 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 38.15 | 1:20.76 | |||||
30 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.65 | 1:23.69 | |||||
31 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.91 | 1:23.85 | |||||
32 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 41.97 | 1:27.10 | |||||
- | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:42 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:48 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 63, 200m Ryggsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 2:03.38 2015-09-20 |
15 - 16 år: Hampus Lovinge (1998) 2:05.46 2014-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 29.29 | 1:00.58 | 1:31.48 | 2:02.66 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.19 | 1:02.02 | 1:34.81 | 2:06.96 | |||
3 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 31.11 | 1:03.91 | 1:36.84 | 2:09.42 | |||
4 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.59 | 1:07.78 | 1:42.34 | 2:16.75 | |||
5 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 30.78 | 1:04.97 | 1:40.64 | 2:17.49 | |||
6 | Torsten Bohlin | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.21 | 1:11.95 | 1:50.81 | 2:28.51 | |||
7 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 33.17 | 1:10.78 | 1:52.36 | 2:31.82 | |||
8 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.15 | 1:16.05 | 1:56.05 | 2:34.76 | |||
9 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 37.38 | 1:18.15 | 2:00.19 | 2:41.38 | |||
Gren 63, 200m Ryggsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 2:03.38 2015-09-20 |
15 - 16 år: Hampus Lovinge (1998) 2:05.46 2014-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 31.22 | 1:04.40 | 1:38.57 | 2:11.39 | |||
2 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 31.27 | 1:06.10 | 1:40.97 | 2:13.54 | |||
3 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.16 | 1:07.02 | 1:42.02 | 2:16.68 | |||
4 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 32.02 | 1:07.01 | 1:43.20 | 2:19.64 | |||
5 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 33.72 | 1:10.71 | 1:47.59 | 2:23.20 | |||
6 | Adam Carlsson | 2001 | Gävle Simsällskap | 32.83 | 1:09.03 | 1:46.04 | 2:23.67 | |||
7 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.62 | 1:10.68 | 1:48.68 | 2:26.13 | |||
8 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.34 | 1:12.16 | 1:50.80 | 2:28.15 | |||
9 | Ludwig Lundborg | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.57 | 1:12.26 | 1:50.50 | 2:28.25 | |||
10 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.11 | 1:13.49 | 1:52.83 | 2:31.85 | |||
11 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.09 | 1:15.07 | 1:55.43 | 2:34.28 | |||
12 | William Norland | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.98 | 1:16.48 | 1:57.08 | 2:37.64 | |||
13 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 39.55 | 1:22.57 | 2:05.12 | 2:47.25 | |||
14 | Elias Gustavsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 36.66 | 1:19.38 | 2:04.47 | 2:48.84 | |||
- | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:48 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 18:08 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 64, 200m Ryggsim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Hannah Brunzell (2001) 2:17.74 2015-09-20 |
12 år och yngre: Alfhild Kristensson (1999) 2:34.13 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.26 | 1:08.41 | 1:44.17 | 2:21.62 | |||
2 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 34.94 | 1:12.02 | 1:49.66 | 2:26.47 | |||
3 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 35.17 | 1:13.31 | 1:51.33 | 2:27.68 | |||
4 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.96 | 1:12.46 | 1:50.72 | 2:28.26 | |||
5 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.60 | 1:14.29 | 1:53.31 | 2:31.22 | |||
6 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 35.60 | 1:14.91 | 1:54.43 | 2:32.76 | |||
7 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.80 | 1:15.12 | 1:55.46 | 2:34.21 | |||
8 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.16 | 1:16.58 | 1:56.75 | 2:35.08 | |||
9 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.82 | 1:15.95 | 1:56.32 | 2:35.13 | |||
10 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.60 | 1:17.04 | 1:57.15 | 2:35.43 | |||
11 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 36.50 | 1:16.30 | 1:57.78 | 2:38.43 | |||
12 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 36.96 | 1:17.66 | 1:58.75 | 2:39.00 | |||
13 | Tuva Gustavsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.99 | 1:20.35 | 2:04.65 | 2:45.56 | |||
14 | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.81 | 1:21.91 | 2:05.37 | 2:47.24 | |||
15 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 40.09 | 1:23.22 | 2:06.58 | 2:48.00 | |||
16 | Estelle Gyoni | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.86 | 1:22.76 | 2:06.98 | 2:49.59 | |||
17 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.22 | 1:22.60 | 2:08.19 | 2:52.98 | |||
18 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.32 | 1:28.01 | 2:13.23 | 2:56.99 | |||
- | Linnea Andersson | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Sarah von der Burg | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 64, 200m Ryggsim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Hannah Brunzell (2001) 2:17.74 2015-09-20 |
12 år och yngre: Alfhild Kristensson (1999) 2:34.13 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 39.27 | 1:22.22 | 2:04.48 | 2:46.11 | |||
2 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.98 | 1:24.35 | 2:08.22 | 2:48.86 | |||
3 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 40.86 | 1:25.26 | 2:10.21 | 2:53.05 | |||
4 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 41.80 | 1:28.36 | 2:14.81 | 2:59.70 | |||
5 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.18 | 1:32.42 | 2:21.54 | 3:08.80 | |||
6 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 48.72 | 1:42.95 | 2:37.81 | 3:27.80 | |||
7 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 49.91 | 1:44.30 | 2:39.85 | 3:33.07 | |||
- | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:08 |
Resultat Gren 65 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 18:09 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 65, 50m Fjärilsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Rebecca Diaz-Nilsson (1996) 27.71 2015-09-20 |
15 - 16 år: Rebecka Gustafsson (1998) 28.42 2014-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 26.92 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.60 | ||||||
3 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.30 | ||||||
4 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 29.99 | ||||||
5 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 30.52 | ||||||
6 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.55 | ||||||
7 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 31.67 | ||||||
8 | Ebba Bergqvist | 2000 | Västerås Simsällskap | 31.96 | ||||||
Gren 65, 50m Fjärilsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Rebecca Diaz-Nilsson (1996) 27.71 2015-09-20 |
15 - 16 år: Rebecka Gustafsson (1998) 28.42 2014-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 28.46 | ||||||
2 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.36 | ||||||
3 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 29.97 | ||||||
4 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 30.09 | ||||||
5 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.31 | ||||||
6 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 30.67 | ||||||
7 | Agnes Svantesson | 2001 | Simklubben S 02 | 31.18 | ||||||
8 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.43 | ||||||
9 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.56 | ||||||
10 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.63 | ||||||
11 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 32.27 | ||||||
12 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 32.28 | ||||||
13 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.31 | ||||||
14 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.34 | ||||||
15 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 32.36 | ||||||
16 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 32.46 | ||||||
17 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.90 | ||||||
18 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 32.95 | ||||||
19 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.07 | ||||||
20 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 33.30 | ||||||
21 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.14 | ||||||
22 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 34.19 | ||||||
23 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.17 | ||||||
24 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 36.38 | ||||||
25 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.43 | ||||||
26 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 39.61 | ||||||
27 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 40.82 | ||||||
28 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.45 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:09 |